Видео полезное, и хочется отметить озвучку, обычно, когда авторы включают станки то шум в записи как в цеху металообработки, а тут и автора слышно прекрасно и станки не мешают. Посмотрел с удовольствием. Спасибо.
+Anatoliy Strelec И Вам доброго здоровья, Анатолий Васильевич! Сегодня снегу навалило о-го-го! Так что о пчелоудалителях только помечтаем... Спасибо Вам за комментарий.
Так фанера, даже вроде бы влагостойкая, со временем разрушается, как ты ее ни грунтуй или окрашивай. ДВП - вообще не годится. Делаю щиток из монолитного поликарбоната. Он если и не вечный - то надолго. Спасибо.
Вы правы, ставим на ночь, утром убираем. Но фанера расслаивается и просто сама по себе, под действием атмосферных факторов. Мне попадалась настоящая фанера финская а также индийская. Это был монолитный материал наподобие текстолита, только наполнитель не ткань, а шпон. Увы, это было давненько.
Добрый день.Все очень понятно и доходчиво.,но пересмотрев ваши видео на пасеке не увидел в использовании.Поделитесь .Используете ли по прежнему воздуходувку для удаления пчел или квебека достаточно.? Что Лучше ?
Доброго вечора Вам! Від дуйки по ряду причин відмовився, також не використовую польський (Лисонівський) 8-променевий видаляч. Натомість користуюсь французькими видалячами РОМБУС, які постачає корпорація НІКОТ. Цей видаляч, на мою думку, найбільш ефективний. Дякую.
Доброго здоров'я! Сезон медозбору добігає кінця, і хочеться запитати як вони зарекомендували себе на практиці? Які Ваші враження, наскільки добре видаляють бджіл? Дякую!
І Вам доброго здоров"я, Сергію! Цього року використовував 4 видалячі. Всі спрацювали добре. Навіть там, де було 4-5 медових корпусів зверху. Справа ще і в тому, що на запечатаних рамочках бджіл практично немає. В цілому польські видалячі сподобались більше, аніж Квебек, які колись застосовував у рутівських багатокорпусниках. Перевага в тому, що забирати мед на відкачку можна будь-коли, навіть вночі, та за будь-якої погоди. Є і незручності. Перше - перед постановкою видаляча треба переглядати медові корпуси на наявність розплоду. Бо коли його буде хоч маленький п"ятачок - бджоли з такої рамки не підуть вниз. Друге - така робота не виконується за один приїзд на пасіку. Сьогодні треба ставити видалячі, а завтра знову приїжджати, щоб забрати медові корпуси на відкачку. Ще одне застереження. Видалячі покажуть ще більшу ефективність, якщо їх використовувати в парі з ганеманівськими решітками. Тоді трохи втратимо на медозборі, зате виграємо в часі. А взагалі - бджоловидалячі - гарна штука, буду використовувати їх і надалі. Дякую.
Доброго здоровья! Не нашёл в Ваших фильмах ответа-почему Вы перешли на Альпийские улья . Если не сложно подскажите ссылкой! Спасибо, очень нравятся Ваши Видео!
Доброго Вам здоровья, Александр! У меня нет ролика на тему "Почему перешел". Изначально это было как избавление от чрезмерных физических нагрузок: спина, возраст и прочее. А потом вдруг оказалось, что малоформатные ульи очень интересны сами по себе, в них и жизнь пчелосемьи проходит по-другому - более интенсивно, чем в многокорпусных рутах, например, не говоря уже о даданах и лежаках. Работать с альпийским ульем очень интересно. Стараюсь всеми доступными мне методами пропагандировать этот улей, даже взялся изготавливать его на продажу. А производство сотового меда в альпийце - это отдельная красивая песня, на этом специализируется моя приусадебная пасека. Пчеловодство - для меня хобби, летом с удовольствием работаю на пасеке, зимой - в столярной мастерской. Спасибо.
Спасибо за ответ! Скоро на пенсию Вот планирую заняться! Уже приготовил ловушки для пчёл , правда под Дадановскую рамку.Теперь Вот просмотрел все Ваши Видео очень заинтересовался и задумался. Вес меня тоже насторожил! Ещё очень Ваш фрезер с лифтом понравился - очень надёжно смотрится! А вот про опилко - сборник на пульте что-то нет видео - он у Вас покупной? Продолжайте в том же духе, крепкого Вам здоровья и побольше идей и что б киноплёнка не закончилась в Вашей видеокамере.
Олексію Володимировичу,чи не могли б Ви більш детально розповісти про розміри видаляча?Про зовнішні розміри Ви вказали,а от які розміри між видалячем та рамками верхнього і нижнього корпусів,чомусь ні.Чи можливо це не має великого значення?Дякую
Так, міжкорпусний простір в даному випадку не має значення, бо видаляч ставимо лише на ніч, і бджоли все одно покидають відділений корпус чи корпуси. У мене товщина планок знизу і зверху решітка по 10 мм, у верхній обв"язці є льоток з поворотною засувкою. Дчкую.
Дякую,Олексію Володимировичу.З Вами повністю згідний,так як видаляч і справді застосовується на дуже короткий час,а от роздільна решітка може знаходитись в вулику на протязі всього взятку,тому напевно і розміри міжкорпусного простору мають неаби яке значення,щоб бджолам було легко проходити між корпусами.Думаю,що по 10 мм над решіткою і 10 мм під решіткою буде достатньо,а може забагато?А яка Ваша думка з цього приводу?
Не скромничайте, коллега Борис! Если можете соединить фанерку с реечками, значит Вам под силу и более сложные задачи. Здесь важно также иметь приличный инструмент и место для работы. Спасибо за комментарий. Удачи Вам!
Бог в помощь,Олексий.Я рационален,аки пчела,поэтому ТАК не смогу,но у меня есть знакомый,он любитель такого подхода к делу и у него не бывает свободного времени.
Виготовив зразу двадцять "видалячів" - на кожен вулик, пробував застосовувати. Поставив на шести вуликах - через декілька годин перевірив. Половина бджіл залишилась у верхньому корпусі. Зрозуміло, що цей спосіб потребує більше часу - добу. Що не дуже зручно, якщо пасіка на виїзді. Доведеться ночувати.
Видалячі "Зірка" добре спрацьовують протягом доби. Саме в цьому незручність видалячів будь-якої конструкції. У мене, наприклад, це завжди додаткова поїздка в село на літній точок. Зате виграємо в часі при відборі медових корпусів. Навіть важко уявити, як вручну обмітати щіткою сотні рамочок... Повітредуйка добре підходить для відбору медових корпусів, однак не завжди є можливість підключитись до електромережі. Автомобільний акумулятор з перетворювачем напруги надто слабкий для такої мети. Дякую.
Згоден, про економію часу та трудомісткість процесу навіть не ставиться питання. Відсікати можна навіть по декілька корпусів, під час основного медозбору. Сам себе буду перевиховувати - жити потрібно в задоволення від улюбленої справи. Дякую за повчальне відео, кожна Ваша публікація - це для мене відображення власних думок, яку Ви так вміло підтверджуєте!!!
Цікава Ваша думка про збір перги донним пильцезбірником. Я не маю досвіду з цього приводу. Вивчаючи досвід Вячеслава Маслянчука (ua-cam.com/video/AnrtVjKYxWc/v-deo.html), можна зробити висновок, що його досвід можна застосувати до "альпійського вулика". Дуже буду радий почути Вашу думку!!!
Над цим питанням якраз працюю. Вже заготовлені всі необхідні комплектуючі, взимку виготовлю кілька денців з вбудованими пилкозбірниками. Буде й ролик на цю тему. Дякую.
Лайк ! Гарне виконання та дуже практичний пристрiй для видалення бджiл . Олексiй Володимирович , а застосування полiкарбоната принципово , чи можливе використання фанери для дiафрагми ? Доброго здоров'я та мирного неба .
+Андрей Чумак Зазвичай роблять з фанери чи з ДВП, і я раніше так робив. Та ці матеріали непрактичні: те розслоюється, а те розбухає. У полікарбоната таких недоліків немає. Тепер є змога ширше використовувати цей матеріал. І Вам - доброго здоров"я, дякую за коментар.
+Юрий lubsch Я також приеднуюсь до Вашего питання , бо теж виникло таке запитання ,а незадав його з поваги до Олексiя Володимировича та його досвiду в бджiництвi .
+Андрей Чумак Це Ви мене ставите в скрутне становище: начебто мені не можна якісь питання задавати. Відверто скажу, критичні зауваження більш корисні, аніж суцільний "одобрямс". Про фанеру. Якби по ціні була доступна та, що її використовують в літакобудуванні чи суднобудуванні - мови немає, служитиме десятиріччями. Або така, що ми її колись називали "фінською". Зараз же продають т.зв. "шліфовану". Вона тільки зверху красива, а проклеєна абияк. Навіть за сприятливих умов через рік-два розслоюється, розсипається на шпон. У бджоловидалячах в мене прослужила 2 роки, задвижки сітчатого дна з фанери викинув через рік. Років з десять тому мені попалась індійська ламінована фанера, зробив з неї кочовий будиночок для пасіки. Стоїть у дядька на хуторі до цих пір Скептичне ставлення не лише до нинішньої фанери, а й до ДВП. При виготовленні вуликів ці матеріали не застосовую. Натомість для піддонів сітчатого дна, бджоловидалячів, піддашників, рамоносів тощо використовую виключно полікарбонат монолітний. Це теж недешево, але - назавжди. Дякую.
+Юрий lubsch Дякую за коментар. Полікарбонат купляв у Харкові, він продається в усіх крупних інтернет-магазинах будтоварів. Фанера (дикт) мало придатна для використання у вуликах через її теперішню низьку якість. Більш докладно - щойно відповів нашому колезі Андрію Чумаку. Дякую.
Это люди гуляют в здании по коридорам как им вздумается. А пчелы, выйдя вниз из тоннеля пчелоудалителя, обратно вверх уже не поднимаются - нет у них такого желания:) Это потому, что в верхнем корпусе нет летка, там тупик, так что надо идти только вниз, где леток. Пчелоудалитель имеет 8 лучей (тоннелей), это для того, чтобы пчелы быстрее покидали верхний корпус. Спасибо Вам за вопрос.
+Виталий Виталькин Это монолитный поликарбонат (не путать с сотовым - дерьмо!). Но тоже материал недешевый, но легкий в обработке и универсальный в применении. Спасибо.
Дякую за відео. Все на найвищому рівні, даже льотковий загороджувач не простий. Лайк.
+Віталій Гурин
Оце я й дочекався позитивної оцінки від профі... Дякую дуже. А льотковий загороджувач вже запатентував:):):)
Не хватает мирного неба, здоровья и выдержки Вам.
Видео полезное, и хочется отметить озвучку, обычно, когда авторы включают станки то шум в записи как в цеху металообработки, а тут и автора слышно прекрасно и станки не мешают. Посмотрел с удовольствием. Спасибо.
+破冰船
Спасибо.
Добрый день Алексей Владимирович!!! Вы как всегда на высоте.Отличный удалитель.Здоровья и благополучия.
+Anatoliy Strelec
И Вам доброго здоровья, Анатолий Васильевич! Сегодня снегу навалило о-го-го! Так что о пчелоудалителях только помечтаем...
Спасибо Вам за комментарий.
У нас только припорошило,но снег идет.Так что к утру и у нас может насыпать.
Всё как всегда супер!!!!!!!!
Спасибо ВАМ за поучительные видео . С нетерпением ждём следующих .
+Александр Пасечник
Спасибо, до следующего воскресенья!
Спасибо за ваш видеоматериал!От просмотра лиш позетивные эмоции
+Игоревич
Спасибо.
Да, полезная вещь! Здорово придумали.
+PasikaUkrainian
Спасибо.
Спасибо.вашы советы всегда слушаю взахлеб
Спасибо Вам на добром слове, коллега Виталий!
Да,сделано все добротно и с душой.Такого человека и пчёлки отблагодарят.Есть с кого пример брать.
Спасибо Вам на добром слове.
Чудова робота! У Вас золоті руки!!!
+Євген Назаров Пасіка
Дякую щиро.
Доброго дня! Як завжди все на вищому рівні! Дякую за відео! Вдалого Вам сесону! Лайк!
+Сергій Постіл
І Вам доброго здоров"я! Так, сподіваємось на успіх, тільки весна щось капризує...
Дякую.
Що є, то є у нас зараз іде сніг.
Лайк! Як завжди все на дуже високому рівні. Наче все і просто, але далко не кожний зможе таке. Вдачі Вам!
Щиро дякую Вам.
Спасибо! Очень понравилась работа))) Пусть Ваши пожелания обязательно сбудутся!
+Евгений Скобелев
Спасибо.
Спасибо вам за видео. Ждём новых полезных идей от вас
Два, идей немало, остановка за внедрением. Сейчас делаю кондуктор из алюминия для сборки корпусов альпийского улья.
Спасибо.
Спасибо за видео и пожелания
+Александр Халик
Спасибо и Вам. Удачи!
спасибо, все интересно и поучительно
Спасибо Вам.
За пробочки заветная фраза😂😂😂😂😂
Спасибо за хорошее видео!
почему используете оргстекло а не фанеру ?
Так фанера, даже вроде бы влагостойкая, со временем разрушается, как ты ее ни грунтуй или окрашивай. ДВП - вообще не годится. Делаю щиток из монолитного поликарбоната. Он если и не вечный - то надолго.
Спасибо.
Олексій Медяник так пчелоудалители мы ставим на сутки максимум! он же не стоит в улье постоянно! или я ошибаюсь?
Вы правы, ставим на ночь, утром убираем. Но фанера расслаивается и просто сама по себе, под действием атмосферных факторов. Мне попадалась настоящая фанера финская а также индийская. Это был монолитный материал наподобие текстолита, только наполнитель не ткань, а шпон. Увы, это было давненько.
Добрый день.Все очень понятно и доходчиво.,но пересмотрев ваши видео на пасеке не увидел в использовании.Поделитесь .Используете ли по прежнему воздуходувку для удаления пчел или квебека достаточно.? Что Лучше ?
Доброго вечора Вам! Від дуйки по ряду причин відмовився, також не використовую польський (Лисонівський) 8-променевий видаляч. Натомість користуюсь французькими видалячами РОМБУС, які постачає корпорація НІКОТ. Цей видаляч, на мою думку, найбільш ефективний.
Дякую.
Спасибо. Все интересно. Сколько стоит 1 улей ?
Доброго здоров'я! Сезон медозбору добігає кінця, і хочеться запитати як вони зарекомендували себе на практиці? Які Ваші враження, наскільки добре видаляють бджіл? Дякую!
І Вам доброго здоров"я, Сергію!
Цього року використовував 4 видалячі. Всі спрацювали добре. Навіть там, де було 4-5 медових корпусів зверху. Справа ще і в тому, що на запечатаних рамочках бджіл практично немає. В цілому польські видалячі сподобались більше, аніж Квебек, які колись застосовував у рутівських багатокорпусниках.
Перевага в тому, що забирати мед на відкачку можна будь-коли, навіть вночі, та за будь-якої погоди.
Є і незручності. Перше - перед постановкою видаляча треба переглядати медові корпуси на наявність розплоду. Бо коли його буде хоч маленький п"ятачок - бджоли з такої рамки не підуть вниз. Друге - така робота не виконується за один приїзд на пасіку. Сьогодні треба ставити видалячі, а завтра знову приїжджати, щоб забрати медові корпуси на відкачку.
Ще одне застереження. Видалячі покажуть ще більшу ефективність, якщо їх використовувати в парі з ганеманівськими решітками. Тоді трохи втратимо на медозборі, зате виграємо в часі. А взагалі - бджоловидалячі - гарна штука, буду використовувати їх і надалі.
Дякую.
Дякую Вам!
Доброго здоровья! Не нашёл в Ваших фильмах ответа-почему Вы перешли на Альпийские улья . Если не сложно подскажите ссылкой! Спасибо, очень нравятся Ваши Видео!
Доброго Вам здоровья, Александр!
У меня нет ролика на тему "Почему перешел". Изначально это было как избавление от чрезмерных физических нагрузок: спина, возраст и прочее. А потом вдруг оказалось, что малоформатные ульи очень интересны сами по себе, в них и жизнь пчелосемьи проходит по-другому - более интенсивно, чем в многокорпусных рутах, например, не говоря уже о даданах и лежаках. Работать с альпийским ульем очень интересно. Стараюсь всеми доступными мне методами пропагандировать этот улей, даже взялся изготавливать его на продажу.
А производство сотового меда в альпийце - это отдельная красивая песня, на этом специализируется моя приусадебная пасека.
Пчеловодство - для меня хобби, летом с удовольствием работаю на пасеке, зимой - в столярной мастерской.
Спасибо.
Спасибо за ответ! Скоро на пенсию Вот планирую заняться! Уже приготовил ловушки для пчёл , правда под Дадановскую рамку.Теперь Вот просмотрел все Ваши Видео очень заинтересовался и задумался. Вес меня тоже насторожил! Ещё очень Ваш фрезер с лифтом понравился - очень надёжно смотрится! А вот про опилко - сборник на пульте что-то нет видео - он у Вас покупной? Продолжайте в том же духе, крепкого Вам здоровья и побольше идей и что б киноплёнка не закончилась в Вашей видеокамере.
Олексію Володимировичу,чи не могли б Ви більш детально розповісти про розміри видаляча?Про зовнішні розміри Ви вказали,а от які розміри між видалячем та рамками верхнього і нижнього корпусів,чомусь ні.Чи можливо це не має великого значення?Дякую
Так, міжкорпусний простір в даному випадку не має значення, бо видаляч ставимо лише на ніч, і бджоли все одно покидають відділений корпус чи корпуси. У мене товщина планок знизу і зверху решітка по 10 мм, у верхній обв"язці є льоток з поворотною засувкою.
Дчкую.
Дякую,Олексію Володимировичу.З Вами повністю згідний,так як видаляч і справді застосовується на дуже короткий час,а от роздільна решітка може знаходитись в вулику на протязі всього взятку,тому напевно і розміри міжкорпусного простору мають неаби яке значення,щоб бджолам було легко проходити між корпусами.Думаю,що по 10 мм над решіткою і 10 мм під решіткою буде достатньо,а може забагато?А яка Ваша думка з цього приводу?
Свою думку вже висловив: по 10 мм для РР - саме воно. Тому й роблю такі решітки.
Дякую.
Столяр отменный.Я бы так не смог-фанерка и реечки и усё)))
Не скромничайте, коллега Борис! Если можете соединить фанерку с реечками, значит Вам под силу и более сложные задачи. Здесь важно также иметь приличный инструмент и место для работы.
Спасибо за комментарий. Удачи Вам!
Бог в помощь,Олексий.Я рационален,аки пчела,поэтому ТАК не смогу,но у меня есть знакомый,он любитель такого подхода к делу и у него не бывает свободного времени.
А ограничитель высоты на сверле самодельный ( как его сделать) или сверло сограничителем ?
Использую самодельный ограничитель. Просто на сверло ставлю кусок трубки требуемого диаметра и длины.
Спасибо.
Виготовив зразу двадцять "видалячів" - на кожен вулик, пробував застосовувати. Поставив на шести вуликах - через декілька годин перевірив. Половина бджіл залишилась у верхньому корпусі. Зрозуміло, що цей спосіб потребує більше часу - добу. Що не дуже зручно, якщо пасіка на виїзді. Доведеться ночувати.
Видалячі "Зірка" добре спрацьовують протягом доби. Саме в цьому незручність видалячів будь-якої конструкції.
У мене, наприклад, це завжди додаткова поїздка в село на літній точок. Зате виграємо в часі при відборі медових корпусів. Навіть важко уявити, як вручну обмітати щіткою сотні рамочок...
Повітредуйка добре підходить для відбору медових корпусів, однак не завжди є можливість підключитись до електромережі. Автомобільний акумулятор з перетворювачем напруги надто слабкий для такої мети.
Дякую.
Згоден, про економію часу та трудомісткість процесу навіть не ставиться питання. Відсікати можна навіть по декілька корпусів, під час основного медозбору. Сам себе буду перевиховувати - жити потрібно в задоволення від улюбленої справи. Дякую за повчальне відео, кожна Ваша публікація - це для мене відображення власних думок, яку Ви так вміло підтверджуєте!!!
Цікава Ваша думка про збір перги донним пильцезбірником. Я не маю досвіду з цього приводу. Вивчаючи досвід Вячеслава Маслянчука (ua-cam.com/video/AnrtVjKYxWc/v-deo.html), можна зробити висновок, що його досвід можна застосувати до "альпійського вулика". Дуже буду радий почути Вашу думку!!!
Над цим питанням якраз працюю. Вже заготовлені всі необхідні комплектуючі, взимку виготовлю кілька денців з вбудованими пилкозбірниками. Буде й ролик на цю тему.
Дякую.
Ждём с нетерпением пилкозбірник !
теперь качество видео гораздо выше. Ставте и дальше такое качество. Мне очень нравится
+Комментатор Power
Вот и вышли на нормальный формат. Спасибо.
Лайк ! Гарне виконання та дуже практичний пристрiй для видалення бджiл . Олексiй Володимирович , а застосування полiкарбоната принципово , чи можливе використання фанери для дiафрагми ? Доброго здоров'я та мирного неба .
+Андрей Чумак
Зазвичай роблять з фанери чи з ДВП, і я раніше так робив. Та ці матеріали непрактичні: те розслоюється, а те розбухає. У полікарбоната таких недоліків немає. Тепер є змога ширше використовувати цей матеріал.
І Вам - доброго здоров"я, дякую за коментар.
+Олексій Медяник
Чудова робота. Дякую!
Де купляли полікарбонат?
Чому фанера має розбухати, якщо бджоловидаляч встановлюється всього на день-два?
+Юрий lubsch Я також приеднуюсь до Вашего питання , бо теж виникло таке запитання ,а незадав його з поваги до Олексiя Володимировича та його досвiду в бджiництвi .
+Андрей Чумак
Це Ви мене ставите в скрутне становище: начебто мені не можна якісь питання задавати. Відверто скажу, критичні зауваження більш корисні, аніж суцільний "одобрямс".
Про фанеру. Якби по ціні була доступна та, що її використовують в літакобудуванні чи суднобудуванні - мови немає, служитиме десятиріччями. Або така, що ми її колись називали "фінською". Зараз же продають т.зв. "шліфовану". Вона тільки зверху красива, а проклеєна абияк. Навіть за сприятливих умов через рік-два розслоюється, розсипається на шпон. У бджоловидалячах в мене прослужила 2 роки, задвижки сітчатого дна з фанери викинув через рік.
Років з десять тому мені попалась індійська ламінована фанера, зробив з неї кочовий будиночок для пасіки. Стоїть у дядька на хуторі до цих пір
Скептичне ставлення не лише до нинішньої фанери, а й до ДВП. При виготовленні вуликів ці матеріали не застосовую. Натомість для піддонів сітчатого дна, бджоловидалячів, піддашників, рамоносів тощо використовую виключно полікарбонат монолітний. Це теж недешево, але - назавжди.
Дякую.
+Юрий lubsch
Дякую за коментар.
Полікарбонат купляв у Харкові, він продається в усіх крупних інтернет-магазинах будтоварів.
Фанера (дикт) мало придатна для використання у вуликах через її теперішню низьку якість. Більш докладно - щойно відповів нашому колезі Андрію Чумаку.
Дякую.
всё как всегда красиво и аккуратно! взаимно!
+Михаил Ким
Спасибо.
доброго дня. де ви купляєте полікарбонат?
Доброго Вам здоров"я. Полікарбонат монолітний купляю в Харкові, ПП Веретельников висилає поштою від 1 листа. Дивіться тут:veretelnikov.com.ua/
Олексій Медяник дякую за відповідь
а пробочки с трёх или с пятизвездочного ? дай бог Вам здоровья
Скажу Вам по секрету: пятизвездочный - он какой-то жестковатый. Трехзвездочный значительно мягче и приятнее.
Спасибо.
Почему пчелы не могут попасть обратно? По коридорам можно ходить туда сюда никакого одностороннего ограничителя в них не видно.
Это люди гуляют в здании по коридорам как им вздумается. А пчелы, выйдя вниз из тоннеля пчелоудалителя, обратно вверх уже не поднимаются - нет у них такого желания:) Это потому, что в верхнем корпусе нет летка, там тупик, так что надо идти только вниз, где леток. Пчелоудалитель имеет 8 лучей (тоннелей), это для того, чтобы пчелы быстрее покидали верхний корпус.
Спасибо Вам за вопрос.
У Вас оргстекла ну просто "завались", Цены на него очень кусаются, но в целом конструкция понавилась
+Виталий Виталькин
Это монолитный поликарбонат (не путать с сотовым - дерьмо!). Но тоже материал недешевый, но легкий в обработке и универсальный в применении.
Спасибо.
Пчелоудали такие работают, правда у меня не такие красивые сделаны из фанеры и реек.
Да, Ваши пчелоудалители "Квебек" выгодны тем, что просты в изготовлении и в то же время эффективны.
Спасибо.
Видео клевое! подписываюсь! надеюсь на взаимность))
Спасибо.