Java - Pętla while [Java od podstaw 40/41]

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 7 вер 2024
  • 🔥 Dołącz do bezpłatnego mailingu i ucz się programowania w Javie: javaodpodstaw.... 🔥
    🔥 Dołącz do kursu Java od podstaw: javaodpodstaw.pl/ 🔥
    ✉️ Kontakt: kamil@jaknauczycsieprogramowania.pl

КОМЕНТАРІ • 7

  • @RobieMVPAplikacjeKarolBocian
    @RobieMVPAplikacjeKarolBocian 2 місяці тому +1

    Kolejny wartościowy odcinek. Świetny kurs, dziękuję!!!❣



  • @MajkeloAngelo96
    @MajkeloAngelo96 6 місяців тому

    Takie tłumaczenie o niebo lepiej się przyswaja

  • @Marek-MAROGO
    @Marek-MAROGO 2 місяці тому

    Jeśli to jedyny filmik na temat pętli "while" w tej serii "Java od podstaw" i nie będzie kolejnych, to warto było wspomnieć o instrukcji sterującej pętlą "break" i "continue", które często są używane w tej i innych pętlach.

    • @JakNauczycSieProgramowania
      @JakNauczycSieProgramowania  2 місяці тому

      Na tej playliście break i continue nie ma (w kursie Java od podstaw mówię o nich kilka lekcji później), ale można o nich posłuchać również w moim starszym filmie "Java - podstawy w 2h" w tym momencie: ua-cam.com/video/6G19kFcVXTo/v-deo.html

    • @Marek-MAROGO
      @Marek-MAROGO 2 місяці тому

      @@JakNauczycSieProgramowania ale kto to tam znajdzie w czeluściach Twoich filmów 😉, a gdyby w tym filmie było zawarte, to by było kompletne omówienie pętli while.

    • @JakNauczycSieProgramowania
      @JakNauczycSieProgramowania  2 місяці тому

      @@Marek-MAROGO Tak, ale wynika to ze sposobu, w jaki przedstawiam wiedzę.
      Tłumaczyłem to kiedyś w tym artykule: www.jaknauczycsieprogramowania.pl/jak-sie-uczyc-programowania-nauka-od-podstaw-czy-projekty-z-tutoriali/
      "Nie chodzi o to, żeby wziąć temat A i przerobić go od deski do deski i dopiero potem zabrać się za temat B. W kolejce przecież czekają już tematy C i D, rekrutująca nas osoba chętnie poznałaby naszą opinię na temat tematu E, a w wymaganiach wyraźnie napisane było, że znajomość tematów F i G też jest mile widziana. To co ja proponuję to poznać trochę tematu A, potem przejść do tematu B, wybrać to co jest nam na ten moment potrzebne, a potem zobaczyć czym jest temat C. Gdy poznamy podstawy każdego z interesujących nas tematów i użyjemy tej wiedzy w praktyce - na przykład tworząc prosty projekt - będzie to idealny moment, by wrócić do tematu A i tym razem zgłębić go nieco dokładniej. A potem, w kolejnej iteracji pochylić się nad nim jeszcze mocniej, jednocześnie dokładając kolejne tematy. W ten sposób w naturalny sposób będziemy zdobywać przekrojową i bardzo konkretną, przydatną w praktyce wiedzę."
      I tak samo jest z pętlą while - zamiast przechodzić przez całość od początku do końca najpierw pokazuję najważniejsze rzeczy, w kolejnych lekcjach pokazuję ich wykorzystanie w praktyce, a gdy opanujesz już ten materiał, dokładam kolejną rzecz czyli właśnie instrukcje break i continue. Dzięki temu nowa osoba nie jest przytłoczona ilością informacji, a każda nowa informacja osadzona jest w odpowiednim kontekście, ułatwiającym jej zrozumienie.

    • @Marek-MAROGO
      @Marek-MAROGO 2 місяці тому

      @@JakNauczycSieProgramowania no cóż, Twój kanał, Twoje zasady.