Tez mysle o wlasnej drikarce z ta rama, Duet 2 super, chyba najlepsza opcja obecnie, osobiscie wybralbym zamiast titana, bondtech bmg wraz z e3d v6 (gold) z motorem pancake ldo 0,9, sensor bl-touch (oryginalny, klony potrafia delikatnie zmieniac odczyty), tez zastosowalbym sensor filamentu od duet'a, pozostale siniki raczej rowniez ldo, pasek ma duze znaczeni takze: GATES GT3 do tego rolki Misumi GT3 (na silniki) oraz bezzebne 2GT 6 16T, wentylatory najlepsze Sunona, co do ultrabase to chyba jest problem z drukiem ABS (slaba adhezja), jestem ciekaw jak wyjdzie twoj zestaw, mam nadzieje, ze spelni twoje oczekiwania, trzymam kciuki i czekam na koljene update'y z budowy :D
10:20 Z tego co mówisz, to czy zamiast tego nie było by prościej założyć przekaźnik za 5zł? Chyba że tam jest sterowanie wspólczynnikiem wypełnienia i częstotliwością.
Grzałka/stół/rama metalowa musi być uziemiona! Jeśli chodzi o grzanie 230V to jestem przeciwny. Mam stół 24V z izolacją termiczną i grzeje się do 60C około 60sek. To nie tak źle, bo i tak heatend też się musi nagrzać. Czy rzeczywiście musi się grzać natychmiast? Trochę słabo jak nie daj boże przy odklejaniu części od stołu miałoby nieźle popieścić!
dzięki . Akurat ten od chłodzenia dyszy nie jest dokuczliwie głośny. Nie wiem czy ten do chłodzenia ekstrudera kupić typowy 10mm czy może 20mm głębokości z opcją druku innego układu chłodzenia
Widzę, że extruder będzie direct i napęd na paskach. Czy rozważałeś w ogóle bowden i napęd na śrubach kulowych? Jeśli tak to czemu wybór padł na akurat taki setup?
Nie znam się to się wypowiem ... Jeśli chodzi o octoprinta to nadal octoprint czyli jest ten sam problem co podłączenie drukarki przez usb do kompa ... możliwe opóźnienia w przesyłaniu kolejnych partii programu, a jeśli dobrze pamiętam to duet zapisuje plik na karcie i dopiero odczytuje co niweluje powyższy problem
Octoprint to jest łączenie drukarki do komputera przez USB, więc problemy są takie same jedynie jest taka rusznica że Linux prostej płytce raczej nie ma szans się świecić.
Czy ten Duet 2 Wifi ma jakieś swoje dedykowane oprogramowanie czy trzeba korzystać z Repetiera lub innych wynalazków? Mam Anet A6 na Arduino Due(32 bit) i niestety z oprogramowaniem jest bieda ledwo Repetier (który nie widzi karty pamięci) i MK4duo (oprogramowanie podobne do marlina z którego aktualnie korzystam). Dlatego jakoś nie przekonuje mnie procesor 32 bitowy w drukarkach 3D.
Duet ma dedykowany serwer WWW i możesz obsługiwać z przeglądarki. Pod spodem jest reprap. Poza tym 32 bit procek - zależy od wykorzystania. 32 bit jest niezastąpiony przy obliczeniu coreXY lub delta, w szczególności przy wykorzystaniu sterowników Trinamic które mają 256 mikrokroków. Nie ma szans żeby 8 bit 16MHZ procesor zrobił to wystarczająco szybko. Spróbuj wydrukować coś o podstawie okręgu z prędkością powyżej 40mm/s używając corXY albo delta i 8 bit procka. Powodzenia!
@@papapaniop Wiesz założenie opaski udzielającej na kostkę i na nadgarstek jest tak samo skuteczne. Mógł też dotknąć wcześniej bolca w gniazdku co od prowadzi ładunek elektryczny skumulowany na nim.
W skrócie termistory to rezystory półprzewodnikowe które dzięki odpowiedniemu domieszkowaniu zmieniają rezystancję w zależności od zmiany temperatury mają one wąski zakres pomiaru ale są bardzo dokładne(nawet 0.05C), PT100 jest za to mniej dokładne(ok 0.1C)(przynajmniej od dobrego PTC z porządnym kontrolerem) ale umożliwia pomiar w szerszym zakresie temperatur nie ma problemu ze stożeniem się czujnika( pomiar temperatury po roku może się rozjechać o 0.2C), ale PT100 ma problem z pomiarem szybkich zmian temperatur.
@@ddunt Zawsze myślałem że termistor to rezystor z wysokim TWR. Z tego co pamiętam PT-1000 jest dokładniejszy od termistorów krzemowych, PT-1000 jest dokładniejszy od PT-100, ale przyczyną większej dokładności była linia zależność R(T), a wszystkie rezystory metaliczne mają liniową zasłaniać R(T), a rezystory na pół przewodnickich mają zależność wykładniczą. Jestem technikiem teleinformatykiem i studentem telekomunikacji.
Zestaw wybrales bardzo dobry, Jedynie co bym Ci odradzil to tych bialych paskow. Po ich zalozeniu dzieja sie z drukarka cuda. U mnie w Tronxy glowica na nich zjezdzala do srodka po 1.5 mm w osiach X i Y. Tam gdzie sie udzielam tez mam takie sygnaly. Po powrocie na czarne zwykle paski wszystko wraca do normy. Jesli chodzi o plyte chyba jednak pokusilbym sie o podlaczenie OctoPrint. Jesli chodzi o rame zrob upgrade o boczne dodatkowe prowadnice. EDIT :.. Jednak po obejrzeniu filmiku dotyczacego samej ramy dochodze do wniosku, ze ma pewne niedostatki. Jesli chodzi o stabilnosc to jest ok, ale przyczepilbym sie do mocowania wozkow ramienia osi X. Chodzi mi o same rolki. W ten sposob ulozone moga powodowac przesuwanie sie na boki. Tymbardziej ze glowica jezdzaca po wózku moze swoja bezwladnoscia sciagac cala prowadince na boki. Wole jednak ulozenie z Tronxy. Ponadto ulozenie w ten sposob kolek uniemozliwia zamocowanie pionowych prowadnic do stolika. To zaproponowane rozwiazanie bedzie bujac stolikiem na wszystkie strony. Mocowanie silnikow wewnatrz, ale tutaj moge sie mylic, ograniczy pole pracy glowicy. Po co dajesz radiator do mosfeta ? One i tak sie nie grzeja.
Piękny zestaw Panie :) Przekaźnik półprzewodnikowy nie potrzebuje aż takiego chłodzenia mamy je w pracy przy urządzeniu już ze 20 lat . Są niezniszczalne. Artur znajdz dla mnie jakieś ciche wentylatory do CR10S Nie mam rozeznania które to są ciche? Chodzi o wentylatory zasilacza oraz ekstrudera . Jeżeli to nie problem oczywiście . Pozdrawiam Serdecznie . ( kupiłem amortyzatory do krokowców na oś Y, Z różnica w hałasie KOSMOS . Dlatego jedyne co sie wyróżnia to szum wiatraków .
no i fajnie jest i cel wymiana na duet już od dłuższego czasu za mną to chodzi :) ps. Artek jak byś szkicował mocowanie ekstrudera to pomyśl może o pliku Inwentora :)
Ostrzegam przed tą błoną/taśmą dwustronna co jest na grzałce od stołu jest ona mega mocna i jak już kawałek przyklei to nie można oderwać aby poprawić bo zacznie się rwać. Wiem bo używam ją w pracy :)
z tymi bezpiecznikami to namieszałeś, są to bezpieczniki których opóźnienie jest tak wysokie, że nie uratują elektroniki płyty możliwe, ze pójdą mosfety, ten typ bezpieczników chroni przed pożarem a do ochrony elektroniki stosuje się tzw bezpieczniki szybkie.
dokładnie to samo chciałem napisać. oryginal jest wykonany zdecydowanie lepiej a kosztuje niewiele wiecej. sam kiedys sie nacialem kupujac bltouch ktory okazal sie klonem i po tygodniu sie rozlecial a kosztowal 100zl. zamowilem oryginal z Danii za okolo 140zl. dziala do dzis.
Duet 2 Wi-Fi pozamiata wszystko....dzięki niemu z marszu nawet lipną drukarką masz kilkukrotnie lepszą jakość (chyba że jakimś cudem chińczyki aż tak dokładnie potrafią klonować dueta .....duet nie udostępnił nigdy pełnego schematu płyty pomijając że wstępnie są zaprogramowane tak że oryg. sterownik po wgraniu działa jak trzeba a na klonach nie szczególnie i podróbki lubią się wyłożyć przy pewnych kwestiach oraz nie mają wszystkich zabezpieczeń oryginału....w oryginale możesz spokojnie wypinać i wpinać krokowce podczas pracy....mieć zwarcie na termistorze z zasilaniem itp i nic ....klon sie zjara.) Ciekawostka....Duet jest jedną z pierwszych płyt 32bit na rynku i pare ładnych lat juz ma a nadal go nie używają tak często. ciekawostka nr 2 - Duet ma mikrosteping 256 pełny czyli masz 256 mikrokroków (czyli kosmiczna ilość kroków na mm, ale to można przestawić w tryb skalowania) a nie jak w np tmc 2208 16 mikrokroków skalowane do 256 :) Extruder jak kiedyś będziesz miał $ to najlepszy na rynku jest Bondtech , ich pierwotny najlepszy extruder mający silnik z przekładnia planetarną 5:1 sprzed kilku lat aktualnie jest już dostępny od ręki na stronie bondtech.....tyle że jest drogi natomiast jeżeli chcesz taniej (czyli za ok 250zł) to kup jakiś silnik krokowy z przekładnia planetarną 5:1 (silniki te mają przerobioną oś i wprasowaną zębatkę więc szukaj już z małym silnikiem bo nie wymienisz) na allegro po 60zł widziałem , a do tego kup oryg radełka bondtech (byle nie podróbki z aliexpress bo są strasznie kiepskiej jakości ....bondtech robi cudne) i do tego obudowa wydrukowana. Tak na początku sprzedawali, same radełka,resztę trzeba było dokupić i dodrukować :) Daj jeszcze dysze od FENIKS-a i będzie cudo :D
@@tnapierala Piszą tym istotne coś takiego jak inżynieria wsteczna, a nie wieżę żeby Chiny w tej dziedzinie były za Rosja, a Rosjanie potrafią skopiować topologię układów scalonych.
Co sądzicie o dobranych podzespołach? Ja nie mogę się doczekać testów Dueta :D
@Artur Petrzak będziesz sprzedawać i3 mega po złożeniu nowej drukarki
Opłaca się dołożyć 100$ do Duet 3D, jak za 30$ mam Arduino zestaw cały?
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to tak.
Duet to kompletnie inna liga, bez porównania do Arduino.
@@ArturPetrzak jak będziesz sprzedawał i3 mega napiszesz mi meila za ile byś ją chciał sprzedać
08:06 tłuczek do mięsa?
A no tak tajtan areło
Tez mysle o wlasnej drikarce z ta rama, Duet 2 super, chyba najlepsza opcja obecnie, osobiscie wybralbym zamiast titana, bondtech bmg wraz z e3d v6 (gold) z motorem pancake ldo 0,9, sensor bl-touch (oryginalny, klony potrafia delikatnie zmieniac odczyty), tez zastosowalbym sensor filamentu od duet'a, pozostale siniki raczej rowniez ldo, pasek ma duze znaczeni takze: GATES GT3 do tego rolki Misumi GT3 (na silniki) oraz bezzebne 2GT 6 16T, wentylatory najlepsze Sunona, co do ultrabase to chyba jest problem z drukiem ABS (slaba adhezja), jestem ciekaw jak wyjdzie twoj zestaw, mam nadzieje, ze spelni twoje oczekiwania, trzymam kciuki i czekam na koljene update'y z budowy :D
10:20 Z tego co mówisz, to czy zamiast tego nie było by prościej założyć przekaźnik za 5zł?
Chyba że tam jest sterowanie wspólczynnikiem wypełnienia i częstotliwością.
Dokładnie tak jest - PWM
Grzałka/stół/rama metalowa musi być uziemiona! Jeśli chodzi o grzanie 230V to jestem przeciwny. Mam stół 24V z izolacją termiczną i grzeje się do 60C około 60sek. To nie tak źle, bo i tak heatend też się musi nagrzać. Czy rzeczywiście musi się grzać natychmiast? Trochę słabo jak nie daj boże przy odklejaniu części od stołu miałoby nieźle popieścić!
Grzanie do wyższych temperatur np. 110 stopni na 24V już niestety może trochę potrwać. Poza tym jestem po prostu ciekawy jak to się sprawdzi.
@@ArturPetrzak jasne. Trzeba po prostu zwrócić uwagę na zagrożenia ;-)
2017 - 12V na łóżku
2018 - 24V na łóżku
2019 - 230V~ na łóżku
2020 - 480V~ 3 fazy na łóżku
2021 - Osobna elektrownia potrzebna do łóżka
Super prezentacja, pozdrawiam..
Wielkie dzięki, doceniam to! :D
Jaka jest szansa abyś zrobił film konfiguracja/obsługa dla Duet 2
Rumba jest sub, również. Właśnie jestem w trakcie budowy corexy na BTT mini E3 V3.
Ten samojezdny odkurzacz? Całkiem fajny bajer jak ma się dużo płaskich powierzchni ^^
Hej Artur Jak byś podał odpowiednik Noctua wentylatora od chłodzenia dyszy do CR10S był bym wdzięczny . Pozdrawiam.
Nie robią takich.
dzięki . Akurat ten od chłodzenia dyszy nie jest dokuczliwie głośny. Nie wiem czy ten do chłodzenia ekstrudera kupić typowy 10mm czy może 20mm głębokości z opcją druku innego układu chłodzenia
Czy w tej p płycie można użyć prawo przewodowego Ethernetu zamiast WI-FI? Jakiś prosty mógł Ethernet w miejscu modułu Wi-Fi lub inną wersja płyty?
Jest wersja tej płyty ze złączem Ethernet.
@@ArturPetrzak Dzięki. Jak ta płyta się sprawdzi to chętnie dowiem się o niej więcej.
Trochę szkoda że wersja Ethernet jest droższa, ale zapewne bardziej nie zawodna.
Jaki wyświetlacz? Dotykowy?
Nie będzie wyświetlacza.
Widzę, że extruder będzie direct i napęd na paskach. Czy rozważałeś w ogóle bowden i napęd na śrubach kulowych? Jeśli tak to czemu wybór padł na akurat taki setup?
Bowden nie spełnia moich wymagań, więcej o tym opowiadałem w filmie o ulepszaniu i3 megi. Napęd na śrubach byłby cięższy i o wiele wolniejszy.
Nie znam się to się wypowiem ...
Jeśli chodzi o octoprinta to nadal octoprint czyli jest ten sam problem co podłączenie drukarki przez usb do kompa ... możliwe opóźnienia w przesyłaniu kolejnych partii programu, a jeśli dobrze pamiętam to duet zapisuje plik na karcie i dopiero odczytuje co niweluje powyższy problem
Octoprint to jest łączenie drukarki do komputera przez USB, więc problemy są takie same jedynie jest taka rusznica że Linux prostej płytce raczej nie ma szans się świecić.
Czy ten Duet 2 Wifi ma jakieś swoje dedykowane oprogramowanie czy trzeba korzystać z Repetiera lub innych wynalazków? Mam Anet A6 na Arduino Due(32 bit) i niestety z oprogramowaniem jest bieda ledwo Repetier (który nie widzi karty pamięci) i MK4duo (oprogramowanie podobne do marlina z którego aktualnie korzystam). Dlatego jakoś nie przekonuje mnie procesor 32 bitowy w drukarkach 3D.
Nie, w końcu nie jestem pewny. Jak widzę open source to od razu myślę oprogramowanie, a tu chodziło o sprzęt.
Duet 2 wifi korzysta z RepRap firmware.
Duet ma dedykowany serwer WWW i możesz obsługiwać z przeglądarki.
Pod spodem jest reprap.
Poza tym 32 bit procek - zależy od wykorzystania.
32 bit jest niezastąpiony przy obliczeniu coreXY lub delta, w szczególności przy wykorzystaniu sterowników Trinamic które mają 256 mikrokroków.
Nie ma szans żeby 8 bit 16MHZ procesor zrobił to wystarczająco szybko.
Spróbuj wydrukować coś o podstawie okręgu z prędkością powyżej 40mm/s używając corXY albo delta i 8 bit procka.
Powodzenia!
Artur dlaczego wybrałęś bltouch a nie hallon v3
Też miałem zapytać ale mnie #papug wyprzedził :)
Już z niego korzystałem i jestem zadowolony z efektów.
Co to jest bieltacz?
17:40 nie powinieneś dotykać gołymi palcami płyty bo możesz nie swiadomie przenieść ładunek elektryczny i spalić płytę
Przecież ona nie jest podłaczona...
@@xdawixdx6766 ale nie musi bo mógł wytworzyć ładunek elektro statyczny który ma bardzo wysokie napięcie i może przekazać i spalić płytę
No wsumie...
@@papapaniop Wiesz założenie opaski udzielającej na kostkę i na nadgarstek jest tak samo skuteczne. Mógł też dotknąć wcześniej bolca w gniazdku co od prowadzi ładunek elektryczny skumulowany na nim.
PT100 to nie jest termistor platynowy?
W skrócie termistory to rezystory półprzewodnikowe które dzięki odpowiedniemu domieszkowaniu zmieniają rezystancję w zależności od zmiany temperatury mają one wąski zakres pomiaru ale są bardzo dokładne(nawet 0.05C), PT100 jest za to mniej dokładne(ok 0.1C)(przynajmniej od dobrego PTC z porządnym kontrolerem) ale umożliwia pomiar w szerszym zakresie temperatur nie ma problemu ze stożeniem się czujnika( pomiar temperatury po roku może się rozjechać o 0.2C), ale PT100 ma problem z pomiarem szybkich zmian temperatur.
@@ddunt Zawsze myślałem że termistor to rezystor z wysokim TWR. Z tego co pamiętam PT-1000 jest dokładniejszy od termistorów krzemowych, PT-1000 jest dokładniejszy od PT-100, ale przyczyną większej dokładności była linia zależność R(T), a wszystkie rezystory metaliczne mają liniową zasłaniać R(T), a rezystory na pół przewodnickich mają zależność wykładniczą. Jestem technikiem teleinformatykiem i studentem telekomunikacji.
Czy taki szybko nagrzewający się stół nie będzie się wyginał?
Każdy metalowy stół trochę się odkształca od ciepła, prędkość nagrzewania nie ma na to wpływu. Właśnie dlatego kładzie się na to szkło.
Kiedy będziesz skręcał?
Niedługo ;)
Artur Petrzak Skręciłeś?
Mnie ciekawi czemu duet a nie Skr 1.3 jest o wiele tańszy a oferuje prawie to samo
zacna drukarka będzie:)
Zestaw wybrales bardzo dobry, Jedynie co bym Ci odradzil to tych bialych paskow. Po ich zalozeniu dzieja sie z drukarka cuda. U mnie w Tronxy glowica na nich zjezdzala do srodka po 1.5 mm w osiach X i Y. Tam gdzie sie udzielam tez mam takie sygnaly. Po powrocie na czarne zwykle paski wszystko wraca do normy. Jesli chodzi o plyte chyba jednak pokusilbym sie o podlaczenie OctoPrint. Jesli chodzi o rame zrob upgrade o boczne dodatkowe prowadnice.
EDIT :..
Jednak po obejrzeniu filmiku dotyczacego samej ramy dochodze do wniosku, ze ma pewne niedostatki. Jesli chodzi o stabilnosc to jest ok, ale przyczepilbym sie do mocowania wozkow ramienia osi X. Chodzi mi o same rolki. W ten sposob ulozone moga powodowac przesuwanie sie na boki. Tymbardziej ze glowica jezdzaca po wózku moze swoja bezwladnoscia sciagac cala prowadince na boki. Wole jednak ulozenie z Tronxy. Ponadto ulozenie w ten sposob kolek uniemozliwia zamocowanie pionowych prowadnic do stolika. To zaproponowane rozwiazanie bedzie bujac stolikiem na wszystkie strony. Mocowanie silnikow wewnatrz, ale tutaj moge sie mylic, ograniczy pole pracy glowicy.
Po co dajesz radiator do mosfeta ? One i tak sie nie grzeja.
Generalnie, to mozg rozjebany :) Nie moge sie doczekac filmikow ze skladania tego wszystkiego do "kupy" :) Pozdro i tak trzymac !!!!
Dzięki, ciesze się! :D
Ile Kroków trysta ?
czy terysta ?
400
Piękny zestaw Panie :) Przekaźnik półprzewodnikowy nie potrzebuje aż takiego chłodzenia mamy je w pracy przy urządzeniu już ze 20 lat . Są niezniszczalne. Artur znajdz dla mnie jakieś ciche wentylatory do CR10S Nie mam rozeznania które to są ciche? Chodzi o wentylatory zasilacza oraz ekstrudera . Jeżeli to nie problem oczywiście . Pozdrawiam Serdecznie .
( kupiłem amortyzatory do krokowców na oś Y, Z różnica w hałasie KOSMOS . Dlatego jedyne co sie wyróżnia to szum wiatraków .
Noctua są podobno najlepsze. U siebie wykorzystałem SilentiumPC.
@@ArturPetrzak o dzięki za wskazówki .
15:20 święty panie
no i fajnie jest i cel wymiana na duet już od dłuższego czasu za mną to chodzi :) ps. Artek jak byś szkicował mocowanie ekstrudera to pomyśl może o pliku Inwentora :)
Ja jusz chce ten film...😋
Nie zanudzasz więcej info :)
Ile kosztowało cię to?
Masz linki do porzedawców w opisie.
Powiedz mi jakim filamentem drukujesz na all metal
Głównie PLA i PETG
Artur Petrzak PLA to chyba na super małej retroakcji co ?
Na takiej jaka jest niezbędna, nie miałem nigdy problemów z przyklejaniem się filamentu z tytułu full metala.
@@ArturPetrzak Ale to chyba w przypadku directa ? Bo ja an bowdenie po 30 minutach miałem zatkaną gardziel.
@@dziabi3 Na tym i na tym od zawsze montuję full metal i nie zdarzył mi się taki problem.
Ostrzegam przed tą błoną/taśmą dwustronna co jest na grzałce od stołu jest ona mega mocna i jak już kawałek przyklei to nie można oderwać aby poprawić bo zacznie się rwać. Wiem bo używam ją w pracy :)
sprzedawaj takie zestawy i licz kapuste
z tymi bezpiecznikami to namieszałeś, są to bezpieczniki których opóźnienie jest tak wysokie, że nie uratują elektroniki płyty możliwe, ze pójdą mosfety, ten typ bezpieczników chroni przed pożarem a do ochrony elektroniki stosuje się tzw bezpieczniki szybkie.
No racje masz przyjacielu ;) Głównie chodziło mi o to, że większość chińskich gotowców nie ma żadnych zabezpieczeń tego typu.
srebrne GOLD piny
OKEJ nie ma problemu heh
Zasilacz dobry. Na pewno lepszy od chińskich "no nameów" :P
O matko jaka płyta XD
To nie jest BL touch tylko klon, 3d touch
dokładnie to samo chciałem napisać. oryginal jest wykonany zdecydowanie lepiej a kosztuje niewiele wiecej. sam kiedys sie nacialem kupujac bltouch ktory okazal sie klonem i po tygodniu sie rozlecial a kosztowal 100zl. zamowilem oryginal z Danii za okolo 140zl. dziala do dzis.
no spoczko
Duet 2 Wi-Fi pozamiata wszystko....dzięki niemu z marszu nawet lipną drukarką masz kilkukrotnie lepszą jakość (chyba że jakimś cudem chińczyki aż tak dokładnie potrafią klonować dueta .....duet nie udostępnił nigdy pełnego schematu płyty pomijając że wstępnie są zaprogramowane tak że oryg. sterownik po wgraniu działa jak trzeba a na klonach nie szczególnie i podróbki lubią się wyłożyć przy pewnych kwestiach oraz nie mają wszystkich zabezpieczeń oryginału....w oryginale możesz spokojnie wypinać i wpinać krokowce podczas pracy....mieć zwarcie na termistorze z zasilaniem itp i nic ....klon sie zjara.)
Ciekawostka....Duet jest jedną z pierwszych płyt 32bit na rynku i pare ładnych lat juz ma a nadal go nie używają tak często.
ciekawostka nr 2 - Duet ma mikrosteping 256 pełny czyli masz 256 mikrokroków (czyli kosmiczna ilość kroków na mm, ale to można przestawić w tryb skalowania) a nie jak w np tmc 2208 16 mikrokroków skalowane do 256 :)
Extruder jak kiedyś będziesz miał $ to najlepszy na rynku jest Bondtech , ich pierwotny najlepszy extruder mający silnik z przekładnia planetarną 5:1 sprzed kilku lat aktualnie jest już dostępny od ręki na stronie bondtech.....tyle że jest drogi natomiast jeżeli chcesz taniej (czyli za ok 250zł) to kup jakiś silnik krokowy z przekładnia planetarną 5:1 (silniki te mają przerobioną oś i wprasowaną zębatkę więc szukaj już z małym silnikiem bo nie wymienisz) na allegro po 60zł widziałem , a do tego kup oryg radełka bondtech (byle nie podróbki z aliexpress bo są strasznie kiepskiej jakości ....bondtech robi cudne) i do tego obudowa wydrukowana. Tak na początku sprzedawali, same radełka,resztę trzeba było dokupić i dodrukować :)
Daj jeszcze dysze od FENIKS-a i będzie cudo :D
Czego duet nie udostępnił? Wszystko jest bez żadnego problemu do skopiowania
@@tnapierala Piszą tym istotne coś takiego jak inżynieria wsteczna, a nie wieżę żeby Chiny w tej dziedzinie były za Rosja, a Rosjanie potrafią skopiować topologię układów scalonych.
Duet jest projektem open hardware. Nic nie musisz kombinować, jedynie odpowiednio dobrać kluczowe komponenty
jeszcze nigdy nie widziałem tyle entuzjazmu w jednym filmie