Indie - część II

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 7 лют 2025
  • Zapraszam do odkrywania razem ze mną dzwonów w dalekiej Azji. Kolejny docinek z Indii.

КОМЕНТАРІ • 11

  • @kacpermaniak1084
    @kacpermaniak1084 2 роки тому +5

    Bardzo fajny i ciekawy materiał dzwony super, tak długi czas bezawaryjnej pracy świadczy tylko o jakości automatyki, świetna!. Konstrukcja i osprzęt są dobre ale kolejne dziesięć lat i trzeba będzie na nowo remontu lub wymiany... Warto co kilka lat odświeżyć całość ale wiadomo czas i warunki robią swoje.

  • @baltazargabka1001
    @baltazargabka1001 2 роки тому +1

    Dziękujemy że Pan jest, i udowodni całej Azji że jakość dzwonów i automatyki w Pana wykonaniu to standard i Pana wizytówka.

  • @dzwonykoscielne-churchbells
    @dzwonykoscielne-churchbells 2 роки тому +1

    Kolejny bardzo fajny odcinek. Indie to ciekawy kraj. Panują tam zupełnie inne zwyczaje. Ładne są wyroby z mosiądzu w tym sklepiku. Cmentarz ciekawy, gdyż wszystkie groby są zrobione w tym samym stylu. Gra w piłkę na placu kościelnym to dla nas niecodzienny widok. Dzwony na wieży tworzą nieduży, ale przyjemny zestaw. Osprzęt jest bardzo dobry. Estetyka dzwonów i osprzętu pogarsza się naturalnie z upływem czasu i ze względu na warunki atmosferyczne, jednak technicznie wszystko działa w jak najlepszym porządku. Te starsze dzwony, wyżej zawieszone mają ciekawy kształt i dźwięk. Z wieży rozprzestrzenia się ciekawy widok i rzeczywiście widać jak duże są poziom hałasu i natężenie ruchu. Fajnie, że dzwony z ludwisarni Jana Felczyńskiego są taką wizytówką Polski w Indiach. Oby więcej było takich zagranicznych realizacji.

  • @dominiksztaberek3453
    @dominiksztaberek3453 2 роки тому +1

    Świetny odcinek!!

  • @AdamUjda
    @AdamUjda 2 роки тому +1

    Ciekawe... Dwa mniejsze dzwony mają datę 2011, natomiast duży 2012; wygląda na to, że to właśnie nowszego ktoś nie pokrył lakierem. Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że po tych 10 latach on wygląda najlepiej, bo naturalnie - patynuje się równomiernie, a nie wykwitami, w miejscu, gdzie lakier odszedł. On też ma z nich najlepszy dźwięk. Zestrojenie jest ładne, klasyczne, trójdźwięk molowy. Bardzo ładne korony mają owe dzwony - coś na wzór Schillinga. Jak daleko mogą być słyszalne w tamtejszych warunkach? Co do wpływu warunków atmosferycznych na dzwony - wydaje mi się, że w Indiach dzwony starzeją się nawet 3 razy szybciej niż w Polsce. Bezpieczeństwo na wieży to mistrzostwo świata - ani jednej barierki, a wejście po zewnętrznej drabinie... aż mi się coś robi na sam widok 😆Co do sklepiku z dzwonkami - niektóre z tych modeli są dostępne również w Polsce, gdyż się je z Indii importuje.

    • @wi.nzdzwony
      @wi.nzdzwony 2 роки тому

      No nie wiem czy to molowy bo ja tu słyszę zmniejszony ale niewiele mu brakuje do molowego

    • @AdamUjda
      @AdamUjda 2 роки тому

      @@wi.nzdzwony Średni dzwon ma lekko niezdecydowany dźwięk, ale moim zdaniem z małym mimo wszystko tworzy tercję wielką

    • @wi.nzdzwony
      @wi.nzdzwony 2 роки тому

      @@AdamUjda Można tu się kłócić bo ciężko tutaj określić, zależy jak kto uważa ;)

  • @wi.nzdzwony
    @wi.nzdzwony 2 роки тому

    Czy duży dzwon z kościoła św. Tomasza został wymieniony na gwarancji na większego? Pamiętam film stary i miał ton ten sam co św. Sebastian, a teraz jest większy

    • @zdzwonamiprzezswiat9392
      @zdzwonamiprzezswiat9392  2 роки тому

      Tak. Była tam podmiana, rok po pierwszej instalacji, gdyż zamówili jeszcze jeden dzwon. Ale za pierwszym razem tak sami zdecydowali chociaż z naszego punktu widzenia było to nielogiczne

    • @wi.nzdzwony
      @wi.nzdzwony 2 роки тому

      @@zdzwonamiprzezswiat9392 Aha, to okej