Időről, időre vissza térek ehhez a videóhoz. A megjelenése óta legalább 10-szer láttam. Volt, hogy egy héten kétszer néztem meg, volt hogy hónapok teltek el két lejátszás között. Valahogy mindig találok benne valami újat, valami értékéset, ami minden megtekintésnél csiszol egy keveset a minőségről való gondolkodásomban. Nagyon hálás vagyok az elhangzott gondolatokért, köszönöm a munkátokat amit a videó elkészítésébe fektettetek! Bár, jóval szűkebb a közönsége, mint a másik csatornának, remélem tervben van további videók készítése erre az oldalra is. Isten áldjon benneteket!
Nice! Nekem kicsit hiányzik a környezetvédelem mint minőségi faktor. Valahogy a videó üzenete, hogy legyen magas fokú rendezettség, meg egyéb luxus érzetet nyújtó javak körülötted. Emellett nem nézve milyen ökolabnyomot hagy maga után az egész folyamat és akkor jó lesz a következő generációnak. Egyébként tényleg jó volt a vidi.
Ez bennem is megfogalmazódott, de a minőség nem mindenkinek ugyan az, és nem mindenkinek ugyn az inspiráló, valaki a letisztult egyszerű formákat kedveli, valaki a bonyolultat, valaki az élettel teli környezetet, valaki az élettelen ridegséget, valószínűleg a te és a Sándor "minőségi faktora" nem egyezik meg, vagy nem ugyan az a fő esszenciája. :)) Jó hogy nem vagyunk egyformák, és valaki gondol a környezetre, hála érte :)
Ebben igazad van! Mint vállalkozó én is a minőségi munkára és alapanyagra törekszem és úgy gondolom, hogy a környezet tudatosság és a minőség kéz a kézben jár. Az hogy valami minőségi, magában hordozza a környezetvédelmet is. Ezt folyamatosan kommunikáljuk az ügyfeleinknek. Ha a minőségi alapanyagot és a minőségi munkával tudunk szolgálni a megrendelőnek, azzal évekkel tartósabb terméket tudunk a piacra vagy neki gyártani így mindenki nyer. Csak sajnos ezzel az elvel nem mindenki tud együtt rezegni, vagycsak egyszerűen a pénztárcája szab határt.
Azzal az egy gondolattal hadd szőrszálhasogassak egy kicsit, hogy én személy szerint az igényes zenét nem azonosítanám 100%-ban a klasszikus zenéhez. Bár valóban ebben a műfajban van a legnagyobb esély minőségi darabokat találni (elvégre a klasszikus zeneszerzők jó része régen élt és a műveik kiállták az idő próbáját), de a kanonikus klasszikus zenében is találni rosszul öregedő és mai szemmel igénytelen alkotásokat. Ugyanakkor léteznek kimondottan igényesen, eredeti módon, érezhetően nagy munkával megalkotott, kifejező, mélyreható zeneszámok akár a rock zenében, akár az elektronikus zenében, akár a jazzben, nem is beszélve a modern eszközökkel alkotó kortárs "klasszikus" zeneszerzőkről... csak tudni kell jól keresni. A minőség szerintem nem feltétlenül műfajfüggő. De értem, hogy a gondolatmenettel mit akartál kifejezni, és amúgy egyetértek vele.
Hála a magasságosnak, a magyar vállalkozók munkáját tucatnyi profi marketinges/üzletfejlesztő segíti. De aki a vállalkozó/vállalkozás mélyebb rétegeiről is beszél, a vállalkozót, mint embert fejleszti/inspirálja, abból csak néhány van. Nálam Te vagy az első helyen Sándor. :-)
Tisztelt Sándor! Nem olyan régen szerettünk volna párommal elmenni az ön éttermében. Azonban nem tudtunk ezt megvalósítani, mivel nem rendelkezik az étterem vegán étkezési lehetőséggel. Amennyiben van rá mód, kérem ebbe az irányba is nyissanak. Mivel szeretnénk megismerni milyen is ez a fajta minőség önöknél. :) Köszönöm.
@@norbertujfalusi6979 nem értek veled egyet. Vannak, és voltam is vegán étteremben. De vannak vegán opciók normál, nem vegán étteremben is. 1-2 nem húsos étel felvétele az étlapra nem gondolom, hogy problémát kelljen, hogy okozzon egy nívós étteremnek.🙂🥕👩🍳🥗
Kedves Sándor! Nem tervezel valamikor könyvet írni? Engem nagyon érdekelne, ha papírra vetnéd minden olyan gondolatod mint amik a videókban is elhangzanak.
A zene résszel én nem teljesen értek egyet. Kicsit sznobra sikerült ez a Vivaldi és a Tiesto szembeállítás :D Mind a kettő lehet szórakoztató és minőségi csak más léptékben és más emberekhez. Valamiért Magyarországon divat lett fikázni a populárist és rásütik hogy kommersz aminek az az egyetlen alapja, hogy az illetőnek nem jön be az adott dolog és nem érti hogy másnak hogy tetszhet. Az alkoholoknál lehet pacsuli aromás égetett szeszt kommersznek hívni, és a McDonald's-ot is lehet fikázni hogy junkfoodot ad el magas áron, de hiába ez a véleményem róla és valahol igazam is van, mégis dollár milliárdos forgalmú cég a véleményemtől függetlenül. Vissza térve az eredeti ponthoz azért ne feledjük el hogy Tiesto 60-80+ ezer ember előtt lép fel a világ legnagyobb fesztiváljain ahova nem 2 fillér a belépő és egyetlen este alatt zsebre teszi sok magyar vállalkozás éves árbevételének a többszörösét. Nincs azzal baj ha nagy léptékben terjeszti a zenéjét, mert az azt jelenti hogy sok embernek nyújt szórakozást azaz értéket és a nap végén ez a lényeg attól függetlenül, hogy vannak akik meg nem szeretik a zenéjét vagy magát a stílust, de akkor egyszerűen nem is a célközönsége szóval ezért sincs a véleményük hatással az árbevételeire. Mielőtt rámsütné valaki nem vagyok giga mega Tiesto fan csak egy két számát szeretem :D .
Szerintem félreértetted. Igen, lehet anthem trance zenéből igényeset csinálni és lehet klasszikust pocsékul előadni. De a két zenei stílus között óriási különbségek vannak. Ezt nem klasszikus rajongóként mondom, én is szeretem a könnyedet. Egy elektronikus könnyűzenében nagy általánosságban ezen elemek vannak: valahogy elindul, euforikus élményű zúzás, csönd, még erősebb zúzás, lekeverés (vagy folyamatos lazítás), vége. Egy klasszikus zenében ezek az elemek is megtalálhatók, de ezer másik (a zúzást itt másképp nevezném). Megjelenik az eufória, a katartika, de ott van a feszültség keltés és oldás, egy ilyen íven belül ezer változás, koherens nem ismétlés, kontrasztok, történet, stb... Bach d-moll tocata és fugua egy tökéletes példa erre. Történet van mögötte. Ilyen egy Tiesto-ban nincs, de ott nincs is hely erre. Mennyi munkába telik míg mondjuk David Guetta megír egy albumot és mennyibe míg Mozart egy nagyzenekari művet? Mekkora és kreativitásra van szüksége Salvatore Genacci-nak a Culturally Appropriate lemezéhez és mennyi Ludwig Göransson-nak az Oppenheimer filmzenéjéhez? Ezeket összevetve talán érzékelhető, hogy Paul van Dyk itt a gyorsétterem, Beethoven pedig a Michellin csillagos. Mindkettőben nagyon finom ételeket lehet enni, de a példában szereplő konvencionális étterem minőségi, művészi és esztétikus is. Sándor erre utalt. Az üzenet pedig lényegében ez: vagy minőségit alkotsz és kitűnsz vele, vagy tucatterméket produkálsz, ekkor viszont gondolkodj el a folytatáson.
Időről, időre vissza térek ehhez a videóhoz. A megjelenése óta legalább 10-szer láttam. Volt, hogy egy héten kétszer néztem meg, volt hogy hónapok teltek el két lejátszás között. Valahogy mindig találok benne valami újat, valami értékéset, ami minden megtekintésnél csiszol egy keveset a minőségről való gondolkodásomban.
Nagyon hálás vagyok az elhangzott gondolatokért, köszönöm a munkátokat amit a videó elkészítésébe fektettetek!
Bár, jóval szűkebb a közönsége, mint a másik csatornának, remélem tervben van további videók készítése erre az oldalra is.
Isten áldjon benneteket!
Melyik a másik csatorna?
@@andimate8132 Alexander The Guest
Köszönöm
Minden elhangzott minőség szónál ittam egy korty champagne-t! :)))))
Imádom ahogyan gondolkodol!
Nice! Nekem kicsit hiányzik a környezetvédelem mint minőségi faktor. Valahogy a videó üzenete, hogy legyen magas fokú rendezettség, meg egyéb luxus érzetet nyújtó javak körülötted. Emellett nem nézve milyen ökolabnyomot hagy maga után az egész folyamat és akkor jó lesz a következő generációnak.
Egyébként tényleg jó volt a vidi.
Ez bennem is megfogalmazódott, de a minőség nem mindenkinek ugyan az, és nem mindenkinek ugyn az inspiráló, valaki a letisztult egyszerű formákat kedveli, valaki a bonyolultat, valaki az élettel teli környezetet, valaki az élettelen ridegséget, valószínűleg a te és a Sándor "minőségi faktora" nem egyezik meg, vagy nem ugyan az a fő esszenciája. :)) Jó hogy nem vagyunk egyformák, és valaki gondol a környezetre, hála érte :)
Ebben igazad van! Mint vállalkozó én is a minőségi munkára és alapanyagra törekszem és úgy gondolom, hogy a környezet tudatosság és a minőség kéz a kézben jár. Az hogy valami minőségi, magában hordozza a környezetvédelmet is. Ezt folyamatosan kommunikáljuk az ügyfeleinknek. Ha a minőségi alapanyagot és a minőségi munkával tudunk szolgálni a megrendelőnek, azzal évekkel tartósabb terméket tudunk a piacra vagy neki gyártani így mindenki nyer. Csak sajnos ezzel az elvel nem mindenki tud együtt rezegni, vagycsak egyszerűen a pénztárcája szab határt.
Elképesztő, hogy 10 percbe mennyi hasznos, építő információt és tartalmat tudsz belerakni.
Azzal az egy gondolattal hadd szőrszálhasogassak egy kicsit, hogy én személy szerint az igényes zenét nem azonosítanám 100%-ban a klasszikus zenéhez. Bár valóban ebben a műfajban van a legnagyobb esély minőségi darabokat találni (elvégre a klasszikus zeneszerzők jó része régen élt és a műveik kiállták az idő próbáját), de a kanonikus klasszikus zenében is találni rosszul öregedő és mai szemmel igénytelen alkotásokat. Ugyanakkor léteznek kimondottan igényesen, eredeti módon, érezhetően nagy munkával megalkotott, kifejező, mélyreható zeneszámok akár a rock zenében, akár az elektronikus zenében, akár a jazzben, nem is beszélve a modern eszközökkel alkotó kortárs "klasszikus" zeneszerzőkről... csak tudni kell jól keresni.
A minőség szerintem nem feltétlenül műfajfüggő. De értem, hogy a gondolatmenettel mit akartál kifejezni, és amúgy egyetértek vele.
Hála a magasságosnak, a magyar vállalkozók munkáját tucatnyi profi marketinges/üzletfejlesztő segíti.
De aki a vállalkozó/vállalkozás mélyebb rétegeiről is beszél, a vállalkozót, mint embert fejleszti/inspirálja, abból csak néhány van.
Nálam Te vagy az első helyen Sándor. :-)
Jól szólt a Brock Lesnar fazon. :)
Tisztelt Sándor!
Nem olyan régen szerettünk volna párommal elmenni az ön éttermében. Azonban nem tudtunk ezt megvalósítani, mivel nem rendelkezik az étterem vegán étkezési lehetőséggel. Amennyiben van rá mód, kérem ebbe az irányba is nyissanak. Mivel szeretnénk megismerni milyen is ez a fajta minőség önöknél. :) Köszönöm.
Vegán étterembe kell menni!
@@norbertujfalusi6979 nem értek veled egyet. Vannak, és voltam is vegán étteremben. De vannak vegán opciók normál, nem vegán étteremben is. 1-2 nem húsos étel felvétele az étlapra nem gondolom, hogy problémát kelljen, hogy okozzon egy nívós étteremnek.🙂🥕👩🍳🥗
🙌🤝👏
Kedves Sándor! Nem tervezel valamikor könyvet írni? Engem nagyon érdekelne, ha papírra vetnéd minden olyan gondolatod mint amik a videókban is elhangzanak.
A zene résszel én nem teljesen értek egyet.
Kicsit sznobra sikerült ez a Vivaldi és a Tiesto szembeállítás :D Mind a kettő lehet szórakoztató és minőségi csak más léptékben és más emberekhez.
Valamiért Magyarországon divat lett fikázni a populárist és rásütik hogy kommersz aminek az az egyetlen alapja, hogy az illetőnek nem jön be az adott dolog és nem érti hogy másnak hogy tetszhet. Az alkoholoknál lehet pacsuli aromás égetett szeszt kommersznek hívni, és a McDonald's-ot is lehet fikázni hogy junkfoodot ad el magas áron, de hiába ez a véleményem róla és valahol igazam is van, mégis dollár milliárdos forgalmú cég a véleményemtől függetlenül.
Vissza térve az eredeti ponthoz azért ne feledjük el hogy Tiesto 60-80+ ezer ember előtt lép fel a világ legnagyobb fesztiváljain ahova nem 2 fillér a belépő és egyetlen este alatt zsebre teszi sok magyar vállalkozás éves árbevételének a többszörösét. Nincs azzal baj ha nagy léptékben terjeszti a zenéjét, mert az azt jelenti hogy sok embernek nyújt szórakozást azaz értéket és a nap végén ez a lényeg attól függetlenül, hogy vannak akik meg nem szeretik a zenéjét vagy magát a stílust, de akkor egyszerűen nem is a célközönsége szóval ezért sincs a véleményük hatással az árbevételeire.
Mielőtt rámsütné valaki nem vagyok giga mega Tiesto fan csak egy két számát szeretem :D .
Szerintem félreértetted.
Igen, lehet anthem trance zenéből igényeset csinálni és lehet klasszikust pocsékul előadni. De a két zenei stílus között óriási különbségek vannak. Ezt nem klasszikus rajongóként mondom, én is szeretem a könnyedet.
Egy elektronikus könnyűzenében nagy általánosságban ezen elemek vannak: valahogy elindul, euforikus élményű zúzás, csönd, még erősebb zúzás, lekeverés (vagy folyamatos lazítás), vége.
Egy klasszikus zenében ezek az elemek is megtalálhatók, de ezer másik (a zúzást itt másképp nevezném). Megjelenik az eufória, a katartika, de ott van a feszültség keltés és oldás, egy ilyen íven belül ezer változás, koherens nem ismétlés, kontrasztok, történet, stb... Bach d-moll tocata és fugua egy tökéletes példa erre. Történet van mögötte. Ilyen egy Tiesto-ban nincs, de ott nincs is hely erre.
Mennyi munkába telik míg mondjuk David Guetta megír egy albumot és mennyibe míg Mozart egy nagyzenekari művet? Mekkora és kreativitásra van szüksége Salvatore Genacci-nak a Culturally Appropriate lemezéhez és mennyi Ludwig Göransson-nak az Oppenheimer filmzenéjéhez?
Ezeket összevetve talán érzékelhető, hogy Paul van Dyk itt a gyorsétterem, Beethoven pedig a Michellin csillagos. Mindkettőben nagyon finom ételeket lehet enni, de a példában szereplő konvencionális étterem minőségi, művészi és esztétikus is.
Sándor erre utalt. Az üzenet pedig lényegében ez: vagy minőségit alkotsz és kitűnsz vele, vagy tucatterméket produkálsz, ekkor viszont gondolkodj el a folytatáson.