Latikapüük feedriga Emajõel

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 січ 2025

КОМЕНТАРІ •

  • @Serka21
    @Serka21 5 років тому

    Saan aru,et ajad sööda nõelaga nöörile aga millega fikseerid,et sööt peal püsib?

    • @igorpisarenko3953
      @igorpisarenko3953  5 років тому

      Fikseerin sööda boilide kinnitamiseks mõeldud stoperitega, neid on erinevaid varjante. Kõige tagumisem sööda osis peaks olema, kas hernes, mais, väike boil jne. Kuhu saab stoperi sisse suruda kõik, mis on elus tuleb kas siduda või ajada tõuguklipile, muidu naad pudenevad ära.

    • @Serka21
      @Serka21 5 років тому

      @@igorpisarenko3953 tänud info eest teen kindlasti proovi kui aega saan jõele.Kas sul kindel juusi pikkus ka? Või mida ligemal konksule seda parem?

    • @igorpisarenko3953
      @igorpisarenko3953  5 років тому +2

      @@Serka21Reegel on selline, et sööda ja konksu kaare vaheline kaugus peab olema vähemalt 3-5mm, et konks saaks normaalselt pöörata ja haakida.

  • @mariopinka9795
    @mariopinka9795 5 років тому

    mida huvitavat kraami peale pihustad?

    • @igorpisarenko3953
      @igorpisarenko3953  5 років тому

      Spreisid on mul kaasas tavaliselt 4-5 erinevat, külma vega kasutan: küüslauk,vanilje,uss,matõll.Teinekord ei aita nendest mainitud spreidest ükski, seega ei tohi kinni haarata kindlatest stereotüüpidest vaid peab otsima ja proovima erinevaid asju.Kõik kalapüügi sessioonid on erinevad ka siis, kui püüad samal veekogul ja samas kohas.Edu!!!

  • @janhill7501
    @janhill7501 5 років тому

    Tubli video, hea kaeda kui ise kalale ei pääse.
    Mis nr konksu kasutad, kas pika või lühikese säärega. Ja mis asi on tõuguklipp?

    • @igorpisarenko3953
      @igorpisarenko3953  5 років тому

      Kirjuta google otsingusse: maggot clip seal on pilte hulgim. Konkse kasutan erinevaid Nr.8-18-ni ehk vastavalt sööda suurusele tuleb valida ka konksu suurus, kui näiteks nr. 14 konksule söödastada 4-5 sõnnikuussi siis ei toimu haakimist, kuna konks on ülesöödastatud.Haakimisel tõmbad lihtsalt kalal konksu suust välja ja läinud ta ongi.

  • @rainbowest4749
    @rainbowest4749 5 років тому +2

    Kus püüad kas vorbusel

  • @simmojurioo1640
    @simmojurioo1640 5 років тому

    Kumba kasutad antud videos, kas tamiili või nööri ja mis läbimõõduga? Kumb on parem latikapüügil kas nöör või tamiil? Olen algaja alles ja tore oleks, kui mõni targem oskab nõu anda 🙂

    • @igorpisarenko3953
      @igorpisarenko3953  5 років тому +4

      Antud videos ja aegade algusest peale olen kasutanud pealiinina nööri, alguses pildusin ka korve otsast minema, hetkel on peal 0,17mm nöör. Ma ei tea muidugi millisel algaja tasemel oled aga algajatele soovitatakse esialgu tamiili pealiiniks, kuna tamiil andestab viskel tehtud vead.Viskel enne pealiini jõudmist klipini peab ridva tõstma üles praktiliselt 90 kraadise nurgani ,et tekiks leevendus ja rakendus koos korviga ei lendaks otsast ära. Kuna igal kalapüügil määratakse kindel püügi kaugus on pealiin klipitud poolil asuva klipi taha.Kui visketehnikat eelnevalt harjutada kergema tinaga võib algaja alustada püüki nööriga.
      Kumb on parem nöör või tamiil, + nöörid on peeninkesed ja testilt palju tugevamad, kui tamiilid seega voolavas vees on veetakistus ka väiksem. +Nööriga on viskekaugus suurem, - nöör ei veni, seega surve lipsule on tugevam , kui tamiiliga.+ Nööriga saab voolavas vees kasutada väiksema kaaluga korve, seega püük on mugavam ja ei lõhu ketast, + tamiil venib ja surve lipsule on väiksem.
      Voolav vesi, minul kindlasti nöör leevenduseks võib kasutada feedergami või pikemat ritva, mina eelistan pikemat ritva. Seisev vesi, vaba valik ja muidugi nööriga on haakimine ka parem, kuna ta ei veni. Ehk on abiks, edu kalavetel!!!

  • @taavitarasov789
    @taavitarasov789 4 роки тому

    Tere.kuidas loodida veepõhja?

    • @igorpisarenko3953
      @igorpisarenko3953  4 роки тому

      Feedripüügil ei ole kunagi nii detailseks läinud, ehk põhja tinaga loodinud, kuna kasutan kajaloodi.Kindlasti on ainult kajaloodi kasutamine nö poolik tegevus püügikoha valimisel aga saab ka ilma. Karpkala püügil kasutan alati markerõnge, millega siis looditakse põhja, mõõdetakse sügavust ja püügikaugust. Sellest ma räägin järgmistes karpkalapüügi osades.

    • @jaagupluuk
      @jaagupluuk 3 роки тому

      @@igorpisarenko3953 Tere! Millist kajaloodi ise kasutate?