Великий лайк -вподобайка за цей відос! Але окрема велика подяка автору за те що він відповідає майже на всі коментарі та запитання підписників! 👍 Дуже не часто бачу коли автори відповідають майже на всі питання. P.S. Але... може все ж таки прибрати літеру Z ???????????????? 🤕
Не зрозумів з часу 6.48. При переключенні на місто і при включенні кабелю «суїцидника», у вас не будуть заряджатись акумулятори або перед переключення нам місто треба витягати кабель. Як обʼєднати ці дві події з одним трьохполюсним вимикачем не дуже собі уявляю. Підскажіть
Я так розумію мова йде про підключення на всю квартиру ? Якщо так, то виводиться окрема розетка перед перемикачем резерву, в такому випадку дана розетка не буде задіяна для резервного живлення і буде працювати тільки від мережі, а станція в такому випадку підключається прямо на рубильник, не в любу довільну розетку квартири, а тільки на рубильник, інакше буде бах, або білий дим. Перші варіанти з кабельом суїцидника для підключення станції тільки до котла. Завтра планую опублікувати довге і нудне відео з детальним розясненням по підключенню зарядної станції на всю квартиру.
Через однополюсниц перемикач резерву. Одну фазу інвертора кидаєте на перемикач резерву, а другу фазу напряму на нуль в щитку. Таким чином ваш інвертор автоматично занулиться, і у вас буде звичні Фаза і Нуль, і друге основне, ваш інвертор і ви будете в безпеці , оскільки з перемикачем резерву ви застраховані від подачі 220 із міста на інвертор коли увімкнуть світло. Перемикач резерву у випадку підключення будинку чи квартири ставиться після ввідного автомата, і підбирається по номіналу ввідного автомата, коли підключаєте інвертор до квартири, ввідний автомат вимикати не потрібно, перемикаєте фази тільки перемикачем, або від міста, або від інвертора .
А чи можна лише через подовжувач( поставивши перемичку між нулем і землею через резистор) підключати станцію до котла. Не брати нуль із розетки будинку.
Можна і через резистор , а можна просто на землю, через резистор безпечніше, бо ви знижуєте потенціал до безпечного рівня , і у випадку обриву землі на корпусах техніки не буде небезпечного струму, ну і при такій схемі не буде спрацьовувати УЗО. Працювати буде у всіх випадках. Котлу в цій схемі потрібна тільки земля. Вся різниця між нулем і землею у випадку повноцінного РЕ провідника це те що земля розвантажена від постійного протікання струму, на відміну від нуля, а так по суті це один провідник.
Котел запустили. Чому ніде про таку схему підключення не кажуть і не показують? Просто одна переноска( вилка і розетка, в розетці нуль через резистор з'єднано з нулем розетки. Єдине, що потрібно,вилку від котла вставити в розетку переноски вірним боком. Бо тоді котел незапуститься. Дякую своєму вчителю фізики.@@Zmarnoid
@@rudandrii є як мінімум два відео по цій темі , автора каналу не памятаю, але там все детально розказано. Свого часу також зацікавило підключення через резистор, і також не міг знайти через пошук, але згодом вилізло в рекомендаціях.
Доброго дня. Питання якщо пакетник вимикає фазу та ноль. Зарядну станцію через вилка вилка під'єдную у розетку квартири чи допоможе "впаиваться резистор 1W 75 kOm" наприклад у пілот до якого під'єднується котел? Якщо допоможе чи можна подалі користуватися цим пілотом з резистором коли з'явиться світло?
@@ПетрПетренко-б8е резистор допоможе, а на рахунок подовжувача з резистором не скажу, бо не пробував. На ютубі дивився відео, то кажуть що можна. Можна резистор поставити прямо в вилку котла, якщо та розбірна. Тільки в цьому всьому головна умова, щоб на вилці котла було заземлення, інакше резистор потрібно ставити в середину котла, або виводити заземлення з корпусу котла.
Як писали в коментарях, існує ще якийсь спосіб обдурити котел через резистор, який підключається від однієї із фаз станції на контакт заземлення, але по цьому приводу нічого сказати не можу, бо не зустрічався з таким методом. Якщо у вас розривають нуль, то окрім заземлення варіантів немає. Перед цими усіма маніпуляціями, переконайтесь в тому що ваш котел не працює напряму від станції, є котли, які працюють без проблем напряму від станцій, також є станції чи інвертори, в яких блок живлення (зарядне) вбудований в корпус. В такому випадку достатньо станцію просто поставити на зарядку, навіть якщо немає світла, і через мережевий кабель 220, станція отримає нуль без всяких додаткових маніпуляцій.
Ви маєте на увазі ваші автомати в дома ? Якщо так, все залежить як ви плануєте підключати станцію. Якщо ви плануєте подавати живлення від станції на всю квартиру/будинок, тоді так, ви розриваєте нуль здвоєним автоматом. В такому випадку потрібно в цілях безпеки і комфорту доставити в щитку після ввідних автоматів, однополюсний перемикач вводу резерву, який буде перемикати фази з міста на фазу від станції, а здоєний автомат вимикати не потрібно буде. Таким чином нуль розривати ви не будете. Якщо ви плануєте подавати живлення виключно на котел, вам немає необхідності вимикати автомати, при даній схемі струм із станції не звязаний із струмом мережі, з розетки ми беремо тільки нуль, при ввімкненні електропостачання, на даному контакті струм не зявляється.
Визначав де фаза і нуль мультиметром. Так ось у мене мультиметр показує напругу по відношенню до тіла на фазі 90Вольт, на Нулі 40 вольт. Тобто досить суттєва напруга на нулі. З чим це повязано? чи означає це, що ці умовні 40 вольт на нулі можуть спалити мені станцію, якщо я підключусь способом з відео? 2 питання - зробити підключення як на відео - це означає що ми подаємо напругу зі станції на нуль? Бо у станції немає нуля. Вона видає умовно +110В з одного отвору і -110В з іншого отвору розетки. Якщо це багатоквартирний будинок і кілька сусідів так зроблять, то чи не попалять вони один одному станції? P.S. У мене котел працює від станції поки вона в режимі УПСа. Але не відомо що буде коли зникне електрика. Чи буде станція умовно "давати котлу доступ до нуля з розетки" коли зникне світло.
В першу чергу перевірте чи станція працює без світла, щоб не колхозити підключень до нуля, достатньо вимкнути автомат на якому підключена станція, або ввідний автомат, якщо він не двохполюсний і розриває тільки фазу, одним словом вам потрібно розімкнути тільки фазу, нуль мережі повинен залишатися не розімкненим. На рахунок струму на нулі, все впорядку, по ньому завжди циркулює струм , просто він надто мізерний, щоб засвітився індикатор і наніс якоїсь шкоди. Котел із нуля бере тільки землю , бо нуль заземлений в електромережі, струм між станцією і нульом не циркулює , оскільки електричне коло із фазним провідником розірване. Станції не попалять , бо щоб струм повернувся назад у станцію, повинен бути фізичний звязок з другим потенціалом на виході станції. Тобто він повинен від умовного нуля станції пройти коло і вернутися на умовну фазу станції, а фаза в нас в розриві, вона ніяк не задіяна в даній схемі.
Йдеться про справну електромережу. Є така приказка - раз в рік і палка стріляє. Ніхто ні від чого не застрахований на 100%. Якщо таке і трапляється, то дуже -дуже рідко. Фаза і Нуль це не просто два кабеля як в подовжувачі, вони відрізняються між собою, особливо нуль, і як мінімум нуль на шляху від трансформатора до будинку один раз заземлений
Спробуйте таий спосіб. 1. Чекаємо, коли вимикають світло і вмикаємо станцію у мережу. Вхідний автомат НЕ вимикаємо. Заряджатися станція не може, а передавати нуль з мережі може. 2.Під'єднуємо до станції котел і користуємося. Простіше навряд чи вийде. Спосіб цілком природній, безпечний. У мене фазозалежний котел. Тестував зі станціями Bluetti AS70P та Bluetti AS180P. Результат хороший. Дивуюся, чому люди ускладнюють собі життя.
@@ОлександрГненний-ы6яСаме так, я вже це неодноразово писав, перед початком любих маніпуляцій потрібно перевірити чи станція прокидує нуль, тобто те про що ви написали, але станції з зовнішнім блоком живлення такого не вміють, як і не мають повноцінного режиму ДБЖ. Моя станція також цим похвалитися не може, бо вона не підбиралася для роботи з котлом.
Теж потрібно мудрити. Перемикач резерву в першу чергу для безпечного користування, щоб уникнути вилок суєцидника, та виключити варіант подачі на станцію 220 від місцевої електромережі. Якщо станція планується виключно під котел, це все діло можна зібрати в малому електрощитку біля котла, підключити нуль на пряму, і ніяких додаткових дротів тоді не потрібно виводити. Але перед усіма цими танцями з бубном вам потрібно перевірити ваш інвертор підключений просто до домашньої розетки, типу для заряджання акумулятора, навіть якщо немає світла. В більшості випадків станції та інвертори, які заряджаються від звичайної вилки , а не через зовнішній блок живлення, автоматично беруть нуль з мережі , коли підключені на зарядку. Слід тільки витягнути вилку, навіть якщо немає світла, котел відразу падає в помилку.
@@Zmarnoid В мене станція BLUETTI EB3A. Коли котел підключен до станції, а станція в свою чергу підключена в режимі зарядки до розетки 220В, то горяча вода на котлі є (тобто для котла є нуль). Якщо вимкнути автомат, то звісно нуль обривається, і вода горяча вже не йде. Але якщо автомат не вимикати і знеструмлюються мережа під час blackout, то нуль теж не працює і горячої води немає. Чи може нуль виключатися із мережі при відключенні е/е?
Я одного не могу понять вот к примеру я купил ecoflow delta 2 и он со своих розеток дает две фазы ( проверял сам лично тестером ) то есть когда вы предлагаете в розетку ecoflow подключить удлинитель с розетками то там тоже естественно будут две фазы и после этого вы предлагаете с городской розетки подключить другой удлинитель с нулем в переноску где две фазы ? Ничего не произойдет ?
@@didisdara7277 Дельта 2 вроді вміє прокидувати нуль, можу помилятись. Для початку попробуйте поставити Дельту на зарядку, включити АС і поміряти фази індикатором, якщо це дійсно так, мала б світити тільки одна фаза, сама Дельта через провід зарядки прокине "нуль" з мережі і на виході получається повноцінні фаза нуль, як тільки ви від'єднаєте зарядний кабель, в Дельти знову з'явився 2 фази. На рахунок занулення суть така, в любій станції буде на виході дві фази, оскільки вони не мають фізичного зв'язку із землею. По суті це навіть не фази, а два рівні потенціали, які в сумі складають 220 воль. Як тільки один із потенціалів заземляється, не важливо як, через заземлення в розетці, через нуль в розетці, чи просто штир в землю забєте і до нього підключите одну із фаз, в станції зявиться повноцінна фаза, а та що контактує із землею, стане нулем. Якщо коротко, в дельти декілька розеток на виході, для занулення Дельти не потрібно гірлянди з переносок, достатньо один провід вилка вилка тільки з нулем як на відео вставити в дельту, немає значення як, а другий в розетку квартири, щоб нуль співпав з нулем, інакше буде бах, і основна умова щоб нуль не відключався ввідним автоматом від мережі. Я б не радив займатися цим колгоспом, перепробуте спочатку всі інші методи, заземлення, спосіб з резистором, ну і основне, перевірте чи станція прокидує нуль. Бо у випадку занулення через вилку, вірогідність спалити станцію така ж, як і підключати квартиру до станції через кабель вилка-вилка. Якщо зробити це культурно, через перемикач резерву, метод має право на життя, в мене так станція працює з перших блекаутів, нічого з нею не сталося за цей період, станцію використовую тільки для котла. Вибачайте за такі довгі дисертації, коротше не вмію.
поки із заземленням все в порядку, безпечно. Якщо заземлення будинку обірветься із контуром заземлення в землі, у вас на вусиках заземлення в розетках буде так звана фаза із станції, ну і відповідно на всіх металевих корпусах заземлених побутових приладів. Проте, навіть якщо зловитися за такий побутовий прилад, уразити струмом не мало б, оскільки не має замкнутого кола. Струм повинен пройти від станції через людину в землю, і з землі повернутися на інший вихід станції. Тому якщо ловитися окремо за любий вихід станції, струм не бє, а як тільки заземлити чи занулити станцію, тоді вдарить добряче, якщо зловитись за фазний вихід. Ну але краще без експерементів.
@@ЕмилияМегела Так. Тут немає значення, інвертор, генератор чи зарядна станція, принцип для всіх однаковий. Головне це зробити безпечно, без імовірності переплутати нуль з фазою, типу вивести нуль з домашньої розетки напряму, без вилки.
Добрий день. Чи надаєте свої послуги ? Проживаю сама у Львові і дуже актуальна дана проблема, маю зарядну станцію, але котел не працює. Потрібно допомогу професіонала. Буду вдячна за відповідь
@@NM-kp8hc Ні, послуг не надаю, професійно електрикою не займаюся. Ваша станція Заряджається від блока живлення, чи в неї просто підключається напряму один провід для зарядки ? Якщо звичайний провід, тоді попробуйте станцію поставити на зарядку, навіть якщо немає світла і попробуйте запустити котел. Якщо не спрацює попробуйте покрутити вилками, тобто вилку на зарядку підключаєте в розетку проводом вниз, аналогічно вилку котла, якщо результату немає, перекидуєте спочатку вилку котла в протилежну сторону проводом в верх, якщо знову результату не має, тоді перекидуєте вилку зарядки проводом вверх. Таким чином необхідно перевірити всі положення вилки котла в станції, та вилки кабеля зарядки в розетці. Якщо вам пощастило, і ваша станція вміє "прокидувати нуль" малоб працювати без додаткових маніпуляцій, в деяких станціях достатньо підключити станцію в розетку. А якщо ж у вас станція заряджається зовнішнім блоком живлення , тоді вищезгадані маніпуляції марні, станцію потрібно "заземляти" або "зануляти". Є ще третій варіант з подовжувачем із резистором всередині, але по цьому нічого вам сказати не можу, бо не тестував цей спосіб.
@@Zmarnoid щиро Вам вдячна за відповідь!!! Дозвольте скопіюю дані з інструкції даного дивайсу - Talius POW-ON3000VA 2700 Вт потужності, три входи Schuko. ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ SAI ONLINE TALIUS POW-ON3000VA Типи запису L+N+PE Вхід voltaje 208/220/230/240 В змінного струму Діапазон напруги 110~300 В змінного струму, 110~176 В змінного струму, 280~300 В змінного струму Частотний діапазон 50/60 ± 6 Гц (за дефект), ± 10 Гц (налаштовується) Час відповіді Режим змінного струму акумулятора 0 мс, зворотний обхід 4 мс Тип батареї Свинцево-кислотна батарея Потенції 7aH X6 Вага 21,4 кг Інтерфейс 1x USB, 1x RS232, 1x EPO
Знаю, резистор в цій схемі відіграє роль зниження потенціалу, щоб корпус котла не "щіпав". Мені цей метод не зовсім до вподоби, хоча він робочий. Мені простіше зібрати один раз схему з перекидним рубильником, щоб постійно не переставляти вилку котла із станції в розетку і навпаки.
Якщо мова йде про вилку з відео , то нічого не вийде, бо в вилці фаза не підключена. Якщо звичайна вилка-вилка, то заживити квартиру чи кімнату можна, але потрібно обвязково завжди вимикати ввідний автомат, інакше згорить станція після подачі світла від міста. Якщо на вході стоїть автомат тільки на фазу, після підключення звичайним кабелем вилка-вилка, станція автоматично занулиться і котел буде працювати без додаткових танців Якщо потужність станції дозволяє, можна і всю квартиру, тіки постійно потрібно слідкувати за ввідним автоматом, і що ще головне, не зловитися за одну із вилок під напругою. Краще це робити через перемикач резерву.
Таке працює на станціях, які "прокидують" нуль з розетки на вихід станції. Станції із зовнішнім зарядним , або станції які в режимі віддачі вимикають нуль, просто так працювати не будуть.
@@TkachukOleksandr можливо ваша станція прокидує нуль, коли підключена в розетку на заряджання. Мій знайомий минулого року декілька днів бавився з інвертором, не запускався котел, вже хотів повертати, але достатньо було інвертор підключити в домашню розетку (нема значення є світло чи ні )на заряджання, як відразу все запрацювало.
@@Zmarnoid я не електрик, тому не можу вам точно відповісти, але станцію я не вмикав в розетку, я тільки котел підключив до станції і працює, в сусіда котел такий самий як і в мене і екофло не може запустити, може станція має свій нуль, не знаю, але пишу, бо може комусь згодиться інформація.
@@TkachukOleksandr дуже цікаво і одночасно дивно. Станція, інвертор чи генератор нікуди не підключена не може мати нуля. Цікаво чи ваша станція запустить котел сусіда. Зовні котли можуть бути одинакові, а ревізії можуть бути різні, можливо в ваших котлах різні методи вимірювання контролю вогню в камері згоряння. Цікаво, цікаво.
раз в рік і палка стріляє. Погано стане не тільки станції, і не відомо чи реле напруги встигне відпрацювати. Ми після аварійного відключення, чи загрозі обстрілу завжди вимикаємо двухполюсний ввідний автомат, вмикаємо тільки тоді, коли бачимо що всюди включили, і напруга не "скаче".
@@Timukrain в другому варіанті як би ви не хотіли цим станції не спалите ? У випадку виведеного напряму з розетки нуля, як би ви не крутили дротами нічого ви не зробите станції. Вчіться слухати і аналізувати, а не ляпати дурниці 😅😅😅
Якщо все підключено правильно, там нема чому вибивати, бо струм по цьому кабелю не бігає. Нагадую що цим зєднанням ми не підключаємо все помешкання до станції, а тільки котел. З такими речами краще не жартувати, якщо є сумніви, краще нехай це робить фахівець, та й взагалі для постійного використання це не годиться, бо рано чи пізно спрацює людський фактор, і вилку вставите навпаки. Любу електричну схему з небезпечною напругою слід збирати так, щоб при її експлуатації ні на одній ділянці такої схеми не було оголених частин з небезпечним потенціалом. Краще ще трішки потратитись, і підключити це діло через перемикач резерву.
Ви по суті не до нуля підключаєте, а до землі. Бо нуль заземлений на підстанції. Тому з того боку де розетка можна підключити до заземлення, і якщо у Вас заземлення в розетці підкючене то має працювати, а схема стане безпечною.
Буде працювати 100%. Але нехай захисний провідник працює як захисний. Хоть нуль і заземлений , а в деяких випадках заземлений два рази, заземляють його в цілях безпеки. Безпечна для мене в першу чергу схема, яка мінімізує шанс на ураження струмом. При обриві нуля струм на нульовому контакті залишиться в розетці, а при обриві землі, струм буде на корпусах всіх заземлених приладах будинку. Тому нехай краще згорить станція в разі аварії, аніж когось вдарить струмом.
не розумію, навіщо взагалі та "земля" потрібна? ніколи не чув щоб когось вдарило струмом, чи вбило з-за відсутності "землі". ніколи, якщо замовник сам не просить, не прокладаю дроти з "землею".
Шановний авторе, допоможіть вирішити проблему з підключенням фазозалежного котла до ДБЖ. Напряму від мереджі все працює штатно. При зникненні струму котел та ДБЖ ведуть себе спокійно. Прис пробі запустити (що опалення, що гаряча вода) навіть запускається але через кілька секунд зупиняється з помилкою. Дійсно на виході з ДБЖ світиться дві фази. Треба пробувати робити "вилку цуїцидника") І ще одне: підключення ДБЖ до мережі зробеле через подвійну розетку. На ній ще висить "морозилка". То для таких "фокусів" необхідно робити окрему розетку?
@@АлексБіліченко найпростіший і найшвидший спосіб, це заземлити вилку котла. Тобто вам потрібно до одного із контактів вилки котла підєднати провід заземлення, який потрібно з'єднати з заземленням будинку. Якщо заземлення немає, пошукайте на ОЛХ трійник з резистором в середині. Там практично те саме, тільки все в трійнику і контакт вилки зєднується з контактом заземлення через резистор. Ну і останній спосіб це такий як на відео - занулення. Але він небезпечний і потребує пильної уваги до себе, бо потрібно постійно слідкувати за нулем і фазою, якщо переплутаєте буде бабах, можна звісно це зробити безрозбірним і безпечнішим, але потрібно добре розуміти що ви робите, цей спосіб також не потребує заземлення. Перед любими маніпуляціями попробуйте поперекидувати вилку самого дбж, потрібно знайти положення так, щоб нуль на вилці котла співпав з нулем в розетці, а можливо ваш дбж просто нуль не прокидує, тоді тільки вищеописані способи.
@@ИгорьМоскаленко-з9б на вході в квартиру фаза, нуль, і заземлення. В даній схемі провід заземлення не відіграє абсолютно ніякої ролі, нуль який заходить в квартиру заземлений на підстанції, і при комутації в щитовій будинку він розділяється на заземлення і нуль. Заземляючи чи занулюючи станції результат буде одинаковим, а можливі наслідки різні. Якщо вам потрібно занулити станцію на всю квартиру, нушь розривати не потрібно, ставите в щиті перемикач резерву тільки на фазу, і котел буде працювати від любої розетки, є там заземлення чи ні.
Все делается гораздо проще, в вилку котла, если она разборная конечно, или в розетку в которую включается котел. Между контактом заземления и одним из проводников, впаиваться резистор 1W 75 kOm. И в 95% случаев, все фазозависимые котлы работают от зарядных станций, ибп и т.д.
Є таке, дане відео про занулення. З резистором відео також буде. Мені більше до вподоби ставити резистор в подовжувач, щоб така схема була розбірна, тобто подовжувач зі схеми прибрали і все повернулося в сток. А взагалі краще це все діло поєднати з перекидним рубильником, щоб постійно не перетикати вилку котла з розетки в станцію і навпаки.
Доброго дня. Питання якщо пакетник вимикає фазу та ноль. Зарядну станцію через вилка вилка під'єдную у розетку квартири чи допоможе "впаиваться резистор 1W 75 kOm" наприклад у пілот до якого під'єднується котел? Якщо допоможе чи можна подалі користуватися цим пілотом з резистором коли з'явиться світло?
Добрий день. Чи надаєте свої послуги ? Проживаю сама у Львові і дуже актуальна дана проблема, маю зарядну станцію, але котел не працює. Потрібно допомогу професіонала. Буду вдячна за відповідь
Дякую за гарну пораду!
Це погана порада.
Великий лайк -вподобайка за цей відос! Але окрема велика подяка автору за те що він відповідає майже на всі коментарі та запитання підписників! 👍 Дуже не часто бачу коли автори відповідають майже на всі питання. P.S. Але... може все ж таки прибрати літеру Z ???????????????? 🤕
Дякую за відгук !
Це ж проста буква , це не та руна, що скрепці малюють на своїх консервах.
Не зрозумів з часу 6.48. При переключенні на місто і при включенні кабелю «суїцидника», у вас не будуть заряджатись акумулятори або перед переключення нам місто треба витягати кабель. Як обʼєднати ці дві події з одним трьохполюсним вимикачем не дуже собі уявляю. Підскажіть
Я так розумію мова йде про підключення на всю квартиру ?
Якщо так, то виводиться окрема розетка перед перемикачем резерву, в такому випадку дана розетка не буде задіяна для резервного живлення і буде працювати тільки від мережі, а станція в такому випадку підключається прямо на рубильник, не в любу довільну розетку квартири, а тільки на рубильник, інакше буде бах, або білий дим. Перші варіанти з кабельом суїцидника для підключення станції тільки до котла.
Завтра планую опублікувати довге і нудне відео з детальним розясненням по підключенню зарядної станції на всю квартиру.
На виході з інвертора 2 фази як підключити будинок?
Через однополюсниц перемикач резерву. Одну фазу інвертора кидаєте на перемикач резерву, а другу фазу напряму на нуль в щитку. Таким чином ваш інвертор автоматично занулиться, і у вас буде звичні Фаза і Нуль, і друге основне, ваш інвертор і ви будете в безпеці , оскільки з перемикачем резерву ви застраховані від подачі 220 із міста на інвертор коли увімкнуть світло. Перемикач резерву у випадку підключення будинку чи квартири ставиться після ввідного автомата, і підбирається по номіналу ввідного автомата, коли підключаєте інвертор до квартири, ввідний автомат вимикати не потрібно, перемикаєте фази тільки перемикачем, або від міста, або від інвертора .
@@Zmarnoid Дякую !!!!
А чи можна лише через подовжувач( поставивши перемичку між нулем і землею через резистор) підключати станцію до котла. Не брати нуль із розетки будинку.
Можна і через резистор , а можна просто на землю, через резистор безпечніше, бо ви знижуєте потенціал до безпечного рівня , і у випадку обриву землі на корпусах техніки не буде небезпечного струму, ну і при такій схемі не буде спрацьовувати УЗО. Працювати буде у всіх випадках. Котлу в цій схемі потрібна тільки земля.
Вся різниця між нулем і землею у випадку повноцінного РЕ провідника це те що земля розвантажена від постійного протікання струму, на відміну від нуля, а так по суті це один провідник.
Котел запустили. Чому ніде про таку схему підключення не кажуть і не показують? Просто одна переноска( вилка і розетка, в розетці нуль через резистор з'єднано з нулем розетки. Єдине, що потрібно,вилку від котла вставити в розетку переноски вірним боком. Бо тоді котел незапуститься. Дякую своєму вчителю фізики.@@Zmarnoid
@@rudandrii є як мінімум два відео по цій темі , автора каналу не памятаю, але там все детально розказано. Свого часу також зацікавило підключення через резистор, і також не міг знайти через пошук, але згодом вилізло в рекомендаціях.
@user-le2sk7bm7n а можете більш детально пояснити спосіб?
Доброго дня. Питання якщо пакетник вимикає фазу та ноль. Зарядну станцію через вилка вилка під'єдную у розетку квартири чи допоможе "впаиваться резистор 1W 75 kOm" наприклад у пілот до якого під'єднується котел? Якщо допоможе чи можна подалі користуватися цим пілотом з резистором коли з'явиться світло?
@@ПетрПетренко-б8е резистор допоможе, а на рахунок подовжувача з резистором не скажу, бо не пробував. На ютубі дивився відео, то кажуть що можна. Можна резистор поставити прямо в вилку котла, якщо та розбірна. Тільки в цьому всьому головна умова, щоб на вилці котла було заземлення, інакше резистор потрібно ставити в середину котла, або виводити заземлення з корпусу котла.
@@ПетрПетренко-б8е на днях планую зняти відео по темі з резистором, от і поексперементуємо ))
Доброго дня! У мене автомати перед щотчиком вимикають ноль і фазу! Заземлення своє незалежне! Як краще мені під'єднати котел?
Як писали в коментарях, існує ще якийсь спосіб обдурити котел через резистор, який підключається від однієї із фаз станції на контакт заземлення, але по цьому приводу нічого сказати не можу, бо не зустрічався з таким методом.
Якщо у вас розривають нуль, то окрім заземлення варіантів немає.
Перед цими усіма маніпуляціями, переконайтесь в тому що ваш котел не працює напряму від станції, є котли, які працюють без проблем напряму від станцій, також є станції чи інвертори, в яких блок живлення (зарядне) вбудований в корпус. В такому випадку достатньо станцію просто поставити на зарядку, навіть якщо немає світла, і через мережевий кабель 220, станція отримає нуль без всяких додаткових маніпуляцій.
Ви маєте на увазі ваші автомати в дома ?
Якщо так, все залежить як ви плануєте підключати станцію.
Якщо ви плануєте подавати живлення від станції на всю квартиру/будинок, тоді так, ви розриваєте нуль здвоєним автоматом. В такому випадку потрібно в цілях безпеки і комфорту доставити в щитку після ввідних автоматів, однополюсний перемикач вводу резерву, який буде перемикати фази з міста на фазу від станції, а здоєний автомат вимикати не потрібно буде. Таким чином нуль розривати ви не будете.
Якщо ви плануєте подавати живлення виключно на котел, вам немає необхідності вимикати автомати, при даній схемі струм із станції не звязаний із струмом мережі, з розетки ми беремо тільки нуль, при ввімкненні електропостачання, на даному контакті струм не зявляється.
Визначав де фаза і нуль мультиметром. Так ось у мене мультиметр показує напругу по відношенню до тіла на фазі 90Вольт, на Нулі 40 вольт. Тобто досить суттєва напруга на нулі. З чим це повязано? чи означає це, що ці умовні 40 вольт на нулі можуть спалити мені станцію, якщо я підключусь способом з відео?
2 питання - зробити підключення як на відео - це означає що ми подаємо напругу зі станції на нуль? Бо у станції немає нуля. Вона видає умовно +110В з одного отвору і -110В з іншого отвору розетки. Якщо це багатоквартирний будинок і кілька сусідів так зроблять, то чи не попалять вони один одному станції?
P.S. У мене котел працює від станції поки вона в режимі УПСа. Але не відомо що буде коли зникне електрика. Чи буде станція умовно "давати котлу доступ до нуля з розетки" коли зникне світло.
В першу чергу перевірте чи станція працює без світла, щоб не колхозити підключень до нуля, достатньо вимкнути автомат на якому підключена станція, або ввідний автомат, якщо він не двохполюсний і розриває тільки фазу, одним словом вам потрібно розімкнути тільки фазу, нуль мережі повинен залишатися не розімкненим.
На рахунок струму на нулі, все впорядку, по ньому завжди циркулює струм , просто він надто мізерний, щоб засвітився індикатор і наніс якоїсь шкоди.
Котел із нуля бере тільки землю , бо нуль заземлений в електромережі, струм між станцією і нульом не циркулює , оскільки електричне коло із фазним провідником розірване.
Станції не попалять , бо щоб струм повернувся назад у станцію, повинен бути фізичний звязок з другим потенціалом на виході станції. Тобто він повинен від умовного нуля станції пройти коло і вернутися на умовну фазу станції, а фаза в нас в розриві, вона ніяк не задіяна в даній схемі.
Я зустричав такэ що по вулыци ремонтировалы провода и подали на дом фазу и ноль наоборот!
Йдеться про справну електромережу. Є така приказка - раз в рік і палка стріляє. Ніхто ні від чого не застрахований на 100%. Якщо таке і трапляється, то дуже -дуже рідко.
Фаза і Нуль це не просто два кабеля як в подовжувачі, вони відрізняються між собою, особливо нуль, і як мінімум нуль на шляху від трансформатора до будинку один раз заземлений
Спробуйте таий спосіб. 1. Чекаємо, коли вимикають світло і вмикаємо станцію у мережу. Вхідний автомат НЕ вимикаємо. Заряджатися станція не може, а передавати нуль з мережі може. 2.Під'єднуємо до станції котел і користуємося. Простіше навряд чи вийде. Спосіб цілком природній, безпечний. У мене фазозалежний котел. Тестував зі станціями Bluetti AS70P та Bluetti AS180P. Результат хороший. Дивуюся, чому люди ускладнюють собі життя.
@@ОлександрГненний-ы6яСаме так, я вже це неодноразово писав, перед початком любих маніпуляцій потрібно перевірити чи станція прокидує нуль, тобто те про що ви написали, але станції з зовнішнім блоком живлення такого не вміють, як і не мають повноцінного режиму ДБЖ. Моя станція також цим похвалитися не може, бо вона не підбиралася для роботи з котлом.
💯.
А раптом світло включиться...Зарядна станція не сгорить?
@@ІринаНекрашевич згорить,але тут про це не кажуть)
В мне AC180P так не працює, бо мабуть при виимкненні вимикають і фазу і нуль
Автомат вводу резерву сам передасть нуль з мережі в положені живлення від інвертора? Чи там теж треба мудрити з додактовими кабелями.
Теж потрібно мудрити.
Перемикач резерву в першу чергу для безпечного користування, щоб уникнути вилок суєцидника, та виключити варіант подачі на станцію 220 від місцевої електромережі.
Якщо станція планується виключно під котел, це все діло можна зібрати в малому електрощитку біля котла, підключити нуль на пряму, і ніяких додаткових дротів тоді не потрібно виводити.
Але перед усіма цими танцями з бубном вам потрібно перевірити ваш інвертор підключений просто до домашньої розетки, типу для заряджання акумулятора, навіть якщо немає світла. В більшості випадків станції та інвертори, які заряджаються від звичайної вилки , а не через зовнішній блок живлення, автоматично беруть нуль з мережі , коли підключені на зарядку. Слід тільки витягнути вилку, навіть якщо немає світла, котел відразу падає в помилку.
@@Zmarnoid В мене станція BLUETTI EB3A. Коли котел підключен до станції, а станція в свою чергу підключена в режимі зарядки до розетки 220В, то горяча вода на котлі є (тобто для котла є нуль). Якщо вимкнути автомат, то звісно нуль обривається, і вода горяча вже не йде. Але якщо автомат не вимикати і знеструмлюються мережа під час blackout, то нуль теж не працює і горячої води немає. Чи може нуль виключатися із мережі при відключенні е/е?
Бачив вілео де 100ком резистор зєднбвали заземлення з нулем і всі проблеми,можна і у вилці котла так зробити і не паритись .
Я одного не могу понять вот к примеру я купил ecoflow delta 2 и он со своих розеток дает две фазы ( проверял сам лично тестером ) то есть когда вы предлагаете в розетку ecoflow подключить удлинитель с розетками то там тоже естественно будут две фазы и после этого вы предлагаете с городской розетки подключить другой удлинитель с нулем в переноску где две фазы ? Ничего не произойдет ?
@@didisdara7277 Дельта 2 вроді вміє прокидувати нуль, можу помилятись. Для початку попробуйте поставити Дельту на зарядку, включити АС і поміряти фази індикатором, якщо це дійсно так, мала б світити тільки одна фаза, сама Дельта через провід зарядки прокине "нуль" з мережі і на виході получається повноцінні фаза нуль, як тільки ви від'єднаєте зарядний кабель, в Дельти знову з'явився 2 фази.
На рахунок занулення суть така, в любій станції буде на виході дві фази, оскільки вони не мають фізичного зв'язку із землею. По суті це навіть не фази, а два рівні потенціали, які в сумі складають 220 воль. Як тільки один із потенціалів заземляється, не важливо як, через заземлення в розетці, через нуль в розетці, чи просто штир в землю забєте і до нього підключите одну із фаз, в станції зявиться повноцінна фаза, а та що контактує із землею, стане нулем.
Якщо коротко, в дельти декілька розеток на виході, для занулення Дельти не потрібно гірлянди з переносок, достатньо один провід вилка вилка тільки з нулем як на відео вставити в дельту, немає значення як, а другий в розетку квартири, щоб нуль співпав з нулем, інакше буде бах, і основна умова щоб нуль не відключався ввідним автоматом від мережі.
Я б не радив займатися цим колгоспом, перепробуте спочатку всі інші методи, заземлення, спосіб з резистором, ну і основне, перевірте чи станція прокидує нуль. Бо у випадку занулення через вилку, вірогідність спалити станцію така ж, як і підключати квартиру до станції через кабель вилка-вилка.
Якщо зробити це культурно, через перемикач резерву, метод має право на життя, в мене так станція працює з перших блекаутів, нічого з нею не сталося за цей період, станцію використовую тільки для котла.
Вибачайте за такі довгі дисертації, коротше не вмію.
Я заземлення підєднав до станції одного провода котел запрацював не знаю наскільки це безпечно!
поки із заземленням все в порядку, безпечно. Якщо заземлення будинку обірветься із контуром заземлення в землі, у вас на вусиках заземлення в розетках буде так звана фаза із станції, ну і відповідно на всіх металевих корпусах заземлених побутових приладів. Проте, навіть якщо зловитися за такий побутовий прилад, уразити струмом не мало б, оскільки не має замкнутого кола. Струм повинен пройти від станції через людину в землю, і з землі повернутися на інший вихід станції. Тому якщо ловитися окремо за любий вихід станції, струм не бє, а як тільки заземлити чи занулити станцію, тоді вдарить добряче, якщо зловитись за фазний вихід. Ну але краще без експерементів.
Гарне відео,питання таким способом інвертор можна заземлити ?дякую
@@ЕмилияМегела Так. Тут немає значення, інвертор, генератор чи зарядна станція, принцип для всіх однаковий. Головне це зробити безпечно, без імовірності переплутати нуль з фазою, типу вивести нуль з домашньої розетки напряму, без вилки.
@Zmarnoid дякую:-)
Добрий день. Чи надаєте свої послуги ? Проживаю сама у Львові і дуже актуальна дана проблема, маю зарядну станцію, але котел не працює. Потрібно допомогу професіонала.
Буду вдячна за відповідь
@@NM-kp8hc Ні, послуг не надаю, професійно електрикою не займаюся.
Ваша станція Заряджається від блока живлення, чи в неї просто підключається напряму один провід для зарядки ?
Якщо звичайний провід, тоді попробуйте станцію поставити на зарядку, навіть якщо немає світла і попробуйте запустити котел.
Якщо не спрацює попробуйте покрутити вилками, тобто вилку на зарядку підключаєте в розетку проводом вниз, аналогічно вилку котла, якщо результату немає, перекидуєте спочатку вилку котла в протилежну сторону проводом в верх, якщо знову результату не має, тоді перекидуєте вилку зарядки проводом вверх. Таким чином необхідно перевірити всі положення вилки котла в станції, та вилки кабеля зарядки в розетці. Якщо вам пощастило, і ваша станція вміє "прокидувати нуль" малоб працювати без додаткових маніпуляцій, в деяких станціях достатньо підключити станцію в розетку.
А якщо ж у вас станція заряджається зовнішнім блоком живлення , тоді вищезгадані маніпуляції марні, станцію потрібно "заземляти" або "зануляти". Є ще третій варіант з подовжувачем із резистором всередині, але по цьому нічого вам сказати не можу, бо не тестував цей спосіб.
@@Zmarnoid щиро Вам вдячна за відповідь!!!
Дозвольте скопіюю дані з інструкції даного дивайсу - Talius
POW-ON3000VA
2700 Вт потужності, три входи Schuko.
ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ SAI ONLINE TALIUS POW-ON3000VA
Типи запису L+N+PE
Вхід voltaje 208/220/230/240 В змінного струму
Діапазон напруги 110~300 В змінного струму, 110~176 В змінного струму, 280~300 В змінного струму
Частотний діапазон 50/60 ± 6 Гц (за дефект), ± 10 Гц (налаштовується)
Час відповіді Режим змінного струму акумулятора 0 мс, зворотний обхід 4 мс
Тип батареї Свинцево-кислотна батарея
Потенції 7aH X6
Вага 21,4 кг
Інтерфейс 1x USB, 1x RS232, 1x EPO
Бачив відео де 100ком резистор зєднювали заземлення з нулем і всі проблеми,можна і у вилці котла так зробити і не паритись
Знаю, резистор в цій схемі відіграє роль зниження потенціалу, щоб корпус котла не "щіпав". Мені цей метод не зовсім до вподоби, хоча він робочий.
Мені простіше зібрати один раз схему з перекидним рубильником, щоб постійно не переставляти вилку котла із станції в розетку і навпаки.
Треба змінити аватарку
BRAND
А всю квартиру,або одну кімнату можна такою вилка вилка
Якщо мова йде про вилку з відео , то нічого не вийде, бо в вилці фаза не підключена. Якщо звичайна вилка-вилка, то заживити квартиру чи кімнату можна, але потрібно обвязково завжди вимикати ввідний автомат, інакше згорить станція після подачі світла від міста. Якщо на вході стоїть автомат тільки на фазу, після підключення звичайним кабелем вилка-вилка, станція автоматично занулиться і котел буде працювати без додаткових танців
Якщо потужність станції дозволяє, можна і всю квартиру, тіки постійно потрібно слідкувати за ввідним автоматом, і що ще головне, не зловитися за одну із вилок під напругою. Краще це робити через перемикач резерву.
ще простіше я на Блуєтті просто увімкнув зарядку в розетку і все запрацювало 😅
Таке працює на станціях, які "прокидують" нуль з розетки на вихід станції.
Станції із зовнішнім зарядним , або станції які в режимі віддачі вимикають нуль, просто так працювати не будуть.
у меня с с блуетти такое не сработало
в мене bluetti ac60, котел protherm jaguar. Не запрацювало.
@@artche8565 у мене EB70
Купив зарядну станцію р25 3Е за 35600 це з доставкою до дому, увімкнули котел і він працює ємність 1500 кВ/год, з мінусів шумні вентилятори.
Це в більшості від котла залежить, а не від станції.
екофло не працює а Р25 так@@Zmarnoid
@@TkachukOleksandr можливо ваша станція прокидує нуль, коли підключена в розетку на заряджання. Мій знайомий минулого року декілька днів бавився з інвертором, не запускався котел, вже хотів повертати, але достатньо було інвертор підключити в домашню розетку (нема значення є світло чи ні )на заряджання, як відразу все запрацювало.
@@Zmarnoid я не електрик, тому не можу вам точно відповісти, але станцію я не вмикав в розетку, я тільки котел підключив до станції і працює, в сусіда котел такий самий як і в мене і екофло не може запустити, може станція має свій нуль, не знаю, але пишу, бо може комусь згодиться інформація.
@@TkachukOleksandr дуже цікаво і одночасно дивно. Станція, інвертор чи генератор нікуди не підключена не може мати нуля. Цікаво чи ваша станція запустить котел сусіда. Зовні котли можуть бути одинакові, а ревізії можуть бути різні, можливо в ваших котлах різні методи вимірювання контролю вогню в камері згоряння. Цікаво, цікаво.
Дядя Вася з ДТЕКу, який на опорі після урагану під'єднує 2 жили СІП на твій будинок:
раз в рік і палка стріляє. Погано стане не тільки станції, і не відомо чи реле напруги встигне відпрацювати.
Ми після аварійного відключення, чи загрозі обстрілу завжди вимикаємо двухполюсний ввідний автомат, вмикаємо тільки тоді, коли бачимо що всюди включили, і напруга не "скаче".
Працюємо на сервіс по ремонту станцій😅
@@Timukrain в другому варіанті як би ви не хотіли цим станції не спалите ? У випадку виведеного напряму з розетки нуля, як би ви не крутили дротами нічого ви не зробите станції.
Вчіться слухати і аналізувати, а не ляпати дурниці 😅😅😅
вилка суїцидника ахахахаах
Уже так подключали выбил автомат на щитовой
Якщо все підключено правильно, там нема чому вибивати, бо струм по цьому кабелю не бігає. Нагадую що цим зєднанням ми не підключаємо все помешкання до станції, а тільки котел.
З такими речами краще не жартувати, якщо є сумніви, краще нехай це робить фахівець, та й взагалі для постійного використання це не годиться, бо рано чи пізно спрацює людський фактор, і вилку вставите навпаки.
Любу електричну схему з небезпечною напругою слід збирати так, щоб при її експлуатації ні на одній ділянці такої схеми не було оголених частин з небезпечним потенціалом.
Краще ще трішки потратитись, і підключити це діло через перемикач резерву.
Ви по суті не до нуля підключаєте, а до землі. Бо нуль заземлений на підстанції. Тому з того боку де розетка можна підключити до заземлення, і якщо у Вас заземлення в розетці підкючене то має працювати, а схема стане безпечною.
Буде працювати 100%. Але нехай захисний провідник працює як захисний. Хоть нуль і заземлений , а в деяких випадках заземлений два рази, заземляють його в цілях безпеки. Безпечна для мене в першу чергу схема, яка мінімізує шанс на ураження струмом. При обриві нуля струм на нульовому контакті залишиться в розетці, а при обриві землі, струм буде на корпусах всіх заземлених приладах будинку. Тому нехай краще згорить станція в разі аварії, аніж когось вдарить струмом.
не розумію, навіщо взагалі та "земля" потрібна? ніколи не чув щоб когось вдарило струмом, чи вбило з-за відсутності "землі". ніколи, якщо замовник сам не просить, не прокладаю дроти з "землею".
Шановний авторе, допоможіть вирішити проблему з підключенням фазозалежного котла до ДБЖ. Напряму від мереджі все працює штатно. При зникненні струму котел та ДБЖ ведуть себе спокійно. Прис пробі запустити (що опалення, що гаряча вода) навіть запускається але через кілька секунд зупиняється з помилкою. Дійсно на виході з ДБЖ світиться дві фази. Треба пробувати робити "вилку цуїцидника") І ще одне: підключення ДБЖ до мережі зробеле через подвійну розетку. На ній ще висить "морозилка". То для таких "фокусів" необхідно робити окрему розетку?
@@АлексБіліченко найпростіший і найшвидший спосіб, це заземлити вилку котла. Тобто вам потрібно до одного із контактів вилки котла підєднати провід заземлення, який потрібно з'єднати з заземленням будинку.
Якщо заземлення немає, пошукайте на ОЛХ трійник з резистором в середині. Там практично те саме, тільки все в трійнику і контакт вилки зєднується з контактом заземлення через резистор.
Ну і останній спосіб це такий як на відео - занулення. Але він небезпечний і потребує пильної уваги до себе, бо потрібно постійно слідкувати за нулем і фазою, якщо переплутаєте буде бабах, можна звісно це зробити безрозбірним і безпечнішим, але потрібно добре розуміти що ви робите, цей спосіб також не потребує заземлення.
Перед любими маніпуляціями попробуйте поперекидувати вилку самого дбж, потрібно знайти положення так, щоб нуль на вилці котла співпав з нулем в розетці, а можливо ваш дбж просто нуль не прокидує, тоді тільки вищеописані способи.
Якщо досі не знайшли виходу із ситуації, пошукайте ось такий трійник : ua-cam.com/video/4sKSqr3DzmE/v-deo.htmlsi=dOdR-F16fI7z-Lgw
Якщо нема землі, то так не працює. А земля не у всіх є🎉
@@ИгорьМоскаленко-з9б в даному відео про землю не йдеться, а про робочий "нуль" , який теж заземлений.
@@Zmarnoid так якщо нема землі, то як робочий 0 можна заземлити?
В цьому ж фішка, що при використанні арж(автомат резервного живлення) маючи землю, можна отримати 0.я якщо землі нема, то і 0 нема.
@@ИгорьМоскаленко-з9б на вході в квартиру фаза, нуль, і заземлення. В даній схемі провід заземлення не відіграє абсолютно ніякої ролі, нуль який заходить в квартиру заземлений на підстанції, і при комутації в щитовій будинку він розділяється на заземлення і нуль. Заземляючи чи занулюючи станції результат буде одинаковим, а можливі наслідки різні.
Якщо вам потрібно занулити станцію на всю квартиру, нушь розривати не потрібно, ставите в щиті перемикач резерву тільки на фазу, і котел буде працювати від любої розетки, є там заземлення чи ні.
Все делается гораздо проще, в вилку котла, если она разборная конечно, или в розетку в которую включается котел. Между контактом заземления и одним из проводников, впаиваться резистор 1W 75 kOm. И в 95% случаев, все фазозависимые котлы работают от зарядных станций, ибп и т.д.
Є таке, дане відео про занулення. З резистором відео також буде. Мені більше до вподоби ставити резистор в подовжувач, щоб така схема була розбірна, тобто подовжувач зі схеми прибрали і все повернулося в сток.
А взагалі краще це все діло поєднати з перекидним рубильником, щоб постійно не перетикати вилку котла з розетки в станцію і навпаки.
Доброго дня. Питання якщо пакетник вимикає фазу та ноль. Зарядну станцію через вилка вилка під'єдную у розетку квартири чи допоможе "впаиваться резистор 1W 75 kOm" наприклад у пілот до якого під'єднується котел? Якщо допоможе чи можна подалі користуватися цим пілотом з резистором коли з'явиться світло?
Добрий день. Чи надаєте свої послуги ? Проживаю сама у Львові і дуже актуальна дана проблема, маю зарядну станцію, але котел не працює. Потрібно допомогу професіонала.
Буду вдячна за відповідь