18 травня Міжнародний день музеїв. Історія свята. Традиції.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 тра 2023
  • Музеї - це ті заклади, в яких зупиняється час та пахне історією різних подій.
    Музеї мають силу змінювати світ навколо нас. Вони є незрівнянними місцями відкриттів, навчають нас про наше минуле та відкривають наш розум для нових ідей, діляться досвідом поколінь. Завдяки своїм колекціям і програмам музеї створюють соціальну мережу, важливу для формування та розвитку свідомого та активного громадянського суспільства.
    Міжнародний день музеїв з'явився в календарі в 1977 р., коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) було прийнято пропозицію про установу цього свята. І з 1978 р. цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.
    За словами Жака Перо, президента ICOM: «Музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь у нашій роботі. Таким чином необхідно, щоб музеї і суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій».
    Головні традиції свята
    У цей день музеї країни готують незвичайні заходи для гостей, а вхід часто безкоштовний. Така традиція покликана популяризувати відвідування музеїв. День музеїв у Києві запропонує гостям безліч варіантів цікавого дозвілля.
    Наприклад, незвичайна виставка з інтерактивними елементами планується в Музеї науки. "Шоколадний дім" підготує тематичні заходи та частування гарячим шоколадом. Безліч екскурсій також проводиться в Національному художньому музеї України.
    Кращий спосіб відзначити це свято - відвідати цікаву виставку всією сім'єю. У День музеїв кожна людина зможе знайти квест, майстер-клас або презентацію собі до смаку, а також залучити до дозвілля дітей.

КОМЕНТАРІ •