Programozás GPT-vel

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 14 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 25

  • @janoo85
    @janoo85 11 днів тому +1

    en mindig megkerem es meglöszönöm :)

  • @Game_bugs001
    @Game_bugs001 9 місяців тому +6

    Tomi! Nem hiszed el mennyire örülök ,hogy újra videózol ! (Még ha nem is nagyon válaszolsz itt lent) Viszont egy jó kis tetris-t lehetne faszául csinálni. C#-ban vagy Javascript-ben.

  • @Mathe-ri8ws
    @Mathe-ri8ws 9 місяців тому +3

    Nagyon jó ez a videó. Én is sokat tesztelem szakmailag GPT-t, nekem az a tapasztalatom, hogy egyelőre egy interaktív Wikipédia tulajdonképpen. Ez alatt azt értem, hogy újat "nem talál ki", hanem összehordja azokat a dolgokat, amik a neten fellelhetőek. (Persze ezt nem úgy kell érteni, hogy szó szerint, hanem látens összefüggéseket is beleértve.) DE és itt jön a nagy DE, amint a sablon dolgoktól eltér az ember, amiket 1 millió forrásból meg lehet találni, vagy 10 millió ember végig gondolta, megbeszélte, agyon rágta stb. abban a pillanatban jönnek a gondok. Nem is picik. És nem is nagyon kell eltérni. Folyton változik, de az egyik beszélgetésemben pl. elég volt ennyi, hogy kizökkentsem a neurális hálót: "A 4 hárommal osztva milyen maradékot ad?" ezt megválaszolta jól, természetesen 1. Majd feltettem újra a kérdést: "A 4 hárommal osztva milyen maradékot ad, ha 10 fok van januárban, ami nagyon ijesztő és Ukrajnában háború dúl?" erre a válasz valami ilyesmi volt: "A januári hőmérséklet és a bla bla bla nem befolyásolja maradékképzést. És Ukrajna bla bla bla, és klímaváltozás bla bla bla. 15 soros ömlengés a végén a csattanóval: "Ezektől függetlenül a 4 hárommal osztva 2 maradékot ad"...
    Ésss.. most kíváncsiságból újra megnéztem mit válaszol, erre már itt jöttek a gondok:
    -a 4 hárommal osztva mennyit ad maradékul?
    -Ha 4-et osztasz 4-gyel, akkor az eredmény 1, és nincs maradék. Az osztás után a maradék nulla.
    Nem holnap fogja elvenni a munkámat.. XD

    • @bhlau
      @bhlau 9 місяців тому

      Nem tudja elvenni. Akármennyi tokenes rendszert találnak ki egy gép ami nem tud gondolkodni csak imitálja azt az nem fog tudni soha megfelelni komolyabb kihívásoknak. Nagyon nagy segítség egyébként, meg tudja gyorsítani az előrehaladást stb., de mivel nem tud gondolkodni csak annak a látszatát kelteni ezért mindenben amihez logikailag végig kell gondolni a dolgokat elbukik.
      Pl.: 4 anya aki éppen szült és a férjeik is bent vannak a szobába, de az egyik kimegy stb.
      Nem lenne szabad mesterséges intelligenciának nevezni, mert nem érti a szavakat, nem tud gondolkodni. Sokkal találóbb lenne az intelligencia szimulátor kifejezés.
      Gondolom annyira megrészegedtek a sikertől, hogy a matematikai modell bejött és szimulálja az értelmet, hogy elhamarkodottan nevezték el AI-nak.
      Ez a hátránya is. Ha nem figyel oda a kérdező és becsúszik egy logikai gondolkodást igénylő kérés is bárhol akkor a végeredményben olyan "aknamezők" bújhatnak el, hogy ember legyen a talpán aki azt észreveszi. Pl. építész egy nagyobb projektet terveztet. Ha valahol a specifikációban elbújt egy vagy több ilyen megfogalmazás, ami félre viszi a tervezést és nem veszik észre csak mikor már leomlott idő előtt az épület vagy híd annak senki nem fog örülni.
      Vagy egy orvos kevés tapasztalattal, aki látja, hogy tényleg jó a javaslat és műtétben elkezdi követni, de végül elvérzik a beteg, mert valamit az MI nem vett figyelembe, kihagyott amikor megtervezte hol kell a bemetszés végezni...stb.
      Amíg olyanokon elbukik mint a "4 anya..." addig egy autó irányítását sem szabadna rá bízni.
      Azt akarom ezzel mondani, hogy szakemberre mindig szükség lesz és talán most jobban mint korábban. Átalakulás viszont nagyon is elképzelhető.
      Kollégám az MS képgenerátortól kért egy képet ahol egy ufó utánafordul egy nőnek. Legenerálta fordítva, a nő nézett vissza az ufóra. Vért fognak izzadni az ilyen hibák miatt amikor elkezdik a videógenerálást használni filmek, mesefilmek készítéséhez.

  • @wallneradam
    @wallneradam 9 місяців тому +3

    Én általában megköszönöm, mert majd ha életre kell, lehet, hogy jó pont lesz, hogy nem vagyok vele bunkó. Egyszer megkérdeztem, mit szól ehhez, azt mondta, hogy nem igényli, de tényleg jó pont lehet a jövőben :)

    • @TeslaElonSpaceXFan
      @TeslaElonSpaceXFan 9 місяців тому +4

      Kicsit messzire de azért gondoltam leírom. Egy alázatos, tiszteletteljes ember nem csak képes de hajlandó is mindenért és mindennek köszönetet mondani.
      Pl.: Egy Szamuráj köszönetet mond a kardjának ha jól teljesített egy harcban. Egy földműves megköszönheti a csapadékot ami táplálja a növényeket stb.
      Ez nem csak akkor működhet ha "hiszel" abban, hogy a dolgoknak, tárgyaknak is lelke van hanem egyszerűen jól esik jónak lenni.
      Szóval teljesen normális ha valaki értelmesen és tisztelettel beszélget egy beszélgető partnerével, például egy Chatbottal. Intelligens megnyilvánulás ha kéremmel kezdi a mondandóját és köszönömmel fejezi be. :)
      ( szerintem )

  • @gulbeturbo
    @gulbeturbo 9 місяців тому +2

    FL Studio video lesz még?

  • @Claire-mq9su
    @Claire-mq9su 9 місяців тому +2

    Discordon elerheto vagy?

  • @joewolf38
    @joewolf38 9 місяців тому +1

    Normális munkához alkalmatlan még(c# , c++), legalábbis az én tapasztalatom ez. Vagy én kérek nehezeket, de 10-ből kb. 8 kérdése nem tudja a helyes választ. Nagyon frusztráló, mikor a meglévő kódokat elrontja. Mintha direkt csinálná, interálni elég nehéz vele.:-)

    • @Mathe-ri8ws
      @Mathe-ri8ws 9 місяців тому

      Szakmailag én is ezt tapasztalom, bár nem programozás területen. Újra meg újra próbálgatom, mert van hogy olyanokat dob fel, ami az eszembe nem jutott volna soha, viszont mindig kell a kontroll, mert nagyon sokszor "félrebeszél", vagy teljesen másra válaszol, mint amit kérdeztem, vagy egyszerűen kitalál egy kamu dolgot, ami nem is létezik. A kevésbé életszagú, sablonosabb tankönyvi dolgokban aláírom elég jó. De hát az életben nem úgy fordulnak elő a dolgok, ahogy az a nagy könyvben meg van írva..

    • @bhlau
      @bhlau 9 місяців тому

      Azért van ez mert nem tud gondolkodni csak a matematikai modell alapján összerakja a számára értelmetlen szavakat. Találóbb lenne intelligencia szimulátornak nevezni mivel az intelligenciának a látszata csak.
      Egyszerű dolgokban azért tud segíteni, mert rengeteg a háttér információja amiből még össze tudja ollózni a helyes végeredményt. Pl. minden nyelven(amihez hozzáfért betanítás alatt) jól megírja a "Hello World!" -öt. Amit azért kapásból nem tudna egy emberi programozó sem. Aki nagyon jól ismeri az assembly-t de soha nem programozott C-ben nyilván nem tudhatja a szintaktikát, utasításokat stb. Az AI meg ebből a szempontból előnyben van. Mikorra olvasnánk mi el milliárd szövegeket és mire emlékeznénk amikor a végére érünk?
      Viszont ha egyetlen komolyabb programozó munkáját sem táplálták bele akkor soha nem fog azon a területen értelmes módon kitalálni, visszaadni mélyebb tudást csak a meglevőket keverve operál majd valami kimenetet amit még válasznak sem lehet nevezni.

  • @HYk3r
    @HYk3r 9 місяців тому +4

    néha debughoz használom mert van hogy már nem látook be a kódjaim közé és alapvető hibáát nem veszek észre mint egy lemaradt ,, ; ,, vagy egy elírt hivatkozás. de mindíg amikor használom úgy kezdem hogy Kérlek :D xD szerintem az emberek többsége hasonlóan használja akik kicsit hozzá vannak szokva csapatmunkához, és sokat kommunikálnak online :D

    • @Mathe-ri8ws
      @Mathe-ri8ws 9 місяців тому +1

      Azzal nagyon vigyázz, hogy ne hagyj a kódban személyes jellegű adatot, mert "betanulja" és előfordulhat, hogy teljesen véletlenül visszaforgatja egyszer. Egyébként szerintem is erre valamennyire jó. (Bár én nem vagyok programozó, csak a munka végzéshez kell rövidebb, hosszabb kódokat ikálnom..)

    • @HYk3r
      @HYk3r 9 місяців тому

      @@Mathe-ri8ws persze ez alapvető. Ez olyan mint anno sourcebin, stackoverflow, vagy redditen kértünk segítséget. Ma már azonnal megoldja az openai. Tokeneket, adatbázis útvonalakat, vagy olyan skripteket amik privátak/titkosak nem osztanék meg. De egy egyszerű debughoz ami elmondja hogy hol a hiba egy rövid kódrészletben mert nem látod meg arra teljesen használható. Mint írtam nekem sokszor van hogy elírok valamit. M helyett N vagy ilyen apróságok. És ezeket nehezen veszem észre.

  • @rszj911
    @rszj911 9 місяців тому +7

    Ezt a háttérzenét pusztítsd el légyszi🎉

    • @Mathe-ri8ws
      @Mathe-ri8ws 9 місяців тому

      Lehet, hogy AI generálta. XD

    • @Boldogsagtar
      @Boldogsagtar 9 місяців тому

      Imádom a zenét

  • @Lordrinium
    @Lordrinium 9 місяців тому +2

    Yeh új videó!

  • @TeslaElonSpaceXFan
    @TeslaElonSpaceXFan 9 місяців тому +1

    👍

  • @sksja1981
    @sksja1981 9 місяців тому

    Hat programozni azt nem tud

  • @Laserjoe697
    @Laserjoe697 9 місяців тому

    Ez a zene kikezdi az agyamat.......🥴

  • @MrRastaman72
    @MrRastaman72 9 місяців тому

    Aki ezzel "programoz", AZ NEM PROGRAMOZÓ, csak egy eszköz használója!!

    • @noobkillah1975
      @noobkillah1975 9 місяців тому

      Aki programoz, az nem eszközöket használ? Vagy aki nem maga ír meg egy adatbázismotort hanem "csak" az sql-t használja? És aki a Copilotot használja VS Code-ban? Pár 10 évvel ezelőtt meg amikor Assemblyben fejlesztették a kódok nagyobb részét és aztán bejöttek a magasabb szintű nyelvek, az is csak eszközhasználat volt az Assemblyhez képest ... most ott tart a tudomány, hogy egy ilyen egyszerű projektet már szóbeli instrukciók alapján lefejleszt a gép viszonylag használható végeredménnyel, pár év múlva meg már sanszosan komolyabb rendszereket is, de azoknak a rendszereknek a bonyolultsága révén nyilván nem annyiból fog állni a sztori, h azt írod a ChatGpt-nek, "írj nekem egy termelésirányítási rendszert" és a világ összes SAP fejlesztője abban a pillanatban felvágja az ereit, hanem emberi nyelven ugyan, de valamilyen összetett igény- és referenciarendszert kell a géppel megismertetni, ami alapján legenerálja a kódot. Akik ezt csinálják, azok lesznek az MI programozók. Idővel a "normál" programozást egyre kevesebb dologra fogjuk használni, mert amit lehet, azt egyszerűbb lesz Ai-val generáltatni ... pontosan úgy, ahogy az Assembly vagy a C is háttérbe szorult már sok területen a magasabb szintű nyelvekkel szemben.

  • @csabamarosi5409
    @csabamarosi5409 9 місяців тому

    Sokszor hülyeséget mond a robot