Вас теж вітаю зі святами та бажаю здоров'я . Живу на Київщині і давно займаюся маткарством , тож виготовляю воскові мисочки . І от років десять назад вирішив використати обріки вощини ( бо виробник робив її чомусь довшу а не 410 мм) на мисочки бо вощина була жовта тай стерелізована . Розтопив на водяній бані,почав робити мисочки а вони страшні то я припинив їїх робить. Коли все охолонуло то отримав сіру масу з осадом внизу . Коли зателефонував виробнику розказав що в мене сталося , то він звинуватив мене в тому що я не вмію працювати з воском . Після того я користувався вощиною ще і інших виробників. Коли почав перетоплювати щільники то коли віск охолоджувався ( утеплений з великою кількістю води відстоювався до двох діб) то знизу утворювалася рихла сіра маса. Потім я купив вальці і мені виготовили стерелізатор я почав робити свою вощину і перетоплювати щільники відбудоіані на ній то ця проблема з сірою масою зникла. Ніякі відбілювачі не використовую але віск має жовтий колір. Перетоплю в бочці з нержавійки і розливаю в харчові пластикові 20 л відра .
Шановний в мене була з вощиною така сама історія я зробив висновок що вони додають дрібну фракцію якоїсь субстанції і механічно це змішують ,а потім вона осідає і пасічниця неї сприйняла як бруд нема бруду в сотах стільки там жили бджоли а не поросята.
Мені виготовив стерелізатор один із колег . Взагалі стерелізатор виготовити не складно, потрібна нержавійка мінімум 2 мм хочаби для внутрішнього баку. Та два масляні тени 1,5 кВ і вміння роботи з металом.
Вітаю! Оту "сіру" масу, одним словом - Бруд (що воно, не знаю), знімаю, висушую, а потім використовую в Димарі пасічника. Пересипаю цією субстанцією, в моєму випадку кору Акації і димар працює значно довше 🐝🤝 Хай щастить, та мирного неба 🙏
50 років займаюсь пасікой,а таких домішок я зараз раніше не було я пробував брав з пачки новий лист вощини перетоплював і віск міняв колір добавляють піщевий красітель ,щоб був гарний і пара
Дякую за видео. Я згоде звами про неправильное перетопливание визка . Желательно греть до кипения на слабом огне и сразу прекратить . Ємулься при кипении превращается в єтот осадок , которій очень трудно востановить в нормальній возк . Можно пробовать повтонно топить и частично востановится .Єто долго и мало єфектина ... Совет . Используйте мягкую воду дождевую ,топите снег ,джерельную воду . Старайтесь не довести до кипения при растопке , дайте остіть медленно как в видео . В посуде пропорция воді мае бути болше обема возка .Вібачайте за грамоту . Всех с прадниками ,здоровия и миру и миру, ...
Тепер для тих хто бажає експерементувати. Частенько в низу блина утворюється пористий слой як мочалка. Воно рихле і не грязне як мусор. І так що ми робими : Беремо віск трохи грязний і той який рихлий але не куском в сумі не більше 2 кг кладемо в кастрюлю 10л і більше додаємо 1л води і починаємо топити. Коли розтопилось додаємо 2 чи 3 ч.л соди. Віск починає пінитись. Віск перетворюється в гидку сіру піну. Постійно перемішуємо і контролюємо вогонь щоб не пішло через верх. Хвилин 10-15 перемішування достатньо. Ставимо щоб остудити. Що в нас вийшло: сода розщіпила віск. Тепер робимо зворотню роботу: воду насиченою содою зливаємо набираємо чистої води але не багато. Чим більше води взяти тим більше треба буде додати кислоти. Для початку 0,5л води достатньо Ставимо на вогонь гріємо і коли починає кипіти починаємо по трохи додавати кислоту. Я бирк лімонну кислоту хтось може взяти щавелеву. Сиплю по пів ложички і дивлюсь на реакцію. 3 ч.л може бути достатньо. Після того як воно почало кіпіти і ми висипали достатньо кислоти просто мішаємо через 5-10 хвилин піна почне перетворюватись на віск. Чим доше варити тим краще піна перетворюється на віск. Як що хтось цим хоче займатись візьміть меньше грязного незрозумілого воску в проробіть такі маніпуляції і подивіться що вийде і чи варто вам таким займатись. Головне щоб тара була в 4 рази десь більша. Ви спитаєте: як ти до цього дійшов ? Як би я мав справу з грязним воском то мабудь викидав би піну на смітник. Один раз я топив вже чистий віск і вирішив його почистити содою. Я кидаю 1 ч.л. соди і розумію що спортив 3 кг воску. Я в стресовому стані вирішив виправити кіслотою і побачив як на очах піна почала перетворюватись на віск. Віск зараз дорогий і тому викидати в мусор це останнє що треба робити.
Доброго дня і гарних свят😌 і мирного нам неба! Зараз все роскажу😂😂😂.. Чорний віс можливий через дуже старі рамки, використання посуду з заліза. Якщо зелений колір використання оцинкованиої посуди. Також пасічники як і коли я починав займаються видавлюваням воску до каплі з мерви а потім бідкаються що то мерву присовану не можуть здати то у воску багато сміття і знову ж чернота. Також ніхто ніколи не говорить що міль підїла рамки що на перетопку і що там заводиться. Так це все не легко і за цим всим треба робити і мати той посуд з алюмінію чи нержавіючої сталі. Раніше міняти рамки перед старінням їх і тоді буде все добре. За воду не знаю, дощова не дощова різниці не побачив.👋😌
@ЮрійЦвіток дякую за турботу , Ви дійсно праві , треба дотримуватись правил техніки безпеки , навіть якщо концентрація кислот мізерна як в нашому випадку ❤️🐝🐝🐝
Вітаю ✌Також мав дану проблему. Навіть при перетопці забрусного воску виникала така ж сіра субстанція як у відео. Повторна перетопка не допомогала. Проблему вирішив лише коли почав застосовувати виключно дощову воду, а не з криниці. Дякую за відео. Для початківців та і для бджолярів з досвідом буде дуже корисно.
Я розтоплюю віск після сонячної чи парової воскотопки в каструлі. Проціджую через мілке металеве сито на такі самі миски емалеві. Добре утеплюю і відстоюю дві доби. Бруду дуже мало. Обов'язкова умова- воду беру дощову або з снігу і ніякої емульсії. І ще, віск не кип'ятити. У мене теж була емульсія , коли нехтував ці дві важливі умови.
Температуры кипения воска ты в воде никогда не достигнешь она очень высокая да и не нужно кипятить воск, не хлобучь. А проваривать нужно хорошо чтобы примеси отслоились от воска. Вощина за многие годы так загажена примесями что нужны годы чтобы она стала натуральной, если конечно производители в погоне за прибылью перестанут туда подмешивать всякую нефтяную гадость.
Використовую електродуховку. Виготовив протвінь і молотком на дерев'яній колоді створив дно лінзою. Посередині лінзи пробив отвір саме під нього ставлю чисту миску. На протвінь викладаю старі стільники. Температура в духовці _ 75-80 С. Зібраний віск вистигає. Потім перевертаю миску з воском і лью на неї окріп з чайника. Теплу мерву з притвіня видаляю скребком. Вихід воску гірший ніж після пресу,а якість - радує і немає жодного контакту з водою і не використовую її взагалі.
Вітаю. Передайте пасічнику який надіслав вам цей віск для експеременту, що йому потрібно перетоплювати свій віск на іншій воді. Інакше буде продовжувати накопичувати цю сіру воскову масу. Ось, знайшов в інтернеті в Таврійському науковому віснику №111: Цитата "При кип’ятінні воску у воді з великим вмістом солей (кринична) віск підда- ється значним змінам, перетворюючись в рихлу, пористу масу сірого кольору. Це утворюється вапняне воскове мило, що виступило цим емульгатором. Використо- вуючи м’яку воду (дистильовану, дощову, снігову, річкову) така емульсія не буде утворюватись і ми запобігатимемо погіршенню якості та необґрунтованим втра- там воску"
Рецепт з забрусом , для кантуженних ВОЇНІВ. ФОРМУЛА ( РЕЦЕПТ ) ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ КРОВОНОСНОЇ СИСТЕМИ , ІНФАРКТА ,ІНСУЛЬТА , АТЕРОСКЛЕРОЗА , ТРОМБОФЛІБІТА , КАНТУЗІЙ , ВИРІВНЮЕ ТИСК , УКРІПЛЯ СЕРДЕЧНУ МИШЦУ ,ПІДСИЛЮЕ ІМУНІТЕТ . РЕЦЕПТ. 1. ПІВ ЛІТРА МЕДУ . А КРАЩЕ ЗАБРУСА . 2. ЧОТИРІ ЛИМОНА . 3. ЧОТИРИ ГОЛОВОК ЧАСНИКА. 4. ПЕРЕЦЬ ЧІЛІ , 1-2-3 СТОЛОВИХ ЛОЖКИ. ПО МІРІ ЗВИКАННЯ ВІД ОДНОЇ ДО ТРЕХ ЛОЖКИ. 5. ІМБИРЬ , 1-2 СТ.Л. СУХОГО КОРНЯ . МОЖНА СВІЖОГО ІМБІРЯ З СУПЕРМАРКЕТА . 6 . ??? КУКРУМА , 1- 2 СТ.Л + ЧОРНИЙ ПЕРЕЦЬ , ПІВ ЧАЙНОЙ ЛОЖКИ ШОБ ЗАСВОЇЛАСЬ КУКРУМА , ДЛЯ ЛІКУВАННЯ КАНТУЗІЙ . ПРИ ЛІКУВАННІ ІНСУЛЬТА ЗАБОРОНЕНО ПРИЙМАТИ КУКРУМУ , РОЗРІДЖУЕ КРОВ І ЖОВЧЕГОННЕ . КУКРУМА В 70 ПРОЦЕНТАХ ПІДРОБНА ( СІРУ КУКРУМУ , ДИКУ , , ПІДКРАШУЮТЬ ФАРБОЮ В СКЛАД КРАСКИ ВХОДЯТЬ СОЛІ СВИНЦЯ ( ТЯЖКИЙ МЕТАЛ , ШКІДЛИВО ). ВИСНОВОК , ЯКЩО НАЙДЕТЕ ЯКІСНУ КУКРУМУ ТО МОЖЕТЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ . ПРИГОТУВАННЯ . ЛИМОН З ШКІРКОЮ ПРОПУСТИТИ ВСЕ ЧЕРЕЗ МЯСОРУБКУ . - ЧАСНИК РОЗДАВИТИ І ЗАЛИШИТЬ НА ДЕСЯТЬ ХВИЛИН ЩОБ ПРОШЛА ХІМІЧНА РЕАКЦІЯ . В ЦЬОМУ ВИПАДКУ БУДЕ ДІЯТИ ЯК ПРОФІЛАКТИКА РАКУ. ПРИЙМАТИ НА ЩО СЕРДЦЯ , ВРАНЦІ , ПО СТОЛОВІЙ ЛОЖКІ , РЕТЕЛЬНО ПЕРЕЖОВУЮЧИ. ЛІКУВАЛЬНІ ДІЇ : 1. МЕД ( КОНСЕРВАНТ ) А КРАЩЕ ЗАБРУС , ВІН КОРИСНІШИЙ ВІД МЕДУ І В НЬОГО ПОТРАПЛЯЕ ПИЛЬЦА , ПРОПОЛІС , ПРОДУКТИ ЖИТЕДІЯЛЬНОСТІ БДЖІЛОК . СЕКРЕТ . ВОСК ТРЕБА КОВТАТИ ( НЕ ШКІДЛИВИЙ) . ВОСК ЯК МАГНІТ ПРИТЯГУЕ СВОБОДНІ РАДИКАЛИ І ВИВОДИТЬ З ОРГАНІЗМУ З КАЛОМ ( ПРОФІЛАКТИКА РАКУ ). ЗАБРУС НІХТО ПІДРОБЛЯТИ НЕ БУДЕ ( ЯКІСНИЙ ПРОДУКТ ) , НА ВІДМІНУ ВІД МЕДУ . 2. ЛІМОН - ЧИСТИТЬ ХОЛІСТЕРИНОВІ БЛЯШКИ , УКРІПЛЯ СТІНКИ СУДИН , ВИРІВНЮЕ ТИСК ІТД. 3. ЧАСНИК - ЧИСТИТЬ ХОЛІСТЕРИНОВІ БЛЯШКИ , УКРІПЛЯ СТІНКИ СУДИН, ПІДВИЩУЕ ІМУНІТЕТ , ВИРІВНЮЕ ТИСК, ПРОФІЛАКТИКА ОНКО ЗАХВОРЮВАНЬ. 4. ПЕРЕЦЬ ЧІЛІ , А КРАЩЕ КЕЙНСЬКИЙ ПЕРЕЦЬ ( ДУЖЕ ГІРКИЙ ) . НЕЙМОВІРНО СИЛЬНІ ЛІКИ ДЛЯ СУДИН І КРОВОТОКУ В ОРГАНІЗМІ , ЗНІМА СЕРДЕЧНІ БОЛІ . ДІЕ МИТЬЕВО ПРИ ЗАХВОРЮВАННІ СЕРДЦЕВО СУДИННОЇ СИСТЕМИ . ЗУПИНЯЕ ВНУТРІШНЮ КРОВОТЕЧУ . УКРІПЛЯЕ СЕРДЕЧНУ МИШЦУ . ВИРІВНЮЕ ТИСК. ПРИ ТОРОМБОФЛІБІТІ , ЯКЩО РОЗДУТІ ВЕНИ ПЕРЕЦЬ СТЯГУЕ , А ДЕ ЗВУЖЕНІ ТО РОЗШИРЯ ВЕНИ . ДЖЕРЕЛО : КНИГА " ПЕРЕЦ КЕЙНА " ТРАВНІК , ДОКТОР КРІСТОФЕР . НАПИШИТЕ СВОЮ ЕМЕЙЛ СКРИНЬКУ Я СКИНУ ВАМ 7 КНИГ , ДОКТОРА ( ВІД БОГА ) КРИСТОФЕРА . 5. ІМБИРЬ - ЧИСТИТЬ КАПІЛЯРИ ГОЛОВНОГО МОЗГУ. ДЛЯ КАНТУЖЕННИХ , ЛІКУВАННІ ІНСУЛЬТА . 6. ??? КУКРУМА ( ПІД ВЕЛИКИМ ПИТАННЯМ ) - ЧИСТИТЬ КАПІЛЯРИ АЛЕ ТРЕБА ДОДАВАТИ ЧОРНИЙ ПЕРЕЦЬ ЩОБ ЗАСВОЇВСЯ КУКРУМІН. КУКРУМИ Е ТРИ ВИДА РОСЛИН , ОДНА З НИХ СІРОГО КОЛЬОРУ ( САМА ДЕШЕВА ) ОСЬ ІЇ І ПІДКРАШУЮТЬ РОЖЕВОЮ ФАРБОЮ В СКЛАД ЯКОЇ ВХОДИТЬ СВИНЕЦЬ ( ТЯЖКИЙ МЕТАЛ ) ЯКИЙ НЕВИВОДИТЬСЯ З ОРГАНІЗМУ І НАКОПИЧУЕТЬСЯ . В ІНДІЇ 70 ПРОЦЕНТІВ КРАШЕНОЇ КУКРУМИ , ТОМУ Я ВІД НЕЇ ВІДМОВИВСЯ . ЧИСТА КУКРУМА , ЧИСТИТЬ КАПІЛЯРИ І Е ПРОТИ РАКОВИМ ЗАСОБОМ . КУКРУМА З ОДНОГО РОДУ РОСЛИН З КОРНЕМ ІМБІРЬ І ЧИСТЯТЬ КАПІЛЯРИ ГОЛОВНОГО МОЗГА . КУКРУМА РОЗЖИЖА КРОВ І ПРОТИВОПОКАЗАНА ПЕРЕБОЛІВШИМ ІНСУЛЬТОМ , ЯКЩО ВОНИ ПРИЙМАЮТЬ ЛІКИ ДЛЯ РОЗРІДЖЕННЯ КРОВІ . ТАКОЖ КУКРУМА ЖОВЧЕГОННА І МОЖЕ ВИГАНЯТИ КАМНІ , ОБОВЯЗКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ І НАГЛЯД ЛІКАРЯ. КОРОТЕНЬКО ЯКОСЬ ТАК. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ ФОРМУЛИ ОБОВЯЗКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ З ЛІКАРЯМИ . ПОВИНЕН ДІЯТИ ПРИНЦИП : " ЇДА ПОВИННА БУТИ ЛІКАМИ , А ЛІКИ ЇДОЮ " ШАНУЙМОСЯ БРАТТЯ БО МИ ЦЬГО ВАРТІ :) ❤❤❤
Доброго дня,завжди цікаво дивитися ваше пасічникування, але потрібно назвати того хто прислав вам цей віск. Те що ви тримали у руках воно дійсно пористе та схоже на піну, такий самий вигляд мають зім'яті язики які ціле літо були на повітрі і могли потрапити під дощ. Але воно зовсім не схоже на ту емульсію яка залишається внизу воску після первинної перетопки, там залишається якийся сірий пісок і він не виглядає таким пористим. Я сам так як ви пробував той пісок переплатити але там воску було на лезо, все як було так і залишилось. Це більш схоже на те що вам хтось прислав щоб виправдати виробників,а як правильно переплатити віск то я думаю багато хто знає. Вас з наступаючими святами,успіхів та мирного неба.
Дякую за побажання , приємно що дивитесь, ця суміш що нам передали зі слів пасічника це з чорних рамок , він називає її силіконом , думав що це через вощину . І Вас з наступаючим , успіхів у ваших досягненнях❤️🐝🐝🐝
Це емульсія першої форми "віск у воді" є ще емульсія другої форми "вода у воскові",емульсія1 форми утворюеться при перетопці воску в колодязній воді ( жорсткій) тому віск перетоплюють в мягкій воді дощовій або в річковій
Одразу не здогадалась , Чоловік сьогодні зранку розбив віск , сказав по структурі як брудний віск і по запаху також як віск , перетопив ще один раз , добре утеплив , через пару днів буде видно результат . Дякую за підказку ❤️🐝🐝🐝
Добрий день. Не по темі воску . Розкажіть про підкришник . Яка конструкція і відстань від сітки до рамок. Також цікаво б почути як готуєте вулики до кочівлі і яка в цей час у них вентиляція під час перевезення . З кожним роком все тепліше . Багато хто переходить на сітчасі дена для покращення вентиляції влітку . Як ви справляєтесь з літньою спекою в своїх тонкостінних вуликах з суцільним дном. Дашок у вулику теж тонкий . Що з нахлобучкою , вважаю то вірно .Чи не перегріваються дашки влітку. Спокійних святкових днів . ПЕРЕМОГИ нам всім в Новому Році !! Удачі !!
Доброго вечора. Обов'язково зніму відео в чому сенс нашої конструкції і як вона працює . Вулики не перегріваються , все добре . ua-cam.com/video/swYDiJLoWkM/v-deo.html ось так виїздимо на кочівлю , по розмірам та більш детальну відповідь на Ваші запитання дам в наступних відео . Дякую за побажання , гарної Вам зимівлі і успіхів у ваших досягненнях❤️🐝🐝🐝
@@viktorukrainets3825 дякую. Норми по щавелевої кислоти взяла з каналу Івана Фабро 3-5г на 1кг воску , в коментарях деякі пишуть що це багато. Ми взагалі не використовуємо ніяких кислот при перетопці , це все було в якості експерименту . З Новим Роком ❤️🐝🐝🐝
Дякую. Чоловік вже повторно перетопив , віск застигає. Ми використовуємо тільки дощову воду для перетопки , тренуватись нам не потрібно, у нас при перетопці цієї сірої речовини не виникає взагалі , це був експеримент за для цікавості😉🐝🐝🐝
Як що на меті стоїть освітлення воску то треба виходить з собівартості. Що це означає: я очищаю і разом з тим освітлюю віск кількістю перетопок. Чим більше перетоплювати тим він стає чистіший. Щоб це не було дорого я беру меньше кислоти. На перший раз я в 15л касрюлю з вощиною я кидаю 2 ч.л кислоти, зливаю воду і на 2 раз 1 ч.л. кислоти і віджимаю. Кожен раз варю в чистій воді. Далі отриманий віск переторлюю з 0,5 ч.л кислоти. Після того як ми віджали вощину і перетопили ще раз я дивлюсь чи в нижньому брудному осаду немає крупинок воску, де коли їх там багато. Нижній шар осаду ділиться на два: самий грязний в мусор а вже з біловатим оттінком на додаткову перетопку в наступну партію.
Hello there happy Christmas and New year as I was watching your video what part of the wax came from was it from the Brood frames or the top frames . You could of used a sieve to separate the good wax from the bad wax when it was hot liquid. Going to see the end .
Люди добрі! Ви хочете нормальну вощину від виробника? Покажіть мені масло без пальми, - дітей травлять всякою гадостю. Хочете щось добре то робіть самі. І вощину теж! Приєднуйтесь до клану незалежних катал! (вощини)🟨
@@likebee91 ... а я ще й олію сам чавлю,. з боя горіха, насіння гарбуза, соняха. - а знаєте чому? - бо мені так дешевше як купувати. ну і якість звісно...Успіхів!
Будь -яке масло від крупних виробників без пальми - Ферма, Рошен, Яготинське, Галичина та інші. А також масло власних брендів торговельних мереж типу Премія та Своя лінія, бо їх виробляють ті самі виробники.
Почитавши коментарі про всі експерименти з кислотами, содами і всім інши, виникло запитань, без образ, яка подальша доля цього воску? В котре переконуюсь що найкраща вощина з власного воску!!!
Я не знаю, можу Вам подарувати, нам свого воску вистачає і у нас при перетопці ніякої сірої речовини взагалі немає , абсолютний нуль , це не раз йшла дискусія у нас в бджолярській спільноті про сіру речовину у воскові і думки різні були , хто казав що це віск , казали що це і силікон і нафта , а багато хто казав що це воскова піна з брудом , от я і вирішила спробувати , нагода трапилась , тому не беріть все близько до серця , Вам можливо це і не принципово як і нам, але бджолярам у яких до 10ти вуликів думаю буде корисно , щоб назбирати воску на вощину або на здачу для збільшення рентабельності , все під задачі . П.с.такий віск багато хто використовує для проварки вуликів як один з багатьох варіантів або на окопні свічки , тощо 😉🐝🐝🐝
invite.viber.com/?g2=AQAeGE9ZN0OWrkl6I%2FSP9z%2Fd0rMGbwS1TwkaLLdBY5sUyErYyfanI7Yy9Se%2FC8JS ось це наша спільнота бджолярів у вайбері, побачила Ваше повідомлення , яке Ви видалили одразу, але не було змоги відреагувати. Вибачте 🐝🐝🐝
@@ОлегБуряков-ю4к так Ви праві бажано, але основним фактором вважаю якість води та швидкість сплавлювання , бо якщо поспішати на великому вогні топити , то створюється чимало піни , на кшталт сірого осаду 😉❤️🐝🐝🐝
не фізик: під час закіпання звичайної води з крану проходить відокремлення солей, які вступають в реакцію з воском, результат Ви побачили. Перевірено в дощовій воді результат найкращий, особливо після 2-3 перетопок, віск майже як забрус. Головне води в 1.5-2р більше воску.
Вітаю. Пакети так будемо продавати , порода карніка пешець від маха f1, карніка тройзек f1, і карніка скленар f1, та в основному наша пасіка на 80% наша карпатка , для наших цілей вона нам подобається більше , по цінам ще точну цифру важко сказати , в нашому регіоні думаю 1300-1400грн за пакет🐝🐝🐝
@@zakat-voshod вибачте ,але на той рік ще до грудня у нас замовили всі і одразу пакети що будуть і ми по одному не висилаємо , і взагалі поштою не висилаємо , у нас забирають з дому , щоб покупець безпосередньо бачив якої сили пакет і в якому стані 😉🐝🐝🐝
Температура застигання натурального воску 60-67 градусів. Температура застигання парафіну 45-65 градусів. Тому віск вверху , а парафін і різні нечистоти плавно переходять в грязюку.😊.
Ні, ми беремо там де виробляють вощину яка нас влаштовує із нашого воску , я ж нікого наче не рекламувала 🤔, вище писала що виготовлення своєї вощини вдома - це найкращий варіант , але ми поки що до цього не дійшли ...
Я не знаю що там у Вас в що переходить , я лише показала ту речовину яку бджоляр хотів викидати сірого кольору перетопила, показала результат , нашого воску тут нуль , ми ще раз перетопили , вийшло 2370г воску, не парафіну , а саме воску , за 15 років вже знаю як він виглядає ...
@@ГераОгнева можливо Ви і праві , але по запаху віск, розбили в середині по структурі також віск , але брудний , можливо ще треба не один , а два рази сплавити додатково щоб він був світліший, але по факту для здачі такий віск підійде легко, можливо хімічний аналіз і показав би щось інорідне , але нажаль такої можливості не маємо🤷❤️🐝🐝🐝
Ми користуємось "Долиною меду" вже 4 роки , то всім задоволені , я і вощину їх перетоплювала, то ніякої сірої речовини немає , виходив суцільний однорідний шматок воску, раніше користувались Тупотою , то взагалі парафіновіа долина в порівнянні, тому від Тупоти відмовились , пробували вощину Дубовиків також хороша👍👍👍
@@likebee91я теж брав роками тупоту,але в минулому році взяв 70 кг,і дуже пошкодував 1000 рамок потикли,тупота відморозився,сказав що літо жарке,цього разу дав на викатку з свого воску ,матковому Гаврилову Василю Генадійовичу,
@@АнатолийЧорнобай-я7к а сенс який , кислота додається для того щоб відслоїти та розщепити більше бруду, та й взагалі на запах вийшов віск, по структурі також , для здачі підійде легко . Знаю багато хто користується для освітлення та кращого відстоювання щавелевою або лимонною кислотою , рідким милом тощо, ефект аналогічний. Експеримент проводила вперше для того щоб бджолярі могли не викидати цю речовину , а щось з неї заробити , до прикладу , бджоляр який нам дав ці відходи , у нього більше 60кг таких кульок , навіть якщо можна на 50% звідти дістати воску , то 30кг для здачі це вже щось 😉🐝🐝🐝
@@МихайлоКрагель я рахую що нормально це коли під час перетопки як у нас , не виникає взагалі сірого осаду - це є норма при правильному підході , це що нам дали сіру речовину - це не нормально , я показала наглядно , що якщо проводити перетопку правильно без сильного кипіння , з правильною водою , то сірої речовини буде в разі менше , аніж у бджоляра який нам дав цю суміш 😉🐝🐝🐝
Хто перетоплював справжній віск ,то добре бачить ,що це не віск , а те що ви відбілили парафін не робить його воском.Тільки верхня частина 0.5 см віск все решта парафін
Повторно перетопили сьогодні в обід зважили , віск став чистіший , світліший , вага 2370, і вибачаюсь ми вже багато років в бджільництві , тримаємо чималу пасіку і повірте ми в курсі як виглядає справжній віск , як він пахне , яку структуру зерна має і як виглядає парафін 😉
@@likebee91 З вашого відео я зрозумів ,що ви хочете сказати ,що пасічники не вміють перетоплювати віск.Але це ж не так , вощину яку нам пропонують ,це фальсифікат воску і парафіну ,тому і відділюється сіра маса
Експеримент на сонячній воскотопці такої субстанції не буде мати ефект , це не об'єктивно , сіра речовина складається із найдрібніших воскових пузирків повітря з брудом , для того щоб відслоїти та дати відстоятись воску і бруду потрібна вода і не проста з крану , а в пріоритеті дощова із додаванням щавелевої або лимонної кислоти або рідкого мила тощо, щоб процес відслоювання і розщеплення бруду проходив ефективніше ,а в сонячній воскотопці ця сіра суміш просто розмякне і стече і знову стане сірою сумішшю 😉🐝🐝🐝
@likebee91 , что получилось у вас?! Вам передали отходы с большим содержанием воска, т.к. пчеловод переусердствовал в процессе соскабливания воска . И так у вас после кипячения воск и "смиття" разделились. Но если вы попробуете переплавить "смиття" без воды, а к примеру на паровой бане, оно приобретет иной вид нежели сейчас.
@@orthodoxbee все можливо, спорити не буду , бо не пробувала проводити перетопку такої суміші на пару чи ще якось , скажу лише що у нас такого сірого осаду немає взагалі , сплавлюємо без всяких кислот - просто на дощовій воді...😉
перше---парафін------ а друге ви вже самі добавляєте те що там не повинно бути------------ дощова вода ---це саме краще------------------ якби була покришила --то менше б стояла біля плити
Ми для перетопки використовуємо тільки дощову воду , кришити не хочу , нігті шкода час та сили +- 5 хвилин ролі не зіграють , щявелку додала , бо колеги часто говорять що кислота дає змогу краще відстоюватиме та розщеплюватись бруду , зазвичай не додаємо , в даному випадку тяжка ситуація , тому вирішила спробувати
Якщо його ще один раз перетопити , буде світліший - приймуть. Серед центрифугу з мерви віск виходить не кращий , але після двох перетопки вже виглядає гарно 😉🐝🐝🐝
Я показала наглядно , в даному експерименті віск , десь на 50% точно , який придатний буде до здачі , в нашій перетопці відсутня взагалі сіра речовина в осаду 😉❤️🐝🐝🐝
На відео не здогадалась зробити, Чоловік сьогодні розбив і сказав по структурі віск, але темний , на запах також , перетопив знову вже без кислоти , за пару днів відстоїться буде видно який вихід
@@ГеннадийМитрофанов-х8ь не в курсі , вибачаюсь . Ми щавелеву вперше використовували в якості експерименту , норми та пропорції взяла з каналу Івана Фабро на тік тоці , замість щавелевої можна взяти лимонну кислоту або рідке мило, тощо - по словам колег ефект буде аналогічний.😉🐝🐝🐝
@@Стас-ь345 лишиться , там воску багато і то дійсно віск , ми також користуємось вощиною з власного воску , але замовляємо виготовлення на фірмі , всім задоволені , перетоплювали листи вощини ніякого сірого осаду немає , при перетопці старих рамок також ніякого осаду сірого немає , виготовляти самим вдома на велику пасіку дуже трудозатратно😉❤️🐝🐝🐝
@@ВячеславСторчак мій Чоловік потім розбив - нормальна там структура воскова , сьогодні зранку повторно перетопив , застигне побачимо чисту вагу , але по факту воску там чимало 😉🐝🐝🐝
Вас теж вітаю зі святами та бажаю здоров'я . Живу на Київщині і давно займаюся маткарством , тож виготовляю воскові мисочки . І от років десять назад вирішив використати обріки вощини ( бо виробник робив її чомусь довшу а не 410 мм) на мисочки бо вощина була жовта тай стерелізована . Розтопив на водяній бані,почав робити мисочки а вони страшні то я припинив їїх робить. Коли все охолонуло то отримав сіру масу з осадом внизу . Коли зателефонував виробнику розказав що в мене сталося , то він звинуватив мене в тому що я не вмію працювати з воском . Після того я користувався вощиною ще і інших виробників. Коли почав перетоплювати щільники то коли віск охолоджувався ( утеплений з великою кількістю води відстоювався до двох діб) то знизу утворювалася рихла сіра маса. Потім я купив вальці і мені виготовили стерелізатор я почав робити свою вощину і перетоплювати щільники відбудоіані на ній то ця проблема з сірою масою зникла. Ніякі відбілювачі не використовую але віск має жовтий колір. Перетоплю в бочці з нержавійки і розливаю в харчові пластикові 20 л відра .
@@СергійОлексійовичТерентьєв своя вощина то є ідеально, молодці. Ми ще до цього не дійшли , тільки в планах . Дякую за побажання❤️🐝🐝🐝
Цікавий досвід. А з якого міста Ви?
Шановний в мене була з вощиною така сама історія я зробив висновок що вони додають дрібну фракцію якоїсь субстанції і механічно це змішують ,а потім вона осідає і пасічниця неї сприйняла як бруд нема бруду в сотах стільки там жили бджоли а не поросята.
Хто виготовляв Вам стерилізатор?
Мені виготовив стерелізатор один із колег . Взагалі стерелізатор виготовити не складно, потрібна нержавійка мінімум 2 мм хочаби для внутрішнього баку. Та два масляні тени 1,5 кВ і вміння роботи з металом.
Дякую! І вас вітаю з Різдвом Христовим і новим роком! Миру та міцного здоров'я! Здійснення добрих мрій!
@@roelov100 дякую ❤️🐝🐝🐝
МИРУ УКРАЇНІ!!!
Вітаю! Оту "сіру" масу, одним словом - Бруд (що воно, не знаю), знімаю, висушую, а потім використовую в Димарі пасічника. Пересипаю цією субстанцією, в моєму випадку кору Акації і димар працює значно довше 🐝🤝 Хай щастить, та мирного неба 🙏
Дякую.👍❤️🐝🐝🐝
Пані Євгенія, Вам та Вашій родині гарних та спокійних різдвяно-новорічних свят.👍🎉
Дякую ❤️🐝🐝🐝
Корисне відео.
Дякую ❤️🐝🐝🐝
50 років займаюсь пасікой,а таких домішок я зараз раніше не було я пробував брав з пачки новий лист вощини перетоплював і віск міняв колір добавляють піщевий красітель ,щоб був гарний і пара
Дякую за вітання і Вас зі святами будьте здорові мирного неба над головою
Дякую❤️🐝🐝🐝
Дякую, збільшили світогляд! Будемо мати на увазі! Гарної зимівлі!
❤️🐝🐝🐝
Дякую, корисне відео👍👍👍🕊️🇺🇦🐝🐝🐝🍯
Дякую що дивитесь 😉❤️🐝🐝🐝
Респект і уважуха за відос, ну і звісно з наступаючим новим роком
Дякую, і Вас з наступаючим ❤️🐝🐝🐝
Здравствуйте Евгения Вас приветствует Молдова , видео понравилось здоровье Вам , и с наступающим Новым Годом Вас , и мира на Вашей земле
@@АлексейСтекайло-и7ж щиро дякую. І Вас з наступаючим Новим Роком! ❤️❤️❤️
@@likebee91 Евгения спасибо большое здоровье Вам
Дякую за видео. Я згоде звами про неправильное перетопливание визка . Желательно греть до кипения на слабом огне и сразу прекратить . Ємулься при кипении превращается в єтот осадок , которій очень трудно востановить в нормальній возк . Можно пробовать повтонно топить и частично востановится .Єто долго и мало єфектина ...
Совет . Используйте мягкую воду дождевую ,топите снег ,джерельную воду . Старайтесь не довести до кипения при растопке , дайте остіть медленно как в видео . В посуде пропорция воді мае бути болше обема возка .Вібачайте за грамоту .
Всех с прадниками ,здоровия и миру и миру, ...
❤️🐝🐝🐝
Дякую було цікаво спробую теж так зробити
👍❤️🐝🐝🐝
Тепер для тих хто бажає експерементувати. Частенько в низу блина утворюється пористий слой як мочалка. Воно рихле і не грязне як мусор.
І так що ми робими :
Беремо віск трохи грязний і той який рихлий але не куском в сумі не більше 2 кг кладемо в кастрюлю 10л і більше додаємо 1л води і починаємо топити. Коли розтопилось додаємо 2 чи 3 ч.л соди. Віск починає пінитись. Віск перетворюється в гидку сіру піну. Постійно перемішуємо і контролюємо вогонь щоб не пішло через верх. Хвилин 10-15 перемішування достатньо. Ставимо щоб остудити.
Що в нас вийшло: сода розщіпила віск.
Тепер робимо зворотню роботу: воду насиченою содою зливаємо набираємо чистої води але не багато. Чим більше води взяти тим більше треба буде додати кислоти. Для початку 0,5л води достатньо
Ставимо на вогонь гріємо і коли починає кипіти починаємо по трохи додавати кислоту. Я бирк лімонну кислоту хтось може взяти щавелеву. Сиплю по пів ложички і дивлюсь на реакцію. 3 ч.л може бути достатньо. Після того як воно почало кіпіти і ми висипали достатньо кислоти просто мішаємо через 5-10 хвилин піна почне перетворюватись на віск. Чим доше варити тим краще піна перетворюється на віск.
Як що хтось цим хоче займатись візьміть меньше грязного незрозумілого воску в проробіть такі маніпуляції і подивіться що вийде і чи варто вам таким займатись. Головне щоб тара була в 4 рази десь більша.
Ви спитаєте: як ти до цього дійшов ? Як би я мав справу з грязним воском то мабудь викидав би піну на смітник. Один раз я топив вже чистий віск і вирішив його почистити содою. Я кидаю 1 ч.л. соди і розумію що спортив 3 кг воску. Я в стресовому стані вирішив виправити кіслотою і побачив як на очах піна почала перетворюватись на віск.
Віск зараз дорогий і тому викидати в мусор це останнє що треба робити.
Дякую за Ваш досвід 👍❤️🐝🐝🐝
І вам добрих веселих свят. Мирного неба.
❤️🐝🐝🐝
Доброго дня і гарних свят😌 і мирного нам неба!
Зараз все роскажу😂😂😂..
Чорний віс можливий через дуже старі рамки, використання посуду з заліза.
Якщо зелений колір використання оцинкованиої посуди.
Також пасічники як і коли я починав займаються видавлюваням воску до каплі з мерви а потім бідкаються що то мерву присовану не можуть здати то у воску багато сміття і знову ж чернота.
Також ніхто ніколи не говорить що міль підїла рамки що на перетопку і що там заводиться.
Так це все не легко і за цим всим треба робити і мати той посуд з алюмінію чи нержавіючої сталі. Раніше міняти рамки перед старінням їх і тоді буде все добре.
За воду не знаю, дощова не дощова різниці не побачив.👋😌
Дякую за побажання, щодо води порівнювали , дощова значно краща😉❤️🐝🐝🐝
Вітаю .Що у вас за щавельна кислота ? Що ви без захисту органів дихання працюєте .Вонаж дуже шкідлива для легень.Бережіть себе, життя одне.
@ЮрійЦвіток дякую за турботу , Ви дійсно праві , треба дотримуватись правил техніки безпеки , навіть якщо концентрація кислот мізерна як в нашому випадку ❤️🐝🐝🐝
Вітаю ✌Також мав дану проблему. Навіть при перетопці забрусного воску виникала така ж сіра субстанція як у відео. Повторна перетопка не допомогала. Проблему вирішив лише коли почав застосовувати виключно дощову воду, а не з криниці. Дякую за відео. Для початківців та і для бджолярів з досвідом буде дуже корисно.
Не перевіряв, але кажуть що цю сіру масу можна перетопити без води, а краще в сонячній воскотопці і отримаєте чистий віск
Характер води вважаю найсуттєвішим нюансом в процесі перетопки , ми також використовуємо дощову воду 👍. Дякую що дивитесь, гарної Вам зимівлі ❤️🐝🐝🐝
@@sergeykrikun1571 Підтверджую. Я пробував перетоплювати цю сіру субстанцію на сонячній воскотопці і отримував звичайний віск.
@@likebee91 Вам також гарної зимівлі ✌🤝
@@АлександрДаценко-м4д 👍👍👍
Дякую за відео
@@РостиславГегельський-ф6я 😉❤️🐝🐝🐝
Чудово 😊❤
@@ПашаПитецкий дякую ☺️❤️🐝🐝🐝
Це якась магія😊
Тепер. В мене тільки забрусний віск😊
ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!
ДОБРА вам
Перемоги нам!
🇺🇦❤️❤️❤️
Я розтоплюю віск після сонячної чи парової воскотопки в каструлі. Проціджую через мілке металеве сито на такі самі миски емалеві. Добре утеплюю і відстоюю дві доби. Бруду дуже мало. Обов'язкова умова- воду беру дощову або з снігу і ніякої емульсії. І ще, віск не кип'ятити. У мене теж була емульсія , коли нехтував ці дві важливі умови.
👍👍👍
Температуры кипения воска ты в воде никогда не достигнешь она очень высокая да и не нужно кипятить воск, не хлобучь. А проваривать нужно хорошо чтобы примеси отслоились от воска. Вощина за многие годы так загажена примесями что нужны годы чтобы она стала натуральной, если конечно производители в погоне за прибылью перестанут туда подмешивать всякую нефтяную гадость.
Використовую електродуховку. Виготовив протвінь і молотком на дерев'яній колоді створив дно лінзою. Посередині лінзи пробив отвір саме під нього ставлю чисту миску. На протвінь викладаю старі стільники. Температура в духовці _ 75-80 С. Зібраний віск вистигає. Потім перевертаю миску з воском і лью на неї окріп з чайника. Теплу мерву з притвіня видаляю скребком. Вихід воску гірший ніж після пресу,а якість - радує і немає жодного контакту з водою і не використовую її взагалі.
Цікавий досвід. Дякую ❤️🐝🐝🐝
Привіт дякую 😊
😉❤️🐝🐝🐝
Вітаю.
Передайте пасічнику який надіслав вам цей віск для експеременту, що йому потрібно перетоплювати свій віск на іншій воді. Інакше буде продовжувати накопичувати цю сіру воскову масу.
Ось, знайшов в інтернеті в Таврійському науковому віснику №111: Цитата "При кип’ятінні воску у воді з великим вмістом солей (кринична) віск підда-
ється значним змінам, перетворюючись в рихлу, пористу масу сірого кольору. Це
утворюється вапняне воскове мило, що виступило цим емульгатором. Використо-
вуючи м’яку воду (дистильовану, дощову, снігову, річкову) така емульсія не буде
утворюватись і ми запобігатимемо погіршенню якості та необґрунтованим втра-
там воску"
@@helO-B дякую за корисну обгрунтована інформацію ❤️👍👍👍
Подтверждаю, стал применять воду из под обратного осмоса, стало намного чище и меньше образовываться рыхлой массы.
Рецепт з забрусом , для кантуженних ВОЇНІВ.
ФОРМУЛА ( РЕЦЕПТ ) ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ КРОВОНОСНОЇ СИСТЕМИ , ІНФАРКТА ,ІНСУЛЬТА , АТЕРОСКЛЕРОЗА , ТРОМБОФЛІБІТА , КАНТУЗІЙ , ВИРІВНЮЕ ТИСК , УКРІПЛЯ СЕРДЕЧНУ МИШЦУ ,ПІДСИЛЮЕ ІМУНІТЕТ .
РЕЦЕПТ.
1. ПІВ ЛІТРА МЕДУ . А КРАЩЕ ЗАБРУСА .
2. ЧОТИРІ ЛИМОНА .
3. ЧОТИРИ ГОЛОВОК ЧАСНИКА.
4. ПЕРЕЦЬ ЧІЛІ , 1-2-3 СТОЛОВИХ ЛОЖКИ. ПО МІРІ ЗВИКАННЯ ВІД ОДНОЇ ДО ТРЕХ ЛОЖКИ.
5. ІМБИРЬ , 1-2 СТ.Л. СУХОГО КОРНЯ . МОЖНА СВІЖОГО ІМБІРЯ З СУПЕРМАРКЕТА .
6 . ??? КУКРУМА , 1- 2 СТ.Л + ЧОРНИЙ ПЕРЕЦЬ , ПІВ ЧАЙНОЙ ЛОЖКИ ШОБ ЗАСВОЇЛАСЬ КУКРУМА , ДЛЯ ЛІКУВАННЯ КАНТУЗІЙ . ПРИ ЛІКУВАННІ ІНСУЛЬТА ЗАБОРОНЕНО ПРИЙМАТИ КУКРУМУ , РОЗРІДЖУЕ КРОВ І ЖОВЧЕГОННЕ .
КУКРУМА В 70 ПРОЦЕНТАХ ПІДРОБНА ( СІРУ КУКРУМУ , ДИКУ , , ПІДКРАШУЮТЬ ФАРБОЮ В СКЛАД КРАСКИ ВХОДЯТЬ СОЛІ СВИНЦЯ ( ТЯЖКИЙ МЕТАЛ , ШКІДЛИВО ).
ВИСНОВОК , ЯКЩО НАЙДЕТЕ ЯКІСНУ КУКРУМУ ТО МОЖЕТЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ .
ПРИГОТУВАННЯ .
ЛИМОН З ШКІРКОЮ ПРОПУСТИТИ ВСЕ ЧЕРЕЗ МЯСОРУБКУ .
- ЧАСНИК РОЗДАВИТИ І ЗАЛИШИТЬ НА ДЕСЯТЬ ХВИЛИН ЩОБ ПРОШЛА ХІМІЧНА РЕАКЦІЯ . В ЦЬОМУ ВИПАДКУ БУДЕ ДІЯТИ ЯК ПРОФІЛАКТИКА РАКУ.
ПРИЙМАТИ НА ЩО СЕРДЦЯ , ВРАНЦІ , ПО СТОЛОВІЙ ЛОЖКІ , РЕТЕЛЬНО ПЕРЕЖОВУЮЧИ.
ЛІКУВАЛЬНІ ДІЇ :
1. МЕД ( КОНСЕРВАНТ ) А КРАЩЕ ЗАБРУС , ВІН КОРИСНІШИЙ ВІД МЕДУ І В НЬОГО ПОТРАПЛЯЕ ПИЛЬЦА , ПРОПОЛІС , ПРОДУКТИ ЖИТЕДІЯЛЬНОСТІ БДЖІЛОК .
СЕКРЕТ . ВОСК ТРЕБА КОВТАТИ ( НЕ ШКІДЛИВИЙ) . ВОСК ЯК МАГНІТ ПРИТЯГУЕ СВОБОДНІ РАДИКАЛИ І ВИВОДИТЬ З ОРГАНІЗМУ З КАЛОМ ( ПРОФІЛАКТИКА РАКУ ). ЗАБРУС НІХТО ПІДРОБЛЯТИ НЕ БУДЕ ( ЯКІСНИЙ ПРОДУКТ ) , НА ВІДМІНУ ВІД МЕДУ .
2. ЛІМОН - ЧИСТИТЬ ХОЛІСТЕРИНОВІ БЛЯШКИ , УКРІПЛЯ СТІНКИ СУДИН , ВИРІВНЮЕ ТИСК ІТД.
3. ЧАСНИК - ЧИСТИТЬ ХОЛІСТЕРИНОВІ БЛЯШКИ , УКРІПЛЯ СТІНКИ СУДИН, ПІДВИЩУЕ ІМУНІТЕТ , ВИРІВНЮЕ ТИСК, ПРОФІЛАКТИКА ОНКО ЗАХВОРЮВАНЬ.
4. ПЕРЕЦЬ ЧІЛІ , А КРАЩЕ КЕЙНСЬКИЙ ПЕРЕЦЬ ( ДУЖЕ ГІРКИЙ ) . НЕЙМОВІРНО СИЛЬНІ ЛІКИ ДЛЯ СУДИН І КРОВОТОКУ В ОРГАНІЗМІ , ЗНІМА СЕРДЕЧНІ БОЛІ . ДІЕ МИТЬЕВО ПРИ ЗАХВОРЮВАННІ СЕРДЦЕВО СУДИННОЇ СИСТЕМИ . ЗУПИНЯЕ ВНУТРІШНЮ КРОВОТЕЧУ . УКРІПЛЯЕ СЕРДЕЧНУ МИШЦУ . ВИРІВНЮЕ ТИСК. ПРИ ТОРОМБОФЛІБІТІ , ЯКЩО РОЗДУТІ ВЕНИ ПЕРЕЦЬ СТЯГУЕ , А ДЕ ЗВУЖЕНІ ТО РОЗШИРЯ ВЕНИ .
ДЖЕРЕЛО : КНИГА " ПЕРЕЦ КЕЙНА " ТРАВНІК , ДОКТОР КРІСТОФЕР . НАПИШИТЕ СВОЮ ЕМЕЙЛ СКРИНЬКУ Я СКИНУ ВАМ 7 КНИГ , ДОКТОРА ( ВІД БОГА ) КРИСТОФЕРА .
5. ІМБИРЬ - ЧИСТИТЬ КАПІЛЯРИ ГОЛОВНОГО МОЗГУ. ДЛЯ КАНТУЖЕННИХ , ЛІКУВАННІ ІНСУЛЬТА .
6. ??? КУКРУМА ( ПІД ВЕЛИКИМ ПИТАННЯМ ) - ЧИСТИТЬ КАПІЛЯРИ АЛЕ ТРЕБА ДОДАВАТИ ЧОРНИЙ ПЕРЕЦЬ ЩОБ ЗАСВОЇВСЯ КУКРУМІН.
КУКРУМИ Е ТРИ ВИДА РОСЛИН , ОДНА З НИХ СІРОГО КОЛЬОРУ ( САМА ДЕШЕВА ) ОСЬ ІЇ І ПІДКРАШУЮТЬ РОЖЕВОЮ ФАРБОЮ В СКЛАД ЯКОЇ ВХОДИТЬ СВИНЕЦЬ ( ТЯЖКИЙ МЕТАЛ ) ЯКИЙ НЕВИВОДИТЬСЯ З ОРГАНІЗМУ І НАКОПИЧУЕТЬСЯ . В ІНДІЇ 70 ПРОЦЕНТІВ КРАШЕНОЇ КУКРУМИ , ТОМУ Я ВІД НЕЇ ВІДМОВИВСЯ .
ЧИСТА КУКРУМА , ЧИСТИТЬ КАПІЛЯРИ І Е ПРОТИ РАКОВИМ ЗАСОБОМ .
КУКРУМА З ОДНОГО РОДУ РОСЛИН З КОРНЕМ ІМБІРЬ І ЧИСТЯТЬ КАПІЛЯРИ ГОЛОВНОГО МОЗГА .
КУКРУМА РОЗЖИЖА КРОВ І ПРОТИВОПОКАЗАНА ПЕРЕБОЛІВШИМ ІНСУЛЬТОМ , ЯКЩО ВОНИ ПРИЙМАЮТЬ ЛІКИ ДЛЯ РОЗРІДЖЕННЯ КРОВІ . ТАКОЖ КУКРУМА ЖОВЧЕГОННА І МОЖЕ ВИГАНЯТИ КАМНІ , ОБОВЯЗКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ І НАГЛЯД ЛІКАРЯ.
КОРОТЕНЬКО ЯКОСЬ ТАК.
ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ ФОРМУЛИ ОБОВЯЗКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ З ЛІКАРЯМИ .
ПОВИНЕН ДІЯТИ ПРИНЦИП : " ЇДА ПОВИННА БУТИ ЛІКАМИ , А ЛІКИ ЇДОЮ "
ШАНУЙМОСЯ БРАТТЯ БО МИ ЦЬГО ВАРТІ :) ❤❤❤
👍👍👍
Доброго дня,завжди цікаво дивитися ваше пасічникування, але потрібно назвати того хто прислав вам цей віск. Те що ви тримали у руках воно дійсно пористе та схоже на піну, такий самий вигляд мають зім'яті язики які ціле літо були на повітрі і могли потрапити під дощ. Але воно зовсім не схоже на ту емульсію яка залишається внизу воску після первинної перетопки, там залишається якийся сірий пісок і він не виглядає таким пористим. Я сам так як ви пробував той пісок переплатити але там воску було на лезо, все як було так і залишилось. Це більш схоже на те що вам хтось прислав щоб виправдати виробників,а як правильно переплатити віск то я думаю багато хто знає. Вас з наступаючими святами,успіхів та мирного неба.
Дякую за побажання , приємно що дивитесь, ця суміш що нам передали зі слів пасічника це з чорних рамок , він називає її силіконом , думав що це через вощину . І Вас з наступаючим , успіхів у ваших досягненнях❤️🐝🐝🐝
Це емульсія першої форми "віск у воді" є ще емульсія другої форми "вода у воскові",емульсія1 форми утворюеться при перетопці воску в колодязній воді ( жорсткій) тому віск перетоплюють в мягкій воді дощовій або в річковій
@@ГригорійІльніцкий 👍👍👍
Скандалив з продавцями вощини по цьому поводу, без толку.тепер використовую цю речовину для проварювання вуликів.
👍👍👍
Круто!Одне що, треба було розбити блинчик,чи структура воска?
Одразу не здогадалась , Чоловік сьогодні зранку розбив віск , сказав по структурі як брудний віск і по запаху також як віск , перетопив ще один раз , добре утеплив , через пару днів буде видно результат . Дякую за підказку ❤️🐝🐝🐝
Теж так робив,не сподобався...бо якась структура не воска скажемо так...
Такий сірий осад утворюєтся коли перетоплюють соти не повністю очищені від старого меду і перги..
Добрий день. Не по темі воску . Розкажіть про підкришник . Яка конструкція і відстань від сітки до рамок. Також цікаво б почути як готуєте вулики до кочівлі і яка в цей час у них вентиляція під час перевезення . З кожним роком все тепліше . Багато хто переходить на сітчасі дена для покращення вентиляції влітку . Як ви справляєтесь з літньою спекою в своїх тонкостінних вуликах з суцільним дном. Дашок у вулику теж тонкий . Що з нахлобучкою , вважаю то вірно .Чи не перегріваються дашки влітку. Спокійних святкових днів . ПЕРЕМОГИ нам всім в Новому Році !! Удачі !!
Доброго вечора. Обов'язково зніму відео в чому сенс нашої конструкції і як вона працює . Вулики не перегріваються , все добре . ua-cam.com/video/swYDiJLoWkM/v-deo.html ось так виїздимо на кочівлю , по розмірам та більш детальну відповідь на Ваші запитання дам в наступних відео . Дякую за побажання , гарної Вам зимівлі і успіхів у ваших досягненнях❤️🐝🐝🐝
Дякую . Гляну . Удачі !
@@НадійсяДруже ні, не іржавіють. За 15 років з початку експлуатації перших вуликів подібних дефектів не помічали 👌🐝🐝🐝
Щавелеву додай як вода нагріеться до 80⁰С не 20гр ,а 50гр.
@@viktorukrainets3825 дякую. Норми по щавелевої кислоти взяла з каналу Івана Фабро 3-5г на 1кг воску , в коментарях деякі пишуть що це багато. Ми взагалі не використовуємо ніяких кислот при перетопці , це все було в якості експерименту . З Новим Роком ❤️🐝🐝🐝
Перетопіть ті кулі в 10л дощової води без кислоти розлийте в кілька широких посудин.Віск стане гарним і осаду буде мало.Тренуйтесь.
Дякую. Чоловік вже повторно перетопив , віск застигає. Ми використовуємо тільки дощову воду для перетопки , тренуватись нам не потрібно, у нас при перетопці цієї сірої речовини не виникає взагалі , це був експеримент за для цікавості😉🐝🐝🐝
Брав дощову воду.Після відстоювання в теплі теж таке було,але не вся масса.Все так як у Вас.
Гэта праблема пападання харчовага парафіна ў воск, каб яе вырашыць я раблю вашчыну будаўнічым валікам на сіліконавую матрыцу
Дякую за цікаве відео. Ви вже здали свій мед?🙃
Частково так🐝🐝🐝
🎉🎉🎉
✌️🐝🐝🐝
Як що на меті стоїть освітлення воску то треба виходить з собівартості. Що це означає: я очищаю і разом з тим освітлюю віск кількістю перетопок. Чим більше перетоплювати тим він стає чистіший. Щоб це не було дорого я беру меньше кислоти. На перший раз я в 15л касрюлю з вощиною я кидаю 2 ч.л кислоти, зливаю воду і на 2 раз 1 ч.л. кислоти і віджимаю. Кожен раз варю в чистій воді. Далі отриманий віск переторлюю з 0,5 ч.л кислоти.
Після того як ми віджали вощину і перетопили ще раз я дивлюсь чи в нижньому брудному осаду немає крупинок воску, де коли їх там багато.
Нижній шар осаду ділиться на два: самий грязний в мусор а вже з біловатим оттінком на додаткову перетопку в наступну партію.
👍👍👍👍
Hello there happy Christmas and New year as I was watching your video what part of the wax came from was it from the Brood frames or the top frames . You could of used a sieve to separate the good wax from the bad wax when it was hot liquid. Going to see the end .
Thank you. Happy New Year to you too. ❤️🐝🐝🐝
@@likebee91 Thanks for reply .
Люди добрі! Ви хочете нормальну вощину від виробника? Покажіть мені масло без пальми, - дітей травлять всякою гадостю. Хочете щось добре то робіть самі. І вощину теж! Приєднуйтесь до клану незалежних катал! (вощини)🟨
І ми хочемо до вашого клану катал , але все ніяк 🤷🐝🐝🐝
@@likebee91 ... а я ще й олію сам чавлю,. з боя горіха, насіння гарбуза, соняха. - а знаєте чому? - бо мені так дешевше як купувати. ну і якість звісно...Успіхів!
@@Desdechado970 молодці 👍👍👍
Будь -яке масло від крупних виробників без пальми - Ферма, Рошен, Яготинське, Галичина та інші. А також масло власних брендів торговельних мереж типу Премія та Своя лінія, бо їх виробляють ті самі виробники.
@@Vladzl0y ... і чому в мене сумніви? - Ага! мабудь тому що маючи худобу я точно знаю яке справжнє масло. Ате що Ви сказали тільки називається маслом.
Я из такого воска делал вошину, тяну соты, правда первые пару дней без энтузиазма, а потом пошло дело.
У вузькій посуді краще видно межі розділення і менше шкрябати .
Так, ви праві , дякую 👍👍👍
Це напевно з Віницької вощини.
Якщо не помиляюсь бджоляр що нам дав цю суміш користувався кіровоградською , в цьому році переходе на іншу😉🐝🐝🐝
добрий вечір , а як правильно перетоплювати щоб віск не пінився
На малому вогні помішуючи , намагатись не допускати бурління 😉🐝🐝🐝
Сіра речовина, це перга з сотових рамок!
Цікава думка , такої позиції ще не зустрічала , дякую. Але все одно вважаю що це бруд з дрібними повітряними пузирками з воском 😉
Оце така жіночка.може жити тільки в Україні молодець
@@ПетрПетр-х5о дякую 🇺🇦❤️🐝🐝🐝
Верхній сантиметровий шар жовтого кольору то і є віск. Вся інша субстанція - знає тільки виробник, потрібні лабораторні дослідження.
Так Ви праві🙁
Так яку воду використовувала?
Ми для перетопки використовуємо виключно дощову воду 😉❤️🐝🐝🐝
Почитавши коментарі про всі експерименти з кислотами, содами і всім інши, виникло запитань, без образ, яка подальша доля цього воску? В котре переконуюсь що найкраща вощина з власного воску!!!
Я не знаю, можу Вам подарувати, нам свого воску вистачає і у нас при перетопці ніякої сірої речовини взагалі немає , абсолютний нуль , це не раз йшла дискусія у нас в бджолярській спільноті про сіру речовину у воскові і думки різні були , хто казав що це віск , казали що це і силікон і нафта , а багато хто казав що це воскова піна з брудом , от я і вирішила спробувати , нагода трапилась , тому не беріть все близько до серця , Вам можливо це і не принципово як і нам, але бджолярам у яких до 10ти вуликів думаю буде корисно , щоб назбирати воску на вощину або на здачу для збільшення рентабельності , все під задачі . П.с.такий віск багато хто використовує для проварки вуликів як один з багатьох варіантів або на окопні свічки , тощо 😉🐝🐝🐝
invite.viber.com/?g2=AQAeGE9ZN0OWrkl6I%2FSP9z%2Fd0rMGbwS1TwkaLLdBY5sUyErYyfanI7Yy9Se%2FC8JS ось це наша спільнота бджолярів у вайбері, побачила Ваше повідомлення , яке Ви видалили одразу, але не було змоги відреагувати. Вибачте 🐝🐝🐝
Бажано щоб посуд був нержавійка або алюміній .
@@ОлегБуряков-ю4к так Ви праві бажано, але основним фактором вважаю якість води та швидкість сплавлювання , бо якщо поспішати на великому вогні топити , то створюється чимало піни , на кшталт сірого осаду 😉❤️🐝🐝🐝
не фізик: під час закіпання звичайної води з крану проходить відокремлення солей, які вступають в реакцію з воском, результат Ви побачили. Перевірено в дощовій воді результат найкращий, особливо після 2-3 перетопок, віск майже як забрус. Головне води в 1.5-2р більше воску.
@@sergeykrikun1571 👍👍👍
На хліб схоже...в мене таке колись було...я переторлював багато білих сотів
Доречі так, чимось схожий 🐝
Є питання?, плануєте на весні продавати бджоло - пакети, яка порода, яка буде ціна?
Вітаю. Пакети так будемо продавати , порода карніка пешець від маха f1, карніка тройзек f1, і карніка скленар f1, та в основному наша пасіка на 80% наша карпатка , для наших цілей вона нам подобається більше , по цінам ще точну цифру важко сказати , в нашому регіоні думаю 1300-1400грн за пакет🐝🐝🐝
@@likebee91 пробачте а як з пересилкою, якщо можливо бронюю покишо один пакет..
@@zakat-voshod вибачте ,але на той рік ще до грудня у нас замовили всі і одразу пакети що будуть і ми по одному не висилаємо , і взагалі поштою не висилаємо , у нас забирають з дому , щоб покупець безпосередньо бачив якої сили пакет і в якому стані 😉🐝🐝🐝
@@likebee91 понятно
Я ще проціджую через жіночі капронки
Віск ще жири при перетоплювані завжди будуть шкварки.
Чи виробник вощини за це відео вам подарує кілька листів парафінованої вощини?
Якщо придивитися , то в тому крузі так званого воску є вашого10 процентів воску зверху , а потім сіра маса застигла , те що вам передали.😂
Температура застигання натурального воску 60-67 градусів. Температура застигання парафіну 45-65 градусів. Тому віск вверху , а парафін і різні нечистоти плавно переходять в грязюку.😊.
Ні, ми беремо там де виробляють вощину яка нас влаштовує із нашого воску , я ж нікого наче не рекламувала 🤔, вище писала що виготовлення своєї вощини вдома - це найкращий варіант , але ми поки що до цього не дійшли ...
Я не знаю що там у Вас в що переходить , я лише показала ту речовину яку бджоляр хотів викидати сірого кольору перетопила, показала результат , нашого воску тут нуль , ми ще раз перетопили , вийшло 2370г воску, не парафіну , а саме воску , за 15 років вже знаю як він виглядає ...
Не факт что это воск, может это стеарин, проверьте на плотность, парафин и стеарин, тоже как воск
@@ГераОгнева можливо Ви і праві , але по запаху віск, розбили в середині по структурі також віск , але брудний , можливо ще треба не один , а два рази сплавити додатково щоб він був світліший, але по факту для здачі такий віск підійде легко, можливо хімічний аналіз і показав би щось інорідне , але нажаль такої можливості не маємо🤷❤️🐝🐝🐝
Такий віск я використовую для проварки корпусів щоб не купляти парафін
👍👍👍
Не много ктслоты на такой обьем воска?
Дивилась у Івана Фабро на каналі в тік тоці , він вказав саме такі норми , раніше ніколи такого не робили 😉🐝🐝🐝
В якій обл. ВИ проживаєте ?
В Дніпропетровській 🇺🇦🐝🐝🐝
❤️🩹❤️🩹❤️🩹
4 кг кульок , а скільки води ?
3л, я на відео сказала 😉🐝🐝🐝
Сіра маса ,це точно не віск , при перетопці забрусу віск жовтий без сірого
У нас і при перетопці чорних рамок (вибраковка) також віск без сірого🤔
@likebee91 Це дуже добре
Якого виробника вощини ви обрали?
Ми користуємось "Долиною меду" вже 4 роки , то всім задоволені , я і вощину їх перетоплювала, то ніякої сірої речовини немає , виходив суцільний однорідний шматок воску, раніше користувались Тупотою , то взагалі парафіновіа долина в порівнянні, тому від Тупоти відмовились , пробували вощину Дубовиків також хороша👍👍👍
@likebee91 нажаль долина меду далеко від мене , користувався бояркою не один рік , цей рік обміняв в кулакова 300 кг надіюсь що невлип
@СашаКуций-в2д по відгукам у Кулькова наче непогана вощина , негативних відгуків не чула , успіхів Вам 😉🐝🐝🐝
@@likebee91я теж брав роками тупоту,але в минулому році взяв 70 кг,і дуже пошкодував 1000 рамок потикли,тупота відморозився,сказав що літо жарке,цього разу дав на викатку з свого воску ,матковому Гаврилову Василю Генадійовичу,
Потрібно було перетоп ити без кислоти і побачили б результат.
@@АнатолийЧорнобай-я7к а сенс який , кислота додається для того щоб відслоїти та розщепити більше бруду, та й взагалі на запах вийшов віск, по структурі також , для здачі підійде легко . Знаю багато хто користується для освітлення та кращого відстоювання щавелевою або лимонною кислотою , рідким милом тощо, ефект аналогічний. Експеримент проводила вперше для того щоб бджолярі могли не викидати цю речовину , а щось з неї заробити , до прикладу , бджоляр який нам дав ці відходи , у нього більше 60кг таких кульок , навіть якщо можна на 50% звідти дістати воску , то 30кг для здачі це вже щось 😉🐝🐝🐝
Ви рахуєте це нормально
@@МихайлоКрагель я рахую що нормально це коли під час перетопки як у нас , не виникає взагалі сірого осаду - це є норма при правильному підході , це що нам дали сіру речовину - це не нормально , я показала наглядно , що якщо проводити перетопку правильно без сильного кипіння , з правильною водою , то сірої речовини буде в разі менше , аніж у бджоляра який нам дав цю суміш 😉🐝🐝🐝
Щавелева кислота це нормально. За допомогою неї позбавляються від кліщів
Хто перетоплював справжній віск ,то добре бачить ,що це не віск , а те що ви відбілили парафін не робить його воском.Тільки верхня частина 0.5 см віск все решта парафін
Повторно перетопили сьогодні в обід зважили , віск став чистіший , світліший , вага 2370, і вибачаюсь ми вже багато років в бджільництві , тримаємо чималу пасіку і повірте ми в курсі як виглядає справжній віск , як він пахне , яку структуру зерна має і як виглядає парафін 😉
Я сумніваюсь ,що із відходів сірої маси вийде хороша вощина , я хочу кращої вощини .
@@likebee91 З вашого відео я зрозумів ,що ви хочете сказати ,що пасічники не вміють перетоплювати віск.Але це ж не так , вощину яку нам пропонують ,це фальсифікат воску і парафіну ,тому і відділюється сіра маса
піну треба було зфбрати + води більше може? воно краще відділиться осяде на дно
Эксперимент не полный. Попробуйте переплавить "смиття" на солнечной воскотопке.
У меня на канале об этом последнее видео.
Експеримент на сонячній воскотопці такої субстанції не буде мати ефект , це не об'єктивно , сіра речовина складається із найдрібніших воскових пузирків повітря з брудом , для того щоб відслоїти та дати відстоятись воску і бруду потрібна вода і не проста з крану , а в пріоритеті дощова із додаванням щавелевої або лимонної кислоти або рідкого мила тощо, щоб процес відслоювання і розщеплення бруду проходив ефективніше ,а в сонячній воскотопці ця сіра суміш просто розмякне і стече і знову стане сірою сумішшю 😉🐝🐝🐝
@likebee91 , что получилось у вас?!
Вам передали отходы с большим содержанием воска, т.к. пчеловод переусердствовал в процессе соскабливания воска . И так у вас после кипячения воск и "смиття" разделились. Но если вы попробуете переплавить "смиття" без воды, а к примеру на паровой бане, оно приобретет иной вид нежели сейчас.
@@orthodoxbee все можливо, спорити не буду , бо не пробувала проводити перетопку такої суміші на пару чи ще якось , скажу лише що у нас такого сірого осаду немає взагалі , сплавлюємо без всяких кислот - просто на дощовій воді...😉
перше---парафін------ а друге ви вже самі добавляєте те що там не повинно бути------------ дощова вода ---це саме краще------------------ якби була покришила --то менше б стояла біля плити
Ми для перетопки використовуємо тільки дощову воду , кришити не хочу , нігті шкода час та сили +- 5 хвилин ролі не зіграють , щявелку додала , бо колеги часто говорять що кислота дає змогу краще відстоюватиме та розщеплюватись бруду , зазвичай не додаємо , в даному випадку тяжка ситуація , тому вирішила спробувати
В мене такий віск відмовились приймати
Якщо його ще один раз перетопити , буде світліший - приймуть. Серед центрифугу з мерви віск виходить не кращий , але після двох перетопки вже виглядає гарно 😉🐝🐝🐝
Це не віск,його ніхто не приймає і пробував класти у сонячну воскотопку теж немає результату
Я показала наглядно , в даному експерименті віск , десь на 50% точно , який придатний буде до здачі , в нашій перетопці відсутня взагалі сіра речовина в осаду 😉❤️🐝🐝🐝
Мерва?
Скільки потрібно? 😶
Цікаво якщо розбити яке покажи зерно !
На відео не здогадалась зробити, Чоловік сьогодні розбив і сказав по структурі віск, але темний , на запах також , перетопив знову вже без кислоти , за пару днів відстоїться буде видно який вихід
Було б добре побачити, цікаво. Може покажите як доповнення до цього відео, дякую@@likebee91
Одному експортеру повернули велику партію віск через наявність у' віску щавелівой кислоти
@@ГеннадийМитрофанов-х8ь не в курсі , вибачаюсь . Ми щавелеву вперше використовували в якості експерименту , норми та пропорції взяла з каналу Івана Фабро на тік тоці , замість щавелевої можна взяти лимонну кислоту або рідке мило, тощо - по словам колег ефект буде аналогічний.😉🐝🐝🐝
@likebee91 Нагорнюк вам може дати повну інфу по цій темі.Будь яке додавання в віск при пере топці є домішки.Фабро ні фахівець в давній темі.
@@ГеннадийМитрофанов-х8ь дякую за пораду 🐝🐝🐝
А навіщо його освітлювати?Як що його міняють без проблем.Ніколи не було щоб його не брали і за кольору.Їм на оборот потрібен мирвяний віск.
@@qwertyu-m1f я також не розумію
Навзайм
Якщо ще його разок перетопити то нічого не залишиться 😂😂😂😂😂😂😂 тому я і перейшов на свій власний віск
@@Стас-ь345 лишиться , там воску багато і то дійсно віск , ми також користуємось вощиною з власного воску , але замовляємо виготовлення на фірмі , всім задоволені , перетоплювали листи вощини ніякого сірого осаду немає , при перетопці старих рамок також ніякого осаду сірого немає , виготовляти самим вдома на велику пасіку дуже трудозатратно😉❤️🐝🐝🐝
Розбийте цей млинець, та гляньте на структуру.
@@ВячеславСторчак мій Чоловік потім розбив - нормальна там структура воскова , сьогодні зранку повторно перетопив , застигне побачимо чисту вагу , але по факту воску там чимало 😉🐝🐝🐝
Цікава інформація
Головне , Перемоги над ординцями.
І вона буде.
этот осадок в основном та нефтяная фигня, которую добавляют при изготовлении "вощоны из воска" и нам выпаривают более 30 лет
Можна ваш вайбер
0667251852 Євгенія
Можна ваш вайбер
@@МихайлоДутчак-я1ъ +380667251852