Tartalmilag kiváló bemutató, nagyszerű látvány, és érthető a magyarázat. Csakis ezért fűzhetem hozzá, hogy Bán Blanka nyitottabb, határozottabb hangformálása be fog érni egészen biztosan! Legyen árnyalanyival magabiztosabb, de ne kérkedő! A legjobbnak találom azon vezetők közül, akiket volt alkalmam követni, meghallgatni a Szépművészeti Múzeumban.
Először is gratuláció! A tartalom jeles, a bevilágítás elsőrangú. Nem bántásilag, a hölgy egy kicsit tartózkodóbb a kelleténél (egy csöpp mosoly pluszban), itt-ott technikailag másképp gondolnám, így még mindig ötös....:)
Szép munka a film, elismerésem. Érdekes, hogy egyes embereknek a Szent Jakab apostol portréról eszébe jut El Greco, azonban az El Expolio kép bal oldalán, a Jézustól balra lévő spanyol vértes vitézről senkinek sem. Továbbá a képen látható többi anakronisztikus elem (ruhák, egyéb fegyverek) sem tűnik fel senkinek... Pedig üdvös lenne, ha a művészettörténészek, műelemzők nyilatkoznának ezekről is. De ez a vakság érthető, hiszen észrevételük és megemlítésük belekényszerítené őket a kép valódi és létező mondandójának feltárásába, mely az egyházi berkekben is működő hatalmi intrikákról, disznóságokról árulkodik. Hiszen akkor: - meglátnák El Greco bírálón kérdő tekintetét, amint a kép szemlélőjére kitekint - megszületne a gondolat, hogy a jelenet valójában Spanyolországban játszódik, ahol a mester már egy ideje tartózkodott - rájönnének, hogy esetleg a megjelenített figurák valós személyek - nem csak a spanyol katona, aki maga a mester - továbbá, hogy ez egy valós történés lehetett, ami El Greco-t mélyen megérintette, felháborította, igazságérzetét megsértette; tán egy jóbarátjáról szól a kép, akit Jézus alakjában festett meg Lázadó, az igazságért felkiáltó személyisége később bajba is keveri. Az inkvizíció megdolgozza, s csak egyházi berkekben lévő barátjának, pártfogójának, s magas fokú művészi tehetségének köszönheti, hogy nem veszik le a sakktábláról kellemetlenkedő figuráját. A róla készült film eme megtörését egy angyal lézer-parádéjával mutatja be, de valójában az inkvizítorok lelkében semmi nem változott, s nem volt angyali jelenés - ugyanis nem akarták megölni, csak megtörni. Ami sikerült is. Csak akkor ölték volna meg, ha nem sikerül megtörni. De akkor meg is ölték volna. Szerintem. Ha fentébbi feltételezéseket igaznak vesszük, akkor további érdekes gondolatokra juthatunk. Megérthetjük például, hogy a megrendelő, az egyház üres kifogásokat támasztott, hogy megmagyarázza, miért van megütközve ezen a festményen. A három Mária, és a Jézus feje fölé magasodó csőcselék kiskutya füle ahhoz a döbbenethez képest, amit a kép leleplezése utáni percekben érezhettek. Ugyanis az arcok egyértelműen felismerhetőek lehettek a képen, és a kontextus is, melyben azokat ábrázolták. A kérdő tekintetű El Greco, a jézusi szerepben lévő áldozat, a ruháját szaggató alakok, és a háttérben lévő csőcselék, melynek tömege szinte átbukó hullámként készül maga alá temetni Jézust. Külön érdekesség a Szépművészeti Múzeumban fellelhető példány, ugyanis azon az égbolt felhői egy kutyafejet formáznak. Egy ilyen arcpirító leleplezés, és halálosztó egyházi tekintélyt megvető bátor, sőt vakmerő alkotás híre futótűzként terjedhetett szét. És a bűnösök, akikről a kép szól, tudhatták ezt is. Bianka pedig nem egy előadóművész, de neki is benne van a munkája, szóval megbocsátjuk neki. :)
Nagy élmény volt! Bán Bianka klasszikus szépsége jól illeszkedik ebbe a csodálatos környezetbe.
Tartalmilag kiváló bemutató, nagyszerű látvány, és érthető a magyarázat. Csakis ezért fűzhetem hozzá, hogy Bán Blanka nyitottabb, határozottabb hangformálása be fog érni egészen biztosan! Legyen árnyalanyival magabiztosabb, de ne kérkedő! A legjobbnak találom azon vezetők közül, akiket volt alkalmam követni, meghallgatni a Szépművészeti Múzeumban.
Gracias por esta extraordinaria presentación.. y, sobre todo, al maestro Greco..!
Köszönöm, lenyűgöző!
Először is gratuláció! A tartalom jeles, a bevilágítás elsőrangú. Nem bántásilag, a hölgy egy kicsit tartózkodóbb a kelleténél (egy csöpp mosoly pluszban), itt-ott technikailag másképp gondolnám, így még mindig ötös....:)
Csodálatos, köszönöm szépen!
Köszönöm, ismét nagy élmény volt Bianka!
Remélem, élőben is részt vehetek majd a tárlatvezetésein!
Nagyon szép lett! Gratulálok!
Csodálatos !
Ez is nagyon érdekes volt!
Köszönet a lehetőségért.
Gratulálok,nagyon érdekes volt!
köszöönöm, nagyon érdekes volt
Csodálatosak a festményei.
Szép munka a film, elismerésem.
Érdekes, hogy egyes embereknek a Szent Jakab apostol portréról eszébe jut El Greco, azonban az El Expolio kép bal oldalán, a Jézustól balra lévő spanyol vértes vitézről senkinek sem. Továbbá a képen látható többi anakronisztikus elem (ruhák, egyéb fegyverek) sem tűnik fel senkinek... Pedig üdvös lenne, ha a művészettörténészek, műelemzők nyilatkoznának ezekről is.
De ez a vakság érthető, hiszen észrevételük és megemlítésük belekényszerítené őket a kép valódi és létező mondandójának feltárásába, mely az egyházi berkekben is működő hatalmi intrikákról, disznóságokról árulkodik.
Hiszen akkor:
- meglátnák El Greco bírálón kérdő tekintetét, amint a kép szemlélőjére kitekint
- megszületne a gondolat, hogy a jelenet valójában Spanyolországban játszódik, ahol a mester már egy ideje tartózkodott
- rájönnének, hogy esetleg a megjelenített figurák valós személyek - nem csak a spanyol katona, aki maga a mester
- továbbá, hogy ez egy valós történés lehetett, ami El Greco-t mélyen megérintette, felháborította, igazságérzetét megsértette; tán egy jóbarátjáról szól a kép, akit Jézus alakjában festett meg
Lázadó, az igazságért felkiáltó személyisége később bajba is keveri. Az inkvizíció megdolgozza, s csak egyházi berkekben lévő barátjának, pártfogójának, s magas fokú művészi tehetségének köszönheti, hogy nem veszik le a sakktábláról kellemetlenkedő figuráját. A róla készült film eme megtörését egy angyal lézer-parádéjával mutatja be, de valójában az inkvizítorok lelkében semmi nem változott, s nem volt angyali jelenés - ugyanis nem akarták megölni, csak megtörni. Ami sikerült is.
Csak akkor ölték volna meg, ha nem sikerül megtörni. De akkor meg is ölték volna.
Szerintem.
Ha fentébbi feltételezéseket igaznak vesszük, akkor további érdekes gondolatokra juthatunk. Megérthetjük például, hogy a megrendelő, az egyház üres kifogásokat támasztott, hogy megmagyarázza, miért van megütközve ezen a festményen. A három Mária, és a Jézus feje fölé magasodó csőcselék kiskutya füle ahhoz a döbbenethez képest, amit a kép leleplezése utáni percekben érezhettek. Ugyanis az arcok egyértelműen felismerhetőek lehettek a képen, és a kontextus is, melyben azokat ábrázolták.
A kérdő tekintetű El Greco, a jézusi szerepben lévő áldozat, a ruháját szaggató alakok, és a háttérben lévő csőcselék, melynek tömege szinte átbukó hullámként készül maga alá temetni Jézust.
Külön érdekesség a Szépművészeti Múzeumban fellelhető példány, ugyanis azon az égbolt felhői egy kutyafejet formáznak.
Egy ilyen arcpirító leleplezés, és halálosztó egyházi tekintélyt megvető bátor, sőt vakmerő alkotás híre futótűzként terjedhetett szét. És a bűnösök, akikről a kép szól, tudhatták ezt is.
Bianka pedig nem egy előadóművész, de neki is benne van a munkája, szóval megbocsátjuk neki. :)
köszönöm, nagyon tatszett
Csodaszép ♥
Több kép a festményekről, kevesebb a kísérő leánykáról
Irigykedni tecccik? 😋Van aki beszárad, őt már nem kell mutatni az biztos
Nagyon tetszett a tárlatvezetés...lehet tudni az aláfestő zene szerzőjét és a zene címét?
Ezek szerint... Nem.
Igazan szepek es a xvl ik szazad idejeben erezheti magat a latogato.Koszonet
A választott zenei aláfestés rendkívül zavaró és a témához sem illik. Alig lehet hallgatni.
Érdekes tartalom, azért az előadás kicsit feszes 😊
Botoxos egy előadásmód! Konkrétan nézhetetlenül irritáló!
K. Judit! Szerintem maga az irritáló és arrogáns! Szép életet!
@@daveefilm Magànak meg mi a baja?
mintha BB utálna tárlatot vezetni:-()!
Szerintem süt az anyagról a tehetség és a máshogy mutatni vágyás.