Uskladnění souší na zimu. Síření souší.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 жов 2024
  • Uskladnění souší na zimu. Síření souší.
    Uskladnenie súšou na zimu. Sírenie súšou.
    Cleaned honeycomb (honeycomb) for storage and long-term storage. Sulfurization.
    Gereinigte Waben (Honeycomb) zur Lagerung und Langzeitlagerung. Schwefelung.
    Oczyszczony plaster miodu do przechowywania i długotrwałego przechowywania. Siarkowanie.
    Tisztított méhsejt tároláshoz és hosszú távú tároláshoz. Kénesítés.
    Membersihkan sarang lebah untuk penyimpanan dan penyimpanan jangka panjang. Sulfurisasi.
    Очищенные соты для хранения и длительного хранения. Сернистость.

КОМЕНТАРІ • 5

  • @mellarius5669
    @mellarius5669 3 роки тому +1

    Velmi dobré video, naučné a přesně toto je potřeba pro začátečníky, díky za to. Jen bych rozhodně na prázdný truhlík s lampou pořídil plechy, stačil by pozink 0,56 a bylo by to bezpečné a elegantní. Folieuž dávno nepoužívám, ale jen igelity, myslím, že se musí teplem lampy zdeformovat, zničit.
    Já ale zavíječe se svými cca 50 vč nějak moc neřeším. Mám prostory, celý byt před rekonstrukcí, kde je celoročně v největších hicech tak do 22 a spíš méně a řádění zavíječe je v mezích. Prostě někde si malinko kousne, tak to holt vyrýpnu hřebíkem a včely si to opraví. Základ je chlad kolem 15, méně je už bez starostí. Je třeba nezadeklovávat nástavky se soušemi, kvůli hlodavcům dám mateří mřížku, na to komín nástavků se sošemi a navrch opět mřížku. Mám mřížek z minula hodně a dávno je nepoužívám a tak jsou aspoň k něčemu dobré.
    Medníky mám jen panenské a to zavíječi šmakuje nějak méně, souše bez zásob mimo úly vlastně téměř nemám. Pro každé vč mám ale aspoň jeden NN panenských rámků s květrovým medem na jaro. Ale to už by byl jiný příběh...
    Jiné zásobní plásty nijak nikde neskladuju, všechny zásoby jsou ve včelách.

    • @všichniPečinkovi
      @všichniPečinkovi  3 роки тому +1

      Váš komentář byt upraven, proto vkládám takto. Šlo pouze o odstranění odkazu v textu.
      Mellarius 56 • před 7 hodinami
      Dovolím si komentář.
      Včelstva berou velmi ochotně i v říjnu, ale jen roztok 1:1. Já nikdy (ani při doplňování zimních zásob) nekrmím hustším roztokem, domnívám se (výzkumný ústav místo zkoumání kšeftuje s lečivy), že u hustého, doporučovaného roztoku 3:2, včely musí přinášet vodu, naředit to aby to dokázaly zpracovat a pak zase pracně odpařit. Nevím to z lteratury, za víc než 50 let jsem ale vypozoroval co tvrdím. Zkusit může každý = když vč nebere roztok 3:2, vždy vezme a i za chladu 1:1. Pokud nechce ani 1:1, je tam nějaká chyba a to vč není životaschopné, včelstva berou řídký roztok i po půlce října! A logika věci je, že když vč není ochotné brát roztok, podaný až do úlu, jak se asi bude snažit ve snůšce, kdy pro nektar = řídký roztok cukrů, bude muset vynaložit mnohonásobně větší úsilí?
      Dokrmit těstem je strašně drahé, nesmyslné a velmi to zatěžuje vč, protože musí donášet vodu. Ale na podzim to jde, v časném jaře je to "vražda" rozvoje včelstva.
      Moje nejdůležitější sdělení je, že vč, které se dalo vykrást, je geneticky vadné, má gen, že se nechá vykrádat. Není chytré ho zachraňovat, matku je nutné bez milosti zlikvidovat, protože nese vadné geny a její trubci příští rok oplodní matky v okolí... Vaše včelstvíčko jste měl spojit s jiným, kde problém není. Jinak si zaneřádíte svůj chov včel geny ze včelstva, které se v kritické chvíli nechá vykrást. S mírností to nesouvisí, moje vč jsou enormně mírná, ale loupeže vlastně vůbec neznám a to ani vykrádání slabých oddělků.
      Jinak vaše naučné video je super. Je velmi potřebné vytářet takováto videa a díky vám za to. Mnoha včelařům to může pomáhat.
      Jo a dokrmit jde vč teplým roztokem 1:1 v maslém krmítku max 2 l, třeba balonem a doporučuju si pár takových krmítek pro ten účel pořídit (zde pouze odstraněný správcem odkaz- reklama)
      Pamatuju podšálek za 2,80 Kčs a balón (skleněný) za 6 Kčs. Bohužel "podšálek" musí být ještě v dřevěné krabičce, která sedí na díře ve strůpku a to se nikde nezobrazuje, to si každý musí udělat sám. Ceny 80 let 20 stol nesedí ani po vynásobení 10X na dnešní Kč. Jak to ti soudruzi dokázali, vkrádá se otázka...

    • @všichniPečinkovi
      @všichniPečinkovi  3 роки тому

      Dobrý den. Ano trochu se kroutí, ale nechytnou, mám tam ten polystyren a ten by nechytl taky (ta lampa to chrání OK) ale teplem by mohl deformovat... Jinak ano mít vše ve včelách je nejlepší, testoval jsem také, na zimu dát pod včelstva se soušemi NN...Nebo pak chlaďák... Průvan je taky v nouzi dobrý ale ne 100% to je fakt.... (:-)) A ano asi to může někdo brát jako vzor, ale je potřeba říci, jsem malovčelař, je to koníček, nejsem učitel včelaření.. Ukazuji jen těm co chtějí koukat, to co dělám já... a ne vše dělám dobře!! Funguje mi to jako celek.. včelky žijí, vše funguje, ale postupů a názorů je moc a jsou vždy jak, už to tak chodí lepší a horší... Sem tam koukám na videa jiných a je spousty krásných videi, které se mi hodně líbí... Někdy ale zjišťuji, že to co je normální a super ve u velkovčelaře, je nereálné, nebo méně realizovatelné u "někoho" kdo má 4 včelstva nebo do 20ti včel... Člověk pak prostě hledá jiné cest, někdy ne úplně standardní, ale když fungují, tak proč ne? (:-)))

  • @jirigrandpa
    @jirigrandpa 3 роки тому

    Kolikrat to sireni opakujete?

    • @všichniPečinkovi
      @všichniPečinkovi  3 роки тому

      No počet nevím.. Je to dle počasí, jakmile se ochladí k 10°C a níže už nesířím (to už zavíječ nelétá). A zase naopak jak je tepleji už zase ano... tedy dle počasí... No a nyní to je tak jednou za 10 dní *-