Доброго дня. НУШ не акцентує поділ на відмінників, хорошистів і т.д. Але якщо багато В, то це високий рівень ( відмінно). Тобто виходить, що більшість характеристик навчання дитина опанувала на високому рівні. Є трохи Д, то це нормально.
Добрий день! Поясніть, будь ласка про записи в журнілі підсумкового оцінювання. Писати після останнього уроку на цьому ж розвороті, чи на наступному(новому)?
Заходите на сайт, ЗАВАНТАЖУЄТЕ Свідоцтва і користуєтеся sites.google.com/site/cernahivskazagalnoosvitnaskola/%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%B6%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%B6%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB-%D0%BD%D1%83%D1%88
У класному журналі початкової школи жодних колонок не відводимо. Колонки з'являються вкінці навчального року. У серпні МОН своїми рекомендаціями ввело нас трохи в оману(( жодного спростування чи роз'яснення не дало... Але цікавилася в КОДА, в Інституті післядипломної освіти, то сказали що не беремо до уваги ці рекомендації, працюємо як і працювали по наказу 813
в наказі №1/3725-22 написано, що оцінювання здійснюється на основі наказу №813... але фіксується лише у Свідоцтвах. Два накази є чинними. На який опиратися? Моя думка: якщо дійсно складна ситуація і у вчителів (через бойові дії) відсутня можливість внести інформацію до класного журналу, то рішенням педради можна прописати "... оцінити учнів відповідно до наказу №813; записи зробити лише у Свідоцтвах відповідно до наказу № 1/3725-22..."
Пані Надіє, підкажіть , будь ласка, у журнал 3-4 класів ставиться підсумкова (річна) з технологічної , мистецької, фізкультурної та інформатичної галузі? Дякую
Добрий вечір. Відповідно до наказу 813 фіксуємо лише річне оцінювання. У змісті уроку ми прописуємо діагностувальні роботи і все. А вкінці року виставляємо оцінювання
@@НатальяКалинина-н9л ви молодець, але я віддаю перевагу не ускладнити собі життя.... взяла ті рекомендації, що написало МОН і все... навіщо їх пристально деталізувати, конкретизувати... ? ...
Звичайно можна)) переходьте на сайт, завантажуйте, перевіряйте, редагуйте і використовуйте sites.google.com/site/cernahivskazagalnoosvitnaskola/%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%B6%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%B6%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB-%D0%BD%D1%83%D1%88
Доброго дня. Поясніть, будь ласка, чи обов'язково записувати підсумкове оцінювання в журнал, адже згідно Листа МОН від 29.03.2022 N 1/3725 " Про організацію освітнього процесу в початковій школі в умовах воєнного стану" вказано, що результати річного оцівання записться лише в Свідоцтва досягнень?
в наказі №1/3725-22 написано, що оцінювання здійснюється на основі наказу №813... але фіксується лише у Свідоцтвах. Два накази є чинними. На який опиратися? Моя думка: якщо дійсно складна ситуація і у вчителів (через бойові дії) відсутня можливість внести інформацію до класного журналу, то рішенням педради можна прописати "... оцінити учнів відповідно до наказу №813; записи зробити лише у Свідоцтвах відповідно до наказу № 1/3725-22..."
@@NadiaDukhno у наказі 813 ІІІ розділ , 4 абзац сказано " Учитель за рішенням педагогічної ради закладу освіти може фіксувати в класному журналі або лише на носії зворотного зв'язку з батьками попередню оцінку за результатами підсумкового оцінювання" . У разі виявлення бажання покращити результат виконується індивідуалізована діагностувальна робота, якщо вона краща то в оцінка фіксується в класному журналі і свідоцтві. Ось ці , 4 та 5 абзаци, бажано детально розглянути на засіданні методичного об'єднання і винести питання на педагогічну раду. Яка приймає рішення по наказу 813 та 1/3725. Наказ 1/3725 пояснює як підсумкове оцінювання здійснюється до результатів вимушено переміщеного учня. Та переведення саме школою де він вимушений навчатися навіть без зарахування до закладу. Це так сказати "подвійне зарахування" яке дозволене у даний час.
Шановна колего,згідно наказу №813,результати підсумкового оцінювання фіксуються тільки у Свідоцтві досягнень,копія має бути у Особовій справі. Для чого це дублювати в журнал?
Розгляньте додаток 4 до даного наказу "Примірник зразок лівої сторінки розвороту журналу" + с.12 третій абзац "Пропонуємо зразок оформлення результатів підсумкового оцінювання за рік на предметних сторінках класного журналу..." Це все говорить про необхідність оформлення не лише Свідоцтва, а й класного журналу
В Особовій справі дійсно пишеться фраза про переведення "Переведено до 2(3, 4, 5) класу". А от в Свідоцтві та у журналі (Зведений облік навчальних досягнеь) я б писала "Переведено на наступний рік навчання" згідно Наказу №268 від 01.03.21
взагалі МОН дало всього 2 зразки Свідоцтв досягнень. Тому логічно, що вони мають підходити і до програми Савченко і Шияна. Просто ті Свідоцтва, що я особисто редагувала, то я підтасовувала під програму Савченко (вказувала навчальні предмети). А по Шияну, якщо там інтегровані курси, то виходить що більша кількість освітніх галузей буде означати один навчальний предмет (інтегрований курс)
Оскільки Наказ не містить вимоги чи рекомендації писати характеристики результатів навчання відразу після останньої дати проведеного уроку, мабуть доцільно було б писати ці характеристики на окремій сторінці. Таким чином в журналі не доведеться ,,розривати'' записи характеристик результатів навчання до певного предмета чи інтегрованого курсу.
На мою думку зручніше писати після останнього уроку. Відразу видно і предмет і досягнення. У минулих рекомендаціях за 2020 рік, то МОНУ пропонувало кілька варіантів ( у предметі або на окремих сторінках), обирав вчитель. В даному наказі фраза "... на предметних сторінках класного журналу..." (с.12) я зрозуміла, як запис у предметі))
У Наказі є речення, де писати Підсумки у журналі. "...останній розворот журналу для запису з певного предмета/інтегр. курсу..." Я завжди залишаю із запасом сторінки для предметів у журналі...Тобто, ця рекомендація написана не для мене. Я б її перефразувала: "новий розворот після останнього запису з певного предмета/курсу.." Щодо "не доведеться розривати", то у 2 класі 19 характеристик з інтегрованого курсу за програмою Шияна. (Якщо мені не зраджує пам'ять, інформатика ще +). Тому розривати все одно доведеться))))
@@ТаняТимошенко-э9х у нас по Савченко не дуже велика кількість характеристик. Пощастило)) аби написано було (чи після останнього уроку чи на окремо відведених сторінках))
Добрий вечір, колего! Якщо педрадою вирішили оцінювати рівневою оцінкою, то їх виставляти і в тих освітніх галузях, де не пишуться діагностувальні роботи, чи сформовано або несформовано?! Я зрозуміла, що рівні виставляємо тільки з тих предметів (укр.мова, літ.читання, іноземна мова, математика, я досл.світ), де проводимо перевірні роботи і ці предмети записуємо в класний журнал, а всі інші в кл.журнал не фіксуємо, а в свідоцтві ставимо галочку, якщо сформовано, тобто сформовано/несформовано. Чи правильна моя думка з прочитаного наказу №813?!
Я зрозуміла так: рівневою оцінкою оцінюємо всі предмети; певні предмети ми оцінюємо на основі діагностувальних робіт і т.д, а інші ( галузі інформатична, мистецька, технологічна, фізкультурна) на основі спостережень.
Вчитель заповнює свідоцтво і класний журнал вкінці навчального року, у травні. У кінці І семестру нічого не відводимо, не залишаємо. Пишемо дату останнього уроку, а потім дату 1 уроку за січень
в даному наказі №813 я не знайшла інформацію що і куди записувати. У наказі про звільнення від ДПА теж нічого. У свідоцтві досягнень ми теж не відводили місце для цього. У класному журналі, я думаю, можна написати. 9 і 11 класам писатимемо і їм напишемо.
Добрий день. Дуже дякую за пояснення. Ми ледве голови не поламали, як же буде правильно. Ви нас врятували. Успіхів ВАМ і миру.
щиро дякую за зворотній зв*язок))
Щиро дякую. Прослухавши ваше відео усе зрозуміла по оформленню класного журналу та свідоцтву досягнень.
Я дуже рада, що зуміла допомогти))☺️
Добрий день, пані Надіє, дякую за змістовне і чітке пояснення
Дякую за відгук ❤️. Сама передивлялася перед заповненням журналів))
Дякую, Надюша!!! Все чітко, ясно і професійно!!!
Щиро дякую за відгук)) мені дуже приємно ☺️. Де ми б ще поспілкувалися))
Щиро дякую за відео!
Щиро дякую за зворотній зв'язок 💓
Дякую за матеріал! Все обґрунтували чітко та зрозуміло👍
Дякую вам за зворотній зв'язок 💓 це дуже приємно ☺️
Щиро ДЯКУЮ🤗
Дякую за зворотній зв'язок 💕
Щиро дякую за вашу роботу!
Дякую за відгук 💓
Дякую за чітке, зрозуміле пояснення!
Дуже приємно ☺️ дякую за відгук
Щиро дякую за корисну інформацію.
Дякую за теплі слова 💗💗💕
Дякую за корисну інформацію.
Дякую за відгук 😁
Дякую за вашу роботу.
дякую за відгук))
Дякую за пояснення!
Дякую за відгук
Щиро дякую
Дякую 💓
Чи підходить це для вчителя англійської мови?
Підходить. А чому ні? Я не бачила класифікації по спеціальностям. Наказ загальний для всіх вчителів, що викладаються у початковій школі
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, якщо у свідоцтві досягнень з одного предмету більшість В рівень, але є і Д, то це хорошист ?
Доброго дня. НУШ не акцентує поділ на відмінників, хорошистів і т.д. Але якщо багато В, то це високий рівень ( відмінно). Тобто виходить, що більшість характеристик навчання дитина опанувала на високому рівні. Є трохи Д, то це нормально.
Зробіть, будь ласка, навчальне відео, як заповнювати свідоцтво в електронному журналі.
На жаль я не працюю з електронними журналами, то нічим не допоможу))
Дякую!!!
Добрий день! Поясніть, будь ласка про записи в журнілі підсумкового оцінювання. Писати після останнього уроку на цьому ж розвороті, чи на наступному(новому)?
Ми будемо писати після останнього уроку. А ви собі дивиться як вам зручно)) чітко не прописано де конкретно (або то я така читака).
Скажіть будь ласка чи пишете ви характеристика учню першого класу в особовій справі?
Заповнюємо лише свідоцтва досягнення
Добрий день. Чи можете поділитися ось такими розробленими( поділеними) свідоцтвами?
Заходите на сайт, ЗАВАНТАЖУЄТЕ Свідоцтва і користуєтеся sites.google.com/site/cernahivskazagalnoosvitnaskola/%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%B6%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%B6%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB-%D0%BD%D1%83%D1%88
Щиро дякую. Дай, Боже,Вам здоров'я за Вашу працю
@@oksananazarenko8343 так приємненько 😊 дякую 💓
доброго вечора.Скажіть будь ласка,чи відводяться окремі колонки у класному журналі для диктанту,аудіювання і т.д на протязі року
У класному журналі початкової школи жодних колонок не відводимо. Колонки з'являються вкінці навчального року. У серпні МОН своїми рекомендаціями ввело нас трохи в оману(( жодного спростування чи роз'яснення не дало... Але цікавилася в КОДА, в Інституті післядипломної освіти, то сказали що не беремо до уваги ці рекомендації, працюємо як і працювали по наказу 813
@@NadiaDukhno Велике дякую
Скажіть , будь ласка, у Листі МОН від 29.03.22 вказано, що результати пишуться лише в свідоцтві досягнення, а в журналі не пишеться !!!
в наказі №1/3725-22 написано, що оцінювання здійснюється на основі наказу №813... але фіксується лише у Свідоцтвах. Два накази є чинними. На який опиратися? Моя думка: якщо дійсно складна ситуація і у вчителів (через бойові дії) відсутня можливість внести інформацію до класного журналу, то рішенням педради можна прописати "... оцінити учнів відповідно до наказу №813; записи зробити лише у Свідоцтвах відповідно до наказу № 1/3725-22..."
Пані Надіє, підкажіть , будь ласка, у журнал 3-4 класів ставиться підсумкова (річна) з технологічної , мистецької, фізкультурної та інформатичної галузі? Дякую
Так, ставимо на основі спостережень, а не на підставі діагностувальних робіт
Добрий день . Я би хотіла замовити свідоцтво досягнень для 1, 2, та 3-4 кл. Дякую
Пишіть на електронну адресу nadiyad190885@gmail.com або в закріпленому коментарі є покликання на сайт
Щиро дякую, пані Надіє. З прийдешнім Новим роком! Здоров'я вам, здійснення всіх мрій та звичайно миру! Слава Україні! Героям слава!
@@МирославЛипко-н2с щиро дякую за теплі слова. Взаємні вітання зі святами. Перемоги, віри, миру!
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, чи фіксуються та оцінюються діагностичні роботи в журналі (4 клас)?
Добрий вечір. Відповідно до наказу 813 фіксуємо лише річне оцінювання. У змісті уроку ми прописуємо діагностувальні роботи і все. А вкінці року виставляємо оцінювання
Порадьте, будь ласка, що писати в рекомендаціях вчителя, якщо дитинка працювала "на відмінно" з усіх галузей. Дякую.
Я б відмітила її старанність з усіх галузей і порадила "йти по тому ж шляху"
@@NadiaDukhno величезне дякую 🌺
Добрий день. Дякую, дуже корисно. Чи нема у Вас критерій оцінювання ЯДС за результатами досягнень зі свідоцтв?
Дякую за коментар. Критеріїв не маю))
@@NadiaDukhno я зробила на 3-4 класи за свідоцтвами на усі галузі окрім ЯДС( природнича, здоров'язбережуюча....і т.д.). Сил вже немає((((
@@НатальяКалинина-н9л ви молодець, але я віддаю перевагу не ускладнити собі життя.... взяла ті рекомендації, що написало МОН і все... навіщо їх пристально деталізувати, конкретизувати... ? ...
Щиро дякую за актуальну інформацію.
Підкажіть, будь ласка, як оцінювати учнів з ООП (3 клас, рівневе оцінювання).
Дякую за відгук. Для учнів з ООП мають окремі критерії. У нас таких діток немає, тому не підкажу))
@@NadiaDukhno Дякую!
Доброго здоров'я.Чи можна очікувати методичних рекомендацій для початкових класів 2022-2023? Дуже потрібне відео
Доброго)) працюю над ним
@@NadiaDukhno Дякую за відповідь💙💛
уже на каналі))
@@NadiaDukhno Щиро дякую💙💛
Дуже дякую за якісне пояснення. Чи можна замовити Свідоцтва досягнень, якими Ви користуєтесь?
Напишіть мені на nadiyad190885@gmail.com
Поясніть це має бути одне свідоцтво на перший і другий семестр чи два сідоцтва ?
В початковій школі лише Річне оцінювання, тобто вкінці навчального року здійснюється оцінювання + свідоцтва (1 шт за рік)
Дякую. Чи можна скористатись Свідоцтвами досягнень, які Ви розробили?
Звичайно можна)) переходьте на сайт, завантажуйте, перевіряйте, редагуйте і використовуйте sites.google.com/site/cernahivskazagalnoosvitnaskola/%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%B6%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%B6%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB-%D0%BD%D1%83%D1%88
Щиро вдячна за вашу працю!
@@ОксанаПоліщук-ю6э дякую 💓
Доброго дня. Поясніть, будь ласка, чи обов'язково записувати підсумкове оцінювання в журнал, адже згідно Листа МОН від 29.03.2022 N 1/3725 " Про організацію освітнього процесу в початковій школі в умовах воєнного стану" вказано, що результати річного оцівання записться лише в Свідоцтва досягнень?
в наказі №1/3725-22 написано, що оцінювання здійснюється на основі наказу №813... але фіксується лише у Свідоцтвах. Два накази є чинними. На який опиратися? Моя думка: якщо дійсно складна ситуація і у вчителів (через бойові дії) відсутня можливість внести інформацію до класного журналу, то рішенням педради можна прописати "... оцінити учнів відповідно до наказу №813; записи зробити лише у Свідоцтвах відповідно до наказу № 1/3725-22..."
@@NadiaDukhno дуже дякую
Це останній абзац наказу 1/3725 І стосується він дітей які є переміщеними. Все інше відповідно наказу 813.
@@nenia-lyka23nush значить виходить, що пишемо і свідоцтва і журнали))
@@NadiaDukhno у наказі 813 ІІІ розділ , 4 абзац сказано " Учитель за рішенням педагогічної ради закладу освіти може фіксувати в класному журналі або лише на носії зворотного зв'язку з батьками попередню оцінку за результатами підсумкового оцінювання" . У разі виявлення бажання покращити результат виконується індивідуалізована діагностувальна робота, якщо вона краща то в оцінка фіксується в класному журналі і свідоцтві. Ось ці , 4 та 5 абзаци, бажано детально розглянути на засіданні методичного об'єднання і винести питання на педагогічну раду. Яка приймає рішення по наказу 813 та 1/3725. Наказ 1/3725 пояснює як підсумкове оцінювання здійснюється до результатів вимушено переміщеного учня. Та переведення саме школою де він вимушений навчатися навіть без зарахування до закладу. Це так сказати "подвійне зарахування" яке дозволене у даний час.
Шановна колего,згідно наказу №813,результати підсумкового
оцінювання фіксуються тільки
у Свідоцтві досягнень,копія має
бути у Особовій справі.
Для чого це дублювати в журнал?
Розгляньте додаток 4 до даного наказу "Примірник зразок лівої сторінки розвороту журналу" + с.12 третій абзац "Пропонуємо зразок оформлення результатів підсумкового оцінювання за рік на предметних сторінках класного журналу..." Це все говорить про необхідність оформлення не лише Свідоцтва, а й класного журналу
В Особовій справі дійсно пишеться фраза про переведення "Переведено до 2(3, 4, 5) класу". А от в Свідоцтві та у журналі (Зведений облік навчальних досягнеь) я б писала "Переведено на наступний рік навчання" згідно Наказу №268 від 01.03.21
Дякую за підказку.
Доброго дня. Це свідоцтва за програмою Савченко чи Шияна?
Савченко
взагалі МОН дало всього 2 зразки Свідоцтв досягнень. Тому логічно, що вони мають підходити і до програми Савченко і Шияна. Просто ті Свідоцтва, що я особисто редагувала, то я підтасовувала під програму Савченко (вказувала навчальні предмети). А по Шияну, якщо там інтегровані курси, то виходить що більша кількість освітніх галузей буде означати один навчальний предмет (інтегрований курс)
Оскільки Наказ не містить вимоги чи рекомендації писати характеристики результатів навчання відразу після останньої дати проведеного уроку, мабуть доцільно було б писати ці характеристики на окремій сторінці. Таким чином в журналі не доведеться ,,розривати'' записи характеристик результатів навчання до певного предмета чи інтегрованого курсу.
На мою думку зручніше писати після останнього уроку. Відразу видно і предмет і досягнення. У минулих рекомендаціях за 2020 рік, то МОНУ пропонувало кілька варіантів ( у предметі або на окремих сторінках), обирав вчитель. В даному наказі фраза "... на предметних сторінках класного журналу..." (с.12) я зрозуміла, як запис у предметі))
У Наказі є речення, де писати Підсумки у журналі. "...останній розворот журналу для запису з певного предмета/інтегр. курсу..." Я завжди залишаю із запасом сторінки для предметів у журналі...Тобто, ця рекомендація написана не для мене. Я б її перефразувала: "новий розворот після останнього запису з певного предмета/курсу.." Щодо "не доведеться розривати", то у 2 класі 19 характеристик з інтегрованого курсу за програмою Шияна. (Якщо мені не зраджує пам'ять, інформатика ще +). Тому розривати все одно доведеться))))
@@ТаняТимошенко-э9х , можливо, але це може бути єдиним класом і єдиним розривом🙂
@@ТаняТимошенко-э9х у нас по Савченко не дуже велика кількість характеристик. Пощастило)) аби написано було (чи після останнього уроку чи на окремо відведених сторінках))
@@NadiaDukhno Також вважаю, що це не настільки суттєво, це будуть написані Підсумки.
Добрий вечір, колего!
Якщо педрадою вирішили оцінювати рівневою оцінкою, то їх виставляти і в тих освітніх галузях, де не пишуться діагностувальні роботи, чи сформовано або несформовано?!
Я зрозуміла, що рівні виставляємо тільки з тих предметів (укр.мова, літ.читання, іноземна мова, математика, я досл.світ), де проводимо перевірні роботи і ці предмети записуємо в класний журнал, а всі інші в кл.журнал не фіксуємо, а в свідоцтві ставимо галочку, якщо сформовано, тобто сформовано/несформовано.
Чи правильна моя думка з прочитаного наказу №813?!
Я зрозуміла так: рівневою оцінкою оцінюємо всі предмети; певні предмети ми оцінюємо на основі діагностувальних робіт і т.д, а інші ( галузі інформатична, мистецька, технологічна, фізкультурна) на основі спостережень.
Підскажіть будь ласка, наприклад з інформатики вчитель має записати Річна і виставити рівні ВДСП?
@@ЛінаСергіївнаПанченко у 1-2 класі - ставимо галочки, у 3-4 класі (за рішенням педради) ставимо рівні В, Д, С, П за кожну характеристику навчання
Пані Надіє, скільки разів на рік вчитель заповнює свідоцтво досягнень у 1-4 кл.? У журналі за результатами І семестру треба виставляти рівні?
Вчитель заповнює свідоцтво і класний журнал вкінці навчального року, у травні. У кінці І семестру нічого не відводимо, не залишаємо. Пишемо дату останнього уроку, а потім дату 1 уроку за січень
Доброго вечора! Пані Надія скажіть будь ласка , Нам треба писати рівні і переписувати характеристики у кінці цього семестру ?
@@ЮліяІлюк НІ!. Все пишемо вкінці навчального року
Добрий день!
Шановна колего, поясніть, будь ласка, чи потрібно писати в графі ДПА зв.(тобто звільнені)?
Дякую за відповідь!
в даному наказі №813 я не знайшла інформацію що і куди записувати. У наказі про звільнення від ДПА теж нічого. У свідоцтві досягнень ми теж не відводили місце для цього. У класному журналі, я думаю, можна написати. 9 і 11 класам писатимемо і їм напишемо.
@@NadiaDukhno Я мала на увазі класний журнал, так як у свідоцтві досягнень ДПА не фіксуємо.
@@ЛюдмилаВасильєва-в6ф я думаю запис у класному журналі про звільнення від ДПА не буде зайвим
Нам радили прописати, вказавши "зв."
Щиро дякую.
Дякую за відгук 💗