Super👍 przeglądając Twoje filmy rodzi się zawsze tyle pytań 😊 Prowadząc wszystkie przewody do rozdzielni poza tym że każdy powinien być opisany muszą być też posegregowane np. Z jednej strony przewody od gniazdek a z drugiej łączniki czy lampy itd. Chodzi o to jak przygotować pod rozdzielnice aby później nie było z tym problemów ...
Może też kiedyś skuszę się u siebie w mieszkaniu na automatykę oświetlenia ale opartą na siemensie logo. Kupiłem kiedyś do nauki i teraz leży i się kurzy, muszę go jakoś wykorzystać. :) Oczywiście 👍 za film. Pozdrawiam
Cześć Luksiu! Bardzo podobają mi się Twoje filmy - wynoszę z nich dużo przydatnych informacji. Mam do Ciebie pytanie odnośnie linek neutralnych, które poprowadziłeś ze złączek Wago na neutralne bloki rozdzielcze przy wyłącznikach rocznicowoprądowych. Czy błędem byłoby w zamian Twojego rozwiązania poprowadzenie jednej grubszej linki neutralnej od różnicowki do złączek i tam połączenie wszystkich przewodów neutralnych przy użyciu zworek na Wago? Jakie byłyby wady takiego rozwiązania? - bo na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że będzie o wiele mniej linek do położenia... Pozdrawiam serdecznie!
Fajna rozdzielnica, ale nie zazdroszczę obszywania ;) Ja wolę rozdzielnice, z których można wymontować środek i podczas obszywania dostęp jest z 2 stron. Wspomniałeś że do rolet zastosujesz B16, bo prądowo wystarczy. Jak to się ma do przekroju przewodów na obiekcie? Do każdej rolety jest 2,5mm2?
Cześć, jaki przekroj linki N i L dawałeś do oprzewdowania obwodów "gniazdkowych" a jaki do oświetleniowych, zakładałeś tulejki czy bezpośrednio w zaciski. Jeśli możesz podaj dokładny typ tych złączek Wago
Cześć super filmik Gratuluję ! Napisz proszę, jak sobie radzisz w przypadku gdy klient chciałby wprowadzić funkcjonalność Smart home grenton w domu, ale budżet nie pozwala mu na wprowadzenie wszystkiego od razu. W pierwszej kolejności wprowadza ogrzewanie podłogowe, czujniki zalania temperatury i część oświetlenia, alarm, później rolety, gniazdka i pozostałe oświetlenie. I te elementy później jak na obecna chwilę podłączyć, aby w łatwy sposób można byłoby się przełączyć na smarthome?
Dzieki! Instalacje wykonuję standardowa+ magistrale pod system rozproszony. W miejscach gdzie w przyszłości będą montowane moduły stosuję puszki z kieszonką. Dzieki takiemu rozwiązaniu system Smart Home mozemy wprowadzac malymi krokami do zamieszkalego budynku nic nie rozwalając:) Pozdrawiam!
@@Luksiuelektryk Czyli tam gdzie klient od razu się decyduje się na funkcjonalność SmartHome puszczasz instalacje w gwiazdę + moduły Grenton w rozdzielni, natomiast te później to łączysz szeregowo z głębszą puszką kabel standardowy YDY + skrętka do komunikacji z CLU poprzez BUS Module?
Luksiu, czy obwody którymi nigdy nie będziemy sterować czyli np płyta indukcyjna podłączamy również poprzez WAGO czy bezpośrednio lecimy na zabezpieczenie nadprąd.?
wyszło mi około 90 obwodów. 2/3 zarządzane przez grentona. Czy wobec tego obwody niesterowane dać bezpośrednio na zabezpieczenia czy aby bylo "ladnie" wszytskie na WAGO i dopiero stąd rozprowadzać po rozdzielnicy?
Luksiu podnoszę alarm :) zabezpieczasz sekcję rolet zabezpieczeniem b16 a raczej nie sądzę żeby na budynku znalazły się przewody zasilająco sterujące do rolet o przekroju 2,5mm ? Proszę powiedz że takie właśnie przewody zostały ułożone :)
Mateusz myślę, że 17 rolet to bedzie max 12A obciążenia więc 1.5mm2 zasilania do każdej z rolet jest ok . A przewody sterujące polecą swoja drogą do rozdzielni . W tym rozwiazaniu uważam wylacznik nadmiarowo pradowy 16A za uzasadniony. Mylę się ?? :)
@@RYNIOX86 Niestety mylisz się, zabezpieczamy obwód a nie odbiornik. Oczywiście zabezpieczenie pozwoli na pracę tych urządzeń chyba ze prąd rozruchowy przekracza ich max pobór ale to już zależy od urządzenia, niestety zabezpieczenie jest dobrane nieprawidłowo do przewodu jakie zabezpiecza i nie ważne czy będzie to jeden przewód czy kilkanaście. Wyobraźmy sobie sytuacje ze mamy 30 silników zabezpieczamy sekcje wyłącznikiem 40A co powoduje ze na jednym przewodzie 1,5mm może popłynąć 40A np w przypadku podłączenia innego urządzenia lub awarii tego docelowo wybranego może to doprowadzić do przegrzania przewodu i uszkodzenia izolacji a nawet w skrajnym przypadku do pożaru.
@@albertinio2391 Nie jestem elektrykiem wiec mogę być w błędzie. Sam oczywiście nic nie zabezpieczam. Uważam jednak że na sekcje rolet ktore luksiu przedstawił, B10 bedzie niewystarczający. Zakładam że od kazdej rolety do złączek wago bedzie doprowadzonych 17 żył fazowych i uważam że ich suma nie przekroczy wartości 12A. ALe będzie wyższa anizeli 10A
Jezeli b10 nie jest wystarczającym bezpiecznikiem dla przewodu o przekroju 3x1.5 to przewod ten nie jest odpowiednim przewodem do zasilenia danego obwodu. Trzeba zastosować przewod o przekroju 3x2.5 i wtedy zabezpieczyc b16. Tak jak napisal mateusz kania zabezpieczamy przewod a nie odbiornik. Pozdrawiam :)
Zapamiętaj jedną rzecz. Zabezpieczamy zawsze obwód a nie urządzenie końcowe. Nie jest istotne co tam na końcu jest i jaki ma pobór mocy, czy to rolety, czy inne urządzenia. Interesuje Ciebie tylko przekrój przewodu jaki został doprowadzony do tych rolet. Jeżeli tam jest 2,5 mm^2 to B16 może zostać, lub można zastosować mniejsze zabezpieczenie. Jeżeli to jest mniejszy przekrój przewodu to nie może być B16.
Zabezpieczamy instalacje jak juz. Urzadzenia podpiete do niej sa czescia obwodu. Logiczne, ze eska wyzwoli przy zwarciu wewnatrz urzadzenia, chroniac go przed calkowitym zniszczeniem. W sumie to najczestsza przyczyna zadzialan zabezpieczen. Pozdrawiam.
@@Luksiuelektryk to nie jest takie oczywiste, bo są również specjalne nity do korytek :) Druga sprawa to czy gwintowałeś jakoś szyny czy dawałeś nakrętki? Jak długich śrub użyłeś? :)
Cześć luksio. Mam pytanie Na które instalatorzy grentona odpowiadają niejednomyślnie. A mianowicie , czy do systemu grenton można podpiąć drzwi z czytnikiem palca ekey.
@@passivehouse1810 myśle że doprowadzasz zasilanie do tego czytnika, czytnik sam w sobie ma przekaźnik który ci zwalnia styk i leci spowrotem sygnał do stycznika który uruchamia elektrozamek. Można to zasterować z relaya albo i/o 8/8
@@Luksiuelektryk Nie lepiej mostki na wago i jeden większy przekrój z każdej sekcji na poszczególne rcd? Nie robiłem nigdy takiej instalacji dlatego dopytuje
Hola Amigo muy buen tablero un Lujo Nosotros en Uruguay. Nos obligación que cortemos el neutro con las termomagneticas. Claro corta primero las fases y despues el neutro. Y cuando cierran al revés cierra primero el nuetro Un gran saludo Juan Devitta desde Durazno Uruguay 👍👍👍👍😷😷😷
Trafiłem niedawno na Pana kanał i bardzo mi się podobają treści tu przekazywane. Chciałbym się dowiedzieć czy planuje Pan zrobić serię poradnika inwestora ale w mieszkaniu w bloku?
@@Luksiuelektryk a szkoda bo jednak większość ludzi mieszka w blokach i dobrze aby mieli poradnik. Z reguły podczas remontu robi się elektrykę i warto wiedzieć co ma być w tej instalacji aby było dobrze szczególnie że większość ludzi ma w mieszkaniu tylko jedną fazę
@@mechanik_opr93 Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 r w miastach w zabudowie wielorodzinnej mieszka ok. 20% a jednorodzinnej ok. 79%. Na wsi w zabudowie wielorodzinnej mieszka ok. 2.9% a jednorodzinnej ok. 96%.
Fajnie, fajnie. Czekamy na nastepna część👍. Darku czy obwody które bedza rozkladane na obiekcie maja taka sama numeracje? Czy ta przedstawiona numeracja jest tylko do opisu co i gdzie w rozdzielnicy?.
Juz widac, ze bedzie to starannie wykonana rozdzielnica. To nie ma tylko, jak to niektorzy mowia, dzialac. Rozdzielnica to wizytowka elektryka. Mysle, ze wielu czeka na final.
Zabezpieczenie wszystkich rolet jednym wyłącznikiem nadpradowym 16A nie jest zbyt szczęśliwym rozwiązaniem biorąc pod uwagę przekroje przewodów wychodzących z silników od rolet (zwykle 0.5 - 0.75mm2). Kolejny temat do przemyślenia czy B16 wystarczy w przypadku uruchomienia wszystkich 13 silników od rolet jednocześnie. Prąd rozruchowy może być tu znacznie większy. Osobiście rozbilbym to na 3-4 grupy i zabezpieczył np C 4A na grupę
Witam Obserwuję Twój kanał i podziwiam energię z jaką pracujesz. W sprawie rozdzielnicy podoba mi się, tylko jedno ale korytka grzebieniowe Montowane tak jak na filmie utrudnią serwis lub rozbudowę, modernizację. A zamknięcie pokrywki z tyłu za aparatami dla cierpliwych. Pozdrawiam i życzę zdrowia
Montaż szyn th na dystansach i za nimi grzebieni kablowych to oszczędność miejsca ale koszmar przy późniejszych modyfikacjach w obszyciu. Ja preferuje montaż bezpośrednio na płytę montażową.
@@Luksiuelektryk a zapomniałem dodać że szafy wtedy można dać płytsze :) ale kto co tam lub - przerobiłem ten sposób i twój moim zdani lepiej się sprawdza montaż "bezpośredni" 90% szaf w przemyśle jest tak szyta więc coś w tym jest :)
Bardzo trafna uwaga i wskazuje na doświadczenie kolegi Piotra , myślę że sewis rozdzielni jest mega ważny i w przypadku koryt pod aparaturą wyjęcie myszki z koryta bedzie trudne POZDRAWIAM.
Fajnie że robisz tego typu filmiki, dal osób które dopiero się uczą (czyli ja) albo nie robili nie gdy takiej rzeczy są one bardzo pomocne.
Super👍 przeglądając Twoje filmy rodzi się zawsze tyle pytań 😊
Prowadząc wszystkie przewody do rozdzielni poza tym że każdy powinien być opisany muszą być też posegregowane np. Z jednej strony przewody od gniazdek a z drugiej łączniki czy lampy itd. Chodzi o to jak przygotować pod rozdzielnice aby później nie było z tym problemów ...
Pdziwiam te tkanie przewodow, dlamnie to czarna magia. Moge ocenic tylko wyglad i wyglada super, i bardzo fajne sa te numerki na przewodach
Ten Siemens prezentuje sie super :). Parametry podobne. Luksiu namowiles :)!
Panie kochany a dlaczego pan nie zrobił na tob job s tych ze wspólną szyą N
Bo za RCD nie można łączyć przewodów N.
@@bolekbolecki A szyna zbiorcza N co robi?
@@bolekbolecki no to masz złączkę N tob job którą łączysz z RCD i grupę top job którą mostkujesz z tą szyną N
Zajebista robota Luksiu 👍🍻
Może też kiedyś skuszę się u siebie w mieszkaniu na automatykę oświetlenia ale opartą na siemensie logo. Kupiłem kiedyś do nauki i teraz leży i się kurzy, muszę go jakoś wykorzystać. :) Oczywiście 👍 za film. Pozdrawiam
Cześć Luksiu! Bardzo podobają mi się Twoje filmy - wynoszę z nich dużo przydatnych informacji.
Mam do Ciebie pytanie odnośnie linek neutralnych, które poprowadziłeś ze złączek Wago na neutralne bloki rozdzielcze przy wyłącznikach rocznicowoprądowych. Czy błędem byłoby w zamian Twojego rozwiązania poprowadzenie jednej grubszej linki neutralnej od różnicowki do złączek i tam połączenie wszystkich przewodów neutralnych przy użyciu zworek na Wago? Jakie byłyby wady takiego rozwiązania? - bo na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że będzie o wiele mniej linek do położenia...
Pozdrawiam serdecznie!
Fajna rozdzielnica, ale nie zazdroszczę obszywania ;) Ja wolę rozdzielnice, z których można wymontować środek i podczas obszywania dostęp jest z 2 stron. Wspomniałeś że do rolet zastosujesz B16, bo prądowo wystarczy. Jak to się ma do przekroju przewodów na obiekcie? Do każdej rolety jest 2,5mm2?
Widzę że kolega nie daleko działa. Współpracuje na kilku inwestycjach z firmami z Czarkowa.
Luksiu ktorej serii widoczne zlaczki wago uzyles ? Pozdrawiam.
2002
Cześć, jaki przekroj linki N i L dawałeś do oprzewdowania obwodów "gniazdkowych" a jaki do oświetleniowych, zakładałeś tulejki czy bezpośrednio w zaciski. Jeśli możesz podaj dokładny typ tych złączek Wago
Cześć super filmik Gratuluję ! Napisz proszę, jak sobie radzisz w przypadku gdy klient chciałby wprowadzić funkcjonalność Smart home grenton w domu, ale budżet nie pozwala mu na wprowadzenie wszystkiego od razu. W pierwszej kolejności wprowadza ogrzewanie podłogowe, czujniki zalania temperatury i część oświetlenia, alarm, później rolety, gniazdka i pozostałe oświetlenie. I te elementy później jak na obecna chwilę podłączyć, aby w łatwy sposób można byłoby się przełączyć na smarthome?
Dzieki!
Instalacje wykonuję standardowa+ magistrale pod system rozproszony.
W miejscach gdzie w przyszłości będą montowane moduły stosuję puszki z kieszonką.
Dzieki takiemu rozwiązaniu system Smart Home mozemy wprowadzac malymi krokami do zamieszkalego budynku nic nie rozwalając:)
Pozdrawiam!
@@Luksiuelektryk Czyli tam gdzie klient od razu się decyduje się na funkcjonalność SmartHome puszczasz instalacje w gwiazdę + moduły Grenton w rozdzielni, natomiast te później to łączysz szeregowo z głębszą puszką kabel standardowy YDY + skrętka do komunikacji z CLU poprzez BUS Module?
Tak dokładnie:)
@@Luksiuelektryk Dziękuję za informacje :-) !
Luksiu, czy obwody którymi nigdy nie będziemy sterować czyli np płyta indukcyjna podłączamy również poprzez WAGO czy bezpośrednio lecimy na zabezpieczenie nadprąd.?
Jak wygodniej:)
wyszło mi około 90 obwodów. 2/3 zarządzane przez grentona. Czy wobec tego obwody niesterowane dać bezpośrednio na zabezpieczenia czy aby bylo "ladnie" wszytskie na WAGO i dopiero stąd rozprowadzać po rozdzielnicy?
Ja bym dal wszystko na WAGO, bedzie wygodne w serwisie
Luksiu a jakiej rozdzielnicy używasz? Ewentualnie co polecisz do domu (250m) pod grentona (nie bedzie rolet) ??
Eaton Profi+
@@Luksiuelektryk Dziękuje ślicznie ;)
Luksiu podnoszę alarm :) zabezpieczasz sekcję rolet zabezpieczeniem b16 a raczej nie sądzę żeby na budynku znalazły się przewody zasilająco sterujące do rolet o przekroju 2,5mm ? Proszę powiedz że takie właśnie przewody zostały ułożone :)
Mateusz myślę, że 17 rolet to bedzie max 12A obciążenia więc 1.5mm2 zasilania do każdej z rolet jest ok . A przewody sterujące polecą swoja drogą do rozdzielni . W tym rozwiazaniu uważam wylacznik nadmiarowo pradowy 16A za uzasadniony. Mylę się ?? :)
@@RYNIOX86 Niestety mylisz się, zabezpieczamy obwód a nie odbiornik. Oczywiście zabezpieczenie pozwoli na pracę tych urządzeń chyba ze prąd rozruchowy przekracza ich max pobór ale to już zależy od urządzenia, niestety zabezpieczenie jest dobrane nieprawidłowo do przewodu jakie zabezpiecza i nie ważne czy będzie to jeden przewód czy kilkanaście. Wyobraźmy sobie sytuacje ze mamy 30 silników zabezpieczamy sekcje wyłącznikiem 40A co powoduje ze na jednym przewodzie 1,5mm może popłynąć 40A np w przypadku podłączenia innego urządzenia lub awarii tego docelowo wybranego może to doprowadzić do przegrzania przewodu i uszkodzenia izolacji a nawet w skrajnym przypadku do pożaru.
Ryniox86 czyli chcesz zabezpieczac przewod 3x1.5 zabezpieczeniem nadpradowym B16?.
@@albertinio2391 Nie jestem elektrykiem wiec mogę być w błędzie. Sam oczywiście nic nie zabezpieczam. Uważam jednak że na sekcje rolet ktore luksiu przedstawił, B10 bedzie niewystarczający. Zakładam że od kazdej rolety do złączek wago bedzie doprowadzonych 17 żył fazowych i uważam że ich suma nie przekroczy wartości 12A. ALe będzie wyższa anizeli 10A
Jezeli b10 nie jest wystarczającym bezpiecznikiem dla przewodu o przekroju 3x1.5 to przewod ten nie jest odpowiednim przewodem do zasilenia danego obwodu. Trzeba zastosować przewod o przekroju 3x2.5 i wtedy zabezpieczyc b16. Tak jak napisal mateusz kania zabezpieczamy przewod a nie odbiornik. Pozdrawiam :)
Co za trunek się fermentuje?
Cydr, poszedł do wylanie, bo o nim zapomniałem 🫣
Zapamiętaj jedną rzecz. Zabezpieczamy zawsze obwód a nie urządzenie końcowe. Nie jest istotne co tam na końcu jest i jaki ma pobór mocy, czy to rolety, czy inne urządzenia. Interesuje Ciebie tylko przekrój przewodu jaki został doprowadzony do tych rolet. Jeżeli tam jest 2,5 mm^2 to B16 może zostać, lub można zastosować mniejsze zabezpieczenie. Jeżeli to jest mniejszy przekrój przewodu to nie może być B16.
Zabezpieczamy instalacje jak juz. Urzadzenia podpiete do niej sa czescia obwodu. Logiczne, ze eska wyzwoli przy zwarciu wewnatrz urzadzenia, chroniac go przed calkowitym zniszczeniem. W sumie to najczestsza przyczyna zadzialan zabezpieczen. Pozdrawiam.
Hej. Jaka to jest przyjacielu szafa ? jeżeli można zapytać ?
Eaton profi+
Te rolety tak na B16?
Luksiu mam pytanie, którego widzę nikt nie zadał.
Jak przymocowałeś kanały grzebieniowe do szyn TH?
Śrubami?
@@Luksiuelektryk to nie jest takie oczywiste, bo są również specjalne nity do korytek :)
Druga sprawa to czy gwintowałeś jakoś szyny czy dawałeś nakrętki? Jak długich śrub użyłeś? :)
Tzw. Samojeby czyli z wiertlelkiem do łączenia profili g/k
Witaj, jaki to model szafy kablowej i jakiej firmy ?
Wszystko bedzie w ostatnim odcinku:)
widzę produkcja piwa pełną parą :)
jaki zacier ?
Akurat cydr nastawiony;)
Jaka kamera nagrywasz materiał?
Roznymi, mam kilka;)
Witaj Darku. Jaki model złączek Wago pod rolety? 3pietrowe: 3xL (do sterowania góra, dół + L,N,PE (do N + PE)?
2003-7646 + 2003-7642. Ja tak używam, mam z jednej serii mostki w całej rozdzielnicy;)
@@Luksiuelektryk dzięki, pozdrawiam. Zaczynam z Grentonem i oglądam kanał.
Cześć luksio. Mam pytanie
Na które instalatorzy grentona odpowiadają niejednomyślnie. A mianowicie , czy do systemu grenton można podpiąć drzwi z czytnikiem palca ekey.
Tak, pod waeubkiem, ze ten czytnik mozna w jakikolwiek sposob ppdpiac do systemu GRENTON
@@Luksiuelektryk wlasnie to próbuje się dowiedzieć czy można i w jaki sposób
@@passivehouse1810 myśle że doprowadzasz zasilanie do tego czytnika, czytnik sam w sobie ma przekaźnik który ci zwalnia styk i leci spowrotem sygnał do stycznika który uruchamia elektrozamek. Można to zasterować z relaya albo i/o 8/8
Luksiu po co wyprowadzasz neutralne z każdej złączki?
Rozne obwody na roznych roznicowkach?
@@Luksiuelektryk Nie lepiej mostki na wago i jeden większy przekrój z każdej sekcji na poszczególne rcd? Nie robiłem nigdy takiej instalacji dlatego dopytuje
Hola Amigo muy buen tablero un Lujo
Nosotros en Uruguay. Nos obligación que cortemos el neutro con las termomagneticas. Claro corta primero las fases y despues el neutro. Y cuando cierran al revés cierra primero el nuetro
Un gran saludo
Juan Devitta desde Durazno Uruguay 👍👍👍👍😷😷😷
Trafiłem niedawno na Pana kanał i bardzo mi się podobają treści tu przekazywane. Chciałbym się dowiedzieć czy planuje Pan zrobić serię poradnika inwestora ale w mieszkaniu w bloku?
Watpliwe.
@@Luksiuelektryk a szkoda bo jednak większość ludzi mieszka w blokach i dobrze aby mieli poradnik. Z reguły podczas remontu robi się elektrykę i warto wiedzieć co ma być w tej instalacji aby było dobrze szczególnie że większość ludzi ma w mieszkaniu tylko jedną fazę
@@mechanik_opr93 co ty gadasz! Wiekszość to domy jedno rodzinne.
@@nicktestowy5103 może nie większość ale spora część mieszka w blokach i podejrzewam że też by chcieli coś się dowiedzieć
@@mechanik_opr93 Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 r w miastach w zabudowie wielorodzinnej mieszka ok. 20% a jednorodzinnej ok. 79%. Na wsi w zabudowie wielorodzinnej mieszka ok. 2.9% a jednorodzinnej ok. 96%.
Fajnie, fajnie.
Czekamy na nastepna część👍.
Darku czy obwody które bedza rozkladane na obiekcie maja taka sama numeracje? Czy ta przedstawiona numeracja jest tylko do opisu co i gdzie w rozdzielnicy?.
instalację będzie wykonywał inny elektryk. Musi sie dostosować do listy na WAGO, inaczej będzie burdel;)
Juz widac, ze bedzie to starannie wykonana rozdzielnica. To nie ma tylko, jak to niektorzy mowia, dzialac. Rozdzielnica to wizytowka elektryka. Mysle, ze wielu czeka na final.
A gdzie będą wpinane PE? Czemu niema WAGOsów PE miedzy obwodami?
Odplywy od gory a doplywy z szyny th:)
Zabezpieczenie wszystkich rolet jednym wyłącznikiem nadpradowym 16A nie jest zbyt szczęśliwym rozwiązaniem biorąc pod uwagę przekroje przewodów wychodzących z silników od rolet (zwykle 0.5 - 0.75mm2). Kolejny temat do przemyślenia czy B16 wystarczy w przypadku uruchomienia wszystkich 13 silników od rolet jednocześnie. Prąd rozruchowy może być tu znacznie większy.
Osobiście rozbilbym to na 3-4 grupy i zabezpieczył np C 4A na grupę
ale dziwne miejsce na rozdzielnie :D pomiędzy szafą na weki , a browamatorem :D To inwestor tak wymyślił ?
😂😂😂 to u mnie na warsztacie;)
Super materiał!!!
Profesjonalny ten ITON. Robota na plus! ;-) Kiedy 2 część? :)
Witam
Obserwuję Twój kanał i podziwiam energię z jaką pracujesz. W sprawie rozdzielnicy podoba mi się, tylko jedno ale korytka grzebieniowe
Montowane tak jak na filmie utrudnią serwis lub rozbudowę, modernizację. A zamknięcie pokrywki z tyłu za aparatami dla cierpliwych. Pozdrawiam i życzę zdrowia
A kto powoedzial ze bede je zamykac?
Pozdrawiam serdecznie:)
Witam jaki to model rozdzielni
Bp-f 800/20-3
Dzięki wielkie super to wyglada
Montaż szyn th na dystansach i za nimi grzebieni kablowych to oszczędność miejsca ale koszmar przy późniejszych modyfikacjach w obszyciu. Ja preferuje montaż bezpośrednio na płytę montażową.
Mam odmienne zdanie:)
@@Luksiuelektryk a zapomniałem dodać że szafy wtedy można dać płytsze :) ale kto co tam lub - przerobiłem ten sposób i twój moim zdani lepiej się sprawdza montaż "bezpośredni" 90% szaf w przemyśle jest tak szyta więc coś w tym jest :)
Bardzo trafna uwaga i wskazuje na doświadczenie kolegi Piotra , myślę że sewis rozdzielni jest mega ważny i w przypadku koryt pod aparaturą wyjęcie myszki z koryta bedzie trudne POZDRAWIAM.
Witam, co to za szafa??
Eaton Profi+
Wlz. Zasilanie D 32A 10mm2 Cu wystarczy, czy 16 trzeba?
A jaki odcinek wlz?
37m.
Chciał bym przyjanuszować i dać 4x25 Al. To będzie zasilanie do warsztatu. Co o tym myślisz?
@@debumcykcyk lepsze 4x25 alu niz 4x10 cu przy takich pradach
Dam 4x25 yaky i zostanie z 600 zł na donejty 🤣🤣
Dobry plan;)
Oooo wow
Luksiu,Czy to w w swoim domu?😂
Mój warsztato magazyn;)
Też mam coś takiego
Tyle że warsztato-biuro
W niedzielę to trochę tak nie ładnie pracować. :)
Nie pracowalem;) tak mi sie z zmęczenia powiedzialo;)