Джамала, Остап Ступка та інші відомі українці заговорили німецькою

Поділитися
Вставка
 • Опубліковано 5 вер 2017
 • До старту Українсько-німецького року мов зірки прочитали «Садок вишневий коло хати» німецькою мовою. Вірш Тараса Шевченка організатори проекту обрали не випадково: у 2017-му «Садку...» виповнилося 170 років. Героями відео стали Джамала, Саша Кольцова, Остап Ступка, Віктор Бронюк, Анна Панова та Юрій Марченко.
  «Ми запросили зірок продекламувати переклад всесвітньовідомого вірша Тараса Шевченка «Садок вишневий…». У такий спосіб ми хочемо не лише відзначити 170-річний ювілей одного з найпопулярніших українських віршів, але й показати, що німецькою він звучить так само мелодійно, ― говорить директорка Goethe-Institut в Україні Беате Кьолер. ― Учасники нашого відеопроекту володіють німецькою мовою на різному рівні. Наприклад, Джамала добре говорить німецькою, а телеведуча Анна Панова та актор Остап Ступка знають лише кілька слів. Але всі герої впоралися з віршем однаково чудово!»
  На зйомках Джамала порівняла німецьку мову з джазом та розказала про свій досвід вивчення цієї мови: «Я почала ходити на курси, аби вступити у Цюрихську консерваторію. Потім почала співати арії Вагнера, зрозуміла, які вони глибокі та чуттєві, і переконалася, що німецька може бути милозвучною».
  Актор Остап Ступка запевнив, що за потреби вивчив би німецьку: «Я переконаний, якщо серйозно візьмуся за це, то точно подужаю. Мені близька мета проекту ― ініціювати культурний діалог та заохотити українців різного віку до вивчення мови. В реаліях сьогодення це дуже важливо».
  Участь у проекті стала першим досвідом читання тексту німецькою мовою, а тим більше у віршованій формі, для телеведучої Анни Панової: «Мені хочеться, щоб українці ставали більш освіченими, а значить ― більш вільними. Тому, якщо проект підштовхне когось вивчати ще одну іноземну мову, наприклад, німецьку, і розширювати свої горизонти ― це буде чудово».
  Режисером відеопроекту стала Анастасія Буковська. Відео супроводжує пісня «Колискова», слова до якої написав Сергій Жадан, а виконали гурт «Лінія Маннергейма» і Саша Кольцова.
  Українсько-німецький рік мов офіційно стартує вже 9-10 вересня. Першою масштабною подією стане Фестиваль-відкриття на Контрактовій площі у Києві. У його програмі ― концерти німецьких та українських гуртів, наймасовіший урок німецької, майстер-класи з робототехніки, театральні вистави, Літературний сад просто неба та багато іншого.
  Подробиці можна знайти на сторінці івенту у Facebook:
  events/34034...

КОМЕНТАРІ • 5