Ten przepis to po prostu mistrzostwo świata! Piekę ciasta, chleby od wielu lat, ale takich bagietek do tej pory nie robiłam. Dwa tygodnie temu upiekłam je - pyszne! Szczególnie cieszę się, że zdradza Pan wiele tajemnych informacji, niedostępnych dla laików - metoda składania bagietek jest jedną z nich. Do tej pory moje bagietki tylko smakowały, a teraz - dzięki temu filmikowi - smakują i wyglądają. Muszę tylko potrenować nacięcia, nie wyszły tak ładne jak u Pana, ale to tylko zachęta dla mnie do ponownego upieczenia. Chcę tylko jeszcze dodać, że oczywiście najlepsze są na gorąco, ale zabrałam je jako prowiant i po długim spacerze brzegiem morza smakowały wyśmienicie, mimo że już wystygły. Aha, dwie z bagietek niechcący przy krojeniu 'przepiłowałam' do końca - ser je jednak skleił i nawet nie dało się zauważyć, że zdarzyła mi się taka mała wpadka. Dziekuję za przepis!
Witam Panie Tomaszu, serdecznie dziękuję zarówno za ten przepis, jak i na ciasto pszenne. Bagietki są ZNAKOMITE, a ciasto robiłam pierwszy raz w życiu. Ciasto wyszło miękkie i sprężyste w środku idealnie słone, skórka cienka i krucha. Mój chłopak wciągnął od razu dwie 25 centymetrowe bagietki, ja już jedną zjadłam, a były w sumie 4, więc jutro czeka mnie pieczenie na sylwestra kolejnej porcji, bo ma być ona dodatkiem do zupy-kremu z pomidorów. dzięki serdecznie po raz drugi! :)
Ma Pan racje to nie jest to co ze sklepu samemu robione jest pychota i wiem co mam w srodku i z czgo jest robione Jutro bede piekla dziekuje za przepis
Witam Panie Tomku, mam ogromną prośbę, o publikacje wypieku chlebów żytnich i razowych, "słowiańskich", ciabatty, oczywiście inne również mile widziane :) , tego najbardziej mi brakuje, pozostałe chleby z Pańskich przepisów wypiekają się wprost znakomicie. Dziękuję i pozdrawiam.
Tomku....bagietki - rewelacja: puszyste, chrupiące i czosnkiem pachnące. Chciałam zjeść jedną lecz się pomyliłam bo wszystkie trzy ze smakiem wtranżoliłam :-)
Wczoraj piekłam bagietki. Wyszły puszyste i chrupiące. Pyszne! Zmodyfikowałm tylko dodatki do masła, bo nie przepadam za zbyt intensywnym smakiem czosnku.
robiłem tylko raz takie bagietki i to jeszcze z gotowych w sklepie, i wydaje mi się, że samo masło + czosnek + zioła nie wystarczą, trzeba dosypać szczyptę soli :) ale to już jak kto lubi. ja jak zrobiłem bez soli to takie bez smaku mi się wydawały.
Zrobiłem te bułeczki. Tyle ,że zrobiłem bagietki mniejsze o połowę , 8 sztuk mi wyszło. Gdy upiekłem je w 3/4 to były już bardzo zrumienione a spód delikatnie. Nie dopiekałem ich , posmarowałem masełkiem czosnkowym i wyszły bardzo smaczne :)
Tomku, przepis super! Wyprobuje w najblizszym czasie bo uwielbiam bagietki czosnkowe, tylko jak dotad kupowane w sklepie. A tak przy okazji, masz przepis na babke ziemniaczana? Pozdrawiam :)
W smaku super, po odpieczeniu były chrupiące, ale były dość małe, bo ciasto mi nie wyrosło :( Robi Pan bagietki i bułki z już wyrośniętego ciasta, czy formuje je Pan kilka minut po zagnieceniu ciasta? I czy bagietki mają nie być przykryte, kiedy rosną? Bo moje mimo spryskania ich wodą trochę się zeschły i nie bardzo chciały wyrastać.
Nie ma problemu tylko proszę o więcej szczegółów odnośnie tego ciasta bo znam kilka i nie wiem o jakie chodzi. Dla mnie najbardziej znanym jest zwiebelkuchen w Niemczech zna je każdy ale swego czasu w Polsce przyrządzałem tak zwane cebularze na cieście pszennym. Pozdrawiam
Tomasz Klimczak wlasnie chodzilo mi o zwiebelkuchen,u mnie sie nazywa tarte oignon a w tlumaczeniu na polski ciasto cebulowe , zas cebularza nie znam i chetnie bym poznal :)
Panie Tomku przy pieczeniu używa Pan grzania góra-dół,czy tylko góra?(nie chodzi mi tylko o ten konkretny przepis),dzisiaj próbowałem piec chleb (niestety nie z Pana przepisu),użyłem tylko grzania góra(nie mam góra-dół) i chleb mi się nie dopiekł od spodu,jeżeli w przepisie mam np 220 stopni i 50 min a chciałbym użyć termoobiegu o ile musiałbym zmniejszyć(tak orientacyjnie) temperaturę i czas pieczenia,bo mój piekarnik doprowadza mnie do szewskiej pasji,piecze bardzo nierówno przy grzaniu ustawionym na górę,najlepiej wychodzi mu właśnie pieczenie na termoobiegu.Pozdrawiam.
Przy termoobiegu trzeba zawsze dać 10-20 stopni mniej a czas ten sam ja używam zawsze góra dół ale jeżeli ktoś nie może to na termoobiegu też nie jest tragicznie tylko trzeba wyczuć i nauczyć się pod piekarnik. W momencie kiedy ustawimy 200 na termoobieg i tak musimy pilnować w razie czego zawsze można jeszcze zmniejszyć do 180 i chlebek musi się udać. Pozdrawiam
czy zamiast nożyka do tapet można użyć żyletki w przyszłości ,dziś robiłam i okazało się że noże mam za tępe a bakietki są rewelacyjne gratuluje pomysłu
Jak rozróżnić bagietki czosnkowe od bagietek ziołowych po upieczeniu? Moja kobieta popełniła błąd i pocięła je na małe kawałki pomieszała i teraz nie wiadomo które są które. Na węch też nie da się ich odróżnić
Będziemy potrzebowali 'ciasta', nie 'ciasto' pszenne... Polska trudna jenzyk ;P Ale przepis na ciasto pszenne super - 20 bułek wyszło jak z bajki - dzięki:)
***** masz rację, ale w tym konkretnym zastosowaniu mylenie biernika i dopełniacza jest dość powszechne. Sama zasada mówiąca o użyciu dopełniacza wyjaśniana na kilka różnych sposobów a wyjątków jest mnóstwo więc bardzo bym się nie czepiał :] Ciekawy link łącznie z dodatkowym wyjaśnieniem w jednym z komentarzy www.jezykowedylematy.pl/2012/08/pije-kawe-ale-szukam-kawy-dlaczego-rozne-przypadki/ Pozdr.
Maciej Barc Dziękuję za odpowiedź. Masz rację, że niekiedy pewne poprawki wydają się zbędne, np. w przypadku całości rzeczonego ciasta a nie jego części, w końcu język dąży do uproszczenia się w ramach ekonomiki wysiłku i jest żywym tworem, ale np. próbując czegoś, nie próbujemy tak naprawdę coś, nie próbujemy zupę* a zupy, nie kupujemy szczotkę* a szczotki (z 'nie' stosuje się inny przypadek, co zwłaszcza w mazowieckim przestaje grać jakąkolwiek rolę niestety - nowomowa rulez). Pewne przypadki mają proaktywne konotacje, inne sugerują nieuczestniczenie, itp. Jeśli więc szukamy szczotkę* i nie widzimy w tym błąd*, to można pomyśleć, że tej szczotce czy zupie dzieje się w życiu coś paskudnego. ;) Pominąć nie sposób tematu zmiękczeń i sytuacji, gdy zamiast 'sałata' jest ów produkt oznaczony w sklepie jako 'sałatka'(!), której próżno szukać na ladzie, a 'grosik' to już za mało - ostatnio pojawiły się grosiczki. Jestem za zwracaniem uwagi na pewne rzeczy, by wzrosła świadomość przynajmniej tych, którzy przedstawiają język szerszej publice - młodzież się uczy przykładem. Od myśli do czynu, a my jeszcze, jako dziadkowie, być może dogadamy się z wnuczkami. Obecnie widzę, że to może być duży problem - niektórych wypowiedzi z yt lub tv już nie da się słuchać, nawet ciężko zrozumieć ich części. P.S. Jestem za aktualizacją pisowni, jednak nisze znaczeniowe są bardzo użyteczne i przypadki bym zachował.
Fajne blachy :) Mogę się zapytać o wymiary i nazwę producenta? Choruję na coś "bez rantowego" ale na moim końcu świata niewiele mam do wyboru niestety.
Tomasz Klimczak Śliczne dzięki za odpowiedź ;) Jakieś ERNESTO pojawiają się w LIDL'u ale nie widziałem takich "plaskaczy". Cóż, sezon polowań rozpoczęty :o)
Tomku, czemu moje wypieki są z wierzchu blade a pod spodem normalnie zarumienione? Posiadam stary piekarnik gazowy i wypiekam ze 20 minut w ok 200st. W smaku dobre.
No nie moge patrzeć jak to ciasto na filmie pieknie wyszło mi coś nie pykło zmieszałem wszystko jak na poprzednim filmiku odstawiłem i ciasto wyszło troche zbite i mało elastyczne nie chce się tak fajnie formować ani kleić choć ciasto bylo moim zdaniem wystarczająco wilgotne to nie wyszło dobre, nie mam pojęcia co robie źle..
Żebym mógł w 100% odpowiedzieć na pytanie musiał bym oczywiście ciasto widzieć i pomacać. Ale jeżeli ciasto było zbite a nie było za sztywne to znaczy że za mało odpoczęło lub było za krótko wyrabiane. To są najczęstsze przyczyny braku elastyczności ale tak jak wspomniałem na początku trudno mi odpowiedzieć z 100% pewnością. Najważniejsze to się nie poddawać nie powodzenie jest motywacją do dalszego działania a trening czyni mistrza. Proszę następnym razem troszkę luźniejsze ciasto zrobić dłużej wyrabiać i dać odpocząć w ciepłym miejscu. Powodzenia i pozdrawiam
Tomasz Klimczak Generalnie to później coś udało mi się uformować i nawet po wypieczeniu wyszły dobre miekkie w srodku, skórka chrupiąca lecz nie twarda, nawet zadowolony byłem jak w piekarniku rosły lecz wydaje mi się, że moje doświadczenie jest zbyt małe może kilkadziesiąt razy robiłem ciasto i to do pizzy, to było moim pierwszym, postanowiłem się za nie zabrać ponieważ jednej nocy miałem smaka na takie bagietki, to myślę sobie kupie bagietke zrobie masełko i bedzie dobrze, ale natknąłem się na ten filmik i pomyślałem, ze takie będą mnie bardziej satysfakcjonowały, dziękuje i pozdrawiam :)
Szkoda, że nie pokazuje pan wszystkiego od początku włącznie z robieniem ciasta. Gdyby Pan tak nie trzepał tym słoikiem, a pokazał nazwę tej przyprawy, to byśmy wiedzieli jaką kupić. Szkoda. Pozdrawiam. 🤨🤔
Ten przepis to po prostu mistrzostwo świata! Piekę ciasta, chleby od wielu lat, ale takich bagietek do tej pory nie robiłam. Dwa tygodnie temu upiekłam je - pyszne! Szczególnie cieszę się, że zdradza Pan wiele tajemnych informacji, niedostępnych dla laików - metoda składania bagietek jest jedną z nich. Do tej pory moje bagietki tylko smakowały, a teraz - dzięki temu filmikowi - smakują i wyglądają. Muszę tylko potrenować nacięcia, nie wyszły tak ładne jak u Pana, ale to tylko zachęta dla mnie do ponownego upieczenia. Chcę tylko jeszcze dodać, że oczywiście najlepsze są na gorąco, ale zabrałam je jako prowiant i po długim spacerze brzegiem morza smakowały wyśmienicie, mimo że już wystygły. Aha, dwie z bagietek niechcący przy krojeniu 'przepiłowałam' do końca - ser je jednak skleił i nawet nie dało się zauważyć, że zdarzyła mi się taka mała wpadka. Dziekuję za przepis!
Cieszę się że przepis się przydał. Pozdrawiam
Witam Panie Tomaszu,
serdecznie dziękuję zarówno za ten przepis, jak i na ciasto pszenne. Bagietki są ZNAKOMITE, a ciasto robiłam pierwszy raz w życiu.
Ciasto wyszło miękkie i sprężyste w środku idealnie słone, skórka cienka i krucha. Mój chłopak wciągnął od razu dwie 25 centymetrowe bagietki, ja już jedną zjadłam, a były w sumie 4, więc jutro czeka mnie pieczenie na sylwestra kolejnej porcji, bo ma być ona dodatkiem do zupy-kremu z pomidorów.
dzięki serdecznie po raz drugi! :)
Piękne i na pewno pyszne. Panie Tomaszu, jest pan naprawdę dobrym nauczycielem.
Ja bardzo Ci dziękuję jest pan dobrym człowiekiem
Właśnie mi wyrastają bagietki.Dzieci czekają na nie.Jeszcze chaleczka dziś .Dziękuję za przepis.Prosimy o więcej takich super przepisów.
Jej no Bomba! Nie ma co bagietki z lidla nigdy mnie nie obrzydły, aż do teraz! :D Wszedzie szukałem przepisu a tu pyk! jak na blache ;D Subek leci ;)
Robilam, polecam, mega pycha, zreszta jak wszystkie Pana przepisy😘😘😘😘👍😀
Mój mąż zrobił i są mega pyszne 🤤 Polecam ❤️
Witam mało komentuje bo przepisy są wspaniale pozdrawiam Pana
Bardzo dobre domowe 🏠 pańskie bagietki czosnkowo ziołowo serowe ☺ Mniam Mniam ☺
super wlasnie zaczalem robic zakwas i mam zamiar za tydzien zrobic moje pierwsze w zyciu bagietki na zakwasie.
Super, profeska. Dziękuję za przepis.
Całkiem fajny przepis. Wypróbowałam👍Bagietki do domowych hot dogów wyszły rewelacyjne...
Ma Pan racje to nie jest to co ze sklepu samemu robione jest pychota i wiem co mam w srodku i z czgo jest robione Jutro bede piekla dziekuje za przepis
kocham ten kanał !!!
napewno ten przepis wypróbuje ;p ostatnio robiłem pana bułeczki pszenne ze słonecznikiem i były zajebiste !
Super najbardziej cieszy mnie jak komuś przepis się przyda. Pozdrawiam
Właśnie oglądam narobiłeś mi smaka i .... idę robić.
No i właśnie to jest celem robienia tych filmów zmotywowanie ludzi do działania:) Pozdrawiam i trzymam kciuki
Tomasz Klimczak Tez wlasnie ogladam narobilem sobie smaka i...pierdole nie robie, ide kupic do biedronki szybciej bedzie
;D
Super :) bagietki pieke prawie co trzeci dzien a z czosnkiem jeszcze nie pieklam :) koniecznie musze przetestowac :) dziekuje i serdecznie pozdrawiam!
Polecam na prawdę warto. Pozdrawiam
Prosta rzecz, a cieszy :D Gratuluję pomysłu i realizacji :)
Dziękuje. Pozdrawiam
dziękuje bardzo za przepis. Ciasto wyszło mi trochę za suche ale i tak bagietki wyszły bardzo dobre! na pewno nie raz je zrobie! :)
Witam Panie Tomku, mam ogromną prośbę, o publikacje wypieku chlebów żytnich i razowych, "słowiańskich", ciabatty, oczywiście inne również mile widziane :) , tego najbardziej mi brakuje, pozostałe chleby z Pańskich przepisów wypiekają się wprost znakomicie. Dziękuję i pozdrawiam.
Witam postaram się zamieścić jak najwięcej przepisów dotyczących chlebów oczywiście trochę to potrwa. Pozdrawiam
Dzięki za przepis bo właśnie miałam zrobić coś extra dla mojego męża żarłoczka a mnie samej też już leci ślinka....pozdrawiam
Tomku....bagietki - rewelacja: puszyste, chrupiące i czosnkiem pachnące. Chciałam zjeść jedną lecz się pomyliłam bo wszystkie trzy ze smakiem wtranżoliłam :-)
Zdzislaw Kusaj Super dziękuje. Pozdrawiam
Idealne do grilla , pan to jest zdolniacha:)
Dzięki pozdrawiam
Piękne , będę próbować zrobić
Przepis mega :) wcinam aż uszy się trzęsą :D
Wczoraj piekłam bagietki. Wyszły puszyste i chrupiące. Pyszne! Zmodyfikowałm tylko dodatki do masła, bo nie przepadam za zbyt intensywnym smakiem czosnku.
Cieszę się że przepis się przydał. Pozdrawiam
robiłem tylko raz takie bagietki i to jeszcze z gotowych w sklepie, i wydaje mi się, że samo masło + czosnek + zioła nie wystarczą, trzeba dosypać szczyptę soli :) ale to już jak kto lubi. ja jak zrobiłem bez soli to takie bez smaku mi się wydawały.
Często robię rodzince z tego przepisu bo są pyszne :) Pozdrawiam
super ci to wychodzi
Zrobilam!!!! Rewelacyjne!!!!!!!
Ciekawy przepis, czy można upiec bez tej trującej folji?
Zrobiłem te bułeczki. Tyle ,że zrobiłem bagietki mniejsze o połowę , 8 sztuk mi wyszło. Gdy upiekłem je w 3/4 to były już bardzo zrumienione a spód delikatnie. Nie dopiekałem ich , posmarowałem masełkiem czosnkowym i wyszły bardzo smaczne :)
Cześć. Możesz pokazać jak zrobić Takie bagietki na grillu z mięsem mielonym ?
W ilu stopniach pieczenie ma być i ile min?
pieczemy w foli czy bez ??
/proszę o adres - jade na grilla do Pana - i nic mnie to nie interesuje - ja jade
Dziś u mnie grilla nie będzie bo cały czas pada :(
:)
Tomasz Klimczak to nie musi byc dzisiaj - na nastepnego grilla przyjezdzam:)))
Tomku, przepis super! Wyprobuje w najblizszym czasie bo uwielbiam bagietki czosnkowe, tylko jak dotad kupowane w sklepie.
A tak przy okazji, masz przepis na babke ziemniaczana? Pozdrawiam :)
Są super ....pychota
W smaku super, po odpieczeniu były chrupiące, ale były dość małe, bo ciasto mi nie wyrosło :(
Robi Pan bagietki i bułki z już wyrośniętego ciasta, czy formuje je Pan kilka minut po zagnieceniu ciasta?
I czy bagietki mają nie być przykryte, kiedy rosną? Bo moje mimo spryskania ich wodą trochę się zeschły i nie bardzo chciały wyrastać.
Witam! Jaki jest przelicznik drożdży na zakwas? Chodzi mi żeby zastąpić drożdże zakwasem bo nie chcę używać drożdży?
super!!!
Dzięki. Pozdrawiam
Panie Tomku , a tak moze przepisik na ciasto cebulowe ?
Nie ma problemu tylko proszę o więcej szczegółów odnośnie tego ciasta bo znam kilka i nie wiem o jakie chodzi. Dla mnie najbardziej znanym jest zwiebelkuchen w Niemczech zna je każdy ale swego czasu w Polsce przyrządzałem tak zwane cebularze na cieście pszennym. Pozdrawiam
Tomasz Klimczak wlasnie chodzilo mi o zwiebelkuchen,u mnie sie nazywa tarte oignon a w tlumaczeniu na polski ciasto cebulowe , zas cebularza nie znam i chetnie bym poznal :)
Panie Tomku przy pieczeniu używa Pan grzania góra-dół,czy tylko góra?(nie chodzi mi tylko o ten konkretny przepis),dzisiaj próbowałem piec chleb (niestety nie z Pana przepisu),użyłem tylko grzania góra(nie mam góra-dół) i chleb mi się nie dopiekł od spodu,jeżeli w przepisie mam np 220 stopni i 50 min a chciałbym użyć termoobiegu o ile musiałbym zmniejszyć(tak orientacyjnie) temperaturę i czas pieczenia,bo mój piekarnik doprowadza mnie do szewskiej pasji,piecze bardzo nierówno przy grzaniu ustawionym na górę,najlepiej wychodzi mu właśnie pieczenie na termoobiegu.Pozdrawiam.
Przy termoobiegu trzeba zawsze dać 10-20 stopni mniej a czas ten sam ja używam zawsze góra dół ale jeżeli ktoś nie może to na termoobiegu też nie jest tragicznie tylko trzeba wyczuć i nauczyć się pod piekarnik. W momencie kiedy ustawimy 200 na termoobieg i tak musimy pilnować w razie czego zawsze można jeszcze zmniejszyć do 180 i chlebek musi się udać. Pozdrawiam
Tomasz Klimczak Dziękuje za szybką odpowiedż.Pozdrawiam.
czy zamiast nożyka do tapet można użyć żyletki w przyszłości ,dziś robiłam i okazało się że noże mam za tępe a bakietki są rewelacyjne gratuluje pomysłu
Można użyć wszystkiego co ostre. Pozdrawiam cieplutko
Jak rozróżnić bagietki czosnkowe od bagietek ziołowych po upieczeniu? Moja kobieta popełniła błąd i pocięła je na małe kawałki pomieszała i teraz nie wiadomo które są które. Na węch też nie da się ich odróżnić
Będziemy potrzebowali 'ciasta', nie 'ciasto' pszenne...
Polska trudna jenzyk ;P
Ale przepis na ciasto pszenne super - 20 bułek wyszło jak z bajki - dzięki:)
***** masz rację, ale w tym konkretnym zastosowaniu mylenie biernika i dopełniacza jest dość powszechne. Sama zasada mówiąca o użyciu dopełniacza wyjaśniana na kilka różnych sposobów a wyjątków jest mnóstwo więc bardzo bym się nie czepiał :]
Ciekawy link łącznie z dodatkowym wyjaśnieniem w jednym z komentarzy www.jezykowedylematy.pl/2012/08/pije-kawe-ale-szukam-kawy-dlaczego-rozne-przypadki/
Pozdr.
Maciej Barc Dziękuję za odpowiedź. Masz rację, że niekiedy pewne poprawki wydają się zbędne, np. w przypadku całości rzeczonego ciasta a nie jego części, w końcu język dąży do uproszczenia się w ramach ekonomiki wysiłku i jest żywym tworem, ale np. próbując czegoś, nie próbujemy tak naprawdę coś, nie próbujemy zupę* a zupy, nie kupujemy szczotkę* a szczotki (z 'nie' stosuje się inny przypadek, co zwłaszcza w mazowieckim przestaje grać jakąkolwiek rolę niestety - nowomowa rulez). Pewne przypadki mają proaktywne konotacje, inne sugerują nieuczestniczenie, itp. Jeśli więc szukamy szczotkę* i nie widzimy w tym błąd*, to można pomyśleć, że tej szczotce czy zupie dzieje się w życiu coś paskudnego. ;)
Pominąć nie sposób tematu zmiękczeń i sytuacji, gdy zamiast 'sałata' jest ów produkt oznaczony w sklepie jako 'sałatka'(!), której próżno szukać na ladzie, a 'grosik' to już za mało - ostatnio pojawiły się grosiczki.
Jestem za zwracaniem uwagi na pewne rzeczy, by wzrosła świadomość przynajmniej tych, którzy przedstawiają język szerszej publice - młodzież się uczy przykładem. Od myśli do czynu, a my jeszcze, jako dziadkowie, być może dogadamy się z wnuczkami. Obecnie widzę, że to może być duży problem - niektórych wypowiedzi z yt lub tv już nie da się słuchać, nawet ciężko zrozumieć ich części.
P.S.
Jestem za aktualizacją pisowni, jednak nisze znaczeniowe są bardzo użyteczne i przypadki bym zachował.
czy mozna te bagietki zamrozic i pozniej odpiekac?
Oczywiście można mrozić bez problemu. Pozdrawiam
Tomasz Klimczak dzieki, sprobuje je zrobic, bardzo fajny kanal szczegolnie wartosciowy dla beztalenci kulinarnych jak ja :)
w De czy w UK mieszkasz,
Fajne blachy :)
Mogę się zapytać o wymiary i nazwę producenta?
Choruję na coś "bez rantowego" ale na moim końcu świata niewiele mam do wyboru niestety.
Witam blachy kupiłem razem z kamieniem do pizzy były w komplecie. Wymiary to 30x40 producent ERNESTO. Pozdrawiam
Tomasz Klimczak
Śliczne dzięki za odpowiedź ;)
Jakieś ERNESTO pojawiają się w LIDL'u ale nie widziałem takich "plaskaczy". Cóż, sezon polowań rozpoczęty :o)
dzikielias
skąd jesteś
Tomku, czemu moje wypieki są z wierzchu blade a pod spodem normalnie zarumienione? Posiadam stary piekarnik gazowy i wypiekam ze 20 minut w ok 200st. W smaku dobre.
Tomek Thomas h und ich bin mir aber auch nicht in die meisten der Stadt sondern ich möchte mich bei
Tomaszu jesteś chyba z zawodu wyuczonym piekarzem
Ma p.ladne dłonie
yamii :)
No nie moge patrzeć jak to ciasto na filmie pieknie wyszło mi coś nie pykło zmieszałem wszystko jak na poprzednim filmiku odstawiłem i ciasto wyszło troche zbite i mało elastyczne nie chce się tak fajnie formować ani kleić choć ciasto bylo moim zdaniem wystarczająco wilgotne to nie wyszło dobre, nie mam pojęcia co robie źle..
Żebym mógł w 100% odpowiedzieć na pytanie musiał bym oczywiście ciasto widzieć i pomacać. Ale jeżeli ciasto było zbite a nie było za sztywne to znaczy że za mało odpoczęło lub było za krótko wyrabiane. To są najczęstsze przyczyny braku elastyczności ale tak jak wspomniałem na początku trudno mi odpowiedzieć z 100% pewnością. Najważniejsze to się nie poddawać nie powodzenie jest motywacją do dalszego działania a trening czyni mistrza. Proszę następnym razem troszkę luźniejsze ciasto zrobić dłużej wyrabiać i dać odpocząć w ciepłym miejscu. Powodzenia i pozdrawiam
Tomasz Klimczak Generalnie to później coś udało mi się uformować i nawet po wypieczeniu wyszły dobre miekkie w srodku, skórka chrupiąca lecz nie twarda, nawet zadowolony byłem jak w piekarniku rosły lecz wydaje mi się, że moje doświadczenie jest zbyt małe może kilkadziesiąt razy robiłem ciasto i to do pizzy, to było moim pierwszym, postanowiłem się za nie zabrać ponieważ jednej nocy miałem smaka na takie bagietki, to myślę sobie kupie bagietke zrobie masełko i bedzie dobrze, ale natknąłem się na ten filmik i pomyślałem, ze takie będą mnie bardziej satysfakcjonowały, dziękuje i pozdrawiam :)
1
160 gramów-
taka mała poprawka.
Ja kiedyś jadłem bułkę z cząskiem ale to co jadłem to byś się zezygal serio nie jec tego
odpiekam , kulam nie idzie , zagądnąc - uffff-
Dużo gadania
Szkoda, że nie pokazuje pan wszystkiego od początku włącznie z robieniem ciasta. Gdyby Pan tak nie trzepał tym słoikiem, a pokazał nazwę tej przyprawy, to byśmy wiedzieli jaką kupić. Szkoda. Pozdrawiam. 🤨🤔
Filmik z robieniem ciasta jest w opisie...