Potwierdzam H 353 to pilarka idealna, mam ją już 17 lat dbam i mam . Ostatnio kupiłem Echo 3510 es do gałęziówki, lekka , poręczna a praca nią to sama przyjemność, polecam.
3:14 No nie do końca... Mam model sporo mniejszy 440 e diesiecioletni i jest luźno na tyłe że odnosi się wrażenie jakby śruby mocujące sprezyny byly poluzowane lub mocowanie prowadnicy odkręcone(czesto się zdarza 😤) Pomogło dodanie dodatkowych kilkunastu zwojów mniejszej średnicą sprężynki wkreconych ciasno w srodek oryginałów Polecam
Ja kupiłem shindawa 501sx za 2100zł jestem bardzo zadowolony piła jest solidna,profesionalna bardzo dobry stosunek moc i cena. Zaniedbałem i nie zarejstrowałem piły więc nici z 5 letniej gwarancji ale polegam na jakości i mam nadzieję że gwarancja nie będzie potrzebna!
To samo. Gratis pilnik + olej. Kilkadziesiąt metrów za mną i kilkanaście drzew. Zero problemów. No jeden problem pełne dłuto trzeba często ostrzyć i dobrze naostrzyć. Pozdrowionka 👍👊
Mam 353 z 2007 r i dokupilem nówkę ze wschodu. Udało mi się kupić jeszcze za 1900 zł. Jestem bardzo zadowolony. Mam też 445 którą dostałem w prezencie. Jednak 353 jest mocniejsza i niezawodna.
Jeśli chodzi o moc to nie mogę stwierdzić bo jest na dotarciu więc pracuje nią spokojnie. Jest ładniutka. Ta starsza jest bez pompki ale też ładnie pali.
Mam już 2 rok schindaiwe 501sx, świetny sprzęt, dobrze się nią pracuje. Sporo drzew już nią ściąłem i wcale nie tak łatwo ją zdławić, nawet z akacją dobrze sobie radziła.
Też mam już 2.5 roku kupiona za 2100 teraz 3100 w tym samym serwisie. Zero problemów zero regulacji. Przerobiła już kilkadziesiąt mp drewna. Z kutą prowadnicą w zestawie. Tylko łańcuchy wymieniam 1 na sezon. Pozdróweczka 👍
@@lesnytropicielPiąty czy szósty rok mam Echo CS-501 SX prowadnica 18 cali kuta , idzie bajka nawet przez ten czas gaźnika nie dotykałem , pali od strzała . Dałem wtedy z tego co pamiętam za nową coś koło 1850 zł.
Shindaiwa 501 SX sprzęt nie do zajechania bardzo dobry moment obrotowy. Moze stara konstrukcja i te archaiczne przyciski ale ojciec taką pracował kilka lat zarobkowo w lesie a wcześniej robił na Husqvarnach których jakość spadła drastycznie i oprócz amortyzatorów to nic nie wymieniał. Tak jak Pan Dariusz powiedział nie wolno szarpać w drzewie i wtedy dłużej wytrzymują a ogólnie koszt ich też jest nie wielki. I przede wszystkim Shindaiwa jest fajna lekka i poręczna, najlżejsza w swojej klasie.
Witam. Szczerze mówiąc najlepiej byłoby mieć obydwie w garażu 😁 fajniuchne a jeszcze jak takie nowe nie używane to ja mógłbym na komodzie postawić.😉 Ja posiadam co prawda Husqvarne najmniejszą 120 mark II bo większej nie było sensu kupować na działkę ale póki co jestem zadowolony. Serdecznie Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
Różnica w mocy nie jest kwestią wykonania cylindra. Przede wszystkim 353 ma jeden pierścień na tłoku, przez co Husqvarnę ciężko zdusić, a Shindawia ma dwa pierścionki. Do tego pilarki Shindaiwy są dość wysokoobrotowe, a ta moc faktycznie jest nieco zaniżona(wiem, bo sprawdzałem w lesie z innymi min. MS260 i Huśka 450). 501SX to fajny sprzęt, mi najbardziej przeszkadza plastikowa pokrywa sprzęgła, bo to trochę żart dawać takią pokrywę do profesjonalnej pilarki. Inna sprawa to amortyzatory, które w Shindawie są plastikowe i gorzej amortyzują i niestety się psują, tyle dobrego, że kosztują grosze i łatwo je wymienić.
Rozumiem, że pracujesz w lesie. Czy możesz polecić 501 zamiast 353? Czy praca z 501 jest wygodniejsza? Która benzyna aktanowa najbardziej jej odpowiada? Czy 501 ma problemy z uruchamianiem zimą? Czy to prawda, że otwiera się po 20 uzupełnieniach? Dziękuję za odpowiedź.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, dużo zdrowia i mało problemów Panie Darku. Film jak zawsze b.ciekawy ,mam husqvarne 353 i lubię o tym modelu słuchać jak Pan mówi 👍👍👍
czytajac komentarze odnosnie pilarki shindaiwa 501 sx i modeli huskvarny zblizonych parametrach -potwierdzam opinie o podanie zawyzonej mocy w shindaiwie 501sx- do porownania moja huskvarna 51 ktora generuje ok.3,1 km nie jest slabsza od tej shind. o podanej mocy okolo 3,5 km ktora zreszta tez posiadam. Oczywiscie sa to moje wlasne spostrzezenia i opinie.
Panie Darku największą zaletą Husqvarny jest to iż bardzo dużo można po fabryce poprawić względem wydajności a to z prostej przyczyny nie jest tak dopracowana jak Japończyki , temat tuningu pił u nas jest pomijany za to USA tam z 359 potrafią wykrzesać tyle co z 362 w standardzie , wczoraj pisałem iż moja niedawno kupiona 359 kuleje z obrotami dzisiaj po przewierceniu otworku w dekielku gaźnika Walbro i przedmuchaniu odpowietrznika zbiornika piła odmieniona o 180 stopni . Ogólnie może by coś pan nakręcił O tuningu ? temat jest rozwojowy .
Dziękuję ślicznie za info i fantastyczny kontakt. Jak się obrobię z domowymi sprawami wrócę do gry. Tak, to prawda z 359 można zrobić bestie. Do 365 nie ma co porównywać, to uboga pilarka, z otwartymi kanałami, pracuje na siłę. Mam już materiały nie o tuningu ale o wplywie wielkości kanałów na moc. Zainteresowanie w Polsc małe. Co prawda nie ma już tych pił. Tylko my co mamy możemy się tym cieszyć. Ja mam 359 i za żadne skarby jej nie oddam. Ideał.
To co powiedziałeś o charakterystykach tych silników to w dużym wyolbrzymieniu jak porównanie benzyny do diesla albo ścigacza do choppera ☺. Pozdrawiam.
@@Dariusz_iD oczywiście Shindaiwa to ścigacz bo jak mówisz szybko się wkręca i potrzebuje obrotów, zaś Husqvarna to chopper/cruiser który trudniej zdusić. Mówią że silniki cruiserów "ciągną z piwnicy" czyli jadą z samego dołu 😀
@@XY-qw8ef to prawda, Shindaiwa ma przez szerokie kanały charakterystykę wąską i stromą, zaś Husqvarna ma kanały wąskie a charakterystykę płaską i szeroką. Z tym ciągnięciem z piwnicy to fajne określenie. Kiedyś robiono silniki tak by jak najżadziej zmieniać biegi dla komfortu podróżowania, dziś klienci przed zakupem patrzą w karty na osiągi, nie myśląc o tym że ciągle trzeba wachlować dźwignią biegu, nie wspomnę o kwestii zużycia paliwa.
@@Dariusz_iD pozwolę sobie się z Toba nie zgodzić. Uważam że dzisiejsze silniki są o wiele silniejsze , przyjemniejsze w użytkowaniu i oszczędniejsze. No cóż, osobiście nie chciał bym wrócić do Żuka czy Warszawy i trzech biegów. Ani dynamiki ani ekonomii. Co do wachlowania biegami - diesel ma krótszy zakres obrotów więc trzeba biegi zestopniować gęściej, benzyna choć kręci się dużo wyżej to w praktyce chyba niewiele osób korzysta z całego zakresu obrotów. Ja często przełączam z 4 na 6 bo mi się nie chce i nie widzę potrzeby włczać 5-tki ( oczywiście w zależności od sytuacji ). W sumie gęsto zestopniowane skrzynie potrzebne są w sporcie albo w ciężarówkach i nie wiem po co w osobówkach automaty na przykład 9 biegowe - chyba żeby ciągle mieszały i częściej się psuły ☺. A biegów wcale nie trzeba zmieniać po kolei - chyba to znasz z ciężarówki. Pozdrawiam.
@@XY-qw8ef Tak, ciężarówkami ruszałem z trójki bez ładunku. Co do silników dziś a kiedyś to inna historia. Inna jest też trudność wykonywania skrzyń. Ja mówię o spojrzeniu z przed 40 - 50 lat, jak o automatach nawet nie myślano czy nawet o zsynchronizowanych manualnych skrzyniach biegów. Druga sprawa to spojrzenie na podróżowanie, a kwestia doznań i wrażeń z jazdy to kolejne aspekty które rozróżniają miłośników takich a nie innych rozwiązań konstrukcyjnych.
@@irusg1724 podobno nie.ale co jakiś czas jest nowa na olx.jakieś 3miesiące temu była za 2800.poszła dosyć szypko.teraz widzę wisi za 3000.ale niewiem z kąd ciągnom je.
Panie Darek. Shindaiwa konstrukcyjnie jest na przełomie lat 80' i 90' świadczą o tym gumowe amortyzatory i strasznie nie ergonomiczne przełączniki. Husqvarna 353 bije shindaiwa na głowę. Mimo iż 353 była reklamowana i wypuszczana na rynek jako maszyna pół profesjonalna. Poczytajcie stare katalogi. Pomijam już to że shindaiwa i echo mają zawyżone moce w katalogach, była gdzieś grubsza afera z tym związana.. szkoda bo gdyby ją troszkę unowocześnili, zmienili te gumy na sprężyny i włożyć normalne przełączniki to była by maszyna super. A tak jest tylko średnia.
Irus tak jak piszesz.. nie są też takie trwałe, przynajmniej egzemplarz z którym miałem do czynienienia. Stihl ms 230 , 024 AV czy ms260 są nieśmiertelne w porównaniu do shindaiwy , aczkolwiek również im brakuje amortyzacji Husqvarny. Moc shindaiwy zawyżona.. Stihl 024 AV, który ma katalogowo 2.9 km- made im west germany.. bije ją na pysk
@@pawejarosz6926 zgadzam się. Stare stihle z serii 0xx były nie do zajechania. Tak samo Husqvarny 2xx czy 45, 51, 55 klasa trwałości. A przedewszystkim moc i obroty po 14,500 i więcej. Normalnie był tylko świst. Niestety te czasy już nie wrócą.
@@grzeskob5815 no to jest maszyną 242 to jest klasa. I zobacz w latach 80 była pilarka która ważyła 5kg miała 42cm pojemności i generowała 3,3 konia a dziś tą samą moc uzyskuje się z 50 cm3 ah ten postęp ..
A co Pan sądzi o wykorzystaniu 353 zamiast dwóch pilarek. Wycinam drzewa przeważnie małe owocowe na ogródkach działkowych ale nie rzadko trafia się pień od czeresni czy orzecha za gruby na małą pilarkę. Używam małej Husqvarny 120 i Hechta 58 (Hecht fajna pilarka ale ciężki). Na ogródki działkowe trzeba wszystko nosić w rękach i myślę o zakupie czegoś uniwersalnego co będzie na tyle mocne co poradzi sobie z grubym pniem ale na tyle komfortowe że można będzie obciąć gałęzie z drabiny. Nowe Husqvarny odpadają wszystko jest w karierze plastikowym, Shtile w moim zasięgu budżetowym to wydmuszki. Więc myslę o 353 że wschodu nada się??
@@ukaszkrajenta3100 ta piła zastąpi wszystkie. Jest uniwersalna to za mało powiedziane, ona jest wszechstronna i całkowicie bezawaryjną. Nie myślisz o serwisie latami, tylko tniesz kiedy chcesz.
Witam. Do pilarek ze starej szkoły można zaliczyć nowego Stihla ms 260 że wschodu. Panie Dariuszu czy była by możliwość zrobienia testu , porównania tego modelu Stihla. Wiem, że jest produkcji brazylijskiej a dostępny u kilku sprzedawców min. Na olx. Pozdrawiam
Miałem kupić 353 , ale ceny w ciągu dnia z 1800 poszły na 2100-2200, więc wziąłem Ms 260 z Ukrainy,mamy w domu 340, budowa podobna do 353 , więc mam porównanie Husqvarna/Stihl , budowa trochę inna, ergonomia także, ale gumowe amortyzatory wcale nie są takie tragiczne, pewnie dlatego , że guma jest nowa. . Główna różnica w stosunku do Stihl 026 to cylinder i tłok, który w starszym modelu produkowany był przez Mahle.
Po pańskim komentarzu też zachciałem mieć na 260 i już mam. Spalone już 4 litry. Czyli na dotarciu. Bardzo zadowolony. Ceny poszły bardzo do góry przez agresję na Ukrainę. Dostępność również słabnie dlatego może to być ostatni moment na zakup.
@@mariusz4062 Dzięki za komentarz, warto po dotarciu sprawdzić śrubę regulacyjną H, w moim egzemplarzu obroty były ustawione na 12500, w tym modelu pilarka ma śmigać na obrotach w zakresie 13500-13800. Różnica w cięciu jest spora po przestawieniu, dlatego warto kupić tachometr, ponieważ można kontrolować obroty pilarki. Tak ceny poszły astronomicznie w górę, ze względu na konflikt. Piła jest bardzo prosta w użytku, oprócz cewki zapłonowej wszystko jest mechaniczne, nawet sterowanie gaźnikiem ,gdzie w np.Hq 340 która posiadam,do sterowania ssaniem są kabelki. Ja ze swoją 260 się rozstałem, ze względu, że jestem przyzwyczajonych do ergonomii pracy Husqvarny. Trochę dopłaciłem i kupiłem nową Hq 550 MK2, czy będzie to zmiana na plus? Zobaczymy. Różnica pracy jest kolosalna. Przyspieszenie i moc, oraz manewrowanie Hq jest bez porównania, lecz jest to na pewno piła nie tzw. idiotoodporna, oczywiście bez urazy. Duży udział w tym ma system Autotune, ale podobno bywa też kapryśny. Trzeba dbać o dobry olej, czyścić ją częściej. Jakość wykonania Ms260 jest rewelacyjna,dla wszystkich zastanawiających się, że jest to piła z Brazylii piszę od razu nie ma się co bać, naprawdę zrobiona jest konkretnie. Piła godna polecenia pomimo,że jestem fanatykiem Husqvarny 👍
Witam. Pilarka jest do kupienia na olx. Akurat dziś sprawdzałem ,że są u trzech dostawców. Przez ostatni okres tylko jedna osoba je sprzedawała. Warto kupić może to być już ostatnia szansa.
Panie Dariuszu, mając do wydania 2400zl coby Pan zaproponowal do kupienia? Husqvarne 353 ze wschodu, stihla ms260 ze wschodu a moze coś ze sklepu z gwarancją? Moze jakiegos oleo maca? Czy kupić cos uzywanego a za to co zostanie kupic jeszcze jedna mniejsza do lzejszych robot. Jak tak to jaką? Moze gs371. Pozdrawiam
Rozumiem, obserwuje Pana kanał od dłuższego czasu i widzę że pracował Pan różnymi markami, liczyłem na obiektywna ocenę, nie chodzi o wygląd ale o wygodę pracy, ekonomię, ktora jest oszczedniejsza, mniej awaryjna itp
A np makita 4300, to samo co dolmar 420, tez na sprezynach, alu karter, 3km i jeszcze mozna niekiedy dostac do 2000zl. Echo 4510 w podobnej cenie, tej 4310sx co Pan z nia film nakrecil nigdzie nie znalazlem
Dzien dobry Panie Dariuszu. Czy mogę prosić o jakiś kontakt do Pana? Chciałbym się poradzić jaka pile kupić aby nie żałować wydanych pieniędzy i przede wszystkim by spełniała oczekiwania. Pozdrawiam serdecznie.
Pytanko dla znawców kto kogo wykupil czy echo shindaiwe ,czy shindaiwa echo bo teraz to jest yamabico ale wczesniej echo nalezalo do innego koncernu ,mam stare echo i bylem zdziwiony ze jest co innego
Nowe modele Echo czy Schindaiwa to to samo tylko różnią się kolorem oraz naklejką natomiast na rynku polskim bardziej sprzedaje się echo stąd większy wybór w modelach jeśli mówimy o całości produktów. W piłach Schindaiwa ma kilka nietypowym modeli z bocznym wydechem
Huska przy shindaiwie to nowoczesna maszyna. Lepszy filtr piwietrza, lepsza amortyzacja, zintegrowane przełączniki, lepsza dostępność części. Shindaiwa nie powinna byc produkowana w 2023roku. A huska to jak nowy model pilarki nic jej nie brakuje.
@@rottingchrist3927warta każdej złotówki. Mam cioram ją ostro. Oczywiście po każdej pracy czyszczenie. Czerwony olej Makita 3 lata charówy. Zero problemów
Panie Dariuszu, mam dylemat przed którym stoję... Co roku przygotowuje około 30m drewna na zimę, muszę teraz kupić nową piłę ponieważ mój stihl ms251 niedomaga. Pytanie czy shindaiwa 501 czy stihl ms 271/ms291?
Te dwie pierwsze bo przystosowane są do łańcucha 325. Ms291 ma 3/8 a to przerost formy nad treścią, zabierze moc pilarce i szybciej ja załatwi. Jeszcze lepszym wyborem będzie Husqvarna 353 sprowadzana z Ukrainy, dużo lepsza. Na olx jest dużo ofert, też skorzystałem i kupiłem podaje przykładowa ofertę m.olx.pl/d/oferta/husqvarna-353-gratis-wysylka-CID628-IDYmWZu.html
@@Dariusz_iD dziękuję za odpowiedź. Nie ma u mnie żadnego serwisu Husqvarny, najbliższy jest 50km. Stihl i Shindaiwa mam pod nosem bo tylko 10km tak że tylko te firmy wchodzą w grę.
@@ppphhh799 To w takim razie w pełni profesjonalną Stihl 260 - www.olx.pl/d/oferta/stihll-2-6-0-oryginalna-pila-spalinowa-CID628-IDYmv55.html Żadnej tam farmerskiej typu 271 czy 291.
@@Dariusz_iD jednak zdecydowałem się na MS 291, na razie pociąłem 5m akacji i jestem bardzo zadowolony, a sprzedawca w stihl zrobił mi cenę 2650zł + gratisy
Ja mam 501sx kupiona jescze za 2300zl jako amator. Teraz rozbieżność cenowa znaczna . W czym oprócz 'gumowych amortyzartorów.. " jest lepsza od 353 ? Czy jakieś różnice/parametry konstrukcyjne ? Ostatnio ludzie mówią o jakichś awariach w 501sx można by 'zwalać' na wady konstrukcyjne.. @@Dariusz_iD
Ale to już jutro, chociaż zrobiłem film udostępniający wszystkie nastawy regulacyjne wszystkich pilarek Husqvarny. Zaraz podam link. Jak będzie mimo to problem , to proszę dać znać to wytłumaczę, nawet zrobię osobny film.
@@Dariusz_iD Dzisiaj zrobiłem tak: wszystkie śruby dokręciłem na maksa potem odkręcałem o jeden obrót. L, dokręciłem o pół obrotu natomiast H, delikatnie wkręciłem (niecały obrót) . Mimo to Piła trochę kopci no i jeszcze jakby nie jest to co być powinno.
Dostrzegam lepsze, bardziej dokładne wykonanie w Shindaiwy, doskonalszy cylinder, amortyzatory nie są przeszkodą, to akurat prosta zewnętrzna bezinwazyjna robota w razie wymiany, wybrał bym echo 501, bo stylistycznie bardziej mi leży. 5 lat gwarancji też atut, zwłaszcza dla osób które nie chcą kręcić tak jak ja jak kota za ogon. Ale do Husqvarny złego słowa nie powiem, cały czas zakochany jestem w serii 3xx, nie muszę odpowiadać czy bym kupił bo mam trzy najlepsze egzemplaże. Od jakiegoś czasu zafascynowałem się serią 5xx, ale tylko dlatego że jestem pod wrażeniem systemu zasilania. Przygotowałem się do serii filmów o Husqvarnie 5xx, wszystko pokażę co wiem, jak to działa i jestem pewien że większość rozkocha się ze mną w tym co w środku mają te maszyny, jakie rozwiązanie. Jak zwykle materiały będą otwarte na zasadzie burzy muzgów, więcej się dowiemy, może serwisanci swoje zdanie powiedzą, i nie chodzi tu o poduszkę powietrzną. To kolosalna zmiana. Poczekajcie cierpliwie.
Dzięki . Też mam 25 letnią husqvarne 40 jeszcze sprawna ale czas na coś nowszego . Rozum mówi shindaiwa a serce husqvarna zwlaszcza te modele chwalone , polecane .😀
@@piotrgrabowski648 Na Echo się podjarałem, prawie kupiłem, ale przeszło, za dużo już mam, rozum podpowiedział, ile można mieć pilarek. Chociaż znam fanatyków że układają choinki z pilarek na święta. Sthilowcy. To się nazywa pasja. Fajni ludzie.
Może mi się uda w piątek po święcie króli to zrobić. Ale w tym wypadku Shindaiwa i Echo 501 są o niebo wydajniejsze, 543 jest bardziej ekologiczna i ma nowocześniejszy system zasilania. 501 bardziej można rozważać w zakupie z Husqvarną 450. 543 mimo że ma karter magnezowy, nie ma wydajności, jest słaba. Zrobię o niej materiał.
@@emilpiechota8601 nie trzeba testować osobiście, wystarczy porównać testy porównywalnych maszyn. Co do 543xp, to xp to na wyrost dla tej maszyny dodano na wyrost, to bardzo dobry serwis z jednego miasta wojewódzkiego wyraził chęć udostępnienia do pokazu.
@@emilpiechota8601 zakochany jestem w systemie zasilania Strato Charget Engine Technology, zrobię serię materiałów o maszynach w zastępstwie nazwy "x-torq" i przekonam że jest to system który robi różnicę. Ale nie w modelu 543xp.
Cylindrem i tłokiem oraz delikatnie inne jest ujscie smarowania prowadnicy. Dopiero model 346xp NE ma takie samo smarowanie i kolejny trzeci inny komplet tłok cylinder. Defakto były dwa modele 346xp I jeden 353. Wcześniej pierwowzorem dla 353 była 351, jeszcze inny cylinder i tłok miała.
Amah, Choroszczańska 11, Białystok, lub w każdym innym salonie Shindaiwa lub Echo. www.amah.pl/oferta/pilarki-spalinowe/shindaiwa-pilarki-spalinowe/ A Husqvarnę na Allegro, OLX.
@@slawrolrol4338 bo to hybryda, ani nie ma x-torq, ani nie ma klasycznego napełniania. Ma tylko dołożone kanały powietrzne, tam wszystko działa jak nie powinno. Wkrótce to wszystko opracuje w kolejnych materiałach. Powiem dla wszystkiego że jest to typ identyczny jak 543xp, bardzo słaba piła. Jak byś znalazł tradycyjną 365 to co innego.
@@slawrolrol4338 albo klasyczny system napełnia albo pełna kompletna wersja X torq. Napis na naklejce nie oznacza że jest tam pełna wersja X torq. Takie hybrydowe rozwiązanie tylko pogarsza wszystko.
346xp trudno pokonać, a wersje NE jeszcze bardziej. 346xp NE - by bardziej pasowała do porównania bo zbliżone pojemności. Husqa 346xp NE wygrywa, nie trzeba porównywać. Ta pierwsza porównywalna, ale ma zawieszenie na sprężynach.
Shindaiwa ma słabe amory... taka bolączka tej pilarki, i trzeba pamiętać o częstym czyszczeniu filtra powietrza. A ta siatke z wydechu zaraz po zakupie zdjąc
Bo się zalepia nagarem ,poza tym lepiej się wkręca na obroty i jest mniej mułowata. Ale do ms261c nie ma startu pojemność ta sama waga zbliża ale moc wykonanie i komfort pracy to przepaść.Wiem bo mam obydwie .
Może teraz jakiś film krótki na temat firmy pilarek Hecht. Dobre opinie słyszałem. Interesująca jest Hecht 958. Ale czy za te pilarki się nie przeplaca? Proszę o komentarz bądź filmik 🙂
Miło słyszeć takie zapytanie. Heht 45 to zwyczajny chińczyk, Heht 945 to zwyczajny chińczyk z ulepszonym prawdopodobnie filtrem powietrza. Na uwagę zasługuje Heht 958, to zupełnie nowa konstrukcja, należało by się jej przyjrzeć. Zwróciłem się z zapytaniem do działu marketingu, jeśli udostępnią, z przyjemnością zrobię taki materiał. Zainteresowała mnie ta nowa pilarka. Dzięki za info.
@@Dariusz_iD właśnie ja też tę pilarke zauważyłem w reklamach Google jakie są często na Smartfonach 🙂- lecz filmów żeby się zapoznać lub porównań jako takich nie znalazłem. Owszem mój nac jeszcze działa, ale on ma już chyba jakieś 7 lat i usterki się zdarzają. Awaryjnie wolę tego NACA mieć ale też kupić coś lepszego dla "Kowalskiego" 🙂. Czekam zatem ze zniecierpliwieniem na pański materiał.
@@namibuz Nie chcę wchodzić Panu Dariuszowi w paradę, ale zdaje się że pilarz amator posiada Hechta 58 (to wersja Hechta 958 tylko bez gaźnika walbro i na prowadnicy Hechta oraz chińskim łańcuchu zamiast oregona), oraz Hechta 957 (obecnie niedostępny) i planuje zrobić recenzję i testy w terenie. Fajnie by było jakby udostępnili Panu Dariuszowi tego 958, byłoby porównanie.
Moim zdaniem porównanie było zacne i sensowne. Moc pilarek jest zbliżona i cena jaką trzeba zapłacić za nową. Porównanie jakie sugerujesz husqvarna 450 i shindaiwe 501 byłyby oczywiste ❗ Ponieważ husqvarna 450 ma karter plastikowy 👎👎a to bardzo duża wada jest jak się w temacie orientujesz? Zdecydowanie wybrał bym shindaiwe 501 Ponieważ karter ma podobnie jak husqvarna 353 ALUMINIOWY 👍👍
Tak tylko że jak już porównywać to z tych samych roczników. I tu husqvarna przegrywa ten chiński plastik, a za tem husqvarna 353 już nie jest w sprzedaż w polsce a shindaiwa czy echo w tej klasie jest. Czyli wygrywają i bym kupił z tych pilarek i tak się przymierzam pozdrawiam
@@zbigniewmat3075 Husqvarna 353 jest nadal produkowana. Moja jest z 2019r , sąsiad kupił pół roku temu i ma 2021rok produkcji na tabliczce wybite 🙂 E.U. ich nie sprowadza, ale produkcja trwa nadal. W Polsce w serwisach mają w pytę części nowych i tanich, wiem bo pytałem przed zakupem więc można śmiało brać. Pewności nie mam,ale do tej japońskiej shindaiwe części mogą być droższe. Poprawiłem 👍
@@rottingchrist3927 To ja powiem jeszcze na przykładzie mojej kosy spalinowej husqvarna 545rx Obecnie kosztuje 3.700zł, a jak ją kupowałem 5 lat temu zapłaciłem 2.800zl 🙈 Nic dodać,nic ująć.....
Husqvarna 353 jest legendarna jak się o nią dba to kilkanaście lat posłuży , a shondaiwa 501 no cóż czy stanie się też legendą w pozytywnym sensie to czas pokaże. Mocy ma więcej, a pojemność mniejszą zatem silnik bardziej wyżyłowany jest🤔 no ciekawe, czy na skrócenie żywotności to nie wpłynie. Ps. Panie Dariuszu wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 👍
Na wzajem, samych dobrych rzeczy, uśmiechu, zdrowia i radości, każdego dnia, dla wszystkich "komenciarzy" subskrybentów, widzów. Dziękuję za motywację i ciągłe motywowanie. Dzięki raz jeszcze. Pozdrawiam.
Chociaz jestem posiadaczem shindaiwy 501 to wpelni sie z Panem zgadzam. Czy bedzie taka trwala czas pokaze. Chociaz patrzac na dzisiejsze konstrukcje u konkurencji to jej moc nie jest wcale taka duza z tej pojemnosci. Ms 261 , ktora uwazam za bardzo dobra maszyne ma 4.1km z 50 cc. Druga rzecz, ze mowi sie ze japonczyki podaja minimalnie zawyzona moc, wiec moze nie bedzie tak zle z jej trwaloscia. Kupilem w ciemno, wierze ze pilarka nie bedzie sie psuc. Ale wpelni sie zgadzam, czas pokaze. Teraz nawet chinczyk wyjety nowy z kartonu odpala i fajnie tnie. Wiec sprzety w tej cenie co 501 bedzie mozna ocenic po latach.
@@rafajazwinski3599 Shindaiwe 501 bardzo duży plus,dla niej ,bo też jak 353 posiada aluminiowy karter. To jest ważne, a tylko niektóre modele pił husqvarna mają aluminiowe kartery,większość to plastiki z uwagi na cięcie kosztów produkcji. Sprzęty typowo profesjonalne ,mogące pracować wiele godzin dziennie w ciężkich warunkach, natomiast Sprzęty amatorskie oraz półprofesjonalne mają kartery z plastiku, a co za tym idzie konieczne jest robienie podczas pracy długich przerw, aby sprzęt się nie przegrzał i nie stopił, było dużo takich przypadków. Pozdrawiam 👍
@@sebekxxx1016 wiem o tym. Ja juz to pisalem w innych komentarzach . Kupujac kierowalem sie dosc atrakcyjna waga, orginalnym gaznikiem Walbro, karterem. Ale przede wszystkim serwisem. Wozilem tam wczesniej chinska pilarke, bo nie moglem sobie sam z nia poradzic. Naprawili za smieszne pieniadze a tak pewnie juz bym ja wyrzucil. Jednak wyciaganie nowej, drogiej pily z pudelka i zachwyt ze odpala i tnie nie jest recenzja. To jest reklama. Mowie, czas pokaze czy beda takie dobre. Ja narazie jestem b zadowolony. Pociolem nia w tym roku sporo grubego, twardego drzewa. Nawet gaznik nie wymagal regulacji. Takze jestem dobrej mysli i ciesze sie ze ja mam. Teraz czasy produkcji raczej tandety i kazdy zakup moze byc ryzykiem. Pozdrawiam
Właśnie kupiłem Japończyka. Położyłem 130 drzew bajka. Polecam.
Potwierdzam H 353 to pilarka idealna, mam ją już 17 lat dbam i mam . Ostatnio kupiłem Echo 3510 es do gałęziówki, lekka , poręczna a praca nią to sama przyjemność, polecam.
Robi Pan bardzo ciekawe filmiki, kanał fajnie się rozwija
3:14
No nie do końca...
Mam model sporo mniejszy 440 e diesiecioletni i jest luźno na tyłe że odnosi się wrażenie jakby śruby mocujące sprezyny byly poluzowane lub mocowanie prowadnicy odkręcone(czesto się zdarza 😤)
Pomogło dodanie dodatkowych kilkunastu zwojów mniejszej średnicą sprężynki wkreconych ciasno w srodek oryginałów
Polecam
Takie ładne pachnące nowością, chętnie bym się zaopiekował 😍🤩
Pilarka jak żona. Dopóki ładna i pachnie to gitara. Po latach gdy się psuje trzeba naprawiać 😂
Ja kupiłem shindawa 501sx za 2100zł jestem bardzo zadowolony piła jest solidna,profesionalna bardzo dobry stosunek moc i cena. Zaniedbałem i nie zarejstrowałem piły więc nici z 5 letniej gwarancji ale polegam na jakości i mam nadzieję że gwarancja nie będzie potrzebna!
To samo. Gratis pilnik + olej. Kilkadziesiąt metrów za mną i kilkanaście drzew. Zero problemów. No jeden problem pełne dłuto trzeba często ostrzyć i dobrze naostrzyć. Pozdrowionka 👍👊
Jedyne co bym poprawił w H353 to dodał niegubiące się śrubki od prowadnicy oraz przezroczysty zbiornik paliwa. Poza tym maszyna perfekcyjna.
Mam shindaiwa 446 s ok 12 lat żadnych awarii tylko zębatka, świece i filtry sporo przepracowała w firmie
Mam 353 z 2007 r i dokupilem nówkę ze wschodu. Udało mi się kupić jeszcze za 1900 zł. Jestem bardzo zadowolony. Mam też 445 którą dostałem w prezencie. Jednak 353 jest mocniejsza i niezawodna.
Widzisz różnicę tej z 2007 i tej ze wschodu?
Jeśli chodzi o moc to nie mogę stwierdzić bo jest na dotarciu więc pracuje nią spokojnie. Jest ładniutka. Ta starsza jest bez pompki ale też ładnie pali.
@@franciszekzesz7275 Ja mam starszą 346xp z 2003 roku i 353 z pompką z 2018 - obie identyczne, tylko cylinder inny. Takie małe perełki.
Mam już 2 rok schindaiwe 501sx, świetny sprzęt, dobrze się nią pracuje. Sporo drzew już nią ściąłem i wcale nie tak łatwo ją zdławić, nawet z akacją dobrze sobie radziła.
Też mam już 2.5 roku kupiona za 2100 teraz 3100 w tym samym serwisie. Zero problemów zero regulacji. Przerobiła już kilkadziesiąt mp drewna. Z kutą prowadnicą w zestawie. Tylko łańcuchy wymieniam 1 na sezon. Pozdróweczka 👍
@@lesnytropicielPiąty czy szósty rok mam Echo CS-501 SX prowadnica 18 cali kuta , idzie bajka nawet przez ten czas gaźnika nie dotykałem , pali od strzała . Dałem wtedy z tego co pamiętam za nową coś koło 1850 zł.
Shindaiwa 501 SX sprzęt nie do zajechania bardzo dobry moment obrotowy. Moze stara konstrukcja i te archaiczne przyciski ale ojciec taką pracował kilka lat zarobkowo w lesie a wcześniej robił na Husqvarnach których jakość spadła drastycznie i oprócz amortyzatorów to nic nie wymieniał.
Tak jak Pan Dariusz powiedział nie wolno szarpać w drzewie i wtedy dłużej wytrzymują a ogólnie koszt ich też jest nie wielki. I przede wszystkim Shindaiwa jest fajna lekka i poręczna, najlżejsza w swojej klasie.
Witam. Szczerze mówiąc najlepiej byłoby mieć obydwie w garażu 😁 fajniuchne a jeszcze jak takie nowe nie używane to ja mógłbym na komodzie postawić.😉 Ja posiadam co prawda Husqvarne najmniejszą 120 mark II bo większej nie było sensu kupować na działkę ale póki co jestem zadowolony. Serdecznie Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
Największe wada husgvrn jest zewnętrzne sprzeglo potwierdzi każdy komu zawisło pilarka a nominał drugiej
Różnica w mocy nie jest kwestią wykonania cylindra. Przede wszystkim 353 ma jeden pierścień na tłoku, przez co Husqvarnę ciężko zdusić, a Shindawia ma dwa pierścionki. Do tego pilarki Shindaiwy są dość wysokoobrotowe, a ta moc faktycznie jest nieco zaniżona(wiem, bo sprawdzałem w lesie z innymi min. MS260 i Huśka 450). 501SX to fajny sprzęt, mi najbardziej przeszkadza plastikowa pokrywa sprzęgła, bo to trochę żart dawać takią pokrywę do profesjonalnej pilarki. Inna sprawa to amortyzatory, które w Shindawie są plastikowe i gorzej amortyzują i niestety się psują, tyle dobrego, że kosztują grosze i łatwo je wymienić.
Rozumiem, że pracujesz w lesie. Czy możesz polecić 501 zamiast 353? Czy praca z 501 jest wygodniejsza? Która benzyna aktanowa najbardziej jej odpowiada? Czy 501 ma problemy z uruchamianiem zimą? Czy to prawda, że otwiera się po 20 uzupełnieniach? Dziękuję za odpowiedź.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, dużo zdrowia i mało problemów Panie Darku.
Film jak zawsze b.ciekawy ,mam husqvarne 353 i lubię o tym modelu słuchać jak Pan mówi 👍👍👍
Na wzajem wszystkiego dobrego. Pozdrawiam serdecznie. 😀
czytajac komentarze odnosnie pilarki shindaiwa 501 sx i modeli huskvarny zblizonych parametrach -potwierdzam opinie o podanie zawyzonej mocy w shindaiwie 501sx- do porownania moja huskvarna 51 ktora generuje ok.3,1 km nie jest slabsza od tej shind. o podanej mocy okolo 3,5 km ktora zreszta tez posiadam. Oczywiscie sa to moje wlasne spostrzezenia i opinie.
Właśnie mam na warsztacie taką zatartą shindaiwe 501sx.
Kurcze, ostatnio dwie osoby też mi powiedziały o zatarciu. Ciekawe czy będzie fala reklamacji?
Panie Darku największą zaletą Husqvarny jest to iż bardzo dużo można po fabryce poprawić względem wydajności a to z prostej przyczyny nie jest tak dopracowana jak Japończyki , temat tuningu pił u nas jest pomijany za to USA tam z 359 potrafią wykrzesać tyle co z 362 w standardzie , wczoraj pisałem iż moja niedawno kupiona 359 kuleje z obrotami dzisiaj po przewierceniu otworku w dekielku gaźnika Walbro i przedmuchaniu odpowietrznika zbiornika piła odmieniona o 180 stopni . Ogólnie może by coś pan nakręcił O tuningu ? temat jest rozwojowy .
Dziękuję ślicznie za info i fantastyczny kontakt. Jak się obrobię z domowymi sprawami wrócę do gry. Tak, to prawda z 359 można zrobić bestie. Do 365 nie ma co porównywać, to uboga pilarka, z otwartymi kanałami, pracuje na siłę. Mam już materiały nie o tuningu ale o wplywie wielkości kanałów na moc. Zainteresowanie w Polsc małe. Co prawda nie ma już tych pił. Tylko my co mamy możemy się tym cieszyć. Ja mam 359 i za żadne skarby jej nie oddam. Ideał.
Mam shindajwe 501 sx super piła ale jest znacznie wolniejsza od husvarny
Być może jeszcze różni je prędkość łańcucha, to ważna cecha dla szybkości pozyskiwania drewna.
@@Dariusz_iD Być może ale jestem zadowolony z obydwu super się sprawują
To co powiedziałeś o charakterystykach tych silników to w dużym wyolbrzymieniu jak porównanie benzyny do diesla albo ścigacza do choppera ☺.
Pozdrawiam.
To która to ścigacz a która chopper?
@@Dariusz_iD oczywiście Shindaiwa to ścigacz bo jak mówisz szybko się wkręca i potrzebuje obrotów, zaś Husqvarna to chopper/cruiser który trudniej zdusić. Mówią że silniki cruiserów "ciągną z piwnicy" czyli jadą z samego dołu 😀
@@XY-qw8ef to prawda, Shindaiwa ma przez szerokie kanały charakterystykę wąską i stromą, zaś Husqvarna ma kanały wąskie a charakterystykę płaską i szeroką. Z tym ciągnięciem z piwnicy to fajne określenie. Kiedyś robiono silniki tak by jak najżadziej zmieniać biegi dla komfortu podróżowania, dziś klienci przed zakupem patrzą w karty na osiągi, nie myśląc o tym że ciągle trzeba wachlować dźwignią biegu, nie wspomnę o kwestii zużycia paliwa.
@@Dariusz_iD pozwolę sobie się z Toba nie zgodzić. Uważam że dzisiejsze silniki są o wiele silniejsze , przyjemniejsze w użytkowaniu i oszczędniejsze. No cóż, osobiście nie chciał bym wrócić do Żuka czy Warszawy i trzech biegów. Ani dynamiki ani ekonomii. Co do wachlowania biegami - diesel ma krótszy zakres obrotów więc trzeba biegi zestopniować gęściej, benzyna choć kręci się dużo wyżej to w praktyce chyba niewiele osób korzysta z całego zakresu obrotów. Ja często przełączam z 4 na 6 bo mi się nie chce i nie widzę potrzeby włczać 5-tki ( oczywiście w zależności od sytuacji ). W sumie gęsto zestopniowane skrzynie potrzebne są w sporcie albo w ciężarówkach i nie wiem po co w osobówkach automaty na przykład 9 biegowe - chyba żeby ciągle mieszały i częściej się psuły ☺. A biegów wcale nie trzeba zmieniać po kolei - chyba to znasz z ciężarówki.
Pozdrawiam.
@@XY-qw8ef Tak, ciężarówkami ruszałem z trójki bez ładunku. Co do silników dziś a kiedyś to inna historia. Inna jest też trudność wykonywania skrzyń. Ja mówię o spojrzeniu z przed 40 - 50 lat, jak o automatach nawet nie myślano czy nawet o zsynchronizowanych manualnych skrzyniach biegów.
Druga sprawa to spojrzenie na podróżowanie, a kwestia doznań i wrażeń z jazdy to kolejne aspekty które rozróżniają miłośników takich a nie innych rozwiązań konstrukcyjnych.
poluję na 346xp.i miedawno się pojawiła.ale cena mnie podłamała 3000zł.i teraz niewiem bo w tej kasie można kupić 365 specjal.
2500 można jeszcze dać za 346xp i też poluje. Ale bardzo mało tego, a nie wiem czy 346xp na Ukrainie jeszcze można kupić.
@@irusg1724 podobno nie.ale co jakiś czas jest nowa na olx.jakieś 3miesiące temu była za 2800.poszła dosyć szypko.teraz widzę wisi za 3000.ale niewiem z kąd ciągnom je.
Shindaiwa es un kamikaze de pilarka😅,es la mejor elección que hice al comprar una motosierra japonesa 488 shindaiwa😊
Panie Darek. Shindaiwa konstrukcyjnie jest na przełomie lat 80' i 90' świadczą o tym gumowe amortyzatory i strasznie nie ergonomiczne przełączniki. Husqvarna 353 bije shindaiwa na głowę. Mimo iż 353 była reklamowana i wypuszczana na rynek jako maszyna pół profesjonalna. Poczytajcie stare katalogi. Pomijam już to że shindaiwa i echo mają zawyżone moce w katalogach, była gdzieś grubsza afera z tym związana.. szkoda bo gdyby ją troszkę unowocześnili, zmienili te gumy na sprężyny i włożyć normalne przełączniki to była by maszyna super. A tak jest tylko średnia.
W tej cenie jest ok, oczywiście aspekty o których wspomniałeś są jak najbardziej trafne👍
Irus tak jak piszesz.. nie są też takie trwałe, przynajmniej egzemplarz z którym miałem do czynienienia. Stihl ms 230 , 024 AV czy ms260 są nieśmiertelne w porównaniu do shindaiwy , aczkolwiek również im brakuje amortyzacji Husqvarny. Moc shindaiwy zawyżona.. Stihl 024 AV, który ma katalogowo 2.9 km- made im west germany.. bije ją na pysk
@@pawejarosz6926 zgadzam się. Stare stihle z serii 0xx były nie do zajechania. Tak samo Husqvarny 2xx czy 45, 51, 55 klasa trwałości. A przedewszystkim moc i obroty po 14,500 i więcej. Normalnie był tylko świst. Niestety te czasy już nie wrócą.
@@irusg1724 mam 242 z 88 r. katalogowo można ją ustawić na 15,500 ja ustawiłem na 14,700 i gwiżdże aż miło
@@grzeskob5815 no to jest maszyną 242 to jest klasa. I zobacz w latach 80 była pilarka która ważyła 5kg miała 42cm pojemności i generowała 3,3 konia a dziś tą samą moc uzyskuje się z 50 cm3 ah ten postęp ..
353 najlepsza wyrabiam taka do 50 kubików co zimę i nic zmiana łańcucha olej czyszczenie i dalej.
Jest najlepsza, potwierdzam.
A co Pan sądzi o wykorzystaniu 353 zamiast dwóch pilarek. Wycinam drzewa przeważnie małe owocowe na ogródkach działkowych ale nie rzadko trafia się pień od czeresni czy orzecha za gruby na małą pilarkę. Używam małej Husqvarny 120 i Hechta 58 (Hecht fajna pilarka ale ciężki). Na ogródki działkowe trzeba wszystko nosić w rękach i myślę o zakupie czegoś uniwersalnego co będzie na tyle mocne co poradzi sobie z grubym pniem ale na tyle komfortowe że można będzie obciąć gałęzie z drabiny. Nowe Husqvarny odpadają wszystko jest w karierze plastikowym, Shtile w moim zasięgu budżetowym to wydmuszki. Więc myslę o 353 że wschodu nada się??
@@ukaszkrajenta3100 ta piła zastąpi wszystkie. Jest uniwersalna to za mało powiedziane, ona jest wszechstronna i całkowicie bezawaryjną. Nie myślisz o serwisie latami, tylko tniesz kiedy chcesz.
@@Dariusz_iD dzięki za odpowiedź.
@@ukaszkrajenta3100 jak najbardziej mocna i wytrzymała pilarka.
Panie Darku a co sądzi Pan o pilarkach Oleo Mac. Ma Pan w planach przetestować jakąś?
Tak oczywiście, przyjrzę się wszystkim modelom i postaram się coś zrobić z głową. To spora część rynku w Polsce. Jaki model pan poleca jako pierwszy?
@@Dariusz_iD może Gs 451
Witam. Do pilarek ze starej szkoły można zaliczyć nowego Stihla ms 260 że wschodu. Panie Dariuszu czy była by możliwość zrobienia testu , porównania tego modelu Stihla. Wiem, że jest produkcji brazylijskiej a dostępny u kilku sprzedawców min. Na olx. Pozdrawiam
Miałem kupić 353 , ale ceny w ciągu dnia z 1800 poszły na 2100-2200, więc wziąłem Ms 260 z Ukrainy,mamy w domu 340, budowa podobna do 353 , więc mam porównanie Husqvarna/Stihl , budowa trochę inna, ergonomia także, ale gumowe amortyzatory wcale nie są takie tragiczne, pewnie dlatego , że guma jest nowa. . Główna różnica w stosunku do Stihl 026 to cylinder i tłok, który w starszym modelu produkowany był przez Mahle.
Po pańskim komentarzu też zachciałem mieć na 260 i już mam. Spalone już 4 litry. Czyli na dotarciu. Bardzo zadowolony. Ceny poszły bardzo do góry przez agresję na Ukrainę. Dostępność również słabnie dlatego może to być ostatni moment na zakup.
@@mariusz4062 Dzięki za komentarz, warto po dotarciu sprawdzić śrubę regulacyjną H, w moim egzemplarzu obroty były ustawione na 12500, w tym modelu pilarka ma śmigać na obrotach w zakresie 13500-13800. Różnica w cięciu jest spora po przestawieniu, dlatego warto kupić tachometr, ponieważ można kontrolować obroty pilarki. Tak ceny poszły astronomicznie w górę, ze względu na konflikt. Piła jest bardzo prosta w użytku, oprócz cewki zapłonowej wszystko jest mechaniczne, nawet sterowanie gaźnikiem ,gdzie w np.Hq 340 która posiadam,do sterowania ssaniem są kabelki. Ja ze swoją 260 się rozstałem, ze względu, że jestem przyzwyczajonych do ergonomii pracy Husqvarny. Trochę dopłaciłem i kupiłem nową Hq 550 MK2, czy będzie to zmiana na plus? Zobaczymy. Różnica pracy jest kolosalna. Przyspieszenie i moc, oraz manewrowanie Hq jest bez porównania, lecz jest to na pewno piła nie tzw. idiotoodporna, oczywiście bez urazy. Duży udział w tym ma system Autotune, ale podobno bywa też kapryśny. Trzeba dbać o dobry olej, czyścić ją częściej. Jakość wykonania Ms260 jest rewelacyjna,dla wszystkich zastanawiających się, że jest to piła z Brazylii piszę od razu nie ma się co bać, naprawdę zrobiona jest konkretnie. Piła godna polecenia pomimo,że jestem fanatykiem Husqvarny 👍
@@mariusz4062 Witam A gdzie jeszcze można kupić tą piłę ms 260 tą najlepszą? Może Pan podrzucić link. Pozdrawiam Serdecznie
Witam. Pilarka jest do kupienia na olx. Akurat dziś sprawdzałem ,że są u trzech dostawców. Przez ostatni okres tylko jedna osoba je sprzedawała. Warto kupić może to być już ostatnia szansa.
Witam mam problem z bardzo stara shindaiwa chciał bym to. Panem skonsultować. Pozdrawiam
Poproszę o info.
Panie Dariuszu, mając do wydania 2400zl coby Pan zaproponowal do kupienia? Husqvarne 353 ze wschodu, stihla ms260 ze wschodu a moze coś ze sklepu z gwarancją? Moze jakiegos oleo maca? Czy kupić cos uzywanego a za to co zostanie kupic jeszcze jedna mniejsza do lzejszych robot. Jak tak to jaką? Moze gs371. Pozdrawiam
Ja jestem fanem Husqvarny dlatego w grę wchodziła by 353. ua-cam.com/video/sBOEEFofQdc/v-deo.html
Rozumiem, obserwuje Pana kanał od dłuższego czasu i widzę że pracował Pan różnymi markami, liczyłem na obiektywna ocenę, nie chodzi o wygląd ale o wygodę pracy, ekonomię, ktora jest oszczedniejsza, mniej awaryjna itp
@@skanek1 353 bo ma zawieszenie sprężynowe. Piła nie do zdarcia. Żadne GS i Stihle. Tym razem tą Husqvarna 353 bije konkurencję.
A np makita 4300, to samo co dolmar 420, tez na sprezynach, alu karter, 3km i jeszcze mozna niekiedy dostac do 2000zl. Echo 4510 w podobnej cenie, tej 4310sx co Pan z nia film nakrecil nigdzie nie znalazlem
@@skanek1 to amatorskie, a 451 to plastikowa. ua-cam.com/video/j-I11acY76s/v-deo.html
Co by Pan powiedzial o pracy shindaiwa na oleju motul 800 2t?
Dlaczego nie. Jak najbardziej.
Dzien dobry Panie Dariuszu. Czy mogę prosić o jakiś kontakt do Pana? Chciałbym się poradzić jaka pile kupić aby nie żałować wydanych pieniędzy i przede wszystkim by spełniała oczekiwania. Pozdrawiam serdecznie.
ged61@wp.pl
Pany a co powiecie o NAC. Kupiony w bricomanie dziś wypaliłem 40 bańkę 5 litrowa czyli 200l bp szok😋
My wszyscy mamy po dwa Nac-i w zapasie, w razie jak firmowy sprzęt padnie. Trzeba mieć coś w zanadrzu. My nie jesteśmy w ciemie bici :)
@@Dariusz_iD elegancko😉
Pytanko dla znawców kto kogo wykupil czy echo shindaiwe ,czy shindaiwa echo bo teraz to jest yamabico ale wczesniej echo nalezalo do innego koncernu ,mam stare echo i bylem zdziwiony ze jest co innego
Nowe modele Echo czy Schindaiwa to to samo tylko różnią się kolorem oraz naklejką natomiast na rynku polskim bardziej sprzedaje się echo stąd większy wybór w modelach jeśli mówimy o całości produktów. W piłach Schindaiwa ma kilka nietypowym modeli z bocznym wydechem
Najlepiej mieć obie .
Ja wybieram Husqwarne 👍
Huska przy shindaiwie to nowoczesna maszyna. Lepszy filtr piwietrza, lepsza amortyzacja, zintegrowane przełączniki, lepsza dostępność części. Shindaiwa nie powinna byc produkowana w 2023roku. A huska to jak nowy model pilarki nic jej nie brakuje.
a cwna Shindaiwa 501sx.3100zł jakiś dramat pilarka pewnie dobra ale niewarta napewno tej kasy.
@@rottingchrist3927warta każdej złotówki. Mam cioram ją ostro. Oczywiście po każdej pracy czyszczenie. Czerwony olej Makita 3 lata charówy. Zero problemów
Witam gdzie zamówić na wschodzie piłe spalinową jakieś strony sklepy??
1. www.husqvarna.com/ua/lantsiugovi-pilki/husqvarna-353/
2. www.husqvarna.com/ua/lantsiugovi-pilki/?take=24
Kupuje się w Polsce na olx.
Byłem w tym sklepie na choroszczańskiej dziś poleca obsługa na wysokim poziomie ceny przyzwoite
Panie Dariuszu, mam dylemat przed którym stoję... Co roku przygotowuje około 30m drewna na zimę, muszę teraz kupić nową piłę ponieważ mój stihl ms251 niedomaga. Pytanie czy shindaiwa 501 czy stihl ms 271/ms291?
Te dwie pierwsze bo przystosowane są do łańcucha 325. Ms291 ma 3/8 a to przerost formy nad treścią, zabierze moc pilarce i szybciej ja załatwi. Jeszcze lepszym wyborem będzie Husqvarna 353 sprowadzana z Ukrainy, dużo lepsza. Na olx jest dużo ofert, też skorzystałem i kupiłem podaje przykładowa ofertę m.olx.pl/d/oferta/husqvarna-353-gratis-wysylka-CID628-IDYmWZu.html
@@Dariusz_iD dziękuję za odpowiedź. Nie ma u mnie żadnego serwisu Husqvarny, najbliższy jest 50km. Stihl i Shindaiwa mam pod nosem bo tylko 10km tak że tylko te firmy wchodzą w grę.
@@ppphhh799 To w takim razie w pełni profesjonalną Stihl 260 - www.olx.pl/d/oferta/stihll-2-6-0-oryginalna-pila-spalinowa-CID628-IDYmv55.html
Żadnej tam farmerskiej typu 271 czy 291.
@@Dariusz_iD jednak zdecydowałem się na MS 291, na razie pociąłem 5m akacji i jestem bardzo zadowolony, a sprzedawca w stihl zrobił mi cenę 2650zł + gratisy
Ja mam 501sx kupiona jescze za 2300zl jako amator. Teraz rozbieżność cenowa znaczna . W czym oprócz 'gumowych amortyzartorów.. " jest lepsza od 353 ? Czy jakieś różnice/parametry konstrukcyjne ? Ostatnio ludzie mówią o jakichś awariach w 501sx można by 'zwalać' na wady konstrukcyjne.. @@Dariusz_iD
Zrób proszę film o Stihlu Ms260
Ok
@@Dariusz_iD super już nie mogę się doczekać
@@Dariusz_iD będę czekać wytrwale
@@adamszczerowski1532 już niedługo będzie o 026
Witam, panowie a jaka alternatywa dla filtra powietrza do shindaiwa 501sx? Oryginalny przepuszcza niestety
Włókninę lub gąbkę włożyć do środka filtra. Powinno pomóc. Przepuszcza? Az sprawdzę u Artura.
@@Dariusz_iD dziękuję, spróbuję tego sposobu. Zbiornik wyrobiony w cięższych warunkach i niestety w filtrze od środka bylo tego troche 😐
wierzę
Jest już do kupienia filcowy filtr za ok 100zł, trzeba pytać w serwisach ,było na grupie na FB na ten temat.
A tak porównać echo sx 501 i sthila ms 260
Zrobimy to wkrótce.
Mam pytanie odnośnie Husqvarna 40. Mugł by pan podać schemat jak wyregulować gaźnik. Chodzi mi o te śruby H ,L, T. Z góry dziękuję.
Ale to już jutro, chociaż zrobiłem film udostępniający wszystkie nastawy regulacyjne wszystkich pilarek Husqvarny. Zaraz podam link. Jak będzie mimo to problem , to proszę dać znać to wytłumaczę, nawet zrobię osobny film.
ua-cam.com/video/tFYyEpvaKbI/v-deo.html
@@Dariusz_iD ooo dziękuję za tak szybką odpowiedź . Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego nowego roku 🙂
@@jarosawstankiewicz3230 również wszystkiego dobrego, da pan znać jak będzie problem.
@@Dariusz_iD Dzisiaj zrobiłem tak: wszystkie śruby dokręciłem na maksa potem odkręcałem o jeden obrót. L, dokręciłem o pół obrotu natomiast H, delikatnie wkręciłem (niecały obrót) . Mimo to Piła trochę kopci no i jeszcze jakby nie jest to co być powinno.
Panie Darku co pan by wybrał shindaiwę z 5 letnią gwarancją czy husqvarne bez gwarancji bo można kupić tylko na wschodzie.
Dostrzegam lepsze, bardziej dokładne wykonanie w Shindaiwy, doskonalszy cylinder, amortyzatory nie są przeszkodą, to akurat prosta zewnętrzna bezinwazyjna robota w razie wymiany, wybrał bym echo 501, bo stylistycznie bardziej mi leży. 5 lat gwarancji też atut, zwłaszcza dla osób które nie chcą kręcić tak jak ja jak kota za ogon. Ale do Husqvarny złego słowa nie powiem, cały czas zakochany jestem w serii 3xx, nie muszę odpowiadać czy bym kupił bo mam trzy najlepsze egzemplaże. Od jakiegoś czasu zafascynowałem się serią 5xx, ale tylko dlatego że jestem pod wrażeniem systemu zasilania. Przygotowałem się do serii filmów o Husqvarnie 5xx, wszystko pokażę co wiem, jak to działa i jestem pewien że większość rozkocha się ze mną w tym co w środku mają te maszyny, jakie rozwiązanie. Jak zwykle materiały będą otwarte na zasadzie burzy muzgów, więcej się dowiemy, może serwisanci swoje zdanie powiedzą, i nie chodzi tu o poduszkę powietrzną. To kolosalna zmiana. Poczekajcie cierpliwie.
Dzięki . Też mam 25 letnią husqvarne 40 jeszcze sprawna ale czas na coś nowszego . Rozum mówi shindaiwa a serce husqvarna zwlaszcza te modele chwalone , polecane .😀
@@piotrgrabowski648 Na Echo się podjarałem, prawie kupiłem, ale przeszło, za dużo już mam, rozum podpowiedział, ile można mieć pilarek. Chociaż znam fanatyków że układają choinki z pilarek na święta. Sthilowcy. To się nazywa pasja. Fajni ludzie.
Witam 👍 może porównać ją z husgvarna 543 xp 🤔 podobna jakość
Może mi się uda w piątek po święcie króli to zrobić. Ale w tym wypadku Shindaiwa i Echo 501 są o niebo wydajniejsze, 543 jest bardziej ekologiczna i ma nowocześniejszy system zasilania. 501 bardziej można rozważać w zakupie z Husqvarną 450. 543 mimo że ma karter magnezowy, nie ma wydajności, jest słaba. Zrobię o niej materiał.
Wydajność można porównać dopiero gdy pójdą w drzewo 🙂 ale skąd maszyny do testów 🤔
@@emilpiechota8601 nie trzeba testować osobiście, wystarczy porównać testy porównywalnych maszyn. Co do 543xp, to xp to na wyrost dla tej maszyny dodano na wyrost, to bardzo dobry serwis z jednego miasta wojewódzkiego wyraził chęć udostępnienia do pokazu.
@@emilpiechota8601 ua-cam.com/video/6CAbzQKOHq8/v-deo.html
@@emilpiechota8601 zakochany jestem w systemie zasilania Strato Charget Engine Technology, zrobię serię materiałów o maszynach w zastępstwie nazwy "x-torq" i przekonam że jest to system który robi różnicę. Ale nie w modelu 543xp.
U jakiego dilera idzie kupić pilarka echo i szindajwe?
echopolska.pl/siec-dealerska-i-serwisowa.html
Jakie są różnice między hq 346xp a 353 ?
Cylindrem i tłokiem oraz delikatnie inne jest ujscie smarowania prowadnicy. Dopiero model 346xp NE ma takie samo smarowanie i kolejny trzeci inny komplet tłok cylinder. Defakto były dwa modele 346xp I jeden 353. Wcześniej pierwowzorem dla 353 była 351, jeszcze inny cylinder i tłok miała.
@@Dariusz_iD szkoda ze juz 346xp nowych nikt nie sprzedaje
@@mateusz7992 były jeszcze niedawno, czasami może się pokazać na olx, z Rosji.
@@Dariusz_iD w Rosji są?
@@mateusz7992 jeszcze w lutym były w ofercie. Tylko wersja unowocześniona, wzmocniona NE.
Shindai
Witam .Gdzie można kupić taką piłę?
Amah, Choroszczańska 11, Białystok, lub w każdym innym salonie Shindaiwa lub Echo.
www.amah.pl/oferta/pilarki-spalinowe/shindaiwa-pilarki-spalinowe/
A Husqvarnę na Allegro, OLX.
Super , dziekuje
Pany proszę o opinie Husqvarna 365 x- torq a może lepszy Stihl 362
Obie hybrydy, na pewno nie 365 x torq, jeśli już to 562xp. Albo tego Stihla 362.
@@Dariusz_iD Czemu nie 365 ? ( Tylko mowa o nowych piłach )
@@slawrolrol4338 bo to hybryda, ani nie ma x-torq, ani nie ma klasycznego napełniania. Ma tylko dołożone kanały powietrzne, tam wszystko działa jak nie powinno. Wkrótce to wszystko opracuje w kolejnych materiałach. Powiem dla wszystkiego że jest to typ identyczny jak 543xp, bardzo słaba piła. Jak byś znalazł tradycyjną 365 to co innego.
@@slawrolrol4338 albo klasyczny system napełnia albo pełna kompletna wersja X torq. Napis na naklejce nie oznacza że jest tam pełna wersja X torq. Takie hybrydowe rozwiązanie tylko pogarsza wszystko.
@@Dariusz_iD ale w opisie 562 xp też jest napisane że x- torq , to chyba też nie zaciekawe
Bardziej by pasowało porównanie z 346xp
346xp trudno pokonać, a wersje NE jeszcze bardziej. 346xp NE - by bardziej pasowała do porównania bo zbliżone pojemności. Husqa 346xp NE wygrywa, nie trzeba porównywać. Ta pierwsza porównywalna, ale ma zawieszenie na sprężynach.
Wprowadzacie ludzi w błąd. Ta huski ma karter kompozytowy z zatopioną aluminiową komorą korbową. Shindaiva ma cały silnik aluminiowy
Nieprawda!!! Ra husky ma aluminiowe kartery w calości.
Shindaiwa ma słabe amory... taka bolączka tej pilarki, i trzeba pamiętać o częstym czyszczeniu filtra powietrza.
A ta siatke z wydechu zaraz po zakupie zdjąc
Dlaczego siatkę z wydechu zdjąć ?
Ponawiam pytanie poprzednika,
dlaczego zdjąć siatkę
Bo się zalepia nagarem ,poza tym lepiej się wkręca na obroty i jest mniej mułowata. Ale do ms261c nie ma startu pojemność ta sama waga zbliża ale moc wykonanie i komfort pracy to przepaść.Wiem bo mam obydwie .
Czy po zdjęciu siateczki z 501sx trzeba jakoś ją "doregulowywać" ? @@jozeffranciszek3349
Może teraz jakiś film krótki na temat firmy pilarek Hecht. Dobre opinie słyszałem. Interesująca jest Hecht 958. Ale czy za te pilarki się nie przeplaca?
Proszę o komentarz bądź filmik 🙂
Miło słyszeć takie zapytanie. Heht 45 to zwyczajny chińczyk, Heht 945 to zwyczajny chińczyk z ulepszonym prawdopodobnie filtrem powietrza. Na uwagę zasługuje Heht 958, to zupełnie nowa konstrukcja, należało by się jej przyjrzeć. Zwróciłem się z zapytaniem do działu marketingu, jeśli udostępnią, z przyjemnością zrobię taki materiał. Zainteresowała mnie ta nowa pilarka. Dzięki za info.
946 też jest warty uwagi
@@Dariusz_iD właśnie ja też tę pilarke zauważyłem w reklamach Google jakie są często na Smartfonach 🙂- lecz filmów żeby się zapoznać lub porównań jako takich nie znalazłem.
Owszem mój nac jeszcze działa, ale on ma już chyba jakieś 7 lat i usterki się zdarzają. Awaryjnie wolę tego NACA mieć ale też kupić coś lepszego dla "Kowalskiego" 🙂.
Czekam zatem ze zniecierpliwieniem na pański materiał.
@@namibuz Nie chcę wchodzić Panu Dariuszowi w paradę, ale zdaje się że pilarz amator posiada Hechta 58 (to wersja Hechta 958 tylko bez gaźnika walbro i na prowadnicy Hechta oraz chińskim łańcuchu zamiast oregona), oraz Hechta 957 (obecnie niedostępny) i planuje zrobić recenzję i testy w terenie.
Fajnie by było jakby udostępnili Panu Dariuszowi tego 958, byłoby porównanie.
@@JanKowalski-gf5kb właśnie na to czekam. Bo możliwe że się skuszę. Cena przyjemna dla kieszeni
gwarancji nie będzie miała bo jej nie potrzebuję bo przeżyję Schindaiwa 8 razy
@@paweljarzynka2568 Stary dobry sprzęt takich pilarek już nie ma i nie będzie
Witam
Powiem tak, jeżeli porównywać to by trza było wziąść te same roczniki czyli husqvarna 450 i shindaiwa 501. Także złe porównanie i tyle.
Moim zdaniem porównanie było zacne i sensowne. Moc pilarek jest zbliżona i cena jaką trzeba zapłacić za nową.
Porównanie jakie sugerujesz husqvarna 450 i shindaiwe 501 byłyby oczywiste ❗
Ponieważ husqvarna 450 ma karter plastikowy 👎👎a to bardzo duża wada jest jak się w temacie orientujesz?
Zdecydowanie wybrał bym shindaiwe 501 Ponieważ karter ma podobnie jak husqvarna 353 ALUMINIOWY 👍👍
@@sebekxxx1016
H.450 to plastik, przegrywa z pilarkami przedstawiowymi przez Pana Darka w filmie.
Tu nie ma,co do czego równać nawet
Tak tylko że jak już porównywać to z tych samych roczników. I tu husqvarna przegrywa ten chiński plastik, a za tem husqvarna 353 już nie jest w sprzedaż w polsce a shindaiwa czy echo w tej klasie jest. Czyli wygrywają i bym kupił z tych pilarek i tak się przymierzam pozdrawiam
@@zbigniewmat3075
Husqvarna 353 jest nadal produkowana.
Moja jest z 2019r , sąsiad kupił pół roku temu i ma 2021rok produkcji na tabliczce wybite 🙂
E.U. ich nie sprowadza, ale produkcja trwa nadal.
W Polsce w serwisach mają w pytę części nowych i tanich, wiem bo pytałem przed zakupem więc można śmiało brać.
Pewności nie mam,ale do tej japońskiej shindaiwe części mogą być droższe.
Poprawiłem 👍
W polsce nie kupi się już husqvarny 353 tylko na wschodzie czyli na Ukrainie jak bym miał możliwość to sam bym kupił tą piłę bo wiem co to za maszyna
Znów sprzęty husqvarna I stihl poszły w górę źle się dzieje.
Złotówka nasza topnieje, a to sprzęt sprowadzany z importu.
ceny są masakra 2lata temu 362c koszt 3450zł dzisiaj 3850zł.
@@rottingchrist3927
To ja powiem jeszcze na przykładzie mojej kosy spalinowej husqvarna 545rx
Obecnie kosztuje 3.700zł, a jak ją kupowałem 5 lat temu zapłaciłem
2.800zl 🙈
Nic dodać,nic ująć.....
Husqvarna 353 jest legendarna jak się o nią dba to kilkanaście lat posłuży , a shondaiwa 501 no cóż czy stanie się też legendą w pozytywnym sensie to czas pokaże.
Mocy ma więcej, a pojemność mniejszą zatem silnik bardziej wyżyłowany jest🤔
no ciekawe, czy na skrócenie żywotności to nie wpłynie.
Ps. Panie Dariuszu wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 👍
Na wzajem, samych dobrych rzeczy, uśmiechu, zdrowia i radości, każdego dnia, dla wszystkich "komenciarzy" subskrybentów, widzów. Dziękuję za motywację i ciągłe motywowanie. Dzięki raz jeszcze. Pozdrawiam.
Chociaz jestem posiadaczem shindaiwy 501 to wpelni sie z Panem zgadzam. Czy bedzie taka trwala czas pokaze. Chociaz patrzac na dzisiejsze konstrukcje u konkurencji to jej moc nie jest wcale taka duza z tej pojemnosci. Ms 261 , ktora uwazam za bardzo dobra maszyne ma 4.1km z 50 cc. Druga rzecz, ze mowi sie ze japonczyki podaja minimalnie zawyzona moc, wiec moze nie bedzie tak zle z jej trwaloscia. Kupilem w ciemno, wierze ze pilarka nie bedzie sie psuc. Ale wpelni sie zgadzam, czas pokaze. Teraz nawet chinczyk wyjety nowy z kartonu odpala i fajnie tnie. Wiec sprzety w tej cenie co 501 bedzie mozna ocenic po latach.
@@rafajazwinski3599
Shindaiwe 501 bardzo duży plus,dla niej ,bo też jak 353 posiada aluminiowy karter. To jest ważne, a tylko niektóre modele pił husqvarna mają aluminiowe kartery,większość to plastiki z uwagi na cięcie kosztów produkcji.
Sprzęty typowo profesjonalne ,mogące pracować wiele godzin dziennie w ciężkich warunkach, natomiast Sprzęty amatorskie oraz półprofesjonalne mają kartery z plastiku, a co za tym idzie konieczne jest robienie podczas pracy długich przerw, aby sprzęt się nie przegrzał i nie stopił, było dużo takich przypadków.
Pozdrawiam 👍
@@sebekxxx1016 wiem o tym. Ja juz to pisalem w innych komentarzach . Kupujac kierowalem sie dosc atrakcyjna waga, orginalnym gaznikiem Walbro, karterem. Ale przede wszystkim serwisem. Wozilem tam wczesniej chinska pilarke, bo nie moglem sobie sam z nia poradzic. Naprawili za smieszne pieniadze a tak pewnie juz bym ja wyrzucil. Jednak wyciaganie nowej, drogiej pily z pudelka i zachwyt ze odpala i tnie nie jest recenzja. To jest reklama. Mowie, czas pokaze czy beda takie dobre. Ja narazie jestem b zadowolony. Pociolem nia w tym roku sporo grubego, twardego drzewa. Nawet gaznik nie wymagal regulacji. Takze jestem dobrej mysli i ciesze sie ze ja mam. Teraz czasy produkcji raczej tandety i kazdy zakup moze byc ryzykiem. Pozdrawiam
Bardziej by pasowało porównanie z 346xp