"Īsa" pamācība Janu vainaga pīšana ... Kā uzpīt Jāņu vainagu?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 8 чер 2014
  • Īsa pamācība Janu vainaga pīšana ... Kā uzpīt Jāņu vainagu?
    Par materiāliem:
    Lai uzpītu ozollapu vainagu, šajā video izmantojām baltu, izturīgu plastikāta lenti -- tas ir pats vienkāršākais un ātrākais veids, kā sastiprināt zarus, protams, ja patrenējas . Šoreiz tika izmantota baltas krāsas plastikāta lente tikai tādēļ, lai Jums būtu labāk saskatāms. Vislabāk, protams, ir izmantot zaļas vai brūnas krāsas lenti, lai tā būtu nepamanāma. Taču varat izmantot arī jebkuru izturīgu auklu vai klūgas. Vēl būs nepieciešamas šķēres un adata -- ātrai plastikāta lentes sadalīšanai visā garumā uz divām daļām. Pinot lielu vainagu no resnākiem ozola zariem, sastiprināšanai varat izmantot brūnu vai zaļu metāla stiepli (stieples biezums no 0.3 līdz 0.6 mm).
    Zaru sagatavošana:
    Lai uzsāktu darbu, nepieciešams sagatavot zarus. Tādēļ mēs sadalām zarus pēc izmēriem, lai uzpītu lielu, vidēju vai mazu vainagu. Lielam vainagam zari garumā līdz 50 cm, vidējam -- līdz 30-35 cm, mazam -- līdz 25 cm.
    Attīrām katru zaru no liekām lapām un zariņiem sānos tā, lai iegūtu „gludu" kātiņu vieglākai zaru sastiprināšanai. Saliekam zarus pa saišķīšiem.
    Vainaga pīšana:
    Nogriežam aptuveni 2 m lentes. Ar adatas palīdzību caurduram to izvelētajā vietā un velkam adatu uz leju, tādā veidā sadalot lenti tievākās strēmelēs. Izvēlamies trauku ar „svaru", pie tā kājiņas piesienam lenti. Apmēram 10 cm attālumā sasienam mezgliņu, tādā veidā atzīmējam vainaga sākumu. Viena lente ir „pamats" uz kuras jānovieto zaru, bet otra ir „aktīvā", ar kuras palīdzību piesienam zariņus. „Aktīvā" lente vienmēr ir darbībā. Ņemam pāris zariņus, liekam uz sasietā mezgliņa, aptinam lenti ap roku un sasienam mezgliņu tā, lai zari ir stingri nostiprināti. Katru nākamo zariņu liekam 2-3 cm zemāk nekā iepriekšējo. Video ir parādīts palēnināti, lai Jūs redzētu kādā veidā sasiet mezglu.
    Ja „aktīvā" aukla ir par īsu:
    Kad „aktīvā" lente iet uz beigām, vienkārši, iepiniet kopā ar to citu lentes gabalu, saliekot tās kopā un sasienot dažus zarus.
    Pļavas ziedu un vārpu iepīšana:
    Vainaga pīšanā izmantojiet jebkurus pļavas ziedus, lapiņas un vārpiņas. Atcerieties, ka floristikā ir ļoti maz „stingru" noteikumu.
    Šajā video ir parādīts kā uzpīt ozollapu vainagu, galvas apkārtmēram 60 cm.
    Pārgrieziet lenti, kura piesieta pie trauka vainaga sākumā. Vainaga beigas nostipriniet ar dažiem stingri sasietiem mezgliem. Akurāti izlokiet vainagu, lai veidotu apaļu formu un savienojiet abus galus, ievietojot „galu" iekš „sākuma". Pateicoties lentēm abos galos mēs varēsim droši nostiprināt vainagu. Liekos galus nogrieziet ar šķērēm. Izvērsiet lapiņas, ziedus un vārpiņas. Nēsā vesels un lustīgi Līgo!
    P.S. Atcerieties, ka ar katru nopīto vainagu, nākama pīšana aizņems arvien mazāk laika!
  • Розваги

КОМЕНТАРІ • 3

  • @ellux87
    @ellux87 9 років тому +2

    Paldies, ļoti noderēja, sanāca kārtīgs vainags vīriņam :)

  • @zandatee
    @zandatee 4 роки тому +2

    Viss jau labi, bet plastmasas lentas vietā tak var ņemt parasto dabīgo striķīti vai resno diegu lai nav nākamā gadā dedzienot pašiem jāelpo plastmasu dūmi - vieni no indīgākajiem dūmiem, kādi var būt..
    P.S. Priecīgus visiem Jāņus! plastmasus Jāņutēvam nedošu gan!

    • @leons987
      @leons987 4 роки тому +2

      Baltā lente tika izmantota, lai skatītājam ir uzskatāmāk. Video sākuma pateica, ka var izmanto diegu/klūgas