Kako pričati sa curom koja ti se sviđa

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 17 вер 2024
  • Riješi se loših navika i stekni disciplinu (BESPLTANO): kristijanjaksi...
    Instagram: / lifestylebykristijan
    TikTok:www.tiktok.com...
    LinkedIn: www.linkedin.c...
    Facebook: www.facebook.c...
    Najnoviji video:goo.gl/jdqK6

КОМЕНТАРІ • 108

  • @tomikopic6966
    @tomikopic6966 3 місяці тому +103

    Stari moj ti nisi normalan

  • @jakovloncar1920
    @jakovloncar1920 2 місяці тому +25

    Ja mislim da ovom decku stvarno treba pomoc. Zivi u svojem oblaku gdje je on alpha muskarac koji je iznad svih nas smrtnika te nam pokusava prenijeti svoje bogovske znanje, a u stvarnosti je predmet sprdnje klincima po internetu a curu nema iz istog razloga

    • @BojanStojanov05
      @BojanStojanov05 Місяць тому

      😂

    • @hardcore7155
      @hardcore7155 29 днів тому +2

      ja mislim da dečko troluje. Isto sve ko onaj indijanac Hamza sta naplacuje djeci da budu biznismeni i sta ja znam doslovno prevodi njegove videe. Nemoguce da jedan normalan decko bude ovolko neurodivergentan i s nimalo samoosvešcenostu. Vjv trola djecu i sad ce im krenut naplacivat kurseve kako da budu alfa. Respect za grind na kidarama se najlakse zaradi.

  • @marinn778
    @marinn778 2 місяці тому +13

    samo nemoj ti o curama i prilaženju istima

  • @marinsaric6669
    @marinsaric6669 2 місяці тому +7

    hvala kiki, sve su moje

  • @PatrikASMRVideos
    @PatrikASMRVideos Місяць тому +1

    Dobri savjeti.

  • @1985Neno
    @1985Neno 2 місяці тому +36

    Vozim Bmw i radim kod tate u firmi..ja ne pričam one pričaju i dolaze same.

    • @marinbevanda7202
      @marinbevanda7202 2 місяці тому

      Ista stvar samo u mene je Mercedes😂

    • @ivicabaksa2375
      @ivicabaksa2375 Місяць тому

      Ti ne radiš, bemve je uradio tebe. Probaj ga pojačati. Lol

  • @kemijaiznanost3882
    @kemijaiznanost3882 3 місяці тому +10

    Nerješen problem u fizici : BARIONSKA ASIMETRIJA , zašto u svemiru ima daleko više materije nego antimaterije ?

    • @BojanStojanov05
      @BojanStojanov05 Місяць тому +1

      Razlog zašto u svemiru ima daleko više materije nego antimaterije još nije potpuno razumljiv, ali postoji nekoliko teorija koje pokušavaju da objasne ovu asimetriju.
      Jedna od vodećih hipoteza je CP simetrija (simetrija naizmenične parnosti i naboja), koja kaže da bi trebalo da postoje jednaki iznosi materije i antimaterije ako su zakoni fizike potpuno simetrični. Međutim, eksperimenti pokazuju da CP simetrija nije savršena, što znači da u nekim procesima materija i antimaterija ne nastaju u jednakim količinama. Ova mala asimetrija mogla je dovesti do toga da nakon Velikog praska ostane više materije nego antimaterije.
      Takođe, moguće je da su određeni procesi u ranoj fazi svemira favorizovali stvaranje materije, dok je antimaterija uništavana. Jedan od mogućih procesa je leptogeneza, koja pretpostavlja da su kvarkovi i leptoni (osnovne čestice materije) prošli kroz procese koji su na kraju favorizovali materiju.
      Istraživanja u ovoj oblasti su i dalje aktivna, i naučnici se nadaju da će dalja istraživanja, uključujući eksperimentisanje s česticama u akceleratorima, pružiti više odgovora na ovo pitanje.

    • @kemijaiznanost3882
      @kemijaiznanost3882 Місяць тому

      @@BojanStojanov05 ❤

  • @MarkoMihailovic-nn9gz
    @MarkoMihailovic-nn9gz 22 дні тому +1

    To je istinana sto pricas ali ima i jedna metoda koja mi je pomogla duboko sam udahbo i izdahnuo i samo rekao sve ce bit kao treba lgn sam i bilo je cil zaista imo sam osecaj kao da sam kod kuce taj neki osecaj NETREBA TE IMATI STRAH! Budite lagani…

  • @saltmyman
    @saltmyman 3 місяці тому +6

    Poz Kiki, imas li spotify da te zapratim

  • @kemijaiznanost3882
    @kemijaiznanost3882 3 місяці тому +5

    Nerješen problem u astronomiji : SUPERNOVE , koji je točan mehanizam po kojem implozija umiruće zvijezde postaje eksplozija ?

    • @BojanStojanov05
      @BojanStojanov05 Місяць тому

      Kada masivna zvijezda dosegne kraj svog života, dolazi do niza događaja koji vode do spektakularne eksplozije supernove. Mehanizam se može opisati u nekoliko koraka:
      • Krajnje nuklearne reakcije i stvaranje željeza: U središtu masivne zvijezde fuzijom se stvaraju elementi sve do željeza. Kad se jezgra ispuni željezom, više nema energije iz nuklearne fuzije koja bi mogla održati tlak potreban za protivljenje gravitaciji.
      • Gravitacijski kolaps jezgre: Kada u jezgri nema više goriva, vanjski slojevi zvijezde se sruše prema unutra pod utjecajem vlastite gravitacije. Ovo uzrokuje nagli porast gustoće i temperature u središtu zvijezde.
      • Degenerirani tlak neutrona i odbijanje jezgre: Kada jezgra postane ekstremno gusta, dolazi do formiranja neutronske zvijezde. U tom trenutku degenerirani tlak neutrona postane dovoljno jak da se suprotstavi daljnjem gravitacijskom kolapsu. Taj nagli prestanak kolapsa i stvaranje guste neutronske jezgre uzrokuje "odbacivanje" unutarnjih slojeva zvijezde.
      • Eksplozija supernove: Energija koju stvara naglo zaustavljanje kolapsa i odbojna sila jezgre prebacuje se prema vanjskim slojevima zvijezde. Ova energija je toliko velika da uzrokuje izbacivanje vanjskih slojeva zvijezde u svemir velikom brzinom, što se opaža kao eksplozija supernove.
      Dakle, implozija jezgre masivne zvijezde stvara odbijanje koje rezultira eksplozijom. To je fascinantan proces u kojemu se zvijezda doslovno raspada i ispušta ogromne količine energije u svemir.

  • @marinn778
    @marinn778 2 місяці тому +10

    hahahahaha brat iskopirao sve zive date videe i sad prodaje pamet 😂😂😂😂

  • @kemijaiznanost3882
    @kemijaiznanost3882 3 місяці тому +10

    Znamo da kompjuteri i roboti nemogu imati svijest , ali kako mozak to radi ? Dali superpozicijska stanja i kolaps valne funkcije proizvode svijest ? Dali je svijest generirana radom neurona ili u mikrotubulama ?

    • @kemijaiznanost3882
      @kemijaiznanost3882 2 місяці тому +1

      @@markomarulic3632 postoje i neurotubule , a moguće je da je svijest uzrokovana elektromagnetizmom ali vjerojatnije je kvantnom mehanikom

    • @BojanStojanov05
      @BojanStojanov05 Місяць тому

      Svijest je jedno od najdubljih i najkompleksnijih pitanja u znanosti i filozofiji, i nema jednostavnog odgovora. Postoje različite teorije koje pokušavaju objasniti kako svijest nastaje, a dvije koje ste spomenuli odnose se na neurobiologiju i kvantnu fiziku.
      1. Neurobiološki pristup (neuronska aktivnost):
      Većina znanstvenika se slaže da je svijest rezultat složene interakcije između neurona u mozgu. Prema ovoj teoriji, svijest nastaje iz složenih obrazaca neuronske aktivnosti, posebno u moždanoj kori, koja je odgovorna za visoko kognitivne funkcije. Različite regije mozga koordinirano rade kako bi omogućile percepciju, razmišljanje, emocije i samosvijest.
      2. Kvantna teorija svijesti (mikrotubule i kvantna stanja):
      Jedna od kontroverznijih teorija je "Orch-OR" teorija (Orchestrated Objective Reduction) koju su predložili Roger Penrose i Stuart Hameroff. Ova teorija sugerira da se svijest ne može u potpunosti objasniti samo neuronskom aktivnošću, već da kvantni procesi u mikrotubulama (sitne strukture unutar neurona) igraju ključnu ulogu. Prema ovoj teoriji, svijest je povezana s kvantnim superpozicijskim stanjima i kolapsom valne funkcije unutar mikrotubula.
      3. Kako mozak "proizvodi" svijest?
      Iako je moguće da kvantni procesi igraju ulogu, većina neuroznanstvenika drži da svijest proizlazi iz složene neuronske mreže i njihovih interakcija, uključujući sinaptičku plastičnost, dinamičke mreže i procese poput globalne neuronske sinhronizacije. Pitanje je kako kombinacija svih tih procesa dovodi do subjektivnog iskustva ili "kvalija" (kako filozofi nazivaju pojedinačne, subjektivne aspekte svijesti), i to je problem koji još uvijek nije riješen.
      Iako kvantne teorije svijesti nude zanimljive hipoteze, one su trenutno spekulativne i nisu široko prihvaćene u znanstvenoj zajednici. Većina istraživanja se i dalje fokusira na razumijevanje svijesti kroz tradicionalne neurobiološke pristupe.

    • @kemijaiznanost3882
      @kemijaiznanost3882 Місяць тому

      @@BojanStojanov05 Da , neuronska aktivnost , kvantna mehanika ili elektromagnetizam bi sigurno trebati stvoriti doživljaj svijesti , ali neznam što točno od te tri pretpostavke

    • @BojanStojanov05
      @BojanStojanov05 Місяць тому

      @@kemijaiznanost3882 Epa to ne zna niko. Cime se vi bavite?

    • @Pipiduga2
      @Pipiduga2 19 днів тому +2

      imaš google

  • @Andrej69356
    @Andrej69356 Місяць тому +1

    Ideja za video: kako najbrže preboleti ili zaboraviti jednu osobu

  • @jakovbastalec
    @jakovbastalec 3 місяці тому +8

    Malo smanji saturaciju na iducem videu, bas su jake boje, cisto savjet

  • @kemijaiznanost3882
    @kemijaiznanost3882 3 місяці тому +7

    Promjer vidljivog svemira je oko 93 milijarde svjetlosnih godina . Ali kolika je veličina cijelog svemira , jeli beskonačan ?

    • @BojanStojanov05
      @BojanStojanov05 Місяць тому +1

      Pitanje o beskonačnosti svemira je složeno i nema jednostavan odgovor jer zavisi od toga na koji način posmatramo svemir.
      Prema trenutnim naučnim saznanjima, postoji nekoliko mogućnosti:
      • Prostorna beskonačnost: Svemir može biti beskonačan u prostoru, što znači da se prostire u svim pravcima bez granica. U ovom scenariju, svemir nema ivicu niti centar.
      • Prostorna ograničenost: Alternativno, svemir može biti prostorno ograničen, ali bez ivica, poput površine sfere koja je konačna ali bez granica. To znači da bi se mogao saviti u sebe, tako da ako krenete u jednom pravcu dovoljno dugo, vratili biste se na početnu tačku.
      • Vremenska beskonačnost: Kada govorimo o vremenu, svemir nije beskonačan jer je imao početak, tj. Veliki prasak pre oko 13,8 milijardi godina. Međutim, budućnost svemira mogla bi biti beskonačna ako se bude širio zauvijek.
      Naučnici još uvijek istražuju prirodu svemira i trenutno nema konačnog odgovora na ovo pitanje.

  • @kemijaiznanost3882
    @kemijaiznanost3882 3 місяці тому +6

    Nerješen problem u neuroznanosti : PAMĆENJE , gdje se pohranjuju naša sjećanja i kako se ponovno vraćaju ?

    • @BojanStojanov05
      @BojanStojanov05 Місяць тому +1

      Naša sjećanja se pohranjuju u mozgu, tačnije u specifičnim područjima koja su povezana sa različitim tipovima sjećanja. Dugotrajna sjećanja se obično pohranjuju u neokorteksu, dok je hipokampus ključan za konsolidaciju novih sjećanja i njihovo prebacivanje iz kratkotrajnog u dugotrajno pamćenje.
      Kada želimo da se prisjetimo nečega, mozak koristi mrežu neuronskih veza koje su povezane sa tim sjećanjem. Aktivacija ovih veza omogućava da se sjećanje vrati u svijest. Proces prisjećanja može biti potaknut različitim stimulansima, poput mirisa, zvukova, ili čak emocionalnog stanja.

    • @kemijaiznanost3882
      @kemijaiznanost3882 Місяць тому +1

      @@BojanStojanov05 potpuno ste u pravu , ali problem je definirati kako se na molekularnoj razini išta može doživjeti

    • @kemijaiznanost3882
      @kemijaiznanost3882 Місяць тому

      @@BojanStojanov05 ❤

    • @BojanStojanov05
      @BojanStojanov05 Місяць тому

      @@kemijaiznanost3882 Na molekularnoj razini, sjećanja se formiraju kroz složene procese sinaptičke plastičnosti, koja uključuje promjene u jačini sinapsi - spojeva između neurona. Dva ključna procesa u tome su dugotrajna potencijacija (LTP) i dugotrajna depresija (LTD).
      • Dugotrajna potencijacija (LTP): Ovo je proces kojim se sinaptičke veze između neurona ojačavaju. Kada se dva neurona često aktiviraju istovremeno, veza između njih postaje jača, povećavajući vjerojatnost da će jedan neuron aktivirati drugi u budućnosti. LTP je ključan za formiranje i učvršćivanje sjećanja.
      • Dugotrajna depresija (LTD): Nasuprot LTP-u, LTD uključuje slabljenje sinaptičkih veza. To je također važno za sjećanja jer omogućava mozgu da selektivno zaboravlja nevažne informacije i čini prostor za nova učenja.
      Na molekularnoj razini, ovi procesi uključuju promjene u receptorima na površini neurona, kao što su NMDA i AMPA receptori, te u unutrašnjosti stanice, kao što su promjene u nivou kalcija i aktivnost različitih enzima. Kada se sjećanje formira, dolazi do promjena u ekspresiji gena i sintezi novih proteina, koji pomažu u stabilizaciji tih sinaptičkih promjena.
      Prisjećanje na molekularnoj razini uključuje ponovno aktiviranje ovih ojačanih sinaptičkih veza. Kada se suočimo s nečim što podsjeća na prethodno iskustvo, odgovarajuće neuronske mreže se aktiviraju, obnavljajući obrazac aktivnosti koji je bio prisutan kada je sjećanje prvo formirano.
      Ukratko, sjećanja se molekularno manifestiraju kroz promjene u sinaptičkoj snazi, koje se temelje na modulaciji receptora, signalnim putevima unutar stanica, te promjenama u ekspresiji gena i sintezi proteina. To omogućava neuronskim mrežama da se reaktiviraju i omogućuju nam ponovno proživljavanje prošlih iskustava.

    • @BojanStojanov05
      @BojanStojanov05 Місяць тому

      @@kemijaiznanost3882 Na molekularnoj razini, sjećanja se formiraju kroz složene procese sinaptičke plastičnosti, koja uključuje promjene u jačini sinapsi - spojeva između neurona. Dva ključna procesa u tome su dugotrajna potencijacija (LTP) i dugotrajna depresija (LTD).
      • Dugotrajna potencijacija (LTP): Ovo je proces kojim se sinaptičke veze između neurona ojačavaju. Kada se dva neurona često aktiviraju istovremeno, veza između njih postaje jača, povećavajući vjerojatnost da će jedan neuron aktivirati drugi u budućnosti. LTP je ključan za formiranje i učvršćivanje sjećanja.
      • Dugotrajna depresija (LTD): Nasuprot LTP-u, LTD uključuje slabljenje sinaptičkih veza. To je također važno za sjećanja jer omogućava mozgu da selektivno zaboravlja nevažne informacije i čini prostor za nova učenja.
      Na molekularnoj razini, ovi procesi uključuju promjene u receptorima na površini neurona, kao što su NMDA i AMPA receptori, te u unutrašnjosti stanice, kao što su promjene u nivou kalcija i aktivnost različitih enzima. Kada se sjećanje formira, dolazi do promjena u ekspresiji gena i sintezi novih proteina, koji pomažu u stabilizaciji tih sinaptičkih promjena.
      Prisjećanje na molekularnoj razini uključuje ponovno aktiviranje ovih ojačanih sinaptičkih veza. Kada se suočimo s nečim što podsjeća na prethodno iskustvo, odgovarajuće neuronske mreže se aktiviraju, obnavljajući obrazac aktivnosti koji je bio prisutan kada je sjećanje prvo formirano.
      Ukratko, sjećanja se molekularno manifestiraju kroz promjene u sinaptičkoj snazi, koje se temelje na modulaciji receptora, signalnim putevima unutar stanica, te promjenama u ekspresiji gena i sintezi proteina. To omogućava neuronskim mrežama da se reaktiviraju i omogućuju nam ponovno proživljavanje prošlih iskustava.

  • @Ivanculina1
    @Ivanculina1 2 місяці тому +8

    Dobro

  • @kemijaiznanost3882
    @kemijaiznanost3882 3 місяці тому +9

    Nerješen problem u fizici : Zašto energija nulte točke vakuma ne uzrokuje veliku kozmološku konstantu ? Što ga poništava ?

    • @saltmyman
      @saltmyman 3 місяці тому +12

      ovaj lik postavlja prava pitanja

    • @BojanStojanov05
      @BojanStojanov05 Місяць тому +1

      Problem energije nulte tačke vakuma i kosmološke konstante poznat je kao problem kosmološke konstante. Teoretski, energija nulte tačke vakuma, koja proizlazi iz kvantne mehanike, trebala bi imati ogroman doprinos energiji svemira. Ova energija bi trebala uzrokovati vrlo veliku kosmološku konstantu, što bi dovelo do brzog širenja svemira. Međutim, posmatranja pokazuju da je kosmološka konstanta mnogo manja od onoga što bi teorija predviđala.
      Postoji nekoliko mogućih objašnjenja:
      • Supersimetrija: U teoriji supersimetrije, svaki osnovni čestica ima svoj supersimetrični partner. Ove čestice i njihovi partneri daju suprotne doprinose energiji nulte tačke, što može značajno smanjiti ukupnu energiju vakuma.
      • Vakumske fluktuacije: Moguće je da postoje neki mehanizmi koji potiskuju energiju vakuma, ali to nije još potpuno jasno.
      • Antropički princip: Prema ovom principu, mi živimo u svemiru sa malom kosmološkom konstantom jer je samo takav svemir mogao omogućiti postojanje života. Drugi svemiri sa većim konstantama možda postoje, ali nisu pogodni za život.
      • Dinamika tamne energije: Neki modeli sugerišu da je tamna energija, koja je odgovorna za ubrzano širenje svemira, dinamična i da se menja kroz vreme, što bi moglo objasniti malu vrednost kosmološke konstante.
      Trenutno ne postoji opšteprihvaćeno objašnjenje zašto energija nulte tačke ne uzrokuje veliku kosmološku konstantu, i to ostaje jedno od najvećih pitanja u fundamentalnoj fizici.

    • @Duki06-p3y
      @Duki06-p3y Місяць тому +1

      ​@@BojanStojanov05Jesil spreman za pravu diskusiju a to je postoji li bog

    • @BojanStojanov05
      @BojanStojanov05 Місяць тому +1

      @@Duki06-p3y Brate odgovarao sam mu na sva pitanja ali ako si video u jednim odgovorom sam mu rekao da sam koristio chat gpt 😄
      Ali moze zasto da ne
      Ja mislim da oko toga mozemo diskutirati beskonacno i opet ne bi smo nasli odgovor. Moramo to osjetiti. Ja mislim da 100% postoji jer imam jaki osecaj da postoji.
      Sta ti mislis?

    • @Duki06-p3y
      @Duki06-p3y 28 днів тому +1

      Prijatelju,ne mislim nego znam da je bog samo ljudska izmisljotina tj.nije bog stvorio covjeka nego obrnuto,a to sto kazes da imas osjecaj da postoji nije nikakav dokaz

  • @ivanbresan2991
    @ivanbresan2991 2 місяці тому +7

    a od kad si ti strucnjak?

    • @Damir-Bošnjak
      @Damir-Bošnjak 25 днів тому

      Možda zato što dečko čita,uči i poboljšava sebe a ti koji ne izlaziš iz sobe sad pametuješ

  • @IvanIvič-j9c
    @IvanIvič-j9c Місяць тому

    Bok Kristijane, ocličan video, puno mi je pomogao u komunikaciji sa zenkama. Imam samo jedan problem pa me zanima tvoje misljenje kako pomoci sa tim. Naime, meni oci idu u kriz pa me zanima kako da odrzavam sa njom eye contact ili da joj uputim kompliment kao tvoj primjer sa haljinom i skeniranjem pogledom. Hvala

    • @hardcore7155
      @hardcore7155 29 днів тому

      Budi +190 cm i imaj Brad Pitt facu i nece biti bitno sta pricas. One ce same pricat

    • @Damir-Bošnjak
      @Damir-Bošnjak 25 днів тому

      ​@@hardcore7155
      Ne mogu da narastem više Bog je mi je dao visine koliko mi je dao

  • @jolly1337
    @jolly1337 2 місяці тому

    Realno mora da padnu neki Komplimenti za cure/devojke muskarce da je lepo obucena/obucen, lepo sredjena/sredjen

  • @PacAttac
    @PacAttac 3 місяці тому +7

    Buenos dias senjorita, como estas?

  • @simex-hm4rr
    @simex-hm4rr 3 місяці тому +3

    Oces otvarat neke 1na1 kurseve za self improvement, mozda i za dosta vecu cijenu

    • @lifestylebykristijan
      @lifestylebykristijan  3 місяці тому

      Mozda, za sad pomazem deckima u grupi gdje imam individualniji pristup i radimo na tome da se rijese losih navika, steknu disciplinu i podignu samopouzdanje. Ako se zelis pridruzit grupi klikni prvi link u opisu videa

  • @andrejalilovic3280
    @andrejalilovic3280 3 місяці тому +3

    Super video brate moj, Jeli možeš da napraviš video, ili da mi daš savet na raskid. Moja bivša je raskinula samnom pre 5 meseca. Veza je trajala skoro pa 2 godine i čak sam otišao u njenu zemlju da joj upoznam familiu. Nekako se osećam kao da jošuvek mi je teško i nemogu da stanem misli o naše memorije i šta radi sada. Izvrisao sam social media tako da se distanciram, treniram vrlo često, idem na fakultet i družim se, ali posle tolko vremena, nekako se jošuvek osećam prazno i tužno. Definitivno ću da upotrebim ove teknike. Hvala za sve brate, mnogo mi se svidja ovakve priče, i želim ti sve najbolje. 💪🏾💯

    • @shanebezmane8394
      @shanebezmane8394 2 місяці тому

      Brate sve je to još svježe. Treba proći vremena. Vidjećeš kasnije da ćeš moći proći kraj nje a da skoro ništa ne osjećaš. Samo udri po treningu,pazi da se ne zapuštaš ni fizički ni psihički. Lična čistoća isto jako bitna. A bilo bi dobro uletiti i u neke neobavezne šeme.

    • @updog33
      @updog33 2 місяці тому

      @@shanebezmane8394 kako možeš reć "lična čistoća isto jako bitna" i "bilo bi dobro uletiti i u neke neobavezne šeme" u istoj rečenici mangupe 💀💀💀💀

    • @dbk_kvd
      @dbk_kvd 2 місяці тому

      Zasto koristis emotikon crne ruke

    • @lovrobelosevic6092
      @lovrobelosevic6092 Місяць тому

      😂​@@dbk_kvd

    • @andrej1652
      @andrej1652 20 днів тому +1

      druze imas 20+ godina i trazis zivotne savjete od ovog degenerika zapitaj se sta se desava sa tobom

  • @ivanbresan2991
    @ivanbresan2991 2 місяці тому +1

    nije to magareca briga

  • @risto_risto
    @risto_risto 3 місяці тому +2

    dobar video