Megöl az elektromágneses sugárzás? | 66. rész | Mesterházi Dávid - Apavlog

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 31 гру 2024

КОМЕНТАРІ •

  • @axonemiami
    @axonemiami 3 роки тому +9

    Az egészségügyi határérték amit az nmhh kiszabott az egy dolog. A problémát nem a pillanatnyi és nem is az 1 nap alatti sugárzás mértéke fogja jelenteni, hanem a tartós jelenléte a sugárzásnak és a környezetére gyakorolt későbbi hatása. Az ems sugárzás koránt sem gyakorol semmire sem azonnali és maradandó hatást, de a mhs a röntgen és gammasugrzás (radioaktív sugárzás alap fajtái) viszont igen és azonnali állapotváltozást idéznek elő, főleg adott intenzitás függvényében. Hőmérséklet,páratartalom, légnyomás változást és interferenciás zavarokat egyaránt, azaz míg az Ems sugárzás később gyakorol maradandó élettani hatásokat az emberekre, természetre, általában véve maga a környezetre, addig az általam még említett sugárzások azonnali állapotváltozást és maradandó roncsolást, rosszabb esetben pár perc leforgása alatt visszafordíthatatlan természeti károkat és halált okoznak. Azért szabtak világszerte egészségügyi értékhatárokat ebben a témában, hogy ne keltsenek pánikot az emberek egymás között, sem chernobyl kapcsán, se pedig a környezetünket körűlvevő nagy teljesítményű ipari létesítmények, áramhálózati egységek és berendezések kapcsán, továbbá az egyéb adótornyok, GSM tornyok és mikrohullámú átjátszó és reléállomások kapcsán. Ezeket akármennyire is ártalmatlannak titulálják és bármennyire nem foglalkoznak velük a hétköznapi emberek, attól még sokkal komolyabb veszélyt és élettani hatást jelentenek ránk és a környezetünkre 1 nap leforgása alatt is, mintha oda ülnénk 1 méter távolságra nyitott ajtó mellett egy mikrohullámú sütőhöz. Az a lényeg hogy a mobil és másctelekommunikációs üzletág zavartalanúlműködjön, döljön a pénz a cégeknek, de az hogy egy szabad szemmel nem látható és füllel nem hallható és érzékelhető, káros, gyilkos jelenség állandóan ott van a levegőben, az sem őket, sem mást nem zavar és nem érdekel. Aztán a későbbiekben csodálkozik mindenki, hogy idő előtt kerűl kórházba, szív és érrendszeri, agyi panaszokkal és rosszabb esetben belehal ezekbe. Még mindig szkeptikusan kezeli ezt a kérdéskört az emberiség, mert ami azonnal nem üt agyon, vagy nem vág pofán, vagy nem szúrja ki a szemed, hogy érezd a törődést, az sokmilliárd ember számára nem is létezik ézért fittyet hánynak rá. A cégeknek, vállalatoknak meg nem érdekük a valódi igazság ismertetés, mert akkor bedől az iparág. Ez a mai modern és szép új világ, anomáliája, melybe bele is fog pusztulni az emberiség. A láthatatlan környezetszennyezés históriájába. A természet pedig nemsokára a legvégső csapást fogja adni az emberiségnek, amit aztán már fogsz minden egyes porcikádon érezni, mert olyan rettenetesen fájdalmas és keserves lesz, hogy azt is hamarosan megbánod majd hogy megszülettél.,, ;)

    • @adamkiss7133
      @adamkiss7133 10 місяців тому +1

      Szia
      Épp az elektroszomoggal foglalatoskodok ,én is biztos vagyok benne hogy baromira káros ,és hosszú távon nem fog senki jól járni ezzel.Tudok veled néhány szót váltani?

  • @luxbeci2
    @luxbeci2 8 місяців тому +2

    Sony Vaio laptop sugárzása mérése közben kiakadt a merő műszer 1600 V/m feletti volt ami brutális és a töltő adapternel is kiakadt a műszer a töltő vezetékek esetében is. Pedig ezt 2008 körüli mérték akkor azóta tuti sokkal nagyobb értékeket lehet mérni lapotopoknál főleg gamer gépek esetében ahol a cup ram VGA nagyon brutális fogyasztást produkál és 12-18 magasak magas frekvenciakon ketyegnek. De a telefonok is. Egy Iphone 13-14 Pro max ugyan azt tudja vagy többet is mint egy MacBook air M1

  • @csabilibu
    @csabilibu Рік тому +1

    Jó videó! Érdekes. Aktuális lesz mindig ez a téma. Szóval elkezdek méricskélni én is. Köszi a videót!

  • @jozsefszabadi2677
    @jozsefszabadi2677 Рік тому +1

    Jó estét! Lehetne esetleg kiegészíteni a mérést nagyfeszültségű trafók ,villanyvonat,és villany autóban ,műkődő 5G torony közelében.??? Köszönöm!

    • @DávidMesterházi
      @DávidMesterházi  Рік тому +1

      Szia, ez egy 3 éves videó, azóta nincs nálam a cucc sajnos :(

  • @scrab81
    @scrab81 4 роки тому +4

    Jó lett a video!
    Én is beszereztem egy ilyet tavaly, leginkább az infra fűtőfilm miatt amit padlófűtésre használtam (szőnyeg alatt) eredetileg, mivel 200 feletti V/m értékeket mutatott felette, ezért a gyerek egészsége érdekében inkább átraktam egy olyan falra, amitől általában távolabb tartózkodunk és ritkán.
    Ami számomra még érdekes volt, hogy a 10"-os Chuwi tabletemnél több száz V/m-et mutatott (Pocophone telefon, Lenovo laptop esetén minimális), ezért az ágynál lévő tablet tartómat kétszer olyan messzire helyeztem, hogy az ágynál már 0 legyen az érték.
    Arra jó az eszköz szerintem, hogy ahol alszunk, több órát tartózkodunk ,(rendszerint ez nem a mosógép mellett van) ott nullához közeli értékeket tudjunk kialakítani.
    (Amit én még észrevettem, hogy az eszköz tetején van az érzékelő, tehát azt érdemes az eszközök irányába fordítani amit mérni szeretnénk (ha csak úgy random ágy körül akkor meg én az ágyra tettem az alját, és "félgömbben" körbeforgattam), persze a kamerával ilyen mozgásokat nehezebb lekövetni :) )

    • @DávidMesterházi
      @DávidMesterházi  4 роки тому +1

      igen, a 0 értékek engem is megnyugtattak. Aki fél valamitől vagy gyanúsat mér, annak meg tényleg ott van az NMHH.

    • @jozsefszabadi2677
      @jozsefszabadi2677 Рік тому +1

      Jó estét! Elküldené nekem a pontos nevét a készüléknek , + hol tudom megvenni ? Előre is köszönöm!

  • @vilmosscheda-l9k
    @vilmosscheda-l9k Рік тому +1

    Ez nagyon fura gondolkodás miért hát ha szuper akkor éljél egy áramelosztó állomáson na szia!

  • @ViktorOrban-we9uf
    @ViktorOrban-we9uf 6 місяців тому

    Magyarul nagy több ezer eurós normális elektroszmog műszerrel elindul az ember a 4-5 g tornyok környékén hanyat esik az ember még így is hogy most nem tolják telibe mint a kovid népírtáskor még mielőtt a ruszkik el nem indultak ukrajnába lekapcsolni róluk az energiát

  • @videogyujtemeny
    @videogyujtemeny 4 роки тому +1

    A mágneses sugárzást és a rádió sugárzást meg kell különböztetni, nagyon megkavarja a dolgokat ha ezeket kerverjük. Én mágneses mérésre nem is mentem rá, úgy gondolom a rádió sugárzás magasabb egügyi kockázat, ott fokozott energia átadás van.

  • @mrbrownie1383
    @mrbrownie1383 3 роки тому +2

    Miért mondják azt, hogy a 2,45Ghz veszélyes az emberi szervezetre?

  • @CharlieVarhelyi-dv5tt
    @CharlieVarhelyi-dv5tt 2 місяці тому +1

    Nem fólia sisak kell. Hanem ólom. Az többet véd

  • @ef9276
    @ef9276 4 роки тому

    A 87 és a 28 V/m az a rádiófrekvenciás határértékek, a 3kHz-400 MHz tartományban, a frekvencia növelésével kisebbedő értéket értve. Az, hogy rádiófrekvenciára vonatkoznak, az a bekezdés első mondatában volt.
    50 Hz-re egyébként 5000 V/m ugyanabban a táblázatban.

    • @DávidMesterházi
      @DávidMesterházi  4 роки тому

      ööö... és ebből mi következik? (akkor elmélyedtem a témában, de ehhez kevés vagyok :D )

    • @stupideology
      @stupideology 4 роки тому +4

      @@DávidMesterházi Dévid, ez azt jelenti, hogy ezzel a műszerrel semmit sem tudsz rendesen mérni.Ahogy elnéztem érzékeny ötven hertz en is, és sokkal nagyobb frekvencián is. Kellene a műszer bemenetére egy szűrő, akkor legalább lehetne tudni, milyen frekvencián méred az adott értéket,(lefogadom, hogy a mért érték ráadásul több nagyságrend hibával is terhelt bármely frekvencián) Különféle frekvenciatartományokban más a határérték. Ráadásul a határérték nem jelent semmit , általában a sokszorosának sincs kimutatható élettani hatása. Ez a műszer ezobioökosámánoknak való ijesztgetésre,. Legjobb, ha becsomagolod az alusisakodba, és nem mutogatod. A videóban meg keveredett minden-mindennel. A kommentáradat szinvonalával összhangban. A műszer - ha egyáltalán lehet így hívni- hibája egy dolog, egy másik dolog az, hogy legalább valami fogalmadnak kellene lennie arról, hogy milyen mennyiséget szeretnél megmérni. Egy 9v os elem kapcsai egymástól kb 1 centiméterre vannak, töltött állapotban a rajtuk mérhető feszültség 9 v. Könnyű belátni, hogy ez kb 900V/m nek adódik, mégsem hinném, hogy gondot okoz egy ilyen elem, ha nem nyeled le egyben. Ha pedig MRI vizsgálatra mész, a mágneses mezőerősség a kétmillió mikrotesla körüli, mégsem halsz bele. Az elektromágneses sugárzás (rádióhullám, hősugárzás, fény, röntgen, gamma,ez mind ugyan az, csak frekvenciában térnek el egymástól) nagyon széles spektrum, óriási különbségek vannak az élettani hatásaiban. Azt remélem belátod, hogy a hősugárzás vagy a fény esetében éppen annak hiánya okozhat kellemetlenségeket. Rossz eszközzel, tudás nélkül csupán félre tudod vezetni a nézőidet. Erre meg már ott van egely györgy, és kisfaludy györgy pl. Ők ezt jobban csinálják nálad.

    • @hallernorbi
      @hallernorbi 3 роки тому +1

      @@stupideology "Azt remélem belátod, hogy a hősugárzás vagy a fény esetében éppen (a sugárzás) hiánya okozhat kellemetlenségeket." Tussé :-)

  • @pepyto100
    @pepyto100 4 роки тому +2

    Érdekes lehetne esetleg egy állomás vagy a villamos körüli mérés számai. De lehet csak nekem. :D

    • @scrab81
      @scrab81 4 роки тому +2

      Mondjuk ez leginkább a villamos, troli, metró vezetőket érinti, az utasok jó esetben nem tartózkodnak ott több órán át. De egy elektromos autó, kizárólag elektromos fűtést használó ház/lakás, nagyfeszültség alatti épület, hentes pult, szerverszoba, éttermi konyha is érdekes lehet.

    • @pepyto100
      @pepyto100 4 роки тому +1

      @@scrab81 Minimum 10 órát tartózkodom felsővezeték alatt. Ezért is vagyok kíváncsi 😁

    • @DávidMesterházi
      @DávidMesterházi  4 роки тому +1

      jaja, lehetne még méricskélni, de ha már a mosógéptől kiakadt, nem tudom, mit csinálna a villamoson :D

    • @ef9276
      @ef9276 4 роки тому +1

      Azt írja, aki mérte, hogy a városi villamos vontatásban tipikusan 80 mT alatt marad az indukció. Alállomásban, transzformátorállomásban 4-6-7 mikroT mérhető.

    • @luxbeci2
      @luxbeci2 8 місяців тому

      @@ef9276Ez hány ezer V/m?

  • @dorottyatamasnekecskesdoro3848
    @dorottyatamasnekecskesdoro3848 3 роки тому +1

    Ppanelhaz veszéjesebb. Mert ott több a sugárzás.

  • @videogyujtemeny
    @videogyujtemeny 4 роки тому +4

    Dávid, csak építő jellegű kritikának szánom, ne ugorj a torkomnak, de ez ultralaikus, nagyon félrevezető és megtévesztő videó volt, ennek így semmi értelme.
    Tavaly Chernobil sorozat megnézése után ráparáztam a rádió sugárzásokra és kicsit jobban a mélyére ástam a dolognak.
    Ez nem azt jelenti, hogy én is értenék hozzá de egy kicsit talán közelebb sikerült jutnom a igazsághoz az aggodalmakkal kapcsolatban.
    Amit te mérsz, volt/méter az egy releváns mértékegység ha rádiósugárzást (gsm, 3g, 4g, lte, wifi, bluetooth) akarunk mérni, viszont jóval alacsonyabb a legszigorúbb svájci érték.
    Jó pár napig túrtam a netet és 100milliwatt/m2 határértéket találtam a legszigorúbb egészségügyi határértéknek.
    A 28V/m2 az átszámítva 2W/m2 ami a húszszorosa a legszigorúbb ajánlásnak!
    Vettem én is mérőt, nem 6000 Ft volt hanem 80000Ft és sokkal pontosabban mér 3D axisban és persze eljutottam a saját végső konklúziómra ezzel a sugárzás parával kapcsolatban.
    Ez a komment már így is túl nagy, ha valakit érdekel, egy köv. kommentben elmondom a konklúziómat. :)

    • @DávidMesterházi
      @DávidMesterházi  4 роки тому

      dehogy ugrok a torkodnak. Én arra voltam kíváncsi, mit mér ez az eszköz - és mivel csináltunk már mérést hivatalos műszerrel (abban a videóban egy sugárbiológus is megszólalt), ezért össze tudtam hasonlítani annak az eredményeivel. De természetesen érdekel a konklúziód!

    • @videogyujtemeny
      @videogyujtemeny 4 роки тому +3

      @@DávidMesterházi
      Nem ezt a doksit találtam akkoriban, de ebben is ezeket a számokat találom:
      www.who.int/peh-emf/meetings/day2Varna_Foster.pdf
      Azaz, 0.1watt/m2 a legszigorúbb limit.
      Sok tényező bonyolítja a kérdéskört.
      Nem mindegy, hogy milyen frekin van az a bizonyos sugárzás
      Nem mindegy, hogy mennyi ideig tart a sugárzás
      Nem mindegy, hogy a besugázás milyen közel van emberi szövethez és abból mennyit nyel el maga a szövet.
      stb. stb. felsorolni is sok, rengeteg a kérdés, rengeteg a tényező.
      A téma bonyolult, sok a tanulmány, eltérőek a módszertanok és eltérőek a kutatási pénzek forrásai. Az utóbbi nagyon fontos. Ha egy tanulmányt egy Apple rendel meg (xy fedőcégen keresztül), akkor az kedvezőbb határértékeket fog kihozni, mint egy állami finanszírozás.
      Én azt látom, hogy ahogy egyre több a kütyü úgy görbítik felfele a határértékeket, hogy még épphogy beleférjenek az engedélyeztetésekbe (fcc).
      A súlyos gond ott van, hogy át van tolva a felelősség az össze besugárzást illetően a gyártóról a fogyasztóra.
      A gyártó legyártja az eszközt, ami úgy megy át a méréseken, hogy egymaga nem veszélyes, még ha időnként határértéket többszörösen is meghaladja (pl. iphone leforgalmazz nagyobb adatmennyiséget egy távoli pontra, pl. 4g torony messzebb van mint az optimális távolság, ilyenkor extra energiát kell feccölni az antennába, ezért felmászik a watt per m2.)
      Áttolja a felelősséget a gyártó a fogyasztóra az egyidőben, egy adott környezetben használható eszközök számát illetően. Azaz, megveszed a mobilt, a tabletet, a notebookot, az okosórát, a routert, az okos ezt okos azt és használod ezeket mondjuk egy vasbeton szerkezetes 15m2-es helyiségben.
      Hát ott olyan besugárzás lesz, hogy a fal adja a másikat, szó szerint. Szóródik, összeadódik és megkapod!
      Megoldás?
      Csökkenteni az egy helyiségben koncentrált állandó eszközök számát. Hálóban, gyerekszobában korlátozott használat, alváshoz pedig kitiltva MINDEN sugárzó eszköz.
      Én kimértem mi hálónkat, gyerek szobáját. Ezután felszámoltam az airport express extended hálót, helyette utp switch, drótós lan. Egyedül a gyereknél az apple tv sugároz, amit hiába kapcsolom ki a wifi részét (lan csati van csak rajta), akkor is 80-100mW/m2 -t leadja. Jó messzire elraktam ágyától, amennyire csak tudtam. Az ágynál csak szokásos háttérsugárzás lett így.
      Húúú, k.hosszú sztori. Majd folytatom ha érdekel :D

    • @DávidMesterházi
      @DávidMesterházi  4 роки тому +1

      hát pont ezt mondtam én is, hogy egyrészt sok mindentől függ (távolság, idő stb.), másrészt ez az egész határértékesdi tök bizonytalan

    • @jakabgipsz4788
      @jakabgipsz4788 4 роки тому +1

      @@videogyujtemeny Had védjem meg kicsit a Dávidot. Igaz, hogy amatőr módon állt neki az egésznek, de ha másra nem is jó egy ilyen "műszer", arra jó, hogy a pihenőhely körüli 0 értéket beállíthatod a segítségével. Mivel a modern világunk teljesen elképzelhetetlen az elektromos kütyük nélkül, felesleges kimérni mindent. Viszont pár dologra mégis jó lehet: Ha vásárolni szeretnél valamilyen készüléket, kimérheted vele a kevesebbet "szennyező" tipust. A másik, az előbb említett alvóhely, ahol az életünk nagyon nagy hányadát töltjük és lényeges, hogy legalább a regenerálódás fázisában ne legyünk kitéve semmilyen elektroszmognak. Tehát ezt ezzel is kimérhetjük.
      A határértékekről, élettani hatásokról felesleges a vita, mivel ebben a szakemberek sem biztosak, viszont azt egy ilyen kis kütyüvel is kimérhetsz, ha van a fejed mellett egy éjjeli lámpa, ami "szennyez".
      Dávid! A mikrósütőt és a routert azért nem sikerült kimérned, mert azok működési frekvenciája 4,2 - 5,8 GHz -es tartományú, míg ez a "műszer" maximum méréshatára a frekvenciát illetően 3,5 GHz (forrás Aliexpress :Test Bandwidth: 5Hz-3500MHz)

    • @videogyujtemeny
      @videogyujtemeny 4 роки тому +2

      @@jakabgipsz4788 Egyetertek, nincs vita koztunk, csak a tema sulyossagahoz kepest felszines lett a video, de nem
      akkora baj ez. Azota van mar nagyobb baj is a vilagban.