РЕПОРТАЖ: Черно море - ЦСКА 0:0

• Опубліковано 8 жов 2024
  • ЦСКА постигна равен резултат от 0:0 като гост на Черно море във Варна. Момчетата на Александър Томаш показаха сериозни възможности на терена и демонстрираха стабилна игра в срещата от 10-ия кръг на първенството на стадион “Тича” във Варна, пред над 2500 червени запалянковци.
    Мачът започна офанзивно от страна на армейците, като в 25-тата минута Линдсет създаде напрежение пред вратата на Черно море след изстрел на Вион от корнер. В 41-вата минута Локило отправи топовен изстрел, който беше уловен от вратаря на опонентите. В крайна сметка полувремето завърши с 53% притежание на топката за ЦСКА, както и 3:2 удари към вратата.
    Старши треньорът Александър Томаш извърши две смени на полувремето като в игра влезнаха Илиан Илиев и Зюмюр Бютучи на мястото на Матиас Фаетон и Джейсън Локило. След началото на втората част армейците значително увеличиха темпото на игра. В 60-тата минута Илиев пое топката пред наказателното поле на домакините и стреля с десния крак, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря на Черно море. Томаш извърши нови две смени в 64-тата минута, когато Годуин Коялипу излезе за сметка на Аарон Исека, а Тобиас Хайнц замени Джонатан Линдсет. В 71-ата минута Исека се озова сам срещу Илиев и отбеляза гол, но съдиите отмениха попадението поради засада. ВАР потвърди решението на реферите. ЦСКА продължи натиска с опасен удар на Бютучи в 76-ата минута, но шутът беше спасен. Само две минути по-късно Бютучи получи перфектен дълъг извеждащ пас от Ето’о, овладя топката на гърди и излезе сам срещу вратаря, но ударът му беше слаб и вратарят на домакините улови. Отново Бютучи изпълни пряк свободен удар в 84-тата минута като топката отиде в рамките на вратата и беше хваната от стража на домакините.
    В следващата си среща ЦСКА среща тима на Септември като домакин на 5 октомври (събота) от 17:30 ч.