Хор імені Г. Верьовки - Розтоптала черевички

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 14 бер 2024
  • П'ятниця сиропусного тижня "Тещині вечірки".
    Виконувались веселі, жартівливі жіночі пісні.
    Кожен день Сиропусного тижня має свою назву і значення.
    Понеділок - зустріч
    У перший день Сиропусту вдома робили прибирання і готували вареники. Ними обов'язково пригощали жебраків і незаможних людей, або залишали вареники поруч з будинком - на помин покійних родичів. У перший день можна було ходити в гості або приймати гостей, а ще в понеділок встановлювали опудало.
    Вівторок - Загравання
    У цей день проходили оглядини - батьки поспішали засватати дітей до початку посту. Хто хотів, міг сам пошукати свою половинку без допомоги батьків - наприклад, на гуляннях або в гостях.
    Середа - Тещині вареники
    У третій день тижня зять повинен йти в гості до тещі. За кількістю частування на столі у тещі можна було судити про те, як сильно напартачив зять за минулий рік. І чим дружелюбнішою буде теща цього дня - тим щасливішим буде життя молодого подружжя.
    Четвер - Розгуляй
    Це день розваг. Закінчувалися прибирання та всі господарські справи і починалися стрибки через багаття та інші веселощі.
    П'ятниця - Тещині вечірки
    У цей день теща повинна їхати з візитом до зятя. Але їхала вона не одна, а з подругами і родичами. Вареники, звичайно, зять не готував - це робила його дружина - але весь вечір повинен був всіляко потурати тещі і гостям.
    Субота - Посиденьки зовиці
    Заміжні жінки запрошували в гості сестер чоловіка (зовиць), пригощали їх варениками і вручали подарунки. Також разом ворожили на майбутнє.
    Неділя - Проводи
    Цю неділю ще називають Прощеною. Цього дня закінчували святкувати, просили один у одного вибачення за скоєні образи та самі прощали кривдників.
    Чи варто святкувати Масляну в Україні?
    Сучасне уявлення про Масляну - наслідок радянізації України, більшовицького режиму. Тоді влада штучно намагалася створити один народ і замінити усі звичні традиції масовими святами та «пиятикою».
    В давнину у московії Масляну, або Масляніцу, завжди відзначали з великим розмахом, їли «бліни», влаштовували показові бої та каталися на санах.
    Такий формат святкування намагались популяризувати у великих українських містах, на кшталт Києва чи Харкова.
    Та й врешті у святкуванні цього свята на росії та в Україні проглядаються значні світоглядні відмінності. На росії святкування було пов'язане з демонстрацією агресії і сили. У Масляний тиждень на вулицях масово влаштовували кулачні бої та бійки «стінка на стінку».
    А в Україні свято Сиропуст символізувало всепрощення та примирення, люди у цей час не бились, а навпаки намагались вирішити всі конфлікти, перепросити та пробачити, аби зустріти весну у злагоді і мирі.

КОМЕНТАРІ • 11

  • @svitlanakramarenko3874
    @svitlanakramarenko3874 2 місяці тому +2

    Рада вітати!🌼🇺🇦
    Дякую за Ваш труд!

  • @rayisabondarenko8223
    @rayisabondarenko8223 2 місяці тому

    Красуні - дівчата! Ви не перестаєте нас дивувати. Стільки пісень чула, а " Розтоптала черевички " перший раз. Дуже гарно, перекликаються голоси , дійсно, как приходить Весна, з сонечком, з вербою! ❤❤❤

  • @volodymyrforos1031
    @volodymyrforos1031 2 місяці тому +4

    Краса, дякую, ох, мододички!!!!

  • @user-ib3zu4ym8c
    @user-ib3zu4ym8c 2 місяці тому

    Український спів , найкращий ,коли слухаю всередині запалюється сонце . Жінки українські найкращі .
    Наші жінки це сонце яке дає нам життя !
    Дякую !!!

  • @maryanachmal2868
    @maryanachmal2868 2 місяці тому

    Дуже гарно! Молодці!!!💐💐💐❤️👏

  • @ihorbaran450
    @ihorbaran450 2 місяці тому

    Гарно 💙🇺🇦 Дякуємо 🇺🇦

  • @stepannosyk5
    @stepannosyk5 2 місяці тому +3

    🎉💞💙💛

  • @user-ty3hw2es1o
    @user-ty3hw2es1o 2 місяці тому

    ФАНТАСТИКА РЕСПЕКТ