Пригоди, ревнощі, Франко | Сойчине крило | ЄВГЕНІЙ СТАСІНЕВИЧ

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 29 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 16

  • @something-v4r
    @something-v4r 10 днів тому +1

    Завдяки моїй вчительці з української літератури,яка зацікавила мене прочитати цей твір словами "Жінка вбила сойку,через ревнощі" я й прочитала цей твір повністю,а не скорочено як зазвичай я читаю шкільні твори.Проте моїх друзів цей твір так не зацікавив,тож я не мала з ким обговорити цю хоч трохи й дивну в якихось моментах, але справді цікаву психологічну новелу.Але існує це відео, тому дякую!)

  • @Oksana-e8f
    @Oksana-e8f Місяць тому +2

    Дуже вдячна за вашу розмову, обов'язково прочитаю.

  • @levchunoleksandra198
    @levchunoleksandra198 2 місяці тому +2

    Чудова розмова про цікавий твір!

  • @Ludogovskaia
    @Ludogovskaia 2 місяці тому +1

    Дякую, просто клас! Колись зніму екранізацію щого мастерпіс❤

  • @НаталяПрус-с1ц
    @НаталяПрус-с1ц 3 місяці тому

    Дякую 🎉

  • @татьянакушнир-р3п
    @татьянакушнир-р3п 2 місяці тому

    Дякую

  • @melanka_korol
    @melanka_korol 2 місяці тому +1

    все-таки добре, що є дві різні думки та в тебе немає шансу пристати в цій дискусію на чиюсь конкретну сторону, тому це і робить брейншторм) дуже цього не вистачало в школі
    пс. на захист душніл скажу тіко, що рутинність, це один із способів боротися з тривожністю)

  • @halynaripa2701
    @halynaripa2701 3 місяці тому

    Все, біжу читати)))

  • @Дмитро-я4ж
    @Дмитро-я4ж 12 днів тому

    +

  • @tertrathore5886
    @tertrathore5886 3 місяці тому

    У Процюка хороша книга про Франка

  • @julianogovitsyna4460
    @julianogovitsyna4460 3 місяці тому +3

    І ще додам коментар - мене дуже повеселило, як по-різному Євгеній та Захар сприймають та характеризують головного героя на початку новели. І я згодна з Євгеніем - мені здається, це вікова різниця в інтерпретації. Мені 43 роки і я дуже розумію стан головного героя, коли він три роки після пережитого шукав опору в самому собі, намагався відбудувати своє життя так, щоб не боліло, йшов у ті сфери, які тебе не можуть додатково ранити (тобто не нові стосунки та спілкування з живими людьми, а книги, музику, квіти). І в якийсь момент ти дійсно досягаєш рівноваги - задовольняється тим, що маєш і не жадаєш більшого. Але приходить момент - якийсь привіт з минулого - і все це руйнується, як штучно збудована, нетривка конструкція, бо в тобі все ще є почуття, емоції, жага руху, жага живої душі і тіла поруч.
    Головний герой побудував довкола себе фортецю - щоб більше ніколи не бути враженим, як тоді, 3 роки тому. Фортецю з самотності, незалежності, цинізму, критичного мислення, відсутності бажань (це як за буддизмом: без бажань немає страждань. Він таким чином боровся зі своїм стражданням та упереджав появу нових). Це з віком приходить, Захаре. Перечитайте цю новелу за 20 років - вам перша частина тексту сподобається більше за трилер у другій

    • @The_Ukrainians
      @The_Ukrainians  3 місяці тому

      дякуємо, що так вдумливо слухаєте! 🙌

    • @julianogovitsyna4460
      @julianogovitsyna4460 2 місяці тому

      Дякую навзаєм - за вибір твору та співрозмовника

  • @suprunya
    @suprunya 3 місяці тому +2

    "Сойчине крило" починається буквально "із записок відлюдника". Що інакше можна було очікувати від головного героя? Це не душно, не нудно. Це би я сказала про українську літературу, коли мені було дев'ять, і кажу це зараз. А твори Франка важко сплутати з авторством іншим, бо він видає себе напрочуд красивою мовою.

  • @julianogovitsyna4460
    @julianogovitsyna4460 3 місяці тому

    Так потішило, що цей випуск з'явився саме зараз і саме з Євгенієм Стасіневичем, що напишу відразу кілька коментарів.
    Я буквально тиждень тому прочитала Сойчине крило та інші "феміністичні" тексти Франка, зібрані у рожевому томику видавництва Віват.
    Всі твори в тому зібранні розкривають іншого Франка, не такого, як я пам'ятаю зі школи: автора кримінального роману, авантюрного трилеру, детективу. Чесно кажучи, мені не хочеться шукати підтекстів та алегорій за цими текстами, я хочу сприймати їх такими як є (це перегукується з позицією Захара). Це просто гарно написане, захоплююче чтиво, яке тебе не відпускає. І я відчуваю вдячність Франкові, що він ще й такий.
    Тут зроблю порівняння, за яке мені можуть захейтити, але наведу аргумент, який хочу, щоб мене захистив. Колись для мене таким саме відкриттям став Достоєвський. Я ще до прочитання його романів, думала, що це абсолютно нудні, теоретизовані психологічні драми. Вони виявились геть не нудними. Там теж вдосталь всього: пригод, детективних сюжетів, пристрасних стосунків, неочікуваних поворотів.
    Я не читаю Достоєвського під час війни і, думаю, ще тривалий час до нього не повернусь. На свій захист навім цитату Василя Стуса з листа, який він писав синові з таборів у вересні 1981 року: "Дуже б мені хотілось поговорити з тобою - про "Війну і мир" (нічого кращого, здається, я не читав у житті!)". Дозволю собі не бути святішою за Стуса

  • @Vlada-dm2oy
    @Vlada-dm2oy 3 місяці тому

    У ведучого все що має відношення до літератури це " душно". Цікаво як на літературний подкаст 🤷‍♀️