Прорахунки Гітлера: чому вермахт не захопив Москву? // Історія без міфів

Поділитися
Вставка
 • Опубліковано 11 січ 2022
 • Рекомендуємо подивитися:
  🔸 Перл-Харбор: як "день ганьби" став кроком до Перемоги 👉 ua-cam.com/video/61q07tznYPk/v-deo.html
  🔥 Наш мерч 👉 pCVVmP4jgdfH
  Підтримай нас на Патреоні 💰 www.patreon.com/historyUA
  Наша monoБанка 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
  ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598
  ФБ 👉 Historywitho...
  Instagram 👉 historywith...
  Співпраця 👉 istoriya.bez.mifiv@gmail.com
  У грудні 1941 року німецький бліцкриг на Сході зазнав остаточної невдачі, коли вермахт не взяв Москву. Війна набула тривалого характеру, що грало на користь противників Гітлера - вони володіли значно більшими ресурсами й можливостями. Чому після грандіозних перемог у Білорусі, під Києвом, Вязьмою та Брянськом, після кількамільйонних втрат Червоної Армії німці так і не спромоглися подолати останні кілометри до столиці СРСР? Які стратегічні помилки й прорахунки допустили Гітлер і його найближче оточення? Розповідаємо у свіжому випуску “Історії Без Міфів”.
  “Історія Без Міфів” - це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
  Мета нашого проєкту - спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
  Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14.00 та в суботу "10 запитань історику" о 12.00.

КОМЕНТАРІ • 2 305

 • Історія Без Міфів
  Історія Без Міфів  4 місяці тому +151

  Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео!
  А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598

  • Виктория Наняк
   Виктория Наняк Місяць тому

   Дякую !❤️🇺🇦

  • Леонід makaroshka
   Леонід makaroshka Місяць тому

   9:04 може 77мм просто на озброєнні СРСР якраз 77мм зенітки і стояли

  • Онже Сталк
   Онже Сталк 2 місяці тому

   Украина входила в состав Советского Союза и украинцев призывали в Красную Армию. И Красная Армия терпела поражения от Вермахта весь 1941 и 1942 год, пока Украина не была полностью оккупирована немецкими войсками. И что Вы думаете? Как только украинцев перестали брать в Красную Армию поражения ее закончились, русские перешли в наступления. Наоборот, украинцев стали брать в немецкую армию и немцы стали проигрывать битву за битвой. Германский Четвертый Рейх потерпел поражение, Русская армия штурмом взяла Берлин. Украинцы в это время воевали между собой- одни сидели в схронах, как крысы, иногда вылазия из них для того, чтобы зарезать какого-нибудь такого же украинца, другие их вылавливали под руководством НКВД и помешать опять русским не могли.

  • Maksim Chernov
   Maksim Chernov 3 місяці тому

   @Alexandr74al Александр,здравствуйте..Вы приводите примеры и даты поставок по ленд лизу..хотелось бы у Вас поинтересоваться на какие документы Вы можете сослаться что эти поставки во время битвы под Москвой были действительно осуществлены...Максим Чернов,Сан Диего,Южная Калифорния простите за стиль и возможные грамматические ошибки..
   .

 • Олександр Петрик
  Олександр Петрик 4 місяці тому +722

  Цікава тема. Зробіть, будь ласка, відео про три битви за Харків у 1941-1943 роках. Все-таки, то були одні з найбільших битв тієї війни на території України та й наслідки їхні були доволі серйозні для всієї ситуації на німецько-радянському фронті.

  • Святослав Киселёв
   Святослав Киселёв 3 дні тому

   Вот, кстати да, одна из самых жестких битв Второй мировой в целом, я был удивлен, когда узнал, что Харьков не получил по итогу города-героя, но русские нацисты все-таки установили историчискую справедливось и Харьков стал им сейчас

  • Марк Красс
   Марк Красс 2 місяці тому +2

   тепер теж ода з найбільших...Харків місто-Герой....орки показали які вони вояки, без нас "навоювали" б вони і тоді.

  • Nataliia Honcharova
   Nataliia Honcharova 2 місяці тому +1

   Зробіть будь ласка відео про битву за лютий- березень Харків 2022

  • Гассан Абдуррахман ибн Хоттаб
   Гассан Абдуррахман ибн Хоттаб 2 місяці тому

   @Men STAR Gan ​Я ТО И ЗАБЫЛ ХАРЬКОВ ПЕРВАЯ СТОЛИЦА

 • Дмитро Якименко
  Дмитро Якименко 3 місяці тому +16

  Дякую вам за чудово підготований матеріал, розкриття цікавої та важливої теми! В школі, в старших класах, історія чомусь не була такою цікавою для мене, як зараз(мені 25). Певно, це пов'язано і з віком, і з рівнем самосвідомості, і з тим, наскільки цікаво може подаватись матеріал!

 • Anatol Benson
  Anatol Benson 4 місяці тому +50

  Владлену Мараеву наш респект за профессиональное и об'ективное изложение материала!! Молодец!!

 • Андрій Іваноч
  Андрій Іваноч 4 місяці тому +10

  Гарний випуск, дякую Вам за Вашу роботу!

 • petro pravdenko
  petro pravdenko 4 місяці тому +20

  Дуже дякую за таке зрозуміле та правдиве висвітлення історії.

 • Микола Гнєздовський
  Микола Гнєздовський 4 місяці тому +391

  Дякую за розвиток українського ютубу!!!

  • Свет Ис-тины
   Свет Ис-тины 3 місяці тому +6

   Українського?? А чий ютуб взагалі ? Д...біли:):):):):):)

  • Виталик Турлаков
   Виталик Турлаков 3 місяці тому +8

   Слава КПСС

  • A.O. studio1
   A.O. studio1 3 місяці тому +9

   Слава Героїчній Робітничо Селянській Червоній армії!

 • Тетяна Кауфман
  Тетяна Кауфман 4 місяці тому +6

  Дякую, дякую, дякую Вам за роботу! Ви неймовірні🙌 Не зупиняйтесь🙏

 • Володимир Сидоренко
  Володимир Сидоренко 4 місяці тому +6

  Вчергове респект авторам! І за оригінальну манеру ведення передачі!

 • Volodymyr Marteniyk
  Volodymyr Marteniyk 4 місяці тому +64

  Дякую за працю Вашу велику працю. Як на мене Ваш канал - найкращий з історичних Українською мовою.

  • Volodymyr Marteniyk
   Volodymyr Marteniyk 3 місяці тому

   @Онже Сталк Тобто ви доводите тезу, що більшість українських селян за талантом, освіченістю, глибиною мислення були на рівні, доступному лише кращим із кращих російських письменників, поетів і художників - еліти. Тобто російська інтелігенція була на рівні українських селян. А на якому рівні тоді були російські кріпаки, які являли собою переважну массу населення московії, питання риторичне.

  • Alex von Budau
   Alex von Budau 3 місяці тому +1

   @Максим Юдин Это ты про себя так?? Ты так подписался??

 • Gver Egregor
  Gver Egregor 4 місяці тому +10

  Цікава тема! Шкода що так в школі не викладали :( Дякую що ви є! Бажаю вам успіху!

 • Ярослав Савченко
  Ярослав Савченко 4 місяці тому +273

  Дякую за неймовірно цікаву інформацію! Зробіть, будь ласка, відео про бої на території України під час Другої світової, їх наслідки та значимість. Було б дуже цікаво послухати. Бажаю здоров'я!

  • Maksim Chernov
   Maksim Chernov 2 місяці тому

   @Олексій Миколайович Почему же..не все крестьяне были в колхозах..многие не вступили в колхозы точно знаю..

  • Maksim Chernov
   Maksim Chernov 3 місяці тому

   @Олексій Миколайович Да это правда ,Олексий,Галиция была окупированна ещё в четырнадцать веке..кязь Данила был нашим последним великим князем на этих территориях..предки людей проживающих ныне на этих территориях создавали Киевскую Русь..В 1939 году эти земли мы возвратился и люди там были очень довольны в начале этих людей идеологически подавлял
   Большевистский режим но не эксплуатировал их
   как делал нацистский режим..он не считал их равными себе в коммунистической идеологии люди проживающие там по правам и возможностям не отличались от других людей живших в то время на территории СССР

  • Maksim Chernov
   Maksim Chernov 3 місяці тому

   @Олексій Миколайович Правоприемственость ни кто не отменял..у поляков например так..Гнездно..Краков..Варшава..так что Вы желаете так сказать ..Галиция,галичане в Польше..это одно..а вот мол Великополяки в

  • Maksim Chernov
   Maksim Chernov 3 місяці тому

   @Ярослав Савченко Слава мене абсолютно не волнует оценка моих антропологических данных ..как психогенетик и волновой генетики с огромным опытом я знаю больше всех остальных людей...
   Меня так же абсолютно не волнует чьё то мнение и рассказы других людей..если эти мнения ..убеждения расходиться с реальной действительностью..с реальным сущем..Даже если все люди думают по другому..и поступают по другому..исходя из своих убеждений..это не означает что они действуют так что эти действия принесут им пользу и пользу их потомкам..они могут считать правильными но на самом деле они будут действовать во преки своим жизненным интересам..
   Это очень хорошо видно по индейцам США с которыми мне доводить часто общаться проживая на данный момент времени на территории которая раньше принадлежала их предкам..Неправильный выбор большинства народа..это пример нашего народа,проживавших в Российской империи до 1917 года..в результате не правильного выбора и не правильных действий..территория сократилась на сегодняшний день очень сильно..а население было истреблено.. То же самое касаеться и территории бассейна реки Днепр,Днепр, Буг,Днестр да и всей бывшей Российской империи...с 1991 года эти территории находяться в крайне упадочном состоянии а марионеточные режимы сменят один другого приводят в ещё больший упадок с каждым годом упадка всего и сокращения населения..это все результат ошибок моих и твоих предков особенно в 1905 и 1917 годах в идеологии государственного строительства и выбора неправильного пути развития..Так если бы ошибок не было мы были бы пожалуй самое сильное народа на планете..и населения было бы под 600 миллионов человек..
   Так пала не одна империя..конкуренция наций являешься ключом современного миропонимания....В основе кода государственного строительства лежал не этнический принцип государственного строительства..а территориальный где все нации были равные и могли занимать любые должности больше половины русских великих князей это были не русского происхождения мои например предки пришли из Польши если я тебе скажу что моя бабушка и прабабушка могла в любое время посещать Зимний дворец во время правления Николая 2 ты не поверишь в это..их предки был с мелкой польской шляхты но в России они стали Великими князья Доливо -Добровольские..
   Я знаю завтра во все городах Украины идёт антивоенный марш..это очень хорошее мероприятие войну действительно надо остановить..война эта выгодна США и Британии..они заинтересованы в этой войне как инструменте устранения своего геополитического конкурента....Если просто..то так было..раздали оружие одному племён. Индейцев и направили на другое племя вот вся политика..не поддавайтесь на это иначе судьба индейцев неминуема...Единственная возможность избежать гибели надо исправить ошибки народа своего 1905,1917,1991 годов..иначе гибель неменуема...поверь мне.
   Если ты хочешь мне писать что либо я приму все твои письма..не пиши мне огорчительных слова и коментариев..только по сути так будет лучше для всеххх..сам я тоже воздержусь от подобных действий..Максим Чернов,Сан Диего,Южная Калифорния..

  • Ярослав Савченко
   Ярослав Савченко 3 місяці тому

   @Maksim Chernov так тобі ж людина розповідала, що Київська Русь - то Україна з Білорусією. Ти що, вже й забув? Дивний цей синдром росіянина - окрім відсутності місків й писання дичини він викликає ще й розлади в пам'яті. Біднії ви люде...😥

 • Igor Igor
  Igor Igor 4 місяці тому +4

  Дуже гарний випуск! Гарною справою займаєтеся, успіхів!

 • Fufel Dorf
  Fufel Dorf 4 місяці тому +11

  Дякуємо. Продовжуйте свою працю, з лайками і підписками ми допоможемо!

 • Ludmila Prudnykova
  Ludmila Prudnykova 4 місяці тому +71

  Дякую. Цікаво було б послухати лекцію про битву за Дніпро. Мій прадід загинув там. І про Корсунь-Шевченківську битву теж. Мій дідусь розповідав про неї

  • Артур Литвиненко
   Артур Литвиненко Місяць тому +1

   @Владимир Вольнов
   Вовчик, чим тебе так "ущєміла" граматика української мови??🥺

  • Николай Лебедев
   Николай Лебедев 2 місяці тому

   Переправу через Днепр начните изучать с "Василия Теркина". Там есть класное описание. А про Корсунь-Шевченковскую операцию можете получить информацию в учебниках военных академий многих стран, как одной из лучших за всю историю.

  • Владимир Вольнов
   Владимир Вольнов 3 місяці тому +3

   @Игорь Рябчун Днепр, не Воно, а В1н, поэтому : *був червоним*....Хотя при новой стилистике (депутатКА, министерКА, ЧЛЕНКИНЯ) - сойдет и так.

  • Игорь Рябчун
   Игорь Рябчун 4 місяці тому +4

   @Evgen First Дніпро тоді було червоним від крові.

  • Evgen First
   Evgen First 4 місяці тому +4

   Если про Букрин ,то там была мясорубка в прямом смысле слова...

 • Александр Слободянюк
  Александр Слободянюк 4 місяці тому +3

  Очень много талантливых военначальников украинцев служили в РККА,среди них: Тимошенко,Малиновский,Гречко,Кулик,Еременко,Рыбалко,Маскаленко,Черняховский,Штименко,Головко и др.Вклад в победу их неизмерим,а подвиг незабываем

 • Moderator RedDot
  Moderator RedDot 4 місяці тому +249

  Вдячний каналу ІСТОРІЯ БЕЗ МІФІВ за це відео. На Ютьюбі багато роликів російською мовою про ті події. Нам дуже не вистачає якісного українського погляду на Другу світову війну.

  • Olga Аltey
   Olga Аltey 2 місяці тому

   Угу, отдельная украинская история

  • Назар Бакрі
   Назар Бакрі 3 місяці тому +1

   @Jesus IT Crist Супер!😂 Це точно, боти здорово розганяють наш сектор ютубу😁

  • Jesus IT Crist
   Jesus IT Crist 3 місяці тому

   Не дарма цакапи витрачають нафторублі на свої ботоферми
   Відео вже має пів мільйона переглядів
   Хоча підписників на каналі менше
   Мсквботи спасіба бальшоє
   Мейк Юкрейн ґрейт еґейн туґеза!!!)

  • Moderator RedDot
   Moderator RedDot 3 місяці тому

   @Онже Сталк Украинцы - это все, кто записал свою национальность как "украинец" и все граждане украинской ССР независимо от этнического происхождения.

  • Онже Сталк
   Онже Сталк 3 місяці тому

   @Moderator RedDot Это смотря какие "уронинцы". Вы всех ими объявляете, кто хоть какое отношение имеет к территории подаренной вам большевиками.

 • Наталья Козловская
  Наталья Козловская 4 місяці тому +181

  Вражає виваженість використання історичних джерел . Хай квітне український ют'б

 • Дмитро Златківський
  Дмитро Златківський 3 місяці тому +4

  Очень интересно! продолжайте в том же духе!)

 • Олег Онищук
  Олег Онищук 4 місяці тому +11

  Дякуюємо! Надзвичайно цікава розповідь!

 • Дарина Dada
  Дарина Dada 4 місяці тому +4

  Бачу Владлена - ставлю лайк! Дякую за це відео. І за те, з якою увагою Ви підходите до деталей.

 • Ольга Скрижицька
  Ольга Скрижицька 4 місяці тому +133

  Супер відео! Дякую за ретельний та надзвичайно цікавий аналіз подій.

  • Ольга Скрижицька
   Ольга Скрижицька 3 місяці тому

   @Leh159 Ви тут свій російський ютуб не рекламуйте, тут таке сміття не дивляться!

  • Leh159
   Leh159 3 місяці тому

   Вот именно. Рассказ на уровне школьного учебника для 9 класса. На Украине настолько обвалилось качество образования, что для вас обычный школьный материал уже открытие. Если хотите что-то узнать поглубже - смотрите Исаева "Чудо под Москвой".

  • vilgelvorec
   vilgelvorec 3 місяці тому +2

   Что именно из секретных данных, ты почерпнул?
   Или уроки истории ты прогуливал?

 • Volodymyr Tkachuk
  Volodymyr Tkachuk 4 місяці тому +41

  Нещодавно сам задавався цим питанням, а тут -- відео від Історії без міфів!

  • Igor Odessa
   Igor Odessa 2 місяці тому

   Истории без мифов небывает! Просто мифы у всех разные.))

 • Син України
  Син України 4 місяці тому +22

  9:00 Оце епік, дві 85-мм зенітки проти легких танків бліцкриґу)) Хлопці гарно розважилися перед відступом))
  23:50 коли кінь спіткнувся...

 • Антон Іваха
  Антон Іваха 4 місяці тому +38

  Команда Історії Без Міфів
  Дякую) ви круті, ви справжні) молодці
  Хай квітне український youtube)

 • Maksonq7
  Maksonq7 3 місяці тому +4

  Якісний та цікавий матеріал! Щира дяка авторам відео! Лайк і підписка!

 • Zenek Kwiatkowski - war ukraine ua
  Zenek Kwiatkowski - war ukraine ua 4 місяці тому +104

  Ciekawy temat, czekam na rok 1944 i 1945 i bitwy na Ukrainie Białorusi oraz w Polsce.

  • Артур Литвиненко
   Артур Литвиненко Місяць тому

   @Alexey Nickonov
   Узкава борова спитать забули.

  • Antonina Valetova
   Antonina Valetova 2 місяці тому

   @Євгеній Саленко Отринув изначальное, исконное, родное и однокоренное с праматерью Русью, вы тем самым обрекли себя на вечные муки второсортности, меншовартости... О чем о говорит эта ничтожная тема предлога НА в сочетании со словом Украина, раздутая политиканами и некоторыми украинцами до состояния фарса и анекдота.

  • Antonina Valetova
   Antonina Valetova 2 місяці тому

   @Євгеній Саленко В названиях Россия и русские, и Белоруссия и белорусы изначально есть корень от нашей общей праматери древней Руси. Украинцы своими руками уничтожили этот свой корень, с презрением отринув самоназвание Малороссия и малоросов, и унизительно обозвавшись окраинным народом, а свою страну названием, созвучным с краем и окраиной. Кто вам доктор?

  • Назар Бакрі
   Назар Бакрі 3 місяці тому +1

   @Онже Сталк Хамство - характерна риса запорєбріка😁

  • Онже Сталк
   Онже Сталк 3 місяці тому

   @Назар Бакрі Купи нормальную клаву, румын! Ни хрена не понятно, что ты там блеешь.

 • kraser200
  kraser200 4 місяці тому +6

  Гречно дякую за правду !

 • Igor M
  Igor M 4 місяці тому +5

  Із захватом переглянув! Дякую за роботу, ви кращі!

 • Your English Mentor
  Your English Mentor 4 місяці тому +3

  Дякую за вашу роботу!

 • Зубченко Людмила
  Зубченко Людмила 4 місяці тому +7

  Битва за Тернопіль!Розкажіть людям які запеклі боі там відбувались і чому...Чому місту не присвоіли звання Місто- Герой!!!

 • Світлана Хоменко
  Світлана Хоменко 4 місяці тому +164

  Ваш канал дуже корисно дивитися щоб знати справжню історію

 • Bohdan Skrypniuk
  Bohdan Skrypniuk 4 місяці тому +5

  Особливо сподобався саме цей випуск. Вподобайка 👍

 • Maksym Ostapenko
  Maksym Ostapenko 4 місяці тому +10

  Дуже цікаво,мав нещодавно суперечку,щодо фактичної користі використання військ СС , успіхи та поразки. Але важко сперечатися з науковцем))
  Тож,думаю,що це була б цікава тема для дослідження

 • Михайло П
  Михайло П 4 місяці тому +18

  якщо ж в союзі були такі погані дороги , то як пересували власні війська під час наступу згодом ?

  • Ink Soldier
   Ink Soldier 2 місяці тому +1

   У відео на самому початку згадано також що і радянська техніка мала проблеми з цими розмоклими від дощу дорогами, чи ні?

  • Tavrid
   Tavrid 3 місяці тому +10

   никак,у автора цель доказать кровожадность Сталина, а не почему немцы проиграли

 • Andrey унгвар
  Andrey унгвар 3 місяці тому +3

  Слава советским. ГЕРОЯМ.!!!

 • Ahmet Ahmet
  Ahmet Ahmet 4 місяці тому +6

  Чудовий огляд. Дякую!

 • Mykola Hryhorash
  Mykola Hryhorash 4 місяці тому +7

  Дякуємо за вашу працю 🇺🇦👍

 • Наталья Беспальченко
  Наталья Беспальченко 4 місяці тому +8

  Дуже цікаво і інформативно. Вподобайка за відео 👍

 • Olchik
  Olchik 4 місяці тому +53

  дуже цікавий випуск . Найкращий історичний канал !!

 • Лев Чуб
  Лев Чуб 4 місяці тому +4

  Підтримка каналу автора!!! У топ! Україна понад усе!!!

 • Artem Ruima
  Artem Ruima 4 місяці тому +5

  Он не взял Москву, потому что ему спонсоры не разрешили этого сделать…

 • Юлия Чухлич
  Юлия Чухлич 4 місяці тому +6

  Ви чудові, дякую, за супер тему!!

 • Claudia S.
  Claudia S. 4 місяці тому +28

  Це все така сумна, трагічна історія. За що люди гинули... Мені сподобалося, як канал зробив акцент саме на українцях.

  • Igor Odessa
   Igor Odessa 3 місяці тому +2

   Люди гинули за те щоб ти могла зараз написати те дурне запитання яке і написала!

  • Claudia S.
   Claudia S. 4 місяці тому +1

   @Joestar ну дак і в комуняк не було сумнівів, що їх діло праве. і скільки людей вони розстріляли і заморили голодом, виселили, запроторили в табори.

  • Joestar
   Joestar 4 місяці тому +5

   @Claudia S. чел, там не такие же люди как мы были) у них был очень хорошо промыт мозг. Ты даже если суд над верхушкой нацистов посмотршиь, то они так и не покаются в своих делах. А знаешь почему? Да потому что они уверены были что воюют за правое дело, что другие расы ниже арийской, там идея была на одном уровне с религией. Я не знаю на какое ты видео ссылаешься, но в войне воевали немцы за идею своей расы, а не за идею Гитлера. Если бы ты тогда жил в Германии, у тебя б и сомнения не было что твое дело правое. Почитай лучше сам больше инфы, прежде чем тыкать кого-то в субьективное виденье. История должна излагаться ОБЬЕКТИВНО, и рассматриваться под разными углами, что ты видимо не сделал)

  • практичный хаос
   практичный хаос 4 місяці тому

   @Claudia S. Почитаем

 • Ольга Скрижицька
  Ольга Скрижицька 4 місяці тому +127

  Пишемо коментарі, ставимо вподобайки, робимо репости! Хай квітне український Ютуб!

  • Ольга Скрижицька
   Ольга Скрижицька 3 місяці тому

   @Виталик Турлаков Вивчайте українську мову. Вподобайки.

  • Ольга Скрижицька
   Ольга Скрижицька 3 місяці тому

   @INK Вивчайте українську мову. Як парость виноградної лози плекайте...

  • INK
   INK 3 місяці тому +1

   Чудрило! Ума набирайся, учи украинский! Что за "вподобайки"???🥴 С какого словарного болота вы слова берёте?🤔

 • Ірина Кліщ
  Ірина Кліщ 4 місяці тому +14

  Отакі мають бути уроки історії в школі.

  • Андрей Карелин
   Андрей Карелин 4 місяці тому +1

   Слишком много информации для детей. Но в основе все верно

 • Dmytro Yevtushok
  Dmytro Yevtushok 4 місяці тому +6

  Цікавий випуск, розвернута тема в короткий час.

 • ANKAR АнКар
  ANKAR АнКар 3 місяці тому +2

  Спасибо за полученные исторические факты.

 • May
  May 4 місяці тому +16

  Дякую Історія без міфів👍 це коментар на підтримку каналу ❤️

 • Last Dolphin
  Last Dolphin 4 місяці тому +75

  програли бо занадто були самовпевнені в своїх силах, попередні перемоги сильно ударили в голову. плюс зіграла погода, людські і збройні ресурси, відважність звичайних вояків.

  • Viacheslav Seliutin
   Viacheslav Seliutin 27 днів тому

   @Alexander Sidorenko ну вот и возвращение пошло… не иронизирую, но скорее, чем предвиделось… 🤭

  • Viacheslav Seliutin
   Viacheslav Seliutin 27 днів тому

   @Ігор Приступа больше того, россияне и были вермахтом, и сами на себя напали

 • Volnyckyi
  Volnyckyi 4 місяці тому +17

  *Гітлер капут! А якщо серйозно, то випуски із Владленом - найкращі )))*

 • Gatilo Borschagivsky
  Gatilo Borschagivsky 4 місяці тому +8

  Дякую, Владлене, за дуже цікавий виклад цієї теми!

 • Руслан Морякiн
  Руслан Морякiн 4 місяці тому

  Дякую пане Владлен за історичний екскурс.
  Доречі ви в тренді!

 • Сергій Семенюк
  Сергій Семенюк 4 місяці тому +1

  Дякую за історичну працю!

 • Ur Z
  Ur Z 4 місяці тому +3

  Дякую за Вашу роботу!

 • obaldeloff
  obaldeloff 4 місяці тому +22

  Дякую, дуже цікавий випуск.
  Хай, квітне український ютюб!

 • BnF
  BnF 4 місяці тому +4

  Чудовий матеріал. Дякую за роботу

 • Микита Скороход
  Микита Скороход 4 місяці тому +21

  Цікаве відео, дякую.
  Помічу, що на момент проголошення війни США, обидві країни й так знаходились де факто у війні. Що найменш у океані.
  Штати політічно не могли тоді оголосити Рейху війну, але на морі вели бойові дії проти німецьких кораблів. На момент оголошення війні звісно.
  Але так, Гітлер дуже сильно додав геморою на західному фронті, розв'язавши руки для піхотної операції США

  • The My Videos YouTube 2.0
   The My Videos YouTube 2.0 3 місяці тому +1

   @Микита Скороход ну если ты поставляешь топлива на сотни миллионы долларов в год по высоким ценам, то плевать на выборцив и прочую чепуху. А политики у тебя на зарплате и меняются раз в 4 года чтобы не привыкали. А военные понять не могут, почему это они должны "наблюдать и докладывать" когда их корабли топят и что мешает начать воевать. А мешал большой бизнес. И заметь, не США объявил войну, а Гитлер. А США не объявляло войну потому что тогда торговать нельзя официально. Но выход нашли и продолжали торговать через третьи страны.

  • Саша Мороз
   Саша Мороз 4 місяці тому +2

   @The My Videos UA-cam 2.0 правду пишешь товарищ

  • Микита Скороход
   Микита Скороход 4 місяці тому

   @The My Videos UA-cam 2.0 не зовсім. Там більше зіграли настрої що США взагалі не треба повторювати те що вони зробили у першій світовій. Ця точка зору була як й у естеблішменту, так і у виборців

  • The My Videos YouTube 2.0
   The My Videos YouTube 2.0 4 місяці тому +1

   @Микита Скороход США теряло корабли, но войну Президент объявить не мог, потому что большой бизнес этого не хотел, так как шла выгодная торговля.

  • Микита Скороход
   Микита Скороход 4 місяці тому +1

   @The My Videos UA-cam 2.0 Американьскі корабли ескортували кораблі союзників. Та вели розвідку проти субмарин німців. USS Greer був першим кораблем котрий вступив у бой коли у командування нацистів здали нерви. Можете загуглити Pre-U.S. Entry Into WWII. Багато написано про це.

 • Валерий Иванович Майборода

  По можливості, розкажіть, будь ласка, за битви на Донбасі.
  Дякую за цікавий ролик! Ті ж самі гітлеровські помилки стратегічні висловив в своєму роликуті блогер: ,, Одичальій за стіною".✊

  • Вячеслав Мартынюк
   Вячеслав Мартынюк Місяць тому

   @александр федоров писать себя не с заглавной, равносильно приравниванию себя к предмету. При чём сдесь "напишите фамилию заглавными целиком"? Напиши если хочешь, в любом случае это будет лучше чем с маленькой писать.

  • александр федоров
   александр федоров Місяць тому

   @Вячеслав Мартынюк Если самоуважение вы связываете с размером букв в своей фамилии, то напишите свою фамилию заглавными буквами целиком, ваше самоуважение станет еще больше.))

  • Вячеслав Мартынюк
   Вячеслав Мартынюк Місяць тому

   @александр федоров как можно относится серьёзно к человеку, который себя не уважает? (Я про то что ты имя и фамилию не с заглавной написал...)

  • александр федоров
   александр федоров 3 місяці тому

   в двух словах про битвы на Донбасе) Иловайск и Горловка. Пока все, но продолжение будет)

  • Aleksandr Davlad
   Aleksandr Davlad 3 місяці тому +2

   Олександр Васильович. Запорізька обд.
   А що ж тут неміфічного -? Всьому світу давно відомо про ці факти - чому гітлер не зумів взяти
   Москву!! Деж ваша нова прпвда? Історію ВВВ ви напевне вивчали по тим фільмам, що крутить 5-й канал Порошенка, (а це все кінопродукція західних
   кінокомпаній). А там все направлено на те, щоб показати - що 2-гу світову війну виграли США!!!
   Я сам в ВВВ був окупації, (правда пацаном, але
   дещо пам'ятаю). З повагою! Вітаю Істориків!

 • Oleg Yanishevskiy
  Oleg Yanishevskiy 3 місяці тому +1

  Качественный контент господа! Рекомендую.

 • Роман Огурок
  Роман Огурок 4 місяці тому +3

  Як завжди цікаво та лаконічно. Дякую!

 • Макс Шульга
  Макс Шульга 4 місяці тому +1

  Дякую за контент)
  Було б цікаво послухати про бої за деблокування Київського котла, та бої під час спроб прориву. Розумію, що тема дуже вузька, але тим не менш цікава)

 • a_ borisovich
  a_ borisovich 4 місяці тому +1

  Очень интересно. Спасибо Вам большое

 • Євген Козел
  Євген Козел 4 місяці тому +10

  Дякую. Один з найкращих випусків. Вподобав. Поширив.

 • Tetiana Zagorulko
  Tetiana Zagorulko 4 місяці тому +4

  Дуже цікаво .дякую

 • Дмитро Раков
  Дмитро Раков 4 місяці тому +2

  Вітаю "Історію без міфів" в трендах!

 • Микола Корбут
  Микола Корбут 4 місяці тому +6

  Дякую. Як завжди докладно і цікаво. Продовжуйте.

 • Svitlana Eiriksson
  Svitlana Eiriksson 4 місяці тому +17

  Після Вашої розповіді ,шановний пане Владлене, перший раз в житті мені стало дуже шкода бідних простих німецьких вояків, наших вояків було шкода завжди.

 • Oleksandr Sembratovych
  Oleksandr Sembratovych 4 місяці тому +1

  Дякую щиро, що в 20 хвилин розкрили таку цікаву тему!
  👍

 • Александр Камзист
  Александр Камзист 4 місяці тому +30

  Мій дід пройшов три війни фінську, германську,японську.Почав кадрову у 37 .Якщо на фронті жуков прощалися один з одним в окопах.Найчостіше поминав Ржев

  • yaschenkoyar
   yaschenkoyar Місяць тому

   @Онже Сталк бот

  • yaschenkoyar
   yaschenkoyar Місяць тому

   @Роман Укропенко сс Галичина я не оправдываю, но они были за независимую Украину. Они были вынуждены бороться против большевиков, хоть и с нациками

  • Онже Сталк
   Онже Сталк 3 місяці тому +1

   Внешний долг Украины в 1991 - 0 $
   Внешний долг Украины в 2000 - 12,5 млрд $
   Внешний долг Украины в 2010 - 103 млрд $
   Внешний долг Украины в 2014 - 139 млрд $
   Внешний долг Украины в 2015 - 155 млрд $
   Внешний долг Украины в/ на апрель 2016 - 162 млрд $
   Внешний долг на завершение президентских полномочий Клоуна-Зельки - 312 -420 млрд $
   Население Украины в 1991 - 52 млн человек.
   Население Украины в 2000 - 49 млн человек.
   Население Украины в 2010 - 45 млн человек.
   Население Украины в 2014 - 42 млн человек.
   Население Украины в 2015 - 38 млн человек.
   Население Украины на апрель 2016 - 36 млн человек.
   Предполагаемая численность населения Украины на завершение президентских полномочий Зельки-пианиста. - 25-30 млн гоев.

  • валерій тимченко
   валерій тимченко 3 місяці тому

   @практичный хаос , не таємниця, по фронтах не розбираюся, Відень брав, через Угорщину наступали, озеро Болотон. Інший дід брав Берлін.

  • Ol Mak
   Ol Mak 3 місяці тому

   @валерій тимченко дочь крымского офицера?

 • Qwer Qwee
  Qwer Qwee 4 місяці тому +70

  Дякуємо за розвиток українського ютубу

 • Maia Labounskaia
  Maia Labounskaia 4 місяці тому +1

  Комментарий в поддержку канала и спасибо заа Ваши интересные видео!

 • vilgelvorec
  vilgelvorec 3 місяці тому +3

  Я думал, чего то почерпну интересное или новое, а пришло к "Проигранные сражения" или "Роковые решения", гы
  Оказалось, что под Харьковом -30°, обычное дело, а под Москвой -34°, не катастрофа, а климат, а силиконовой смазки нету, не было там - 45 или -58°, самые холодные были в 38/39году.
  Зы.Ну через дорогу жизни тащили грузовики, а те тонули и все равно дорога жизни работала.

 • Oleksander Lysenko
  Oleksander Lysenko 3 місяці тому +3

  Ого, історичні відео в трендах. Вітаннячка!

 • Ordo Amoris
  Ordo Amoris 4 місяці тому +2

  9:05. Владлен, ошибочка! РККА не имело зениток калибром 88 мм. У них были 85 мм.

 • Виталий Елпаев
  Виталий Елпаев 4 місяці тому +2

  Хороший канал, интересно. А вот немцев погубила не только зима, а уверенность в доскональности нации. И доблесть советских солдат!!!

 • Одисей Покидает
  Одисей Покидает 4 місяці тому +3

  В поддержку Канала !!!

 • Ivan Ivanov
  Ivan Ivanov 4 місяці тому +6

  52-К (Индекс ГАУ - 52-П-365) - советское зенитное орудие калибра 85 мм.
  Полное официальное название орудия - 85-мм зенитная пушка образца 1939 года. 88 у вермахта. шляпа

  • Ivan Ivanov
   Ivan Ivanov 3 місяці тому +3

   @Vitalij Stasiuk Так в ролике утверждают, что это советское зенитное орудие 88 мм. А были 85 мм.

  • Vitalij Stasiuk
   Vitalij Stasiuk 3 місяці тому +1

   А разве немцы не захватили военные склады в начале войны.
   Слышал что они часто использовали крупный советский калибр.

 • Мистер Огонёчек
  Мистер Огонёчек 3 місяці тому +5

  Я интересуюсь историей и вижу, что автор-не сказочник. Спасибо за инфо, которое будет полезно народу.

 • Валерій Пастух
  Валерій Пастух 4 місяці тому +9

  Дякую! Як завжди - красівчики! Тіки у мене є одне уточнення, якщо дозволите: на 9:06, коли ви розповідаєте про бій в р-ні Ільїнського, ви кажете, що німецькі танкісти після обхідного маневру зайшли в тил обронцям, але натрапили на зенітну позицію з гарматами калібру 88мм - радянські зенітні гармати мали калібр 85мм ("52-К зр.1939 року"). 88мм (FlaK 18, 36, 37, 41)- то німецькі.

  • Валерій Пастух
   Валерій Пастух 4 місяці тому

   @Alexander Sidorenko ну, хіба якось так...

  • Alexander Sidorenko
   Alexander Sidorenko 4 місяці тому

   @Ігор Купінський Я не стверджую що там були німецьки зенітки, скорішь все таки радянськи, але я бачив десь закупки СРСР зброї у Рейху і там 88 були присутні у доволі значній кількості. Не знаю чому, адже свою високу репутацію вони заробили вже на східному фронті.

  • Ігор Купінський
   Ігор Купінський 4 місяці тому

   @Alexander Sidorenko на фото помітно що ствол у зенітки схожий на 52-К, у німців ствол поділений помітно на сегменти. Хоча фото цілком можливо просто ліве.

  • Alexander Sidorenko
   Alexander Sidorenko 4 місяці тому +1

   Все може бути, перед війною СРСР закупив декілька батарей 88. Манштейн згадує як в 41 захопив таку батарею на Лузькому укрепі.

 • Smix
  Smix 4 місяці тому +25

  Нещодавно в Києві бачив автівку з наклейкою на задньому склі "історія без міфів". Певно, якісь фанати

 • Татьяна
  Татьяна 4 місяці тому +2

  Розкажіть, будь ласка, про битву за Дніпро, мій прадід командував батальйоном штрафників, був поранений. Сам він не любив розповідати про війну та і давно помер, спитати немає в кого

 • Сергей Павлович
  Сергей Павлович 3 місяці тому +2

  На одном дыхании, класное видео!

 • Коля Присяжнюк
  Коля Присяжнюк 4 місяці тому +83

  Сьогодні 50-ті роковини операції кдб "Блок"проти дисидентів.
  Вшануємо память борців за волю.

  • Василь Рудей
   Василь Рудей 4 місяці тому +8

   @asdf ghjk Правил'но він написав! А ти,схоже,любител' кремля!

 • banda Arhibudaj
  banda Arhibudaj 4 місяці тому +43

  Спасибо!!! Все четко и по делу.
  Как по мне, картина была бы полнее, если бы упомянули идеологию 3 Рейха, по отношению к гражданам СССР.
  "Это война идеологий и борьба рас.
  На одной стороне стоит: идеология основанная на ценностях нашей германской, нордической крови.
  На другой стороне стоит 180ти - миллионный народ, смесь рас и народов, чьи имена не произносимы и чья физическая сущность такова, что единственное, что с ними можно сделать - это расстреливать, без всякой жалости и милосердия"
  В Белоруссии 628 населенных пунктов, во время оккупации, были сожжены вместе с жителями, не взирая ни на пол, ни на возраст.
  P.S. После данной информации, соотношение потерь под Москвой, один к двум, как то иначе воспринимается. Не так ли???

  • Aleks Gott
   Aleks Gott Місяць тому

   @105Dangel Это цитата Геббельса из инструкции по освещению войны в СССР своим подчинненым.

  • Онже Сталк
   Онже Сталк 3 місяці тому +2

   Л. М. Кравчук - 1991 год : -" Через 15 лет Украина будет как вторая Франция "
   В. А. Ющенко - 2005 год : - " Через 10 лет Украина будет как Польша "
   М. Н. Саакашвили - 2015 год:- "Через 20 лет Украина будет жить как при Януковиче"

  • igor igor
   igor igor 3 місяці тому

   @banda Arhibudaj расстрел узников советского концлагеря во Львове, включая детей, трагедия в Хайбахе, чем не Хатынь?

  • banda Arhibudaj
   banda Arhibudaj 3 місяці тому +1

   @igor igor к примеру?

  • igor igor
   igor igor 3 місяці тому +1

   @banda Arhibudaj боьшевики в планн расправ над местным населением тоже не ангелами были

 • Julia Zaporohzets
  Julia Zaporohzets 4 місяці тому +9

  Крута інфа! Дякую! Запам'ятаю ім'я талановитого вояка - мого земляка Івана Кириченка.

 • kot begemot
  kot begemot 4 місяці тому +2

  Час і простір мають велике значення в нашому житті! Як би німці розпочали наступ в квітні-травні 41 року, події розгортались би зовсім не на користь червоної армії.

 • igorsova
  igorsova 4 місяці тому +26

  Дуже цікава тема історичних регіонів України. Наприклад Шипинська земля.

 • Константин Жмурко
  Константин Жмурко 4 місяці тому +16

  Як завжди, якісний матеріал і чудова подача

 • Ольга Матвиенко
  Ольга Матвиенко 3 місяці тому +4

  Дякую , Владлене , дуже цікаво та повчально.

  • Aleksandra Eliseeva
   Aleksandra Eliseeva 3 місяці тому

   Что значит имя Владлен знаєте?Потомок идейных коммунистов вещает.

 • Світлана Спасибко
  Світлана Спасибко 4 місяці тому +2

  Дякую, дуже цікаво та пізнавально!

 • Dmytro N.
  Dmytro N. 4 місяці тому +1

  Дякую за Вашу роботу!!

 • The HOLODOMOR isn’t taught in American schools

  Зробіть, будь-ласка, відео про *Кенгірське повстання* українців в 1954-му році.

  • Рыжик Збышнев
   Рыжик Збышнев 3 місяці тому

   @Igor Odessaинтересная у вас манера приписывать свои мысли оппоненту

  • Igor Odessa
   Igor Odessa 3 місяці тому

   @Рыжик Збышнев
   Перечитайте своё предыдущее сообщение, возможно и без обоснований поймёте.
   А не не поймёте, то объяснять бесполезно!)

  • Рыжик Збышнев
   Рыжик Збышнев 3 місяці тому

   @Igor Odessa в Одэссе у всех такая манэра вести диалог? Обоснуйте ваше смелое утверждение, шановний

  • Igor Odessa
   Igor Odessa 3 місяці тому

   @Рыжик Збышнев
   А Ваш ответ выдаёт Вашу тупость!))

  • Рыжик Збышнев
   Рыжик Збышнев 4 місяці тому +2

   @СТЫДНО БЫТЬ РУССКИМв общечеловеческих категориях -- безусловное и абсолютное зло

 • Дмитрий Карпинский
  Дмитрий Карпинский 4 місяці тому +30

  В красной армии не было зенитных орудий калибром 88 мм. Такие были у немцев. В последствии, на базе этого орудия было разработано орудие для Тигра. А в кр. армии была зенитка калибром 85 мм, которая после переделки устанавливалась на Т 34-85...

  • Дмитрий А
   Дмитрий А 3 місяці тому +2

   @Alex Moos у Украинцев своя мифология. Ну типо совки не умели воевать, были трусами, трупами закидали, Сталин обезглавил армию, одна винтовка на десятерых, лендлиз выиграл войну и т. Д. У них тут своя атмосфера, не мешай.

  • Уничтожатель Пердаков
   Уничтожатель Пердаков 4 місяці тому +4

   @Alex Moos справа в тому що зенітні гармати створені для стрільби по літакам, які високо літають. Відповідно, для того щоб снаряд до них долетів потрібно щоб гармата була пробивною.
   Пробивні зенітні гармати ставили на німецькі танки "Тигр" у зв'язку з тим, що ніякі інші не могли пробити лобову броню танків КВ-1 і КВ-1с

  • Alex Moos
   Alex Moos 4 місяці тому +5

   Что это за мода такая была, зенитки в танки пихать?)

 • Нина Хитяева
  Нина Хитяева 3 місяці тому +10

  Я интересуюсь историей и вижу, что автор-не сказочник. Спасибо за инфо, которое будет полезно народу.

 • Vasilij ROSS
  Vasilij ROSS 4 місяці тому +9

  Плохому танцору....всё мешает ..и это также.........наваляли наши. деды вашим хозяевам по полной....

  • Vasilij ROSS
   Vasilij ROSS 3 місяці тому +1

   @Олена Семенюк ......Волховский, Ленинградский, Сталинградский, Степной....всё это фронты....назывались , они по местности ,где велись боевые действия.....но отнюдь не по национальному признаку....Маршал Баграмян,,,,«Если в дивизии осталось меньше половины русских, её нужно расформировывать».....

  • Олена Семенюк
   Олена Семенюк 3 місяці тому +5

   Было четыре Украинских фронта, три Белорусских фронта и ни одного русского или российского! К стати сам-то небось в джинсах ходишь и не на "Ладе Калине" катаешься?

  • Олена Семенюк
   Олена Семенюк 3 місяці тому +2

   "Наши" - это чьи?

 • VIDEO FACTORY
  VIDEO FACTORY 4 місяці тому +1

  очень познавательное видео

 • name
  name 3 місяці тому

  кохаємо авторів такого контенту❤️‍🩹❤️‍🩹❤️‍🩹

 • Alex Quick
  Alex Quick 4 місяці тому +9

  ого, 50 тис. переглядів за день! вподобайка за правдиву історію! дякую! 👍🇺🇦

 • Navpaky
  Navpaky 4 місяці тому +18

  Дякуємо за розвиток українського ютубу! Хай квітне!