Тарас Шевченко: між графікою і живописом

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 7 лис 2023
  • Для нас Шевченко - це, в першу чергу, поет-пророк, а його малювання сприймається радше як улюблене заняття на дозвіллі. Насправді ж, все було навпаки - сам він вважав себе насамперед живописцем, заробляв на життя (і на видання своїх книжкових проєктів) саме малярством - і ми хочемо перевідкрити для українців Шевченка-живописця, Шевченка-академіка гравюри, Шевченка-майстра акварелі.
    Він вводить українську тему в європейський живопис, а також використовує принцип "українське через європейське" - своїми картинами Шевченко веде діалог то з Рембрандтом, то з Рафаелем. Тому його "Катерина" так невловимо ніжно нагадує нам "Сикстинську мадонну" Рафаеля.
    Про те, як Шевченко перевершив свого вчителя Карла Брюллова і став першим в Європі академіком гравюри, засновником українського морського пейзажу, видатним портретистом - у лекції Діани Клочко спеціально для "Ковчегу" за підтримки Українського культурного фонду.
    відео (зйомка і монтаж) - Сергій Князєв
    куратор проєкту - Ярина Винницька
    за підтримки УКФ

КОМЕНТАРІ • 4

  • @user-fl6vw2pg8x
    @user-fl6vw2pg8x 3 місяці тому

    Надзвичайно цікаво і пізнавально! Дякую. Ще для меня стало відкриттям, що акварель це графіка, а не живопис. Взагалі у такої корисної лекції має бути набагато більше переглядів.

  • @user-nk6ks7qz9u
    @user-nk6ks7qz9u 7 місяців тому

    ,цікавий аналіз творчості Шевченка,не знала про його звання академіка з графіки.Дякую.

  • @victoriakrassulia5813
    @victoriakrassulia5813 7 місяців тому

    яка чудова лекція! Дякую!

  • @user-tj9ux5ok9l
    @user-tj9ux5ok9l 7 місяців тому

    ДЯКУЮ пані Діані Клочко та всім причетним до створення відео.