Еп310 | Красимира Хаджииванова: Интернет е моето нещо! Това искам да правя цял живот!

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 7 чер 2024
  • 🎙 Красимира Хаджииванова е човек с много важна кауза: Жените! Жените с деца, жените без деца, щастливите, пълноценни и щастливи жени! Блогър, копирайтър и съосновател на Майко Мила! и на Оле, мале.
    Краси е една от най-забавните жени, които познавам, която освен на жените, държи и на четенето, на писането и грамотността. Заедно с Елисавета Белобрадова и други забавни дами, участва в Три жени на микрофона и One Night Stand - комедийно шоу, което изпълва залите и кара зрителите да се заливат от смях.
    Нейната невероятна история е свързана не с отлични оценки и топ-образование, а с любовта към книгите и с отвореното съзнание към технологиите и по-конкретно - възможностите, които интернет дава. Определя себе си като самоук копирайтър, който се е учил изцяло от практиката си.
    Приятно слушане и гледане!
    💬 „Реалността, която България представя и ти предоставя като материал за описване, тя е незаменима. Представи си да живея в Швейцария. За какво ще пиша?!“ ~Красимира Хаджииванова
    ⭐ Пълното описание на епизода 👉 bit.ly/tshp310
    00:00:00 Интро
    00:01:40 Коя е Красимира Хаджииванова?
    00:05:50 Какво представляват проектите „Майко Мила“ и „Оле Мале“?
    00:10:46 Каква е силата на интернет, според моя гост?
    00:13:23 Бурни истории от ученическите ѝ години и приключенията в САЩ.
    00:18:56 Какво представлява творческото кариерно начало на Красимира в медиите?
    00:21:06 Красимира и нейното образование.
    00:25:15 Как Краси е станала разпознаваема?
    00:29:19 Разсъждения над културата на дезинформация в България.
    00:37:05 Какво мисли моят гост за потенциала на нашата държава?
    00:42:24 Какви лица могат да имат оковите на домашното насилие?
    00:54:04 Имат ли хората у нас двигателна култура?
    01:00:45 Правопис и правоговор на българина.
    01:13:51 Какво представлява комедийният формат „Три жени на микрофона“?
    01:20:41 Въпросите на Yotpo 💙
    01:47:53 Въпросът на LimeChain
    01:50:26 Кои са книгите, които Красимира препоръча?
    01:55:56 Въпросът на Aula.bg 💚
    02:01:14 Какво Краси би искала да може, свръхчовешки?
    02:08:53 Въпросът на SuperHosting.BG 🧡
    02:12:33 Какво искат да чуят тийнеджърите, да за повярват, че и те са способни?
    02:24:00 Как Краси вижда неограничени възможностите навсякъде около нас?
    02:26:40 България като оазис на странна смесица от правила и липса на такива.
    02:31:43 Свобода на словото, но изразено по ограничен начин.
    02:39:34 Какво споделя Красимира за проблемите на хора с увреждания?
    02:43:01 Как се гледа дете в България, в хаос и липса на толерантност?
    02:56:27 Как да направим България едно по-добро и по-щастливо място?
    💙 Този епизод отново достига до теб с подкрепата на Yotpo. Ако искаш да станеш един от хората, променящи бъдещето на електронната търговия, разгледай актуалните им позиции тук: bit.ly/tshpYP
    ✊ Стани част от нашето общество като подкрепиш проекта на сайта на “Свръхчовекът с Георги Ненов”: thesuperhumanpodcast.net 👈
    🙏 Благодарим на партньорите на проекта: Yotpo, LimeChain, SuperHosting.BG, Dynaphos, Aula.bg & Novator 🙏

КОМЕНТАРІ • 12

  • @tsoniotsonev6873
    @tsoniotsonev6873 Місяць тому +1

    Здравейте , казвам се Цоню Цонев 78 ми набор от София. С уважение към работата на вашият екип си позволявам да предложа за ваш гост някой духовник от БПЦ ,който вие поканите , ако вече не сте го направили . Благодаря бъдете здрави

    • @thesuperhumanpodcast
      @thesuperhumanpodcast  Місяць тому +1

      Здравейте! Благодаря ви за подкрепата.

  • @rallybl
    @rallybl Рік тому +2

    Разкошен разговор с много слако приказлива гостенка! Посмях се доволно и приятно с нея, извън хубавата информативност на сериозните теми 🙂
    9:35 По повод 2016 г. - още в предходните разговори, които изгледах, ми направи впечатление, че доста хора са започнали нещо важно за тях около 2016-2017 г. А ми направи впечатление, защото влизам в кюпа... Интересна тенденця се очертава - сякаш някаква енергия е била задвижена да помогне на хората да реализират нещо от вътрешния човек :)
    31:43 Това с добрия интернет у нас е много интересен феномен и някаси много ме радва. Имаме добър достъп до случващото се по света. И колкото и да е проблем "пиратстването" примерно - то затова ни е така добър нета сигурно, го възприемам като някакъв вид компенсация за ощетяването на народа по други начини. Темата е дълга, де...
    37:30 Проф. Мартин Вечев и институт Инсайт, юхууу
    1:06:22 хахаха - наистина има и в това чар, хехе - дори в неокосената и неподравнена до милиметър трева.
    1:10:20 Ае стига бре, това за шифт+х, че дава "ѝ" не го знаех! И затова удареното "и" го пиша с "й". А преди години поне помня, че имаше големи проблеми с ударените букви принципно, не само по сайтовете, ами и при странирането в Пейджмейкър или Куарк - току станат някакви неразпознаваеми знаци и после върви ги търси и оправяй :) Та много съм ЗА грамотното писане, но отчитам и другия лъч - на промените, налагани от потока на живеенето :) Както прекосяването на една квадратна тревна площ леко напряко, хаха - еми няма как да не го правят хората, просто животът не признава прави ъгли и съм чувала, че в Германия се съобразяват с това и пускат първо народа да утъпче пътечки, пък тогава оправят поляните или каквото е там :)))
    И последно да си кажа, понеже ми е на сърце темата - чуждиците не са проблем, а богатство от нюанси, стига да се ползват на място. И искрено вярвам, че рано или късно човееството ще заговори отново на един език, пу! Затова може би интернетът ми харесва толкова много - свързва света и подпомага израстването на хората над формалните разделения. Обединява ни...(въпреки ползването му и за хибридни войни)
    3:01:30 "Не сме безгрешни, но сме истински" - много е готино това и ми напомня за любима теза на Плотин, родителя на интуитивното знание, че "Старанието ни трябва да е не да бъдем безгрешни, а богове" - защото безгрешността е умствена преценка спрямо правила, а другото е форма на висше съзнание, йей!

    • @thesuperhumanpodcast
      @thesuperhumanpodcast  Рік тому +1

      Леле, Рали, толкова отдадено слушаш. Благодаря ти! 🙏

    • @rallybl
      @rallybl Рік тому +1

      @@thesuperhumanpodcast Любимото ми занимание е да изследвам съдбите на хората - за да научавам как и защо се случват нещата. Е, трябва и да са ми интересни историите, де. А ако има в тях и подвизи на духа, ехааа! хехе

  • @lfe445
    @lfe445 Рік тому +2

    Много добър разговор! Само бих казал, че жените, които приемат мнението на гостът, че е добре да имат физическа подготовка до много късен етап на бременността, трябва да прочетат колко е добре за раждането. Защото има доста случаи, в които при физическа активност самите мускули са стегнати и това води до проблем с естественото раждане. Поздрави!

    • @thesuperhumanpodcast
      @thesuperhumanpodcast  Рік тому +1

      Да, разбира се, че е така, но това важи за всичко. ❤
      Благодаря ти за коментара!

    • @lfe445
      @lfe445 Рік тому +1

      @@thesuperhumanpodcast Разбира се. Но понякога когато звучи много добре, не винаги означава, че е така и може да създаде проблеми даденото нещо, ако човек не направи проучване.

  • @TheChendova
    @TheChendova Рік тому +1

    Прекрасни! Може да поканите Росен Карамфилов, сина на Кольо Карамфилов. Той е един свръхчовек, който вдъхновява много хора.

    • @thesuperhumanpodcast
      @thesuperhumanpodcast  Рік тому

      Ще го проуча. Благодаря за предложението! :)

  • @martinkostadinov2445
    @martinkostadinov2445 Рік тому +2

    Основен проблем в образованието на децата със СОП е, че те са поставени под един знаменател. В общия случай им се зачислява един ресурсен учител и с това се смята, че проблема е решен, а на практика просто номерът е отбит. СОП е нещо изключително общо и включва деца с всички видове увреждания, които са безкрайно много, а всяко дете има нужда от специфично подпомагане съгласно конкретните дефиците, които има. Дори и в рамките на една и съща диагноза, различните деца могат да имат различни специфични потребности от подпомагане. Много от децата нямат нужда изобщо от ресурсен учител, тъй като нямат умствени дефицити, а примерно имат двигателни, където достъпната среда в училище е много по-важна от наличието на ресурсен учител. Липсата на достъпна среда води до стеснен избор от училища, за децата които имат нужда от нея, което на практика вече е дсикриминация, защото детето е принудено да учи не там където и каквото иска да учи, а там където то има свободен достъп (примерно за количка).
    Темата е ОГРОМНА и може да се говори много по нея. Но ако можем да обобщим кой е основният проблем - бих казал, че образователната система не прави оценка на индивидуалните потребности на децата със специални/специфични потребности и съответно няма как да да отговори на тях.
    А епизода е страхотен!

    • @thesuperhumanpodcast
      @thesuperhumanpodcast  Рік тому

      Марти, напълно съм съгласен. Според мен това, обаче това, което изпреварва индивидуалните потребности на децата е всеобщото разбиране, че "Щом не ги виждам тези хора със специални нужди, вкл. деца, значи ги няма". Все повече се говори по темата за хората в неравностойно положение и децата със СОП, което е хубаво и ще става по-хубаво, надявам се! 🙏