📌 Підтримати ініціативу "Як не стати овочем" на - Base by Mono 👉 base.monobank.ua/EcGXeX8r2Ph4hN - Buy me a coffe 👉buymeacoffee.com/hownottobecomeavegetable - Patreon 👉www.patreon.com/c/inforules - SubBro 👉subbro.io/hownottobecomeavegetable/ua
Дуже дякую за крутий матеріал). З Віталієм часто дивлюся футбол - один з найкращих коментаторів, котрих я знаю). Щодо ігор, як навчальницького інструменту - згоден на всі сто). Не так давно я мав на практиці приклад формування зацікавленості про першу світову війну, про яку, як і Віталій, мало що знав. Так, не через ігри - через музику. Наш український львівський метал-гурт 1914, який у кожній своїй композиції реконструює конкретну подію, битву, особистостей першої світової. Є бажання придбати собі купу книг про ці події 1914-1918 років і зануритися з головою - так само, як я поглиблююся кожен раз під час прослуховування 1914 і ,паралельно проглядаючи багатосторінкові буклети з вінілових видань, де розміщені автентичні фото тих часів тощо. Це дуже затягує) В модернові часи потрібні такі ж підходи у всьому.
Лайк Віталію! Дякую авторам канала за цікавого гостя! Слухав Віталія ще по радіо, Господи прости)) Коли ще стрімів по Доті 1 не було. А були тільки текстові і звукові трансляції. Бажаю розвитку українському гейм-деву і українському ютубу!
5:55 warface була розроблена києвським офісом студії crytek, і не було там ніяких крутих російських танків і іншої техніки, бо це суто шутер. Віталій мабуть сплутав з грою Warthunder
56:00 - у польських школах на рівні факультативу введено симулятор виживання цивільних на війні This war of mine. Раджу поцікавитися даною грою хоча б на рівні оглядів - гра дуже непроста в плані сприйняття, але певним чином геніальна презентацією проблематики війни та людей у стані війни.
Ось про це і кажуть українці росіянам, підкріплюючи слова фактами. Більш-менш адекватні росіяни визнають те, що романи Джорджа Орвелла - 1984 і Колгосп тварин, написані про росію і відповідають дійсності.
9 років тому читав ці оповіді, був тоді у Миколаєві, працював на виробництві. Було враження, що це не лише про рф, бо дуже добре пасувало і до того, що я бачив довкола себе.
Давайте пригадаємо, як склад NaVi з Counter Strike виходили на змагання під російськими прапорами. Це було у 21 році. А ще пригадаймо, як насрано росіянськими наративами в голові у Саші Simple
Росіяни як аудиторія прямо впливали на те, що було в S.T.A.L.K.E.R. та на появу Metro 2033 замість S.T.A.L.K.E.R. в київському метро. Й на багато інших проектів, бо локалізація робилася в першу чергу задля іншомовних, російськомовних та в останню чергу україномовних гравців.
я не знаю чи впливали росіяни на українські ігри, каже Віталій котрий після анексії Криму ще довго коментував російсюкою і лупився в дьосна з "дредами" "солами" "медісонами" і навіть притягував цю мерзоту в Київ.
@@kvshniki3596гроші не пахнуть. Він був топовим коментатором доти і the international, разом з Каспером, до речі. На СНД так би мовити вєщали. Але добре, що після 2022 перейшов на українську
@@heitere3075Могло, бо про це були інтерв'ю Прохорова, а також у злитих матеріалах по ТЧ були мапи по київському метро. Тому Прохоров під тиском колег вирішив робити за мотивами існуючої франшизи.
Блін, ну про ігри те, що до 2022 не було ігор, де поганцями були росіяни - це не правда. В Call of Duty вони там часто ставали поганцями ще з нульових. Але не державна структура звичайно же, а якісь російські терористи.
59:00 якщо створювати ігри, в яких за сюжетом, щоб її пройти треба знати шкільну програму - діти будуть вивчати шкільну програму наперед. :) Головне, щоб це було цікаво і затягувало.
Щодо ігр до 2022 де русня погана- наприклад серія Call of duty modern warfare кінця нульових(всі три частини). Там буквально пародія на сім'ю кадиркіних в першій частині(один з головних антагоністів), потім в другій частині приходить до влади молодий аналог пітуна(макаров) на волні ненависті після подій першої гри+ легендарна міссія remember, no russian. В третій частині росія взагалі терорист світового масштабу з хімічними атаками по містам Європи тощо. Від другої гри деякі русяві рецензори палали, бо "росіян зображать варварами".
Як людина, яка не грає ні у що, хоча маю родичів, які грають у якісь ігри, і є поціновувачами хороших ігор, можу сказати, що відео було дуже цікавим і корисним. Але більшість людей справді у щось грають. Коротше, не буду розписувати користь від відео. Як на мене, вона очевидна. Дякую за цікаве відео.
Година фактів. Якщо ж казати про останнє із школами, то уроки передають слова, за якими практично нічого не стоїть, а гра передає музику, діалоги, події, емоції, вчинки, що конвертуються у почуття в дитини.
Дуже ціківі ідеї/попозиції відносно школи та використання історичних ігор для навчання, початкової обізнаності, щоб були не просто дати +події, а і якась зацікавленість у них.
Дякую за цю розмову. Я ніколи не цікавилась відео іграми, але прийшла на це інтервʼю з «Антоніни» і через новини про Сталкер 2. Вілат так цікаво розповідає, що хочеться слухати і слухати.
Стосовно сталкеру 2. Гра в стилістиці пост совку, з розробниками, які не хотіли прибирати російських модераторів з соц мереж, чи російські субтитри з гри, поки Українське геймерське комʼюніті, декілька разів так не підняла шкандаль. Як що все ж розробники зроблять наратив без претензій до нього, гра може стати якісним релізом. Гра має специфічний стиль, але як що ви любите стиль доктора хто, або антиутопії з горрор елементами, то гра в принципі матиме своє місце, в золотій колекції Українського, та світового Геймдеву.
@@serghiitropinsky4730 «ну єто же хорошій піар дірєктор» скажуть вони. «Але це субʼєкт з московської екосистеми, який вихований орком, і є орком» скажу я.
Шкода, але хлопець дуже погано підготувався до інтерв'ю. На велику кількість питань він дав неправдиві відповіді або ж неточні. Він у кіберспорті корисний і загалом робить корисні справи, але в індустрію взагалі не шарить. Якщо треба приклади, то наприклад опис гри де українці торгують лише зерном і типу там селяни це Козаки (українська гра) так само він забув, що Сталкер на першій презентації на світовій прем'єрі показували російською мовою і не було згадок про Україну і таких прикладів ще багато.
56:36 Я так сильно підтягнув знання з історії 1936-1945 років та географії в грі Hearts of iron 4. Я тільки тоді з гри дізнався, що виявляєтья, в Іспанії була громадянська війна, що німці в Францію з півночі зайшли, обходячи лінію Мажино, що виявляється, Японія ще до початку другої світової з Китаєм воювала, та ще багато чого. Став більш менш орієнтуватись в датах та хронології подій (Хоча в грі дати були приблизними, та певні події могли відбутись на 3 місяці раніше чи пізніше), так як це в грі давало ще й практичну користь, оскільки можна таким чином передбачити події, і зрозуміти, скільки приблизно часу залишилось до певної важливої події. З географією до цього в мене було все зовсім сумно. А тут коли сотні годин на цю карту дивився - то вже почав орієнтуватись.
Як це не було? Ну Вілат ну, як так можна говорти не правду, що світ весь час закривав очи на московію? Алло MW 2009 рік Макаров, мисія "не слова по руски", MW 2019 стоїть згадувати як московити прям пищали від того як "Плохие омериканци опят позорят руских"? а как же Ж-12, Бакров із MW 2019 року. Там в MW 2019 навіть показали донецький аєропорт, можно було показати, що вони напали ну Україну но вибрали що вони творять у Сирії, білих касок показували. От як раз ActivionBlizzard одна з не багатьох, хто дійсно показує сутність "исконоправославних". Та ще купа є прикладів але треба найти.
Я, звичайно, погоджуюсь, що в багатьох іграх росіян показують аж занадто в хорошому світлі, але таке відчуття, наче вілат ніколи не грав в call of duty, де росіяни або поганці, або навіть якщо за них дають грати, то це або держзрадники, або простий солдат, якому замість гранати дають картоплю, не дають набої зі словами "забереш з найближчого трупа", а коли гравець вирішить повернутись, щоб глянути в тил - він побачить як там заград отряди розстрілюють дезертирів
Ігри стали популярніші за фільми та мультики, бо в них ти приймаєш участь у історії, а не просто спостерігаєш за нею. Державна участь -це дуже важливий момент, але профільні чиновники цього не розуміють. До речі росіянці це зрозуміли і розвивають цей напрямок. Необхідна підтримка та фінансування студій, які зможуть робити локалізацію ігор, а також студій, які створюють ігри. Гроші в бюджеті є, потрібне лише бажання та розуміння, що це робота на перспективу та імідж України.
впевнений, що вой, плач і скрегіт зубів з боліть навпаки ще більше розкрутить і популяризує СТАЛКЕР 2, бо гра вийшла дуже вдала, а їх "критика" штучно накручена!!!
Лайк і комент за ленегду, і велика подяка Віталію за те що долучився до просвітницької діяльності 43:00 Впевненні що буде Україна у цивілізації, дуже сумнівно?
Знову він чеше, що не можна було дізнатися нічого про те, хто розробник... Були ігрові журнали, статті та інтернет був в ігрових інтернет-клубах... Хто міг - той дізнавався, що Saber Interactive є американо-російською тощо.
Я фанат серії Total War. Друга гра серії називалась Середньовіччя і там було монгольське нашестя, коли в 1240 році з'являлося купа юнітів важкої кінноти на локації біля Києва. Раніше обмежень по часу на бій не було. Локація Києва це вузький міст через Дніпро, на який я поставив різних копійників, а на березі лучників, що обстрілювали монгольську кінноту. Бій почався в 22.00 продовжувався всю ніч і в 7.00 останього монгола було вбито. Залишилось кілька юнітів копійників, але перемога була досягнена
Якщо всі ігрові компанії вийдуть з ринку Росії це тільки + для світу (але мені здається не в тому що бажання, а робота ФСБ над компаніями гроші дають за те, щоб не виходили з ринку Росії і т.д.) Треба дивитися не в бажання а в політиці - і робота спецслужб
55:00 недавно бачив серіал "Зло". Там по сюжету ман'як додався в дитячу онлайн гру і роблячи вигляд, що він маленька дівчинка, підначував своїх жертв, щоб вони щось робили зі своїми батьками, наприклад, отруїли.
А можна, замість боротьби з вітряками, спонукнути тіж Майкрософт додати український регіон на Xbox та використовувати регіональні ціни в Steam? Якщо вже пан Віталій так налаштований «впливати» на міжнародні геймдев компанії. І неочікувано, щоб побороти «Маша і Ведмідь», треба робити свого «Пес Патрон». Загалом, інтерв'ю не сподобалось.
Warface розробляли українські розробники, здається з Дніпра. Але видавець та замовники то відома всім майл@сру... Але десь в 21-му році вони відмовилися від підтримки своєї гри через ставлення видавця до них. А далі вже хтось інший його підтримує, мені навіть не цікаво хто.
Чому мінкульт тратить шаленімкошти на різне лайно, а до ування та розвиток Українського Озвучення Немає. Чому відьмак та сотні інших говорить росіянською а Українською Ні? Чому В Мінкульті ніхто нічогоне думає про культуру, і їхня культура закінчується на лайні як Свати..
@@Hexodragon Важлива річ що нема запиту громади, якби шеймеримпостійномце згадували шпикалимв сраку саме конкретно Мін Культури, а потрібно саме цих малоросів та обіжраних чиновників що до крісел приросли шпикати, а не скажімо розробників, то результат би був, люди не розуміють що треба вимагати роботи в цьому напрямку від Мінкульту.
41:27 хтось може підказати як називається ця гра, чи це не доречно? Сталкер мені нажаль ніколи не подобався але наприклад Long dark граю на українській (текстовій). Доречі "Sand" нова крута гра від українських розробників!
А чого v1lat згадав якихось "Сватів", якщо в нас (не)помилково українська 4A Games зробила 3 гри про нєтакіх сасіян по франшизі "Metro 2033", за мотивами книжної серії Глуховського та ремастери цих частин? Це от найбільший прикол, про котрий або мовчать усі, або вкраїнчики ідеалізують цей симулятор нєтакова сасіяніна Артьома і в одному DLC/доповненні американця дружнього до хароших нєтакіх хрюцкіх...=D
Ахах, саме так я й думав. Втім не зіграти не можу, грати в московському метро з українською озвучкою це інший рівень задоволення. Втім це для українців тільки діє а так то 4a дійсно викликають купу питань навіть у 3 частині немає України і очевидно питань купа, вже давно можна було зробити гру про Україну якраз є місце для уяви і відкритого світу, все ж не в'яжеться вільний світ і радіоактивна москва, центр ядерних ударів, а от в Україні (в серії) книг згадували про Україну і живих хоч і не дуже детально, але це можна було зробити було де розгулятись уяві й що зробити, але ні, ми гуляємо по раптово очищених просторах рашки.
@@denkoro8623 Та Прохоров бажав робити продовження ТЧ якраз у київському метро й були злиті навіть колись доробки по локаціям, частина з котрих й перейшла в Metro 2033. Тут не тільки до Прохорова питання, але й до суспільства. У сенсі чому досі романтизується ця франшиза, якщо люди надурюючи себе просто вживаються в роль сасіяніна й рятують нетаких сасіян.
Поміркуй. Тому що є ігри що розраховані на якийсь регіон: сталкер, метро, атомік може ще щось є - то виключно по псевдоностальгії за совком. В жодну з цих ігор не грав але в жодної нема наративу що українці погані чи росіяни богоподобні. То виключно про псевдоностальгію. Таку гру набагато простіше продати, а ігрі то перш за все коммерція. Подивися як розробники міняють свій сюжет чисто заради активів блек рок.
Нажаль теза про Наві не є повністю правдою. Гравці Наві не згадують про війну, не відмовляються тиснути руки росіянам. І це сумно. Так був у них sdy але це не про Наві, а про позицію самого гравця
А цивілізація мій особистий біль. Дуже люблю цю гру, 5 найкраща, але там та довбана катька за російську ЦИВІЛІЗАЦІЮ, і Київ (одне місто, одне місто Київ) за всю Україну, яким не можна грати, яке просто є в грі, типу, і на тому дякую🥴
Щодо Сталкера це була деяка гіперболізація, але вона справді непогано продається і чудово себе чухає без російського ринку, найкраще продавшись в Штатах
@alfalcon9090 Не найочікуваніша гра десятиліття і не найуспішніша гра року. Хоча таки одна з найочікуваніших, та і досить успішна. Ну і не краща - з її оцінкою. Все ж, деяке перебільшення
Про російський вплив, російських розробників та українізацію, українські ігри та розробників я б краще поспілкувався з олд боєм. Вважаю він більше б цікавого розповів.
3:45 от мене смішить, коли люди, говорячи про "велику аудиторію" мають на увазі росіян. Справді велика аудиторія це Індонезія чи КНР чи Індія, але ні китайського ні індійського а тим паче індонезійського спецназу як крутих ну ніде я небачила, взагалі.
Краще б Вілат розповів, чого він на Мегафон-фесте сидів і гигикав з жартів орків про те, що "Рассія всегда получаєт то, что хочет, напрімєр Донбас". А то він походу в себе в голові переміг рсн, та ще й іншин транслює ці брєдні, хоча вони досі спокійно грають у всіх топових кіберспортивних дисциплінах+ займаються організацією турнірів майже половини з них, та ще й в стімі по продажам та об'єму клієнтної бази досі у топ-5 спокійно, при тому що в них половини ігор не продаються.
На початку повномаштабки полізла перевіряти свої ішри на телефоні, ті що знайшла що вони російські повидаляла. Але ти ще спробуй зрозумій що це руснява компанія вони там зареєстровані на Кіпрі чи ще щось🤷
піпец, шо за брєд, Вілат хоче висосати проблему з того, що в іграх були/є персонажі в контексті россійської культури по типу Зорі із Овервотча?) ну тааак, це ж так дииивно що розробники не ігнорували багатомільйонну аудиторію....) крінж Ігри де росіяни були поганцями їх не мало, про фільми взагалі мовчу - дохрєна. Так шо тут тоже фейл от Вілата... тупо підрубив популіста.
Знову вигадка. В S.T.A.L.K.E.R. 2 російська повна локалізація анонсувалася на початку. Потім прибрали після повномасштабки лише озвучку. Інтерфейс та субтитри залишили російські. Знову якась брехня від гостя. В грі, на щастя, змінилися акценти й додали більше укр.культури. Музика українська в грі з'явилася якраз й написи стали укр.мовою. Й Ріхтер заспівав солов'їною.
У мене іноді таке враження, що держава просто морозиться від відеоігор. Наче їх не існує. Це дуже убого. Навіть рашка проводить ігрові конференції та виставки на державному рівні
📌 Підтримати ініціативу "Як не стати овочем" на
- Base by Mono 👉 base.monobank.ua/EcGXeX8r2Ph4hN
- Buy me a coffe 👉buymeacoffee.com/hownottobecomeavegetable
- Patreon 👉www.patreon.com/c/inforules
- SubBro 👉subbro.io/hownottobecomeavegetable/ua
Лайк відразу за Вілата ❤ Дякую за позицію і прекрасно що людина так доступно та цікаво її доносить на загал.
Дуже дякую за крутий матеріал). З Віталієм часто дивлюся футбол - один з найкращих коментаторів, котрих я знаю).
Щодо ігор, як навчальницького інструменту - згоден на всі сто).
Не так давно я мав на практиці приклад формування зацікавленості про першу світову війну, про яку, як і Віталій, мало що знав. Так, не через ігри - через музику. Наш український львівський метал-гурт 1914, який у кожній своїй композиції реконструює конкретну подію, битву, особистостей першої світової. Є бажання придбати собі купу книг про ці події 1914-1918 років і зануритися з головою - так само, як я поглиблююся кожен раз під час прослуховування 1914 і ,паралельно проглядаючи багатосторінкові буклети з вінілових видань, де розміщені автентичні фото тих часів тощо. Це дуже затягує)
В модернові часи потрібні такі ж підходи у всьому.
Я зацікавився першою світовою, після Відео гри Battlefield 1
@Kostyk_Butenko Не є ґеймером, але в темі трішки))).
10 років граюсь в розробку ігор і добре розумію, що це дуже дуже важлива тема. Дякую!
Віталій красень. Чітки думки, розуміння дійсності і ігрової індустрії. Гарний аналіз і глибокі думки.
Дякую, було дуже цікаво.
За Вілата Лайк 150% дуже файний дядько))) гарний канал часом дивлюсь якісь відео бажаю розвитку!!! Слава Україні!
Топ,топ👍Просто і круто про відеоігри,геймінг і кіберспорт.
Мені так подобається як Вілат все захоплено розповідає, видно що людина живе цим і це його справді хвилює.
Сильно помиляєся. Так, він трохи русофоб, але він виключно про гроші.
Окрема подяка за цікаві думки, що прозвучали про Stalker та видавництво.
Цікава тема, я ніколи над цим не замислювався. Дякую вам за вашу роботу
Лайк Віталію! Дякую авторам канала за цікавого гостя!
Слухав Віталія ще по радіо, Господи прости))
Коли ще стрімів по Доті 1 не було. А були тільки текстові і звукові трансляції.
Бажаю розвитку українському гейм-деву і українському ютубу!
Цікава та актуальна тема. Іноді граю у відеоігри. Вони мають вплив на величезну кількість людей. Погоджують з гостем. Дякую!
Велика вдячність ❤
Дякую за відео. Пишу свій беззмістовний коментар на підтримку україномовного контенту. Хай квітне український ютуб! 😊😮
Дякую за освітлення важливої теми, якій не приділяють достатньо уваги!
Дякую за крутого гостя, було дуже цікаво!
Нам треба всюди працювати на себе і проти росіян, це те що допоможе нам вижити
5:55 warface була розроблена києвським офісом студії crytek, і не було там ніяких крутих російських танків і іншої техніки, бо це суто шутер. Віталій мабуть сплутав з грою Warthunder
56:00 - у польських школах на рівні факультативу введено симулятор виживання цивільних на війні This war of mine. Раджу поцікавитися даною грою хоча б на рівні оглядів - гра дуже непроста в плані сприйняття, але певним чином геніальна презентацією проблематики війни та людей у стані війни.
Ось про це і кажуть українці росіянам, підкріплюючи слова фактами. Більш-менш адекватні росіяни визнають те, що романи Джорджа Орвелла - 1984 і Колгосп тварин, написані про росію і відповідають дійсності.
9 років тому читав ці оповіді, був тоді у Миколаєві, працював на виробництві. Було враження, що це не лише про рф, бо дуже добре пасувало і до того, що я бачив довкола себе.
@@rirockzone Я і зараз це бачу довкола себе, але я розумію чого я це бачу.
так це ж про совок в загальному було написано
@@belich4609 З якої ботоферми?
Дякую, було дуже цікаво про все це послухати. Гарні питання.
Українці вказують у іграх росіянам на те, хто вони є.
Давайте пригадаємо, як склад NaVi з Counter Strike виходили на змагання під російськими прапорами. Це було у 21 році. А ще пригадаймо, як насрано росіянськими наративами в голові у Саші Simple
Думки Віталія завжди приємно послухати
Лайк Віталію! Дякую авторам канала за цікавого гостя!
Росіяни як аудиторія прямо впливали на те, що було в S.T.A.L.K.E.R. та на появу Metro 2033 замість S.T.A.L.K.E.R. в київському метро. Й на багато інших проектів, бо локалізація робилася в першу чергу задля іншомовних, російськомовних та в останню чергу україномовних гравців.
я не знаю чи впливали росіяни на українські ігри, каже Віталій котрий після анексії Криму ще довго коментував російсюкою і лупився в дьосна з "дредами" "солами" "медісонами" і навіть притягував цю мерзоту в Київ.
@@kvshniki3596гроші не пахнуть. Він був топовим коментатором доти і the international, разом з Каспером, до речі.
На СНД так би мовити вєщали.
Але добре, що після 2022 перейшов на українську
Не могло бути Сталкера у київському метро.
Один з найпопулярніших на росії FTP шутерів Warface був створений київською студією Crytek і підтримка гри українцями була аж до початку 20-го року.
@@heitere3075Могло, бо про це були інтерв'ю Прохорова, а також у злитих матеріалах по ТЧ були мапи по київському метро. Тому Прохоров під тиском колег вирішив робити за мотивами існуючої франшизи.
Блін, ну про ігри те, що до 2022 не було ігор, де поганцями були росіяни - це не правда. В Call of Duty вони там часто ставали поганцями ще з нульових. Але не державна структура звичайно же, а якісь російські терористи.
Друже, так він так і казав : майже не були поганцями , хіба що якісь мафіозі
@ВіталійРибанюк ок
@@ВіталійРибанюк він сказав що не пам'ятає таких ігор до 2022. Ну от, нагадуємо.
Там по сюжету терористи прийшли до влади на хвилі ненависті до заходу і напали на США та ЄС.
Call of Duty: Modern Warfare не дасть збрехати. Не заздрю чувакам як грали її в АР Крим, на росії це прямо стаття.
59:00 якщо створювати ігри, в яких за сюжетом, щоб її пройти треба знати шкільну програму - діти будуть вивчати шкільну програму наперед. :) Головне, щоб це було цікаво і затягувало.
Крутяк👍
Дякую за таке інтерв'ю, цікавий контент!
Щодо ігр до 2022 де русня погана- наприклад серія Call of duty modern warfare кінця нульових(всі три частини). Там буквально пародія на сім'ю кадиркіних в першій частині(один з головних антагоністів), потім в другій частині приходить до влади молодий аналог пітуна(макаров) на волні ненависті після подій першої гри+ легендарна міссія remember, no russian. В третій частині росія взагалі терорист світового масштабу з хімічними атаками по містам Європи тощо. Від другої гри деякі русяві рецензори палали, бо "росіян зображать варварами".
+ версія 19го року взагалі була заборонена
Вілат, реально тут дав маху, бо росіянці тіки і скиглили шо вони скрізь погані на рахунок modern warfare
Як людина, яка не грає ні у що, хоча маю родичів, які грають у якісь ігри, і є поціновувачами хороших ігор, можу сказати, що відео було дуже цікавим і корисним. Але більшість людей справді у щось грають. Коротше, не буду розписувати користь від відео. Як на мене, вона очевидна. Дякую за цікаве відео.
Година фактів. Якщо ж казати про останнє із школами, то уроки передають слова, за якими практично нічого не стоїть, а гра передає музику, діалоги, події, емоції, вчинки, що конвертуються у почуття в дитини.
Вілат дуже класний. Його слухати одне задоволення)
Так захопливо розповідає що аж захотілося пограти ! ❤
Я передивлюсь ще раз це відео і спробую знайти запропоновані ігри.
Ого яке довге та дуже важливе видиво. Дякую
В Steam є куратори підписавшись на яких ти дізнаєшся чи гра рфська чи ні.
дякую за гостя
Wargaming білоруська контора. Гра про танчики і ВОВ. В сенсі неможливо здогадатися якої країни виробництво гра? Це зараз серйозно?
😂😂дякую
Дуже ціківі ідеї/попозиції відносно школи та використання історичних ігор для навчання, початкової обізнаності, щоб були не просто дати +події, а і якась зацікавленість у них.
Дякую за цю розмову. Я ніколи не цікавилась відео іграми, але прийшла на це інтервʼю з «Антоніни» і через новини про Сталкер 2. Вілат так цікаво розповідає, що хочеться слухати і слухати.
Класне відео, дякую!
Тільки не Майнкаст, а Майнкамф👌🏻
Стосовно сталкеру 2. Гра в стилістиці пост совку, з розробниками, які не хотіли прибирати російських модераторів з соц мереж, чи російські субтитри з гри, поки Українське геймерське комʼюніті, декілька разів так не підняла шкандаль. Як що все ж розробники зроблять наратив без претензій до нього, гра може стати якісним релізом. Гра має специфічний стиль, але як що ви любите стиль доктора хто, або антиутопії з горрор елементами, то гра в принципі матиме своє місце, в золотій колекції Українського, та світового Геймдеву.
Більше того скажу в команді в них є досі громадяни рф. Наприклад піар директор
@@serghiitropinsky4730 «ну єто же хорошій піар дірєктор» скажуть вони. «Але це субʼєкт з московської екосистеми, який вихований орком, і є орком» скажу я.
дякую за матеріал
Вілат топ
❤
Шкода, але хлопець дуже погано підготувався до інтерв'ю. На велику кількість питань він дав неправдиві відповіді або ж неточні. Він у кіберспорті корисний і загалом робить корисні справи, але в індустрію взагалі не шарить.
Якщо треба приклади, то наприклад опис гри де українці торгують лише зерном і типу там селяни це Козаки (українська гра) так само він забув, що Сталкер на першій презентації на світовій прем'єрі показували російською мовою і не було згадок про Україну і таких прикладів ще багато.
Дякую
56:36 Я так сильно підтягнув знання з історії 1936-1945 років та географії в грі Hearts of iron 4. Я тільки тоді з гри дізнався, що виявляєтья, в Іспанії була громадянська війна, що німці в Францію з півночі зайшли, обходячи лінію Мажино, що виявляється, Японія ще до початку другої світової з Китаєм воювала, та ще багато чого. Став більш менш орієнтуватись в датах та хронології подій (Хоча в грі дати були приблизними, та певні події могли відбутись на 3 місяці раніше чи пізніше), так як це в грі давало ще й практичну користь, оскільки можна таким чином передбачити події, і зрозуміти, скільки приблизно часу залишилось до певної важливої події. З географією до цього в мене було все зовсім сумно. А тут коли сотні годин на цю карту дивився - то вже почав орієнтуватись.
Як це не було? Ну Вілат ну, як так можна говорти не правду, що світ весь час закривав очи на московію? Алло MW 2009 рік Макаров, мисія "не слова по руски", MW 2019 стоїть згадувати як московити прям пищали від того як "Плохие омериканци опят позорят руских"? а как же Ж-12, Бакров із MW 2019 року. Там в MW 2019 навіть показали донецький аєропорт, можно було показати, що вони напали ну Україну но вибрали що вони творять у Сирії, білих касок показували. От як раз ActivionBlizzard одна з не багатьох, хто дійсно показує сутність "исконоправославних". Та ще купа є прикладів але треба найти.
15:12 формування інфогієни ваших рідних
P.S. відео дуже цікаве
На жаль, у них є Вархмер нещодавний та Пасфайндер, і ці ігри точно не на дні. На жаль, знову ж.
Я, звичайно, погоджуюсь, що в багатьох іграх росіян показують аж занадто в хорошому світлі, але таке відчуття, наче вілат ніколи не грав в call of duty, де росіяни або поганці, або навіть якщо за них дають грати, то це або держзрадники, або простий солдат, якому замість гранати дають картоплю, не дають набої зі словами "забереш з найближчого трупа", а коли гравець вирішить повернутись, щоб глянути в тил - він побачить як там заград отряди розстрілюють дезертирів
О как знакомо, в одном из видео сказала о токсичности ру комбюнити - засрали коментарии так что и читать противно было (что мне только не желали)...
Ігри стали популярніші за фільми та мультики, бо в них ти приймаєш участь у історії, а не просто спостерігаєш за нею. Державна участь -це дуже важливий момент, але профільні чиновники цього не розуміють. До речі росіянці це зрозуміли і розвивають цей напрямок. Необхідна підтримка та фінансування студій, які зможуть робити локалізацію ігор, а також студій, які створюють ігри. Гроші в бюджеті є, потрібне лише бажання та розуміння, що це робота на перспективу та імідж України.
впевнений, що вой, плач і скрегіт зубів з боліть навпаки ще більше розкрутить і популяризує СТАЛКЕР 2, бо гра вийшла дуже вдала, а їх "критика" штучно накручена!!!
Лайк і комент за ленегду, і велика подяка Віталію за те що долучився до просвітницької діяльності
43:00 Впевненні що буде Україна у цивілізації, дуже сумнівно?
4:45 вибачте, але ви, певно, забули про Колду) Одна місія "No russian" чого вартує
4:47 в серії Call of duty росіян зображували поганими, там навіть є алюзія на Донецьк
Це ми дивимось без варіантів. З Вілатом пов'язано багато спогадів)
Один з найпопулярніших на росії FTP шутерів Warface був створений київською студією Crytek і підтримка гри українцями була аж до початку 20-го року.
Знову він чеше, що не можна було дізнатися нічого про те, хто розробник...
Були ігрові журнали, статті та інтернет був в ігрових інтернет-клубах...
Хто міг - той дізнавався, що Saber Interactive є американо-російською тощо.
Зайде гра про Бучу. І про наших військових, які намагаються вийти з пекла
Я фанат серії Total War. Друга гра серії називалась Середньовіччя і там було монгольське нашестя, коли в 1240 році з'являлося купа юнітів важкої кінноти на локації біля Києва. Раніше обмежень по часу на бій не було. Локація Києва це вузький міст через Дніпро, на який я поставив різних копійників, а на березі лучників, що обстрілювали монгольську кінноту. Бій почався в 22.00 продовжувався всю ніч і в 7.00 останього монгола було вбито. Залишилось кілька юнітів копійників, але перемога була досягнена
Якщо всі ігрові компанії вийдуть з ринку Росії це тільки + для світу (але мені здається не в тому що бажання, а робота ФСБ над компаніями гроші дають за те, щоб не виходили з ринку Росії і т.д.) Треба дивитися не в бажання а в політиці - і робота спецслужб
👍
Пан Волочай мав на увазі War Thunder, а не Warface. Warface був розроблений українською студією.
Було ще comand & conquer, забув версію там де бу Юрій, як головний антагоніст.
55:00 недавно бачив серіал "Зло". Там по сюжету ман'як додався в дитячу онлайн гру і роблячи вигляд, що він маленька дівчинка, підначував своїх жертв, щоб вони щось робили зі своїми батьками, наприклад, отруїли.
Пане Вілат, треба було їй показати як пушать мід в доті 7.62 в варкрафті 😁
Вілата гучніше! 📢
Ostriv - бімба. помедитуйте просто. воно 50 чи 200грн коштує, але мало б 500+, якісно, хоч не завершено. просто кайф!
Вілат легенда 🫡
Вілат топ!
ARTSTYYYYYYYLE
А можна, замість боротьби з вітряками, спонукнути тіж Майкрософт додати український регіон на Xbox та використовувати регіональні ціни в Steam? Якщо вже пан Віталій так налаштований «впливати» на міжнародні геймдев компанії.
І неочікувано, щоб побороти «Маша і Ведмідь», треба робити свого «Пес Патрон».
Загалом, інтерв'ю не сподобалось.
6:47 і це виграшна тактика, працювати не на внутр., а на міжнародного покупця
Warface розробляли українські розробники, здається з Дніпра. Але видавець та замовники то відома всім майл@сру... Але десь в 21-му році вони відмовилися від підтримки своєї гри через ставлення видавця до них. А далі вже хтось інший його підтримує, мені навіть не цікаво хто.
Чому мінкульт тратить шаленімкошти на різне лайно, а до ування та розвиток Українського Озвучення Немає.
Чому відьмак та сотні інших говорить росіянською а Українською Ні?
Чому В Мінкульті ніхто нічогоне думає про культуру, і їхня культура закінчується на лайні як Свати..
Бо на кіно можно попиляти гроші, бо простійше зробити шароварний продукт, що окупиться, з іграми там сраку підняти потрібно, розібратися, складно
@@Hexodragon Важлива річ що нема запиту громади, якби шеймеримпостійномце згадували шпикалимв сраку саме конкретно Мін Культури, а потрібно саме цих малоросів та обіжраних чиновників що до крісел приросли шпикати, а не скажімо розробників, то результат би був, люди не розуміють що треба вимагати роботи в цьому напрямку від Мінкульту.
були певні неточності з боку Віталія, але відео хороше та пізнавальне. на вподобайку цілком заслуговує
41:27 хтось може підказати як називається ця гра, чи це не доречно? Сталкер мені нажаль ніколи не подобався але наприклад Long dark граю на українській (текстовій). Доречі "Sand" нова крута гра від українських розробників!
А чого v1lat згадав якихось "Сватів", якщо в нас (не)помилково українська 4A Games зробила 3 гри про нєтакіх сасіян по франшизі "Metro 2033", за мотивами книжної серії Глуховського та ремастери цих частин? Це от найбільший прикол, про котрий або мовчать усі, або вкраїнчики ідеалізують цей симулятор нєтакова сасіяніна Артьома і в одному DLC/доповненні американця дружнього до хароших нєтакіх хрюцкіх...=D
Ахах, саме так я й думав. Втім не зіграти не можу, грати в московському метро з українською озвучкою це інший рівень задоволення. Втім це для українців тільки діє а так то 4a дійсно викликають купу питань навіть у 3 частині немає України і очевидно питань купа, вже давно можна було зробити гру про Україну якраз є місце для уяви і відкритого світу, все ж не в'яжеться вільний світ і радіоактивна москва, центр ядерних ударів, а от в Україні (в серії) книг згадували про Україну і живих хоч і не дуже детально, але це можна було зробити було де розгулятись уяві й що зробити, але ні, ми гуляємо по раптово очищених просторах рашки.
@@denkoro8623 Та Прохоров бажав робити продовження ТЧ якраз у київському метро й були злиті навіть колись доробки по локаціям, частина з котрих й перейшла в Metro 2033. Тут не тільки до Прохорова питання, але й до суспільства. У сенсі чому досі романтизується ця франшиза, якщо люди надурюючи себе просто вживаються в роль сасіяніна й рятують нетаких сасіян.
Поміркуй. Тому що є ігри що розраховані на якийсь регіон: сталкер, метро, атомік може ще щось є - то виключно по псевдоностальгії за совком. В жодну з цих ігор не грав але в жодної нема наративу що українці погані чи росіяни богоподобні. То виключно про псевдоностальгію. Таку гру набагато простіше продати, а ігрі то перш за все коммерція. Подивися як розробники міняють свій сюжет чисто заради активів блек рок.
5:00 я пам'ятаю наче був скандал, що росіян поганими зробили в Call of Duty.
Нажаль теза про Наві не є повністю правдою. Гравці Наві не згадують про війну, не відмовляються тиснути руки росіянам. І це сумно. Так був у них sdy але це не про Наві, а про позицію самого гравця
А цивілізація мій особистий біль. Дуже люблю цю гру, 5 найкраща, але там та довбана катька за російську ЦИВІЛІЗАЦІЮ, і Київ (одне місто, одне місто Київ) за всю Україну, яким не можна грати, яке просто є в грі, типу, і на тому дякую🥴
Щодо Сталкера це була деяка гіперболізація, але вона справді непогано продається і чудово себе чухає без російського ринку, найкраще продавшись в Штатах
1.5млн копій
@alfalcon9090 Не найочікуваніша гра десятиліття і не найуспішніша гра року. Хоча таки одна з найочікуваніших, та і досить успішна. Ну і не краща - з її оцінкою. Все ж, деяке перебільшення
Багато тексту ...не читав.
Про російський вплив, російських розробників та українізацію, українські ігри та розробників я б краще поспілкувався з олд боєм. Вважаю він більше б цікавого розповів.
Він лише на словах old
3:45 от мене смішить, коли люди, говорячи про "велику аудиторію" мають на увазі росіян. Справді велика аудиторія це Індонезія чи КНР чи Індія, але ні китайського ні індійського а тим паче індонезійського спецназу як крутих ну ніде я небачила, взагалі.
5:24 Freedom Fighters - гра про поганих узьких)
Віталій забув про Нінтендо)
Краще б Вілат розповів, чого він на Мегафон-фесте сидів і гигикав з жартів орків про те, що "Рассія всегда получаєт то, что хочет, напрімєр Донбас". А то він походу в себе в голові переміг рсн, та ще й іншин транслює ці брєдні, хоча вони досі спокійно грають у всіх топових кіберспортивних дисциплінах+ займаються організацією турнірів майже половини з них, та ще й в стімі по продажам та об'єму клієнтної бази досі у топ-5 спокійно, при тому що в них половини ігор не продаються.
В сенсі не було «поганих рускіх» раніше в іграх !?!?
А ви точно шарите за ігри?😂
Одразу на думку прийшла гра Call of Duty Modern Warfare вся лінійка.
Цікава розповідь. Є над чим подумати
Ми в чятіке одной онлайн ігри переписуємось про російкі позиції, хрен хто провірить де шо і кому ми шо доповіли
Хрюкнув коли Віталій згадав серіал Свати
На початку повномаштабки полізла перевіряти свої ішри на телефоні, ті що знайшла що вони російські повидаляла. Але ти ще спробуй зрозумій що це руснява компанія вони там зареєстровані на Кіпрі чи ще щось🤷
піпец, шо за брєд, Вілат хоче висосати проблему з того, що в іграх були/є персонажі в контексті россійської культури по типу Зорі із Овервотча?)
ну тааак, це ж так дииивно що розробники не ігнорували багатомільйонну аудиторію....) крінж
Ігри де росіяни були поганцями їх не мало, про фільми взагалі мовчу - дохрєна. Так шо тут тоже фейл от Вілата... тупо підрубив популіста.
Страждаєте на меншовартість? не страждайте - позбуваєтеся
@@listoopad та ні, страждаю реалізмом, нажаль невиліковне(
🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Знову вигадка. В S.T.A.L.K.E.R. 2 російська повна локалізація анонсувалася на початку.
Потім прибрали після повномасштабки лише озвучку. Інтерфейс та субтитри залишили російські.
Знову якась брехня від гостя. В грі, на щастя, змінилися акценти й додали більше укр.культури.
Музика українська в грі з'явилася якраз й написи стали укр.мовою. Й Ріхтер заспівав солов'їною.
У мене іноді таке враження, що держава просто морозиться від відеоігор. Наче їх не існує. Це дуже убого. Навіть рашка проводить ігрові конференції та виставки на державному рівні
хотів заснувати майнкампф, але назва була вже зайнята