@ordasigabor Olyan közel lennénk egy Ongrid solar inverter (Fronius) Offgridesítéshez, ha rákapcsolnál. :D 1f-3f inverterrel be lehetne röffenteni, és 49-50hz közötti frekvenciával a teljesítményét lehetne korlátozni, a ház fogyasztása függvényében.
Tiszteletem! Az előadások nagyon tanulságosak és érdekesek még nekem a laikusnak is. Kérte hogy adjunk ötleteket hogy mit készítsen el valamelyik műsorban. Nem tudom hogy esetleg volt e már műsoron az hogy autós ablaktörlő motorból készíteni egy szervó motort ami úgy működne mint egy RC. szervó motor. Ha lehetne úgy készíteni hogy Ardunio ne keljen hozzá. További sok sikert!
Az ablaktorlő motor: DC motor + áttétel. Ehhez nem kell semmi más, mint egy 12Voltos akku. Amikor végállás, vagy pozíció érzékelés is kell, akkor oda kell egy kis "számítógép", PIC, Arduino stb.
@@ordasigabor Tiszteletem! Nagyon szépen köszönöm a választ! A kérdésemre nincs olyan lehetőség amely nem tartalmaz Ardunió-t vagy más komolyabb elektronikát? Olyan lehetőség nincs amely egy motorikusan rossz RC szervó elektronikáját használja fel?
Szívesen megnéznék egy kapu tolómotor vezérlést arduino -val. Gondolkodom az építésen, mert a magyar piacon egyenuralkodó Gardengate cég vezérlője nem túl okos. Nincs pld. lágy indítása. A kapu majd leugrik indításkor, a leállás pedig szintén durva, egyetlen lassú fokozatba kapcsol, ami megint ránt egyet. A motort illetve a csigahajtást nem kíméli.
A gond az hogy amint belenyulsz a feszultsegbe vagy a frekvenciaba nem csak a fordulatszam valtozik hanem az ereje is. Ezt Gabor is mutatta hogy amikor a 3 fazisos moci epp csak forg kezzel siman lefogod. Van megoldas a problemara, hogy maradjon az ero de valtozzon a sebesseg, ezt a Hormann ipari gyorskapuknal kapuknal megkapod de termeszetesen nem Gardengate arban Frekvencia modulatornak hivjak a cuccost ...
@@miklosnyiri9766 Küldesz linket? A gardengate egy pesti cég, több mint 10 éve gyárt vezérléseket. Én egy szettben kaptam a vezérlést, ehy Proteco Meko5 motorral és szerelékkel.
szia, nem ismerem ezeket a modulokat. Itt az is izgalmas, h mennyire pilóta vizsgás ezek beüzemelése. ...
Рік тому
Szerintem nem lehet vele különösebb gondod elnézve hogy miket csinálsz. Vannak half-bridge-ektől six-pack-ig modulok. Utóbbiban megvan minden teljesítmény chip ami 3 fázishoz kell. Kb. Tápok, gate-ek, terhelés (motor) amit be kell kötni...
Megnéztem, egy ilyen modul több mint drága számomra... rutronik-tec.com/vincotech-new-flow7pack-line-family-for-motion-control-applications-and-exacting-emc-standards/
Uno, Zero, ESP32 stb mind alkalmas. De a végeredmény nem mindegy. Egy lassú eszköz azt eredményezi, hogy a kiadott szinuszos jel egyre távolabb lesz a tiszta szinuszos jeltől. Harmonikusok lépnek fel és ez a legtöbb berendezés és a hálózat sem szereti. A másik az, hogy 16-20-30kHz körüli PWM frekvencia a célszerű, és sok eszköz képtelen erre. Meg arra is képtelen, hogy másofpercenként mondjuk 200 alkalommal a kitöltési tényezőz SW-esen megváltoztassuk. Így Uno is jó, de sok kompromisszum lesz vele.
@@ordasigabor Sok minden múlik a szoftveren. Nekem 328P-be, ami 20Mhz-en futott bőven belefért egy 3x36V 400Hz-es szinuszos inverter komplett kódja. Bár fix frekin futott, de modulációs mélységet folyamatosan kellett változtatnia az eszköznek szabályozással, hogy a kimenő offset nulla legyen (katonia műszerekhez) terheléstől függetlenül. Emellett még jó pár időkritikus dolgot felügyelt vezérelt és szabályozott a SW.
Valóban elegendő lenne egy is. Bőven. Ha a program kritikus részeit megírjuk gépi nyelven, még pihengetni is lesz ideje. Viszont ez itt nem erről szól, ennek a gépnek gyorsan, könnyen el kellett készülnie, hogy publikálható legyen sokak épülésére. Erre a célra pont tökéletes így.
Uno 2 lábon tud kiadni 980Hz-e PWM-et, a többin 490Hz. Ez kevés ha 50Hz jó hatásfokkal kell. Meg lehet babrálni kódból a PWM perifériát, hogy magasabb frekit adjon ki.... igy készítetted? A frekiben felhúzott PWM periféria kitöltési tényező frissítése vacak, nálam azt okozta, hogy a szinusz nagyon torz, inkább trapéz lesz. De ha minden fázishoz van egy board, akkor minden szép és napos.
@@ordasigabor Szia! Semmi szükség a dedikált PWM-outputra. Sima mezei digital_OUT használatával, a kitöltést programból kezelve kényelmesen elegendő a 16 MHz-es (kínai) óra. Az analog_OUT használata nem kívánatos kicsit is komolyabb alkalmazásban. Erős tippem, a tizenegynéhány kHz-es vivőfreki.
@@jakabgipsz4788 Nem néztem végig újra, de a 6-8A is kevesebb, mint 10 és 1 percig sem tartott. A tesztet nem befolyásolja, de kevesebbet kellett volna állítgatni és követhetőbb lett volna, ha az egyik táp 10 Voltonként változik.
@@istvan3146 Szent igaz, hogy néha kaotikusak a Gábor projektjei. Nyilván ő így is érti, csak ezt be is kellene tudni érthetően mutatni. Ebben van hova fejlődni.
Üdvözlöm. Egy olyan ötletem lenne hogy egy klíma kültéri egységét alkítanám át hogy vizet melegítsen egy lemezes hőcserélőn keresztül amivel aztán tudnám fűteni a lakást. És erre lennék kíváncsi hogy az mennyire lenne gazdaságos nem kell nagy hőmérsékletű víz mert padlófűtés van. Ön szerint ez kivitelezhető lehet vagy nem lenne gazdaságos ? Sajnos nincs gáz bekötve az ingatlanba és csak a villanyfűtés jöhet szóba. Ha nem akar ilyenről videót csinálni azért várnám tanácsát ha tudna segíteni. A videókról meg csak annyit hogy le a kalappal nagyon jók. Kérem válaszoljon ha tud még e-mail címet is küldök ha kell. Köszönöm.
Erre már én is gondoltam, hogy jó lenne kipróbálni a vizesre alakított klímát fűtési célokra. De nincs hozzá "alapanyagom", megvenni mindent pedig elég drága. Szerintem működne. Annyi kompromisszum biztosan lesz, hogy csak padlófűtéshez lehete használni, mert a víz csak kb. 28 fokos lenne. Melegebb esetén a hatásfok a méybe zuhan....
@@ordasigabor még sajnos én sem szereztem be hozzá igazából semmit mert csak elméletben van összerakva a fejemben és igazából azon is még agyalok hogy inverteres vagy sima on/off klímával kellene e csinálni mert az inverteresnél akkor egyben kellene hagyni a teljes beltéri egységet is hogy fentmaradjon a kommunikáció a 2egység között vagy lehet valami arduinoval lehetne írni egy programot amivel ki lehetne iktatni a beltérit de még az sem annyira biztos. Igazából ha beszereznék kb mindent akkor lehet nagyon szívesen odaadnám egy tesztre hogy mit lehet kihozni belőle :) persze ha ön is benne lenne ilyenben.
Szerintem csak az inverteres megoldás jöhet szóba, ha a hatások is számít. on/off rendszerű a külső levegő hőmérséklet változása miatt nagyon vacak hatásfokot eredményezne.
@@ordasigabor megpróbálok beszerezni mindent és akkor megépítem hogy mit tud produkálni :) de akkor nem egy buta ötlet hátha sikerül valamit elérni vele. Köszönöm és ha sikerül azért jelentkezem majd
alacsony PWM frekvenciával tudná, pl 480Hz-vel, de ez nem elég ahhoz, h 50Hz-es szinuszos jel keletkezzen és nagyon melegedne a teljesítmény elektronika
@@makoado6010én is érdeklődtem hogy lesz e esetleg esp32 változat is. Négyszer forint az alaplap nem 17 ezer mint egy zéró és simán lekezeli 20khz en akár a 100hz - el is a három fázist.
Ez az U fázis kódja, Arduino Zeron fut: #include int i = 0; int j = 0; int k = 0; int z = 0; int indit = 0; int szor = 3; int szork = 3; const int szam = 360; int hullam[szam]; const float Pi = 3.141593; const int POT_PIN = A0; int potValue = 0; void setup() { Wire.begin(8); // Initialize I2C communication with address #8 Wire.onRequest(requestEvent); // Register the event for I2C data request // Initialize output pins for the inverter pinMode(8, OUTPUT); pinMode(6, OUTPUT); pinMode(7, OUTPUT); pinMode(4, OUTPUT); pinMode(5, OUTPUT); // Set the output pins to LOW (initially off) digitalWrite(8, LOW); digitalWrite(6, LOW); digitalWrite(7, LOW); digitalWrite(4, LOW); digitalWrite(5, LOW); analogReadResolution(8); // Generate the sine wave lookup table (hullam) containing 360 values for (int i = 0; i < szam; i++) { hullam[i] = 50 + 50 * sin(2 * Pi * i / szam); } // Clip the values of the lookup table to ensure they are within [0, 100] for (int i = 0; i < szam; i++) { if (hullam[i] > 95) hullam[i] = 100; else if (hullam[i] < 5) hullam[i] = 0; } // Initial setup delay for the inverter digitalWrite(8, HIGH); delay(50); digitalWrite(8, LOW); delay(100); } void loop() { for (k = 0; k < szor; k++) { digitalWrite(8, HIGH); // Start PWM output for the inverter // Delay for the ON-time of the PWM based on the value in the hullam[] table for (i = 0; i < hullam[j]; i++); digitalWrite(8, LOW); // Stop PWM output for the inverter // Delay for the OFF-time of the PWM based on the value in the hullam[] table for (i = 0; i < 100 - hullam[j]; i++); } // Switching on additional output pins based on the current index (j) to create a 3-phase inverter if (j == 119) digitalWrite(6, HIGH); if (j == 239) digitalWrite(7, HIGH); if (j == 359) szor = szork; j++; if (j == szam) { j = 0; digitalWrite(6, LOW); // Turn off the additional output pins digitalWrite(7, LOW); } } // Function called when a request is made on the I2C bus (using Wire.write()) void requestEvent() { Wire.write(szork); // Respond with the value of szork over I2C }
Bocs, de a szivattyú nem megy "teljes teljesítménnyel tovább" a fojtás növelésekor. A szivattyú felvett teljesítménye a fojtás növelésével csökken. A többi rendben... A sok kis pontatlansággal együtt is nagyszerűek az előadásaid.
Így van! A lapátkerekes szivattyú teljesítményfelvétele egyenesen arányos a végzett munkával! (víz mozgatásának megfelelően) Dugattyúsra ez nem igaz :)
Ácsi, pár hete egy Zeroval volt már egy inverteres video. Ez döntően miben más? Magasabb frekivel tud mintazni, mert fázisonként van egy Zero, vagy más a lényeg?
@@ordasigabor :) póló az kész itt a felirat a fontos sztem aki szitaz nyomtat ot kene keresni es ajanlani ha kuld polot felirattal ekkora nezetseget kap pluszba Onnnek/neked kéne kiajanlania/od magát/d adjal polot kapsz nezetseget reklámot mindez ingyen mindkét oldalról neked neki is Kapcsolt áru van akinek ez a sponzora is egyben...
@@ordasigabor 6 percnél a feszültségeket gondold át. 400 voltot 2fazis között használunk, ha a feszulseg 400 volt ,akkor csillagban 400 deltában kb 690 voltos lesz.
Hát kérem !!! A tudás hatalom ..... 👌👌
@ordasigabor
Olyan közel lennénk egy Ongrid solar inverter (Fronius) Offgridesítéshez, ha rákapcsolnál. :D
1f-3f inverterrel be lehetne röffenteni, és 49-50hz közötti frekvenciával a teljesítményét lehetne korlátozni, a ház fogyasztása függvényében.
Olvasd el mit írtál... egy javítás ráférne :) sorry...
Tiszteletem! Az előadások nagyon tanulságosak és érdekesek még nekem a laikusnak is. Kérte hogy adjunk ötleteket hogy mit készítsen el valamelyik műsorban. Nem tudom hogy esetleg volt e már műsoron az hogy autós ablaktörlő motorból készíteni egy szervó motort ami úgy működne mint egy RC. szervó motor. Ha lehetne úgy készíteni hogy Ardunio ne keljen hozzá. További sok sikert!
Az ablaktorlő motor: DC motor + áttétel. Ehhez nem kell semmi más, mint egy 12Voltos akku. Amikor végállás, vagy pozíció érzékelés is kell, akkor oda kell egy kis "számítógép", PIC, Arduino stb.
@@ordasigabor Tiszteletem! Nagyon szépen köszönöm a választ! A kérdésemre nincs olyan lehetőség amely nem tartalmaz Ardunió-t vagy más komolyabb elektronikát? Olyan lehetőség nincs amely egy motorikusan rossz RC szervó elektronikáját használja fel?
Szívesen megnéznék egy kapu tolómotor vezérlést arduino -val.
Gondolkodom az építésen, mert a magyar piacon egyenuralkodó Gardengate cég vezérlője nem túl okos. Nincs pld. lágy indítása. A kapu majd leugrik indításkor, a leállás pedig szintén durva, egyetlen lassú fokozatba kapcsol, ami megint ránt egyet. A motort illetve a csigahajtást nem kíméli.
A gond az hogy amint belenyulsz a feszultsegbe vagy a frekvenciaba nem csak a fordulatszam valtozik hanem az ereje is. Ezt Gabor is mutatta hogy amikor a 3 fazisos moci epp csak forg kezzel siman lefogod. Van megoldas a problemara, hogy maradjon az ero de valtozzon a sebesseg, ezt a Hormann ipari gyorskapuknal kapuknal megkapod de termeszetesen nem Gardengate arban Frekvencia modulatornak hivjak a cuccost ...
Tolókapuhoz rengeteg vezérlő érhető el, a legtöbb tartalmaz lágyindítást. Erről a gardengate - ről még nem is hallottam.
@@miklosnyiri9766 Küldesz linket? A gardengate egy pesti cég, több mint 10 éve gyárt vezérléseket.
Én egy szettben kaptam a vezérlést, ehy Proteco Meko5 motorral és szerelékkel.
Szép volt!
Köszönöm a videót, már nagyon vártam!
Lesz esetleg esp32 változat is?
Elvileg az képes lenne önmagában ellátni a 3 zéró feladatàt.
utánanézek, valóban az esp32-ben több kraft van
Jól meg ijesztettél :D
Szia Gábor,
Ismered a Vincoteh power modulokat?
Rengeteg inverteres "végfok" megoldásunk van, motorhajtás, szolár stb. Bicskén gyártjuk őket.
szia, nem ismerem ezeket a modulokat. Itt az is izgalmas, h mennyire pilóta vizsgás ezek beüzemelése. ...
Szerintem nem lehet vele különösebb gondod elnézve hogy miket csinálsz. Vannak half-bridge-ektől six-pack-ig modulok. Utóbbiban megvan minden teljesítmény chip ami 3 fázishoz kell. Kb. Tápok, gate-ek, terhelés (motor) amit be kell kötni...
Megnéztem, egy ilyen modul több mint drága számomra...
rutronik-tec.com/vincotech-new-flow7pack-line-family-for-motion-control-applications-and-exacting-emc-standards/
Gondolom csillagba volbekötve a motor azért kellet olyan magas feszültség az elindításához?!
Érdekes megoldás az UNO kaszkád, de egy UNO is képes 3fázisú szinusz-pwm moduláció előállítására😎🤘
Uno, Zero, ESP32 stb mind alkalmas. De a végeredmény nem mindegy. Egy lassú eszköz azt eredményezi, hogy a kiadott szinuszos jel egyre távolabb lesz a tiszta szinuszos jeltől. Harmonikusok lépnek fel és ez a legtöbb berendezés és a hálózat sem szereti.
A másik az, hogy 16-20-30kHz körüli PWM frekvencia a célszerű, és sok eszköz képtelen erre. Meg arra is képtelen, hogy másofpercenként mondjuk 200 alkalommal a kitöltési tényezőz SW-esen megváltoztassuk.
Így Uno is jó, de sok kompromisszum lesz vele.
@@ordasigabor Sok minden múlik a szoftveren. Nekem 328P-be, ami 20Mhz-en futott bőven belefért egy 3x36V 400Hz-es szinuszos inverter komplett kódja. Bár fix frekin futott, de modulációs mélységet folyamatosan kellett változtatnia az eszköznek szabályozással, hogy a kimenő offset nulla legyen (katonia műszerekhez) terheléstől függetlenül. Emellett még jó pár időkritikus dolgot felügyelt vezérelt és szabályozott a SW.
Valóban elegendő lenne egy is. Bőven. Ha a program kritikus részeit megírjuk gépi nyelven, még pihengetni is lesz ideje. Viszont ez itt nem erről szól, ennek a gépnek gyorsan, könnyen el kellett készülnie, hogy publikálható legyen sokak épülésére.
Erre a célra pont tökéletes így.
Uno 2 lábon tud kiadni 980Hz-e PWM-et, a többin 490Hz. Ez kevés ha 50Hz jó hatásfokkal kell. Meg lehet babrálni kódból a PWM perifériát, hogy magasabb frekit adjon ki.... igy készítetted?
A frekiben felhúzott PWM periféria kitöltési tényező frissítése vacak, nálam azt okozta, hogy a szinusz nagyon torz, inkább trapéz lesz.
De ha minden fázishoz van egy board, akkor minden szép és napos.
@@ordasigabor Szia! Semmi szükség a dedikált PWM-outputra. Sima mezei digital_OUT használatával, a kitöltést programból kezelve kényelmesen elegendő a 16 MHz-es (kínai) óra. Az analog_OUT használata nem kívánatos kicsit is komolyabb alkalmazásban. Erős tippem, a tizenegynéhány kHz-es vivőfreki.
Érdekes volt. Összeadás szempontjából egyszerűbb lett volna az egyik tápot kerek 10, 20, 30 V-ra állítani és csak a másikat változtatni.
Szerintem egyforma terhelésre játszott. Nem akarta túlterhelni valamelyiket.
@@jakabgipsz4788 Lehet, de 10A-es tápon 1A alatti terhelés volt, az is rövid ideig.
@@istvan3146 én 6A -t láttam konstans és néha volt az 8A is.
@@jakabgipsz4788 Nem néztem végig újra, de a 6-8A is kevesebb, mint 10 és 1 percig sem tartott. A tesztet nem befolyásolja, de kevesebbet kellett volna állítgatni és követhetőbb lett volna, ha az egyik táp 10 Voltonként változik.
@@istvan3146 Szent igaz, hogy néha kaotikusak a Gábor projektjei.
Nyilván ő így is érti, csak ezt be is kellene tudni érthetően mutatni.
Ebben van hova fejlődni.
Üdvözlöm. Egy olyan ötletem lenne hogy egy klíma kültéri egységét alkítanám át hogy vizet melegítsen egy lemezes hőcserélőn keresztül amivel aztán tudnám fűteni a lakást. És erre lennék kíváncsi hogy az mennyire lenne gazdaságos nem kell nagy hőmérsékletű víz mert padlófűtés van. Ön szerint ez kivitelezhető lehet vagy nem lenne gazdaságos ?
Sajnos nincs gáz bekötve az ingatlanba és csak a villanyfűtés jöhet szóba. Ha nem akar ilyenről videót csinálni azért várnám tanácsát ha tudna segíteni. A videókról meg csak annyit hogy le a kalappal nagyon jók. Kérem válaszoljon ha tud még e-mail címet is küldök ha kell. Köszönöm.
Erre már én is gondoltam, hogy jó lenne kipróbálni a vizesre alakított klímát fűtési célokra. De nincs hozzá "alapanyagom", megvenni mindent pedig elég drága.
Szerintem működne. Annyi kompromisszum biztosan lesz, hogy csak padlófűtéshez lehete használni, mert a víz csak kb. 28 fokos lenne. Melegebb esetén a hatásfok a méybe zuhan....
@@ordasigabor még sajnos én sem szereztem be hozzá igazából semmit mert csak elméletben van összerakva a fejemben és igazából azon is még agyalok hogy inverteres vagy sima on/off klímával kellene e csinálni mert az inverteresnél akkor egyben kellene hagyni a teljes beltéri egységet is hogy fentmaradjon a kommunikáció a 2egység között vagy lehet valami arduinoval lehetne írni egy programot amivel ki lehetne iktatni a beltérit de még az sem annyira biztos. Igazából ha beszereznék kb mindent akkor lehet nagyon szívesen odaadnám egy tesztre hogy mit lehet kihozni belőle :) persze ha ön is benne lenne ilyenben.
Szerintem csak az inverteres megoldás jöhet szóba, ha a hatások is számít. on/off rendszerű a külső levegő hőmérséklet változása miatt nagyon vacak hatásfokot eredményezne.
@@ordasigabor megpróbálok beszerezni mindent és akkor megépítem hogy mit tud produkálni :) de akkor nem egy buta ötlet hátha sikerül valamit elérni vele. Köszönöm és ha sikerül azért jelentkezem majd
okay, várom!
egy arduino nem tudná a 3 fázist lekezelni?
alacsony PWM frekvenciával tudná, pl 480Hz-vel, de ez nem elég ahhoz, h 50Hz-es szinuszos jel keletkezzen és nagyon melegedne a teljesítmény elektronika
@@ordasigabor esp32
@@makoado6010én is érdeklődtem hogy lesz e esetleg esp32 változat is.
Négyszer forint az alaplap nem 17 ezer mint egy zéró és simán lekezeli 20khz en akár a 100hz - el is a három fázist.
@@miklosnyiri9766 ha kínából veszed 1000ft sincs...
Nagyon teccik a projekted, kódot kérhetek? Projekt ötletnek pedig ennek a rendszernek az encoderrel való kibővítését ajánlom.
1-2 nap és bemásololom ide a forráskódokat
Teccik? ... azt akartad írni, gondolom, hogy tetszik...
@@jakabgipsz4788Humornak szánta, remélem.
@@jakabgipsz4788 ha tetszene azt írtam volna, ne írj valótlant arról amit írtam.
Ez az U fázis kódja, Arduino Zeron fut:
#include
int i = 0;
int j = 0;
int k = 0;
int z = 0;
int indit = 0;
int szor = 3;
int szork = 3;
const int szam = 360;
int hullam[szam];
const float Pi = 3.141593;
const int POT_PIN = A0;
int potValue = 0;
void setup()
{
Wire.begin(8); // Initialize I2C communication with address #8
Wire.onRequest(requestEvent); // Register the event for I2C data request
// Initialize output pins for the inverter
pinMode(8, OUTPUT);
pinMode(6, OUTPUT);
pinMode(7, OUTPUT);
pinMode(4, OUTPUT);
pinMode(5, OUTPUT);
// Set the output pins to LOW (initially off)
digitalWrite(8, LOW);
digitalWrite(6, LOW);
digitalWrite(7, LOW);
digitalWrite(4, LOW);
digitalWrite(5, LOW);
analogReadResolution(8);
// Generate the sine wave lookup table (hullam) containing 360 values
for (int i = 0; i < szam; i++)
{
hullam[i] = 50 + 50 * sin(2 * Pi * i / szam);
}
// Clip the values of the lookup table to ensure they are within [0, 100]
for (int i = 0; i < szam; i++)
{
if (hullam[i] > 95)
hullam[i] = 100;
else if (hullam[i] < 5)
hullam[i] = 0;
}
// Initial setup delay for the inverter
digitalWrite(8, HIGH);
delay(50);
digitalWrite(8, LOW);
delay(100);
}
void loop()
{
for (k = 0; k < szor; k++)
{
digitalWrite(8, HIGH); // Start PWM output for the inverter
// Delay for the ON-time of the PWM based on the value in the hullam[] table
for (i = 0; i < hullam[j]; i++);
digitalWrite(8, LOW); // Stop PWM output for the inverter
// Delay for the OFF-time of the PWM based on the value in the hullam[] table
for (i = 0; i < 100 - hullam[j]; i++);
}
// Switching on additional output pins based on the current index (j) to create a 3-phase inverter
if (j == 119)
digitalWrite(6, HIGH);
if (j == 239)
digitalWrite(7, HIGH);
if (j == 359)
szor = szork;
j++;
if (j == szam)
{
j = 0;
digitalWrite(6, LOW); // Turn off the additional output pins
digitalWrite(7, LOW);
}
}
// Function called when a request is made on the I2C bus (using Wire.write())
void requestEvent() {
Wire.write(szork); // Respond with the value of szork over I2C
}
Bocs, de a szivattyú nem megy "teljes teljesítménnyel tovább" a fojtás növelésekor. A szivattyú felvett teljesítménye a fojtás növelésével csökken. A többi rendben... A sok kis pontatlansággal együtt is nagyszerűek az előadásaid.
Így van! A lapátkerekes szivattyú teljesítményfelvétele egyenesen arányos a végzett munkával! (víz mozgatásának megfelelően) Dugattyúsra ez nem igaz :)
@@Balumaccién is így tanultam
Még a porszívó is megkönnyebbülve felpörög ha bevan fogva a csöve.
Ácsi, pár hete egy Zeroval volt már egy inverteres video. Ez döntően miben más? Magasabb frekivel tud mintazni, mert fázisonként van egy Zero, vagy más a lényeg?
iitt a pwm és szinusz freki sokkal magasabb értékig mehet fel
Jók a poloid már figyelem egy ideje természetes a videókban nincs hiba sőt egyre jobbak
ezt egy póló gyártó is felismerhetné és adhatna párat ;)
@@ordasigabor :) póló az kész itt a felirat a fontos sztem aki szitaz nyomtat ot kene keresni es ajanlani ha kuld polot felirattal ekkora nezetseget kap pluszba
Onnnek/neked kéne kiajanlania/od magát/d
adjal polot kapsz nezetseget reklámot mindez ingyen mindkét oldalról neked neki is
Kapcsolt áru van akinek ez a sponzora is egyben...
@@ordasigabor 6 percnél a feszültségeket gondold át.
400 voltot 2fazis között használunk, ha a feszulseg 400 volt ,akkor csillagban 400 deltában kb 690 voltos lesz.
Kösz