Hálózati körkép Magyarországon: 10 hálózat-szervezet bemutatkozása

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 2 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 25

  • @k.ildiko1248
    @k.ildiko1248 2 роки тому +9

    Ezek a csoportok külföldiekből állnak főleg? Vagy miért van mindnek angol megnevezése? Igy meghallgatva az előadást nekem inkább valami üzleti biznissz csoportnak tűnik, mintsem nomád csoportnak.
    Pedig érdekelne engem is, szívesen ismerkednék nomádokkal, de azt hiszem sajnos a nomád életről más fogalmaink vannak :-(
    Pedig annak idején Géczy Gábor a kalákával kezdte el az emberek figyelmét felhivni. Es összeterelni az embereket.
    Hát a kalákától már jó messzire sodródtatok!!
    ezért nem jelentkeztem még tagnak, pedig vagy 6 éve figyelem a mag közösséget, de engem riaszt, hogy túlságosan jelen van nálatok az üzlet a pénz a technika a szolgáltatàsok kérdése túl nagy hangsúlyt kap :-(
    És van egy mottóm ami már gyerekkorom óta megvan: aminek angol neve van, az üzlet és nyugat. Szerintem ez nem nomádság amit ti csináltok hanem valami más irányzat, valami új üzlet.

  • @janosdolezsan8071
    @janosdolezsan8071 2 роки тому +6

    Jo napot mindenkinek! A szep Magyar szo elég fontos a Magyar kozosseg epitesben.

  • @juditbeautybynagyjudit8675
    @juditbeautybynagyjudit8675 2 роки тому +3

    Köszönöm, hogy feltettétek ezt a videót. Eddig nem is tudtam Rólatok. Nagyon sok hasznos infót hallottam. 🙂

  • @ildikobobis6384
    @ildikobobis6384 2 роки тому +6

    A facilitátor képzők biztos jól keresnek. A gyakorlat és a valós eredmények ebből a videóból nem nagyon jöttek át....

    • @r.norbert1105
      @r.norbert1105 2 роки тому +2

      Igen, kicsit én is ezt hiányolom.

    • @dershaag
      @dershaag 2 роки тому

      azert azt ne gondold, h jol keresnek, ami nincs az nem tud atmenni, de fenyezni, ujraoltoztetni azt lehet, ezeknek a kisstilu egoknak ez boven eleg eredmeny

  • @mi1r2
    @mi1r2 2 роки тому +3

    Sokszor elhangzik... _facilitátor = folyamatvezető, folyamatsegítő_ magyarul. "Csoportos folyamatokat, megbeszéléseket levezető. Nem szól bele a tartalomba, de ahhoz, hogy minél jobb eredménye legyen a csoportos megbeszélésnek (pl. egy stratégia tervezés, döntéshozás), biztosít egy folyamatot (mit mi után, kell megbeszélni, hívó kérdéseket hoz, olyan gyakorlatokat épít be, amik a cél elérését segítik). Biztosítja a résztvevők egyenlőségét, és a csoport által alkotott szabályok betartását."

  • @gergosnoo
    @gergosnoo 2 роки тому +5

    Támadt is egy ötletem ezt hallgatva, remélem pár év mulva majd melletetek ülve hivatkozok majd vissza erre a kommentre :)

  • @gomesztata
    @gomesztata Рік тому

    üdv. Nagyon jó a videó témája.. Igazából eddig úgy látszik, hogy nehéz egyszerre két életet fenntartani minden jó felé haladó kezdeménynek.. Még sok minden téren is , de A saját maga megtalálása kell hogy legyen az embernek ebbe a teremtésben.. Pl. miért teremtetett, mi evvel a teremtő célja ,és mi IS ennek az EGY-útja.. És Ha erre már valakiben megfogantak a válaszok, biztos jó alapja az új születő EMBERI-közösS -ÉG-nek.. :)

  • @laszlonagy2928
    @laszlonagy2928 2 роки тому +3

    a 12 legjobb mondat:
    Számos különböző szinten lehet vkit a csoportba integrálni.
    A közösség nem lehet cél, eredmény - annak, hogy valamit jól csinálok.
    A közösségi tulajdon és a magántulajdon egymáshoz kapcsolódása
    Párkapcsolati és közösségi ismerkedésnél a kudarcok természetesek, a hangolódás része és nem szabadna ott befejezni 1:05:00

  • @ildikoka69
    @ildikoka69 2 роки тому +2

    Jaaaaj, Srácok! Nagyon klassz volt hallgatni benneteket. Úgy érzem, egy nagyon régről dédelgetett belső (magamnak már többször megfogalmazott) vágyam megvalósulásának kezdeteit láttam megelevenedni a beszélgetésetek alatt. Sok örömöt kívánok a munkátokhoz, remélem, hamarosan találkozunk.

  • @orhelyemreallok1811
    @orhelyemreallok1811 Рік тому

    Volt egy alulfizetett munkahelyem, ahol mindenki tudta, hogy a másiknak pont annyira rossz és senki nem volt irigy a másikra. Érdekes, de ez volt a leg segítőkészebb társaság az összes addigi munkahelyeim közül. Sírva vígad a magyar!

  • @csillaviktoriavarga8250
    @csillaviktoriavarga8250 Рік тому

    Ok Gyerekek
    Valaki próbált már velük kapcsolatba lépni
    Főleg a koma háló ról beszélek mert 2 hónapja próbálkozunk de SEMMI

  • @csehszlovakze
    @csehszlovakze 2 роки тому +1

    fenn vagytok freedomcells-en?

  • @gaborl6837
    @gaborl6837 2 роки тому

    Falun lakni, városban dolgozni, ez a legjobb párosítás.

    • @anillabodo
      @anillabodo 2 роки тому +6

      avagy falun lakni, otthonról dolgozni :)

    • @gaborl6837
      @gaborl6837 2 роки тому

      @@anillabodo az sem rossz, de az otthoni munka kissé uncsi lehet

    • @975Turbo
      @975Turbo 2 роки тому +3

      @@gaborl6837 Először tisztáni kéne, hogy konkrétan mikre gondolsz. Melyik városi munka fenntartható és kielégítő a számodra? Ahol én élek, ott a legtöbb öreg egész életében itt élt, se utazás se semmi (kivéve nászút). Itt ráadásul olyan rossz a városi-irodai és gyári munkás fizetés (Zala), hogy két hetes építőipari segédmunkával többet lehet keresni. Az unalom furcsa dolog, inkább kultúra és szocializáció kérdése, nekem van 3-4 hobbim 19-25 éve, semmi idő nincs jólét és jó hangulat esetén unatkozni, sőt még pici könyv olvasásra is alig marad idő heti 1-2 alkalommal.
      Én hiszek az alkalmi és a szezon munkákban, de azok egy része se etikus és fenntartható, átmeneti megoldások a pénz energia megpörgetésére az államhatalmi és világhatalmi struktúra rabláncai között.

    • @gaborl6837
      @gaborl6837 2 роки тому +3

      @@975Turbo Valami olyasmire gondolok, mint a Jardines del Túria:
      A legélhetőbb lakótér valami ilyesmi. Lüktető urbánus élettér és egyszerre vad, zöld és dzsungel, rengeteg jó étteremmel, bolttal minden sarkon.
      Ötvözni falut és várost, mert az embernek mindkettőre szüksége van, kiegészítik és inspirálják egymást.

    • @975Turbo
      @975Turbo 2 роки тому +1

      @@gaborl6837 Aranyos gondolat, és néhány hasonló talán fontos is volt valamiért. Én is nagyon kedvelem a városi parkokat, és nélkülözhetetlenek is voltak egyáltalán a békés túléléshez a 20. században.
      Az egészséges ételt nem szolgáltató parkok méretének jóval kisebbeknek kellene lenni a települést körülvevő bio-organikus kertek méretéhez képest. Maguknak az embereknek heti két napot kerti munkával kéne tölteni, függetlenül attól, hogy atomfizikusok, programozók agy éppen orvosok. A heti négy nap vagy annál több munka átlagban az feltehetőleg zsákutca. Több elemzés szerint, ha heti 15 óra munkával (éves átlagban) egy közép-európai ember ben tudja előteremteni a szükségleteire valót, akkor komoly a probléma (beleértve a családtagjait, kisgyermekeit), más még jobb klímán is hasonló ez (pl. Tenerifén vagy Ciprus lejobb részein).
      Tanulni sok csatornán lehet, a várostól távoliaktól is:
      ua-cam.com/video/SHAeofKvPgQ/v-deo.html
      1991-től én is a város-falu vegyített életet élem. Nem csak hiszek benne, hanem tapasztalom, hogy csakis ez a jó. 200-300 éve ugyanez volt, elég a nemesekre gondolni Európában.