🧐Дивіться унікальні випуски «Запаху Слова» та долучайтеся до книжкового клубу з ведучими подкасту - Сергієм Чирковим та Євгенієм Стасіневичем. Ставайте частиною спільноти на Buy me a coffee www.buymeacoffee.com/zapahslova 🧡
Слухала дослідження про українські народні казки. Наші чесноти - це відвага, розум, винахідливість і кмітливість (правильно зауважили, що не хитрість). Герой сам кує своє щастя (на відміну від російського Ємєлі з щучим хотінням). Навіть, коли є чарівні сили, які допомагають герою (наприклад, Летючий корабель), то герой має заробити добрим вчинком цю допомогу (хлопець нагодував останнім куснем хліба старенького, а то був чарівник). Навіть Котигорошко переміг не силою, а саме розумом.
Дуже дякую за цей випуск! Мені особливо він став цікавим, бо працюю вчителькою літератури в середній школі. Намагаюсь закохувати дітей в читання, через книги розбираємо багато питань, іноді зовсім не дитячих. І тут дозволю собі не погодитись з вами сприводу "Русалоньки" Андерсена. Для мене це дуже світла казка із щасливим фіналом, але це щастя глибше, ніж діснеївський гепі енд. Головне бажання Русалоньки було не шлюб з принцом, а безсмертна душа, яка отримувалась через те, щоб стати людиною (бо морські істоти не мали душі і через 300 років життя перетворювались на піну морську) і пізнати кохання. Тому принц - це був лише шлях доя досягнення головної мети. І коли вона відмовилась вбивати принца в кінці, вона не перетворилась на піну морську, вона стала духом вітру, які допомагали людям, даючи відчуття надії. А після цього отримала душу. Саме завдяки своїй щирості і здатності любити. Тож вона отримала те, що хотіла.
Ну якщо наші українські вчителі черпають інформацію і натхнення з цих зпаУхів слова … вищий час вивозити дітей з цієї країни. Ці Бівіс і Баттхед мелять всякі нісенітниці.
Пам'ятаю як малою дивилася "Брати Грімм" Террі Гільяма з батьками в літньому кінотеатрі (ми якраз були на відпочинку). Було нестерпно страшно, настільки, що коли була сцена з конем, що з'їдає дитину, я втікла з кінотеатру в наш котедж і, аби не ганьбитись, списала це на голод і зробила собі бутерброд.
Свого часу була книга українських казок. В Донецьку у 80х! Досі вдячна батькам за цей внесок, де вони знайшли. Улюблена казка була "Кобиляча голова", як мама її читала класно)) і книга така красива... Я знайшла саме таку та купила рік тому)) зараз в нашій школі діти її читають! О, ще "Пан Коцький", "Яйце-рійце" 👍
В дитинстві дуже любила коли мама читала казки, і сама почала читати дуже рано, але тільки зараз задумалась, що більшість казок були російською мовою, і тепер хочу перечитати всі українські казки
цей випуск нагадав мені про прекрасну збірку казок Нечиста сила, автор Василь Каролів-Старий. Там є зимові історії, куди ж без Хухи-Маховинки😊 Дякую, було цікаво
Вас можна слухати по кілька разів. Спершу просто для себе, щоб вловити цю тему і запах розмови, а потім з блокнотом і ручкою, щоб виписувати що читати. Ви круті! Дякую за кожен випуск і якісний контент! ❤
Панове, ви класно спрацювалися. Чирков - це просто диво для Стасіневича. ) Розтопив усе його бюндючний снобіз. І тепер перед нами людяний, ненапряжний ерудит, інтелектуал )) Вас приємно слухати. Дякую!
Як це влучно відмічено. Дякую. А я все ніяк не міг усвідомити роль Чіркова 😊 Хотів зауважити часту нетерплячість Станісевича, бо він перебиває партнера. А тепер все стало на свої місця.
Дякую за подкаст, це неймовірне естетичне задоволення. Хочеться заохотити пана Сергія на читання українських казок, наприклад Івасик- Телесик, Солом'яний Бичок, Рак-Неборак .
Я також читала дитячу Біблію як збірку казок 😂 У мене з'явились збірки казок світу вже у юному підлітковому віці, а до того я читала Чуковського і арабські казки. З українських народних казок я знала лише про Лисичку-сестричку і Вовчика-братика з "ловись рибка велика й маленька", хоча і гадки не маю звідки вона в мене в голові)
Моя улюблена новорічна книжка - наша українська «Новорічна історія про двері, яких нема, і про те, як корисно іноді помилитися номером», авторка Ірина Жиленко. Вона дитяча, але досі її люблю❤
Гудвін - Good win Урфін Джус… памʼятаю, як перемальовував тих деревʼяних солдатів з книжки. А ще саблезубих тигрів, літаючих мавп та інше 😊 І Біблія у мене також була дитяча, в картинках. Старий заповіт. Найулюбленіша історія з неї - Давід та Голіаф.
Цікаво, змістовно, але як на мене про казки можна говорити і говорити! (Про віршовані казки забули - "Цар Плаксій і Лоскотон" наприклад ) Спочатку ти сам ростеш у цих фантастичних історіях, а згодом переживаєш їх ще раз і ще раз, то з малими племінниками, то з своєю дитиною, то просто настрій повернутися в щось знайоме і добре! Мені пощастило почати з українських народних (видавництво "Веселка" з найкращими в світі ілюстраціями). Тому "Котигорошко", "Яйце-райце", "Летючий корабель" - це одні з моїх улюблених дитячих "лонг-рідів")
коли я вже більш-менш відійшла від казок, батько відкрив для мене японські. якась радянська серія типу казки народів світу. і там були як дуже смішні - про храмового служку і водяного духа, так і реально страшні, що потім в жахіттях снились - про людину з яйцем замість обличчя. успадкувавши всю бібліотеку, все хочу знайти цю книжку, але поки вона від мене ховається)
Ого, а я на грузинських девах і на нарнії росла. Були ще якісь казки світу, але жодної не пам'ятаю. Цахес Гофмана звичайно та ще сволота. Андерсен з трагічними історіями. І звичайно русалонька в моєму дитинстві ставала піною морською.
Сергій в бейсболі з Carrefour це новий левел фешн) дякую за подкаст ❤ І про Андерсона: чудові казки , правдиві , вже в дитинстві на контрасті з цим радянськими плоскими казками , це була холодна вода реальності , яка травмувала в дитинстві , але допомогло підготуватися до дорослішання . І сам автор був глибоко нещасний в коханні і самотній, а ще в холодній сірій країні жив , не дивуюсь текстам його казок .
Дякую за цікавий випуск! Пане Стасіневичу, чи згодні ви з теоріями Проппа щодо народної казки? Маю на увазі теорію про походження від первісних обрядів.
Це ж по казці Халіф-журавель зняли совєцький мульт, де головні герої залишались птахами, бо не могли згадати слово-пароль 'мутабор'? Мутабор - казка з найстрашніших дитячих кошмарів
У Пратчетта Смерть - він, бо взагалі у германських народів образ смерті чоловічий. Особливо це можна побачити в артиклях, як в німецькій мові - der Tod.
Дуже шкода, що ви не згадали Сапковського з його Відьмаком в якості казки для дорослих. Навіть той факт, що Відьмак - це ж збірка інших європейських казок окремими елемантами як от чудовиськами або окремим переробленими історіями
Каліф Журавель це класика. Є, пардон, радянський мульт, який я в дитинстві бачив. А ось щоб читати, то недавно, бо якраз почав німецьку вчити. І це ну дуже гарна історія.
Дякую за подкаст. Андерсон став відомим у Данії за життя як дитячий казкар. Але сам він на те злився - він писав свої казки для дорослих. Тому вони такі трагічні, бо життя трагічне.
Вайльд не залишився в пам'яті по сюжетам, але згадується тужливе й сумне відчуття. Мені його казка потрапила в збірці "Казки про принців та принцес" яку я читала в 5-6 років, а нещодавно по телеку була екранізація про Статую принца і мене як током шибонуло. Я побігла до тієї книжки, і як виявилось це дійсно єдина казка, яка залишилась в душі і чекала мене 18 років)
Подільський Самсон таки ж фонтан. ..а Русалонька в Андерсена отримала душу, то в християнських координатах наче хороший кінець....ой, це ж виходить "Ти душу дав мені".
Цікавий загалом випуск, проте був один незрозумілий момент. Чому було таке акцентування уваги на тому, що у Пратчета Смерть це Він? Хіба це не норма в англомовній традиції? В тому ж "Гаррі Поттері" в "Казці про трьох братів" Смерть - Він.
Що з сазками єврейстко-їдиш?? Там де Козак такий собі полу придурковатий як в нас ванька на печі..... Дуже було б цікаво дізнатися як такі казки виникли
Усі релігійні тексти, міфи, казки лише про пошук чоловіком-богом єдиної жінки - богині. Всі використовують метафори, алегорії та інші літературні методи , щоб розповісти про дуже важливе влаштування світу. Головне у цьому- розповісти про справжнє кохання тільки єдиної пари( жінка старша чоловіка на 10-16 років). Така пара разом живе вічно і кожен чоловік знає свою богиню з дитинства. Тільки діду Золота рибка виконує бажання, тільки Попелюшка може взути черевичок і т. і.
🧐Дивіться унікальні випуски «Запаху Слова» та долучайтеся до книжкового клубу з ведучими подкасту - Сергієм Чирковим та Євгенієм Стасіневичем.
Ставайте частиною спільноти на Buy me a coffee www.buymeacoffee.com/zapahslova 🧡
Слухала дослідження про українські народні казки.
Наші чесноти - це відвага, розум, винахідливість і кмітливість (правильно зауважили, що не хитрість).
Герой сам кує своє щастя (на відміну від російського Ємєлі з щучим хотінням). Навіть, коли є чарівні сили, які допомагають герою (наприклад, Летючий корабель), то герой має заробити добрим вчинком цю допомогу (хлопець нагодував останнім куснем хліба старенького, а то був чарівник).
Навіть Котигорошко переміг не силою, а саме розумом.
Дуже дякую за цей випуск! Мені особливо він став цікавим, бо працюю вчителькою літератури в середній школі. Намагаюсь закохувати дітей в читання, через книги розбираємо багато питань, іноді зовсім не дитячих. І тут дозволю собі не погодитись з вами сприводу "Русалоньки" Андерсена. Для мене це дуже світла казка із щасливим фіналом, але це щастя глибше, ніж діснеївський гепі енд. Головне бажання Русалоньки було не шлюб з принцом, а безсмертна душа, яка отримувалась через те, щоб стати людиною (бо морські істоти не мали душі і через 300 років життя перетворювались на піну морську) і пізнати кохання. Тому принц - це був лише шлях доя досягнення головної мети. І коли вона відмовилась вбивати принца в кінці, вона не перетворилась на піну морську, вона стала духом вітру, які допомагали людям, даючи відчуття надії. А після цього отримала душу. Саме завдяки своїй щирості і здатності любити. Тож вона отримала те, що хотіла.
Ну якщо наші українські вчителі черпають інформацію і натхнення з цих зпаУхів слова … вищий час вивозити дітей з цієї країни. Ці Бівіс і Баттхед мелять всякі нісенітниці.
@@shmuel1828навіщо так голослівно хаяти?
Щирість, любов, бажання ся перетворити - необхідний набір для душі ❤ а також для розвитку та обʼємного життя 😊
Пам'ятаю як малою дивилася "Брати Грімм" Террі Гільяма з батьками в літньому кінотеатрі (ми якраз були на відпочинку). Було нестерпно страшно, настільки, що коли була сцена з конем, що з'їдає дитину, я втікла з кінотеатру в наш котедж і, аби не ганьбитись, списала це на голод і зробила собі бутерброд.
Казки народів світу чудові. В мене були норвезькі та азербайджанські, з чудовими ілюстраціями
Стасіневич став для мене відкриттям минулого року. Дякую за подкаст. Він дуже в серденько!
Свого часу була книга українських казок. В Донецьку у 80х! Досі вдячна батькам за цей внесок, де вони знайшли.
Улюблена казка була "Кобиляча голова", як мама її читала класно)) і книга така красива... Я знайшла саме таку та купила рік тому)) зараз в нашій школі діти її читають!
О, ще "Пан Коцький", "Яйце-рійце" 👍
Цей подкаст такий затишний, що його можна замість казок слухати
Дякую!!! Жалкую, що мало переглядів Ви заслуговуєте ще хоч би 50-500тис
Слухаю вас із захватом, з нетерпінням чекатиму в 2024
А ще в Толкіна є неймовірна збірка листів Різдвяного Діда, які він писав своїм дітям! Дуже красиво, щиро, вигадливо!
Дуже дякую за цікавий випуск! Сил та натхнення!
Ґауф і мій улюблений казкар, особливо люблю Холодне серце.
О так! Цикл про відьом - моє улюблене світосприйняття)
Стосовно різдвяних сюжетів можу порадити випуск Антоніо Лукіча "Про кіно"
Я читала казки Вайльда своєму сину. Мені дуже вони подобаються. Про Солов'я, про Велетня, про Інфанту. Це справді окремий Всесвіт
В сучасних авторах чомусь Всеволода Нестайка не згадали. "В країні сонячних зайчиків" - це прям, "а що було до Гаррі Поттера".
В дитинстві дуже любила коли мама читала казки, і сама почала читати дуже рано, але тільки зараз задумалась, що більшість казок були російською мовою, і тепер хочу перечитати всі українські казки
Крутий випуск ! І дякую за Пратчетта
Яка тепла і затишна розмова вийшла
Я дорослою перечитувала казки в контексті казкотерапії як методу психотерапії) наприклад, книжка "Та, що біжить з вовками" Клариси Естес
Після подкасту згадала, що в мене з дитинства фобія на підозрілих бабусь. І все це через казки про бабусь-канібалів.
цей випуск нагадав мені про прекрасну збірку казок Нечиста сила, автор Василь Каролів-Старий. Там є зимові історії, куди ж без Хухи-Маховинки😊 Дякую, було цікаво
Оооооо, ви розблокували мій дитячий спогад! Дякую ❤
Вони так вайбують один з одним, про що вони б не говорили, дуже цікаво їх слухати ❤
А я люблю читати Гунара Бернгсона про вікінгів. Моє улюблене «Рудий Орм». Рекомендую❤
Вас можна слухати по кілька разів. Спершу просто для себе, щоб вловити цю тему і запах розмови, а потім з блокнотом і ручкою, щоб виписувати що читати. Ви круті! Дякую за кожен випуск і якісний контент! ❤
Як це цікаво! Вдячна Тані Микитенко за «наводку», тепер один з улюблених каналів)
Я вчора "Зимаря" Пратчетта прочитала. Дуже класна зимова історія) Але "Батько Вепр" все ж пік творчості.
Вже одразу зрозуміло, що у мене сьогодні буде чудовий вечір♥️
неймовірно цікавий випуск
Панове, ви класно спрацювалися. Чирков - це просто диво для Стасіневича. ) Розтопив усе його бюндючний снобіз. І тепер перед нами людяний, ненапряжний ерудит, інтелектуал )) Вас приємно слухати. Дякую!
Як це влучно відмічено. Дякую. А я все ніяк не міг усвідомити роль Чіркова 😊
Хотів зауважити часту нетерплячість Станісевича, бо він перебиває партнера. А тепер все стало на свої місця.
ось в цьому випуску я нарешті відчула якусь теплоту між Сергієм та Євгеном) було цікаво, дякую!
Дякую за подкаст, це неймовірне естетичне задоволення. Хочеться заохотити пана Сергія на читання українських казок, наприклад Івасик- Телесик, Солом'яний Бичок, Рак-Неборак .
Я також читала дитячу Біблію як збірку казок 😂 У мене з'явились збірки казок світу вже у юному підлітковому віці, а до того я читала Чуковського і арабські казки.
З українських народних казок я знала лише про Лисичку-сестричку і Вовчика-братика з "ловись рибка велика й маленька", хоча і гадки не маю звідки вона в мене в голові)
Обов'язкова вподобайка каналу та подяка за контент.
Гарних свят. Дякую Вам¡
Моя улюблена новорічна книжка - наша українська «Новорічна історія про двері, яких нема, і про те, як корисно іноді помилитися номером», авторка Ірина Жиленко. Вона дитяча, але досі її люблю❤
Гудвін - Good win
Урфін Джус… памʼятаю, як перемальовував тих деревʼяних солдатів з книжки. А ще саблезубих тигрів, літаючих мавп та інше 😊
І Біблія у мене також була дитяча, в картинках. Старий заповіт. Найулюбленіша історія з неї - Давід та Голіаф.
Обожнюю ваш контент, назбирала список казок 😊
Дуже цікавий випуск, дякую. Але ж не П'єро, а Перро, різонуло слух
Чудовий випуск, чарівний❤ дякую.
Слава ЗСУ!
Низький уклін Захисникам і Захисницям України.
Мені подобалися в дитинстві Казки Оксани Іваненко
Відчула запах дитинства) Дуже дякую за цікавий подкаст.
цей подкаст це скарб, подарунок, дар нам усім🫶 всі це гарненько собі усвідомте, ок?
Цікаво, змістовно, але як на мене про казки можна говорити і говорити! (Про віршовані казки забули - "Цар Плаксій і Лоскотон" наприклад )
Спочатку ти сам ростеш у цих фантастичних історіях, а згодом переживаєш їх ще раз і ще раз, то з малими племінниками, то з своєю дитиною, то просто настрій повернутися в щось знайоме і добре! Мені пощастило почати з українських народних (видавництво "Веселка" з найкращими в світі ілюстраціями). Тому "Котигорошко", "Яйце-райце", "Летючий корабель" - це одні з моїх улюблених дитячих "лонг-рідів")
Раніше відвідувала декілька лекцій Євгена і за було завжди цікаво, але з Сергієм на двох виходить зовсім дружньо, взаємодоповнююче та різноманітно
Класна розмова, відпочиваю слухаючи. Продовжуйте!
Реально! Бівіс і Баттхед)))
Рада, що зростала на укр казках🤌🏼
Дяка за цікаву розмову❤
коли я вже більш-менш відійшла від казок, батько відкрив для мене японські. якась радянська серія типу казки народів світу. і там були як дуже смішні - про храмового служку і водяного духа, так і реально страшні, що потім в жахіттях снились - про людину з яйцем замість обличчя. успадкувавши всю бібліотеку, все хочу знайти цю книжку, але поки вона від мене ховається)
З нетерпінням чекаю на нові відео у новому році.
Дякую за такий класний подкаст, завжди новий погляд!
І я в захваті від Террі Пратчетта)
Ого, а я на грузинських девах і на нарнії росла. Були ще якісь казки світу, але жодної не пам'ятаю. Цахес Гофмана звичайно та ще сволота. Андерсен з трагічними історіями. І звичайно русалонька в моєму дитинстві ставала піною морською.
Дуже цікавий контент. /ще пара слів для підримки/
Сергій в бейсболі з Carrefour це новий левел фешн) дякую за подкаст ❤
І про Андерсона: чудові казки , правдиві , вже в дитинстві на контрасті з цим радянськими плоскими казками , це була холодна вода реальності , яка травмувала в дитинстві , але допомогло підготуватися до дорослішання . І сам автор був глибоко нещасний в коханні і самотній, а ще в холодній сірій країні жив , не дивуюсь текстам його казок .
Дякую ❤️ Зараз буде цікаво, отже публікую коментар та біжу переглядати.
Дякую за цікавий випуск!
Пане Стасіневичу, чи згодні ви з теоріями Проппа щодо народної казки? Маю на увазі теорію про походження від первісних обрядів.
Дякую вам за чудово проведений час! 😍😍😍 Ви чудові, хлопці! Мотивуєте читати ще більше!❤️Дякую!
Курган ❤
Awwwwwww як же я кайфую від цього дуету😍 надихаєте читати ще більше, хоча куди ще, здавалося би😊
просто подкастер - теж на П
Це ж по казці Халіф-журавель зняли совєцький мульт, де головні герої залишались птахами, бо не могли згадати слово-пароль 'мутабор'? Мутабор - казка з найстрашніших дитячих кошмарів
це психотравма - той мультик! добре, що молодше покоління вже його в дитинстві не бачило. якийсь наркотріп
У Пратчетта Смерть - він, бо взагалі у германських народів образ смерті чоловічий. Особливо це можна побачити в артиклях, як в німецькій мові - der Tod.
Дуже шкода, що ви не згадали Сапковського з його Відьмаком в якості казки для дорослих. Навіть той факт, що Відьмак - це ж збірка інших європейських казок окремими елемантами як от чудовиськами або окремим переробленими історіями
Будь ласочка, робіть випуски частіше😍 це любов
Каліф Журавель це класика. Є, пардон, радянський мульт, який я в дитинстві бачив. А ось щоб читати, то недавно, бо якраз почав німецьку вчити. І це ну дуже гарна історія.
Мульт "Мутабор" до мурах... закарбовується назавжди
Дуже люблю ваш подкаст, так прецікаво кожен раз слухати)
О, я б іще казки Роальда Дала згадала. Познайомилася з його творчістю в 21 рік😬 Давала читати книги всім знайомим дітям, дуже їм подобається)
мені дуже подобається різдвяна казка Гофмана ,,Лускунчик і мишачий король,,
Мало рекомендацій😢
Дякую за подкаст.
Андерсон став відомим у Данії за життя як дитячий казкар. Але сам він на те злився - він писав свої казки для дорослих. Тому вони такі трагічні, бо життя трагічне.
З вами дуже цікаво)
Захотілось почитати казки
❤❤❤❤
Дякую! Ви такі класні! З прийдешніми святами :)
курган - привид
дякую. будь ласка
Як я люблю розумних людей!
Дякую. Це було прекрасно
Люблю слухати хороші розмови, дякую вам добрі люди)
Люблю вас❤
Такий затишний випуск🥰
Вайльд не залишився в пам'яті по сюжетам, але згадується тужливе й сумне відчуття. Мені його казка потрапила в збірці "Казки про принців та принцес" яку я читала в 5-6 років, а нещодавно по телеку була екранізація про Статую принца і мене як током шибонуло. Я побігла до тієї книжки, і як виявилось це дійсно єдина казка, яка залишилась в душі і чекала мене 18 років)
Варто ще згадати Філіпа Пулмана. Дякую, класний випуск
чудовий випуск, дякую )
Подільський Самсон таки ж фонтан.
..а Русалонька в Андерсена отримала душу, то в християнських координатах наче хороший кінець....ой, це ж виходить "Ти душу дав мені".
Обожнюю! Дякую🙏
Я вгадала Рукавичку з першого речення 😊
Чудова тема! Дякую
Скриня, шановні сонечка, "сундук" - це насправді "скриня".
У Гауфа не журавель, а лелека. Назва в українському перекладі "Каліф-чорногуз".
А дайте посилання на японські казки, будь ласочка
Коли вже буде про хістерікал рідін?)
я ще про наукпоп-хістерікал-рідінг чекаю гг
Цікавий загалом випуск, проте був один незрозумілий момент. Чому було таке акцентування уваги на тому, що у Пратчета Смерть це Він? Хіба це не норма в англомовній традиції? В тому ж "Гаррі Поттері" в "Казці про трьох братів" Смерть - Він.
Сергій наспівував Кургана Привид
О, я про козу-дерезу вгадала, а про рукавичку ні😅
🤓🥳❤
Тепер portishead пахнутиме морською піною )
Що з сазками єврейстко-їдиш?? Там де Козак такий собі полу придурковатий як в нас ванька на печі.....
Дуже було б цікаво дізнатися як такі казки виникли
Про каліфа журавля страшний мультик
Усі релігійні тексти, міфи, казки лише про пошук чоловіком-богом єдиної жінки - богині. Всі використовують метафори, алегорії та інші літературні методи , щоб розповісти про дуже важливе влаштування світу. Головне у цьому- розповісти про справжнє кохання тільки єдиної пари( жінка старша чоловіка на 10-16 років). Така пара разом живе вічно і кожен чоловік знає свою богиню з дитинства. Тільки діду Золота рибка виконує бажання, тільки Попелюшка може взути черевичок і т. і.
+