Перезаправляю цангові газові балони. Легко і швидко
Вставка
- Опубліковано 25 лис 2024
- Перехідник з великого балону на туристичний різьбовий, як в мене (тут можна обрати одразу з перехідником на цангу, але цей перехідник мені не подобається): s.click.aliexp...
Добрий перехідник з різьбового на цанговий (за цим посиланням остання позиція, зветься Set1): s.click.aliexp...
Перехідник для заправки з різьбових балонів (за цим посиланням четверта позиція, зветься Set2): s.click.aliexp...
Ще один варіант, трохи дешевший, але простіший по якості і без клапану спуску тиску з балону отримувача: s.click.aliexp...
Маю пропозицію: сподобалось відео - перекажи 10 грн ($0.25) волонтерам, які активно дбають про бійців на передовій. Обирай, кому:
1. Волонтерська група Бережіться і %баште, контакт Люся / lucyrudenok , карта 4149499344048382, Сєрая Євгенія
2. Волонтерський штаб Команди Екс, Денис Мартинюк www.facebook.c..., карта 5167985562141143
3. Волонтер Женя Мінаєва / j.minaeva , карта 5354322000187079
4. Саша Пятаєв і Ко / alexpiataev , карта 4731185611526812
--------------------------------------------------
Підтримати ПроПоходи на Патреоні: / propohody
--------------------------------------------------
Програма ЗапишітьНаПроПоходи:
Коли ви купуєте спорядження в наших партнерів за посиланнями нижче, ПроПоходи отримує невелику комісію, водночас, ви не витрачаєте жодної додаткової копійки.
Перелік партнерів і знижок
Магазини:
Шамбала - промокод “propohody” = 10% знижки - shambala.com.ua/
Gorgany - промокод “propohody” = 10% знижки - www.gorgany.co...
Адреналін (Одеса) - фраза “Запишіть на ПроПоходи” в коментарі до замовлення або сказана касиру в магазині = 10% знижки - adrenalin.od.ua/
Naturehike Ukraine - промокод “ProPohody” = 5% знижки - nh-ua.com/
Команда Екс - кодова фраза “Запишіть На ПроПоходи” в коментарі до замовлення або касиру в магазині = 10% знижки - ex.com.ua/
Saphir.ua - промокод “propohody” = 10% знижки - saphir.ua/ua/
Виробники:
Ultralight Alternatives - промокод “propohody” = 5% знижки - ultralightalte...
James Cook - промокод “propohody” = 5% знижки - jamescook.com.ua/
ЇDLO - промокод “2ProP10” = 10% знижки - iidlo.com/
ОбJerky - промокод propohody = 5% знижки - www.objerky.com/
Liteway - промокод “propohody” = 5% знижки - liteway.equipm...
Дякуємо за підтримку!
--------------------------------------------------
Ми збираємо інформацію і готуємо детальні путівники по горам, щоб кожен, за бажанням, міг пройти нові насичені маршрути. А також тестуємо новітнє туристичне спорядження, що надати вам найповнішу і найсвіжішу інформацію про досягнення в світі аутдору.
--------------------------------------------------
Facebook: / propohody
Instagram: / propohody
Telegram: t.me/propohody
Сайт: propohody.com/
Пошта: propohody@gmail.com
На скільки приємно чути українську мову. Дуже приємно вас слухати
Да. Согласен. Много разных блогеров а вот именно у Антона ,это как песня . Мне очень нравится хоть и живу я в Молдове 🇦🇩💟🇺🇦
@@slonic63 прикольно, а я в Молдавии.
@@YNUS1 країна Молдовою зветься, а не молдавією.
При всем моем уважении к автору канала, я категорически не рекомендую ставить баллон на что либо,тем более холодный пластик ,который при морозе теряет эластичность и может лопнуть. При падении баллона с высоты ,будет бабах....У меня такой же баллон на 12 литров, я всегда его переворачиваю на полу и там же заправляю . Всем привет с Молдовы 🇦🇩💟🇺🇦☮️ желаю вам скорой победы над орками!
Згоден, підставку треба суттєво вдосконалити, щоб запобігти падінню балона. Бабах навряд буде, але може вирвати шланг і газ полетить всюду.
@@propohody хотел бы высказать вам своё почтение. Смотрю вас около года. Вы и Владимир Чайкин ( Латвия) в моем топе темы " про походы" 🇦🇩💟🇺🇦☮️
Тошнота
@@slonic63 Страньі Балтии, а не Прибалтика
@@opylk да какая разница
Дякую за українську і цікаве відео!
1.Я підписую маркером на дні балону його вагу нетто, це заощаджує час.
2. Перехідник рекомендую з металевою опліткою шлангу, він надійніше і довговічніше. 3.Підключення перехідника до балону треба робити з попередньою "прокачкою" газом, щоб попередньо витравити зі шлангу повітря.
4.Процес зважування на вагах можна також спростити, обнуливши їх після встановлення на них балончика з перехідником. 5.Великий балон краще мати з клапаном безпечного спрацювання.
6. І так, не рекомендую в дихлофосники більше 200 г заливати автомобільного пропан- бутану, бо в плитках широким дном посуду їх можна перегріти.
Дякую за змістовне доповнення! Багато корисного!
@@propohody навзаєм дякую за акуратне викладання такої вибухової теми. Бо 90 процентів роликів в Ютубі на цю тему починаються з лозунгу " ХАЛЯЯЯЯВА"!!!!!
клапаном безпечного спрацювання як він виглядає?
@@dnn2012 виглядає як клапан з різьбою напроти різьбового під'єднання на вентилі.
Сама ніколи не відважуся таке робити, але дуже цікаво подивитися
Дуже толково пояснено як на уроці
Все правильно, але дещо додам від себе:
1. перед заправкою першого балону зі шлангу потрібно вигнати повітря, бо повітряно-пропанова сміш дуже небезпечна, та якщо повітря вигнати зі шлангу балон можна заправити трішки більше.
Для цього закриваємо малий кран, відкриваємо великий, потім відкриваємо малий поки не піде рідкий газ, закриваємо малий, шланг готовий.
2. У більших газових балонах(3-5-8 літрів) є клапан,який стравлює пропан у газоподібному стані.
Таким чином при заправці він трішки відкривається, газоподібний пропан виходить і у балоні падає тиск. Але рідкий газ з великого балону попадає в балон і ви можете заправити майже повний.
УВАГА! НЕБЕЗПЕКА! Балон має заправлятися на скільки потрібно, зазвичай не більше 80відсотків від об'єму. В іншому випадку - БАБАБАХ!!!!
Тому ЗВАЖУВАННЯ БАЛОНУ ОБОВ'ЯЗКОВО!!!
Тепер як таку процедуру роблю на різьбовому балоні. У мене є туристичний газовий набір 80-х років на два різьбових балони з клапаом, на ньому позначка 1,6МПа, Мп=0,94кг, Мповного=1,32кг, ц.2р.:), взагалом заправка 380г. Шланг зробив: щтуцер до великого балона купив, + кисневий шланг(у мене чорний, краще прозорий), кран до малого балону з різьбою використав з набору бо їх там два.
На рахунок температур балонів у відео все сказано.
Процес заправки: великий балон як на відео перевертаю щоб йшов рідкий газ, закритий малий кран, відкриваю великий, стравлюю повітря поки з малого не піде рідкий газ, закриваю малий, накручую балон, відкриваю малий кран ... газ заправляється до урівноваження тиску в обох балонах.
Далі при заправці більших балонів (3-5-6л) відкривають клапан та стравлюють газоподібну складову з малого балону(зменшують тиск) і при цьому рідкий газ ще трішки заповнює балон.
Я спочатку цю процедуру не робив, але згодом догнав, що це можливо.
А саме: трішки відкручую різьбу(штуцер) на малому балоні, він починає травити, та рідкий газ ще заповнює балон. у цьому випадку БАЛОН МОЖЛИВО заправити більше норми, це НЕБЕЗПЕЧНО!
Тому без вагів не беріться за заправку. Немає чим зважити - купіть новий, або ...
Такий самий принцип можна використати на цангових балонах, як стравити газоподібний пропан(скинути тиск).... в цілях безпеки підказувати не буду.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ, якщо не розумієте процесу заправки - купіть новий заправлений балон,
буде дешевше.
Весь мій допис описує тільки мій досвід, та не значить, що я вас спонукаю робити так само.
Якщо ви будете повторювати - на свій ризик.
Слава Україні!
Віримо в ЗСУ!
бл.. забув за вподобайку, вернувся 😃
Гарний пост для практика, але на словах важко його усвідомити до деталів. Тому хочеться бачити відео " мої улюблені балончики".
@@ЮрійЧоботар-т3б Можливо важко усвідомити. Але поки ви не усвідомите весь процес - не слід за заправку братися.
Це не важко, і не складно, але на кожному етапі ви маєте розуміти та відчувати звідки може бути небезпека і що робити у випадку нештатної ситуації.
@@OleksandrYushchuk8 дякую за поради, але я можу ще і вас повчити заправляти ті балончики . Тут не потрібно ваше менторство, якщо хочете обмінюватися досвідом... Просто з ваших слів дуже важко уявити саме ваш варіант заправки і взяти собі щось корисне з нього на майбутнє.,
@@ЮрійЧоботар-т3б Я розумію, що вчитель з мене нікудишній, а письменник ще гірший :)
Але кому потрібно - можна зрозуміти після декількох перечитувань, бо то ж не відео де показано все на пальцях.
Мій варіант майже ні чим не відрізняється від усіх інших.
Просто при заправці балонів 3-6літрів тиск "стравлюється" клапаном(відкручується наявний на балоні),
а я це робив на різьбовому балоні на 380г відкручуванням (трішки) різьби на балоні(бо клапану такого немає).
Людина в темі, покроково і детально пояснила процес. Щира подяка автору за гарну соловʼїну і корисний контент.
Яка мова красива!! Ну і матеріал, звісно, супер.
Надзвисайно корисна інформація. Дуже подобається як Ви доступно та цікаво пояснюєте. Приємно слухати
Дякую вам за чисту українську мову.
Дуже дякую! Якраз хотів просити у коментах до попередніх відео з газових приладів просити описати як ви заправляєте свої балони.
В походи не ходжу, балонами не користуюся, але за слово "ваги" а не "вага" відразу вподобайку поставив, дуже люблю коли люди гарно та грамотно розмовляють.
враховуючі блекаути і, напевно, складу зиму, варто поцікавитися балонами, пальниками і всім іншим
Дякую за корисну інформацію, та за те, що не забули про застерігання глядачів. Нещодавно надивився різних новин про те як вибухають ті газові балончики і через те, що у вас дуже добре виходить пояснювати, прохання - якщо буде можливість, чи не могли б ви зняти відео, де б пояснили правила безпеки поводження з різними плитками та примусами. Бо наприклад та плитка де є регулювання і балон закривається кришкою у Одесі вибухнула наробивши шкоди помешканню, за припущеннями вибухнула через те, що полум'я нагріло той балон(чи то посуд широкий був чи полум'я занадто сильно горіло точно невідомо). Тобто нашому народові необхідно пояснити, що на природі є добра вентиляція, чого немає у квартирах, що балони з холоду у тепло якщо занести вони розширюються, про полум'я і таке інше. У вас добре виходить пояснювати, тому пишу, як ні то ні, розумію що часу може не бути, але таке було би дуже корисним відео.
Привіт. В Одесі ніби плита включилась, як дали електрику, і від того нагрівся і вибухнув балон. Принаймні, таке пояснення власника один з учасників нашої Команди Патреону знаходив.
Загалом про безпеку говорити добре, тільки практика показує, що ніхто ті відео особливо не дивиться (
@@propohody можна дати гучний заголовок "Сім правил, які не можна порушувати користуючись газовим балоном"
"Як користуватись газовим балоном, щоб зустрітись з Ісусом - покрокова інструкція" і т.д
Мене в тому випадку здивувала сила вибуху - стіну винесло! - і відсутність слідів бодай якогось вогню. Таке враження, ніби газ вийшов чи не з повного балону цілком (може плитка була з браком, а балон не від'єднали після користування всупереч інструкції і застереженням) - а потім іскра - і рвануло по типу "об'ємного вибуху".
@@MichaelYudkovych це і є принцип термобаричної зброї доречі, коли підривається газова суміш або аерозоль.
@@MichaelYudkovych Там видно що видавило по швам, між бетонними стінами було закладено газоблоками, і видавило тільки по краям, так що скоріше за все просто погано побудовано
Теж таке роблю, я їх не зважую не заморочуюся цим, в них просто більше не влазить:)
Антоне, дякую за корисне відео! Взагалі так скучили за вами, це наче флешбек з хорошого минулого
І ми за тобою :)
Спасибі! Нехай Вам в усьому щастить!)))
Приємно дивитись відео з такими людьми.
Дуже дуже класне i зрозумiле вiдео. Це у мicтi (в городе) треба щоб хтось вiдкрив такий кiоск/станцiю по заправцi баллончикiв, буде безпечно, грамотно i не треба кожному жителю мати всi перехiдники, шланги, великi баллони.👍👍👍
В продавців у туристичних магазинах попитайте, точно є такий хто заправляє)
Люблю, целую. Дякую))) Тримайтеся
Як раз до речі!!!👍 дякуємо 😀👍👍👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дякую. Дуже цікаве, змістовне та корисне відео. Ви як завжди неймовірні
Корисне відео, дякую!
Потрібно було ще додати, щоб ніхто не перезаправляв біля відкритого джерела вогню. А то ще хтось надворі буде перезаправляти біля мангалу.
дуже дякую за відео
як завжди корисно і без зайвих слів
Дякую за відео. Просто, корисно і зрозуміло.
Без води.
Корисна і актуальна тема. Дякую. Творчих успіхів!
Супер! Дуже корисне відео з усіма потрібними попередженнями. Хто вважає то небезпечним чи не вміє оцінити чи травить балон - купуйте нові. Користуюся перезаправленими балонами в походах багато років (балони звісно міняються час від часу), якщо робити то з розумом - економія для бюджета та екології (менше сміття). Кожен бере той ризик на себе. Всім добра.
Як часто міняєте балони?
@@andriydan1328 у всіх балонів це по-різному, залежить в від виробника і від умов експлуатації. Якщо балон зовні вже " втомлений"- треба частіше перевіряти клапан милом. Якщо побачили , що не тримає газ- однозначно в утіль.
@@ЮрійЧоботар-т3б дякую
@@andriydan1328 я б навіть завів собі примусове правило, просто для безпеки, змінювати балон через певну кількість навіть вдалих заправок. щоб не думати чи не "стомився" там клапан, чи ніде немає непомітни пошкоджень за умовні 3 роки і тд. але це особисто я так робив би. якщо хтось вважає то надмірним - то ваша справа)
Цікаве та корисне відео. Особливо в наш час, велика Вам подяка за те.
Дійсно корисний контент, враховуючи, що мало хто дає таку детальну інструкцію, а ризики роботи з цими предметами надзвичайні
Зробив все зі звичайної гайки для балонів в господарському магазині і самого дешевого пальника без запалювання.Ціна питання місяць тому 80 грн.Один недолік,вентиль тільки на балоні,хоча хто мішає встановити маленький кран
Одягати перчати не рекомендую з власного досвіду. Користуйтесь не рукавичками а тільки ганчіркою, адже якщо трапилось витікання рідкого газу швидко зняти мокрі від газу рукавички не вдається і газ робить обмороження рук. Тому тільки ганчірка яку можна моментально викинути. Одного разу взимку я був в рукавичках і розлив на руки рідкий газ тому знаю це з власного досвіду. Якщо вам всеж не подобається використовувати ганчірку, то хоч беріть не перчата а будівельні рукавиці, які легко скинути просто махнувши руками. Кожна секунда в мокрих від газу перчатах наносить неймовірну біль від опіку, а ви неможете швидко зняти перчата.😢
Дякую, дякую, дякую 😊👍
Дякую автору за якісний контент українською мовою!
Дякую за корисне відео
Дякую за Ваші корисні відео
Благодарю за интересное видео, но есть пара замечаний:
1. Весы должны быть на ровной поверхности, у Вас же они шатаются
2. Заправив до полна на морозе, в тёплом помещении будет превышение давления
А ваги для чого? Чи на заправці якось по іншому роблять.
@@azlk1983 Физика газов
від тиску і температури вага рідкого газу не змінюється (його кількість). так, тиск стане більшим, але все одно кількість газу в балоні ніяк не може змінитися - а значить вона відповідатиме заводським нормам.
інша справа, що значно холоднішого рідкого газу в теорії можна запхати в балон більше. але повертаємося од контролю кількості на вагах і питання відпадає.
Добрий день, дякую за відео! Запишіть ще, будь ласка, відео як можна підзаправляти туристичні типу того пінгвіна, що у кінці відео з цангових, не у всіх є великий балон для зберігання газу, а цангові балони є суттєво дешевші за різьбові
Дякую!!))
Точно так заправлю таким самим дешманським перехідником
окрім того, що економлю час на попередньому зважуванні і не дозаправляю до повного, бо ліньки чекати. На морозі само собою влазить прибл 95% ємності , що норм, коли балон в гаражі поряд.
Балони 20л заправляю на сільській заправці без питань, трохи зверху даю за послугу
коли газ поганий - горить з більш неприємним запахом
Дякую за контент
на мій погляд, ви не економите час) бо по перше процедура зважування займає кілька секунд. до того ж навряд ви заправляєте 50-100 балонів. натомість, це найголовніша запорука безпечності процедури. "економлячи" ці 5 секунд ви ризикуєте кілька тижнів "поекономити час" в лікарні, чи ще чого іншого не дуже приємного. ну наприклад можете "поекономити" час місяць "безкоштовно працюючи", щоб відремонтувати розірваний багажник автомобіля і вибете скло від вибуху перезаправленого балону влітку :)
@@adosadios ну от бачите, погано заправив я, а підгорілоу вас)
@@Валерій-н8ц нічого у мене не підгоріло. із заправленими вами балонами працювати саме вам.
Дякую, корина інформація.
дуже дякую, як раз потрібно :)))
На здоров'я :)
Нещодавно переглянув ваше ж відео про заправку балонів, а тут і друга частина підійшла)
нове відео!
вподобайкаю наперед, скачаю відео і подивлюсь коли світло вимкнуть.
якраз узяв собі перехідник з цанги на різьбу, бо реально за ціну туристичного балона можна взяти 3-4 цангових того ж об'єму
не певен що це корисне відео, бо не така велика потреба. але не можу не відмітити своє враження від чудової вимови і приємної подачі інформаціі. дякую
Дякую!
Корисне-корисне :) Я раніше б не заморочувалась, бо балон коштував 50 грн. Зараз він вдвічі дорожче. З чоловіком уважно передивились, бо в нього як у водія є декілька газових балонів і він тепер зможе мені у похід заправляти маленькі. От тільки перехідники я не купила раніше, хоча постійно на об'яви натикалась.
завдяки таким додікам бізнес із заправки йде гірше! того ж і вам!
Час мені відкривати безкоштовну заправку балонів, суто щоб такий підхід до людей знищити.
Додік то ти)кожен робить щоб не купляти те, що можна заправити і норм користуватися)а заправляти по 50-100грн коли на ті гроші можна купити 2-4л газу).
дякую за перехідник на цангу
Роблю все так само! Вже не перший раз, і все ок!
Файне відео!
Нажаль ви не сказали про те, що такі перезаправлені балони краще буде зберігати десь в прохолодному місті, наприклад на балконі узимку. Бо пропан який зливають в балон на заправці хоч і має температуру кипіння -42 ніж бутан -1, але він суттєво підіймає тиск в балоні при нагріванні у порівнянні з бутаном. Тому виробники і роблять суміш пропан-бутан іноді додають ще ізобутан, щоб при підвищені температури цей тонкостінний балон міг витримати тиск.
Чистий пропан на заправках не заливають, завжди суміш з бутаном. Пропорція залежно від сезону. Я зберігаю по різному: на дачі - в хозбудинку на стелажах (там, до речі, буває досить тепло, бо дах метал без ізоляції), вдома частина на балконі в ящику, частина на кухні в шафі, а в машині просто в одній з комірок в підлозі.
@@propohody Так, але всеодно занадто велиий відцоток пропану у суміші несе небезпеку розриву баону при підвищені температури зберігання. На моє особисте бачення необхідно проінформувати про небезпеку
Треба просто не доливати 20-30 г автомобільного ПБ в кожен балончик, це по-перше. А по-друге, тепер і взимку і влітку з Польщі йде однаковий склад пропорції ПБ, з'ясовував на багатьох заправках.
@@ЮрійЧоботар-т3б, и что Вам это даст? Автор поста пишет, что давление в баллоне будет критическим для мелкого баллона, если его заправить а-ля зимней смесью и принести в теплое помещение. То что Вы недозаправите 20-30гр. на давление в баллоне никак не сыграет. Пары газа будут расширятся и создавать избыточное давление, жидкая фаза при понижении давления (скажем, стравили немного) перейдет в пар и все равно выровняет давление в баллоне в зависимости от температуры.
@@asm88asm це дасть простір для розширення газу в теплі і буде запобігати гідроудару , від якого балон власне і вибухає. А сам тиск балончик тримає добре , є ролики, де дихлофосники кидали в багаття, і вони так і не зробили очікуваний " бабах".
лаконічно просто доступно
Я ставлю великий балон під 30-45 градусів, щоб кран не був нижньою точкою, так як всередині можуть бути рештки іржі, сміття, конденсат
Для цього краще фільтр вставляти в вентиль, з ковідної маски матеріал чудово фільтрує весь той непотріб.
Я ставив на нижню частину балона магніт, якщо там щось є воно примагнітиться перед виходом газу
Було б дуже добре ще зняти відео про правила зберігання, транспортування балонів із газом і приклади поганих балонів, що заіржавіли, які варто стравити і не використовувати.
не хочеться бути занудним циніком, але правила поводження балонів, як я вважаю, відомі і інтуітивно зрозумілі мабуть кожному.
1. на сам перед, при зберіганні - не кидати, не вдаряти, не проколювати, не розбирати, не розрізати. все це може призвести або до миттєвого вибуху (розриву), або до розриву в подальшому, чи що ще гірше - під час використання. вибуху не буде, але може і травмувати вас ударом балону, і порізати металом, і як згадував Антон завдати обмороження, і що найгірше - серйозної травми очей.
2. уважно ставитися до заходів безпеки, по недопущенню надмірного збільшення тиску. саме перше - не тримати біля джерел тепла і самого вогню\посуду, біля джерел інфрачервоного випромінювання, по можливості не лишати десь в автомобілі в надмірно спекотне літо. і звісно ж не лишати в теплу пору року під відкритим сонцем.
3. бути особливо уважним під час використання - знову ж таки не допускати ударів, проколів, перевертаннь балану з прикріпленим пальником, слідкувати щоб полум'я пальника не перегрівало пальник. бо під час використання балону його розрив призведе вже до вибуху, що скоріш за все призведе вже до значно серйозніших негативних наслідків.
як мені здається, кожна людина от саме інтуїтивно мала б здогадуватися про ці правила)) не думаю, що з того необхідно робити цілий ролик.
Зимний газ в квартире имеет выше давление чем летний и после заправки в моей плитке срабатывает предохранительный клапан и отключает баллончик . Приходится хранить баллоны на балконе и перед готовкой их заносить и после выносить. С летним газом такого не наблюдалось.
такие плитки рассчитаны на бутан который испаряется при 0 градусов,а не на пропан который испаряется при -42
ЙоЬнутий
Щиро дякую за годне відео, але глянув ціну великого балона і припух....
Я його роки три тому за 750 грн купив :) Зараз ціна космічна, але й туристичні балони подорожчали. Можна прикинути по твоїй витраті газу за скільки окупиться. І пам'ятати, що великий балон ще й добрий резерв на про всяк.
Дякую за інформацію!!
На самом деле, при большой необходимости цанговые баллоны можно заправить без спец переходника многими бытовыми аэрозолями )). Горит не хуже ). Но, это тоже на ваш страх и риск...
Теж купив 5 л кемпінговий балон з плиткою! за 790 гр рік тому, зараз стільки коштують 2 одноразових балончика епі-газ на 450гр.
Подякував
дякую!
👍дякую ✌️
Добрий перехідник багато разів використовувався та все чітко це Fire maple FMS-701, в нас продають по ціні аліка
Не стоит сильно охлаждать цанговый баллон перед заправкой, клапан в нём сильно теряет эластичность и собственно из-за этого он в итоге может травить.
Вподобайка!
Супер
Дякую. Якщо є чим поділитися в плані набору рецептів з лайфхаками для приготування на горілках - було б круто! Я з попередніх відео взяв, наприклад, кип'ятити воду з термосу на плитці. Швидше і менше газу, адже окріп все одно заливаю туди коли є світло і не завжди встигаю використати.
Усе правильно. Однак я засуджую автора, що дає подібні рекомендації "масам" (ютуб не закрита туристична спільнота). Ті, хто знає, як це робити не потребують інструкцій, решта ж будуть робити помилки, спрощувати процес, нехтувати рекомендаціями безпеки, взявши до уваги лише основне для них (заощадження). Ви на кожному кроці відеоінструкції говорите "не робіть ось так" - не всі люди вчаться на чужих помилках. Люди вважають "вічну тернопільську свічку" геніальною!
Боюсь, що подібні рекомендації ютуба будуть підштовхувати людей експериментувати і можуть призвести до наслідків. ІМХО: краще б порекомендувати сервіси, які заправляють "професійно" (думаю попит має створити пропозицію). Я розумію, що підписники каналу люди не тупі, однак якщо відео вийде в тренди... Багато переглядів=багато відповідальності - Ви, як інфлюенсер маєте це усвідомлювати
П.С. Пишу це звернення не як хейтер, а той, хто поважає і підтимує Вашу діяльність. Все буде Україна
Я розумію це побоювання і поділяю його. Але я не вважаю правильним приховувати інформацію, яка може бути корисною відповідальним людям тільки через те, що хтось безвідповідальний захоче "зрізати кути" і полінуватись, і через те може покалічитись. Подібне часом чую і про свої відео з походів: мовляв я показую, як мені добре в горах, люди через це йдуть туди, і в результаті можуть покалічитись чи загинути. Згоден, можуть. І згоден, хтось таки рано чи пізно загине. Чи я перестану через це знімати відео про свої мандрівки? Ні.
Бо кожен має голову на плечах і може думати. Кожен вчився в школі і мав змогу отримати базові знання. Кожен має доступ до інтернету (якщо вже дивиться ютуб) і може знайти всю необхідну інформацію зараз, проаналізувати її і зробити висновок.
Це і гір стосується, і заправки балонів, і лавинної безпеки і будь-якої справи, де собі можна нашкодити.
Мрію, що в майбутньому відсоток людей, з яким можна без задніх думок ділитись відео про гори і про власний досвід в кожній справі тільки зростатиме.
Перепрошую, що можливо надто агресивно висловився. На рахунок туризму повністю згоден, але коли не дуже розумний сусід почне заправляти балони на балконі то постраждати може не лише він, а й мешканці частини будинку... Вистачає й тих, хто ставить генератор замість кондиціонера.
-----------------------
З іншого боку нехай люди будуть озброєні "правильною інструкцією", аніж якимись статтями з помийок інтернету.
Молодець, все чітко роз'яснив тай на українській мові
🔥
Заправляв від 180 гр до 200 гр газу, тобто брутто в мене було максимум 300 гр. Заправляв вперше.
Не можно, але я вчора перезаправив🔥🥴
Дякую за інформацію. Хоча заправляти балончики я не буду. В мене ця плитка та балончики живуть у квартирі на випадок відключень електрики, щоби можна було хоча б чаю зробити та картохи зварити, бо будинок з електроплитами, і магістрального газу немає. Тож ризикувати я не хочу.
Рукавиці мають бути із грубої гуми. А опари від газу можуть пошкодити здоровя. Так що не варто невмілим взагалі пробувати.
і курить тоже не бажано в цей час
@@asscrusher курять тільки кацапські орки де не потрапивши)))))
👍
Чи помітили ви якусь різницю дозаправлених балонів із магазинними варіантами ?
За великим рахунком - ні. Зимовий газ буде в зимових походах краще працювати і за температур нижче -10. Але все одно в газу є своя межа і з низькими температурами (-15...-20) без хитрощів довго газ не працюватиме.
Також заправляю собі подібним чином кілька років. Можу від себе додати також, що замість колихання на різьбових балонах в кінці заправки натискаю біля секунди на клапан, щоб стравити зайвий тиск і могло вміститися більше газу в рідкому стані, якщо баллон з газом закінчується. Для натискання користуюсь брелком, але може підійти і загнутий не гострий цвях.
Цим ви вбиваєте клапан, краще візьміть " двоканальний" перехідник на різьбовий балон від Ковеї.
@@ЮрійЧоботар-т3б він зараз коштує біля 500 грн, а натиснути підручними засобами - безкоштовно. У всякому разі поки жоден з десятка балонів не вийшов з ладу.
@@cherevaiko я купив собі аж два таких, але потім заради економії газу назавжди повірив в холодильник. Сувати щось гостре в клапан - це останнє , що я здатний зробити. .
лайк за мову окремий!!!!
🇺🇦👍
Який газ в червоному балоні? Я чув, що в туристичних газових балонах іде спеціальна сумішь газіа, яка не створює сильного тиску, а якщо залити в нього просто газ з заправки навіть тої самої ваги, то тиск там вже буде суттєво більший. Чи робили поправку на це? Чи у вас якась спеціальна суміш в червоному балоні і де її можн собі заправити у великий балон?
В туристичних газових балонах суміші бувають дуже різні, там немає вимоги "не створювати сильного тиску". Поправку на склад газу звісно потрібно робити, особливо якщо невідомо де і як будуть зберігатись балони. Це можуть бути ті ж 10%, про які я казав у відео. Однак я поправку не робив, бо знаю, що ці балони не попадуть в сильне тепло і не будуть перегріватись. Це мова про зимовий газ. Якщо говорити про літній, то про поправку я ніколи не думаю, бо деякі туристичні суміші дають значно більший тиск, ніж літній газ з заправок.
Я недоливаю 20-30 г автогазу в балончики- і все поки норм. Для того і потрібні електронні ваги, без них це самогубство.
Правильно чули, давление бутана намного ниже потому закачивать туда пропан я бы не рискнул
А нерозпердолить балончик якщо його заправити при нулі і знести в хату де +20?
Треба ж знати міру в заправці :) Якщо не переливати, то не розтойво
я десь чув, що туристичний балончик заправлений чистим пропаном може розірвати при температурі більше +20
Чи це так? А на заправці продають пропан-бутан чи чистий пропан?
@@volodya2178 Чистий пропан може і розірвати. Але чистого пропану на заправках не знайти. @Юрій Чоботар пише, що на автозаправках зараз весь газ з Європи і співвідношення складників в ньому 50% бутан + 50% пропан.
В маленьких балонах бутан , в красном балоне пропан. Давление перехода с жидкого состояния в газообразное там разное потому так делать надо осозновая риски
В маленьких не бутан, в червоному не пропан
А який газ у червоному балоні? Де його заправляти?
@@propohodyпро це треба казати!
Супер, також заправляю, але в мене з першого разу не виходить заправити 220 грам потрібно спускати тиск
Пробуй похитати балончик, як я показував. Тоді газ торкається холодних стінок, тиск в балончику падає і він охочіше сприймає заправку.
Холодильник допомагає, але не морозилка, бо в клапані є гума , яка від морозу погано сприймає навантаження в сенсі багаторазовості.
Дяку за корисне відео. Скільки приблизно часу заправляється один цанговий балон?
Залежить від різниці температур балона-донора і балона отримувача. Від секунд 20 до пари хвилин.
повний балончик навіть з повного 40 літрового балону не заправите. заправляється до тих пір поки тиск не зрівняється.
Абсолютно вірно !
Круто, дякуємо за відосик.
Доброго дня! Пару раз перезаправляв 230 грамовий балон від Primus. Але за другим разом вже десь з половини балончика клапан став пропускати і у кінці кінців поїхав у смітник біля озерця у лісі. Цангові теж заправлялися тоді, але зараз я не маю можливості заправляти за браком великого балона.
можу продати недорого на 12літрів😂
@@illegally.to.chornobyl продаєте порожні 230 г балончики?
Як все складно))
Заправляю балон на роботі через перехідник. Заправляю без вагів, щоб був повний, декілька разів скидаю тиск, поки з клапана в вертикальному положенні не бризгає рідина. Потім, трохи зтравлюю рідину і тиск.
P.s Щоб підняти тиск у великому балоні поставте його у відро з гарячою водою, або полийте кип'ятком;)
Я технолог на виробн. СПБТ.
А зачем там поднимать давление интересно, по идеи идет переливание жидкой фазы
@@anatolyvatson2542 так скоріше заправляється балон
на скільки заправок вистачає великого балону
Подскажите знающие люди При какой температуре воздуха можно хранить цанговые балоны безопасно на балконе? Прикупил по случаю упаковку балонов у меня на балоне пишется температура до +35 только непоятно это температура при которой его можно использовать или хранить? Просто сейчас лето температура на балконе +30градусов балоны храняться там вот переживаю не рванут ли балоны... Прямые солнечные лучи на них конечно не попадают но сама температура воздуха +30 пугает...
Вподобайка! Нещодавно придбав в магазині Gorgany балончик з газом, але термін придатності закінчився ще у 2019 році. Чи можна використовувати цей балон? Важливим є термін придатності?
В 22 році балончики 19 року вже зовсім не модні ( жарт). Перевірьте клапан милом і користуйтеся наздоровья, якщо він не травить.
Який цанговий балон краще, вибір величезний а інформації практично немає?
Ті виробники знають про невеликий запас міцності таких балонів і іх клапанів, і тому не рекомендують.
Докладно, але нічого зайвого, заходи безпеки озвучено, відео супер, дякую! Недавно бачив новий балон з цангою - 110 гривень 😡
в мене 40л старий балон - заправив, і з часом зрозумів що "хапанув" гидоти з балона, забило горілки. Думаю над фільтром :))
Я роблю фільтр з противоковідної маски N95, вирізаю кружечок і вставляю в вентиль. Іноді він норм, а іноді потім сірий з 4 л газу. Не забувати тільки , що він одноразовий і прибирати при заправці великого балона..... Бо раз був випадок....:))))
Дякую за корисну інформацію. А наступний ролик слід зняти про те, як ви заправляєте саме великий балон, на якій саме заправці і чому. Як відбувається уся ця процедура.
Це наврядче) бо офіційно на автозаправках цього робити не можна
@@antonosipov6503 Бо мене ось це і турбує, де можна зарядити великий балон і чи треба його купувати?
@@МихайлоСподарець не можна, але на приватних АЗС заправляють без камер звісно.
Можете пошукати в гуглі, може вам повезло і десь у вашому місті є спеціалізовані станції, де заправляють побутові балони
@@antonosipov6503 це міф. Просто на заправках мусить бути ваговий контроль, окреме місце , а балон мусить бути з безпековим клапаном. Але хто цим хоче заморочуватись?
Балон заправляється на АЗС через перехідник , який краще вам купити самому. Балон мусить мати безпековий клапан скидання аварійного тиску, стандартні червоні на 50 л такого не мають. Балон треба зважувати для контролю до і після заправки, щоб ви переконалися, що він не 100 процентів повний, а лише на 70-80. Балон при транспортуванні краще прикрутити заглушкою на вентилі.
Залишилося трохи газу в пропановому балоні від гриля. Вчора, в якості експерименту, заправив свій порожній старий 450г наполовину.
Пропан всередині булькав, але Soto Windmaster відмовлявся із ним працювати. Сьогодні спробував ще раз - він запрацював, але працює тільки на останньому півоберті редуктора. Сьогодні ще трохи в нього влив. Все, що залишилося на дні балону. Подивлюся, як він себе поводитиме.
Чи може на дні балона лишатися якась незрозуміла важка фракція, що вона так важко випаровується та майже не дає тиск?
На заводських балончиках мій Soto працює добре.
Зараз в 450г балоні 250г газу. Вага разом із балоном -- 465г.
Суміш із великих в малі балончики переливав багато разів, проблем із цим ніколи не було.
а буде відео як форсунку почистити?
А великий балон ви на АЗС заправляєте ?
підкажіть будь ласка як правильно утилізувати використаний балон ?
Просто продирявити, зплющити і викинути в металобрухт. Є навіть спеціальні дироколи для балончиків. Але як на мене, це майже святотатство.
А власне великий балон на АЗС можна заправити?
Офіційно ні, на страх і ризик АЗС
@@antonosipov6503 а де по нормальному?
@@KozlovskyiVlad є станції спеціальні, треба шукати в гуглі, не скрізь є
Можна. Якщо АЗС і ви знаєте, як це вірно і безпечно зробити.
Вітаю! А як бути з газоліном? Це рідина, саме рідина а не скраплений газ, на кшталт бензину. Якщо перевертаєш балон донор, то газолін піде першим. Хіба що донора випалювати до кінця, а перед заправкою відкривати кран і зливати газолін на землю...
нещодавто відкрив для себе ваш канал - дякую за корисні поради. я сам поки заправляти балони не наважусь. але помітив, що у відсотковий склад у 220г цангових балонах пропан/бутан - 70/30. Ви заправляєте лише бутаном. Це в приває на кінцевий результату у вигляді тиску чи манері використання балонів?
зимняя смесь на заправках 70пропан/30бутан,там не чистый бутан
Посилання на перехідник було, а на шланг?
Дякую за інформацію. Підскажить будь ласка, чи можна користуватися балончиком в тур. плиті, поки вогонь не сгасне?
Як випустити залишки газу з балончику та куди його можна діти, якщо не заповнювати газом знов?
Привіт. Перше питання до кінця не зрозумів. Балоном можна користуватись, доки там є газ.
Випустити залишки газу - можна ту ж плитку з балоном винести на відкрите повітря, відкрити вентиль, але не запалювати. Є ще варіант чимось тиснути на клапан, але то не настільки безпечно, як з плиткою.
Якщо порожній балон не потрібен - відправити його в магазин Команда Екс на Михайлівській в Києві. Вони переаправляють б/в балони за власний рахунок і передають військовим.
@@propohody Дякую за відповідь та поради. По першому питанню я читав, що користуватися балончиком не треба, коли вогонь вже слабий та переривчастий.
@@nikrednil мабуть, так кажуть, бо слабке полум'я може згаснути, а залишки газу потроху будуть виходити. І при повторній спробі запалити газ може бути файербол. Якщо слідкувати за процесом готування і вимикати газ, коли полум'я згасне чи почне "пихкати", то нічого страшного не буде.
@@propohody Дуже дякую за інформацію!