Pár éve egy, sajnos már elhunyt idős, de jó kedélyű barátom minden új zenealbumot kérte tőlem, hogy vegyem fel kazettára neki. :) Így a régi autójában, a pincéjében és mindenütt, ahol megszokta, a legújabb zenéket hallgathatta úgy, ahogyan ő szerette. :)
Nagyon szépen köszönöm hogy megcsináltad. Nagyon tetszett. Ez egy igazi technikai csemegék története történelme. De minden tartalmas igényes . Köszönöm szépen a munkád.
4 роки тому+5
Nagyon jó kis összefoglaló volt, szemléletes képekkel, jó magyarázatokkal! Megyek a következő részre, csak főzök egy kávét hozzá! :)
14:45 ilyen magnót sikerült beszereznem a közelmúltban! Kell neki még némi karbantartás, de működik. Külön értéket képvisel, hogy mindkétféle kazettaadagoló plasztik kiegészítő megvan hozzá, mert (alaposan körülnézem az interneten) azzal együtt már nem igazán lehet megvenni. A fentiek tudatában kimerem rá jelenteni: egy igazi ritkaság [noha ezt a szót nem szeretem, mivel valahol minden magnó annak minősül manapság a digitális rögzítésű formátumok világában, hiszen az analóg eszközöket jó ideje nem gyártják tömegszinten].
Köszi ezt a videót!Sajnálom hogy egyenlőre még kevesen akadtak rá,pedig tudom hogy még ha eléggé réteg közönséget érdekel is,ettől a nézettségtől azért sokkal komolyabb tábora van a magnók használóinak.Emlékidéző,kellemes kikapcsolódást nyújtó hobbi.A második részben szereplő Sony deck szerviz módról nem tudtam,de működik a 970 ES gépemen is.Köszi az infót!A személyes tapasztalatom az,hogy a valódi króm kazettákra prémium magnókkal sem lehet ma már jó felvételt készíteni.Egyik-másik gép bekalibrálja,de a fülnek nem tetsző módon szól a felvétel.Ezek bizony megromlottak...Gyűjteménybe,vagy dísznek jók.
Örülök, hogy mutathattam egy új trükköt. Már megérte... :) Igen a valódi króm kazik csúnyán öregszenek és nagyon jó deck kell hozzájuk. Lehet, hogy azért nem tetszik a hangja mert inkább a kobalttal kevert formulához vagyunk szokva, abból anno több fogyott, mint a valódi krómos kazikból. De azért még lehet találni jó kazikat, például az általam sokat emlegetett TDK SA egész szépen öregszik, de az tény, hogy ezek a kazik is előbb-utóbb elporladnak. Gyártanak új kazettákat, de csak Type I-eseket és a minőségük sem olyan egetverő. Sajnos előbb-utóbb ezt az egész hobby-t el kell engedünk mert nem lesz se normális deck az alkatrészek hiányában, se pedig rendes kazi, amelyre felvételt lehet készíteni. Az elektronika még csak-csak javítható, amíg csak a diszkrét alkatrészek adják meg magukat, de a mechanika előbb-utóbb elhasználódik, a donor készülékek is elfogynak, a megbízható szakikról nem is beszélve. Azért remélem egy jó-pár évünk még maradt, hogy élvezzük.
Nemrég kaptam kölcsön egy kb. 37 éves Teac decket. Elővettem a régi kazettáimat. A szokásos hátrányoktól eltekintve meglepődtem, hogy a jó felvételeknek milyen szép sztereóterük, dinamikájuk és jelenlétérzetük van. Csak én vagyok úgy vele, hogy a CD-nél élvezhetőbb a hangzás? Valahogy élőbb, kerekebb, természetesebb. ???
@@gregor_man A sistergést, a morgó mechanikus alapzajt és a néha ingadozó jelszintet kifejezetten nem kedvelem, úgyhogy nem nosztalgiáról van szó. Egy épen maradt kazinak viszont tényleg élvezhetőbb és élettelibb a hangzásvilága, ahogy feljebb írtam. Azt nem tudom, hogy ez az analóg technikának tudható be, vagy pedig a magnó deckem jobb minőségű, mint a CD lejátszóm (ez egyébként lehet, mert az utóbbi egy régi, olcsó készülék).
@@komoriszilard7297 analóg technika sokkal jobb hangzást biztosít, sokkal életszerűbb. Csinálhatnak bármilyen "tökéletes" digitális hangvisszaadást, az akkor is gèpies marad! ( ja igen: TV-rádió műszerész - volt - a szakmám 1963-2011 között voltam aktív és mellèkesen 1968-1984 között saját rockbandám volt, vagyis egy picit jártas voltam ezen a területen)
Furcsálom, hogy ilyen kevés a lájk ezen a témán. Ez volt az egyetlen módja a rögzitésnek, főleg fontos volt ez Magyarországon, ahol lemezekhez hozzájutni, egyáltalán normális zenét hallgatni baromi nehéz volt. Ha sikerült a rádióból KISS vagy Depeche Mode felvétel, az szinte kincs volt. Aztán, amikor sikerült lemez kölcsönzőből (igen, volt ilyen) szerezni Led Zeppelin, Judas Priest AC DC stb lemezekhez hozzájutni egy napra, akkor a haverokkal vettük ezeket át és igy lett a gyűjtemény. Úgyhogy több lájkot neki
Úúúúú 9: 38 nál az ugye Tdk MA-R? Nekem van egy MA-XG-m úgy őrzöm mint egy ereklyét.Olyat szól ma is (pedig vagy 30 éves)hogy csak pislogok. Régen is mutogattam az ismerőseimnek,hogy fogd meg,milyen nehéz,nem is láttak ilyet ma meg egy fiatal azt sem tudja mi az hogy kazetta...... nagy magnós voltam,máig szeretem a finom mechanikát! a másik kedvencem a mini disc máig használom.
Egy sima hagyományos tokozatú magnókazetta a papírjával együtt nagyjából 7 dkg - ezzel szemben egy TDK MA-R 11,6 dkg. (Már csak a poén kedvéért is megmértük egy barátommal!)
@@AttilaNagyARettenetes Én egy hagyományos kazit most megmértem 60-ast 37 g(ez netto csak a kazi) és az első generációs TDK-MA-XG 90 esem 69 g az MA-R-ben több ólom(?) volt ezért biztosan nehezebb.MA-R volt a haveromnak onnan tudom,egyébként az ára ma már 30-40 ezer egy bontatlan!
@@furfarag13 Annyiért még bontottat is alig kapsz - ha kapsz egyáltalán... Akiknek van is olyan a tulajdonában, az is dugva tartja, mint a lopott biciklit! :D Utoljára bontatlanul 60 eFt-ért láttam, bontottan pedig épp' tegnapelőtt hirdette meg egy srác, de nem is az eredeti papírjával és tokjával 12 eFt-ért.
Én a '90-es évek elején diszkóztam, TDK SA-60 kazettákat használtam, de egy MA-XG-t mindenképpen ki kellett próbálnom. Felvettük rá az akkori legmenőbb slágereket, ámulatba ejtő hangja, tapintása volt! Akkoriban 195 Ft volt egy SA, az MA-XG ha jól emlékszem vagy kétezer, de egyet birtokolni akartam!
Hello! Igazán örülök, hogy rátaláltam erre a csatornára. korom ellenére bőven, van mit tanulnom/behoznom.. Biztos h..ye kérdés, de csak említés szinten tudnál említeni pár (megfizethető, de jó) kazettát? Köszönöm!
Hello. Hát ez nem valami könnyű... A vateran és a jofogason lehet találni új kazikat... Sőt én tavaly vagy tavalyelőtt tudtam a Lemezkuckóból is rendelni néhány TDK és Sony kazit, nem tudom nekik van-e még belőle. Új kazikat tudtommal talán két cég gyárt már csak az egész világon és olcsónak sem mondanám őket. Csak Type I-es kazikról beszélünk persze. Ha Type II vagy Type IV kazi kell, akkor az csak kéz alól lehetséges és sajnos drágák. Én bespájzoltam belőlük 1-2 évvel ezelőtt, akkor még lehetett értelmes áron találni akár külföldről is... Mára sajnos nagyon felment az áruk, mert megnőtt rájuk a kereslet...
Ha mar ilyen alaposan vegig ismerteted az osszes kazaettafajtat es azok variansait, akkor egy felmondatot megert volna meg a a pure metal, de Type II allasban hasznalhato tipusok.
Nekem kicsit hianyzott hogy kimaradt a Technics csalad-ami valjuk be hogy a csucs -kategoriak egyik csucsa.- nekem a mai napig van szep alapotban 3 darab is. (2* RS-BX 828 es egy RSB 465 HX PRO) igazabol nem cserelnem le Sony-ra ,hiszen volt mar osszehasonlitasba elmenyem. A Technics-hez kepest a Sony eleg tompa es pongyolas hangzasa volt ( es nem a keszulek volt hibas) -de ez akkor hallatszik amikor egymas mellett oszehasonlitod a ket tipust. -Amugy a videok nagyon tetszenek,es most visszamenoleg nezem ,es ha hiszed ha nem az autoban is ezt hallgatom. :) nagyon erthetoen , es alaposan fogalmazol es magyarazol. Koszonjuk szepen a sok ertekes videot
Szia Ernő. Ha belegondolsz nagyon sokminden más is kimaradt. Ha valaki teljesen fel akarná dolgozni ezt a témakört, akkor egy teljes csatornát építhetne köré. Azokat a deckeket tettem bele a videókba, amiről találtam részletes technikai leírásokat és egyéb tapasztalatokat. Örömmel hallom, hogy végighallgatod az összes videómat, legalább így te is szembesülsz vele, hogy volt honnan fejlődni :)
Van egy Telefunken RC200-am és majdnem kijelenthető, hogy a HighCom-tól nem igen készült jobb zajszint csökkentő. Talán a Dolby S, de mégsem hozta ezt.
sony fx6 c volt nekem is. tipe3 kazit is még lehetett állítani rajta , és crome és metal kazival nagyon jól szólt, sok későbbi decket is legyözött hangban
6:30 : szia, jó a videó, annyit, hogy ha ott voltàl szemèllyesen ama korban mint ‘hifista’ akkor tudnod kellene a kazetta audió zaj az nem sziszegès, vagy sziszegö hang! Súgàs!;-) súg a velvètel! Ezt vàltotta ki a ‘súgàsmentes’ hifi sztereó korszak, meg persze a CD korszak; bónusz kèrdès bàrkinek a kazetta, deck idöszakból, 80 èvek: felvètelkor, mi az hogy normalizàlni?
@@gregor_man az, hogy kromos kazettára úgy veszel fel, mintha normál lenne. Be kell tömni a króm indikáló mélyedést, és a deck azt hiszi normál kazetta van bent. Igy tõbb lesz a magas tartomány
@@jeepmap1 Merész ötletnek hangzik. De nyilván kipróbált módszered. Nekem már nincsenek króm kazettáim, nem tudom tesztelni. Nincs nagy alapzaja az ilyen felvételnek? Vagy ez a megfizetendő ár a több magasért?
Egy valóban jó géppel felvéve egy valóban jó kazetta elég jól tudott szólni egy rövid ideig (pl TDK SA-X, BASF Superchrom, Sony CD-alpha). Viszont még a márkás kazetták nagy része sem volt okés, a noname kazetták pedig ipari hulladék szinten álltak. Aztán a használat során jöttek a szalag sérüléséből adódó dropoutok és sáveltérések, a szalag megnyúlásából adódóan egy-egy zeneszám akár 5-6 másodperccel is tovább szólt, bezajosodott, magasak csökkentek, majd legvégül hallgathatatlan katyvasz lett a zenéből, legalábbis fejhallgatón. Hangfalon még csak-csak elment. Mai napig van két komolyabb deckem és cirka 300 kazettám, de a hangminőség az 1980 és 1990 között felvett kazettákon mostanra pocsék.
Nekem 94-ben allt ossze az elso hifi szettem, egy Aiwa 220 deck, Hitachi SR-4010 radios erosito, es egy par Orion HS-284 hagfal. Nagyon szerettem a kis Aiwat, es nem sokkal ra vettem egy AD -F810-est ami nekem vegul kiszolgalta a kazettas korszakot. Nagy almom volt egy Aiwa 990-es es mostansag agyalok rajta ismet, hogy itt az ideje megvenni 2021-ben :D
Szerintem a kazetta és kazettás magnók történetében említést érdemelhet, hogy valamikor 1970-71 körül volt egy kombinált magnónk, egy házba épített orsós és kazettás egységekkel, valamilyen (vagy mindkét) irányú átjátszási lehetőséggel. Sajnos nem emlékszem a típusára.
Jó, tetszik, de egy kicsit részletesebben bemutathattad volna a kazettatipusokat! Igen, szóltál róla, de egy fotón bemutathattad volna melyik tipusnál hol van a luk! Illetve a magyar gyártásról is megnéztem volna némi ismertetőt! De ettől a két apró észrevételtől függetlenül a többi rész rendben van.
Igaz, egy másik részben benne volt. Írtál a demagnetizáló kazettákról. Emberek fejében bennemaradt, hogy kell egy ilyen kazetta, a magnók üzemeltetéséhez. Később, amikor bejöttek a CD-k, ahhoz is árultak "leleményes" kereskedők demagnetizáló, vagy tisztító CD-t. Az vajon mit tisztíthatott? :)
@@serrinsalamander ez volt a vicc. 😀 Azt a lézerledet a tisztító CD soha nem érte el. 😀 Nem tudta elérni, olyan a lejátszó konstrukciója. De mindenki boldogan vette. 😀
jó kis magnó és kazettás walkman kazettás magnó beépített mikrofon nal volt nekem is az unitra zrk magnó korszak ban durva athallas az a oldal végére a be oldal elejéről
Kedves Te! Amit írtál, nem találom... Igaz én férfiként vagyok szőke nő. :( Amúgy több videódat nem a "csatornádon" találtam meg. Kérlek ne gondold azt, h annyira értek a Yt-hez... Te tudsz nekem írni. Kérlek add meg a publikus email címed privátban, emailben.
Pár éve egy, sajnos már elhunyt idős, de jó kedélyű barátom minden új zenealbumot kérte tőlem, hogy vegyem fel kazettára neki. :) Így a régi autójában, a pincéjében és mindenütt, ahol megszokta, a legújabb zenéket hallgathatta úgy, ahogyan ő szerette. :)
Nagyon jó beszédstílus! Összeszedett, gördülékeny szöveg, semmi ööö-zés, kiváló érthetőség, szuper orgánum. Gratulálok, ritka az ilyen jó videós!
Köszi szépen! 🤓
Nagy örömömre szolgált , hogy rátaláltam erre a csatornára.
Részemről a szerencse! :)
Elején azt hittem, hogy valami okoskodás lesz a videó de aztán pont az ellenkezője, jó volt nézni.
Nagyon szépen köszönöm hogy megcsináltad. Nagyon tetszett. Ez egy igazi technikai csemegék története történelme. De minden tartalmas igényes . Köszönöm szépen a munkád.
Nagyon jó kis összefoglaló volt, szemléletes képekkel, jó magyarázatokkal! Megyek a következő részre, csak főzök egy kávét hozzá! :)
De jó úgy örülök régi kütyük ebben nőttem fel, király.
Nagyon tetszett, nagyon érdekes volt hallani a történet ezen részét... köszi! 😉
Remek volt. Tartalmas, izléses, sok mindent megtudtam belőle. Köszönöm!
Másik jobb. 😂😂😂 Jó volt! Csak úgy mint az egész film. Köszönöm!
én már szisszentettem, hajrá Balázs!!! :)
Nagyon jó volt, köszönöm szépen, a fiatalságomat idézte fel.
másik jobb :) tényleg összeszedett, informatív és élvezet hallgatni.
14:45 ilyen magnót sikerült beszereznem a közelmúltban!
Kell neki még némi karbantartás, de működik. Külön értéket képvisel, hogy mindkétféle kazettaadagoló plasztik kiegészítő megvan hozzá, mert (alaposan körülnézem az interneten) azzal együtt már nem igazán lehet megvenni.
A fentiek tudatában kimerem rá jelenteni: egy igazi ritkaság [noha ezt a szót nem szeretem, mivel valahol minden magnó annak minősül manapság a digitális rögzítésű formátumok világában, hiszen az analóg eszközöket jó ideje nem gyártják tömegszinten].
jó kis videó imádom nézni és hallgatni hihihi hahaha 😁😁😁😁😁😁😁😁😁
Köszi ezt a videót!Sajnálom hogy egyenlőre még kevesen akadtak rá,pedig tudom hogy még ha eléggé réteg közönséget érdekel is,ettől a nézettségtől azért sokkal komolyabb tábora van a magnók használóinak.Emlékidéző,kellemes kikapcsolódást nyújtó hobbi.A második részben szereplő Sony deck szerviz módról nem tudtam,de működik a 970 ES gépemen is.Köszi az infót!A személyes tapasztalatom az,hogy a valódi króm kazettákra prémium magnókkal sem lehet ma már jó felvételt készíteni.Egyik-másik gép bekalibrálja,de a fülnek nem tetsző módon szól a felvétel.Ezek bizony megromlottak...Gyűjteménybe,vagy dísznek jók.
Örülök, hogy mutathattam egy új trükköt. Már megérte... :) Igen a valódi króm kazik csúnyán öregszenek és nagyon jó deck kell hozzájuk. Lehet, hogy azért nem tetszik a hangja mert inkább a kobalttal kevert formulához vagyunk szokva, abból anno több fogyott, mint a valódi krómos kazikból. De azért még lehet találni jó kazikat, például az általam sokat emlegetett TDK SA egész szépen öregszik, de az tény, hogy ezek a kazik is előbb-utóbb elporladnak. Gyártanak új kazettákat, de csak Type I-eseket és a minőségük sem olyan egetverő. Sajnos előbb-utóbb ezt az egész hobby-t el kell engedünk mert nem lesz se normális deck az alkatrészek hiányában, se pedig rendes kazi, amelyre felvételt lehet készíteni. Az elektronika még csak-csak javítható, amíg csak a diszkrét alkatrészek adják meg magukat, de a mechanika előbb-utóbb elhasználódik, a donor készülékek is elfogynak, a megbízható szakikról nem is beszélve. Azért remélem egy jó-pár évünk még maradt, hogy élvezzük.
A hanglemeznek, kazettának volt AB oldala. Egyértelműen a CD következett ;P
Nemrég kaptam kölcsön egy kb. 37 éves Teac decket. Elővettem a régi kazettáimat. A szokásos hátrányoktól eltekintve meglepődtem, hogy a jó felvételeknek milyen szép sztereóterük, dinamikájuk és jelenlétérzetük van.
Csak én vagyok úgy vele, hogy a CD-nél élvezhetőbb a hangzás? Valahogy élőbb, kerekebb, természetesebb. ???
Egyszerűen csak jól esik a régi, kedves emlékekhez kötődő surrogást meghallanod. :-)
@@gregor_man A sistergést, a morgó mechanikus alapzajt és a néha ingadozó jelszintet kifejezetten nem kedvelem, úgyhogy nem nosztalgiáról van szó. Egy épen maradt kazinak viszont tényleg élvezhetőbb és élettelibb a hangzásvilága, ahogy feljebb írtam. Azt nem tudom, hogy ez az analóg technikának tudható be, vagy pedig a magnó deckem jobb minőségű, mint a CD lejátszóm (ez egyébként lehet, mert az utóbbi egy régi, olcsó készülék).
@@komoriszilard7297 analóg technika sokkal jobb hangzást biztosít, sokkal életszerűbb. Csinálhatnak bármilyen "tökéletes" digitális hangvisszaadást, az akkor is gèpies marad!
( ja igen: TV-rádió műszerész - volt - a szakmám 1963-2011 között voltam aktív és mellèkesen 1968-1984 között saját rockbandám volt, vagyis egy picit jártas voltam ezen a területen)
Furcsálom, hogy ilyen kevés a lájk ezen a témán. Ez volt az egyetlen módja a rögzitésnek, főleg fontos volt ez Magyarországon, ahol lemezekhez hozzájutni, egyáltalán normális zenét hallgatni baromi nehéz volt. Ha sikerült a rádióból KISS vagy Depeche Mode felvétel, az szinte kincs volt. Aztán, amikor sikerült lemez kölcsönzőből (igen, volt ilyen) szerezni Led Zeppelin, Judas Priest AC DC stb lemezekhez hozzájutni egy napra, akkor a haverokkal vettük ezeket át és igy lett a gyűjtemény. Úgyhogy több lájkot neki
Nagyon jó videó lett!!!
Úúúúú 9: 38 nál az ugye Tdk MA-R? Nekem van egy MA-XG-m úgy őrzöm mint egy ereklyét.Olyat szól ma is (pedig vagy 30 éves)hogy csak pislogok. Régen is mutogattam az ismerőseimnek,hogy fogd meg,milyen nehéz,nem is láttak ilyet ma meg egy fiatal azt sem tudja mi az hogy kazetta...... nagy magnós voltam,máig szeretem a finom mechanikát! a másik kedvencem a mini disc máig használom.
Egy sima hagyományos tokozatú magnókazetta a papírjával együtt nagyjából 7 dkg - ezzel szemben egy TDK MA-R 11,6 dkg. (Már csak a poén kedvéért is megmértük egy barátommal!)
@@AttilaNagyARettenetes Én egy hagyományos kazit most megmértem 60-ast 37 g(ez netto csak a kazi) és az első generációs TDK-MA-XG 90 esem 69 g
az MA-R-ben több ólom(?) volt ezért biztosan nehezebb.MA-R volt a haveromnak onnan tudom,egyébként az ára ma már 30-40 ezer egy bontatlan!
@@furfarag13 Annyiért még bontottat is alig kapsz - ha kapsz egyáltalán... Akiknek van is olyan a tulajdonában, az is dugva tartja, mint a lopott biciklit! :D
Utoljára bontatlanul 60 eFt-ért láttam, bontottan pedig épp' tegnapelőtt hirdette meg egy srác, de nem is az eredeti papírjával és tokjával 12 eFt-ért.
Én a '90-es évek elején diszkóztam, TDK SA-60 kazettákat használtam, de egy MA-XG-t mindenképpen ki kellett próbálnom.
Felvettük rá az akkori legmenőbb slágereket, ámulatba ejtő hangja, tapintása volt!
Akkoriban 195 Ft volt egy SA, az MA-XG ha jól emlékszem vagy kétezer, de egyet birtokolni akartam!
Az egyik legszebb deck, amit láttam, s a mai napig nagyon tetszik, és ha lehetne újonnan venni, tuti vennék. Az az Aiwa R450-es pultos deck. :)
Nagyon frankó.Mikor jön a második rész?
A kompakt kazetta története (2. rész) - Hogyan válasszunk decket, némi tudomány és karbantartás
ua-cam.com/video/iAKT6JM9z_Q/v-deo.html
A kompakt kazetta története (3. rész) - A Sony Walkman
ua-cam.com/video/x_oPB4fTooA/v-deo.html
Hello! Igazán örülök, hogy rátaláltam erre a csatornára. korom ellenére bőven, van mit tanulnom/behoznom.. Biztos h..ye kérdés, de csak említés szinten tudnál említeni pár (megfizethető, de jó) kazettát? Köszönöm!
Hello. Hát ez nem valami könnyű... A vateran és a jofogason lehet találni új kazikat... Sőt én tavaly vagy tavalyelőtt tudtam a Lemezkuckóból is rendelni néhány TDK és Sony kazit, nem tudom nekik van-e még belőle. Új kazikat tudtommal talán két cég gyárt már csak az egész világon és olcsónak sem mondanám őket. Csak Type I-es kazikról beszélünk persze. Ha Type II vagy Type IV kazi kell, akkor az csak kéz alól lehetséges és sajnos drágák. Én bespájzoltam belőlük 1-2 évvel ezelőtt, akkor még lehetett értelmes áron találni akár külföldről is... Mára sajnos nagyon felment az áruk, mert megnőtt rájuk a kereslet...
RETRO ÖRÖK !!! ÉS A KAZETTA IS !!!
Imadom a kazettákat
Jöhet a MiniDisk Balázs!
Úgy lesz... :)
Ha mar ilyen alaposan vegig ismerteted az osszes kazaettafajtat es azok variansait, akkor egy felmondatot megert volna meg a a pure metal, de Type II allasban hasznalhato tipusok.
Nekem kicsit hianyzott hogy kimaradt a Technics csalad-ami valjuk be hogy a csucs -kategoriak egyik csucsa.- nekem a mai napig van szep alapotban 3 darab is. (2* RS-BX 828 es egy RSB 465 HX PRO) igazabol nem cserelnem le Sony-ra ,hiszen volt mar osszehasonlitasba elmenyem. A Technics-hez kepest a Sony eleg tompa es pongyolas hangzasa volt ( es nem a keszulek volt hibas) -de ez akkor hallatszik amikor egymas mellett oszehasonlitod a ket tipust.
-Amugy a videok nagyon tetszenek,es most visszamenoleg nezem ,es ha hiszed ha nem az autoban is ezt hallgatom. :) nagyon erthetoen , es alaposan fogalmazol es magyarazol. Koszonjuk szepen a sok ertekes videot
Szia Ernő. Ha belegondolsz nagyon sokminden más is kimaradt. Ha valaki teljesen fel akarná dolgozni ezt a témakört, akkor egy teljes csatornát építhetne köré. Azokat a deckeket tettem bele a videókba, amiről találtam részletes technikai leírásokat és egyéb tapasztalatokat. Örömmel hallom, hogy végighallgatod az összes videómat, legalább így te is szembesülsz vele, hogy volt honnan fejlődni :)
Van egy Telefunken RC200-am és majdnem kijelenthető, hogy a HighCom-tól nem igen készült jobb zajszint csökkentő. Talán a Dolby S, de mégsem hozta ezt.
sony fx6 c volt nekem is. tipe3 kazit is még lehetett állítani rajta , és crome és metal kazival nagyon jól szólt, sok későbbi decket is legyözött hangban
6:30 : szia, jó a videó, annyit, hogy ha ott voltàl szemèllyesen ama korban mint ‘hifista’ akkor tudnod kellene a kazetta audió zaj az nem sziszegès, vagy sziszegö hang! Súgàs!;-) súg a velvètel! Ezt vàltotta ki a ‘súgàsmentes’ hifi sztereó korszak, meg persze a CD korszak; bónusz kèrdès bàrkinek a kazetta, deck idöszakból, 80 èvek: felvètelkor, mi az hogy normalizàlni?
És a helyes válasz?
@@gregor_man az, hogy kromos kazettára úgy veszel fel, mintha normál lenne. Be kell tömni a króm indikáló mélyedést, és a deck azt hiszi normál kazetta van bent. Igy tõbb lesz a magas tartomány
@@jeepmap1 Merész ötletnek hangzik. De nyilván kipróbált módszered. Nekem már nincsenek króm kazettáim, nem tudom tesztelni. Nincs nagy alapzaja az ilyen felvételnek? Vagy ez a megfizetendő ár a több magasért?
Nekem van olyan gyári műsoros kazettám, amely Type II szalagra van rögzítve Type I-es beállítással.
@@gregor_man akkoriban fitalként jónak tünt, ma már nem csinálnám. Eltúlzott lesz a hangzás a magas tartomány felé
R.I.P Lou Ottens.
Egy valóban jó géppel felvéve egy valóban jó kazetta elég jól tudott szólni egy rövid ideig (pl TDK SA-X, BASF Superchrom, Sony CD-alpha). Viszont még a márkás kazetták nagy része sem volt okés, a noname kazetták pedig ipari hulladék szinten álltak. Aztán a használat során jöttek a szalag sérüléséből adódó dropoutok és sáveltérések, a szalag megnyúlásából adódóan egy-egy zeneszám akár 5-6 másodperccel is tovább szólt, bezajosodott, magasak csökkentek, majd legvégül hallgathatatlan katyvasz lett a zenéből, legalábbis fejhallgatón. Hangfalon még csak-csak elment. Mai napig van két komolyabb deckem és cirka 300 kazettám, de a hangminőség az 1980 és 1990 között felvett kazettákon mostanra pocsék.
Kb. 3000 kazi őrzök most is. Digitalizálását elkezdtem. Most is úgy szól, minr egy cd.
Nekem 94-ben allt ossze az elso hifi szettem, egy Aiwa 220 deck, Hitachi SR-4010 radios erosito, es egy par Orion HS-284 hagfal. Nagyon szerettem a kis Aiwat, es nem sokkal ra vettem egy AD -F810-est ami nekem vegul kiszolgalta a kazettas korszakot. Nagy almom volt egy Aiwa 990-es es mostansag agyalok rajta ismet, hogy itt az ideje megvenni 2021-ben :D
Wilga Unitra ! 😁😆
Szerintem a kazetta és kazettás magnók történetében említést érdemelhet, hogy valamikor 1970-71 körül volt egy kombinált magnónk, egy házba épített orsós és kazettás egységekkel, valamilyen (vagy mindkét) irányú átjátszási lehetőséggel. Sajnos nem emlékszem a típusára.
BRG M11, az utolsó magyar szalagos magnó. Volt rajta 19-es sebesség, de szalaggal és kazettával is csak mono volt.
Jó, tetszik, de egy kicsit részletesebben bemutathattad volna a kazettatipusokat! Igen, szóltál róla, de egy fotón bemutathattad volna melyik tipusnál hol van a luk!
Illetve a magyar gyártásról is megnéztem volna némi ismertetőt!
De ettől a két apró észrevételtől függetlenül a többi rész rendben van.
Emlekeim szerint bemutattam, hogy hol van a lyuk. Nezd vegig az osszes videot, ott lesz valamelyikben
Igaz, egy másik részben benne volt.
Írtál a demagnetizáló kazettákról. Emberek fejében bennemaradt, hogy kell egy ilyen kazetta, a magnók üzemeltetéséhez. Később, amikor bejöttek a CD-k, ahhoz is árultak "leleményes" kereskedők demagnetizáló, vagy tisztító CD-t. Az vajon mit tisztíthatott? :)
@@gezamart5803 Azokon egy kis kefe van a lejátszható oldalon, ami a lézerledet (ez a neve?) mechanikusan tisztítja a piszoktól.
@@serrinsalamander ez volt a vicc. 😀 Azt a lézerledet a tisztító CD soha nem érte el. 😀 Nem tudta elérni, olyan a lejátszó konstrukciója. De mindenki boldogan vette. 😀
@@gezamart5803 Valamikor volt egy nekem, de már régóta nincs meg...
JVC - Dzséj-ví-szí nem dzsí, mert az GVC lenne. Japan Victor Company.
jó kis magnó és kazettás walkman kazettás magnó beépített mikrofon nal volt nekem is az unitra zrk magnó korszak ban durva athallas az a oldal végére a be oldal elejéről
Kb 40 db deckem van,azt hittem csak én vagyok ilyen őrült......
a kis és nagylemeznek tényleg volt a és be oldala a magnokazettanak is is 😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁
én is sziszentettem egy kis frutti kólát 😁😁😁😁😁😁😁
Én ezekkel nőttem fel két kazettás Samsung magnót,majd Samsung hifit használltam hozzájuk :)
Íme egy bizonyos zenei stílust képviselő kazis oldal: ua-cam.com/channels/1RgAltlHTqWW1O8uYVP6yw.html
Kedves Te! Amit írtál, nem találom... Igaz én férfiként vagyok szőke nő. :( Amúgy több videódat nem a "csatornádon" találtam meg. Kérlek ne gondold azt, h annyira értek a Yt-hez... Te tudsz nekem írni. Kérlek add meg a publikus email címed privátban, emailben.
A sör beszisszent (nem egy) zseniális
durva athallas rá vettem a rádióból is a oldal végére és meggátolta az athallas nincs többet athallas visszafelé 👁️👁️👁️👁️👍👍👍👍🎸❤️😂😅😆😁😄😃🦜🍓👄🌹💟🍉😀🧠🤣🥰😍🤩🤗👀👂
Aszt a mindenit...! Hát ez nem semmi videó, én is kedveltem a deck eket annak idején.
mert dolby b,c,s is mind szar hangminőséget adott, azért probált mindenki valami jobbat csinálni...