РЕПОРТАЖ: Ботев Пловдив - ЦСКА 2:0

• Опубліковано 19 бер 2022
  • ЦСКА загуби гостуването си на Ботев (Пловдив) с 0:2 в мач от 24-ия кръг на Първа лига и пропусна възможността да се приближи до лидера Лудогорец. "Армейците" създадоха цял куп голови положения пред вратата на "канарчетата", но така и не успяха да се поздравят с поне едно попадение в Коматево, докато домакините демонстрираха отлична ефективност и вкараха два гола с три точни удара към Бусато.
    Двубоят започна лошо за състава на Стойчо Младенов, който трябваше да прави принудителна смяна още в 16-ата минута - капитанът Юрген Матай, който се завърна след отсъствие заради контузия, получи нова травма и бе заменен от Християн Петров.
    Въпреки това минута по-късно ЦСКА можеше да открие резултата, след като вратарят на Ботев Аргилашки не успя да улови топката, тя попадна у Кайседо, но нападателят на "червените" не успя да стреля към вратата.
    В 23-ата минута обаче домакините откриха - Неделев центрира от корнер, Супрайен надскочи Мухар и с глава засече отблизо за 1:0. Шест по-късно преднината на "жълто-черните" стана два гола, след като Петров и Мазику си попречиха, топката стигна до Неделев, който без да се двоуми шутира от над 20 метра и направи 2:0.
    В 34-ата минута дойде един от най-спорните моменти в срещата - Гарсес бе препънат в наказателното поле на Ботев, топката попадна във Вилдсхут, който стреля към вратата, но Генев спря кълбото с ръка пред голлинията. Реферът Георги Давидов се консултира с ВАР, но въпреки двете ситуации реши да отсъди ъглов удар.
    След почивката ЦСКА сериозно натисна в търсене на гол и Кайседо шутира мощно в 52-ата минута, но прати топката встрани от целта. Четири по-късно Гарсес също пропиля отлична възможност за попадение, след като бе оставен непокрит след изпълнение на ъглов удар, но би над вратата.
    Стойчо Младенов реагира и пусна в игра Калоян Кръстев, Бисмарк Чарлс и Браян Морено, за когото това бе дебют с фланелката на ЦСКА. Играта напуснаха Кайседо, Жеферсон и Гарсес.
    Морено веднага стреля с глава след центриране от корнер, но Аргилашки улови топката, а малко по-късно същото направи и Християн Петров, който също засече с глава, но прати топката точно в ръцете на вратаря на Ботев. Амос Юга и Калоян Кръстев също пробваха да се разпишат със силни удари отдалеч, но отново нямаха шанс да се разпишат.
    В следващия кръг ЦСКА приема Берое, като двубоят на стадион "Българска армия" е на 2 април (събота) от 20 ч.
    Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (к), 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 24. Карло Мухар, 30. Яник Вилдсхут, 27. Маурисио Гарсес, 9. Жорди Кайседо.
    Резерви: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 6. Християн Петров, 28. Браян Морено, 5. Федерико Варела, 14. Калоян Кръстев, 17. Бисмарк Чарлс.