@@Vef_radio Привіт, живий здоровий, вже півроку не маю можливості знімати відео, думаю, що Ви зрозуміли де я. Дякую за те що пам'ятаєте! Хоча можна зняти огляд на Sony ICF-SW7600, він зараз зі мною.
Доброго вечора. Прикольне відео! Я наприклад не знав, що він розрахований на індикатор налаштування тому мені було цікаво глянути. Та й з резистором непогана ідея ну це вже для тих хто любить попаяти чи економних людей.
Доброго вечора! Дякую за відео! Я ставлю плату із зарядки з нокії, семеса і т.д.. Працює без всяких шумів і наводок, а на виході плати ставлю більшої ємності ел. конденсатор.
@@ІгорІгор-н5зцей футляр для мила навіть китайскими конструкторами не задумувався для відмінної роботи . але навіть вони враховуючи те що імпульсна плювалка в рази дешевше застромили туди трансформатор..........
@@arkadijj4777 Дурня не дурня, а головне працює працює відмінно! А між іншим сучасні підсилювачі низької частоти вже давно виготовляють на імпульсних блоках живлення!
@@shc75 і не зможе налаштуватись ні на одну станцію, там полоса 5 кгц,а діапазон перестройки х.з.який великийІ І це при умові,що він зможе замінити той резистор! Тому простіше купити б/в сібішку! Куля з гівна і є куля з гівна...
Доброго вечера! Я ставлю на китайские радио трансформатор с зарядного для телефона Nokia. Зарядное ACP-7E.Все отлично работает, всем советую попробовать! Сейчас это зарядное часто встречается на рынке.
Я зазвичай використовую трансформатори від "польської антени". Звісно відмотавши вторинну обмотку до потрібної напруги. Хоча трохи треба повозитися з кріпленням. Зате дешево і сердито;)
Щодо коригування діапазонів радіоприймача. Може має сенс за місць підбору постіних резисторів, ставити багатообертові потеціометри? Вони майже бувають невиличких розмірів.
Так, звісно можна. Але справа в тому, що резистори не підбираються, а мають чітко визначені у довіднику на мікросхему значення. Значення, які виходять при паралельному або послідовному з'єднанні попередньо розраховуються. Я не розглядав варіант використання змінних резисторів по тій причині, що мені здалось простіше скомбінувати необхідний опір з постійних резисторів.
Як зробити той трасформатор живлення вічним? Звісно перемотати відповідно до нормальних розрахунків! Якщо необхідна кількість дроту влізе. Або замінити на нормальний тороїдальний на відповідну потужність - вони менші по габаритах щоправда коштуватиме більше ніж сам приймач. Або купити зовнішній трансформаторний БЖ від якоїсь техніки, роутерів модемів тощо - там трансформатори більш-менш нормальні і коштують такі БЖ копійки.
@@shc75 Методом підбору. Я на мале навантаження використовував транс на 110 в з конденсатором. Але потрібно розуміти, що без навантаження на виході транса буде підвищенна напруга, що може вивести з ладу електролітичні конденсатори фільтра живлення випрямляча (вони на 10-16в). Тож у автора 9 в- з трансформатора - це ще дуже непогано. Могло бути й більше. Зустрічаються також кітайські приймачі із баластними конденсаторами замість трансформатора. Але вони для нормалізації напруги використовують АКБ як в дешевих фонарях... В усіх випадках правильно замінити трансформатор на нормальний - дорого, але надійно й безпечно.
@@Sanio-888 Потрібно ще й розуміти, що конденсатор і обмотки трансформатора утворюють коливальний контур. В режимі резонансу на частоті 50 Гц напруга на трансформаторі, а також на конденсаторі, може бути значно більша ніж 220 В.
@@ЮляПасічник-е3ю Так, звісно. Як ви думаєте який резонанс буде при частоті 50 гц із ємністю 0.1 мкф ? Використовував ємності в якості дільника до 4 мкф із значно потужнішими трансформаторами. Гадаю тут на резонанс можна й не зважати. В радянський апаратурі такі ємності зустрічаються паралельно трансформатору й проблем не помічено. Це говорить що підібрати ємніть можна. Крім того не забуваємо, що мережа - сама є навантаженням такої схеми, та ще й з дуже малим опором, який ймовірно зриватиме коливання. Тож стосовно значного підвищення напруги таким чином, на такій низький частоті... було б цікаво попробувати... Та щось мені підказує з такими параметрами не вийде. А заводських схем я не зустрічав... Якщо маєте досвід, або може посилання, буду вдячний.
@@shc75Сергій ,там ще одна біда в KIPO KB-308AC, та штука ломається що йде після переключатела діаозонів на платі зразу , якщо ти постійно ганяєш шкалу туда і суда, но механізм шкали не ломається , і всьо вже радістанції тоді не які ловит ,як цю штуку зробити так щоб вона не ломалася.Но цю штуку випаювати мені її і десь шукати її щоб купити мені її не вигідно.
Самый огромный минус приемников кипо это корпус , он сделан из детского пластика, малейшее падение трещина, он даже от времени треснет. Если интересно то другу дарил приемник SONIKA SA-7834USB-R, он у него провисел на дереве 10 лет и сгнил под дождем под снегом солнцем, но корпус целый падал 100 раз.
@@shc75саме так!)) резонанс це в ідеалі. Взагалі то потрібно 2 конденсатора - один послідовний, він обмежує струм, другий паралельний - він робить резонанс, результат- транс холодний, із мережі тягне мизер, а на виході 2ної обмотки все одно розвиває майже штатну потужність -чудеса!!)) але точно підібрати їх ємність - непроста справа...Я так колись ще підлітком грався навіть із трансформатором зварювального апарату...в результаті догрався до того шо лічильник ледь ворушився при його роботі а я спокійно варив 2мм електродом!)) (а без тих двох кондерів вибивало автомат на лічильнику!)...але не кажіть масонам про це!))))
@user-mw6mm2hm3j Я проводив такі вимірювання. Струм первинної обмотки якісного трансформатора ( десь 2005 року виготовлення ) дорівнює приблизно 10 мА. При цьому транс майже не гріється. Сучасні транси мають струм 25 і більше мА. Тому вони вже через півгодини нагріваються до 50*С. Я, так як і Ви, пробував підбирати конденсатор в межах 0,05 - 0,5 мкф для зменшення струму через первинну обмотку транса. Струм дійсно зменшувався, але напруга на конденсаторі і трансі непередбачувано зростала, були варіанти - що до 300 В і більше. Відповідно зростала напруга на виході транса. З резистором таких фокусів не спостерігалося.Тому я і вибрав - резистор. Частоту резонансу можна вирахувати по формулі f=1/(2x3,14x√LC)=1/(2x3,14x√30x0,0000001)=92 Гц. Це - якщо індуктивність обмотки 30 Гн, а конденсатор на 0,1 мкф. Як бачимо 92 Гц не дуже далеко від 50 Гц і вплив резонансу буде помітний.
Дякую за коментар. Виходить, що зі струмом первинної обмотки я практично угадав. Цікаво, які габарити трансформатора були в старому KIPO? Якщо такі ж самі, то виходить, що первинна обмотка була намотана тоншим проводом і як наслідок мала більший активний опір. У цього трансформатора опір обмотки 3,4 кОм. Досліди з конденсатором я не проводив принципово, по причині можливості виникнення резонансу, а також можливості сплесків напруги при ввімкненні і вимкненні мережі.
Дуже вдячний. Тільки на якій обмотці зростала напруга та чи враховували навантаження трансформатора? У моїх випадках напруга вторинної обмотки не перевищувала напруги без конденсаторного підключення. Враховуючі ваше викладення, та на закінчення данної теми погоджуюсь про непередбаченність використання ємності із невідомою індуктивністю. Отже в обох моїх випадках мені повезло. :-)
@@Sanio-888 Напруги вимірював на працюючому приймачі, тобто транс працював в штатному режимі. Напруга зростала на первинній обмотці і пропорційно на вторинній. Коли на виході діодного моста напруга досягла 10 В - я припинив експерементувати, бо подумав, що можуть згоріти мікросхеми.
Із підвищенням напруги без навантаження та за межі прямого включення - не зтикався. Та прийшов до висновку, що схема із конденсаторами занадто малонадійна, через непередбачуваність та часто низьку якість дешевого китаю. Додам, що іскріння в мережі поруч із економкою із баластним кондесатором може призводити до виходу з ладу лампочки. Відносно високочастотні імпульси достатньої потужності із мережі здатні легко проходити через ємність без обмежень. Що в такому разі буде із трансфоматором? Тож маю здогад, що підвищення напруги на трансформаторі може бути викликано працюючими поряд пристроями. Але... Стосовно автора відео - чудова схема, яка підходить для цього випадку, коли вкладатись у трансформатор не рентабельно. Крім того, для поліпшення звуку пропоную автору збільшити ємність конденсатора фільтра випрямляча, та конденсатор живлення підсилювача. Не панацея, але провали напруги трохи зменшаться на піках гучності.
@@ЮляПасічник-е3ю Зарядне до "дебіла" 50 гр +- БУ сусід дасть безкоштовно я так думаю. вкл в розетку, не плата з ньго в середину ПРМ.Працює 👍 Повірте радіомеханіку з величезним стажем.
Привіт!!! Давно Вас не дивився! Приємно бачити Ваші відео. 😊 Привіт Вам з Вінниці🤝
@@Vef_radio Привіт, живий здоровий, вже півроку не маю можливості знімати відео, думаю, що Ви зрозуміли де я. Дякую за те що пам'ятаєте! Хоча можна зняти огляд на Sony ICF-SW7600, він зараз зі мною.
Вам привіт з Житомирщини, ВИ вже наразі з "привітом" ( це жарт)
Доброго вечора. Прикольне відео! Я наприклад не знав, що він розрахований на індикатор налаштування тому мені було цікаво глянути. Та й з резистором непогана ідея ну це вже для тих хто любить попаяти чи економних людей.
Доброго вечора! Дякую за коментар.
Дуже дякую !
Доброго вечора! Дякую за відео! Я ставлю плату із зарядки з нокії, семеса і т.д.. Працює без всяких шумів і наводок, а на виході плати ставлю більшої ємності ел. конденсатор.
повна дурня заміняти ЛІНІЙНИЙ БЛОК ЖИВЛЕННЯ на імпульсну плювалку в будь якій акустичній техніці
@@arkadijj4777 Ну дурня не дурня, а головне працює відмінно!
@@ІгорІгор-н5зцей футляр для мила навіть китайскими конструкторами не задумувався для відмінної роботи . але навіть вони враховуючи те що імпульсна плювалка в рази дешевше застромили туди трансформатор..........
@@arkadijj4777 Дурня не дурня, а головне працює працює відмінно! А між іншим сучасні підсилювачі низької частоти вже давно виготовляють на імпульсних блоках живлення!
Підтримую, сам так роблю😊
Как сделать на 27 МГц? Подскажите пожалуйста не радиолюбителю.
Купи сибишку!
Треба поміняти резистор R8 або R9 на 422 кОм. Вийде діапазон 18-28.5 МГц. Інакше ніяк.
@@shc75 і не зможе налаштуватись ні на одну станцію, там полоса 5 кгц,а діапазон перестройки х.з.який великийІ І це при умові,що він зможе замінити той резистор!
Тому простіше купити б/в сібішку!
Куля з гівна і є куля з гівна...
Доброго вечера! Я ставлю на китайские радио трансформатор с зарядного для телефона Nokia. Зарядное ACP-7E.Все отлично работает, всем советую попробовать! Сейчас это зарядное часто встречается на рынке.
Підкажіть недороге радіо з хорошим звуком на заміну цьому(а точніше його старому дідусеві).
Retekess v115
@@shc75 Дякую)
Я зазвичай використовую трансформатори від "польської антени". Звісно відмотавши вторинну обмотку до потрібної напруги. Хоча трохи треба повозитися з кріпленням. Зате дешево і сердито;)
звісно,цікаве відео,Лайкнув підписався.
Щодо коригування діапазонів радіоприймача. Може має сенс за місць підбору постіних резисторів, ставити багатообертові потеціометри?
Вони майже бувають невиличких розмірів.
Так, звісно можна. Але справа в тому, що резистори не підбираються, а мають чітко визначені у довіднику на мікросхему значення. Значення, які виходять при паралельному або послідовному з'єднанні попередньо розраховуються. Я не розглядав варіант використання змінних резисторів по тій причині, що мені здалось простіше скомбінувати необхідний опір з постійних резисторів.
@@shc75 На жаль, я не дуже уважно ознайомився з даташит на мікросхему, але звернув увагу на наявність формул щодо розрахунку меж діапазонів.
Як зробити той трасформатор живлення вічним? Звісно перемотати відповідно до нормальних розрахунків! Якщо необхідна кількість дроту влізе. Або замінити на нормальний тороїдальний на відповідну потужність - вони менші по габаритах щоправда коштуватиме більше ніж сам приймач. Або купити зовнішній трансформаторний БЖ від якоїсь техніки, роутерів модемів тощо - там трансформатори більш-менш нормальні і коштують такі БЖ копійки.
💯%
Проще блок питания с зарядки телефона
Не всі блоки підходять,деякі фонять.
нет не проще импульсный бп будет наводки на диапазон давать, лучше вообще внутрь вставить плату зарядки и переделать его на акумы 18650.
@TheCARYMAN12 то хто заважає підібрати. Дуже файно, з відмоткою, чухають зі старих нокій блочкі...
Піду,попробую,заживити свій кіпо від 12 вольт.
Можно поставіть вместо резістора гасящіц конденсатор
Можна, але за відсутності приладів для вимірювання індуктивності буде складно
@@shc75 Методом підбору. Я на мале навантаження використовував транс на 110 в з конденсатором. Але потрібно розуміти, що без навантаження на виході транса буде підвищенна напруга, що може вивести з ладу електролітичні конденсатори фільтра живлення випрямляча (вони на 10-16в). Тож у автора 9 в- з трансформатора - це ще дуже непогано. Могло бути й більше. Зустрічаються також кітайські приймачі із баластними конденсаторами замість трансформатора. Але вони для нормалізації напруги використовують АКБ як в дешевих фонарях... В усіх випадках правильно замінити трансформатор на нормальний - дорого, але надійно й безпечно.
@@shc75для конденсаторів є онлайн калькулятор
@@Sanio-888 Потрібно ще й розуміти, що конденсатор і обмотки трансформатора утворюють коливальний контур. В режимі резонансу на частоті 50 Гц напруга на трансформаторі, а також на конденсаторі, може бути значно більша ніж 220 В.
@@ЮляПасічник-е3ю Так, звісно. Як ви думаєте який резонанс буде при частоті 50 гц із ємністю 0.1 мкф ? Використовував ємності в якості дільника до 4 мкф із значно потужнішими трансформаторами. Гадаю тут на резонанс можна й не зважати. В радянський апаратурі такі ємності зустрічаються паралельно трансформатору й проблем не помічено. Це говорить що підібрати ємніть можна. Крім того не забуваємо, що мережа - сама є навантаженням такої схеми, та ще й з дуже малим опором, який ймовірно зриватиме коливання. Тож стосовно значного підвищення напруги таким чином, на такій низький частоті... було б цікаво попробувати... Та щось мені підказує з такими параметрами не вийде. А заводських схем я не зустрічав... Якщо маєте досвід, або може посилання, буду вдячний.
Есть такое радио и не одно ло́вит неплохо,сейчас перешёл на Тексон.
Доброго дня Більші П'лос'тини
И добавить АКБ от телефона
Про це було у відео про Golon, не хотів повторюватись. Це саме те, що тут треба
@@shc75Сергій ,там ще одна біда в KIPO KB-308AC, та штука ломається що йде після переключатела діаозонів на платі зразу , якщо ти постійно ганяєш шкалу туда і суда, но механізм шкали не ломається , і всьо вже радістанції тоді не які ловит ,як цю штуку зробити так щоб вона не ломалася.Но цю штуку випаювати мені її і десь шукати її щоб купити мені її не вигідно.
Якщо ви маєте на увазі резистор налаштування, то це лікується тільки заміною. Думаю, що ціна буде як половина або третина приймача
Це вже не те кіро яке було ранше, те краще , аналогове,
Зараз всі приймачі стали такими
Самый огромный минус приемников кипо это корпус , он сделан из детского пластика, малейшее падение трещина, он даже от времени треснет. Если интересно то другу дарил приемник SONIKA SA-7834USB-R,
он у него провисел на дереве 10 лет и сгнил под дождем под снегом солнцем, но корпус целый падал 100 раз.
@@angrybobrius 😂😂😂
Філіпс приймач брав в епіцентрі за ціною.900 гр.😂😂😂 Зараз не знаю скільки коштує.Останій раз був 750 гр.
@@lybomirmaryniak9034 можна взяти на олх xhdata d-328 або d-368, і він буде в рази краще. Ціна від 500 грн. Це відео я зняв просто для розваги
раджу не резистор а конденсатор
@@filosoff77 Може бути резонанс
@@shc75саме так!)) резонанс це в ідеалі. Взагалі то потрібно 2 конденсатора - один послідовний, він обмежує струм, другий паралельний - він робить резонанс, результат- транс холодний, із мережі тягне мизер, а на виході 2ної обмотки все одно розвиває майже штатну потужність -чудеса!!)) але точно підібрати їх ємність - непроста справа...Я так колись ще підлітком грався навіть із трансформатором зварювального апарату...в результаті догрався до того шо лічильник ледь ворушився при його роботі а я спокійно варив 2мм електродом!)) (а без тих двох кондерів вибивало автомат на лічильнику!)...але не кажіть масонам про це!))))
@user-mw6mm2hm3j Я проводив такі вимірювання. Струм первинної обмотки якісного трансформатора ( десь 2005 року виготовлення ) дорівнює приблизно 10 мА. При цьому транс майже не гріється. Сучасні транси мають струм 25 і більше мА. Тому вони вже через півгодини нагріваються до 50*С. Я, так як і Ви, пробував підбирати конденсатор в межах 0,05 - 0,5 мкф для зменшення струму через первинну обмотку транса. Струм дійсно зменшувався, але напруга на конденсаторі і трансі непередбачувано зростала, були варіанти - що до 300 В і більше. Відповідно зростала напруга на виході транса. З резистором таких фокусів не спостерігалося.Тому я і вибрав - резистор. Частоту резонансу можна вирахувати по формулі f=1/(2x3,14x√LC)=1/(2x3,14x√30x0,0000001)=92 Гц. Це - якщо індуктивність обмотки 30 Гн, а конденсатор на 0,1 мкф. Як бачимо 92 Гц не дуже далеко від 50 Гц і вплив резонансу буде помітний.
Дякую за коментар. Виходить, що зі струмом первинної обмотки я практично угадав. Цікаво, які габарити трансформатора були в старому KIPO? Якщо такі ж самі, то виходить, що первинна обмотка була намотана тоншим проводом і як наслідок мала більший активний опір. У цього трансформатора опір обмотки 3,4 кОм.
Досліди з конденсатором я не проводив принципово, по причині можливості виникнення резонансу, а також можливості сплесків напруги при ввімкненні і вимкненні мережі.
Дуже вдячний. Тільки на якій обмотці зростала напруга та чи враховували навантаження трансформатора? У моїх випадках напруга вторинної обмотки не перевищувала напруги без конденсаторного підключення. Враховуючі ваше викладення, та на закінчення данної теми погоджуюсь про непередбаченність використання ємності із невідомою індуктивністю. Отже в обох моїх випадках мені повезло. :-)
@@Sanio-888 Напруги вимірював на працюючому приймачі, тобто транс працював в штатному режимі. Напруга зростала на первинній обмотці і пропорційно на вторинній. Коли на виході діодного моста напруга досягла 10 В - я припинив експерементувати, бо подумав, що можуть згоріти мікросхеми.
Із підвищенням напруги без навантаження та за межі прямого включення - не зтикався. Та прийшов до висновку, що схема із конденсаторами занадто малонадійна, через непередбачуваність та часто низьку якість дешевого китаю. Додам, що іскріння в мережі поруч із економкою із баластним кондесатором може призводити до виходу з ладу лампочки. Відносно високочастотні імпульси достатньої потужності із мережі здатні легко проходити через ємність без обмежень. Що в такому разі буде із трансфоматором? Тож маю здогад, що підвищення напруги на трансформаторі може бути викликано працюючими поряд пристроями. Але... Стосовно автора відео - чудова схема, яка підходить для цього випадку, коли вкладатись у трансформатор не рентабельно. Крім того, для поліпшення звуку пропоную автору збільшити ємність конденсатора фільтра випрямляча, та конденсатор живлення підсилювача. Не панацея, але провали напруги трохи зменшаться на піках гучності.
БП зарядки телеону , і підключайте без резисторів,стабілізаторів,переробки. там 5V, потрібно 3V.
Резистор коштує 1 грн, трансформатор - 100 грн + додатковий час, щоб його туди приліпити.
@@ЮляПасічник-е3ю Зарядне до "дебіла" 50 гр +- БУ сусід дасть безкоштовно я так думаю. вкл в розетку, не плата з ньго в середину ПРМ.Працює 👍 Повірте радіомеханіку з величезним стажем.
В идеале найти блок питание от старой кнопочной нокии 3310/3310 он трансформаторный он не шумит на тракт.