Як працює сімейна виноробня Slivino Village?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 лис 2024
  • Родина Молчанових заснувала сімейну виноробню з метою виготовлення місцевих натуральних вин. В 2016 році отримали перший врожай та перше вино. А в 2018 році отримали першу в Україні ліцензію для крафтових виноробів, це стало можливим завдяки новому закону Андрія Вадатурського та Роберта Говарда.
    У 2012 році висадили наступні сорти: “Каберне”, “Одеський чорний”, “Шардоне”, “Сухолиманський”, “Піно-грі”, “Піно-нуар”, “Сапераві”, “Ркацителі”. У 2016 році вперше зробили вино з молодого винограду.
    Сьогодні маємо сад органічного винограду в 6 Гектарів на історичних схилах річки Південний Буг.
    Засновники виноробні згадують: “В 1876 році піонер виноробства в Херсонській губернії Анатолій Бредіхін (брат відомого астронома) закладає виноградник та засновує виноробню на "Горобчанській косі", що недалеко від Петрово-Солонихи на Південному Бузі. Це було найбільше винне шато того часу. Надихнувшись цією історією, ми в цьому ж регіоні, збудували виноробню в стилі 19 століття та назвали одне з вин на честь старих винних традицій.”
    У середньому з куща винограду тут збирають 5-15 кг ягід. За рік компанія виробляє близько 3 тонн вина. На більші обсяги виноробня зможе вийти за п'ять років, коли виросте молодий виноградник.
    “Ми робимо натуральні вина. На наступний рік вино має бути випитим. Ми не закладаємо вино на витримку.”
    Весь процес тут ручний. Виноград із поля потрапляє в подрібнювач і прес. Далі виноградне сусло переливають в нержавіючі ємності. Воно настоюється, освітлюється, знімається дріжджовий осад. Після цього вино переливають у дерев'яні бочки для зберігання в погребі і згодом розливають у пляшки.
    Господарі приймають дегустаційні групи з Одеси, Херсона та Миколаєва, але кажуть, що крафтове вино в Україні переживає лише добу Просвітництва.
    “Виноград - це завжди красиво. І хочеться жити в красивій місцевості, де не лише амброзія на полях... Ми хочемо, щоб молодь споживала локальне сухе вино, традиційне для цього регіону”, - говорять власники виноробні.
    Допис підготувала Ганна Червак, експертка проєкту «Ідентичність Миколаївщини: минуле, сучасне і майбутнє», викладачка МІРЛ Університету «Україна», історикиня.

КОМЕНТАРІ •