Jak vybrat a úspěšně přežít Vysokou Školu.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 26 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 124

  • @Meon
    @Meon  2 роки тому +99

    Vzhledem k tomu, že se video týká pro mě dost netradičního tématu, budu rád, když ho nasdílíte lidem, kteří teď o vejšce přemýšlejí, nebo ji mají za rohem. Samotnému videu se totiž asi tolik samo od sebe dařit nebude - je totiž úplně mimo témata, o kterých většinou mluvím, takže předem počítám s menším počtem zhlédnutí a doporučováním.
    Ale považoval jsem ho za důležité a přínosné, tak jsem ho udělal i za cenu toho, že mi podělá algoritmus Ale doufám, že ho aspoň vy, co jste se k němu dostali, oceníte.

    • @labakanurzidil2464
      @labakanurzidil2464 6 місяців тому

      že ty jsi taky štír jako Goebbels, Bidet a ten proradný pohrdavý hrdina na hradě?
      ocením? jako že na něj mám vycenit zuby jako ono na mě? to zní zodpovědně ...

  • @lazarkazimnicni
    @lazarkazimnicni Рік тому +5

    Upřímně lituju, že jsem Tě nezačala sledovat dřív a tohle video se ke mně nedostalo v době vydání. Právě začínám prvák na VŠ a jsem z toho trochu na prášky :'D
    Každopádně díky moc, posílám dál ♡

  • @kazuri2506
    @kazuri2506 2 роки тому +34

    Úžasné video, nejenom že je krásně zformulované (jako drtivá většina tvých videí), ale zároveň jsem se mohl do něj krásně vžít. Jelikož mi maturita klepe na dveře a pořád přemítám nad tím, jestli jít na vysokou nebo ne... ale díky tvému videu jsi mě více ujistil a srovnal mi myšlenky, co se týče přístupu k výběru školy. Jsem rád, že existují youtubeři, co dokáží mluvit o ne úplně tradičních věcech a podat to co nejvíce jednoduše, zábavně a srozumitelně.

  • @GabiEmpy
    @GabiEmpy 2 роки тому +35

    Super video pro lidi, co se teprve rozhodují kam půjdou :) Jinak ráda bych doplnila pár bodů, mam vystudovanou informatiku na matfyzu, takže oproti Meonovým studiím pár rozdílů
    - jsou obory, kde se člověk tolik neučí, ale zato tráví hodně času praktickými úkoly. Informatika na matfyzu je jeden z těch oborů - zkouškový bylo skoro doba klidu, protože alespoň nepřibývaly nové úkoly z programování. Látky bylo pořád docela hodně, ale rozhodně se to nedalo srovnat třeba s medinou.
    - pasáž o odpočívání byla popsaná fakt supr, už jen proto, že v mym okolí bylo přepracování hodně častý. Co chci doplnit - každý den se na učení podívat je super, ale udělat si někdy aspoň neděli volnou je cenný. Já jsem tři roky volnej víkend neměla, a nedá se to udržet dlouhodobě.
    - ke konci to trochu znělo, jako že na soukromých vejškách jsou obecně lepší lektoři, protože jsou líp placení. Není to nutně pravidlem, na veřejných vejškách je spousta srdcařů, takže i když narazíte na někoho, kdo prostě dobře neučí, potkáte i perfektní vyučující. Navíc u soukromých VŠ bude podle mě variabilní kvalita, některé jsou supr, jinde to reálně je titul zadarmo - ne že by tam nebyli dobří přednášející, ale nároky na studenty můžou být o dost nižší.
    - srovnání UK a Metropolitní uni - je to furt porovnání fakult a oborů, Univerzita Karlova je obrovská, a akademici na matfyzu budou úplně jiní, než na FSV. Takže ještě jednou zdůrazňuju, co říkal Meon - jistit si od studentů, jaký je konkrétní obor, co mě zajímá.
    A nakonec, kdyby tady někoho zajímal matfyz, klidně se ptejte :) Je to samozřejmě těžká škola, ale třeba zmíněná akademická arogance je u nás docela vzácná - lidi jsou hrozně v pohodě. Dokonce se ani nesnaží člověka vylít ze školy (jako to je na ČVUTu), studenti většinou odchází sami, pokud jim to nesedlo.

    • @Meon
      @Meon  2 роки тому +11

      Jop, rozhodně se pod to podepisuju, i s těmi veřejnými nebo soukromými vejškami. Doufal jsem, že to bude dost zdůrazněný na začátku, že záleží víc na lektorech a zpracování oboru než na samotné škole, ale je mi jasný, že to stálo za to ještě jednou zopakovat. Nebo aspoň dodat: "Tohle je zkušenost mě a mého okolí ze soukromých vysokých škol, nevztahuje se to na všechny soukromé vejšky." Takže děkuju za doplnění :)

    • @MilanDian
      @MilanDian 2 роки тому

      Přidávám se, ma MatFyzu jsem vystudoval Fyziky a některý věci taky vypadaly dost jinak než popisuje Meon. Takže pokud by někoho zajímalo tohle, jsem k dispozici. Řada věcí bude už dneska jinak, ale řada věcí se nezmění.

    • @minecraftsteve8784
      @minecraftsteve8784 2 роки тому

      Dík moc za zkušenosti

    • @Fleekie
      @Fleekie Рік тому

      Ahoj, mam viac nez par otazok tak rad by som poprosil o nejake kontakt info! @GabiEmpy

    • @Fleekie
      @Fleekie Рік тому

      Ahoj, mam viac nez par otazok tak rad by som poprosil o nejake kontakt info!@@MilanDian

  • @gerai7833
    @gerai7833 2 роки тому +67

    Boží video, dosti pomohlo akorát možná tam chyběl jeden bod, který může hodně lidem dělat problém a to je sestavování rozvrhu a volba předmětů/seminářů.

    • @Meon
      @Meon  2 роки тому +34

      S tím já nedokážu pomoct, protože moje obory měly vždycky prakticky předurčený rozvrh pro každej ročník. Na výběr jsme měli jen třeba 1-2 vedlejší předměty.

    • @BloodyEll3
      @BloodyEll3 2 роки тому +4

      Na tohle je ideální se připojit do nějakých Facebookových skupin, který tyhle věci řeší na dané škole. S tím ti bohužel nikdo moc nepomůže, je to šíleně individuální. Nejlepší rady ti dají tzv. "veteráni" - jaký předměty jsou kreditově výhodný, jaký předměty jsou tak nějak "zadarmo" etc.

    • @Half_and_half_bastard
      @Half_and_half_bastard 2 місяці тому

      @@Meon chtela bych jit na japanologii, muzu se jenom zeptat jak moc plný rozvrh si měl? Díky

  • @RolnikRozarka
    @RolnikRozarka 2 роки тому +8

    Super video. Skvělé, že hodně používáš příklady ze svého života a zkušeností. Takovéto rady jsou k nezaplacení.
    Sice nemám titul jako pan Mgr. Meon, mám jen školu života, ale za sebe bych ještě doplnila, jděte si pokecat i s lidma z toho oboru v praxi, nejen ohledně studia a školy, ale i jak reálně pak vypadá jejich práce. Znám pár lidí, co studovalo na učitele, studium je bavilo, nemohli být spokojenější, ale když pak přišli k dětem..... Pak šli jinam a museli si zbytečně semestry platit. S tím taky souvisí, že jsou obory, na které potřebujete mít vyšší titul a dodělanou školu a jsou jiné, kde stačí VOŠka nebo třeba i jen učňák a je naprosto v pořádku měnit obor a i úroveň vzdělání jen podle sebe. To, že má někdo "chytrou hlavu na vysokou" neznamená, že tam bude šťastný.
    A ještě jedna drobnost k samotnému učení, najděte si dobrého parťáka / skupinku zapálené do učení. Nebuďte sólisti. Když pak onemocníte, budete mít od koho si doplnit poznámky. Budete mít koho se zeptat, když něco nepochopíte. A naopak pokud budete někomu něco vysvětlovat, pomůže vám se to lépe naučit.
    (Meone neboj tohle video bude nabírat zhlédnutí v průběhu let a jsem si jistá, že spoustě lidem pomůže právě v době, kdy tohle budou řešit a nejvíce potřebovat. Mimochodem na tohle téma by byl moc fajn i stream s nějakým hostem, kde by se více rozebral třeba i běžný život vysokoškolákůpřeci jen se od středoškolského dost liší a do jednoho videa se to všechno nevejde)

  • @pepabahy4835
    @pepabahy4835 2 роки тому +2

    Děkuji Meone za video, troušku si mi pomohl. Já teď začínám chodit na 2. ročník na SŠ oborovou, ale taky přemýšlím o vejšce. V prvním ročníku jsem se docela poflakoval, takže známky na vysvědčení jsem neměl ani nejlepší a ani nejhořší. Když teďka poslechnul tu akademickou aroganci, došlo mi, že se nemám flákat celý život. Můj problém je, že jsem trochu nerozhodný. Vlastně když jsem dokončil základku a tak jsem nevěděl, která škola by byla pro mě nejlepší. No a mám trochu obavy do jaký vejšky bych chodil, nebo jestli bych šel rovnou po SŠ do práce. Ale stejně mám ještě tři roky SŠ, tak snad najdu co by mě bavilo.

  • @pavlavaclavikova3468
    @pavlavaclavikova3468 2 роки тому +22

    Moc děkuji, video moc pěkně shrnuje vysokou školu a jsem za něj ráda. Sama studuji rok na vysoké a je příjemné vidět pohled člověka, který si tím prošel.

  • @Mareepchan
    @Mareepchan 2 роки тому +4

    Taky mě letos čekají státnice na MUP. A doporučuju jí kudy chodím! Přístup i odbornost lektorů na jedničku. Taky mi to tu přišlo mírně jednodušší, ale taky nemám zrovna s čím srovnávat Chodila jsem rok na japanologii na UPOL, kde mám teda taky jen samé dobré zkušenosti s lektory, s jejich přístupem atd. Ale náročností to bylo hodně jinde už jen kvůli tomu oboru... Po tom, co jsem nedala postupovky do druháku (a veřejný školy už měli dávno po termínu odevzdání přihlášek), jsem šla na soukromou VOŠku obor cestovní ruch. Kyždý rok se tam měnilo vedení a učitelé byli, no... Hodně záleželo na konkrétním člověkovi, zpravidla mladší lektoři byli fajn a něco mi předali, ale výklad od těch starších mi přišel úplně k ničemu. Ve výsledku to bylo o drcení něčeho nazpaměť, ale jelikož to byla "jen" VOŠka (a taky po mé zkušenosti s japanologií), všechno mi přišlo dost jednoduché. V posledním ročníku se ředitelství konečně chopil někdo schopnej a někdo, kdo to actually chtěl dělat, a dělal to s neskutečným zapálením. Takže organizace posledního roku studia i absolutoria už hodnotím kladně.
    Poté se mi naskytla možnost dostudovat svůj obor za rok na MUP. Řeknu to znova, ale ten přístup lektorů, jejich odborná znalost, jejich systém výuky, celkově přístup školy, na studijním, ochota, všechno hodnotím velmi kladně. Státnice mám až v září, jak jsme si museli dodělávat předměty, tak toho na mě bylo už trochu moc a odevzdala jsem bakalářku až v červnu 😅
    Na inženýra už nejdu, ten obor pořád byla taková volba z nouze, když po mém vyhazovu z Olomouce už veřejné školy přihlášky nebraly a já to prostě nechtěla řešit, tak jsem to teda dostudovala na VOŠ a navázala i na VŠ. Pořád nevím, co bych v životě chtěla dělat, i když bych to už asi měla aspoň tušit... Ale vím, že už nemám motivaci v tomhle oboru pokračovat (navíc je to obor, kde literally lidi nemají žádný tituly a na vysoký místa se dostanou díky praxi, to pak tu motivaci ani nemám kde vyhrabat) Anyway, dostala jsem nabídku dělat provozní u nás v bistru, kde mám brigádu, takže se asi na pár let zašiju tam a uvidíme, co dál. Moc by se mi líbilo mít nějakej vlastní provoz, ale je mi jasný, že za tím stojí neuvěřitelně moc práce... I když aspoň můžu říct, že mě na to škola aspoň trochu připravila a zhruba vím, co je potřeba si zařídit (literally jediná věc, kterou mi VOŠka dala).

  • @karin-kim55
    @karin-kim55 2 роки тому +2

    I když budu mít (snad) VŠ brzy hotovou, tak i tak je tohle video hrozně zajímavé a bolestně pravdivé - především části o stresu. Já jsem nikdy nebyla zvyklá něco nezvládnout. Ne že bych byla stoprocentní jedničkářka, ale nikdy to nebylo, že bych nezvládla velký test na základce nebo pak zkoušení u maturity. První test během prvního zkouškového na VŠ a já jsem ho nedala o bod. Hodně dlouho jsem z toho byla špatná, ale tenhle první neúspěch mi později pomohl uvědomit si, že existují ty další pokusy. Tohle uvědomění hrozně moc pomáhá.
    Když ve svém okolí narazím na někoho, kdo uvažuje o VŠ, tak mu tvoje video rozhodně doporučím! Není to takové to video o VŠ, jak fungují kredity a dělání rozvrhu. (Takových je už na YT dost) I když možná kdybych tohle viděla před 3 lety, když jsem si právě taková videa taky hledala, tak ta poslední část o diskriminaci mi mě asi trochu demotivovala. 🙈🙈 Já jsem žádnou takovou diskriminaci naštěstí nepocítila.

  • @frantiseksvehla4079
    @frantiseksvehla4079 2 роки тому +1

    Díky, za video.
    Mezi VŠ jsou větší rozdíly v přístupu k výuce než třeba u SŠ. Mě třeba kamarád z jiné VŠ tvrdil, že celý semestr má klid a jenom na zkoušky se musí učit a mně to přišlo divný, protože já jsem trávil ve škole 8 až 10 hodin, na přednáškách, cvičení a lakorkách. Víkend jsem trávil psaním protokolů, práci na další týden a semestrálních prací. A když přišlo na zkoušky už jsem z toho byl unavený a nemohl jsem se na ně soustředit.
    Arogance na akademické půdě je stejná jako na střední. Furt jsou tam idioti co dokáží znepříjemnit život.
    Nejlepší před zkouškou je si dát pár piv, pomůže to uklidnit se.

  • @deni1357
    @deni1357 2 роки тому +3

    Moc hezké netradiční video. Sama jsem studentkou střední školy a zanedlouho mě bude čekat volba vysoké školy. S otázkami typu “co chceš do budoucna dělat” si nevím rady. Baví mě hodně věcí, ale trochu se bojím toho, že v ničem nejsem dostatečně dobrá, abych to mohla studovat na vysoké škole, nemluvě o tom, že jsem velice stresová osoba. Vím, že od toho to je škola a že nemusím všechno vědět, i tohle video mě v tom utvrdilo, ale také vím, že tam mají často vysoké nároky a nejsem si jistá jestli je zvládnu naplnit.
    Každopádně se mi video moc líbilo a vůbec by mě nevadilo, kdyby si takové videa vydával častěji, moc milý přednes a určitě se o něj podělím s kamarády a rodiči. Doufám, že se ti dál bude dařit a tvůj kanál a zájem o Japonsko a jejich kulturu bude jen a jen růst☺️

    • @Meon
      @Meon  2 роки тому +3

      Hele, neměl bych z toho tak velký strach. Pokud tě nějak netíží životní či rodinná situace, ten systém je nastavený tak, aby mohl student na veřejné vysoké ozkoušet pár oborů beze strachu, že by musel platit za školné (stát ti hradí 5 let bakalářského studia). Takže jestli chceš něco ozkoušet, ale pak zjistíš, že tohle není pro tebe, i to VŠ nabízí. Taky díky přijetí na jednu školu často můžeš omrknout přednášky jiných oborů a díky tomu si říct, co tě zajímá. Na některé se dá i přihlásit mimooborově, takže pokud bys měla pak v plánu přestoupit, uznají ti kredity za jejich dokončení.
      VŠ je pro hodně lidí dobou experimentu, a taky si pamatuju, že na konci střední jsem najednou nevěděl, co se sebou. Taky proto jsem zkoušel tu medicínu, do toho mě tlačila rodina. Ale prostě jsem zjistil, že to není pro mě. A nějak jsem si našel to, co mě vážně bavilo, když jsem měl čas si vybírat a pročítat o školách :)

    • @ucetkvulipivuatakynadalsiv5071
      @ucetkvulipivuatakynadalsiv5071 2 роки тому +2

      Pokud vím, tak 4 roky. Vždy standartní doba studia + 1 rok

  • @denise_stormrage
    @denise_stormrage 2 роки тому +3

    Moc děkuju Meone za video, je to fakt dobře zpracované a já třeba již řadu let uvažuju nad VS ne kvůli papíru, ale zvolila jsem si předtím špatnou tematiku, ze jsem si nutila téma co jsem podvědomě věděla , že mě stejně nevadí a teď se dostávám do fáze, kdy bych chtěla jít i studovat něco, co se mi vážně libí, protože by se mě rozvinuly dovednosti...takže moc děkuju za dobře informačně zpracované video, mám nad čím přemýšlet :)

  • @annicky_hehe
    @annicky_hehe 2 роки тому +15

    Boží video. Já už mám jasno že na vš rozhodně půjdu, jelikož bez titulu bych nemohla učit. Krásně se mi na video kouká je vidět, že si se posunul zase o level výš

  • @Luigiofficial
    @Luigiofficial 2 роки тому +2

    Ahoj, hezky zpracované téma, dost mi to pomohlo. Díky!

  • @michal_king478
    @michal_king478 2 роки тому +1

    Taky bych zmínil, že záleží, co už máte vystudováno z hlediska uplatnění. Pokud máte třeba gympl, tak jste bez vejšky užitečný tak možná za kasou. Pokud máte třeba nějakou průmyslovku elektro atp, můžete najít slušný uplatnění už po střední. A pak je na zvážení, jestli vám ty roky studia dají víc než tu dobu budovat kariéru nebo podnikat a hrabat prachy.
    Rozhodně bych taky dodal, že je důležitý využít možnosti, co škola nabízí. Třeba na ČVUT týmy na formule, letadla, rakety atp, využívat stáže a jiné. Pro zaměstnavatele jste pak zejímavější a získáte plno kontaktů. Navíc k tomu taky můžete to, co se učíte, využít v praxi.

    • @michal_king478
      @michal_king478 2 роки тому

      ještě bych dodal že odolnost stresu je snad za mě to nejlepší, co se tam můžete naučit

  • @matyasmrstik8482
    @matyasmrstik8482 2 роки тому

    Velice děkuji za toto video! Vzhledem k tomu, že po prázdninách již vstupuji do čtvrťáku SŠ, je pro mne toto téma vysoce aktuální a právě díky tomuto video se mi více rozšířily obzory v této oblasti. Určitě toto video doporučím svým přátelům, jsem ji jistý, že jim taky pomůže. Ještě jednou moc děkuji a přeji Ti hodně štěstí, úspěchu a stálou "zapálenost" do japonštiny. :)

  • @stepan_musil
    @stepan_musil 2 роки тому

    Velice přínosné video! Já sám chci studovat filmařinu, nejspíš v oborech střih a vizuální efekty. Přijímací zkoušky mě čekají dřív než většinu lidí. Portfolio a povinné práce k talentovkám budu muset odevzdat ani ne za rok a půl. Děkuji za upozornění na skutečnost, že vysoké školy jsou o lidech. Musím si od studentů a absolventů zjistit, jaké to je na školách, kam se chci hlásit :)

  • @diahodova2869
    @diahodova2869 2 роки тому +6

    Diki moc za taketo video, najblizsi skolsky rok maturujem, viem, ze chcem ist na vysku ale to je tak vsetko. Toto video mi aspon trochu pomohlo utvorit si o vyske nazor a co by som od vysky mohla ocakavat. Dakujem moc💙💙

  • @Petan26
    @Petan26 6 місяців тому

    Výborné. Kéž by podobné aktivity jen trochu rozproudily diskuzi o stavu vysokého učení u nás. Bohužel podobné akce v díle o cíleném potápění studentů nejsou napříč vysokým školstvím žádnou výjimkou a je to opravdu k vzteku... slyšel jsem o podobných věcech. Nejhorší je bezmoc a obdividuji kolegy co jdou do sporu a mají mou podporu...

  • @tomastritecky573
    @tomastritecky573 2 роки тому +2

    Moc dobré video. Víc jsem si díky tomu uvědomil, že bych o těhle věcech měl přemýšlet (ne, že bych byl ve stresu). Je dobře, že mi někdo dá lehký insight : D

  • @gondorfreemanczsk7762
    @gondorfreemanczsk7762 2 роки тому +2

    Tvl právě jsem na konci prváku a odolnost vůči stresu je něco co se mi zase zvyšuje po kouscích. A samostatnost na učení no je taky docela dost těžká díky bohu že mám návazné studium a soustředění já umím i 8 hodin v kuse jet školu bohu dík že mám zkouškové za sebou

  • @kacp6485
    @kacp6485 2 роки тому

    Perfektní načasování :-D zrovna jdu do smrtícího čtvrťáku, takže přesně tohle potřebuju! Děkuji ti

  • @openmindedgoldencage1698
    @openmindedgoldencage1698 2 роки тому

    Super video, a je dobře že zohledňuješ to, že nezáleží na jménu školy. Já bych jen doplnila, že každá VŠ má svoje obory, které jsou tam vyhlášené. A pokud se pídíš po kvalitě výuky konkrétního oboru, rozhodně se vyplatí rozhodit sítě a dát si tu práci. Takhle jedna moje kamarádka skončila v Plzni, kde chtěla studovat na magistru něco co už studovala na bakaláři na Masarykově univerzitě (a MU je průřezově dobrá univerzita s dobrou pověstí), ale tam, na druhém konci republiky to z pohledu toho oboru učili líp a byli tam vyučující od kterých se chtěla učit. Přestože Západočeská univerzita jako celek asi úplně nedosahuje úspěchu jako Masarykova univerzita v Brně (podle toho co jsem slyšela atp. čistě můj pohled), prostě tam šla, protože zrovna ten jeden konkrétní obor je tam učen lépe.

  • @Kabat3Cz
    @Kabat3Cz 2 роки тому +33

    Video co mi měl někdo pustit před 4 rokama jako čerstvému a naivnímu absolventu gymnázia :D

    • @labakanurzidil2464
      @labakanurzidil2464 6 місяців тому

      já teda nevím jestli jsem tehdy chtěl slyšet dobré rady ... ale taky nevím jestli někdy odněkud nějaké přicházely ... dobro by si každej nechal pro sebe, ne?
      myslel jsem že si prostě mám udržet ideály co nejdéle, neslevovat ... ale pokud je špatně nechat se někým navádět, tak zřejmě i tohle ...

  • @hitomiacz6050
    @hitomiacz6050 2 роки тому

    Pěkný video. Nejvíc se mi líbila pasáž o té kamarádce, která odešla kvůli lektorům. Tak teď mám něco podobného. Můj učitel je cizinec, a neuměl moc česky. Tak občas něco řekl špatného, a když jsem ho jednou na to upozornila. Tak od té doby mě začal nenávidět. Nepustil mě ke zkoušce a ani mi nedal zápočet. :)))

  • @trash-kunovamanga122
    @trash-kunovamanga122 2 роки тому +2

    Skvělé video, které jsem musel dokoukat až do konce :))). Skvěle zpracované a těší mě, že jsi ho udělal, i když nebude mít takovou sledovanost jako ostatní videa.

  • @elikl1946
    @elikl1946 2 роки тому

    Skvělé video. Popravdě jsem z toho trochu ve stresu už teď, a to ještě nemám maturitu. Mám strach, že to nezvládnu, dělat věci včas atd...

    • @Meon
      @Meon  2 роки тому +2

      Zase se toho tolik neboj. Nikdy učiva není tolik, že by nebylo zvládnutelné. Jde jen o to nenechávat ho na poslední chvíli, ale naučit se mu věnovat, i když na tebe nijak aktuně netlačí. Je to o čase, který dané věci věnuješ, a když ho škole budeš dávat dost, rozhodně se dá všechno stihnout. Podobně jako s maturitou - vypadá děsivě, protože tolik učiva na jeden den se nikdy předtím nikdo nemusel učit... ale když se připravuješ průběžně, třeba 1 otázka týdně z každého okruhu, tak to za půl roku umíš na pohodu.

  • @1i_am_u_yam1
    @1i_am_u_yam1 2 роки тому

    Mě se vejška sice zatím netyka, protože po prázdninách půjdu do druháku na střední, ale i tak moc děkuju za tohle přínosné video.
    Jinak k tomu průběznému učení a dlouhodobemu soustředění mám radu, kterou mám ozkoušenou, učit se po půl hodinách, prostě půl hodiny se učit a půl hodiny dělat cokoliv jiného, hlavně je to dobré pro někoho kdo chce k učení stíhat i sledovat anime, protože za půl hodinu se v klidu dá zkouknout jedna epizoda a k tomu i něco navíc, třeba svačina, cvičení atd. takže jsem se sice jakoby učila celé odpoledne, ale stihla jsem i koukat na anime, což mě dělalo šťastnou a snižovalo to ve mě stres.

  • @ZtracenyValda
    @ZtracenyValda 2 роки тому +2

    To zasedávání na studentech a aroganci vyučujících mohu jen potvrdit. Jsem taktéž na karlovce a fakt mě sere jak dělají, že je to nejlepší univerzita bla bla, ale reálně tomu ta kvalita výuku prostě neodpovídá. Teď zažívám to, že mi vyučující vrací seminárku ale reálně mi k tomu pořádně nenapíše, co tam mam změnit. Budu fakt ráda když odstátnicuji a nebudou mě dusit tam. Upřímně tenhle psychický tlak mě mnohdy Dohnal k slzám.. a mnohdy jsem i zažila potápění studentů na přednáškách.. je to hrozný a jsem teochu ráda, že nejsem jediná kdo tohle zažívá

  • @VlkOndrej
    @VlkOndrej 2 роки тому +1

    VŠ byla super, bohužel jsem nedokončil kvůli genetice... i tak super lidi, super informace a učení, pro spoustu lidí je to mnohem víc volnosti než střední.

  • @adamhlad6209
    @adamhlad6209 2 роки тому

    Jakožto budoucí třeťák střední školy si moc cením tvého videa.
    Nicméně jsem díky němu chytnul malou depku s nejvíc katastrofickým scénářem mojí budoucnosti😅.
    Ale mám ještě 1 a půl roku, tak snad si to sedne.
    Každopádně, jak jsem si pročítal komentáře, musím souhlasit s tím, že nějakej stream a debata na tohle téma by se hodila.
    Ještě jednou díky moc za tohle video, určitě ho zkouknu ještě několikrát než dojdu na vejšku.😊

  • @Valkyria-j4e
    @Valkyria-j4e 2 роки тому

    Díky moc Meone, já mám sice na vysokou školu ještě času dost, ale už to nějak řeším a měla jsem v tom dost guláš, tohle video mi dost pomohlo :))

  • @Ibrahim-zd3vv
    @Ibrahim-zd3vv 2 роки тому +2

    Jak poslouchám problémy s akademickou arogancí tak jsem rád že jsem studoval Informatiku. Ten obor se vyvíjí tak rychle že to předměty nemají šanci stíhat a jakýkoliv profesor co by chtěl usnout na vavřínech by rychle ztratil pojem která bije. Za celé studium jsem narazil jen na jediného profesora se kterým by byl nějaký problém(a u něho nebyl problém arogance ale spíš v to že měl až moc rád terminál linuxu a dělal kvůli tomu příliš těžké testy protože mu to přišlo snadné).

    • @dan7892
      @dan7892 2 роки тому

      ja studoval elektrotechniku jen sš s maturitou potom jsem přešel na it programování , učil jsem se sám doma, rozhodl jsem se na VŠ nejít. Po nějaké době co jsem se něco málo naučil jsem si zkusil obejít par pohovorů a po 3 letech praxí mám palt kolem 50+ a furt to vstoupá i když lehká práce to taky zrovna neni. Jde to i bez VŠ, ale jen u některych oboru

  • @charlyeeeoriginal5173
    @charlyeeeoriginal5173 2 роки тому

    Si skvělej Meone. Opět moc povedené

  • @theguywiththeweirdcatinhispic
    @theguywiththeweirdcatinhispic 2 роки тому

    Komentář pro algoritmus 🔥
    Děkuji za video! 👌

  • @nekomataobecna1534
    @nekomataobecna1534 2 роки тому +7

    K té aroganci bych ještě dala takový dodatek, o kterém to snad platí dvojnásob. Až si někdo bude vybírat téma diplomky a s ní i školitele, dejte si pozor na to (zvlášť pokud patříte mezi lidi, kterým hodně vadí ironie a sarkasmus), jak se školitel chová ani ne tolik k Vám, ale ke svým lidem v týmu, a také jaké je chování uvnitř jeho týmu, se kterým budete pravděpodobně pracovat. Skoro na konci svého studia jsem měnila téma diplomové práce, protože komunikace s tím školitelem byla až nesnesitelná. Narážky typu: "umíš přemýšlet vůbec? Měla si vůbec na střední matiku?" atd. mě opravdu nepomohly k tomu, abych pracovala efektivněji.

  • @meiry491
    @meiry491 2 роки тому +3

    Budu nastupovat na bohemistiku, takže tohle video vážně pomohlo! Děkuji:)

    • @vetaniellecalya1662
      @vetaniellecalya1662 2 роки тому +1

      Jestli na FFUK, tak se tam asi potkáme 😀

    • @lordvoldemort7401
      @lordvoldemort7401 2 роки тому

      Taky, taky 😇

    • @hankakov1721
      @hankakov1721 2 роки тому

      Taky případně FFUK bohemistika.. jenom se pořád ještě rozhoduji mezi Karlovkou a Zemědělkou a už jsem z toho vyloženě vyčerpaná 😞
      Video je úplně super a moc mi pomohlo, zároveň ale mám teď ještě větší obavy z přístupu lektorů, především tedy na Karlovce
      Už jen většinou přítomnost takových lidí mi stačí k tomu, abych byla psychicky úplně v háji 😕
      Odolnost vůči stresu mám také jaksi nulovou, no.. 😅

  • @Diamartin
    @Diamartin 2 роки тому

    toto video ma motivuje k samoštúdiu

  • @charcile
    @charcile 2 роки тому

    Velice krásné video určitě pomohlo💪

  • @JamesConnorGeek
    @JamesConnorGeek 2 роки тому

    Skvělý video! Bohužel ho teď nedokážu ocenit, protože tohle mě teprve jen čeká. I tak jsem si video užil a až se do tohodle stadia dostanu, k videu se vrátím a věřím, že mi pomůže!

  • @FrnJedlicka
    @FrnJedlicka 2 роки тому

    Naprosto úžasné video!

  • @keiiko
    @keiiko 2 роки тому +3

    Tak dík, už mám zase deprese z vysoké
    Nicméně k hajzlíkům co účelově chtějí znepříjemnit studium studentům až do míry že musí odejít nebo být odejíti... Někteří si myslí že jsou něco víc a myslí si že jsou kdovíjak důležití a mocní že si můžou dělat so chtějí se životy jiných ale mnohdy jsou to smutní lidé co jinak nic nedokázali a tak se musí léčit na úkor jiných... Ono v našem případě z videa, je to sice šlechetné že ostatní dodělaji obor ale kolik desítek let tam ještě budou aby mohli ostatní dodělat obor ostatně způsoby jak je potrestat tu jsou ale byly by značně nesystémové a muselo by se chtít a ono se samozřejmě nechce....

  • @habrrecords8698
    @habrrecords8698 2 роки тому

    To s tím množstvím učiva můžu potvrdit. Nedokončil jsem ani první semestr. Během prvního týdne mi bylo oznámeno, že se budu muset naučit 3 různé programovací jazyky najednou asi za jeden měsíc, já jsem byl na střední rád když jsem se naučil 1-2 programovací jazyky za rok. A ty 3 jazyky byli úplně jiné než jsem se učil na střední, tak jsem zkusil udělat první program v tom novém jazyků, nefungovalo to, nefungovalo to ani když jsem to opsal přesně podle učitele, tak jsem se na to vykašlal. Jinak Maturita je fakt lehká, jsem elektrikař s maturitou a na maturitu jsem se učil asi den před zkouškami, dokonce na odbornou zkoušku 6 hodin před zkouškami. Měl jsem termín 12:30. Nemohl jsem spát, tak jsem rano v 6 vstal a začal si to pročítat, takže jsem nespal, šel se učit a pak na zkoušku 🤣 jinak dal jsem maturitu na první pokus. Čeština matika za 4, odborné předměty 3 2 2

  • @IretYhhap
    @IretYhhap 2 роки тому

    děkujeme za video!🤍

  • @proste_ja1068
    @proste_ja1068 Рік тому +2

    24:35 Paní Bambulína má zvláštní názor. Názor že nebude řešit problémy ve svém okolí protože by to mohlo afektovat lidi v jejím okolí. To je absolutní hovadina. Je to jako říkat že dávat léky zadarmo je špatný jelikož by farmaceutické firmy přišly o peníze a musely tak vyhazovat zaměstnance. Kdoví kolik lidí trpělo a bude ještě trpět kvůli těm učitelkám a jaké následky bude přístup těch kráv (to prostě jsou sorry jako) ještě mít protože je ještě nikdo neklepnul přes prstíky byť k tomu měl úplně úžasné prostředky. Paní B. by je měla ještě zpětně nahlásit.

  • @lucitakacs888
    @lucitakacs888 2 роки тому

    Motivující, jsem na střední příští rok budu dělat maturitu, čáka mě volba kam dál, ohledně učení, mě pomáhá barevní zápis a spoustu obrázků k tomu, hodně učitelů to přijde zvláštní, ale mě to pomáhá☺️

  • @bellasara600
    @bellasara600 2 роки тому +16

    Budu upřímná, na vysokou školu jsem šla protože do mě už od základky všichni hustili, že musím jít na vysokou protože jakožto někdo kdo má jenom gympl (nijak neulehčuju gymlp, ale všichni mi to dlouhých osm let říkali) bych se v životě bez dalšího studia nikam nedostala.
    Na vysoké škole zemědělské jsem strávila tři roky mého života a nikdy jsem se nedostala přes první ročník. S každým dalším rokem mi to způsobovalo větší a větší psychické potíže a nakonec jsem se pro své vlastní zdraví (a protože jsem si našla vysněnou práci - práce v zoo) rozhodla vysokou školu ukončit.
    Od té doby jsem v mnohem šťastnějším stavu a mnohem menším stresu.
    Je možné že se mi tohle někdy v budoucnu vymstí, ale momentálně jsem šťastná a jsem ochotná se poprat následky.

  • @cardinalityofaset4992
    @cardinalityofaset4992 2 роки тому

    Teda, nestačím se divit, co vše je možný na Karlovce haha. Studuju matfyz a za mě všichni lektoři, cvičící a celkově systém je naprosto super. Akorát zkoušky dovedou být docela hardcore časově :DD

  • @murasakinotsuki3177
    @murasakinotsuki3177 2 роки тому +5

    Fajne wideo, jestem teraz w trakcie wyboru studiów i akurat YT stwierdził że po czesku też się przyda posłuchać. Pozdrawiam z Polski :))))

    • @uninstallsaya
      @uninstallsaya 2 роки тому +1

      Czy to rozumiesz? (from czechia)

    • @murasakinotsuki3177
      @murasakinotsuki3177 2 роки тому +1

      @@uninstallsaya trochę tak, bardzo lubię słuchać jak ktoś wypowiada się w językach słowiańskich, czuję w tedy taką intuicję językową :)

  • @gamecraftczjaajenomja1057
    @gamecraftczjaajenomja1057 2 роки тому +5

    Zkouška je od slova zkusit. Dvakrát zkusíš potřetí zvládneš. 😂

  • @petrkabelka
    @petrkabelka 2 роки тому +3

    Kdo se učit neumí, si musí sehnat kámoše, co bude bydlet s ním a bude ho dokopávat do společného učení. 😏
    Každopádně musím dodat, že škola jako taková nikdy nestačí. Primární je vždycky budování vlastních zájmů a hlavně teda shánění kontaktů. Bez toho člověk může mít klidně i několik škol, ale stejně má smolíka.
    A to vůbec nezmiňuju, co obnáší pokus o pokračování v akademické dráze. To je pak takový boj s větrnými mlýny deluxe.

  • @apsetvlr
    @apsetvlr 2 роки тому

    Zase super video Meone, jen tak dál.

  • @frejadogpeak
    @frejadogpeak 2 роки тому

    děkujem za video!

  • @Cestovatelix
    @Cestovatelix Рік тому

    27:01 Ten úkol jsem dostal taky

  • @jenda2246
    @jenda2246 2 роки тому

    skvělé video, příště vyžehlit tričko :DD

  • @Cestovatelix
    @Cestovatelix Рік тому

    27:03 tento úkol jsem dostal taky

  • @vertis5094
    @vertis5094 2 роки тому

    well, od září jdu na čvut, takže určitě díky za video!

  • @-terez-8381
    @-terez-8381 2 роки тому +1

    Chodím také na Panevropskou univerzitu a musím s tebou souhlasit. Učivo máme stejně těžké, jako na normálních veřejných vysokých školách, ale ten přístup profesorů je úplně někde jinde (ochotní, vše vysvětlí, jsou vstřícní apod..). Sice zde máme taky profesory, kteří rádi své studenty trochu potrápí, ale kde to není, že. Jinak jsem hrozně moc spokojená a já doporučuji si trochu připlatit a třeba opravdu jít na soukromou VŠ, kde ten přístup těch profesorů je úplně jiný a těch 5 let prožít příjemně :) .

    • @stevenvojacek779
      @stevenvojacek779 2 роки тому +1

      Nevim co si o tom myslet, taky studuju kombinovaně soukromku, ale souběžně s právama a za sebe musim říct, že náročnost je směšná. Jsem ve třeťáku a na zkoušku jsem se nikdy neučil víc jak 5 hodin, neříkam, že mam samý A, ale zkoušku jsem nikdy neopakoval. A naprosto upřímně řeknu, že to dělam akorát kvůli bakalářskýmu titulu, na kterej chci navázat na veřejný dvěma magistrama, protože proč bych se trápil pět let, když můžu jenom dva. Nerozporuju, že přístup vyučujích na soukromých je lepší, že se na lecčem dá individuálně domluvit, je tu daleko víc lidí z praxe (diskutabilní jestli to vůbec je výhoda) a učí tu mnohdi ti stejní vyučující z veřejný, ale problém nastává pak u zkoušek, kde laťka je nastavena strašně nízko nebo spíš je úplně na zemi. A to platí o všech soukromkách, protože žádná nemá zájem studenty vyhazovat, když pro soukromý školy je školný jedinej zdroj příjmu, obzvláště v poslední době kdy jsou velice slabý populační ročníky. Pokud by u zkoušek zvýšili nároky a studenty vyhazovali, tak většina soukromých škol zkrachuje. Podtrženo sečteno, soukromou školu dostuduje každej komu doma leží ladem čtvrt milionu. Jako fakt se nemůžu než smát, když mi někdo bude tvrdit, že učivo je stejně náročný, když vidim ten materiál kolem sebe co tu studuje, což je způsobený samozřejmě 100% mírou přijetí, tak bych chtěl vidět co by dělali na takový VŠE nebo IES UK v případě ekonomie, nebo v případě ruzných právních specializací na právnický fakultě. Odpovim Vám, 90 % by vyletělo po prvnim semestru po tom co by se setkali s realitou, že ten vyčerpávající 50stránkovej materiál by byl tak možná destilát z nějakýho výcucu.

    • @-terez-8381
      @-terez-8381 2 роки тому +1

      @@stevenvojacek779 Každého názor a každého věc. Záleží snad, jakou školu studujete😃. U nás máme dost těžký předměty, které třeba na poprvé dá sotva 5 studentů. Ale máme tu i předměty, které daji hned všichni napoprvé. Toto tvrdit, že soukromá VŠ je lehčí, je hloupost dle mého a fakt, že ta moje škola je něco, že nohy hore a nic víc, mě celkem uráží, jelikož opravdu to absolutně jednoducha v některých předmětech vůbec není.

    • @Meon
      @Meon  2 роки тому +2

      Tak jsi spíš chytil mnohem lehčí soukromou školu než my. Já se rozhodně musel na MUPu učit mnohem víc než jen 5 hodin na zkoušku, musel jsem chodit do knihovny studovat kvůli seminárkám a nepovažuju to za jednoduchou školu. Lektoři rozhodně neměli problém ti zkoušku nedat a vyhodit tě na ní, když jsi zjevně nebyl připravený. Z mgr. ročníku se ke státnicím nakonec dostala jen půlka lidí, se kterými jsem se na začátku bavil.
      Neříkám, že bys snad lhal nebo něco podobného, ale prostě existují jak kvalitní soukromé univerzity, tak tiskárny na diplomy.

    • @-terez-8381
      @-terez-8381 2 роки тому

      @@Meon Souhlasím a děkuji, že konečně někdo chápe, že soukromá vš není tiskárna 🙂.

    • @stevenvojacek779
      @stevenvojacek779 2 роки тому +1

      @@Meon Zrovna VŠFS je taky univerzita, takže s MUPem v očích NAU splňujou oproti ostatním soukromým neuniverzitního typu, který nemaj velkej doktorát stejnej minimální standard. Pak se asi hrozim, jak to musí vypadat na takovym Ambisu, VŠEM, Newton a podobných tiskárnách. Jinak z obecně dostupných dat na webu MŠMT má VŠFS k roku zápisu 2018 na bakaláři 62% úspěšnost dostudování, MUP 65% a VŠO (dneska tušim Panevropska univerzita) 67%. Vzhledem k tomu, že všechny 3 mají 100% míru přijetí = studujou tam zhruba stejní studenti, školný +- 60 tisíc takže lidi odchází, kvůli finanční náročnosti taky zhruba ve stejný míře, tak rozdíly v náročnosti asi moc nebudou.

  • @martinkaspar5905
    @martinkaspar5905 2 роки тому

    Super!

  • @Barendol
    @Barendol Рік тому +1

    Ohledně zastaralých informací učitelů jsem si vzpomněl, jak jsem se na gymplu hádal s informatikářem, že na základní desce není grafický čip. (Přece kdyby tam nebyl ten čip, tak proč jsou tam grafické výstupy?) Ale to je spíš tak, že je to nedůležitá informace.

  • @ziklo8958
    @ziklo8958 2 роки тому

    V dnešnej dobe keď má titul, už každý druhý mladý, už aj na prácu kde stačí maturita si vyberajú čím raz viacej vysokoškolákov, lebo vlastne môžu. Tak že už, len z toho dôvodu by som si spravil výšku. Prinajmenšom to svedčí o tom že som bol schopný ju dokončiť :)

  • @Ekmos-
    @Ekmos- Рік тому +1

    Rada ode mě jako současného studenta VŠ
    Nenechte si nikdy srát na hlavu, pokud k tomu dojde tak to řešte ani univerzity nejsou nedoknutelný
    jen dobře znejte svoje pravomoce

  • @filipsemerad2057
    @filipsemerad2057 2 роки тому

    Velmi oceňuju tohle video

  • @sona9735
    @sona9735 Рік тому

    Zdravím, vďaka za toto video, keďže už som na vysokej škole a moc sa mi nedarí navyknúť si na nový systém (alebo vytvoriť rutinu) učenia sa. Na strednej, ako si už povedal, mi stačilo prebehnúť si poznámky 1-2 razy a nejako som už prešla. Tým pádom som sa nedokázala ani priebežne pripravovať na písomky. Až keď sa blížil termín písomky, ako tak som sa prinútila si k učeniu, ale moc dlho mi to nevydržalo. Skúsim postupne navyšovať denne strávený čas nad učivom a uvidím, možno mi to pomôže, ešte raz dík.

  • @jakubsorna7984
    @jakubsorna7984 Рік тому

    Řeknu to asi takhle. Co se týče tématu, soukromá vs vysoká škola, tak jedna věc je, že na soukromou vysokou školu skutečně chodí lidi aby si zaplatili titul a soukromé vysoké školy jsou skutečně těžší než veřejné a to hlavně kvůli tomu, že soukromý škole se nedají studovat ty obory, který jsou skutečně náročný a má smysl je studovat. Pokud někomu připadá soukromá vysoká škola náročná, tak je pravděpodobně méně inteligentní, než si myslí. Takže je to není ani tak o škole, ale o oboru. Jediný obory, který mají smysl a nebo je obecně těžký je vystudovat a zároveň mají uplatnění jsou přírodní vědy, aplikované přírodní vědy, právo, pedagogika, psychologie, medicína a technický obory a možná jazyky. Ostatní obory existují jen, aby tý škole generovaly zisk a aby lidem, který ve skutečnosti nemají na to vystudovat něco pořádného, daly titul a falešný pocit, že jsou inteligentní a vzdělaní. Zadruhé pokud ten lektor řekl, že nemá smysl studovat žádnou jinou hru než šachy, tak to neznamená, že je omezený a nic jinýho nezná, ale znamená to, že mu studium her mu přijde tak stupidní obor, že to nemá smysl studovat na vysoký škole. Celkově na fakultu humanitních studií, nebo fakultu společenských věd, chodí jen lidi co se jinam nedostali a všechny obory tam jsou docela k ničemu. Respektive pokud by se obě fakulty zrušily, tak by se pro pracovní trh vůbec nic nezmění, protože tyhle fakulty negenerují odborníky, kteří mají kvalifikaci, která je naprosto nutná, pro výkon nějaký práce.

    • @Meon
      @Meon  Рік тому +2

      Jn, studium her je stupidní obor. Stejně jako je stupidní studovat film, kresbu, nebo jakýkoli jiný druh umění. Obzvlášť u her to platí tuplem, protože videohry vyšly z akademického prostředí a jejich tvorba vyžaduje expertizu v psychologii, programování, marketingu, UI a UX designu... Takový zbytečný věci, co člověk nepoužije nikde jinde. Obzvlášť když herní trh je už ziskem dvakrát větší než celý filmový průmysl, takový věci přece vůbec nemá smysl studovat a celý humanitní studia by se měla zrušit 🙃 Sorry jako, ale ani nemusíš jít do videoher. Šógi nebo go jsou složitější hry než šachy (čistě z počtu potenciálních tahů) a jejich neznalost ukazuje jedině omezenost oné osoby.
      By možná stálo za to si nejdřív otevřít stránky třeba Metropolitní univerzity a podívat se na studijní programy, než spustíš tirádu o neužitečných oborech. Svojí zkušenost jsem popsal ve videu. Na soukromý univerzitě jsem měl pocit, že se mi vyučující reálně věnují a platím za jejich čas. Což ani nemám vyučujícím na veřejných univerzitách za zlý, znám jejich platy - a kdyby mně někdo dával 9k za půlúvazek, taky bych dělal jenom to, co se po mně žádá. Ale když jsem musel třeba vedoucího bakalářky 2 měsíce nahánět, aby mi zapsal téma bakalářky do SISu, nepřišel jsem si vyloženě nějak exkluzivní, protože studuju na Univerzitě Karlově. To samé příběh mojí kamarádky, kterou se prostě vyučující rozhodla potopit. Exkluzivita veřejných vysokých škol je absolutní mýtus.
      Nevím, jak je to na jiných vysokých školách, ani si neodvážím soudit jiný obory na Metropolitní/UK. Ale fakt to nefunguje, jak to popisuješ. Protože i třeba japanologie v Praze/Brně/Olomouci vychovávají svoje studenty úplně jinak.

  • @KoucCarter
    @KoucCarter 2 роки тому

    Rád len dodám že "medziročník" existuje v Česku. Na Slovnesku neexistuje. Takže ak na Slovensku nezvládnete jeden predmet v 3. ročníku na Bakalárskom štúdiu, tak ste vyhodení. Ale ak nezvládnete jeden predmet v 3. ročníku na bc. v Česku tak máte možnosť ísť zadarmo do medziročníka v ktorom si dorobíte predmet i štátnice. (btw: je to jeden z dôvodov prečo sa tak veľa slovákov tlačí na české univerzity).
    - Kto tomu neverí, pokojne zavolajte na ministerstvo školstva v SR a v ČR, tam Vám úradníci veľmi radi zodpovedia vaše otázky. (ja som tam pôvodne volal lebo som tomu nechcel uveriť)

  • @Marhyem
    @Marhyem 2 роки тому +3

    Asi sem na vysoké nenarazil na profesora co by shazoval, dost z nich bylo i nápomocných. Ten slabej článek sem byl já

    • @Meon
      @Meon  2 роки тому +2

      Hele, já měl tu zkušenost za celou vysokou školu jen jednou. Hlavně ty příběhy znám z doslechu.

  • @lecontint1307
    @lecontint1307 2 роки тому

    povedené

  • @samuelhusek3210
    @samuelhusek3210 Рік тому

    Do jaké jazykové školy japonštiny si chodil?

  • @dharkyri9398
    @dharkyri9398 2 роки тому

    udelas video o tom, jak vybrat stredni skolu?

    • @Meon
      @Meon  2 роки тому +1

      Prosimtě, když jsem teď dokončil vysokou školu, znamená to, že střední jsem vybíral před víc jak 10 lety. A já chodil na 8 letej gympl, takže je to před 15 lety. Už nemám nejmenší tušení, co jsem tehdy dělal :D

    • @MilanDian
      @MilanDian 2 роки тому

      Tak střední školu si obvykle člověk úplně nevybírá sám. Snad asi základní podstatné pravidlo je, že pokud by chtěl člověk pokračovat na vejšce, tak by si měl vybrat gympl. Slyšel jsem brekot spousty lidí s odborných škol, že nejsou schopní se na jejich oborovou školu ani dostat, natož na ní vydržet. Odborné školy prostě na studium na odborné škole nepřipravují a pokud to z nich chce člověk zkoušet v oboru dál, bude mít výrazně větší problémy než z gymplu.

    • @dominikbaricak9589
      @dominikbaricak9589 2 роки тому

      @@MilanDian to částečně pravda je, ale zároveň není. Ze svých zkušeností vím, že nezáleží na tom, jestli člověk jde na gympl nebo na odbornou školu, ale záleží hlavně na té konkrétní škole. Pokud jde člověk například na technický obor, tak udělá lépe, pokud půjde na kvalitní průmyslovou školu, než když půjde na gympl. Bohužel je to určitý risk, protože v republice je sice pár kvalitních technických SŠ, ale mnohem víc je těch nekvalitních, které naučí člověka úplné hov.. a celé 4 roky se tam lidi kopou doprdele. U gymplů takové výkyvy kvality výuky asi nebudou, tudíž je to podle mého názoru méně nebezpečná cesta.

  • @ondrejbures314
    @ondrejbures314 2 роки тому

    F pro Bambulína

  •  2 роки тому

    já teď v říjnu jdu na pedagogickou fakultu (angličtina a přírodopis) a vůbec nevím, co od toho čekat. už teď jsem strašně vystresovaná help 😂

    • @johanaaa
      @johanaaa 2 роки тому +1

      Super jméno :DD hodně štěstí na vysoké

    •  2 роки тому

      @@johanaaa to jméno bylo vtipný naposledy v roce 2015😂 děkujuu🤍

  • @petr13289
    @petr13289 2 роки тому

    Sem sice jen na gymplu ale tenhle styl uceni (to ze se neco naucis na spamet a pak si to bezkoukani presentujes... atd) pouzivam uz davno.... Teda az na to ze se neucim tak casto

  • @Cestovatelix
    @Cestovatelix 2 роки тому +1

    MUP je super škola

  • @splasenykun4065
    @splasenykun4065 2 роки тому

    Škoda, že nechceš pokračovat v doktorském studiu.
    Lidi jako seš ty vysoké školy potřebují!
    Jméno univerzity se odvíjí od počtu impaktovaných publikací (kvalitních vědeckých článků a odborných knih) vydaných v rámci daného časového období a počtu jejich citací.
    Samozřejmě to nemusí mít vliv na kvalitu výuky studentů, ale je to důležité především pro vědecké pracovníky jednotlivých fakult.
    Čím prestižnější univerzita je, tím se zvyšuje šance na získání potřebných financí pro výzkumnou činnost nebo na úspěšné navázání mezinárodní spolupráce s jinými univerzity nebo podniky.
    Jinak dodatečně gratuluji za získání titulu Mgr.!

    • @Meon
      @Meon  2 роки тому +3

      Ta chvála mě těší, ale... Já si bohužel nikdy úplně nesednul se samotným akademickým prostředím a metodologií tvorby studií, ani mě nijak neláká vyučování vysokoškoláků. Takže doktorské studium, které se skládá hlavně z přípravy na akademickou kariéru, což by prostě musel člověk brát mnohem vážněji se snahou bojovat o místo na akademické půdě... Nic pro mě. Osobně mě prostě mnohem víc baví mluvit o věcech, co mě zajímají, a když mám díky tomuto kanálu tu možnost, rád ji využiju :)
      Jménem univerzity jsem myslel spíš v očích běžného studenta či uchazeče. Tomu nezáleží na počtu studií, ale na tom, že o Karlově univerzitě slyšel od malička na hodinách dějepisu, zatímco jméno Metropolitní univerzita slyšel poprvé po maturitě.
      A děkuji za blahopřání.

  • @labakanurzidil2464
    @labakanurzidil2464 6 місяців тому

    a proč bych to měl dělat, sorry jako?

  • @Asmoliver
    @Asmoliver 2 роки тому

    ok¨

  • @zhamilyaurazaeva7309
    @zhamilyaurazaeva7309 2 роки тому

    Opravdu říkám, brzy půjdu na univerzitu v ČR,a trochu se bojím, protože jsem cizinka….

    • @Meon
      @Meon  2 роки тому +1

      Neměj strach, univerzitní prostředí jsou z 99,9 % otevřená a tolerantní prostředí :)

  • @klarushka5094
    @klarushka5094 Рік тому

    Zdravím 🙋🏻‍♀️, docela opožděně ale přece.
    Jakožto letošní maturant (gymnázia 🥹) mě výběr vysoké potkal a s tím i linkování mého života.
    Chci všem říct, že opravdu stojí za to, jít si za tím co chce vaše srdíčko… Byl to doma opravdu teror, ale jsem na sebe pyšná, že jsem se rozhodla pro to, co je pro mě to (snad) správné… Podařilo se mi nakonec prokousat i prijmackama a i přes nezájem a opovrhování mého okolí letos budu nastupovat na veterinární lékařství na VETUNI v Brně… Opravdu to za to stojí, ikdyz vám rodina muže říkat jinak