Fotbal SK Štětí - SK Český Brod 1:0 (17.8.2024)

• Опубліковано 12 вер 2024
  • SK Štětí - SK Český Brod 1:0(0:0)
    4. Česká fotbalová liga 2. kolo 17. 8. 2024
    Fotbalové prázdniny na městském stadionu ve Štětí skončily v sobotu 17. srpna. Mužstvo dospělých SK Štětí v červeno-bílých dresech se v tento den utkalo ve 2. kole 4. České fotbalové ligy s SK Českým Brodem. Hosté v 1. kole remizovali v Karlových Varech 1:1 s místní Slávií. Domácí před týdnem v neděli odešli ze hřiště Meteoru Praha poraženi 4:0.
    (2:27) Odčinit tento neúspěch chtěl už ve 3. minutě Jiří Alberovský. Opřel se do míče, ale trefil jen místo, kde stál brankář Christian Filop. (6:36) Český Brod kopal v úvodu utkání hodně rohů, i když hlavička Tomáše Mullera v 7. minutě žádné trable v obraně domácích neudělala. (9:36) Rohy se kopaly i na druhé straně hřiště. Po jednom z nich se k hlavičce dostal Michal Obrtlík a jen to chtělo lépe zamířit. (20:37) Ve 21. minutě hledal Dominik Melichar prostor ke střele tak dlouho až o míč přišel. (28:15) Do ulice mezi obránce Štětí zavítal Tomáš Bím, ale přivítal ho Václav Čížek v brance. (32:14) Stejný hráč ve 33. minutě nastartoval své kopačky, hledal před brankou spoluhráče, ale do cesty se postavil Adam Čížek. (42:21) V 1. poločase to ale ještě všechno nebylo. Tomáš Křenek z volného přímého kopu z velké dálky vypustil projektil, ale moc práce domácímu brankáři nenadělal. (45:12) A tak největší šanci 1. poločasu viděli diváci v 1. minutě nastavení. Dostal se do ní Aleš Trejbal, který do Štětí přestoupil 2 dny před tímto zápasem. Hlavičce po centru Jaroslava Kovalčíka z volného přímého kopu chybělo málo. (48:59)(49:11) Na úvod 2. poločasu viděl žlutou kartu hostující Kapitán Jan Carda. Nakonec ukázal rozhodčí 2 žluté domácím a 3 hostům. (54:54) Jeden z klíčových okamžiků zápasu byl zákrok Michala Obrtlíka, který v 55. minutě těsně před zakončením vypíchnul míč z nohy Tomáši Bímovi. (59:43) Dominik Melichar měl ke gólu nabito po hodině hry, ale vystřelil slabě a brankář si na míči pochutnal. (61:58) Jako zákrok zápasu byl vyhlášen skok Václava Čížka po míči po střele Jakuba Skořepy v 62. minutě, který uchránil štětské konto čisté. (70:34) Domácí využívali každé příležitosti k ohrožení branky soupeře tak jako Jakub Kafka, který ale trefil jen boční síť. (79:00) A teď sledujte, kde skončila malá domů Adama Čížka na svého bratra Václava v brance 11 minut před koncem. Komentář není potřeba. (88:14)To už se blížil konec zápasu, obě mužstva začínala myslet na zisk bodu a Štětí v 89. minutě zahrávalo volný přímý kop. Pozorně sledujte, jak to celé proběhlo. Míč se dostal až na levačku Tomáše Beláka, který byl na hřišti necelých 10 minut, a jeho pumelice málem protrhla síť. 1:0. (92:23) Hosté ještě ve 2. minutě nastavení kopali volný přímý kop, který k vyrovnání nevedl a pak už mohla vypuknout radost domácích po výhře 1:0.
    Po 2 kolech zůstávají s plným bodovým ziskem mužstva SK Slaný a Fotbalový klub Ostrov. SK Štětí. Zápas k dobru má ještě Meteor Praha. SK Štětí se 3 body je na 10. místě.
    Za týden v sobotu 24. srpna hraje SK Štětí ve 13:30 na hřišti FC Viktorie Mariánské Lázně. Odjezd v 7:15. Další domácí utkání je na programu v sobotu 31. srpna v 10:15, kdy do Štětí přijede nováček soutěže FC Tempo Praha.
    Branky: Tomáš Belák 1
    Sestava: Václav Čížek - Jaroslav Kovalčík, Michal Obrtlík, Dominik Hotovec, Aleš Trejbal