Ганебні страви з СРСР

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 31 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 885

  • @otaman2014
    @otaman2014  12 днів тому +206

    Сите убожество, це про харчування в СРСР. Хто мачав хліб у воду в дитинстві періоду СРСР , а потім посипав цукром? Ганебні кулінарні страви з СРСР. В хвальному на расіі СРСР були ганебні страви, громадяни харчувалися погано. Білків бракувало, а от вуглеводів було забагато, тому радянські люди до 45-50 років ставали округлими та одутлими, пухкими

    • @ОлександрМартинюк-в6л
      @ОлександрМартинюк-в6л 12 днів тому +17

      Ми це робили в іншій послідовности. Спочатку на скибку білого хліба, відрізану від буханця-цеглинки, насипався ложечкою шар цукру-піску, а потім, щоб цукор не розсипався, він акуратно з ложечки зволожувався водою або, краще, молоком. Виходила чиста смакота, з якою можна було і до друзів піти, не витрачаючи часу на їдження.

    • @alexserdukov1595
      @alexserdukov1595 12 днів тому +13

      А щодо хліба памʼятаю жлобство помазати хліб салом в потім натерти часником . Ну зʼїсти сало з часником і шматочок хліба в саме натерти. Це Жесть

    • @ОлександрМартинюк-в6л
      @ОлександрМартинюк-в6л 12 днів тому +15

      @@alexserdukov1595, але спочатку треба натирати скоринку зубчиком часника, вмоченим в сіль, бо, по салу ви часник аж ніяк не натрете - забракне тертя.

    • @alexvonbudau4255
      @alexvonbudau4255 12 днів тому +31

      В начале 1980-х в Киеве помню цены на сметану 1,10р. -- 10%-я и 1,25р. -- 25%. И помню цену на пиво "Жигулёвское" -- 33 коп. (из них 20 коп. стоила сама бутылка). Ну и мясо -- 2,10р., правда, на него было страшновато смотреть.
      Сахар стоил 78 и 84 копейки за 1кг.
      Колбаса докторская -- 2,20р., но её даже голодные собаки и коты жрать не хотели.
      Батон стоил 22 коп., хлеб Украинский и Кирпичик -- по 20 коп.. Бородинский кирпичик (чёрный) стоил 24 коп.. А самой вкусной была Паляниця -- по 28 копеек.
      Сливки в молочных бутылках по 0,5л -- 51 копейку. А молоко в "треугольных" пакетах 0,5л -- 17 копеек.
      Жевачки производства Эстонии (в пачке 5 штук) -- 50 копеек. А других то до Перестройки и не было.
      Коржик "Звёздочка" стоил 10коп., а "Картошка" -- 3 коп..
      Мороженое было разное и стоило по разному:
      Замороженный сок -- 7коп.,
      Плодово-ягодное -- 10коп.,
      Сливочное (в жёлтой глазури) -- 13коп.,
      Ленинградское (в шоколаде) -- 18коп.,
      Пломбир белый -- 20коп.,
      Пломбир белый или кофейный в вафельных стаканчиках -- 20 коп.,
      Пингвин (в шоколаде) 22коп.,
      Каштан (в шоколаде) -- 28коп..
      Но я всё равно ни за какие коврижки не хочу обратно в Совок, как бы не старался нацист Вовка Путлер со своей бандой фашистов-кремлядей.
      Путлер капут!

    • @slavas7159
      @slavas7159 12 днів тому +13

      Хліб+ вершкове масло+ цукор. Але це була розкіш вершкове.. Тоді маргарин замість. І це був десерт. А як друга страва (умовно говорячи), то хліб + олія + сіль.

  • @АленаЯрема-к9д
    @АленаЯрема-к9д 12 днів тому +95

    А жарт про те що «люблю часник бо він ковбасою пахне» наші діти навряд чи зрозуміють

    • @TaniaKrokus
      @TaniaKrokus 11 днів тому +6

      Так часто жартував наш дідусь

    • @ДмитроМаксимюк-я5т
      @ДмитроМаксимюк-я5т 11 днів тому

      Це типовий показник ,якщо неякісне м'ясо ,навіть і тепер треба це взяти на замітку .

    • @Руслан-э6ц4т
      @Руслан-э6ц4т 7 днів тому

      ! Народ, вы видели видео как любовно смотрел Зеленский на Кошевого и пытается его поцеловать! Есть видео! А как классно Зеленский и 95 квартал на каблуках вытанцовывают...., Зеленский трижды герой ухилянт скрывался от украинской армии в России и там смешил русских, а сегодня он на мове, просроченный посылает на смерть гордых героеев не рабов украинцев на фронт до последнего не раба, чтобы русские как можно больше убивали друг друга.., а видели как гей Лёша Гончаренко кричал за русский мир! А файна Украина, там гей Притула играл высмеивал гей бандеровцев и ему гей бандеровцы за это не чего не предъявили , значит правда и гей Притула и гей Бандера их гей герои, а гей Стерненко кричал, что -бандеровские бесы, вон из Одессы! Они настоящие гей герои евреи дегенераты Украины или они геи евреи засланные казачки хахаха
      Многие евреи сами говорят, что они не национальность, а болезнь дегенерация вырождение хахаха и по этому кто больше всех ненавидит евреев, это сами евреи и особенно смешанные! и те кто за евреев, это будут только дегенераты разного гендерного разнообразия вида других национальностей! Не зря же если в голове бардак извращение, значит и в трусах будет бардак извращение, это взаимно связано и это наследственное!
      И почему хазары себя считают евреями и лезут в Израиль воевать за настоящих евреев арабов сефардов иудеев против арабов мусульман! Хазары тупые и их используют арабы сефарды!? Хазары в Израиле туристы или оккупанты!?
      Правильно и честно будет устроить войну между евреями, это настоящими евреями сефардами арабами и само названными евреями тюрко хазарами, а причин очень много 1. При нацизме в Германии четверть евреем Гитлере и его окружением полу евреев в газовые камеры гнали этих хазар и газовые камеры были в восточной Европе и не один западный еврей сефард не был замечен в посещении газовых камер! 2. И потом сефарды арабы использовали и продолжают использовать хазаров искусственных евреев воевать за Израиль против арабов мусульман! 3. Иудаизм который считает, что евреи бого избранная нация народ, По этому евреям не рекомендуется (толерантно я выразился, чтобы не забанили) браки с другими, по этому многие евреи сами говорят, что они не нация , а болезнь дегенерация вырождение!
      Может в этом и есть вся суть и проблема самих евреев, по этому кто больше всех ненавидит евреев, это сами евреи! Змея которая сама кусает себя за хвост! И по этому все народы на земле не любят евреев!? А те кто сходятся с евреями и их поддерживают и кричат, что евреи самые умные, самые лучшие, что евреи это бого избранный народ, это только дегенераты разного гендерного разнообразия вида других национальностей!
      Испанскую инквизицию возглавлял Тарквимада, он 100% ееее и в первую очередь гнал на костер своих евреев и дегенератов разного гендерного разнообразия вида! Гитлер и его команда была из четверть и полукровок евреев дегенератов и в первую очередь гнали в газовые камеры своих евреев и дегенератов! Бандера и его команда были еврейских кровей и дегенератами и тоже в первую очередь убивали своих евреев дегенератов, а когда был Бабий Яр в Киеве, то главой полиции в Киеве был полу еврей Пятницкий! Это и есть нацизм!
      А сегодня творится черт знает, что чистокровные евреи и 100% дегенераты Яценюк, Гройсман, Тимошенко, Зеленский и т.д., также чистокровные русские и 100% дегенераты Буданов, Данилов и т.д., себя называют бандеровцами и гавкают на всё русское, на весь православный русский мир и разжигают и подстрекают, чтобы русские убивали друг друга! Это или какой-то договорняк или евреи утилизируют русских ради воссоздания хазарского каганата! Не зря за Украину гей евреи дегенераты разного гендерного разнообразия вида из России Фейгин, Невзоров, Каспаров, Ходорковский, Макаревич, Галкин, Пугачёва, Вайкуле, Ахиджакова и т.д.
      Тут сошлось многое, евреи дегенераты мстят русским за Святослава которые разгромили хазарский каганат!? Галичане католики и греко католики мстят за Хмельницкого и казаков потому то они были русскими и православными и они этих галичан католиков тоже резали как и ляхов, польских панов! Мстят за доброго дедушку Сталина за то что он евреев мерзких дегенератов отстреливал как бешеных собак (Не все дегенераты мерзкие, но все до одного маньяка и самоубийцы, это только дегенераты разного генерального разнообразия вида)! И США и Европа против воссоединения 200 милл., русского народа нации от Карпат до Аляски!
      Народ прочитайте Григория Климова, он в инете бесплатно, через TOR и VPN! Климов доказал, что 50% людей, это дегенераты разного гендерного разнообразия вида и 10% из них это открытые счастливые дегенераты, 40% это скрывают и женятся и замуж выходят и по этому всякие проблемы, разводы, убийства, инцест, дефективные дети и транцгендоры (типо не дефективные) и ещё всякого вида и т.д. , что ведёт к вырождению, не зря же все до одного самоубийцы и маньяки, это дегенараты, не зря психушки дур дома, это родной дом дегенератов хахаха
      Климов доказал, что евреев 90% это дегенераты вырожденцы разного гендерного разнообразия вида, по этому это как тест, против Григория Климова гавкают только гей евреи дегенераты разного гендерного разнообразия вида ха-ха-ха🎉😢

  • @alekssmith
    @alekssmith 9 днів тому +99

    Єдине добре, що було в есересері - його розвал!
    Слава Україні!🇺🇦
    Героям слава!
    Слава Збройним Силам України!

    • @ВикторБлэк-щ5в
      @ВикторБлэк-щ5в 9 днів тому +5

      🇺🇦💯💪💪💪👍👍👍

    • @ViktorSuvorov-fr2vc
      @ViktorSuvorov-fr2vc 6 днів тому +1

      @@КозакЧингачгук путьяhujlo!!а ти 🐓!!

    • @effieli7230
      @effieli7230 4 дні тому +1

      Зараз зате як живемо ох*єнно 😂

    • @ViktorSuvorov-fr2vc
      @ViktorSuvorov-fr2vc 4 дні тому

      @@effieli7230 руская пл ЯТЬ иди на болота на бутьілка сидеть чай расхваливадь !!!

    • @ViktorSuvorov-fr2vc
      @ViktorSuvorov-fr2vc 4 дні тому +1

      @@effieli7230 рюсіш швайне кет на кутак,🖕🖕🖕

  • @ВикторияПеремога-г3м

    На днях купувала свинину в супермаркеті і розговорилася з працівницею на відділку про заготовку тушкованки з купленого м'яса, на що вона зазначила, що раніше тушкованка була смачніша і запашніша... Мої думки з цього приводу такі, що в дитинстві і ранній молодості ці смаки були якраві в сприйнятті, як щось не часте і, навіть, нове! Тепер маємо щодня на столі баланс продуктів і на свята не кидаємося наче "з голодного краю" на страви зі свякового столу. І нині та сама тушкованка має той самий смак, але сприймаємо її, як щось те, що приїлося... Єдине, що не втрачає смаку, це наша садовина 🍇🍎🍐🍓🫐🍒, якої особливо не вистачало взимку мені в дитинстві, тепер можна задовольнити бажання і потреби в садовині в будь-яку пору року!

  • @ОльгаЯремчук-р3ъ
    @ОльгаЯремчук-р3ъ 12 днів тому +100

    Я жила у селі ,в нас була корова, тому їли хліб із сметаною і цукром.Сніданок молоко і хліб з повідлом,або млинці і какао, Нам пощастило

    • @ВалентинМазуренко-я7е
      @ВалентинМазуренко-я7е 12 днів тому +13

      Вам пощастило тому,що Ваша родина ПРАЦЬОВИТА! А як би прийшов додому і чоботи в стелю,то мабуть теж хлібчик з водою в кращому разі із цукром.

    • @СергійПелих-я9х
      @СергійПелих-я9х 11 днів тому +10

      Пощястило бо робивши , з коровою були .

    • @ines962
      @ines962 10 днів тому +3

      Кисле молоко із коржами. Я теж їла таке бабуся із села.

    • @ИринаК-у3о
      @ИринаК-у3о 8 днів тому +6

      А свіжі овочі,сир ,салати,рибу?Хліб хлібом заїдали і болячки заробляли.Всюди крали ,кланятись треба було продавчиням-королевам прилавків.А зараз лікуємо гастрити,гіпертонію від щасливого совєцького дитинства

    • @ViktorSuvorov-fr2vc
      @ViktorSuvorov-fr2vc 8 днів тому

      @@ИринаК-у3о 👍👍👍👍👍і зуби від кач іствєного забетанованого ббрікета киселю або заварного крему!! а на варену ковбасу ісосиськи возили винуждєний убой тобто коли корова, або свиня здоха сама

  • @sas-ci9dx
    @sas-ci9dx 12 днів тому +64

    Їжу готовили в столових на комбіжиру! І коли люди починали обурюватись, то кухарі казали : - З жиру бісяться! 😂

  • @Hrisip
    @Hrisip 12 днів тому +151

    Я так само робив. А ще ми натирали шкірку хліба часником а мякіш поливали олією і солили.

    • @mary-anna8298
      @mary-anna8298 12 днів тому +6

      Точно! А мені колись лікарі таке приписали, але олію рекомендували оливкову. І якимось чудом її десь дістали. Я із задоволення уминала ті ліки.

    • @людмилаярошенко-д5ъ
      @людмилаярошенко-д5ъ 12 днів тому +7

      Я так досі роблю, а зверху помідорчик

    • @olhapavlenko6096
      @olhapavlenko6096 12 днів тому +1

      То вже розкіш

    • @vorpax7320
      @vorpax7320 12 днів тому +11

      А я з бОгатої сім'ї, я салом натирав)))😄😄😄

    • @mary-anna8298
      @mary-anna8298 11 днів тому +6

      @@vorpax7320 сало - сила!

  • @СыроежкинРуслан
    @СыроежкинРуслан 12 днів тому +98

    Щоб радянські раби працювали за копійки, за трудодні, кляти комуняки придумали різні прийоми... Наприклад стахановское движение, дошки почьоту, соцзмагання, герой соцпраці, в газетах печатали передовиків і ударніков...А по телевізору людей лякали, Америка нападьот, капіталісти хочуть знищити совецьки бараки і загнати в рабство... Треба більше добувати вугілля і виправляти заліза... Насправді США завжди допомагала СРСР, побудувала 1500 заводів, ленд ліз, ... Хрущов, Микоян, Брежнєв їздили в США за кукурудзой, хлібом, ковбасой, морозивом....

    • @otaman2014
      @otaman2014  12 днів тому +18

      Повністю з Вами згоден

    • @garyfat7663
      @garyfat7663 12 днів тому +17

      ​@@otaman2014На нашій фабриці японці встановлювали своє обладнадня , побачили Дошку Пошани та й питають: Хто ці люди на портретах ? Їм відповідають : Це ті хто добре працює а вони у відповідь : Так ви всіх інших звільніть якщо вони працюють пагано
      .Довго потім люди сміялися .

    • @АнатолийРудечко
      @АнатолийРудечко 4 дні тому +2

      "суботники" - теж були... Працювали безкоштовно, збір металолому та макулатури в школах, помідори та капусту возили збирати замість навчання!!!

  • @m.chumakov1033
    @m.chumakov1033 11 днів тому +7

    А ви пам'ятаєтє, як вперше з'явився у продажу імпортний марґарин і ми його на хліб мазали, бо він був смачніше нашого вершковоґо масла?

  • @vitalys3423
    @vitalys3423 12 днів тому +168

    Сам 71 року народження з Житомира, пам'ятаю як нас школярів возили до Києва (130 км від нас, тому відносно часто возили, раз на рік як мінімум, а то і два рази на рік) на екскурсію до лаври і ще там по пам'ятних містах столиці, тобто де перднув ленін чи там де героїчно сражалісь красноармєйці, то насправді ціллю цієї поїздки було скупитися в столиці, купити тієї ж ковбаси та курки, що у Києві було у вільному продажу га відміну у нас в провінції, батьки пакували нас грошима на ці шняшки, а вчітелі, що нас супроводжували теж були раді попасти на чергоау екскурсію, більше того ще сусіди давали грошей у кого не було в родині школярів, що мають таку можливість з'їздити на екскурсію до Києва, щоб і їм привезли курку. Какую стану прасралі!

    • @АгаНяф
      @АгаНяф 12 днів тому +8

      😅👍

    • @allusyavysotskaya4478
      @allusyavysotskaya4478 12 днів тому +20

      А до Москви і ленінграду їздили з усього срср😢

    • @Yuliia_Oleksandrivna
      @Yuliia_Oleksandrivna 11 днів тому

      ​@@allusyavysotskaya4478"длинное, зелёное, пахнет колбасой. Поезд Москва-...." 🤦‍♀️ Я мала була, але пам'ятаю, як батьки з Харкова їздили до Москви, привозили якийсь "дефіцит". 🙄

    • @Tyhonova
      @Tyhonova 11 днів тому

      Я в 1990 р в москві була, в командировці на місяць. Десь до тисячі рублів просадила на продукти. Додому кілька посилок відправила і в торбах присунула. Там кава, мандарини прямо на тротуарі продавались​. У нас мандарини так само продавали посеред вулиці, але лише в грудні.@@allusyavysotskaya4478

    • @m.chumakov1033
      @m.chumakov1033 11 днів тому

      @@allusyavysotskaya4478 Я наприкінці 80-х раз на рік їздив із Запоріжжя до Москви (1100км) придбати щось з одягу, взуття тощо, й ми завжди намагалися привезти щось дефіцитне з їжі, сир, ковбасу, шоколадні цукерки.

  • @Gorobets22
    @Gorobets22 10 днів тому +79

    Дякую. Згоден з вами повністю. В 60-ті роки, навчаючись в тех. училищі в Києві, голодував, тижнями, перебивався пиріжками з лівером, запиваючи газованою водою. І це було розкішною стравою. Пізніше,коли вже працював, то шукав м'ясо по всьому Києву, а було воно тільки в центральному гастрономі, де могли розчавити в черзі. Тотальний дефіцит усього - одежі, їжі, побутових товарів, то було звичне життя "савєтскава чєлавєка". Все треба було "дістати" - "по знакомству", "по блату". Бував я і в москві, і в ленінграді, ростові-на-дону, тамбові, горькому тощо. Бачив той "русскій мір" із середини - бруд, таргани по стінах у кафе, їдальнях, готелях навіть біля "краснай площаді" в москві. Дивуюся тим, хто ностальгує за тим убогим існуванням. Я мав вищу освіту пристойну роботу, та зарплату, але зажди розумів, що живу в країні, де править зло, брехня, та жорстокість.

    • @ОксанаАбрамова-ч6с
      @ОксанаАбрамова-ч6с 8 днів тому +1

      Слава Богу, шо ви зараз живете в раю при жізні і жерете бананаси !

    • @ViktorSuvorov-fr2vc
      @ViktorSuvorov-fr2vc 8 днів тому +3

      @@Gorobets22 скільки штук бананів ви з'їли при совку??? і уявляли що десь є ввакадо і ананаси??

    • @ViktorSuvorov-fr2vc
      @ViktorSuvorov-fr2vc 8 днів тому +1

      @@ОксанаАбрамова-ч6с іди на моск ва там тобі кабздон калбаси по2, 20 дасть!!

    • @Aleks_Aleks59
      @Aleks_Aleks59 8 днів тому

      Да зрачки сейчас много, а все человеческие хорошие качества утрачены. Да и жрачка хорошая сейчас по карману только тем, кто у кормушки.

    • @ViktorSuvorov-fr2vc
      @ViktorSuvorov-fr2vc 7 днів тому +3

      @@Aleks_Aleks59 тибье на болотах пхуйло па ящику раскажет как вам весь Мир завидует дьік что от такого счаятия можно и не жрать савсем

  • @АленаЯрема-к9д
    @АленаЯрема-к9д 12 днів тому +80

    Лише дякуючи бабусі в селі ми могли більш менш нормально їсти. У бабусі було до гектару городу який допомагали обробляти всі її діти. І лише завдяки їй ми бачили сир, нормальне молоко, курятину і на свята свинину

    • @ГалинаІванченко-й1ч
      @ГалинаІванченко-й1ч 11 днів тому +3

      Дивно! Так багато землі колгоспникам не давали. Можливо, залежало від регіону.

    • @АленаЯрема-к9д
      @АленаЯрема-к9д 11 днів тому +6

      @@ГалинаІванченко-й1ч , здається від кількості людей залежало. Точно не скажу . Але в бабусі було досить велике господарство. Дві корови, кінь, свині, птиця , кролі і дуже багато городу. Частково в селі біля хати і за селом. Це Херсонська область

    • @ГалинаІванченко-й1ч
      @ГалинаІванченко-й1ч 11 днів тому +5

      @@АленаЯрема-к9д Житомирська область: 20соток біля хати, ще десь 10соток в іншому місці і десь 15-20 соток під сіножать( там не можна було обробляти землю, тільки на сіно). І все)))

    • @АленаЯрема-к9д
      @АленаЯрема-к9д 11 днів тому +4

      @@ГалинаІванченко-й1ч , а я завтра в батьків попитаю як було. Бо я лише з їх розмов пам’ятаю

    • @sergijkravchenko1300
      @sergijkravchenko1300 10 днів тому

      Ого, щось ви плутаєте. Вас би розстріляли за гектар.

  • @ЮрийЮрий-с8ч
    @ЮрийЮрий-с8ч 12 днів тому +75

    А ще часником натирали і смальцем !!!!

    • @otaman2014
      @otaman2014  12 днів тому +18

      І смалець зверху сіллю

    • @vladyslavoliinyk6722
      @vladyslavoliinyk6722 12 днів тому +13

      Так , я це називав хліб-ковбаса бо він часниковим присмаком її нагадував .

    • @Kviten99
      @Kviten99 12 днів тому +3

      @@ЮрийЮрий-с8ч Як я роблю такий бутерброд, домашні сміються :
      Тобі їсти нічого? А я на смалець часник і аджику...

    • @halkaa.6829
      @halkaa.6829 12 днів тому +1

      І що?.

    • @ЛарисаФедина-х7к
      @ЛарисаФедина-х7к 11 днів тому +2

      Це ще добре

  • @tetyanaTatika
    @tetyanaTatika 12 днів тому +101

    Мочали і хліб і коржі. Прийдеш зі школи в хаті холодіна, жерти хочеш як собака. І бігом за той шмат хліба і цукор, як немає хліба, то задубівший шмат коржа.
    Шматки ковбаси були вкрай рідко.
    Вчителі української мови мали малу зарплату і багато роботи, на відміну від вчителів російської, яким доплачували суттєво.

    • @leo-sd6ws
      @leo-sd6ws 12 днів тому +13

      Приходив зі школи, в хаті завжди було що їсти. Якщо була осінь,і похолодання, то палив грубку, запас дров завжди був на кілька зим. Якщо не було чогось вареного, то завжди було сало, сир, сметана, молоко, варення, мед. Так що все залежало не від совка, а від людини, від батьків.

    • @ВалерийРусаненко
      @ВалерийРусаненко 12 днів тому

      А у меня всегда била стерлядь да икра севружья.

    • @Yuri_fon_Koh
      @Yuri_fon_Koh 12 днів тому +1

      @@leo-sd6ws жив в селі

    • @leo-sd6ws
      @leo-sd6ws 11 днів тому

      @@Yuri_fon_Koh і шо?

    • @leo-sd6ws
      @leo-sd6ws 11 днів тому

      @@ВалерийРусаненко і шо, била, била, і не забила, кацапе?

  • @ПетроКрецул-ъ7ч
    @ПетроКрецул-ъ7ч 12 днів тому +45

    По-моєму, рису багато їсти не доводилось, бо він був на той час найдорожчою з усіх круп, які можна було купити в магазині

    • @otaman2014
      @otaman2014  12 днів тому +10

      рис тримали на голубці.

    • @ЯрославаФецич
      @ЯрославаФецич 12 днів тому +14

      Гречка була дефіцитом, давали діабетикам і ветеранам

    • @Чупакабра878Слобожанська
      @Чупакабра878Слобожанська 12 днів тому +9

      А ще цей рис смердів керосином(гасом), бо його везли в танкерах, а в нас не вирощували, краснодарський був дефіцитом

    • @alexvonbudau4255
      @alexvonbudau4255 12 днів тому +7

      ​@@ЯрославаФецич
      ​@ЯрославаФецич Да, такое было: гречка почему-то была в Украине дефицитом, хотя 80% всей гречки в Совдепии выращивали в Украине. А вот на Урале и в Сибири украинской гречкой закармливали свиней и птицу, а то и просто в реки мешками высыпали от переизбытка.

    • @alexvonbudau4255
      @alexvonbudau4255 12 днів тому +6

      ​@@Чупакабра878Слобожанська В Украине рис выращивали в Одесской, Херсонской и Крымской областях.

  • @ГаляКовтун-п4з
    @ГаляКовтун-п4з 12 днів тому +82

    Моя баба, 1917 року народження, пережила кілька голодів ( голодомор в тім числі), каторжні роботи в Німеччині в період другої світової, заробітки на шахтах на Донеччині і говорила так- аби й вовна, аби кишка повна. Не від хорошого життя народилась така приказка, очевидно шо сьорбнула горя моя бідна бабуня.

    • @halyna2020
      @halyna2020 12 днів тому

      А моя бабуся казала - клоччя, чи вовна, аби кишка повна.

    • @YV_UCa
      @YV_UCa 12 днів тому +17

      Моя бабуся казала так само: хоч і вовна, аби кішка повна! Теж розповідала багато про Голодомори, та про поведінку нквдистів на Харківщині, коли вони не давали голодуючим людям з села дістатись до міста... Щоб вижити... Багато розповідали про Голодомори 32-33 по, потім 1937 р, а потім був страшний голод в 1947 році, вже після війни... Це - Миколаївщина😢

    • @СергійПелих-я9х
      @СергійПелих-я9х 11 днів тому +8

      Наш дідусь з 1914 року народження теж казав хоч вовна аби в червні повно

    • @valentynakhomenko9363
      @valentynakhomenko9363 11 днів тому +1

      Мою прабабу вивезли до Німеччини на заводі працювати. То жінка директора завода побачила її і забрала працювати на кухню, така худа була.

    • @valentynakhomenko9363
      @valentynakhomenko9363 11 днів тому +3

      ​@@СергійПелих-я9хмій дід в 47-му в яслах наївся вишневого листя шо ледь підкачали. Але казав що раніше було добре

  • @ІринаКундик-л4у
    @ІринаКундик-л4у 12 днів тому +68

    Ото ми жили, батьки працювали, а цукерок шоколадних, майже не було, особливо в селі; хліб з цукром - то було "смачно", діти завжди хочуть солодкого, а совок не додавав. Вам вподобайка за розповідь .

    • @user-nl8bc3gy7y
      @user-nl8bc3gy7y 10 днів тому +3

      Шоколадні цукерки були, каракум 7 рублів за кіло, зарплата прибиральниці 70 рублів на місяць

    • @ViktorSuvorov-fr2vc
      @ViktorSuvorov-fr2vc 8 днів тому

      @@user-nl8bc3gy7y батончіки і школьніє хай би їм грець

    • @elenarose6220
      @elenarose6220 8 днів тому

      Я с Запоріжжя,це місто і в нас була кондитера і шоколадні цукерки були,різні

    • @ViktorSuvorov-fr2vc
      @ViktorSuvorov-fr2vc 7 днів тому

      @@elenarose6220 із і кондитери

    • @Glory_To_AFU
      @Glory_To_AFU 6 днів тому

      @@user-nl8bc3gy7y 70 рублів кажеш,а скажи-но мені скільки коштував спортивний костюм на юнака-дівчину(не ото гівно синє зі шматки,а з вовни зроблений - з начьосом),і скільки треба було економити прибиральниці щоб придбати двом бітям раз на рік(бо дітки ростуть)?По каракуму: купити той каракум був той ще квест.Черга(якщо повезе то блат).Були ще цукерки"мєтєоріт",аж один раз куштував,батько на новий рік десь достав. А ще були іріски(привіт пломби і молочні зуби),також в дефіциті були. А так то так,70 рублів то були гроши-ДЕНІЖИЩІ,от тіко щоб їх витратити,треба було постаратись.

  • @ВалентинМазуренко-я7е

    Я не фанат совка,але все вище сказане в своїй основі стосується так званої разссєі. В україні було з харчуванням набагато краще принаймні з середини 70-х . Працював в ті часи водієм-далекобійником,так що бачив все на власні очі! І Вам всі ,хто в ті часи їздив поСРСР скажуть серед 15 республік раша ЗАВЖДИ була голодна і ЛЕДАЧА!

    • @Yuri_fon_Koh
      @Yuri_fon_Koh 12 днів тому +5

      тут також була срака - з кінця 70х в Україну навіть пшеницю завозили - совок не міг виробити достатньо

    • @Alexander_Ivanovich
      @Alexander_Ivanovich 11 днів тому

      👌👍👏

    • @m.chumakov1033
      @m.chumakov1033 11 днів тому +10

      Ми в Україні жили досить бідненько, але у 1990р. мені довелося поїхати у відрядження до Іркутська. То був просто голодний край у порівнянні із Запоріжжям.

    • @ines962
      @ines962 10 днів тому +2

      Була і е голодна. Андрофаги нікуди ниділись. Короїди

    • @АллаЛісняк
      @АллаЛісняк 9 днів тому +5

      Згодна з вами В Украіні в 70роках вже було все,у школі нас теж добре кормили,колгосп наш був багатий.

  • @TheStarikas
    @TheStarikas 12 днів тому +40

    Я з 1984 року, то теж так робив, хліб з водою і цукром!

    • @otaman2014
      @otaman2014  12 днів тому +4

      Я трішки старший з 1976

    • @НинаТерентьева-п9ш
      @НинаТерентьева-п9ш 12 днів тому +6

      Мені не зайшов такий "десерт". Мною тіпало, коли спробувала, а брату подобалось, деколи їв хліб з водою і цукром

    • @Taisiya87
      @Taisiya87 12 днів тому +11

      Мені 64+. Пам'ятаю столовки СРСР у садках, школах, підприємствах та піонерських таборах. Бр-р-р...

    • @ЮляПестич
      @ЮляПестич 11 днів тому

      Ще варили цукерки з води та цукру в ложках ,ПотIм виливали на кришку металеву , клали в них спичку и от « петушок « на палочцi

    • @СергейДолгов-с3ъ
      @СергейДолгов-с3ъ 2 дні тому

      Мій дід казав на цю страву снікерс.

  • @mch7869
    @mch7869 11 днів тому +8

    Я працювала на м'ясокомбінаті в столовій. У нас на відро фаршу додавали 2 білі хлібини розмочені. То котлети були добрі

  • @sharmysharmya4521
    @sharmysharmya4521 12 днів тому +18

    Ну, такоє. А нам в дитинстві будо дуже смачно коли в селі набігаєшся, вже і їсти хочеться, а дорослі ще на городі порпаються. То відріжешь від сірого пшеничного хліба (а він набагато смачніший ніж білий) кусок, поллєш трошки свіжозбитою олією що має аромат смаженого насіння, посипеш трошки сіллю або цукром, і несеш ся далі на вулицю гратися аж до того як вже затемно покличуть додому вечеряти і спати.
    Де ж ти моє дитинство... Вже й ми дорослі... Наразі моє село близько до лінії фронту, і було всраті братушки його обстріляли, троє загинуло....

    • @svaleks566
      @svaleks566 12 днів тому +3

      😢

    • @alinessens3354
      @alinessens3354 12 днів тому +3

      😢

    • @mariakrasina5919
      @mariakrasina5919 12 днів тому +4

      До сих пір ненавиджу запах свіжезбитої соняшникової олії. Були часи, коли окрім хліба та олії, в домі не було нічого....

    • @Tatiana-le8ir
      @Tatiana-le8ir 11 днів тому +2

      😢

    • @sharmysharmya4521
      @sharmysharmya4521 11 днів тому +2

      @@mariakrasina5919 У кожного свій життєвий шлях, свій досвід і власні асоціації. Шопоробиш

  • @Чупакабра878Слобожанська

    В мене на сніданок у савєцькому дитинстві були булка з маслом, чай і потиличник, щоби встигла до школи 😢

    • @НатальяБей-э3у
      @НатальяБей-э3у 12 днів тому +7

      То Вам ще повезло..
      В мене був сніданок з супа..А суп з зажаркою з цибулею. ФУУУ..
      Я маму покійну любила .
      Але отой суп терпіти не могла.
      І зараз суп готую дууууже рідко .І то , це червоні супи - борщ , капусняк ,розсольник .
      При чому , надаю перевагу пісним стравам.

    • @НаталіяЯ-п9х
      @НаталіяЯ-п9х 11 днів тому +3

      Я чомусь не пам'ятаю що було в мене на сніданок, напевно те що зоставалось з вечері.Хоча звичайно не голодували, бо жила в селі.Ковбаса для нас була в дефіциті і з радістю її їли з яєчнею при нагоді.А ось картопля то в різних варіаціях майже щодня.

    • @TaniaKrokus
      @TaniaKrokus 11 днів тому +1

      😂

  • @halyna2020
    @halyna2020 12 днів тому +27

    А ще був такий смаколик, як хліб вмочений в олію та посипаний сіллю

  • @ОксанаИлленко
    @ОксанаИлленко 12 днів тому +63

    Я з 1974 і теж мочала чорний хліб в воду ,а потім в цукор. Такі були злидні, хоча батько за копійки не злазив з трактора, а мати працювала на цукровому заводі.😢😢

    • @maksumy
      @maksumy 12 днів тому +4

      "мати працювала на цукровому заводі." - так ось чому вдома цукру було багато ;-)

    • @ГалинаІванченко-й1ч
      @ГалинаІванченко-й1ч 11 днів тому +7

      Напевно батьки економили і на книжку все клали. Так людям голови забаламутили тими заощадженнями, що після розвалу союзу багато хто до лікарень потрапляв.

    • @АллаЛісняк
      @АллаЛісняк 11 днів тому +2

      А ви з якого регіону?У нас в Кривому Розі було все і ми не голодали.

    • @ОксанаИлленко
      @ОксанаИлленко 11 днів тому +3

      @@АллаЛісняк сумщина, і ми не голодали, але з солодощів крім петушків та горошка нічого не могли собі дозволити.

    • @АллаЛісняк
      @АллаЛісняк 11 днів тому +1

      Я вибачаюсь, у нас були інші солодощі.І я вам співчуваю івибачаюсь.

  • @rul-p3t
    @rul-p3t 12 днів тому +10

    Подяка за працю!
    Що було, то було.
    В студентській столовій я їв за 1 рубль 20 коп. Туди входив борщ чи суп, гарнір з картоплі, котлета чи м'ясо тушковане і пів стакана сметани. Але в нашій столовій варили дуже добре. Це були часи кінця 80-х.
    Наїстися за 30 рублів на місяць було важко одному члену сім'ї, адже зарплата в мами була 60 рублів, в батька трохи більше але сім'я із 4-х осіб - це був стандарт радянської сім'ї.

  • @БджолиіпасікаОлександра

    😮радянська бувальщина.
    ''продайте мені сметани, що замужем не була'' (не розведена)

  • @АнничкаКовалева
    @АнничкаКовалева 12 днів тому +24

    От знаєте, не на захист совка, а по факту: чим хліб з цукром шкідливіший за чіпси та сухарики з купою єшек? Чим ситро, яке швидко псувалося чи молоко, яке скисало на 2-3 день було гіршим за сучасні, які по півроку "натурально" зберігаються?
    Тушонка й зараз огидна в більшості, з посилювачами смаку та барвниками.

    • @Alexander_Ivanovich
      @Alexander_Ivanovich 11 днів тому +2

      👌👍👏

    • @Olenka__s
      @Olenka__s 9 днів тому +11

      @@АнничкаКовалева справа в тому, що зараз є вибір і доступність. Ніхто не змушує їсти чіпси, можна купувати і натуральні продукти, а в совку їли те, що було

    • @Glory_To_AFU
      @Glory_To_AFU 6 днів тому +5

      Тобі про можливість вибору кажуть.Ти своїм дітям чіпси купиш,чи фрукти.О,доречі,що по фруктам в совку було?!Раз на рік апельсини з мандаринами і то на новий рік.

    • @МаринаЦехмістренко-э2г
      @МаринаЦехмістренко-э2г 3 дні тому

      У мене і в моїх дітей є вибір.У нас кожен день є м'ясо,риба,яйця,молочні продукти,фрукти і овочі.Ковбаса,консерви

    • @OK-kn9cn
      @OK-kn9cn День тому

      Чіпсами чи сухариками ви не харчуєтесь. Користі від них немає, як і шкоди, якщо рідко їсти. Хліб з цукром їли бо не було інших солодощів. Цукор поганий тим, що калорійний.
      Щодо молока, то сучасне молоко довго не псується, бо це дозволяють сучасні технології як ультрапастеризація.
      Щодо тушонки, то зараз їх є великий вибір.

  • @vochvoch2277
    @vochvoch2277 12 днів тому +19

    У радянському союзі цигарки, патрони і макарони були одного калібру -- 7,62. :)

  • @thisis-h2o
    @thisis-h2o 12 днів тому +20

    Я вже у часи незалежності народився, і ходив у дитячий садок, то там нам давали сирну запіканку перемішану з макаронами, то запіканка на смак не погана, але ці макарони робили її ДУЖЕ огидною.

    • @alexvonbudau4255
      @alexvonbudau4255 12 днів тому +4

      Да, это тоже было совковое блюдо.

    • @Eckat-y6r
      @Eckat-y6r 12 днів тому +5

      Ага,я практически с самого рождения жил в россии,в городе Полярный,как вспоминаю то хрючево(по другому назвать эту "пищу" язык не поворачивается) в детском саду-до сих пор блевать тянет, манная каша с комками и какао с пенкой на сотню раз перекипяченном молоке это классика,гороховый суп в котором все разварено до состояния чуть ли не пюре из картошки,моркови,лука и собственно, гороха, котлеты в которых было больше хлеба чем мяса,картофельное пюре, которое было либо жидким как понос,либо твердым как кирпич,про всякие подливки и поджарки даже не говорю,как они готовились не помню,но помню что были очень отвратительные,а,забыл молочный суп с вермишелью,вот это вообще омерзительнейшая гадость,изредка давали макароны по флотски(их люблю,но только правильно приготовленные),тушёную картошку с сосисками и чай вместо какао,вот макароны, картошка и чай это был праздник

    • @Usersk093
      @Usersk093 11 днів тому +1

      Та совок з шкільних їдалень нікуди не дівся. Не знаю як зараз, але на початку 2010х був жах. Їжа вся не смачна. Котлети хто знає з чого вони, картопляне пюре, яке готується не так як треба, скоріше якусь суміш просто з водою розбавляють, воно й видно. Той шматок ковбаси або сосиска теж якість ніяка. Крупу якусь типу гречаної та і ту не можуть нормально приготувати. Єдине що різні пиріжки або булочки виходили дуже гарні. А так щось мені підказує, що кухарі як і в совку примудряються тибзити якісь товари зі шкільної їдальні, або так було раніше, зараз я не знаю. Хоча впевнений що є гарні шкільні кухарі. З іншої сторони - в садку було з харчуванням все супер, притому що я ходив у 2 різних державних дитячі садки.

    • @Eckat-y6r
      @Eckat-y6r 11 днів тому +1

      @@Usersk093 Вот про школьную столовую точно в яблочко,но это действительно от повара зависит,у меня в школе с шестого класса повариха была,жрать это хрючево было невозможно,потом уже много лет после моего выпуска повариха поменялась-еда стала очень вкусной и полезной,мама до сих пор в этой школе работает и говорит,что очень вкусно в столовой готовят,а раньше было ну просто говно редкостное

  • @ДмитроГрігалашвілі
    @ДмитроГрігалашвілі 12 днів тому +83

    Вуглеводи, які давали ситість, але не користь - це звісно важливий фактор, але все ж таки рюмочні внесли в здоров'я людей ще більший "вклад", ніж вуглеводи. Дякую і за цей випуск, і за випуск про рюмочні, і за твій канал. Той випуск відкрив мені прям новий портал в совєцьке життя, від якого досі відвисає щелепа

    • @otaman2014
      @otaman2014  12 днів тому +4

      Радий що Вам сподобалось

    • @Валентин-е2р5у
      @Валентин-е2р5у 12 днів тому +4

      @ДмитроГрігалашвілі тут проблема навіть не в самих рюмочних, а культурі пиття та самім алкоголі!

    • @ПашаПитецкий
      @ПашаПитецкий 12 днів тому +1

      Алкоголь,це бистрий вуглевод😂😂😂

    • @esta_ast
      @esta_ast 12 днів тому +2

      ​@@Валентин-е2р5уА ось вам алкогольна проблема з іншого боку. За совєтчину довелося працювати багато років у одному провідному столичному міністерстві, тож доступ до якісних продуктів не був проблемою, в т.ч. і якісний алкоголь, бо всі міністри - чоловіки. Але будь-які питання вирішувалися за дужньою чаркою. Колеги чоловіки частенько хвалилися, що дуже добре погуляли, а потім так ригали, так ригали. Іноді й до "трезвіловки" попадали, а потім виправдовувалися на партзборах. А одного разу на таке партійне зборище завітали наші новенькі співробітниці і заявили, що чоловіки мають покинути пиячити, бо ці дівчата не бажають виходити заміж за пияків. Міністр швидко вирішив це питання, звільнивши цих молодих спеціалісток та ще й негативні характеристики міністерство видало. Так що і наявністт елітного алкоголю не завадила знущанню над печінкою та сердцем. Як сказав один мій колега: " а что нам еще делать после работи?".

    • @ВалерийРусаненко
      @ВалерийРусаненко 12 днів тому +1

      ​@@esta_astтак ти там в міністерстві часто під стіл лазила. Я ж вас як облуплених знаю. Під столом ти вживала прутня, а потім мала доступ до продуктів.

  • @TaisVognik
    @TaisVognik 11 днів тому +8

    Я вмочала мокрий хліб в цукор теж! Підписуюсь під кожним словом про їжу совка і хочу ще добавити, що в усіх були авітамінози усіляки сезонні із-за такої їжї.

  • @ВалентинаПорубова-ъ3ы

    В селі ,в кого була корова , то їли хліб з варенням і молоком. Навіть жінки казали , що варення все піде ,якщо буде молоко. Хліб з цукром я також їла. А деякі діти їли хліб з медом . В нас мед був рідко. Його в продажі не було так багато ,як зараз. А якщо купляли , то тримали для ліків. В нашій області ,в основному ,пам'ятаю був мед з гречки. А хто тримав свої вулики , то мав свій мед з других рослин.

  • @Kviten99
    @Kviten99 12 днів тому +24

    Макарони при совку були чорні, з борошна 2 сорту і без масла. Їх називали "навіки разом". Ще в столовках крали дефіцитні продукти, а в котлети кидали хліб, побільше цибулі та часника. А смажили все це на комбіжирі. Взагалі в сфері харчування була "кругова порука" всі повара посудомийки, бухгалтер, прибиральниця, той, хто рубав м"ясо отримували "шабашки" від заввиробництвом і мали "економити" харчі... Де там ті калорії візьмуться? Дали щі хоч х.. полощі, дали рататуй - кому м"ясо, кому ....

    • @alexvonbudau4255
      @alexvonbudau4255 12 днів тому +2

      Щи... Рататуй...
      Очень метко сказано.
      😂😂😂🎉🎉

    • @Kviten99
      @Kviten99 12 днів тому

      @@alexvonbudau4255 Вся рецептура зпускалась міністерством з москви...

    • @Usersk093
      @Usersk093 11 днів тому +1

      Погоджуюсь, кухарі в їдальнях та й навіть інколи й в ресторанах часто розкрадали продукти. Ото й виходило що їжа така. А взагалі навіть та ж сама свинина та м'ясо в цілому було в дефіциті, я вже мовчу про ту ковбасу чи ще щось. В побуті, як і в їдальнях, як автор сказав, котлети готували з чого попало, м'ясо намагалися замінити чим завгодно, різними крупами, картоплю додавали чи ще щось. А в результаті там м'яса було 30%. Добре у кого село було, овочі, фрукти були, м'ясо було, молоко і так далі. Тоді багато хто городи тримав по гектару. Зараз воно вже й не треба.

    • @Kviten99
      @Kviten99 11 днів тому +1

      @@Usersk093 Вони не "часто рзкрадали" вони строїли своє життя так, щоб розкрададати...

    • @ДмитроМаксимюк-я5т
      @ДмитроМаксимюк-я5т 11 днів тому +1

      Котлети називалися хлібними ,ще й казали ,що такі корисніші ,що тільки 30 процентів хліба .А як розвалювалися ,то додавали крохмаль ,він якось не відчувався ,а котлети скріплював ( сам був свідком цього процесу ) .А от про борщі на кісткових бульйонах нічого поганого сказати не можу .Такі борщі варили смачні ,до дехто казав ,що і вдома не завжди так зготуєш .Що було ,те було і Слава БОГУ ,що загуло !

  • @sourcream699
    @sourcream699 5 днів тому +2

    Тепер я розумію, чому не люблю домашню їжу. Тому що більшість рецептів, які мої родичі робили - совкові та шкідливі. І тепер розумію, чому у наших дідусів і бабусь такі дивні фігури, а в Європі я мало бачила таких. А хліб із водою та цукром - розповідаю хлопцю з Британії - він у шоці. А я й не розуміла, наскільки це погано, це було моє життя. Дякую за відео

  • @ДмитроКагляк
    @ДмитроКагляк 12 днів тому +22

    Не просто мокали і її хліб з цукром, а на цукерки грошей не було

    • @otaman2014
      @otaman2014  12 днів тому +5

      було таке...

    • @irnik1362
      @irnik1362 12 днів тому +9

      Бабуся нам видавала в день по два " шоколадні" батончики по 1.80. Правда в них не було ні граму шоколаду😂. А в день получки мами , вона могла іноді дати 25- 30 копійок, стільки коштувала 1( одна) цукерка Гулівер, чи Гуси-Лебіді. То вже були справжні цукерки! Це вже як я попала по направленню в Магаданську обл, то там я собі кожен день купувала по грам 200 справді шоколадних цукерок. Ну це вже 84 рік був, я була вагітна другою донькою і мене на солоденьке тягнуло.

  • @Timoshenko_Sergey
    @Timoshenko_Sergey 12 днів тому +14

    Родители работали в облобщепите, был доступ к продуктовым спецскладам, по этому для меня была экзотика хлеб с сахором и знаю что в 70-х и в 80-х, со мной все старались дружить (повзраслев только понял что только из-за того что у нас всегда была ваза полная шоколадных конфет и мог угостить бананом или мандаринкой\апельсинкой)...Я тогда не понимал почему у нас все есть и почему мы ездили летом отдыхать то в Болгарию, то в Чехословакию, каждое лето Крым и Кавказ это как в магазин за хлебом сходить. Между прочим родители ненавидили СССР и я тоже ненавижу

    • @ДмитроМаксимюк-я5т
      @ДмитроМаксимюк-я5т 11 днів тому +3

      Це тільки говорить про Вашу принциповість і громадянську позицію .Честь і Хвала Вашим батькам ,що виховали такого сина .P.S А тепре на Вашому фоні подивіться скільки ностальгуючих ,індифірентних по " совку" за його стабільністю , не бажанням самому розвиватися .

    • @Timoshenko_Sergey
      @Timoshenko_Sergey 11 днів тому +1

      @@ДмитроМаксимюк-я5т мне этих "настольжи" просто жаль, были при СССР черню и спустя 33 года после СССР остались черню

  • @vkdv8039
    @vkdv8039 6 днів тому +3

    Я тільки в 14 років почула слово» салямі», але що це таке не знала навіть моя мати🤷‍♀️. Почули у фільмі»17 миттєвостей весни»

  • @galinakuzmenkova4772
    @galinakuzmenkova4772 11 днів тому +5

    Я пам'ятаю це все... їдальня школи-інтернату, студентська їдальня з жахливим запахом "зажарки", так званий суп-харчо... все це було в моєму дитинстві і юності. Вічний тригер- не бути голодною... Чи знала я в свої 18, що таке авокадо... сосиски в целофані в буфеті на великій перерві в інституті (якщо встигнеш, якщо дістануться...)

  • @АндрійМакаров-э4ф
    @АндрійМакаров-э4ф 12 днів тому +51

    Хто би там що не казав з фанатів совка, але загалом з харчуванням було не дуже. У мене батько працював водієм а мати швачкою на фабриці. Класична робітнича родина. Звісно не голодували, але холодильник завжди був напівпорожній. Рятувало те,що мамина сестра працювала у їдальні дітсадку,тому,щось підкидувала і нам. Загалом їли багато картоплі у різному виді (варена,смажена,у мундирі).М"яса їли мало. У магазинах його треба було діставати,але бабуся з села могла передати курку або гуску. Вермішель.Гречка,до речі,була велики дефіцитом.Іноді,приходячи зі школи,я бачив,що в холодильнику майже нічого не було.Тому міг просто намазати смальцем хліб та їсти з цибулею.Цукор на хліб,це,звісно,класика.Яєшня,якщо були яйця. Майонез та кетчуп були дуже рідко.Сметану купували на розлив (вона була дуже рідка,бо її розводили водою продавчині).Молоко та кефір теж були поганої якості - зовсім не жирні.Бутерброди звісно,хліб з маслом (ще варення зверху),хліб з ковбасою або сосискою.Просто жарили хліб на пательні у посномумаслі та посипали сіллю.Загалом виживали за рахунок картоплі та закруток, які мама робила багато,бо фрукти та овочі в сезон були дешеві.Компоти,варення,закваски (ргірки,помідори,капуста).Робила багато,на всю зиму вистачало. Напівфабрикатів майже не було,може фарш якись можна було купити. Ну і супи з борщем.Гороховий суп дуже любив.Іноді,не часто,ліпили вареники,або з сиром,або з картоплею.Загалом їжа була дуже проста та не дуже здорова.

    • @otaman2014
      @otaman2014  12 днів тому +13

      Типова картина. Дякую за коментар.

    • @Taisiya87
      @Taisiya87 12 днів тому +21

      Про кетчуп ви загнули! Навіть слова такого тоді ніхто не знав! Мені 64+.

    • @ВолодимирПанченко-г1ю
      @ВолодимирПанченко-г1ю 12 днів тому +3

      ​@@Taisiya87Дуже зрідка траплявся в продажу. Причому, як правило, болгарський.

    • @ВоинДобра-я3б
      @ВоинДобра-я3б 12 днів тому +3

      Як розуміти вираз "смажили на пательні?" Я здогадуюсь, що то, мабуть, "на сковороді?" Бо у Києві є пам'ятник Григорію Сковороді, а не Григорію "Пательні."😅 Не вживайте цю псевдоукраїнську гидоту на кшталт поліціянтів, гелікоптерів, ґвинтокрилів, пателень, амбасад, мап, у метрі, президентка, політикиня, членкиня... не паплюжте рідну мову солов'ну...

    • @oksanadidur4597
      @oksanadidur4597 12 днів тому +4

      На заході України вареники і налисники місили бути кожну неділю . Діти допомагали ліпити . Тому ще три наступні дні всі , ніби по закону їли вдома обжарено вареники та налисники з різними начинками . Дехто навіть до школи приносив замість бутерброда .

  • @serhioyuzz3706
    @serhioyuzz3706 8 днів тому +4

    Які ковбаси? Це рідкість була у 80-ті. Не по кишені, та дефіцит! Не знайти, це я згадую своє дитинство 70-80-х років у райцентрі Одещини. Років в десять попробував вперше сосиску, і поки мати не бачила, я шматок, який не зміг з,їсти, бо не вподобав, заховав міє тарілками та дременув, щоб не завернули доїдати).Варенку з яєшнею на сковороді іноді на сніданок пам,ятаю. Хліб з олією та сілю, хліб з маслом та цукром...Столовські "шніцелі", "біфштекси" та "котлети" відрізнялися лише формою та містили якийсь підозрілий фарш. Ще згадую ягідне морозиво в сірому стаканчику в Лєнінграді, 83-й в зоопарку. Сморід кліток та той "смак" назавжди відбив охоту до ягідного морозива. У нас вдома іноді виходила прямо на тротуар продавщиця,ставила на табуретку ящик морозива і починався штурм дітлахами двох сусідніх шкіл на перерві, бо на всіх не вистачало.Ще постійне "дай кусочок", ми постійно на прервах клянчили один у одного їжу, бо постійно були голодні. Гречка була мега дефіцітом, мене при нагоді нею напихали, розповідаючи,яка вона корисна,та входить в меню навіть космонавтів))

  • @root-hg4xx
    @root-hg4xx 12 днів тому +10

    батько мав блати з головами колгоспiв працював агрономом. мясо було практично завжди. але так фортило одиницям. з друзями ходили постійно на шашлики і мясо міг дістати тільки я(

  • @mary-anna8298
    @mary-anna8298 12 днів тому +12

    Та тут справді не все так однозначно. У дитинстві громадських їдалень терпіти не могла, усе там здавалося ніяким. Хіба пиріжки та булочки. Ще хліб дуже добрий наш хлібозавод випікав. Його досить часто можна було придбати ще гарячим. Поки було додому дійдеш, півхлібини злопаєш, так не терпілося його скуштувати. Удома нічого особливого з їжі зазвичай не було, але ж могли дозволити собі натурпродукт із ринку (м'ясо, сало, молоко, сметана, сир, ті ж фрукти, ну, не заморські, звичайно). Нині на ринках ціни такі, що не докупишся. Удома завжди тебе запихали їжею, хочеш чи ні. Бабусі, які пережили голодомори, мами, у яких було напівголодне повоєнне дитинство, не могли збагнути, як це дитина їсти не хоче. У лікувальних установах щодня було щось м'ясне чи рибне, сир зі сметаною і цукром, масло для бутербродів, печиво якесь до чаю. А зараз супчик, кашка, яке там м'ясо чи масло. Кілька років тому потрапила до лікарні, і там одна наївна пацієнтка мала необережність запитати, суп, який дають, на курячому бульйоні чи на свинячому. Роздавальниця їжі подивилася на неї, як на ненормальну, і відповіла: "на картопляному".

    • @valentynayermolenko763
      @valentynayermolenko763 12 днів тому +4

      Це в совєцькі часи можна було купити натур-продукти на базарі?! Вони там були, але за які гроші?! Для нашої сім'ї з двох інженерів і двох дітей ціни там були абсолютно непідйомними! Навіть на свята там нічого не купували. Бо як тоді дотягнути до наступної зарплати?!

    • @mary-anna8298
      @mary-anna8298 12 днів тому

      @@valentynayermolenko763 ціни були, звичайно, більшими ніж у магазинах, але наша сім'я з 2х інтелігентів, 2х дітей і 1го пенсіонера, звичайно, не кожного дня, але могла собі дозволити продукти з ринку, тим більше, що в магазинах, крім рибних консервів і ліверної ковбаси, зазвичай нічого не було. Іноді вдавалося виїхати на закупи до великих міст (ну, усі ж знають анекдот про електрички, які пахнуть ковбасою). Тоді, звичайно, було свято: могли привезти житнього хліба (місцева пекарня такого не виробляла), м'ясного рулета, твердого сиру, кави в жестянках за 4 чи 6 крб (точного не пам'ятаю), кілька кг масла (у нас на прилавках його майже ніколи не було, це при тому, що в місті був маслозавод☹). Кілька днів можна було навіть їсти бутери з маслом, яке справді багато хто посипав зверху цукром. Але в нашій сім'ї було прийнято сіллю посипати. Основну масу того масла перетоплювали і ставили в 3л банці до холодильника, щоб використовувати для змащування каш і жарення яєць. Ще іноді щось підкидав родич - працівник торгівлі. Тоді всі так викручувалися - блат, кум, сват, брат. А зараз я нічого не можу дозволити собі з ринку, хіба якісь фрукти й овочі сезонні. Усе в цьому питанні відносно, як в інших питаннях.

  • @hannakiskina4873
    @hannakiskina4873 11 днів тому +5

    Трошки дивно казати про зайву вагу через такий раціон. Він звісно не корисний, але зараз людей з зайвою вагою та ожирінням більше, аніж тоді, хоча на то инші причини.

  • @LiubovUA
    @LiubovUA 12 днів тому +9

    В совку їжа здоровою не була, це точно, але і такого витонченного культу їжі, як зараз не було. Вважаю, що сучасні продукти якісні, але харчування стріт фудом, фаст фудом, а також сидячий смартфоно та комп'ютерно залежний образ життя набагато сильніше псує наші фігури😢дуже рідко зустрічаю дітей, які в супермаркеті просять маму купити яблук чи брокколі😂

    • @otaman2014
      @otaman2014  12 днів тому +10

      це вже не тому що якісної та доступної їжі нема, а через конкретне виховання в конкретній сім'ї

    • @tetyanaTatika
      @tetyanaTatika 12 днів тому +3

      Яблука і так купують, а солодкісмаколики обмежено, тому і ниють.
      Хоча, можливо, в совку і яблука була проблема

    • @ЮрійКрижанівський-у3у
      @ЮрійКрижанівський-у3у 12 днів тому +4

      ​@@tetyanaTatika яблука в магазинах, як правило, були страшні, а на базарі дорогі. Мандарини, в сезон, грузини продавали, 10 копійок за 1 штуку. Апельсини, казали, в Києві бували, але я, коли там навчався ні разу їх не бачив. Привозили апельсини з Москви. В сезон в магазинах були лимони 25 копійок за 1 штуку. Але могли зникнути на роки, потім знову з'явитися і знову зникнути. Про банани я тільки чув, як і про решту екзотичних фруктів. А, ще інколи на базарі з'являлися гранати, але дорогі.

    • @irnik1362
      @irnik1362 12 днів тому +1

      ​@@ЮрійКрижанівський-у3у, свіжі банани я вже в Україні спробувала. А от сестра їздила від заводу в Москву по справам, то одного разу в'ялені банани привезла, такі смачні!!! Це зараз цілий рік є в продажі все що завгодно, аби гроші були

    • @Usersk093
      @Usersk093 11 днів тому +1

      Це справа кожного. Нічого не бачу поганого в тому, щоб з'їсти той самий бутерброд, піцу, гамбургер чи ще щось з фастфуду. Хоча я не дуже люблю фастфуд. Як на мене головне мати різноманітну їжу.

  • @ИринаЧерникова-р8к
    @ИринаЧерникова-р8к 8 днів тому +4

    Ніколи не їла радянську варену ковбасу ( була дуже гидка) і котлети у столовках- то ,взагалі, було неїстівне😢

  • @Vogak
    @Vogak 12 днів тому +7

    То я жив як куркуль Бо зранку АМЛЕТ

  • @СыроежкинРуслан
    @СыроежкинРуслан 12 днів тому +7

    Пам'ятаю в шкільній їдальні давали ману кашу і говяжий язик..Вчителька заставляла їсти, казала бережіть колгоспну працю.....А в буфеті була булочка маленька по 5 копійок, велика з цукром по 9 копійок, рогалики з шоколадом по 15 копійок...

    • @otaman2014
      @otaman2014  12 днів тому +5

      Може в містах таке було, а от у наших селах ні. А про яловичий язик і мови нема, хіба школа мала шефів крутих, як тоді казали.

    • @Taisiya87
      @Taisiya87 12 днів тому

      Я з 60-х років. Який там гов'яжий язик?!

    • @Чупакабра878Слобожанська
      @Чупакабра878Слобожанська 12 днів тому +2

      Пряники з повидлом 5 коп. шт, тістечко листкове з білковим кремом здається 25 коп. Це 1985-1986 роки
      У шкільній їдальні були борщ, суп ( по черзі ), салат із капусти, терта морква з цукром іноді без сметани, яєчня, яка-небудь каша, пюре. В інших школах було гірше

    • @Чупакабра878Слобожанська
      @Чупакабра878Слобожанська 12 днів тому +1

      Ще були сосиски та котлети

  • @ВиталийРадзиховский-з6у

    Памятаю мокали хлiб в соняшникову олiю з сiлью тодi здавалось дуже смачним.

    • @ОлегЧайка-л9т
      @ОлегЧайка-л9т 12 днів тому +5

      Моя бабуся навчила мене делікатесу: покришити хліб, залити олією і томатним соком, та добавити мілко різану цибулю або часник. Ну і сіль за смаком.

    • @татьянашестоух
      @татьянашестоух 12 днів тому +3

      Тільки олія «базарна» свіжезбита, щоб пахла смаженим насінням.

    • @ОлегЧайка-л9т
      @ОлегЧайка-л9т 12 днів тому +1

      @@татьянашестоух Ні, не обов'язково, якщо з цибулею або часником. А ось просто полити скибу хліба, та з сіллю, то краще пахучу. Але то було колись. Зараз здоров'я не дозволяє базарну підсмажену олію! Все-таки очищена для здоров'я краще!

  • @Gardener-q4s
    @Gardener-q4s 7 днів тому +2

    В 80-х, на 1-му курсі інституту, харчуючись в їдальні гуртожитку, захворів гастритом з ускладненнями. Змінився навіть колір обличчя: "кров з молоком заступила "легка засмага".
    Дивлюся ваші відео з задоволенням, але його постійно затьмарює "п'ятидесяти, шестидесяти" вжите з вікопомного совка замість українського "п'ятдесяти, шістдесяти" і т.д.

  • @Трудяга-роботяга
    @Трудяга-роботяга 12 днів тому +4

    Я народився в 99, але відголоски тої кухні відчув теж, окрім мокрого хліба з цукром в нас ще готували олію в яку дрібно різали цибулю, або ж давили часник, добряче солили і туди вже макали хліб. Ще була така багата страва як чорний хліб з смальцем посоленим, згодом сіль замінили на приправку з мівіни.

  • @Fluff_The_Cat123
    @Fluff_The_Cat123 12 днів тому +5

    Ми садили на городі всі овочі так, що з овочами проблем не було. Ще був садок і там були всі ягоди і фрукти.

    • @ДмитроМаксимюк-я5т
      @ДмитроМаксимюк-я5т 11 днів тому +1

      Ще скажіть ,що в хліві завжди щось " рохкало і мукало" ,бо це вже ідеальний набір .

  • @ПавлоПироженко
    @ПавлоПироженко 11 днів тому +5

    про пельмені автор розсмішив, виходить у сучасних пельменях є м'ясо???)))

    • @victorgrek8135
      @victorgrek8135 8 днів тому

      Дійсно питання на засипку,раніше були ,так звані ,пельменні і там були смачні пельмені.Зараз не знаю хто їх купує,гадость рідкісна,вже років шість взагалі їх не беремо.

  • @studeniystudeniy1423
    @studeniystudeniy1423 12 днів тому +19

    Я категорично проти совка, але моє дитинство теж пройшло в там, і я трішки з вами не згідний з приводу їжі. Каша з маслом з ранку це було корисно, і зараз теж корисно, картопляна пюрешка теж з котлетою були дуже смачні. І гуляж смачний робили, і сметану з пельменьками стаканами пили, і не такими пельменями як зараз в магазині.Хоча зараз і величезний вибір продуктів, але не все так там було в столовах погано, хіба що може десь на заводах.

    • @ДмитроМаксимюк-я5т
      @ДмитроМаксимюк-я5т 11 днів тому +3

      Іменно на заводах була справжня сметана ( в бідонах) ложка стояла ,така була густа і смачна .А їжа була як кругом ,робили з того ,що бригадири дадуть ( ті крали безбожно ,машинами вивозили ,ще й на прохідні ділилися ,щоб все було шито - крито ) .

    • @victorgrek8135
      @victorgrek8135 8 днів тому +2

      На заводах були ,якраз,дуже хороші їдальні,і поїсти можна було на 60копійок перше ,друге з піджаркою або котлетами,або шніцелем величиною з черевик,компот чи чай з пиріжком.Міські їдальні то зазвичай був жах,це правда,а їжа в них ,як помиї,ну крали мабуть безмірно.Сусідка роблячи в столові хвалилась,що в неї домашні коти і собаки любили лише котлети.

  • @Saak713
    @Saak713 12 днів тому +6

    Так. Згадую ті часи. Їжею з їдалень харчуватись було взагалі неможливо. Крім низької якості продуктів щє і культура приготування. Їж що є. Альтернативи в тебе все одно немає. Від слова зовсім. Бо в будь якій їдальні все однакове. Крім хіба що далеких сіл. Де готували свої для своїх і з додаванням власної городини.

  • @МиколаБілак-ь2у
    @МиколаБілак-ь2у 12 днів тому +6

    Я з 1967 року з села ,хліб з цукром не їв.Памятаю хліб з смальцем.

  • @МАКСИММАКОВСКИЙ-м5м
    @МАКСИММАКОВСКИЙ-м5м 12 днів тому +8

    Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!
    Успіхів ✌ ✌ ✌...!!!!!yt

  • @Александр-с1ь8д
    @Александр-с1ь8д 12 днів тому +35

    Так,була така їжа в сересері .Я 1968 р.Сгоден с Вами.

    • @otaman2014
      @otaman2014  12 днів тому +6

      А я з 1976

    • @valentynayermolenko763
      @valentynayermolenko763 12 днів тому +2

      ​@@otaman2014 Саме тому ви ту срср-івську їжу ще й прикрашаєте, бо не дуже встигли похарчуватися в радянських їдальнях.😊
      Не були ті супи жирними і поживними -- якась ріденька несмачна бурдичка, в якій всього не вистачало. Ніякої ситості воно не давало. А знаменита "пюрешка", за якою ще й досі ностальгують совки(переважно, з росії)! -- це була розведена майже до рідкого стану м'ята картопля, в якій не було ніякого жиру. Ну, і хлібна котлетка із запахом часнику. Чи було там хоч 30% м'яса -- велике питання.

    • @AlexK-nu9qj
      @AlexK-nu9qj 12 днів тому +2

      ​@@valentynayermolenko763не було .хіба10...

  • @ТамараПоліщук-в5ц
    @ТамараПоліщук-в5ц 12 днів тому +6

    Ще хліб з горбушки,натирала часником з сіллю,а іншу сторону трохи олії,а на десерт хліб з цукром,
    це в 60-і роки минулого століття.🤨🤨🤨

  • @user-skrivosein
    @user-skrivosein 12 днів тому +5

    Я 1970 року. +- так і було. Дякую що дід та батько був рибалки.

  • @ua.1965
    @ua.1965 12 днів тому +9

    Дякую

  • @Games-nz7lh
    @Games-nz7lh 12 днів тому +5

    В магазині мені казала одна " я працювала на заводі і там все було натуральне".

    • @otaman2014
      @otaman2014  12 днів тому +7

      Ну про радянські гости та ""натуральне" є в мене відео.

  • @nataljanagaenko235
    @nataljanagaenko235 3 дні тому +1

    А чорний хліб змастити олією і трохи присолити. Теж смачно було. Книга про вкусну і здорову піщу лежала на обідньому столі, і ми дивились кольорові картинки під час їжі))))

  • @paniAlla_
    @paniAlla_ 12 днів тому +11

    Тоді був вислів, рецепт катлет без м'яса

    • @otaman2014
      @otaman2014  12 днів тому +6

      в котлетах головне хліб

    • @ЯрославаФецич
      @ЯрославаФецич 12 днів тому +8

      ,,Не хлібом єдиним'' , - сказав кухар, додаючи в котлети м'ясо.

  • @МАКСИММАКОВСКИЙ-м5м
    @МАКСИММАКОВСКИЙ-м5м 12 днів тому +6

    Дякую за вашу працю 👍 👍 👍... Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!!!
    Успіхів ✌ ✌ ✌...!!!!!yt

  • @FCVeresRivne
    @FCVeresRivne 12 днів тому +4

    Я їв канапку зі смальцем і зеленою цибулею-це був мій улюблений перекус.

  • @OmneBonum
    @OmneBonum 21 годину тому

    Яке жахіття. Впізнаю багато "кулінарних традицій" своєї сім'ї. Чітко простежується зв'язок із сімейним анамнезом. Це відео багато чого пояснює.
    Дякую, чудова робота. Тепер лише дивуюсь, як ми не бачили цілісної картини раніше.

  • @vadymderevianko9439
    @vadymderevianko9439 12 днів тому +17

    Я народжений у 1966 році, та лише один раз у житті їв ті срані Сибирские пельмені, то повний жах. Коли було можливо то їв волоський горіх, варений буряк з родзинками під сметаною теж було смачно.

  • @lionlviv9211
    @lionlviv9211 11 днів тому +9

    Але тоді майонез в скляних баночках таки був , смачним

    • @Glory_To_AFU
      @Glory_To_AFU 6 днів тому

      А у вас було його з чим порівняти?Питання риторичне...Я спробував в Польщі різне морозиво,то більше пломбір(отой,типу самий вкусний)не хотів їсти.

    • @Таволга-ъ3х
      @Таволга-ъ3х 6 днів тому

      эт точно

  • @ВолодимирКовтонюк-ж8л

    Оселедець під шубою має різні варіації в господинь але загалом👍👍👍. Я будівельник і 80 відсотків колег на виїзних роботах їдять мівіну, більшість людей купує найдешевші продукти економлячи. Так, є багато доступних продуктів але не всім вони доступні

  • @валентинавалентина-я7о

    Це була така злидена країна,що моя мама була персональна пенсіонерка союзного значення,еліта .їй можна була купувать пайок ,в якому було 2 маленькі баночки майонезу.це просто насмішка .

  • @мАСКАЛЯКУнаГілляку
    @мАСКАЛЯКУнаГілляку 12 днів тому +6

    "Хачу жьІть как в телевіZаре"!!!😅

  • @ЮляПестич
    @ЮляПестич 11 днів тому +2

    Полтавска область , харчувались добре , бо робили в мIстI а на вIхIдних в село , обробляли гектар огороду , ще й по людям ходили , заробляли грошI , кому хату мазать , кому дрова колоть , кому косить або копать ! Завжди були цукерки « подушечки « з како , сало , м’ясо , молоко ! Але й пахали добряче

  • @ОльгаБутенко-б6г
    @ОльгаБутенко-б6г 12 днів тому +13

    Я родом з СРСР! Лисичанськ🦊 - КОЛИСКА Донбасу🇺🇦🤗 Ми ДОБРЕ харчувалися, бо були садок-город, кури,кролі,поросятко,кози тощо.1970ті ...Ненька моя - старший бухгалтер ВРЗ[бази товарів попиту] - ДЕФІЦИТ🤗

  • @ІщенкоМихайло
    @ІщенкоМихайло 12 днів тому +5

    Раніше свинини і птиці було багато,а холодильників не було.До 64-го жовтня у нас на хуторі не було світла.Не було мікрохвильовок.

    • @halyna2020
      @halyna2020 12 днів тому +3

      Зате були примуси , пізніше керогази. Розпалити примус нормально було дуже важко. Полум'я вибухало велике , або згасало. Страшно було, я завжди тікала з хати

    • @ІщенкоМихайло
      @ІщенкоМихайло 12 днів тому +1

      @@halyna2020 Щодо кірогасів пам'ятаю що були в містах.Лампу з фітілем так.

    • @alinessens3354
      @alinessens3354 12 днів тому +6

      ​@@halyna2020😂😂😂😂 І смішно, і плакати хочеться в яких злиднях люди жили😢

    • @Tatiana-le8ir
      @Tatiana-le8ir 11 днів тому +1

      І примус, і керогаз пам'ятаю. Але трохи згодом купили газову плиту, з духовкою. Газ у балонах був, а я малою трохи боялась його запалювати, та потім навчилась. А щимою готували на плитці, що топилась дровами і вугіллям. І їжа з такої плитки була смачнезна.

  • @ines962
    @ines962 10 днів тому +4

    Грінки із часником. Із українського хліба. Теж вмокала кирпічний хліб в воду а потім цукор. Міняла для разнообразія інколи вмокала хліб в олію. Або із смальцьом мазала.

  • @v0vo4ka78
    @v0vo4ka78 12 днів тому +5

    Дійсно, так їв хліб з цукром в дитинстві))

  • @SweetLanein
    @SweetLanein 12 днів тому +4

    Їжа у шкільній їдальні приводила до виразки шлунку. За студентські їдальні промовчу, гидота. Крали безбожно. Сніданок у їдальні найчастіше манна каша, несолодка, чай і хліб з маслом.за хімічним складом одне і теж. Гарний був суп харчо, бо грузинська страва.

  • @АллаЛісняк
    @АллаЛісняк 11 днів тому +8

    Це прро які роки ви розповідаєте?В 1974році в столовках годували дуже добре і ніяких сосм сосисок я там не бачила.І м’ясо було.Так що не переборщуйте.

  • @НатальяГригорьева-ч7с

    У нас в семье есть смешное воспоминание (хотя совсем не смешное). Конец восьмидесятых, тотальный дефицит. Дочка трёх лет ложится спать и просит : "Мама, нарисуй мне колбасу". Нарисовала. С этим рисунком ребёнок ложится спать. А утром рёв: "Мама, колбаса помя-а-а- лась!" Вот такие были времена (((

  • @ІщенкоМихайло
    @ІщенкоМихайло 12 днів тому +6

    В 60-ті ми часто їли тюрю.Це коли розводиш в воді цукор і кришиш хліб.

    • @svaleks566
      @svaleks566 12 днів тому +2

      Звучить сумно

    • @ІщенкоМихайло
      @ІщенкоМихайло 12 днів тому +1

      @@svaleks566 Але в нас була корова,свині,великі городи,індюків по 70 штук.

    • @ІщенкоМихайло
      @ІщенкоМихайло 12 днів тому +1

      @@svaleks566 Це коли ліньки було щось інше їсти.Зара' цукор і мед майже не їм
      В нас своїх було 10-12 вуликів,і цукор давали за ланки буряків матері вчителькі.

    • @valentynayermolenko763
      @valentynayermolenko763 12 днів тому +1

      ​@@ІщенкоМихайло Щось ви "чули дзвін, та не знали, де він". У вас мати -- вчителька чи колгоспниця? Що то воно таке -- "ланка буряків"?
      "Ланкою" в селі називали групу колгоспниць, такий собі робочий колектив. Кожна мала обробити по кілька гектарів буряків. Можливо, потім на трудодні видавали трохи цукру.

    • @ІщенкоМихайло
      @ІщенкоМихайло 12 днів тому

      @@valentynayermolenko763 Ми з братом допомогали полоть материну ланку.А батько був трактористом.У нас були свої вулики.

  • @НаталіяЗозуля-н1э
    @НаталіяЗозуля-н1э 8 днів тому +1

    Ми були з" багатої" сім'ї, ми наказували хліб сметаною, бо була корова, і посипали цукром.😂

  • @РостиславГоловченко-л5ь

    я помітив, що зараз макарони промивати водою після варіння не треба

    • @svaleks566
      @svaleks566 12 днів тому +4

      Бо з твердих сортів

  • @ЮрійГ-щ9п
    @ЮрійГ-щ9п 12 днів тому +6

    Я в молоко хліб вмочав,а потім у цукор.

  • @mosthappy7627
    @mosthappy7627 12 днів тому +5

    Мені пощастило. Я жила в селі. М'ясо, курятина, молочне, овочі, фрукти - все своє і вдосталь. Але працювати треба було багато задля того. Жахи совєцької кулінарії я побачила в першому класі у шкільній їдальні.

  • @denysgolden
    @denysgolden 12 днів тому +14

    Все правильно кажуть, люди були здоровіші. Ще б пак, бо були ж на 40 років молодші!

  • @ihor_oleksandrovych
    @ihor_oleksandrovych 8 днів тому +1

    Хліб з цукром у дитинстві їли)) Але щодо здорового харчування зараз, можна посперечатись. Всі запихаються фаст-фудом, споживають надмірну кількість солодкої води. А ще зараз модно толерувати надлишкову вагу. З приводу ресторанів - тут дивлячись яке місто і який ресторан. Мама працювала вчителькою, то періодично могли з колегами піти у ресторан, у обласному центрі.

  • @СергійПелих-я9х
    @СергійПелих-я9х 11 днів тому +3

    Вермишель з цукром на вечерю.

  • @vlikaua3424
    @vlikaua3424 12 днів тому +7

    Теж так робила і їла бо їсти постійно хотілось, а здебільшого харчувались лише вермішеллю з ковбасою вареною 👹😡👿👎🏾👎🏾👎🏾

  • @ВікторФільварковий

    Сосиски були дефіцитом. У нас в місті люди в чергах за ними стояли, коли ті в магазинах з'являлись.

  • @PALYANITSYA_food
    @PALYANITSYA_food 11 днів тому +3

    Багато що з цього люди і зараз їдять.

  • @СергійВолодимирович-п4ч

    Зато в есесесер бил самий вкусний пламбір в мірє і всє нам завідовалі і боялісь)

    • @otaman2014
      @otaman2014  12 днів тому +12

      А ще в області балєта впєді планєти всей

    • @irnik1362
      @irnik1362 12 днів тому +19

      Звичайно. Тільки він був зроблений на американському обладнанні і по американському рецепту😂

    • @ДмитроУкраїнець1
      @ДмитроУкраїнець1 12 днів тому +7

      А ковбаса!!!Ще ковбасу по 2,20 забули!!!

    • @ВолодимирПанченко-г1ю
      @ВолодимирПанченко-г1ю 12 днів тому +4

      ​@@otaman2014Еге ж, пісня Юрія Візбора справді невмируща... От тільки цей балет створили чех Мінкус, італієць Дріґо і француз Петіпа.

    • @Eckat-y6r
      @Eckat-y6r 12 днів тому +3

      ​@@ДмитроУкраїнець1Яку теж зроблено по американському рецепту і на американському обладнанні😂

  • @ДмитрийРудой-п4к
    @ДмитрийРудой-п4к 11 днів тому +15

    Шановний ,пане Козак, прослухавши ваш репортаж з фотографіями,скажу що ви в більшості праві про не правильне харчування ,та особливо у " Общепите" .
    Це мало місце в більшості містах і селах росїї,а в Україні стан харчування був набагато кращий ніж у росії,але тенденція до вживання більше углеводів вірна.
    В нашому місті Миколаєві забеспечення населення продуктами харчування було поставлено добре,бо ми мали три суднобудівельни заводи та промисловість .
    Безумовно, в СРСР при владі ьула партхозноменклатура комуняк , це так.І у цієї великої групи людей ,забеспечення продуктами харчування було організовано райкомами партій,і були організовани набори харчування для таких господарів міст і сіл України.
    Я вважаю ,що десь ,ви, згустили кольори.
    Все ,загалом перекреслювати про життя в СРСР ,писати і говорити ,що скрізь погано було, про життя та забеспечення продуктами харчування це не правдиво.Ви узагальнили це питання.
    Не так було ,все погане.
    Було багато чого і хорошого , з того часу,і воно запам'яталося,якби ви не намагалися очернити той час,особливо 50÷60-70-80 ті роки в СРСР.На всі теми яки ви піднімаєте для обговорення можна дискутувати, і не завжди погоджуватися з вами,пане Козак. Я народився та виріс у Радянському Союзі ,і від нього ,в мене залишився свій слід ,Це було моє дитинство,моя юність,молодість та зрілість ,і я ніколи не відмовлюся,не відрекуся від того життя,від того часу,від того досвіду,який я отримав ,за роки свого життя в СРСР. Все це ,я в серці ,своїм збережу.
    Те ,що народ був обманутий утопічною ідеєю комунізму ,який завжди був на горизонті, і ми громадяни бувшого СРСР, ніколи не могли його,того щасливого майбутнього життя, досягти. Так , це правда !
    Як діяв задаючий елемент в тій системі всієї великої радянської імперії,цей головний орган -ЦК КПСС,його Політ бюро старперів, так і діяла вся система.
    До незалежності та свободи українського народу мали бути всі ті події пройти, і в решті решт, пришло прозріння і сталися події серпня 1991 року.. По живому розірвати було не можливо,бо всі ,правильніше, більшість українців вросли в ту систему.зі своїм імперським мисленням.
    І ми всі прозріли в результаті наполегливої боротьби та діяльності політичної сили "Народного руху" України, на чолі з В'ячеславом Чорноволом.Але хитрий,лукавий лис Кравчув,тоді ще був сильніше і він переміг і став президентом,цей комуняка ,зав ідеологічним відділом ЦК КПУ. Так і був у верхах до кінця свого життя. Так і діяв хитрий комуняка Кучма. Ось так було.Дякую за спілкування.

    • @АльонаГордейчук
      @АльонаГордейчук 11 днів тому +5

      Дякуючи ссср мій тато родився на засланні. Тому в це суцільна ге

    • @ГалинаІванченко-й1ч
      @ГалинаІванченко-й1ч 11 днів тому +2

      Не забувайте, що сересер проіснував майже 70років. Інформація узагальнена. А почитавши коментарі, то стає зрозумілим, що пишуть їх люди, народжені в 60-70-80роки. А це лише 30років з 70ти.

    • @ДмитрийРудой-п4к
      @ДмитрийРудой-п4к 11 днів тому +5

      @@ГалинаІванченко-й1ч я народився після семи років ,як закінчилася Велика Вітчизняна війна ,тобто 2 світова війна,це самий початок 50 х років.
      Про яки 30 років ви говорите?
      Маючи тверезий розум та ясну пам'ять,сьогодні,у свої 72 роки,я чітко пам'ятаю всі роки свого життя від 5 років до сьогодні.
      У 1959 році я чув Микиту Хрущова ,який виступав на 22 з'їзді КПРС,та обіцяв ,що нинішнє покоління буде жити при комунізмі,а потім у 1961 році ,він же Хрущов ,ввів грошову реформу,і я особисто міняв старі радянськи гроші ,великого розміру на маленьки новеньки купюри від 1 го рубля,потім 3 рублі,потім 5 рублів ,потім 10 рублів,потім 25 рублів.Купюру 100 рублів,залишив на пам'ять коли Україна перейшла на гривні.50 рубльова купюра була введена міністром фінансів Павловим,за декілька років перед розпадом Радянського Союзу.
      У першому класі приймав участь у концерті художньої самодіяльності,(будучи з колиски російськомовним українцем , як величезна більшість громадян Радянського Союзу).
      Я співав рідну для мене пісню
      "Рідна мати моя " ,та сам одночасно і грав цю пісню на баяні "Полтава", зеленого перламутрового кольору.
      Я ,в шість років навчився грати на баяні.
      12 квітня ,1961 року,тобто у четвертій четверті другого класу не повної восьмирічної школи ,
      зо всіма учнями ( нас екстрено зібрали на лінійку,та ми слухали повідомлення ТАСС Радянського Союзу,про політ у Космос Юрія Гагаріна, я чітко чув голос Лєвітана.
      Ітак ,кожний рік пам'ятаю більшість подій,яких я був свідком.Пам'ятаю багато подій в житті,як в особистому так і у суспільному житті всієї країни СРСР, і нашої Радянської України,свого рідного міста,і навіть до дрібниць,і маю розум робити аналіз тих подій ,яки були в моєму житті,а з роками, аналізував ,та робив порівняння.
      Прожито велике життя,яке триває і сьогодні в ці важкі дні війни з демоном московським ,путіним,з його військом.Пам'ятаю все з першого ранку ,24 лютого 2022року,коли орки бомбили наше місто та хотіли взяти раптово ,десантом 27 лютого 2024 року.з "наскоку". Але містяни ,Тероборона ,разом з військовими підрозділами ЗСУ ,розгромили ворога на підступах міста,а ті танки ,яки увійшли в місто на Центральний проспект, Тероборона розстріляла в тщен.Все завдяки нашому земляку генералу Дмитру Марченко,який з перших днів організував оборону міста, і ми відкинули ворога за межі області. Можна написати багато, не вистачить ефірного часу.
      Пам'ятаю, все добре ,що було в житті всі події ,з років, що прожив у Радянському Союзі та у незалежній рідній Україні.
      І це не 30 років пройшло,а 40років років,до розпаду СРСР,а з мого 5 ти річного віку,67років.Ось так.читайте, думайте,робіть висновки.
      Слава Україні!🇺🇦✌️
      Героям Слава! ✊

    • @ines962
      @ines962 10 днів тому +2

      Твоя правда.

  • @aaallllmmmm
    @aaallllmmmm День тому

    Дякую вам ❤️ за відео

  • @svobodnypanzezizkova8954
    @svobodnypanzezizkova8954 12 днів тому +9

    Я з 1983 зростав в селі під Уманню, але від 14 років живу постійно живу в EU. Під час мого дитинства у нашому сільському магазині вибір був мізерним. У нас навіть виникла місцева приказка "у магазині лише продавець у халаті та кілька в томаті". Але так як ми тримали господарство і город у нас всього вистачало. У самій Умані в магазинах та їдалень був невеликий вибір і досить непогана якість продуктів. Але коли я востаннє побував Україні в 2007 році я був шокований. Господарства люди вже майже не тримали. У магазинах не було майже нічого крім хліба, отруйної локшини "мівіна" і блювотних соєвих ковбас і сосисок та всякої дрібної гидоти з якістю гіршою за радянську...

    • @Usersk093
      @Usersk093 11 днів тому +2

      Урбанізацію не зупинити. Села вимирають, і таке не тільки в Україні. Проблема в тому, що в Україні воно йде швидше. Я теж на постійній основі проживаю в Європі, в Польщі зараз. Живу в Варшаві вже більше 3х років, але бував багато де. В багатьох селах навіть є різні супермаркети, або хоча б та сама "Żabka". В Україні жив в місті, але в селах багато раз бував, в магазинах ніби як щось є, але вибір ніякий, і головне - ціни дуже сильно завищені.

  • @olenaukrajinka
    @olenaukrajinka 6 днів тому +1

    Відро майонезу 😆🤣 я пам'ятаю. У мене з того часу проблеми зі шлунком

  • @МішаГриша-у2ш
    @МішаГриша-у2ш 7 днів тому +1

    Готування на тяжкому комбіжирі,який дуже важко відмити,можна уявити який парафін в організмі після такого

  • @ярикхой
    @ярикхой 12 днів тому +4

    Який той хліб з цукром смачний був, в дитинстві з цукерок "барбариска" була, а " корівка" то за щастя

  • @ОксанаАбрамова-ч6с
    @ОксанаАбрамова-ч6с 8 днів тому +2

    Ви розкажіть краще , як і шо їдять зараз люди на мінімалку !

  • @petshomeua
    @petshomeua 11 днів тому +2

    А мені в ті часи було добре, мене тоді ще не було

  • @ludmilamatiyukha4604
    @ludmilamatiyukha4604 11 днів тому +3

    А в нас ще таке було , хлібчик у посне масло і сіллю притрусити.