ISTRA 1961 vs SLAVEN BELUPO 1:2 (18.kolo, HT Prva liga 21/22)

• Опубліковано 12 вер 2024
  • Pobjedom Slaven Belupa od 2:1 kod Istre 1961 zaključeno je 18. kolo HT Prve lige. Veliki korak prema važna tri gostujuća boda Slaven Belupo je napravio tijekom prvih 45 minuta igre u Puli, nakon kojih je vodio 2:0.
    Gosti iz Koprivnice su igrali konkretnije od početka te su koristili pogreške domaćina. Golove su zabijali Zapata u 18. i Hadžić u 31. minuti.
    Na startu drugog poluvremena domaćin je smanjio. Mišković je izveo slobodni udarac, a uz veliku pripomoć gostujućeg vratara Suška, kojem je lopta prošla kroz ruke, domaćin je smanjio na 1:2.
    No, Istra 1961 je novi korak unatrag napravila u 67. minuti kada je ostala s igračem manje (drugi žuti karton Joaa Silve). Brojčano nadmoćni gosti su do kraja kontrolirali utakmicu i na kraju osvojili tri boda.
    Slaven Belupo je nakon slavlja kod Hrvatskog dragovoljca (sredina studenoga), sada u gostima pobijedio još jednog konkurenta iz donjeg doma ljestvice. Ujedno je s ova tri boda Slaven Belupo preskočio pulsku momčad na ljestvici i ima bod više (16-15).
    Istra 1961 je upisala četvrti prvenstveni poraz u nizu.
    HT Prva liga, 18. kolo: Istra 1961 - Slaven Belupo 1:2 (Mišković 51./Zapata 18., Hadžić 31.)