7 перших найважливіших кроків у Польщі для біженців з України

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 17 січ 2023
  • Я починаю розповідати про перші кроки, які вам доведеться зробити у різних країнах, щоб ви були готовими до них, нічого не упустили, та необхідні процеси зайняли у вас мінімум часу. Сьогодні ми розпочнемо з Польщі. Отже, які перші кроки варто зробити у Польщі? Ми говоримо про тимчасовий захист і все необхідне для життя у кожній такій країні.
    Зверніть увагу, ви не можете покидати Польщу на термін більше ніж 30 днів, щоб не втратити захист у цій країні.
    Отже, перші кроки у Польщі:
    1. Оформити PESEL. Для цього потрібно звернутися до найближчого Ужонду міста. PESEL - це ідентифікаційний код. За його допомогою ви можете працювати у Польщі, купувати нерухомість, рухоме майно, тощо. З документів вам знадобляться ваш паспорт з печатками про перетин кордону, одну фотокартку, на дітей також свідоцтва про народження, а для дітей старше 14-ти років, українську ID-картку. Зверніть увагу, що діти у віці з 12-ти років мають фізично бути з вами для оформлення PESEL і здати їх біометричні дані. PESEL можна отримувати від народження.
    Якщо вам потрібно тимчасове житло, у кожному місті є центри, які забезпечать вас тимчасовим безкоштовним житлом. Як правило це табори для біженців.
    2. Відкриття рахунку. Для цього вам потрібно звернутися до будь-якого банку у Польщі. Найпопулярніший банк PKO. Протягом року з моменту початку війни обслуговування у цьому банку безкоштовне. Рахунок потрібен в першу чергу для отримання подальших виплат.
    3. Подача заяви на одноразову виплату. Зробити можна це у MOPS. Це центри соціальної підтримки. Звертатися потрібно у MOPS за місцем проживання. Одноразова виплата у Польщі становить 300 злотих, ці гроші ви отримаєте на свою картку на кожного переселенця.
    Часто можна отримати і іншу допомогу у MOPSі, наприклад, це може бути допомога для пенсіонерів, для багатодітних сімей, інвалідів, тощо. Також через MOPS можна отримати направлення на отримання допомогу продуктами і отримувати їх щомісяця. Надають таку допомогу тим, дохід кого не перевищує певної мінімальної суми.
    Також у MOPSі можна попросити житло, але вже постійне. Вас можуть поселити у гуртожитках, де проживають біженці з УВкраїни. Зверніть увагу, з 1-го березня 2023 року таке житло буде платним для українців, які проживають у такому житлі понад 120 днів.
    4. Оформлення допомоги на дітей. Таку допомогу оформляють у ZUS. Допомога називається 500+ Ці кошти платять на кожну дитину. Якщо є маленькі дітки, є більші виплати, також більші виплати на другу дитину. Такі допомоги можна оформити онлайн. Для входу в кабінет, при оформленні PESEL ви отримаєте також доступ до профілю зауфанового. Будь ласка, не загубіть його і протягом 24-х годин змініть пароль. Якщо переживаєте чи зможете ви подати заявку на допомогу онлайн - просто підійдіть у ZUS і вам так само допоможуть оформити цю допомогу там.
    5. Подати анкету в Caritas. Тут ви зможете записатися на курси польської мови і отримати різну допомогу, яку надає таке організація. Можна безкоштовно отримати окуляри, за рецептом, вони можуть оплатити вам ліки, дати рюкзак дитині до школи, тощо.
    6. Для того щоб влаштувати дітей до школи, садочків, просто звертайтеся до найближчих. Також для школярів ви можете отримати стипендію. І безкоштовне харчування для дітей.
    7. Для отримання доступу до безкоштовної медицини у Польщі, просто зверніться з вашим PESEL до найближчої поліклініки, де ви зможете підписати декларацію і надалі обслуговуватися у цій поліклініці, отримувати безкоштовні направлення на діагностику, до профільних спеціалістів, тощо.
    #біженцям #Польщі #тимчасовий #захист #українцям #допомога #ZUS #MOPS #Caritas

КОМЕНТАРІ • 64

  • @yanBond
    @yanBond 5 місяців тому +2

    Дуже дякую за послідовне і структурне пояснення як отримати допомогу в Польщі. Дуже цінна інформація! Дякую!

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  5 місяців тому +1

      Дякую що не забуваєте дякувати!

  • @user-jq1ci9jk5u
    @user-jq1ci9jk5u Рік тому +5

    Дякую Вам за ваші поради!

  • @user-vx4qb4lr9n
    @user-vx4qb4lr9n Рік тому +7

    Спасибо большое. 💕💕💕💛💙

  • @user-ik8ib4tm4j
    @user-ik8ib4tm4j Рік тому +1

    Щиро дякую вам за інформацію, підтримку,було дуже цікаво .

  • @ink1717
    @ink1717 Рік тому +3

    Привіт, успіху Вам, дякую за розгорнуте детальне відео!☑️

  • @__shapovalova
    @__shapovalova Рік тому +1

    Дякую вам, дуже інформативно ❤ доречі, ви така світла і приємна людина , просто 🫶🏻❤

  • @Greys.Kateryna
    @Greys.Kateryna Рік тому +1

    Дякуємо ❤. Дуже цінна інформація

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  Рік тому +2

      Рада бути корисною для рідних українців!

  • @serhiikovchenko1595
    @serhiikovchenko1595 Рік тому +1

    Дякую!

  • @abweb-design
    @abweb-design 11 місяців тому +1

    Дуже все чітко і зрозуміло. Вдячна! Скажіть, а як визначити, куди краще багатодітним їхати? (бо ту ж карту дужої родини не всюди оформлюють). І я чула, документи треьа перекладати присяжними перекладачами, де шукати тих перекладачів?

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  11 місяців тому

      Так. Допомогу з поселенням (програма 40+) для багатодітних родин дають не у всіх воєвудствах. Знаю точно що НЕ дають у Поморському воєвудстві. Я б тут порадила підписатися на локальні групи кожного воєвудства, переглянути пости і коментарі, де потрібно - запитати. Також є воєвудства, де житло надають до цього часу безкоштовно, навіть якщо немає трьох дітей. Наприклад, Шльонське воєвудство. Щоб бути переконаним що житло вам нададуть - треба звертатимся до МОПСУ конкретного міста, де ви плануєте жити, подати заявку і чекати. Нам улітку (а це був пік біженців), надали за тиждень житло. Проходити через табір не є обов'язковим, якщо ви можете забезпечити себе житлом поки чекаєте. Але житло, зрозуміло, не найкраще. У нас був студентський гуртожиток. Ми ділили санвузол ще з двома сім'ями. Одна плита десь на 20 сімей. Дві пральні машинки на корпус (десь 200 людей). Тож краще йти за 40+ і отримати квартиру. Також надаватимуть якісь кошти на продукти. У нас була гуманітарка раз на тиждень, нею не прохарчуватися, але хоч щось. В якихось гуртожитках давали талони на їжу і хімію. То можна було прям в магазині за них купувати. І дівчатам більш ніж вистачало, деякі умудрялися іх продавати тим, кому талонів не давали. :) Також не забуваємо про 500+ на кожну дитину і додатково 90-136 злотих на кожну дитину якщо у вас немає інших доходів. Вцілому багатодітна родина, як на мене, може вижити у Польщі. Але краще, звичайно, Німеччина.

  • @kolyazorin56
    @kolyazorin56 3 місяці тому +3

    Крок перший їхати далі

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  3 місяці тому +1

      За сьогоднішніх умов, ви праві :(

    • @samsunga8572
      @samsunga8572 2 місяці тому

      И чем дальше . Тем лутше.

  • @user-gw9hs7sc2c
    @user-gw9hs7sc2c 2 дні тому

    Доброго дня скажіть будь ласка чи приймає Польща зараз??

  • @user-pd5bt2ix9n
    @user-pd5bt2ix9n 5 місяців тому +1

    Добрий день, підскажіть, будь ласка, чи треба заздалегідь шукати роботу і житло ? Чи можна просто приїхати і вже на місті допоможуть все вирішити? Дуже переймаюся як все буде відбуватися?

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  5 місяців тому +1

      З житлом зараз складно в Польщі. На соціальне житло (в гуртожитках) дуже багато бажаючих. І запит подається на місці (через МОПС). Роботу просту знайти на мінімалку легко. У пари українців запитаєте, вони вже розкажуть вам про заводи, пекарні, спорт клуби де треба прибирати в будь-якому місті. Залежить від вашої ситуації. Якщо їдете жити за свої кошти і працювати - шукайте заздалегіть. Якщо вам потрібна підтримка - їдьте до Німеччини.

    • @AnnaAnna-fm7vh
      @AnnaAnna-fm7vh 4 місяці тому

      ​@@salvation_from_warдобрий день, можете зорієнтувати, будь ласка, планую тимчасово виїхати і працювати , куди наразі це можливо в яку країну. Де заробіток може бути більшим чим в Польші. ? Я не орієнтуюсь, В Польші пропонують роботу на складі на мінімалку, з платним житлом. Дякую.

  • @igormm5202
    @igormm5202 4 місяці тому +1

    Дякую за відео! Скажіть, будь ласка, чи змінився алгоритм і перелік документів які треба зробити станом на зараз - 20.01.2024?

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  4 місяці тому

      Ні. Не змінився. Pesel, 500+, тощо, все як і було. Єдине, програму 40+ ніби як мають закрити з березня.

    • @igormm5202
      @igormm5202 4 місяці тому

      Скажіть, будь ласка, чи плануєте відео про медицину в Польщі? Дякую. @@salvation_from_war

  • @user-alina.zimkovskaya
    @user-alina.zimkovskaya 10 місяців тому +1

    Доброї ночі. Дякую за розгорнуту інформацію. Я маю питання, хотіла би з вами проконсультуватися, як можна зв'язатися із вами?

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  10 місяців тому +1

      Вітаю. Пишіть ваші питання тут. Якщо я зможу то обов'язково відповім :)

    • @user-alina.zimkovskaya
      @user-alina.zimkovskaya 10 місяців тому +1

      @@salvation_from_war якщо я би їхала до Польщі але вже назавжди хотіла би отримати громадянство. Які мої дії? Чи я зможу так зробити якби оформилася як біженка?

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  10 місяців тому

      Ніхто не знає. Тимчасовий захист поки дає тимчасового захисту. Чи можна буде лишатися потім - ніхто не знає. Як і ніхто не знає скільки триватиме війна.

  • @user-rl5fb5pl7i
    @user-rl5fb5pl7i Рік тому +1

    Подскажите, если щас приехать в Польшу и снять квартиру, можно потом получить денежную помощь на детей?

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  Рік тому +1

      Звичайно. І не потім, а одразу можете подаватися. Якщо встигнете податися у січні, за січень отримаєте кошти на дітей. Ця допомога не через статус, чи "бідність", вона надається усім полякам, а наші права фактично зрівняли. Але якщо подаватиметеся на іншу допомогу, приміром, на доплату 124 злотих на дитину, стипендію у школі, безкоштовне харчування, то тут відмовлять, бо вартість оренди зарахують в дохід. Бо щоб цю плату заплатити гроші ви десь таки візьмете і вже не бідні. Так вони собі рахують.

  • @user-uq6jo4fu4e
    @user-uq6jo4fu4e 9 місяців тому +1

    Доброго дня. Підскажіть будь-ласка,маючи статус біженця Руминії ,як потрібно діяти щоб переїхати до Польщі і там легалізуватись. Чи взагалі це можливо?

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  9 місяців тому

      Все як вказано у відео. Але перед цим відмовитись від тимчасового захисту у Румунії.

  • @sergeyrs
    @sergeyrs Рік тому +2

    А як зі школами в Польші, теж є інтеграційні класи чі відразу в нормальні класи?

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  Рік тому +3

      Залежить від школи. У великих містах є українські класи і навіть українські школи. Але зазвичай - одразу в польські класи потрапляють діти. Знайшла багато відео зі школи доньки, зроблю скоро відео про систему освіти.

  • @user-bv3bb9sl5c
    @user-bv3bb9sl5c Рік тому +1

    Доброго дня, підскажіть будь ласка, чи можу я подати сина (14 р),який приїхав після початку війни на міжнародний захист в Польщі, так як на карту я його не можу подати. Син ходить до школи. Житло маю, маю карту побиту.

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  Рік тому +2

      А тимчасового захисту не достатньо йому? Він же дає всі права, як і полякам. Від безкоштовного навчання і медицини, до виплат на нього до 18-ти років. Так само на рівні з поляками зможе претендувати на стипендію в школі.

    • @user-bv3bb9sl5c
      @user-bv3bb9sl5c Рік тому +1

      @@salvation_from_war Я то все розумію, але хотіб би щоб по закінченню війни син і продовжував своє навчання в Польщі, а вони не дають права зробити йому карту. Чи як не продовжать термін перебування тут ?

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  Рік тому +2

      @@user-bv3bb9sl5c Я думаю, про це рано переживати. Наскільки я знаю, до війни навчання було чудовим приводом залишитися у Польщі. Люди їхали типу відпочити, відправляли дітей у школи, самі на курси і таким чином легально потім залишалися. Тож наразі - скористуйтеся тимчасовим захистом. Нехай син навчається. І пробуйте працювати там. Ніхто не вижене працюючих після війни. Знайдуть варіанти, то точно.

    • @user-bv3bb9sl5c
      @user-bv3bb9sl5c Рік тому +2

      @@salvation_from_war дякую за відповідь.

  • @user-ne1lf6vz6x
    @user-ne1lf6vz6x 3 місяці тому +1

    Чи можемо повернути тимчасовий захіст якщо дитина 16 років повернулась в 2023 р в Украіну а зараз повертається в Польщу чи має змогу пономовити

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  3 місяці тому

      Всім поновлювали. Звертайтесь в МОПС. Але переконайтеся що хочете саме до Польщі. Як на мене - не найкращий варіант на сьогодні.

  • @user-sw3dp4wq6d
    @user-sw3dp4wq6d 10 місяців тому +1

    Чи приймає Польща зараз (2023, вересень) багатодітні сім'ї і одиноких після іншої країни, а після Канади? І на що зараз розраховувати в Польщі новоприбулим ?

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  7 місяців тому

      Вітаю. Так. Польща приймає. І їм все одно звідки ви приїхали. І допомога ще є з житлом. Але її треба вибігати. Це не так як у Німеччині - де все чітко і зрозуміли і всім дають однаково. Є житло. Десь по програмі на 4 місяці, а десь з початку війни люди живуть безкоштовно. Підпишіться на польські групи. І постійно їх моніторте. Там часто поляки дають варіанти. Пишіть свої пости, вам наші можуть в ПП накидати теж варіантів. Пансіонати ще й досі деякі працюють на підтримку українців (житло та харчування безкоштовні). Так само гуртожитки від міст. Але це не так що ви приїхали, вас зустріли і вам все дали. Оформили песель, пішли в МОПС, написали заяви... Промоніторили групи. Подзвонили, домовились... Мені пропонували варіанти коли я була і в Закопаному в пансіонаті, і під Краковом, і жили ми в ггуртожитку від міста врешті, і українці хто в ньому до цього часу живуть. Просто треба "шевелитися", шукати. Але визначтеся для чого вам Польща? Що ви там хочете робити? Бо якщо просто сидіти на виплатах - це не Польща. Якщо заробляти - також не Польща. Якщо вчити дітей, так, це один з хороших варіантів. Спочатку мета - а потім країна.

    • @markasap2593
      @markasap2593 7 місяців тому

      @@salvation_from_warдуже добре розповіли, дякую. але цікаво, чому ви обрали в Польщу?

  • @Alexiy25raffasan
    @Alexiy25raffasan Рік тому +2

    а що після 24 серпня?

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  Рік тому +2

      Війна закінчиться.

    • @Alexiy25raffasan
      @Alexiy25raffasan Рік тому +1

      @@salvation_from_war дуже оптимістично

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  Рік тому +2

      Віримо... Чекаємо... Мріємо...

    • @user-yp9nn1rh9s
      @user-yp9nn1rh9s 11 місяців тому +1

      Доброго дня! Підкажіть, будь ласка: якщо маєш інвалідність, як її отримати у Польщі? І чи є, якісь виплати людям з обмеженими можливостями? Дякую.

  • @TES-ox7km
    @TES-ox7km 11 місяців тому

    Чехію ви так не розглядали?)

  • @user-tv7hs5mi4d
    @user-tv7hs5mi4d 5 місяців тому +1

    У меня карта побыты до 25года мне 77лет ноя переехала в германию где моидетии мне отказали едте в лагерь в польшу и у меня нет ввбора это аозврашатся ч украину

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  5 місяців тому +1

      Німеччина допомагає тим, хто на момент початку війни був в Україні. Звичайно, якщо країна вашого проживання була Польша, то вам і не було від чого тікати... :( Але ж ніхто не заважає лишатися у Німеччині за кошт дітей.

  • @user-sw3dp4wq6d
    @user-sw3dp4wq6d 10 місяців тому +1

    Порівняйте Францію з Польщею, ьудь ласка

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  10 місяців тому

      Зараз напишу своєму спікеру, яка мені вже так довго обіцяє відео про Францію :)

  • @MarcinDrawicz
    @MarcinDrawicz 2 місяці тому

    Pasożyty!

    • @salvation_from_war
      @salvation_from_war  2 місяці тому

      Хто? Ви? Не говоріть про це вголос, почують :)

    • @MarcinDrawicz
      @MarcinDrawicz 2 місяці тому

      @@salvation_from_war My do was nie leziemy! I na karku wam nie siedzimy! Kto was tu zaprosił?