Юрій Болтрик про кургани Херсонщини | «Локус: слідами руїн» серія 22

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 17 чер 2023
  • #ПрямуємоРазом #ZMINA_2_0 #EU4USociety
    З давніх-давен територія Херсонщини уособлює собою образ національної нескореності. З нею тісно пов’язані біографії багатьох історичних осіб України, Польщі, Італії. Саме тут колишню запорізьку славу примножували козаки та їхні отамани: Сидір Білий, Захарій Чепіга, Антон Головатий, зусиллями яких було створене Чорноморське козацьке військо.
    Легенди донесли до наших днів буремне минуле Херсонського краю. Безкраї степи колись заселяли і сармати, і скіфи. Досі туристів, що їдуть до Чорного моря, обабіч траси зустрічають скіфські кургани.
    Нині Херсонська область славиться розвиненим сільськогосподарським виробництвом. Агропромисловий комплекс області займає майже 2 млн. га сільськогосподарських угідь, що є найбільшою площею орних земель в Україні.
    Степові кургани на Херсонщині
    Територія між сіл Давидів Брід та Дружбівка, Херсонська область
    Кургани - важлива частина культурного ландшафту області.
    Проте ці «історичні пагорби» з давніми ритуальними похованнями почали вивчати лише у XVIII ст.!
    Найбільш довготривалі дослідження місцевості проводив археолог Платон Бурачков. У степах Херсонської області виявлені кургани бронзової епохи, періодів скіфів, сарматів, готів, а також доби середньовіччя.
    З 2020 року на території області, згідно з рішенням Херсонської ОДА, реалізувалась розробка проєкту створення регіонального ландшафтного парку «Долина Курганів».
    Весна 2022 року - стародавні кургани, розташовані вздовж автошляхів, активно використовуються для обладнання вогневих позицій військами рф; моніторингове обстеження об’єктів культурної спадщини підтвердило значні пошкодження та знищення історичного ландшафту некрополів на території Херсонщини - від кордону із Запорізькою областю (с. Дружбівка) до кордону із Миколаївською областю (с. Давидів Брід).
    Цей подкаст був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проєкту ZMINA 2.0 “Субгранти для культурних проєктів” фонду ІЗОЛЯЦІЯ. Відповідальність за його зміст покладається виключно на команду Центру Шептицького, що своєю чергою не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.
    #ZMINA_2_0 #EU4USociety #ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #УКУ #ЦентрШептицького #ЛОКУС_слідами_руїн

КОМЕНТАРІ •