Замки України. Бучач

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 4 лис 2011
  • Бучацький замок - пам'ятка архітектури всеукраїнського значення, розташований у місті Бучач, Тернопільської області поблизу вулиці Замкової на помітному підвищенні. На сьогодні у поганому стані, потребує відновлення і капітального ремонту.
    Перша згадка про замок у Бучачі - 1379 рік, коли Бучач належав князям Бучацьким. Проте відомо, що цей форпост було побудовано на місці зруйнованого замку більш ранішого періоду.
    На початок 17 століття Бучач був одним із найважливіших замків у Галичині. Тоді Стефан Потоцький із дружиною Марією Могилянкою укріпили замок: було розширено його південну частину, зведено дві великі напівкруглі бастеї зі сходу та заходу. Мури цієї частини укріплень були 4 м. завтовшки. На мурах замку з внутрішнього боку збереглись кам'яні опори, які колись використовували для дерев'яних машин для стрільби. Бійниці було пристосовано для ведення перехрестного обстрілу, на верхніх ярусах споруджено дерев'яні бойові галереї. Легенди свідчать про численні підземні ходи того часу, що вели від замку. В 17 ст. замок пережив багато штурмів козаків, татар та турків, захищаючи місцевих жителів. У 1672 Бучач взяли в облогу татари та турки під керівництвом Магомета IV. А так як власника міста в той час не було поблизу, обороною замку керувала його дружина - Тереза Потоцька. Дізнавшись, що твердинею управляє жінка, татари, за легендою, зняли облогу.
    Замок багато разів руйнувався, але завжди потім відбудовувався. Особливо часто проходив процес руйнації та відбудови в 16 ст.
    1676 р. фортецю зруйнували турки, але Ян Потоцький швидко відбудував замок, про що свідчить опис 1684 р.
    Писемні джерела середини 18 ст. згадують укріплення в Бучачі як вже покинуті та занедбані. Фортеця в Бучачі за Австро-Угорщини занепала. В ХІХ ст. розібрано оборонні мури, а каміння продали як будівельний матеріал.
    Серіал "Замки України" розрахований на широку аудиторію українців та туристів. Він ознайомить Вас з історією виникнення, зовнішнім описом та сучасним станом замків України. Також Ви зможете насолодитися неповторними легендами, історіями кохання і, звичайно ж, зустрітися із найбільшими таємницями цих будівель -- привидами. Кожен замок проілюстрований фотогалереєю, яку Ви зможете переглянути під час прослуховування історії про нього.

КОМЕНТАРІ •