24.3 «Николаєва» - розбір одного з найкращих творів - Михайло Хай | Основи інструментальної музики

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 29 вер 2024
  • Михайло Хай більше 30 років досліджує інструментальну традиційну музику, засновник гурту «Надобридень» - першого гурту, що грає цю музику без обробок. Ініціатор видання касет-збірок експедиційних записів інструментальних сільських гуртів, доктор мистецтвознавства, професор Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України.
    Традиційна музика - це та музика, яку ще 50 років тому можна було почути в селах по всій Україні, а зараз її все частіше можна почути в містах. Культурно-мистецька платформа «Рись» із 2014 року об'єднує людей, які цікавляться традиційною музикою, і робить її доступнішою для усіх зацікавлених. Мистецтво, раніше відоме закритій спільноті поціновувачів та професіоналів, ми поширюємо у відкритий публічний простір, де буде можливим сучасний підхід і продуктивна взаємодія. Ми працюємо у трьох напрямках: створюємо курси із традиційного співу та гри на інструментах, досліджуємо традиційну музику в експедиціях та робимо вечірки із живою традиційною музикою.
    Підписуйтесь на «Рись» у соцмережах:
    / rysproject
    / rys_project
    t.me/rysproject
    Онлайн-лекції створено за підтримки Українського культурного фонду
    #традиційнамузика

КОМЕНТАРІ • 8

  • @Podilian
    @Podilian 3 роки тому +7

    В мене просто розрив свідомости… в кращому розумінні цього терміну. Найближче з чим я можу це порівняти - це коли я вперше почав читати праці того самого К.Ґ. Юнга, що для мене стало чимось подібним до відкриття "Теорії Струн" для людського буття. Це відео, зокрема розбір «Николаєвої» та супутні коментарі - на вагу золота! Мушу зауважувати, що не вперше чую «Николаєву» адже маю її у своїх архівах, але вперше її відчув “на всю”. Дякую Вам за Вашу безціну працю!

    • @Рись-н2ц
      @Рись-н2ц  3 роки тому +3

      Нам так радісно, що можемо допомогти розуміти традиційну музику глибше! Дякуємо за ваш відгук!

  • @fajnavatra
    @fajnavatra 3 роки тому +4

    Фантастична, неймовірна, захоплива лекція! дякую пану Михайлу, все доступно і зрозуміло навіть для мене художника.
    Сподіваюсь також пан Сергій Охрімчук долучиться до висвітлення джерел своєї майстерності, і традицій українського скрипальства.

  • @maria.ustenko
    @maria.ustenko 3 роки тому +1

    шикарна музика Прилипчан! Кількість мелодій, технічне виконання, кількість прийомів гри - все на грані фантастики просто!

  • @MusiqueMonAmour
    @MusiqueMonAmour Рік тому +1

    15.10.2022 этот великий этномузыколог и специалист от нас отошёл. Очень жаль. Я только рада, что с помощю канала Рись могла слушать его докладов ещё когда он жил.
    Вечная, вечная и светлая память ему! R.I.P.

  • @MusiqueMonAmour
    @MusiqueMonAmour 2 роки тому +1

    Рада, что взмянковали Сергия Охримчука. Он не только мастер мастеров в Украине, но и во всём мире. Слава Сергию и слава Украине!

  • @AndriiPetrov
    @AndriiPetrov 3 роки тому

    неймовірний розбір!

  • @shaunonsinkler-nb4sv
    @shaunonsinkler-nb4sv 4 місяці тому