Wejdź do analizy danych - ogarnij w końcu Excela🧑💻💪📊 kajodata.com/kursy/kurs-excel-dla-poczatkujacych/ ✅ Formuły, pivoty, dashboardy ✅ Dane do własnych projektów ✅ Stale rozbudowywana baza wiedzy
Dzięki za odcinek. Proponowałbym w kolejnym poszukać odpowiedzi jak sobie radzić z tematem pracy przez cały dzień. Dostałem się do branży dostaję zadania, ale z racji tego, że wciąż się uczę, to mój dzień wygląda tak, że przed kompem siedze od rana do nocy, tłumacząc sobie, że to tylko tak przez rok, żeby jak najwięcej ogarniać. A potem to ja już będę te rzeczy robić w mig. Niestety odbija się to na zdrowiu zarówno fizycznym jak i psychicznym, bo przed snem cały czas sobie myślisz, że jeszcze tego nie zrobiłeś czy tamtego i się stresujesz przed kolejnym dniem. A ja myślałem, że 8 godzin pracy kiedyś na etacie to było dużo. ... ehhh. Pozdro.
A bardzo dziękuję - taki odcinek DLA JUNIORÓW jeśli dobrze rozumiem? Spoko. A powiedz z ciekawości - jakie konkretnie zadania są najtrudniejsze dla Ciebie? To jest jakaś technologia konkretna?
@@kajodata Tak chodzi o pierwszą pracę w tej dziedzinie po wielu latach pracy w zupełnie innym zawodzie. A więc junior, który ma bagaż doświadczeń z innej pracy i "starodawny" kanon zachowań, że pracę należy wykonywać sumiennie. Podstawowe technologie to Tableau desktop, Tableau Prep, Tableau Cloud ze szczyptą baz danych i SQL. Czasami zadania z pozoru łatwe grzęzną w pajęczynie danych i ich rozumienia. Niestety nie zawsze mamy po stronie klienta kogoś kto wyjaśni i pomoże je zrozumieć. Zatem oprócz tego, że trzeba więcej czasu poświęcić na doskonalenie się w narzędziach to jeszcze dochodzi stres, że nie do końca rozumie się dane. Więc zamiast po 8h odejść od komputera z poczuciem, że zrobiło się kawał solidnej pracy, to często bywa tak, że po 12h wstajesz okrutnie zmęczony z poczuciem, że nic na jutrzejsze daily nie masz do pokazania ze swej pracy. Myślę, że o takich aspektach też warto pamiętać i porozmawiać - jak sobie z tym radzić.
Mnie na początku poszukiwań zrażały oferty dla juniorów z dwuletnim doświadczeniem komercyjnym x) Ale wtedy warto zastosować taktykę, o której mówisz w filmie: spełniam część wymagań -> aplikuję. No i w moim przypadku dobrym rozwiązaniem było też obniżenie wymagań finansowych i stanowiskowych (obecnie jestem na stażu), ale dzięki temu mam czas i ludzi będących w stanie wyjaśnić mi wiele ważnych zagadnień.
u mnie w tej chwili przy dobrze spersonalizowanej ofercie, odpowiedź na cv ze strony firm to jakieś 80%. 60% to skuteczność rozmów, czyli na 10 rozmów 6 przechodzę. Co daje skuteczność wysyłek cv na poziomie około 45-50% w stosunku do angażu. No ale to lata doświadczenia w korpo. Poza tym jako osoba która teraz sama zatrudnia widzę ile jest braków na rynku przynajmniej jeśli chodzi o analitykę digital. Natomiast w data science czy klasycznym BI kandydatów jest multum i w zasadzie w ciągu 3 lat się ich tyle narobiło. Więc juniorzy w klasycznej analityce mają bardzo pod górę. Najważniejsze aby dostosować się do wymagań rekrutacyjnych, jeżeli czegoś nie wymagają w ofercie to znak ze tym się firma nie zajmuje i nie będzie zajmowała, a po samych wymienionych narzędziach w ofercie można wywnioskować co dana firma robi, na co się przygotowuje i czego nie robi
Dzięki za obszerny komentarz - skuteczność rekrutacyjna spoko ( i fajnie że to mierzysz ). Aż jestem ciekaw - dla innych widzów którzy są być może na początku drogi - jak te statsy wyglądały u Ciebie kiedyś.
@@kajodata kiedyś, 10 lat temu skuteczność finalna max 20-25%. Ale to były też czasy gdy analityków w ogóle nie było i brano każdego co umiał chociaż cokolwiek. Dzisiaj tak łatwo bym nie miał, chociaż znowu, w analityce digital mimo 10 lat rozwoju ciągle posucha na rynku, firmy potrafią seniora pół roku szukać
Świetny odcinek. W moim przypadku zdecydowałem się na rozmowę z menagerem na temat mojej chęci pracy jako analityk. Zostałem polecony do dwóch innych działów jak na razie czekam na odpowiedź. Wydaje mi się że jest to również dobra metoda żeby zmienić stanowisko po niskiej linii oporu jeżeli ktoś ma taką możliwość.
@KajoData Moim pierwszym stanowiskiem w firmie była praca na produkcji ( w jednym ze swoich filmów wspomniałeś o zmianie stanowiska wewnątrz firmy ) zastosowałem tą metodę i dostałem stanowisko Administratora jednego z działów. Dało mi to możliwość współpracy z menagerami i pod pewnym względem budowy swojej marki osobistej w firmie, otworzyło mi to również drogę na pracę z Excelem.
@@kajodataDużo wody w Wiśle upłynęło od czasu ostatniego komentarza i mnóstwa obejrzanych przez mnie twoich odcinków, które pokazały inne punkty widzenia. Z początkiem listopada zaczynam swoją przygodę z IT. Stanowisko nie jest czysto analityczne, ale czasem trzeba iść na kompromis, aby dotrzeć do celu.
@@kajodata uświadomienie, że to normalne, że przychodzi zmęczenie, zniechęcenie, wypalenie i że to część procesu :) i też że zmiana to trudna sprawa i może zająć dużo czasu i wysiłku, raczej nie będzie to coś co wydarzy się ot tak
U mnie na razie przerwa w aplikowaniu. Na 11 wysłanych CV miałem 2 rozmowy o pracę i jedna propozycje. Niestety kasa to było 80% obecnych zarobków więc propozycje odrzuciłem. Pracuje już kilkanaście lat, mam jakieś doświadczenie, rodzinę do utrzymania i trudno mi zmieniać pracę na mniej płatna. Kolejna moja bariera jest miejsce zamieszkania, marzę o pracy zdalnej lub hybrydowej ale nie wiem czy to się da zrobić będąc na etapie juniora. Na razie postanowiłem zrobić portfolio z projektami i jak będzie co pokazać to uderzę znowu z Civicami...
Dziękuję Ci za ten komentarz Jakub :) To też jest ważna a może nie pada w tym filmie, ale... to nie jest takie łatwe. Szczególnie przy zmianie branży. Ty zmieniasz branżę - czy to w obrębie tej samej (np analityk junior > mid )?
@@kajodata tak, będę musiał zmienić branżę. Podejrzewam że szybko nie uda mi się dostać nowej pracy również z powyższego powodu. Tylko że samo uczenie się codzienne nowych rzeczy, wdrażanie ich w obecnej pracy i obserwowanie swoich postępów jest już dla mnie wystarczającą nagrodą :) Motywacja w postaci dostania się do lepiej płatnej branży IT może była mi potrzebna na początku ale teraz to już chyba nie jest główny powód. Przy okazji chciałem Ci podziękować za materiały które produkujesz. Cenię sobie Twoje zdroworozsądkowe podejście i humorystyczny styl wypowiedzi.
Dla tych którzy planują się uczyć. Zaopatrzyć się w witaminy, complex witamin b, magnez cynk, omega. Jak się zaczynasz uczyć, mózg się przestraja. To tak jak z siłownią, mięśnie się przyzwyczajają i po pewnym czasie dochodzisz do wniosku że nie umiesz odpoczywać, bo chcesz zdobywać wiedzę. Więc do dzieła.
Przydatny odcinek. Sam jestem na etapie zmiany branży. Wypaliłem się kompletnie z mojego zawodu, stuknęła mi 30, a mimo tego wróciłem do książek, kursów i zakuwam na to, żeby wejść do IT na pozycję testera oprogramowania. Przy czym nastawienie, jak uwzględniłeś na końcu filmiku, jest ważne. Trzeba puścić w dół standardy, nawet jak się lepiej zarabiało w obecnej branży, bo przecież teoretycznie zaczynamy od 0. Ja aplikuję nawet na staże nie wybrzydzam umowami zleceniami, bo zależy mi na tym, aby dostać pierwsze doświadczenie - a wolny czas poświęcam na naukę. Im dłużej będę szukał, tym więcej będę wiedział - aż do skutku. Tak samo robiłem po studiach jak podejmowałem się pierwszej pracy. :) Co do 'wariata' przyznam, że ten efekt obił się u mnie przez 2-3 tygodnie. Po takim czasie nawet rodzina to zaakceptowała i mnie wspiera w zmianie swojego życia. Chociaż ratunkiem jest to dla mnie, że mam tytuł technika informatyka, a mój kierunek ze studiów jest częściowo informatyczny (specjalnie taki wybierałem), więc można powiedzieć, że realizuję tzw. "plan B".
Specjalista ds. ofert/kosztorysant w branży budowlanej, a potem przy obróbce metalu. Pracowałem dla małych firm, więc miałem bardzo dużo innych jeszcze obowiązków, więc miałem jeszcze rolę zakupowca, handlowca, czasami kontrola jakości, konstruktora... Dlatego idąc w nowym kierunku nie zamierzam już iść do małych firm. Za dużo stresu. Można się dużo nauczyć, ale pracując w takich warunkach chyba bym zszedł na zawał przed 40. Pozdrawiam!
@@kajodata pokazujesz swoja drogę i ten film udostępnię moim synom, ja jestem na etapie zmiany pracy etatowej, ale bardziej z racji wieku -56 lat i braku zapotrzebowania pracodawców na moje usługi (niestety w Polsce dalej istnieje bariera wiekowa) chcę otworzyć swoją firmę. Mnie zaciekawiło najbardziej wypalenie, ostatnio przerabiam mnóstwo materiałów i kursów (również ze względu że prowadzę swój kanał na YT i poznaję całkowicie nową wiedzę z dziedziny marketingu czy programów do tworzenia i edycji wideo czy tworzenia stron i niestety dopada mnie wypalenie po siedzeniu kilku ładnych godzin nad materiałami, czyli wypalenie dopada każdego :)
Jako rekruter mogę powiedzieć, że moim pierwszym krokiem do selekcji Kandydatów jest to, czy CV jest przejrzyste i czytelne. I to nie jest tylko wskazówka tylko dla Juniorów. Cóż z tego, że Analityk ma mocne skile, jak jego CV wyglada jak jakaś chińska gazeta - nie wiadomo o co chodzi. Albo cytat jednego Managera: on ma tak brzydkie CV, że nie wyobrażam sobie, żeby pracował w moim zespole jako frontendowiec. To tak na przyszłość dla aplikujących 🙂
Dzięki za super odcinek 😊 Aktualnie zmieniam prace w końcu z Asystentki Audytora na Analityka Danych, będę pracować z SQL, power Bi i Excel. Ale martwi mnie ze to firma produkcyjna a nie branża IT. Skończyłam studia podyplomowe z data scientist i mam mieszane uczucia, czy to dobrze ze już moje stanowisko będzie Analityczne mimo ze nie w branży IT i nie będę używać pythona czy R. czy jednak trzeba było szukać w branży. Jak uważasz ?
Sam zmieniam prace z finansowej na BI analyst. I mam większość z tych przemyśleń że "nie dam rady", "to może nie dla mnie". "Do tego trzeba mieć IQ z polibudy itp". Nie załamuje się robię kurs i aplikuje gdzie się da. Liczę ze za jakiś czas przyniesie to rezultat. Jak długo zajęło Tobie czasu od pomysłu, do dostania pracy w IT ?
Chodzi mi o to, ze jak pracodawca uslyszy 3500 gdzie inni chca 6000, to moze kogos nie wziac bo pomysli ze cos z nim nie tak ze przeciez jakby to byla okazja to ktos inny by go zatrudnul
@@kajodata Tak oczywiście :P Pytanko bonusowe: Co myślisz o nauce DAX? aktualnie nie mam pracy strikte analitycznej, ale z własnej inicjatywy w godz. pracy rozwijam pewne rozwiązanie ETL wykorzystując Power Querry i Power BI,. Czuje że mocno leże z optymalnością programu przez słabą znajomość DAX. Na potrzeby tego projektu napewno przyda mi się ten skill, ale jakbyś miał ocenić jako starszy kolega w fachu, jak oceniasz ROI nauki dax dla osoby która umie excela i zaczyna masterować podstawy SQL + umie coś z Power BI
Będę uczciwy więc, powiem że ja obecnie z DAX nie korzystam, bo nie mam potrzeby pracy z PowerBI. Ale wszystkie znane mi źródła, którym ufam podpowiadają, że jeżeli PowerBI jest w Twoim ogródku, to dobrze by było ogarnąć.
Wejdź do analizy danych - ogarnij w końcu Excela🧑💻💪📊 kajodata.com/kursy/kurs-excel-dla-poczatkujacych/
✅ Formuły, pivoty, dashboardy
✅ Dane do własnych projektów
✅ Stale rozbudowywana baza wiedzy
Brawo, ja także zmieniłam branże na data analytics aged 40. Wystarczy chcieć 😊
Wooo szacunek :D a za jakiej branży przeszłaś?
Dzięki za odcinek, uświadomił mnie, że jednak ze mną wszystko w porządku :)
A co - powtarzali Ci żeś wariat? 😉
Jeszcze nie, bardziej chodzi o zmęczenie materiałem i przerwy na przemyśleniach czy aby napewno to dla mnie.
Dzięki za odcinek. Proponowałbym w kolejnym poszukać odpowiedzi jak sobie radzić z tematem pracy przez cały dzień. Dostałem się do branży dostaję zadania, ale z racji tego, że wciąż się uczę, to mój dzień wygląda tak, że przed kompem siedze od rana do nocy, tłumacząc sobie, że to tylko tak przez rok, żeby jak najwięcej ogarniać. A potem to ja już będę te rzeczy robić w mig. Niestety odbija się to na zdrowiu zarówno fizycznym jak i psychicznym, bo przed snem cały czas sobie myślisz, że jeszcze tego nie zrobiłeś czy tamtego i się stresujesz przed kolejnym dniem. A ja myślałem, że 8 godzin pracy kiedyś na etacie to było dużo. ... ehhh. Pozdro.
A bardzo dziękuję - taki odcinek DLA JUNIORÓW jeśli dobrze rozumiem? Spoko. A powiedz z ciekawości - jakie konkretnie zadania są najtrudniejsze dla Ciebie? To jest jakaś technologia konkretna?
@@kajodata Tak chodzi o pierwszą pracę w tej dziedzinie po wielu latach pracy w zupełnie innym zawodzie. A więc junior, który ma bagaż doświadczeń z innej pracy i "starodawny" kanon zachowań, że pracę należy wykonywać sumiennie. Podstawowe technologie to Tableau desktop, Tableau Prep, Tableau Cloud ze szczyptą baz danych i SQL.
Czasami zadania z pozoru łatwe grzęzną w pajęczynie danych i ich rozumienia. Niestety nie zawsze mamy po stronie klienta kogoś kto wyjaśni i pomoże je zrozumieć.
Zatem oprócz tego, że trzeba więcej czasu poświęcić na doskonalenie się w narzędziach to jeszcze dochodzi stres, że nie do końca rozumie się dane. Więc zamiast po 8h odejść od komputera z poczuciem, że zrobiło się kawał solidnej pracy, to często bywa tak, że po 12h wstajesz okrutnie zmęczony z poczuciem, że nic na jutrzejsze daily nie masz do pokazania ze swej pracy. Myślę, że o takich aspektach też warto pamiętać i porozmawiać - jak sobie z tym radzić.
Mnie na początku poszukiwań zrażały oferty dla juniorów z dwuletnim doświadczeniem komercyjnym x) Ale wtedy warto zastosować taktykę, o której mówisz w filmie: spełniam część wymagań -> aplikuję.
No i w moim przypadku dobrym rozwiązaniem było też obniżenie wymagań finansowych i stanowiskowych (obecnie jestem na stażu), ale dzięki temu mam czas i ludzi będących w stanie wyjaśnić mi wiele ważnych zagadnień.
Dzięki za Twój przykład Saga :)
u mnie w tej chwili przy dobrze spersonalizowanej ofercie, odpowiedź na cv ze strony firm to jakieś 80%. 60% to skuteczność rozmów, czyli na 10 rozmów 6 przechodzę. Co daje skuteczność wysyłek cv na poziomie około 45-50% w stosunku do angażu. No ale to lata doświadczenia w korpo. Poza tym jako osoba która teraz sama zatrudnia widzę ile jest braków na rynku przynajmniej jeśli chodzi o analitykę digital. Natomiast w data science czy klasycznym BI kandydatów jest multum i w zasadzie w ciągu 3 lat się ich tyle narobiło. Więc juniorzy w klasycznej analityce mają bardzo pod górę. Najważniejsze aby dostosować się do wymagań rekrutacyjnych, jeżeli czegoś nie wymagają w ofercie to znak ze tym się firma nie zajmuje i nie będzie zajmowała, a po samych wymienionych narzędziach w ofercie można wywnioskować co dana firma robi, na co się przygotowuje i czego nie robi
Dzięki za obszerny komentarz - skuteczność rekrutacyjna spoko ( i fajnie że to mierzysz ). Aż jestem ciekaw - dla innych widzów którzy są być może na początku drogi - jak te statsy wyglądały u Ciebie kiedyś.
@@kajodata kiedyś, 10 lat temu skuteczność finalna max 20-25%. Ale to były też czasy gdy analityków w ogóle nie było i brano każdego co umiał chociaż cokolwiek. Dzisiaj tak łatwo bym nie miał, chociaż znowu, w analityce digital mimo 10 lat rozwoju ciągle posucha na rynku, firmy potrafią seniora pół roku szukać
Dzieki wielkie ❤
To ja dziękuję za komentarz! Coś konkretnie się podobało? 🙂
Świetny odcinek. W moim przypadku zdecydowałem się na rozmowę z menagerem na temat mojej chęci pracy jako analityk. Zostałem polecony do dwóch innych działów jak na razie czekam na odpowiedź. Wydaje mi się że jest to również dobra metoda żeby zmienić stanowisko po niskiej linii oporu jeżeli ktoś ma taką możliwość.
To prawda, zmiana wewnątrz jest bardzo fajną i często zapominaną strategią. A z ciekawości - na jakim stanowisku jesteś obecnie?
@KajoData Moim pierwszym stanowiskiem w firmie była praca na produkcji ( w jednym ze swoich filmów wspomniałeś o zmianie stanowiska wewnątrz firmy ) zastosowałem tą metodę i dostałem stanowisko Administratora jednego z działów. Dało mi to możliwość współpracy z menagerami i pod pewnym względem budowy swojej marki osobistej w firmie, otworzyło mi to również drogę na pracę z Excelem.
Gdyby UA-cam umożliwił mi wklejenie obrazka / gifu w komentarzu, to byliby to ludzie którzy wstają z miejsc i dają owację na stojąco :)
@@kajodataDużo wody w Wiśle upłynęło od czasu ostatniego komentarza i mnóstwa obejrzanych przez mnie twoich odcinków, które pokazały inne punkty widzenia. Z początkiem listopada zaczynam swoją przygodę z IT. Stanowisko nie jest czysto analityczne, ale czasem trzeba iść na kompromis, aby dotrzeć do celu.
Super porady, dużo kwestii które poruszasz otworzyło mi oczy, dzięki :)
Cieszę się że pomogłem. Coś specjalnie wydało Ci się ciekawe?
@@kajodata uświadomienie, że to normalne, że przychodzi zmęczenie, zniechęcenie, wypalenie i że to część procesu :) i też że zmiana to trudna sprawa i może zająć dużo czasu i wysiłku, raczej nie będzie to coś co wydarzy się ot tak
Dzięki :)
Dzięki za odcinek, mam tak samo z wypaleniem. Kilka mega efektywnych kilkugodzinnych sesji i zjazd. Dzień, dwa, przerwy i ciągnę dalej ;)
Trzymam kciuki - a z ciekawości Kamila - z jakiej branży próbujesz przejść?
@@kajodata customer service ;)
U mnie na razie przerwa w aplikowaniu. Na 11 wysłanych CV miałem 2 rozmowy o pracę i jedna propozycje. Niestety kasa to było 80% obecnych zarobków więc propozycje odrzuciłem. Pracuje już kilkanaście lat, mam jakieś doświadczenie, rodzinę do utrzymania i trudno mi zmieniać pracę na mniej płatna. Kolejna moja bariera jest miejsce zamieszkania, marzę o pracy zdalnej lub hybrydowej ale nie wiem czy to się da zrobić będąc na etapie juniora. Na razie postanowiłem zrobić portfolio z projektami i jak będzie co pokazać to uderzę znowu z Civicami...
Dziękuję Ci za ten komentarz Jakub :) To też jest ważna a może nie pada w tym filmie, ale... to nie jest takie łatwe. Szczególnie przy zmianie branży. Ty zmieniasz branżę - czy to w obrębie tej samej (np analityk junior > mid )?
@@kajodata tak, będę musiał zmienić branżę. Podejrzewam że szybko nie uda mi się dostać nowej pracy również z powyższego powodu. Tylko że samo uczenie się codzienne nowych rzeczy, wdrażanie ich w obecnej pracy i obserwowanie swoich postępów jest już dla mnie wystarczającą nagrodą :) Motywacja w postaci dostania się do lepiej płatnej branży IT może była mi potrzebna na początku ale teraz to już chyba nie jest główny powód. Przy okazji chciałem Ci podziękować za materiały które produkujesz. Cenię sobie Twoje zdroworozsądkowe podejście i humorystyczny styl wypowiedzi.
Dla tych którzy planują się uczyć. Zaopatrzyć się w witaminy, complex witamin b, magnez cynk, omega. Jak się zaczynasz uczyć, mózg się przestraja. To tak jak z siłownią, mięśnie się przyzwyczajają i po pewnym czasie dochodzisz do wniosku że nie umiesz odpoczywać, bo chcesz zdobywać wiedzę. Więc do dzieła.
W sumie, niegłupia rada. Ty rzeczywiście się tak suplementowałeś?
@@kajodata tak. To żadna reklama, ale korzystałem z produktów firmy ostrovit. I do tego jeszcze kofeina w tabletkach
Cenny materiał
Dziękuję! 💗 Coś szczególnie przypadło do gustu?
@@kajodata Całość jest interesująca. Jestem na początku drogi, którą Ty przeszedłeś, więc takie materiały dodatkowo mnie motywują.
Cieszę się, że tak odbierasz :)
Przydatny odcinek. Sam jestem na etapie zmiany branży. Wypaliłem się kompletnie z mojego zawodu, stuknęła mi 30, a mimo tego wróciłem do książek, kursów i zakuwam na to, żeby wejść do IT na pozycję testera oprogramowania. Przy czym nastawienie, jak uwzględniłeś na końcu filmiku, jest ważne. Trzeba puścić w dół standardy, nawet jak się lepiej zarabiało w obecnej branży, bo przecież teoretycznie zaczynamy od 0. Ja aplikuję nawet na staże nie wybrzydzam umowami zleceniami, bo zależy mi na tym, aby dostać pierwsze doświadczenie - a wolny czas poświęcam na naukę. Im dłużej będę szukał, tym więcej będę wiedział - aż do skutku. Tak samo robiłem po studiach jak podejmowałem się pierwszej pracy. :)
Co do 'wariata' przyznam, że ten efekt obił się u mnie przez 2-3 tygodnie. Po takim czasie nawet rodzina to zaakceptowała i mnie wspiera w zmianie swojego życia.
Chociaż ratunkiem jest to dla mnie, że mam tytuł technika informatyka, a mój kierunek ze studiów jest częściowo informatyczny (specjalnie taki wybierałem), więc można powiedzieć, że realizuję tzw. "plan B".
A z ciekawości - z jakiej branży odchodzisz?
Specjalista ds. ofert/kosztorysant w branży budowlanej, a potem przy obróbce metalu. Pracowałem dla małych firm, więc miałem bardzo dużo innych jeszcze obowiązków, więc miałem jeszcze rolę zakupowca, handlowca, czasami kontrola jakości, konstruktora... Dlatego idąc w nowym kierunku nie zamierzam już iść do małych firm. Za dużo stresu. Można się dużo nauczyć, ale pracując w takich warunkach chyba bym zszedł na zawał przed 40. Pozdrawiam!
Też lubię duże firmy :)
Widzę podobnie problemy przy zmianie pracy jak ty :D
Yep. A co było u Ciebie najtrudniejsze Łukasz?
Super film, dzięki
Do usług :) A z ciekawości - czemu konkretnie super?
@@kajodata pokazujesz swoja drogę i ten film udostępnię moim synom, ja jestem na etapie zmiany pracy etatowej, ale bardziej z racji wieku -56 lat i braku zapotrzebowania pracodawców na moje usługi (niestety w Polsce dalej istnieje bariera wiekowa) chcę otworzyć swoją firmę. Mnie zaciekawiło najbardziej wypalenie, ostatnio przerabiam mnóstwo materiałów i kursów (również ze względu że prowadzę swój kanał na YT i poznaję całkowicie nową wiedzę z dziedziny marketingu czy programów do tworzenia i edycji wideo czy tworzenia stron i niestety dopada mnie wypalenie po siedzeniu kilku ładnych godzin nad materiałami, czyli wypalenie dopada każdego :)
Super, bardzo Ci dziękuję za Twoją historię i trzymam kciuki za firmę 😊
@@kajodata dzięki
Jako rekruter mogę powiedzieć, że moim pierwszym krokiem do selekcji Kandydatów jest to, czy CV jest przejrzyste i czytelne.
I to nie jest tylko wskazówka tylko dla Juniorów. Cóż z tego, że Analityk ma mocne skile, jak jego CV wyglada jak jakaś chińska gazeta - nie wiadomo o co chodzi.
Albo cytat jednego Managera: on ma tak brzydkie CV, że nie wyobrażam sobie, żeby pracował w moim zespole jako frontendowiec.
To tak na przyszłość dla aplikujących 🙂
To prawda - o CV sporo mówiłem np. tu ua-cam.com/video/mxfWrRU4EoE/v-deo.html i tu ua-cam.com/video/GK4GFT0VycM/v-deo.html
Dzięki za super odcinek 😊
Aktualnie zmieniam prace w końcu z Asystentki Audytora na Analityka Danych, będę pracować z SQL, power Bi i Excel. Ale martwi mnie ze to firma produkcyjna a nie branża IT. Skończyłam studia podyplomowe z data scientist i mam mieszane uczucia, czy to dobrze ze już moje stanowisko będzie Analityczne mimo ze nie w branży IT i nie będę używać pythona czy R. czy jednak trzeba było szukać w branży. Jak uważasz ?
Agnieszka, odpowiedź specjalnie dla Ciebie nagrana dziś: ua-cam.com/users/shorts6Pa-eGW9_eU
@@kajodata baaaaardzo Ci dziękuję za tę odpowiedź!
Do usług :) Można zostawić komentarz pod shortem żeby się niosło ;)
Sam zmieniam prace z finansowej na BI analyst. I mam większość z tych przemyśleń że "nie dam rady", "to może nie dla mnie". "Do tego trzeba mieć IQ z polibudy itp". Nie załamuje się robię kurs i aplikuje gdzie się da. Liczę ze za jakiś czas przyniesie to rezultat. Jak długo zajęło Tobie czasu od pomysłu, do dostania pracy w IT ?
I co myślisz o certyfikacie PL-300: Microsoft Power BI Data Analyst, warto ?
Odpowiedź specjalnie dla Ciebie nagrana przed chwilą :) ua-cam.com/users/shortss8JOG3uf7Dg?feature=share
A co do certyfikatu, myślę że tak, ale pamiętaj że żaden pojedynczy certifkat nie daje pracy
Czy są jakieś kursy Exela, sql, phytona które byś polecił ?
Niedługo u mnie :) kajodata.com/kursy/
Z tym 60% wynagrodzenia to ciekawy pomysł, lecz trzeba uważać bo są tzw. dobra Giffena
Nie no, wiadomo, że na każdy z tych manewrów (naukę po godzinach, kompromis z kasą), trzeba mieć możliwość.
Chodzi mi o to, ze jak pracodawca uslyszy 3500 gdzie inni chca 6000, to moze kogos nie wziac bo pomysli ze cos z nim nie tak ze przeciez jakby to byla okazja to ktos inny by go zatrudnul
Dzisiaj pierwsze cvki odrzucone. Pierwszy krok za mną :P
A złożyłeś już następne? 🙂
@@kajodata Tak oczywiście :P
Pytanko bonusowe: Co myślisz o nauce DAX? aktualnie nie mam pracy strikte analitycznej, ale z własnej inicjatywy w godz. pracy rozwijam pewne rozwiązanie ETL wykorzystując Power Querry i Power BI,. Czuje że mocno leże z optymalnością programu przez słabą znajomość DAX. Na potrzeby tego projektu napewno przyda mi się ten skill, ale jakbyś miał ocenić jako starszy kolega w fachu, jak oceniasz ROI nauki dax dla osoby która umie excela i zaczyna masterować podstawy SQL + umie coś z Power BI
Będę uczciwy więc, powiem że ja obecnie z DAX nie korzystam, bo nie mam potrzeby pracy z PowerBI. Ale wszystkie znane mi źródła, którym ufam podpowiadają, że jeżeli PowerBI jest w Twoim ogródku, to dobrze by było ogarnąć.
Genially odcinek, szczegolnie te komentarzy na szarym tle 😅
A to jakiś koleś się przypałętał i mi dogadywał co chwilę, nie wiem o co mu chodziło 😅
Pierwsza myśl jak zobaczyłem tytuł "Aha! czyli wcześniej nie mówił prawdy w swoich filmach!" Zaraz zabiorę się za oglądanie i sprawdzę
Na pewno pewnych wątków nie poruszyłem tak wprost - koniecznie daj znać co zwróciło Twoją uwagę :)
W 15 minut to się nie wejdzie nawet w stan potrzebny do pozadnej nauki. 15 minut to deadline na male, bezmozgowe zadania.
No a niektórzy próbują 😁 Ile Ty czasu tak mniej więcej potrzebujesz na sensowną sesję?
@@kajodata 1 -3 godzin. Identycznie do ciebie.
#highfive
Sztoos
Bardzo dziękuję 🔥 A coś szczególnie sztosowało że tak się wyrażę 😅?