Sako Sunon IV 8kw inverter szabványteszt Mikrosilveresen

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 2 кві 2024
  • Az inverter Attila biztosította a teszt erejéig, innen is köszönjük neki!
    Testvér csatornák:‪@chrisp4028‬ ‪@MagadUram‬ ‪@MikRobi‬ ‪@sanyiszerzo3355‬ ‪@rajmundzoltanilles7597‬ ‪@froliantretzmuller‬ ‪@Szepi-muhelye‬ ‪@EcoPityu‬ ‪@Kenny88‬ ‪@lacusbarkacs1784‬ ‪@nepazarolj‬ ‪@tanyacsenol‬ ‪@talpalatnyizold‬
    Figyelem!
    Egy ilyen rendszer összeállítása szaktudást igényel!
    Amennyiben valaki nem rendelkezik megfelelő szaktudással, kérjen segítséget egy erre szakosodott cégtől vagy villanyszerelőtől a károk és sérülések elkerülése miatt!
    A hozzá nem értésből keletkező károkért senki sem vállal felelősséget!
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 86

  • @JonathanGamerHun
    @JonathanGamerHun 3 місяці тому +14

    Szerintem ezek a tesztek szemléltetik hogy mire képes az inverter . Az adatokra akármit oda lehet írni de a valóság mindig a tesztek ből derül ki.

  •  3 місяці тому +6

    Az adatlapból megtudni mindent, olyan mint kívülről nyalogatni egy lekváros üveget. 😊 😊

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому

      Üdv.
      Na ez nagyon jó hasonlat😅

  • @anthonyjosephunger7939
    @anthonyjosephunger7939 3 місяці тому +4

    Kedves barát Szilver üdvilé modon neked ❤ nagyon jok a tesztek ,nagyon hasznosak már mint nekem egy 12kwh rencert epitetem a te video után UGY HOGY A NEGATIV ÜZENETEKET FIGYELEMBEN SE VED MERT NAGY OKOSOK MINDÉG VANAK ÉS LESZNEK !! Én aszt javaslom azoknak kiknek nem tecik menyenek más oldara 😮 Én mindég várom az uj videokat és teszteket❤sok sikert továbra congratulations my dear friend

  • @laszloblue3611
    @laszloblue3611 3 місяці тому +5

    🎉 Már vártam!
    Az adatlap nem elég! Majd a padon kiderül mennyire legény! 😊

  • @universiti21
    @universiti21 3 місяці тому +6

    Hello
    Többet ne halljunk illlen kérdést hogy kell e a teszt vagy sem!!
    Mindig várjuk, és mint imént is látható van értelme, megbízunk a tapasztalatodban, szerintem majdnem mind, engem is inspirál a lelkesedésed a többi negatív véleményt meg hagyd figyelmen kívül
    Én ritkán tisztelem meg valaki munkásságát ugy mint a tiéd alapos vagy és lényegre törő, plussz át is jön szerintem mindenkinek a mondanód 👌👍🤝👏

  • @csabakertesz3
    @csabakertesz3 3 місяці тому +6

    Legyen (még) teszt! :)

  • @sandorszabo1593
    @sandorszabo1593 3 місяці тому +1

    Hát, van ami nem derül ki az adatlapról! :) Köszönjük ezt a tesztet is.

  • @zsoltprokai7310
    @zsoltprokai7310 3 місяці тому +3

    Üdv! Nagyon jó kis teszt, tiszta szégyen, hogy ilyen alapvető dolgokra nem figyelnek oda a kiciszálgák mint például a PV bemenet. A PE-N összekötése egyáltalán nem biztos, hogy relével van megoldva. Van ahol ez egy csavar az alaplapon, a videoban megejtett műszeres mérés ugyanezt az eredményt fogja adni. A dry contact megléte (és esetleges programozhatósága) épp ezt a PE-N relézhetőséget (külső eszközzel!) biztosítaná. EASUN SMGII 3.6-nál és 5.6-nál a NEC[38]ENA menüpontot kell beállítani és a megfelelő kapcsolást létrehozni (a PE-N áthidaló csavar eltávolítása után), míg a 6.2-es verziónál a dry contact és a 38-as menüpont hiányzik. Egyelőre nem szedtem szét hogy belenézzek, viszont folyamatosan ott motoszkál a fejemben, hogy amennyiben itt is csavarkával van fixen összekötve a PE-N, akkor bizony ahogy nálam be van kötve az inverter, a PE vezető energizált (vezet áramot) ami nagyon nem kívánatos állapot.

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому

      Üdv.
      Nem lehet folyamatosan összekötve mert ha hálózatot kap akkor nem közösitheti amit már egyszer szétválasztottunk a villanyóra után.

    • @zsoltprokai7310
      @zsoltprokai7310 3 місяці тому +2

      @@Mikrosilver Valóban és mégis. Valóban nem lehetne összekötve, de sajnos az SMGII 3.6 esetén mégis így van. A NYÁK lap kimeneti N vezető felülete egy csavaron keresztül le van húzva a készülékházra (kimeneti feszültséget előállító "cuccok" lábainál kell keresni egy Földelés jelű csavart, aminek a többitől eltérő a feje), a készülékház pedig fémes összeköttetésben van a bejövő PE vezetővel. Lehetőség van megszüntetni az összeköttetést, sőt, az inverter a 38-as menüpontban lehetővé teszi a dry contacttal, hogy Battery mode-ban egy külső eszközzel (kontaktor...) összezárd a PE és N szálakat ha erre valóban szükséged van mert ilyenkor a bypass relék nem záródnak (külön L és külön N leválasztó relé van), az inverteren belül így már nem lenne összekötve a PE és N. A probléma csak az, amit korábban már írtam, ehhez le kell venni az inverter fedelét, ami miatt ugrik a gari. Igazából teljesen offgrid (ahogy ezeket használni kéne) működés esetén ez a belső PE-N összekötés elvileg, már amennyiben ezzel számol a tisztelt "kivitelező", semmi gondot nem lenne szabad, hogy okozzon, csak az inverter után a kötéseket ennek megfelelően kell kivitelezni, nem szabad a PE-N-t ismét összekötni. Baj akkor van/lehet, mikor az integrálása lakásba történik. Teszt jelleggel tápláld meg FI relén keresztül a bemenetét, természetesen a FI relé előtt megfelelően összekötve a PE és N vezetőt (vagy másik inverterről, ami eleve ilyen) és ha így leveri a FI relét - ha kell UTI vagy SUB módban kicsit ráterhelve, a sorban második inverter kimenetére, hogy legyen 60mA-nál nagyobb fogyasztás a betáp L vezetéken egyforma keresztmetszetű betáp PE és N esetén - akkor a belső összekötés fix, nem relés és nem programozható. Holnap ha kedvem lesz hozzá, szétkapom az SMGII 6.2-t, mert nagyon kíváncsi vagyok rá ennél mit alkottak a szálgák és ha kell meg is szüntetem az összekötést. Aztán könnyen lehet, hogy épp ilyen "apróságokon hasalnának el ezek a cuccok egy minősítés esetén. Most őszintén! Miből tartana a kimenő PE és N vezetékeket gyárilag NEM összehidalni és aztán a manualban felhívni rá a figyelmet, hogy ezt így vagy úgy de TEDD MEG JÓEMBER! Esetleg egy darabka könnyen eltávolítható fázissínes megoldást kínálni rá.

    • @fonix68
      @fonix68 3 місяці тому

      ​​@@zsoltprokai7310szerintem is lényeges ez a rész. Nalam első helyen az önfogyasztás van, ami nem lehet 25 wattnal több. Ez felett kicsomagolni, forgalomba hozni sem érdemes. A második az érintésvédelem, földelés kezelése sziget üzemben,,stb.
      Egy 100 wattot fogyasztó inverter maga megeszi a 2.5 kwhs aksit egy nap alatt, és illik 2 napot áthidalni.
      Ezt napelembe is oda kell pakolni. Az jön ki, hogy elköltesz 1 millát, hogy az inverter sajat magát ellássa. Fogyasztasról még nem beszeltünk.
      Az inverterre pakolható napelem teljesitménye meg korlátolt,, nem pakolhatsz ra ketszer annyit, csak trükközesekkel kúlön töltesvezerlő,,diódákkal,,,stb.
      Es nem ritka a 200 wattot zabáló inverter, nem is ertem. Es hiaba rajsz fel dupla tripla napelemet, z aksi töltöárama is korlát, nem töltheted 300 amperrel az 5kwhs 24 voltos aksit stb.

    • @dvvd1737
      @dvvd1737 2 місяці тому

      @@zsoltprokai7310 Köszi Zsolt, hogy ezt megosztottad! Bár gondolom sokaknak volt már problémája a FI-relés, kötésnél, de nem biztos hogy rájött hol a "hiba". Azt a bizonyos csavart ha megmutatnád, megköszönném, ugyan is nálam minden csavar-fej egyforma és a hogy még egyszerűbb legyen, a panelen, minden csavarpontnál van földelés jel (bár a mérések, mást mutatnak) 😁 Persze van relés is! 😄

  • @solarstrom6733
    @solarstrom6733 3 місяці тому +1

    Kell az inverterteszt,ezek alapján választottam magamnak egy PowMr invertert,ami ugyanúgy mükszik,mint a tesztben.

  • @mihalyvizer4639
    @mihalyvizer4639 3 місяці тому +2

    Legyen teszt! Előző invertert is előbb megnéztem itt és úgy vettem meg . Most megint inverter csere előtt vagyok. Kinőttem a 24 voltot :)

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому +1

      Üdv.
      Ez akkor gyors volt (a kinövés).
      Mind tudjuk az igazságot hogy nem éri meg de csak jobb lenne egy nagyobb azért😅

  • @sun-laller5564
    @sun-laller5564 3 місяці тому +1

    Az adatlap csak egy szép mesekonyv!Meg a neves gyartoknal is neha!Azok száraz adatok csak főleg ha stimmel is!

  • @hooligandjbaro5822
    @hooligandjbaro5822 3 місяці тому +1

    0:25 többség dönt a többi meg benyalhat 😀 jók a tesztek!! ,az mpp solar teszt is nagyon tetszett ,akkor már tudtam hogy nekem olyan inverterem lesz,és olyan is lett. Először kapott 2,5.kwp zsindelyes panel ,ami már most 4.2kwp -nél jár így 9 db van sorba kötve ,de holnap érkezik mellé 9 db poly panel ,amik szintén sorba lesznek kötve,és a két string meg össze párhuzamosítva 🙂 így lesz már 7kwp napelem ,inverter gyári adat alapján 500 volt és 27A amire figyelni kell. így nekem most 400v és 20-22A lesz ,és akkor azt mondhatom,hogy kész a rendszer 🙂 ja és készül a kettős konverzió is( tudom az inverter gyárilag az ,de nem bízok az mvm-es "szakemberekben") 2 db 3kw-os tápegység lesz a kettős konverzió szíve ,amit maga az inverter fog vezérelni (ki és bekapcsolni) a száraz csatlakozón keresztül ,így nem kell relé stb. az inverter megoldja . na szóval jók a videók és köszönjük a türelmed és a bemutatóid 🙂

  • @istvanpeto6558
    @istvanpeto6558 3 місяці тому +1

    Téged is tesztelnek!

  • @kaligabor
    @kaligabor 3 місяці тому +4

    Nem tudom az adatlapból hogy a fenébe derülne ki, hogy vissza táplál-e avagy sem. (Mert ugyebár számtalanszor kiderült már, hogy hiába van az írva, hogy offgrid vagy hibrid, akkor is vissza rúg némelyik.) Szóval igen is hasznos, ha leteszteled, mert az az igazság! Még az lenne sokszor igen-igen érdekes, hogy lehet-e Fi relét utána rakni avagy sem.

    • @zsoltprokai7310
      @zsoltprokai7310 3 місяці тому +1

      Utána lehet FI relét rakni, a nagy kérdés az, hogy hová. Amennyiben a hálózati kialakítás olyan, hogy a fogyasztó(k) csak és kizárólag az inverterről mennek, az inverter nem kap hálózati betápot, akkor akár közvetlenül az inverter kimenete után be lehet tenni a FI relét. Ha ez nem így van, ha kap áramot az inverter a hálózat felől, ha a lakás hálózatába integrálod, átkapcsolókkal, vészhelyzeti áthidaló kapcsolóval, akkor már nem árt meggondolni mit és hogyan, különös tekintettel arra, hogy a lakáselosztónál lévő PE-N szétválasztás után sehol semmilyen körülmények között nem lehet PE-N közösítés, FI relével védett körön pedig ha közösítés történik, akkor ha nem is azonnal, de minimális terhelés hatására a FI relének le KELL oldania. Ebben az inverterben (és sok másikban is sztem) épp ez történik, hogy relével, vagy csavarkával, olymindegy. Relé jobb lenne, főleg ha menüből állítható lenne, mert nem jár garivesztéssel ha meg akarja szüntetni az ember a PE-N átkötést az inverteren belül.

    • @kaligabor
      @kaligabor 3 місяці тому

      ​@@zsoltprokai7310 Hát nem tudom, de tán épp @Mikrosilver Professzor Úr említette valamelyik korábbi videójában, hogy a sárga oltár kimenetére sajnos nem rakható Fi relé, ha összeköttetésben van a közcélú 230V hálózattal. (És mint ha a korábbi kék-fehér SML-II inverterére is ezt mondta volna.) A pontos okra nem emlékszem, hogy miért nem. Nyilván nem akkor van a probléma, amikor az inverter állandó OffGrid módban van, közcélú hálózat csatlakozás nélkül. Hiszen állandó és teljes OffGrid esetén az Inverter kiemnet után közvetlenül megoldható a 0 és a föld dolog. A gond akkor van (sejtésem szerint), amikor az Inverter rásegítős hibrid módban van. Tehát a bemenete öszeköttetésben van a közcélú hálózattal (azaz a villanyóránál már megtörtént a 0 és a föld szétválasztása). Ez esetben nem teheted meg ugyan ezt az Inverter kimenetén is, hiszen ahogyan Te is írtad, duplán ezt tilos. Pedig a rásegítős hibrid mód az sok esetben nagyon hasznos tud lenni, hiszen nem nagyon kell foglalkozni vele, hogy épp süt-e a nap, vagy le van-e merülve az aksi. Ilyen esetekben legfeljebb többet vagy mindent a a közcélú hálózatból vételez. De amint kisüt a nap, és/vagy feltöltött az aksi, akkor csak minimálisan fogyaszt a közcélú hálózatból, a nagyját viszont a napelemből és az aksikból oldja meg. De ha az ember nem akarná elszenvedni azt a minimális Inverter önfogyasztást sem, akkor egy ATS-el automatikusan le is választhanánk az Inverter bemenetét, amikor az aksi még megfelelő töltöttségen van. Majd ha vészesen lemerült már, akkor még elötte vissza lehetne csatlakoztatni az ATS-el a közcélú hálózati kapcsolatot. Szóval így sajnos előállhat olyan használat, hogy vegyesen hol van kapcsolata az Invertenek a közcélú hálózattal, hol meg nincs. Valamit magyaráztak többen, hogy erre a problémára bizonyos Inverterekben van egy külön belső relé. És sajnos vannak olyan inverterek amelyekben ez nincs meg, és azokkal van a probléma Fi relé igénye esetén. Már pedig a Fi relé manapság azért az egy nagyon alap dolog, kell hogy legyen. (Hogy arról már szót se ejtsünk, hogy az ilyesmi Inverterek nagy frekvenciás mivolta is behoz problémákat Fi relé milyenségével kapcsolatban. Nyilván egy toroidos Inverternél ilyen jellegű gondok nincsenek. Na de azok meg arany árban vannak, ki a fene tudja azt megfizetni.) Szóval csak azt szerettem volna mondani, hogy az is egy nagyon fontos teszt információ lenne, hogy lehet-e az épp tesztelt inverter kimenetét hibrid mód esertén is Fi relével ellátni. Azaz alkalmas-e egyáltalán egy normál háztartásban való használatra.

  • @sanyiszerzo3355
    @sanyiszerzo3355 3 місяці тому +1

    Nekem egy napelemen volt a csati felrakva fordítva

  • @torpemonguz
    @torpemonguz 3 місяці тому

    Köszi a videót.
    Ez nagy ívben kerûlendő.. valahogy ez nincs az adatlapon..😊

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому +1

      Üdv.
      Ez valóban nincs 😅

  • @tiborzoltantoth7683
    @tiborzoltantoth7683 3 місяці тому

    PowMr10.2 dual mppt típusnák ugyan így vannak szerelve a napelem csatik...én rá is kötöttem megszokásból...hála Istennek észrevettem de ment úgyis kis ideig...ne kérdezzétek hogyan de működött...aztán mikor észrevettem átszereltem.

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому

      Üdv.
      A Powmr-nél jol volt felszerelve(ami nàlam járt) és a Deye-n is.

  • @mygunar
    @mygunar 3 місяці тому +1

    Nagyon jók ezek a teszt videók!
    Egy nagy észrevételem lenne villanyszerelőként, de kövezzetek meg, ha nem így van:
    Egy ember befektet Off-grid napelem rendszerbe 3-4 millát, életvitelszerűen használja, normál háztartásban. A napelemek 10-20-év garisak, az inverter 5-20év (vásárolható gari), az akkupakk 2-8000 ciklus, ami kb. 5-20 évet jelent felhasználástól függően.
    Ha az áramszolgáltatótól kapja a delejt és kb. havi 15-20ezer Ft a villanyszámla, akkor ez a beruházás kb. 10-16 év alatt térül meg.
    Viszont, ha bármi tönkremegy, akár garis csere, akár javítás, már elgondolkodtató, hogy még nem egészen kiforrott a technika, és jelen helyzetben ki vagyunk szolgáltatva a "stabil" villamos erőműveknek.
    Ettől függetlenül, ez lesz a jövő!

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому +3

      Üdv.
      Ha én is minőségi áramszolgáltatást kaptam volna akkor most nem lenne szigetüzemem.

    • @laszloblue3611
      @laszloblue3611 3 місяці тому

      Szerencsére nem így volte, és van!
      Egy leolvadt hűtő a 26 fokos szobában télen egy dolog, de hogy egy elekrtomos autónak a töltése évi 200x megszakad, vagy otthonról dolgozik, saját műhellyel, már sók. ​@@Mikrosilver

    • @laszloblue3611
      @laszloblue3611 3 місяці тому +1

      A matek jó, csak a behelyettesitett számok nem jók.
      Amúgy mi nem kiforrott? DC-DC konverter?
      Olvadó biztosíték?
      M8-as csavar menet?
      Hol látsz még potenciált?
      Amúgy a napelem eleve 35-45 évig minden gond nélkül elmegy. 25 év csak a garanciális, 30-35 évesen még 80, vagy közel 80%-os teljesítményt ad le. Akkuk nem teljes ciklussal akár 20 év után még mindig ugyan úgy használhatók, minimális kapacitás veszteséggel. Minden a BMS-n múlik.
      Mellesleg nem a 38 forinttal kell számolni, és amúgy is ez környezet védelem, nem számolja az ember.
      Pont ahogyan a tankolást sem írod füzetbel, km óra állással.
      Amúgy 4M elég jó kis rendszert lehet össze rakni, de akár 2M körül is! ;-)

    • @mygunar
      @mygunar 3 місяці тому

      @@laszloblue3611 Nem vitát szeretnék nyitni, maximálisan igaz, amit írtál, viszont a kínai tömegtermelt félvezetők miatt írtam a hozzászólást.
      A kisfiam PC-je nem kapcsolt be egyik percről a másikba, a sokezer forintos tápban az egyik MOSFET feladta. (kimértem, cseréltem, működik)
      Viszont úgy érzem, szinte "rettegésben élünk", hogy mikor melyik elektronikai eszköz adja fel a szolgálatot.

    • @zsoltprokai7310
      @zsoltprokai7310 3 місяці тому

      Nemrég csináltam meg a saját rendszerem. Írhatnám, hogy offgrid, de nyilván nem az, rá van kötve hálózatra is, ha a szükség úgy hozná. Jelenleg a matek úgy néz ki, hogy 140e volt az inverter, ami jelenleg "Füstbe ment terv" fedőnéven (saját hiba miatt) a dobozában pihen. Az utódja már a falon, 180e volt. Napelem oldalon 6db 455W-os Canadian Solarért 234e-t fizettem. Aprólék, ha ideveszem, hogy a lakáselosztónk borzalmas állapotúról tűrhetővé lett tákolva, hogy az inverter integrálása miatt bekerültek eszközök, akkor eddig olyan 150e-t fizettem a villanyosbótba meg az ebayen vackokért. Akku. Na igen. Kinek hogy, nekem igen-igen kedvező áron sikerült hozzájutni kissé elfáradt, de erre a célra még használható, illetve szulfátlanítóra reagáló akkukhoz jutni (8x225Ah fénykorában) akkor gyakorlatilag 800e alatt megállt a sztori. Igen, mint említettem az akkuk NAGYON kedvező áron jöttek. Igen, a panelek tetőre rögzítését jelenleg Newton oldja meg, nagyon kis lejtésű a tető, szél nem tudja őket bántani, dolgozok rajta hogy rendesen felkerüljenek, van egy rakás gipszkarton elemem elfekvőben. :-)
      A napelemes rendszer felszerelésének a célja az volt, hogy az egyébként rezsicsökkentett határ közelében mozgó fogyasztásunkat megfejeltem egy villanybojlerével (átfolyós gázos ment, villanybojler jött) és ennek bizony éves szinten a nem rezsicsökkentett áron beszipkázott árama már jelentősen megdobta volna a költségeket. 12 nap alatt, amióta a hálózatba "élesben" bekötésre került az inverter, 50kWh áram jött a szolgáltatótól és kis híján 100kWh a napocskából. Ez nem mind a bojler fogyasztása, a hútő, a TV, TVbox, router, laptopom (210W-os a tápja...) is innen megy, ezek eddig is fogyasztottak a hálózatból. Mindenesetre ha azt mondom havi 250kWh körüli fogyasztás nem 70Ft/kWh-ként lesz fizetve évente, akkor nagyot nem tévedek. Ha a Füstbe ment terv elnevezésű inverter meggyógyul és eladom, vagy megtartom és kiváltom vele még egy fázisom, akkor a megtérülési költséget javítja majd az is. Ezekkel a számokkal már kicsit másképp jön ki a matek nemdebár? Elismerem, ha az akkukért még ha apránként is de fizetni kellett volna, akkor kicsit másképp nézne ki a megtérülésem, bár kicsi akkupakkal, átgondolt rendszerrel SUB módban azért lehet működni.
      Ami számomra a fentieken kívül megfizethetetlen:
      - Lölönek ennyivel kevesebb jut! Persze nem fog álmatlanul forgolódni miattam, de nekem ez jólesik. :-)
      - amit így magamnak megtermelek, nem terheli a környezetet atomhulladékkal, vagy CO2 kibocsájtással. Az akkuk újrahasznosíthatóak, lítiumhoz képest viszonylag egyszerűen. Az inverter javítható, ha épp kijön belőle a füst, nem kell hogy két évente elektronikai hulladék képződjön belőle.
      - ha bármi történik a hálózattal (vihar megszaggatja vagy fa dől a vezetékre), nálunk a hűtő akkor se olvad le. Persze ehhez úgy kellett kialakítani a dolgokat, hogy a "programozott nappali áramról" üzemelő bojler, ha nincs az inverter mögött szükség esetén a közüzemi hálózat, nehogy üresre szívja az akkut. :-) Meleg víz nélkül elvagyunk, de romlott kajával nem sokáig.

  • @BanczalovszkiMark
    @BanczalovszkiMark 3 місяці тому

    Kedves Mikrosilver!
    Azt szeretném megkérdezni, hogyha nyár magasságában Debrecen környékére utazunk (a családdal) abban az esetben lehet találkozóról szó? Szívesen beszélnék veled élőben is, mert nagyon tetszik, amit művelsz az energiagazdálkodás és az elektronika terén.

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому +1

      Üdv.
      Még a Debreceni kirándulás előtt egyeztessünk, privátban.

    • @BanczalovszkiMark
      @BanczalovszkiMark 3 місяці тому

      ​@@Mikrosilver rendben, köszönöm szépen 😌 még jelentkezni fogok 😁

  • @gamestech82
    @gamestech82 3 місяці тому

    @microsilver lehetne kérni egy pni inverter 3kw os tesztet?

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому +1

      Üdv.
      Természetesen kérni lehet de csak akkor lesz ha valaki elküld/hoz eggyett.

  • @olli925
    @olli925 3 місяці тому

    Üdv mindenkinek!
    Green Cell szigetüzemű napelemes inverter beépített MPPT töltésvezérlővel 12VDC 230VAC 1000W tiszta szinuszos INVSOL01
    A fenti inverterrel kapcsolatban kérdezem: hálózati üzemben sem terhelhető folyamatosan 1000W felett? Túlterhelésnél nem kapcsol le az akku vagy napelem módból direkt hálózatra?

    • @olli925
      @olli925 3 місяці тому

      A kérdés: ebben az inverterben működik a by-pass relé, vagyis az minden inverterben általános vagy csak opció?

    • @olli925
      @olli925 3 місяці тому

      Ebben a gépkönyv szerint működik.

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  2 місяці тому

      Üdv.
      Valamennyivel többet kell birjon de az 1000Watt nagyon kevés lesz, legalább 2,4 Kw kell hogy legyen benne egy kis tartalék.
      Ecopityunak a 3000Wattos van.

  • @tamasfarkas6383
    @tamasfarkas6383 3 місяці тому +1

    Vigyázz az ampermérő mutatójára 24:37

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому

      Üdv.
      Most nagyon kíméletes voltam, az előző 10,2Kw inverter tesztben nézd meg amikor 8Kw-ra ráhuztam a kompresszort.

  • @tamasfarkas6383
    @tamasfarkas6383 3 місяці тому

    Sárga oltár kövérbe?

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому

      Üdv.
      Itt gondolkoztam hogy mire gondolsz aztán felnéztem és rá jöttem 🤣

  • @norbertlazar3625
    @norbertlazar3625 25 днів тому

    Szia Mikrosilver, van olyan videód ahol elmagyarázod a villanyórát amivel teszteled az invertert ? ☺️Gondolok a P- részre

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  24 дні тому

      Üdv.
      Ez egy Aem villanyóra ami egy regiszteres, csak nőni tud a számláló(betáplálás esetén is!), csak hatásos teljesítményt mér és az irányát is mutatja P- esetén negatív energia irány van (betáplálás).

    • @norbertlazar3625
      @norbertlazar3625 24 дні тому

      @@Mikrosilver Komoly nagyon. Gondolkodom én is egynek a beszerzésén. (Erdélyi vagyok). Én azzal a problémával szeretnék foglakozni hogy hogyan lehetne megoldani hogy az inverter elfogadja a generátort, hálózat hiány esetén. Komoly katonai generátorral próbáltam de ott van némi ingadozása a frekvenciának, így ha az akku lemerült állapotban volt sem kezdte tölteni. Plusz ha van egy ilyen óra akkor szerintem 2 generatátor párhuzamos kapcsolása esetén(szinkronizálás) is segíthet látni hogy melyik irányba folyik az energia. Semleges mód is van, vagy csak P- és P+ ?

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  14 днів тому

      A generátor problémán a villany óra nem segít, szerintem a legegyszerűbb egy akkutöltőt tenni a generátorra és az töltse az akkut.

  • @miklospeto2696
    @miklospeto2696 3 місяці тому

    Jó lenne, ha volna lehetőség alacsony frekvenciás inverter (inverterek) tesztelésére. Tudom sokan azt sem tudják miről beszélek, hát éppen ezért, meg azért is mert sok előnyük van ezekkel az inverterekkel szemben.

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому

      Üdv.
      Menne a sirás hogy nagyon nehéz.

    • @miklospeto2696
      @miklospeto2696 3 місяці тому

      @@Mikrosilver Az igaz, hogy nehéz de nem kell azt mozgatni, hiszen a beüzemelés után fix helyen van.

  • @vakbela2677
    @vakbela2677 2 місяці тому

    Üdvözlök mindenkit! Kis segítség kérés gyanánt merészelek írni.. Kisebb szigetüzemű napelemes rendszer összeállításán munkálkodom.. Inverter Victor NM-6.2 KW-IV-M-PLUS 48v hozzá 4x 12 v Orbis BSo260 pro 260Ah c100/12v akku . Egyenlőre 10db canadian solar 275 polikristályos panel mely később duplázásra kerül. Több kérdésem is lenne,, 6nmm es solár kábel a stringek kötésére gondolom megfelelő ( már megvan) 25 nmm es kábel az akkuk kötésére gondolom megfelelő ( már megvan) Első kérdés... milyen egyéb szerelvényeket ajánlotok a rendszerhez? akkumulátor biztosíték, Ac illetve Dc leválasztó kapcsolók illetve megszakítók tekintetében.. továbbá a panelek földelését milyen kábelvastagsággal valósítsam meg? Még egy kérdés.. az inverterrel kapcsolatban.. on-grid móddal való tapasztalatok vannak e? minden jó tanácsot szívesen veszek,, Az Erő legyen veletek!

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  2 місяці тому

      Üdv.
      A földelés legalább 10-es vezetékkel legyen minimum, túlfeszlevezető 500 voltos, napelem oldalra olvadó biztosíték, akku oldalon is az olvadó a nyerő szerintem (késes).
      Viszont egy kérdés miért akarsz savas akkut venni 24-ben ráadásul olyan drágán?

  • @csabakertesz3
    @csabakertesz3 3 місяці тому +2

    A végére se értem, de már rég biztos, hogy nagyon is van értelme, jelentősége egy ilyen mikrosilveres tesztnek. Ezek a dolgok nem derülnek ki az adatlapból (fordított napelem csatlakozók, visszatáplálás beállítás ellenére, nem tudja úgy a teljesítményeket, ahogy elvárná az ember, nincs leírva, hogy ez tény, nem véletlen, stb.)

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому

      Üdv.
      Elég kevés háztartás rendelkezik ekkora induló teljesítményt kivánó géppel(pici kék kompresszor) de legalább kiderül hogy mit bír az inverter.

    • @laszloblue3611
      @laszloblue3611 3 місяці тому +1

      A polaritás nem tréfa! Én felcseréltem a barna, és fekete kábelt!
      ... És látá az úr, hogy ez bolond!
      Majd izzit kábelt, hogy lön fény.
      És azzal vezeté rá a fiú gyermeket, figyeljen már oda! 😅
      ..A krokodil bírta, de benne leégett a kábel, pedig csak 24V!

    • @csabakertesz3
      @csabakertesz3 3 місяці тому +2

      @@laszloblue3611Én csak ideges voltam, nagy volt bennem a feszültség (414V ,de legalább nem markolva és nem váltó) 😀
      A hülyeség sose kifizetődő.

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому +3

      @@laszloblue3611 Akkor megvilágosodtál😁

  • @istvankiss8953
    @istvankiss8953 3 місяці тому

    szia
    mc csatlakozókkal nekem gyűlt meg a bajom amikor a CHAORI márkájú panelokon 60db-ból 25 fordítva volt a csatlakozók 🤨

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому

      Üdv.
      Az eddigieknél jól voltak a csatlakozók és alapvetően itt sem olyan nagy probléma de mikor csatlakoztatam akkor tünt fel hogy miért a piros vezetéken van a negatív( mindig kétszer kell ellenőrizni hogy biztosan jó e minden).

    • @laszloblue3611
      @laszloblue3611 3 місяці тому

      Ilyen létezik? 😮

    • @laszloblue3611
      @laszloblue3611 3 місяці тому

      ​@@MikrosilverEgy kis tűz után megtanultam.
      Sőt, egyenlőre nem megyek 48V-ra. Nem szabad mással foglalkozni, és vissza bele kapkodni... Azonnal nyílt láng lett, persze nyilván a keresztmetszet se sok. De 20-on akku, végtelen ampert tud 26V felett.
      Bármikor, akár hányszor! 😅

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому +1

      @@laszloblue3611 Kétszer mér egyszer vág!

    • @istvankiss8953
      @istvankiss8953 3 місяці тому

      @@Mikrosilver
      nekem véletlenül tünt fel a dióda dobozon a panel hátán -+ jelhez 1iknél ilyen, másik panelom másik csati van🤨
      legjobb amikor ugyan azon a csatlakozó volt a panelon, magyarul egyformák voltak 😄

  • @janosnagy8254
    @janosnagy8254 2 місяці тому

    Az adatlap nem mindig tükrözi a valóságot. Sok benne a marketingfogás.

  • @sandorposa5066
    @sandorposa5066 3 місяці тому

    A videokat nézni nem kötelező, de azért számomra érdekes.

  • @coptermangyro508
    @coptermangyro508 3 місяці тому

    A huszonnyolcadik percnél ez jutott eszembe😂😂😂
    ua-cam.com/video/vNlquphakKw/v-deo.htmlsi=6h7TgD75dDzzYclj

  • @czibu
    @czibu 3 місяці тому

    Sziasztok!
    Hozzánk is átfújt néhány vékony réteg szemetet a szél (2x (260w- 36V), (és még lenne egy, csak közbe el állt a szél)
    Tanyára szeretném, nincs AC, és nem is lesz.
    Az lenne a kérdésem, milyen "kici oco" invertert ajánlanátok.
    Amire kellene: (Akku) (AC), TV, hideg sör. Szivattyú-locsolás kútról.
    Jó hogy kértük a tesztet, ilyen sok buktató sem láttunk egyszerre még.
    Üdv, (illő módon)
    Péter

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому

      Üdv.
      Ha csak kevés napelem lesz akkor feltétlenül kis feszültségü mppt-s változat jöhet szóba 2,4-3kw elég kéne legyen.

  • @fonix68
    @fonix68 3 місяці тому +1

    Emlekeimben a kínai inverterek is eu szerveren tárolnak.

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому

      Üdv.
      Ezt nem tudtam de a késés az brutál.

    • @fonix68
      @fonix68 3 місяці тому

      ​@@Mikrosilverelvileg az unios jogszabályok szerint tilos,olyan eszközt használni, ami nem eus szerveren tárol adatot. A gyakorlat persze egy mas dolog.

  • @joseftamas6582
    @joseftamas6582 3 місяці тому

    Érdekes akkor miért nézik meg a videoidat 😅

    • @csabakertesz3
      @csabakertesz3 3 місяці тому

      Hogy egy jóízűt fikázhassanak. Értelmesen nem tudnak hozzászólni, hát fikáznak

    • @Mikrosilver
      @Mikrosilver  3 місяці тому +3

      Üdv.
      Unatkoznak nekik is nézni kell valamit 🤣

    • @joseftamas6582
      @joseftamas6582 3 місяці тому

      Ezek csak fotel harcosok én így hívom őket

    • @laszloblue3611
      @laszloblue3611 3 місяці тому

      ​@@csabakertesz3Nem lehet minden szempontból tökéletes egy 7-8kW inverter, míg másik 12kW 3-om fázissal 1,2M.
      Húsleves szindróma! 😅

    • @laszloblue3611
      @laszloblue3611 3 місяці тому

      ​@@MikrosilverA 24V saját is olcsó, de ár/érték arányban sokkal jobb!
      Sőt,szebb is.
      Miért nem azt nézik, én közel 10x néztem. 😊