Nagyon szép kazánház, látszik,hogy erre is nagyon odafigyelsz...Valaki említette a nedves fát,kátrányosodás miatt.Igaza van.Tapaztalatból mondom.Rengeteg energát von el az égéstől.A fát jobb szabadban tárolni,a szellőzés és egyben a száradás miatt,valami fedél alatt,azért ne érje közvetlenül a csapadék. És ami nagyon fontos,ezt mindenkinek ajánlom: a kémény huzat szabályozása!Arra kell törekedni,hogy a kémény huzata megközelítően azonos legyen,.mert kevesebb éghető füstgáz távozik el ,ami el is éghetne,hővé alakulna.Nekem van ilyen,és bízvást állíthatom,baromi jól működik!!!!!Lassabban,nagyobb hőt leadva működik a kazán,kevesebb tüzelőt használva Járj utána!!! Egyébként le a kalappal előtted!!!Nagyra tudom értékelni az ilyen gondolkodású,felfogású embereket. Tiszteletem!!
Szia, lehet hogy attól van de az is lehet hogy a fa nem tökéletesen száraz, de ez is csak tipp! Örülok hogy tetszenek a videók, és én is kellemes ünnepeket kívánok!🙂
Ha van áram akkor hálózatról megy keringető, ha nincs akkor inverter + akku ad energiát. Ugye ? Inverter + akku mi által nem dolgozik bele kinti hálózatba ?
Szia, minden úgy van ahogy leírtad! Hogy miért nem megy vissza az áram arról csinálok egy videót ha így leírom nehéz megérteni de ha látni fogod akkor nem bonyolult!
...hány négyzetmétert fűtesz vele, pl. 0 fokos külső hőmérsékletnél, 22 fokos belsőnél kb hány hasáb fát használsz el egy nap? ...A felfűtött puffer hány órán keresztül tartja a 22 fokot?
220 vagy 260m2 attól függ hogy a két első szobát fűtöm vagy nen. Azt nem számoltam hogy hány hasábot rakok rá egy nap, de van egy 30m3 fatartóm kb 6-7 m3 maradt de még fűtök ez naggyából még kellesz! Hogy mennyit bír a puffer. Este 9 kor teszek ra pár darabot reggel még a radiátorok langyosak! A tetőtérben tartózkodún töbnyire ott reggel is minimúm 24 fok van., az alsószinten 2 fokkal kevesebb.. Naggyából így működik!
@@laszlosuto5742 ...nos, leírom az enyém, ez egy összehasonlításnak jó lesz...😉 A kazán egy Sárkány 20kw-os kis teljesítményűnek látszó, de hatalmas égéstérrel bíró Kaposvári gyártású kazán, alul vízrostélyos, 30liter vizes térfogattal. Az égéstérbe 14 darab 40 cm hosszú hasáb (feles, negyedes hasítású) fér bele. A ventillátor nálam alul van, azon az ajtón, ahol kihamuzol, egy lengyel gyártmányú (euroster wb11 fűtésvezérlővel). Ennél lehet állítani a teljesítményt és lényegében tolja bele az oxigént, így ez hatékony rövid kéménynél is, mert olvastam, hogy neked is rövid, ...ami nálam is csak 6 méter magas. A ház normál tégla, 100m², radiátoros kialakításu, külső 0C°-nál, belül 22C°-al, az 1000 literes Hajdú pufferem a tűz leégése után nekem 8 órát tudja fennttartani. Ami nálam is csalódás, hosszabbra számítottam. Egy kommentelő írta neked, hogy a radiátorok visszatérő ágát leszabályozza....ezt azóta próbáltad? Reggel rakom meg a kazánt (6:00), az délutánig kitart (18:00), mert a fa öt-hat óra alatt ég le, plusz a puffer tart még 8 órát, így egy fél nap, de leeshet a hőmérséklet 21C°-ra, aztán délután hattól kilencig folyamatossan rakom, de lényegében 9 körül teljesen telerakom még utoljára, ami reggelig kitart. (este hidegebb van) Így kb. 32 fahasábbal fűtök egy nap. Ez bizony 26 m³ per év...sajna. 😁...csakhogy ne érezd magad szarul, mert látod nálam is vacak a fogyasztás
Szerintem én voltam az említett kommentelő. Nem vagyok tűzvédelmi szakember, csak egy kérdés volt részemről, ami két okból vetődött fel bennem: 1. Nálam a kazánházat úgy tervezték, hogy egy fallal le van választva a tüzelőtároló. Nincs sokkal messzebb a fa mint nálad, csak van egy téglafal a kazán mellett. Azt nem tudom, hogy ez előírás volt-e, vagy csak a tervező biztos ami biztos alapon így látta jónak. 2. Munkahelyemen meg van határozva, hogy mennyi (minimális) gyúlékony anyag tárolható egy helységben. Pedig nem használunk nyílt lángot, nem melegítünk semmit, épületen belül nyilván nem dohányzik senki. Ott is mitől gyulladna meg bármi is?! Mégis előírás van rá. Egyébként nem kötekedni akartam, csak hangosan gondolkoztam. Nekem is tetszenek a videóid, a kazánház is klassz lett.
....a helyzet az, hogy a régi kazánok mások,...a maiak hőszigeteltek, azok a szabványok már idejétmúltak. Nincs a fűtésrendszeren olyan rész, ami a fa gyulladáspontját el tudná érni,....még a kimenő füstcső se éri el a 400C°-ot... Egytlen ponton jelenthet veszélyt, amikor megnyitja az ember a kazánajtót, akkor kiszökhet pár szikra. Én is csak hangossan gondolkodtam...😉
Ha vízes a fa, az a legnagyobb baj,,!! eléggé megvan bonyolítva!!ha nincs áram az a baj!! nekem 33-éve,megy semmi elektronika,,!!egyszerűen 60c-fokon kell üzemeltetni, aztán se kátrány se korom,, nekem hamuszürke az egész kazán+járatok,,👍👌👏🔥
Nagyon szép kazánház, látszik,hogy erre is nagyon odafigyelsz...Valaki említette a nedves fát,kátrányosodás miatt.Igaza van.Tapaztalatból mondom.Rengeteg energát von el az égéstől.A fát jobb szabadban tárolni,a szellőzés és egyben a száradás miatt,valami fedél alatt,azért ne érje közvetlenül a csapadék.
És ami nagyon fontos,ezt mindenkinek ajánlom: a kémény huzat szabályozása!Arra kell törekedni,hogy a kémény huzata megközelítően azonos legyen,.mert kevesebb éghető füstgáz távozik el ,ami el is éghetne,hővé alakulna.Nekem van ilyen,és bízvást állíthatom,baromi jól működik!!!!!Lassabban,nagyobb hőt leadva működik a kazán,kevesebb tüzelőt használva Járj utána!!!
Egyébként le a kalappal előtted!!!Nagyra tudom értékelni az ilyen gondolkodású,felfogású embereket.
Tiszteletem!!
Köszönön szépen, örülök hogy tetszik! A huzatszabályzóra meg rákeresek!
Próbáld meg száraz fával (ami kb 2 év amig kiszárad) tudom hogy ez sok idö de ettöl nem lesz kátrányos a kazánod.
Boldog karácsonyt! Nagyon jók a videók! Szerintem a fa teljesen jó helyen van. Az inverter is szuper! A lerakódás nem lehet a huzat szabályzótól?
Szia, lehet hogy attól van de az is lehet hogy a fa nem tökéletesen száraz, de ez is csak tipp! Örülok hogy tetszenek a videók, és én is kellemes ünnepeket kívánok!🙂
Ha van áram akkor hálózatról megy keringető, ha nincs akkor inverter + akku ad energiát. Ugye ? Inverter + akku mi által nem dolgozik bele kinti hálózatba ?
Szia, minden úgy van ahogy leírtad! Hogy miért nem megy vissza az áram arról csinálok egy videót ha így leírom nehéz megérteni de ha látni fogod akkor nem bonyolult!
Üzemmeleg kazán esetén mennyi a kilépő füstgáz hőmérséklete perforált lemezzel és lemez nélkül? Megtudnád mérni?
ua-cam.com/video/oNbYZp_7k8g/v-deo.html
Szia Laci!
A kátrányosodás ellen van beépítve kazánvédő szelep? Például Esbe 511?
Szia. Igen van, de nekem a kazán nem folyik. Csaka falán tapad le, Itt fa lessz a gond valószínüleg!
...hány négyzetmétert fűtesz vele, pl. 0 fokos külső hőmérsékletnél, 22 fokos belsőnél kb hány hasáb fát használsz el egy nap? ...A felfűtött puffer hány órán keresztül tartja a 22 fokot?
220 vagy 260m2 attól függ hogy a két első szobát fűtöm vagy nen. Azt nem számoltam hogy hány hasábot rakok rá egy nap, de van egy 30m3 fatartóm kb 6-7 m3 maradt de még fűtök ez naggyából még kellesz!
Hogy mennyit bír a puffer.
Este 9 kor teszek ra pár darabot reggel még a radiátorok langyosak!
A tetőtérben tartózkodún töbnyire ott reggel is minimúm 24 fok van., az alsószinten 2 fokkal kevesebb..
Naggyából így működik!
@@laszlosuto5742 ...nos, leírom az enyém, ez egy összehasonlításnak jó lesz...😉
A kazán egy Sárkány 20kw-os kis teljesítményűnek látszó, de hatalmas égéstérrel bíró Kaposvári gyártású kazán, alul vízrostélyos, 30liter vizes térfogattal.
Az égéstérbe 14 darab 40 cm hosszú hasáb (feles, negyedes hasítású) fér bele. A ventillátor nálam alul van, azon az ajtón, ahol kihamuzol, egy lengyel gyártmányú (euroster wb11 fűtésvezérlővel). Ennél lehet állítani a teljesítményt és lényegében tolja bele az oxigént, így ez hatékony rövid kéménynél is, mert olvastam, hogy neked is rövid, ...ami nálam is csak 6 méter magas. A ház normál tégla, 100m², radiátoros kialakításu, külső 0C°-nál, belül 22C°-al, az 1000 literes Hajdú pufferem a tűz leégése után nekem 8 órát tudja fennttartani.
Ami nálam is csalódás, hosszabbra számítottam. Egy kommentelő írta neked, hogy a radiátorok visszatérő ágát leszabályozza....ezt azóta próbáltad?
Reggel rakom meg a kazánt (6:00), az délutánig kitart (18:00), mert a fa öt-hat óra alatt ég le, plusz a puffer tart még 8 órát, így egy fél nap, de leeshet a hőmérséklet 21C°-ra, aztán délután hattól kilencig folyamatossan rakom, de lényegében 9 körül teljesen telerakom még utoljára, ami reggelig kitart. (este hidegebb van)
Így kb. 32 fahasábbal fűtök egy nap.
Ez bizony 26 m³ per év...sajna.
😁...csakhogy ne érezd magad szarul, mert látod nálam is vacak a fogyasztás
Szerintem én voltam az említett kommentelő.
Nem vagyok tűzvédelmi szakember, csak egy kérdés volt részemről, ami két okból vetődött fel bennem:
1. Nálam a kazánházat úgy tervezték, hogy egy fallal le van választva a tüzelőtároló. Nincs sokkal messzebb a fa mint nálad, csak van egy téglafal a kazán mellett. Azt nem tudom, hogy ez előírás volt-e, vagy csak a tervező biztos ami biztos alapon így látta jónak.
2. Munkahelyemen meg van határozva, hogy mennyi (minimális) gyúlékony anyag tárolható egy helységben. Pedig nem használunk nyílt lángot, nem melegítünk semmit, épületen belül nyilván nem dohányzik senki. Ott is mitől gyulladna meg bármi is?! Mégis előírás van rá.
Egyébként nem kötekedni akartam, csak hangosan gondolkoztam. Nekem is tetszenek a videóid, a kazánház is klassz lett.
Én sem bántásból mondtam, csak érdekesnek találtam a felvetést kíváncsi voltam hogy mások mit gondolnak róla!
Örülök hogy tetszenek a videók!
....a helyzet az, hogy a régi kazánok mások,...a maiak hőszigeteltek, azok a szabványok már idejétmúltak. Nincs a fűtésrendszeren olyan rész, ami a fa gyulladáspontját el tudná érni,....még a kimenő füstcső se éri el a 400C°-ot...
Egytlen ponton jelenthet veszélyt, amikor megnyitja az ember a kazánajtót, akkor kiszökhet pár szikra.
Én is csak hangossan gondolkodtam...😉
Ha vízes a fa, az a legnagyobb baj,,!! eléggé megvan bonyolítva!!ha nincs áram az a baj!! nekem 33-éve,megy semmi elektronika,,!!egyszerűen 60c-fokon kell üzemeltetni, aztán se kátrány se korom,, nekem hamuszürke az egész kazán+járatok,,👍👌👏🔥