А чому не розробляються системи проти м'ясних штурмів? Типу покращених фортифікаційних загороджень та поєднання їх з металевою сіткою Егоза для концентрації живої сили в певній точці під український кулемет, скиди з сльозоточивим газом, повітряний підрив над землею на висоті 2-5 метрів оборонних гранат-скидів з fpv дронів зі стабілізацією?
Дуже влучно описали проблеми НРК, саме тому ми виготовляємо наш НРК Пластун із фокусом на високу прохідність і високу модульність, щоб встановлювати інші рішення, наприклад по звязку. Зрадістю поділимось нашим баченням розвитку НРК.
Панове, проблема не в самому Control, а в state estimation. Control може вирішити задачу мінімізації похибки відносно ваших вимірів. Коли ваші виміри погані (тільки IMU і камера вперед) то і мінімізація похибки буде погана. Рішення цьому це state estimation, зазвичай це GPS, а в бойових умовах це Visual Inertial Odometry
Слухав про оптоволоконні дрони і їх обговорювали тільки в контексті того чи використовувати одні чи інші. І тут в мене питання, чи були спроби створення дорожчого і потужнішого дрона ретранслятора на оптоволоконні? Ця комбінація - дрон ретранслятор на оптоволоконні + звичайні дрони виглядає ефективною
Варік це просто ідеальний варіант можна закривати конкурс, нічого краще не буде Може Вирок ще непогана назва, хоч до Мавіка ніяк і не стосується, але до Вирія трохи
Основна проблема НРК - відсутність у держави та більшості виробників розуміння тактики застосування НРК. Друга проблема НРК - прохідність та умови експлуатації. Третя проблема НРК - дефіцит НРК в підрозділах. Четверта (!) проблема НРК - звʼязок. Існуючі рішення звʼязку мають багато проблем, але покривають основні потреби при розумінні умов та тактики застосування.
Четверта проблема є обмеженням в застосуванні. Можна піднімати ретрік, але зі швидкістю НРК його буде помітно. Другий варіант для зв'язку НРК - оптика. Уже тестується і на Мілітарному уже є відео.
@@R0ckBOX, в оптоволокна на НРК дуже обмежене примінення. Має право на життя в окремих випадках з камікадзе - це, в кращому випадку, 2-5% від загальних задач. Можна було б використовувати для дистанційного мінування, але потрібно переробити системи скидів. В інших сценарій використовувати оптику недоцільно - можу помилятися. P.S. Відео на Мілітарному подивився - в моїй зоні відповідальності це рішення не бг (окрім камікадзе). Тестував влітку - "прикольно, але не більше".
Уточню! Альтернативні системи звʼязку необхідно розвивати і велике дякую тим, хто інвестує туди час та ресурси! Іноді погляд зі сторони на існуючі рішення дає неочікувано ефективний результат при мінімальній модифікації. Рішення "в лоб", нажаль, не завжди підходять, тому потрібні більш комплексні підходи. Оптоволокно, яке не працює сьогодні, завтра може чудово виконувати бойові завдання - потрібно тільки вирішити ряд питань з адаптацією рішення під умови роботи на лбз.
На мій погляд в 2025 також буде спостерігатися масштабування локалізації. Символічний achieve, level unlocked стався з FPV зробленим повністю з українських компонентів, на наступному рівні поглиблення локалізації та масштабування. Десь в черзі перший український чіп, виготовлений закордоном, але здизайнований в Україні.
Як автор однієї з "мавок" минулого разу накидую більш цікаві варіанти з поясненнями: Примара (непомітний, дрони-розвідники) Хмара (для 10 дюймових, Х як 10) Покара (маленькі, 5-7дюймові, для піхоти як покарання, що прийшли)
Переглядаю відео і бачу двох веселих обкурених поців які радять як заробити на війні продаючи нашим захистникам дрони. Ідіть на нуль, там заробите і на собі відчуєте різні види дронів. Віримо в ЗСУ і підтримуємо. Слава Україні!!!
Для того щоб не мочити дрони вже створені спеціальні компаунди... Про них гарні електрики (ті що промисловою електрикою займаються) знають, це такі якіми заливають розподільчі коробки, що потім опускають у грунт... і там вже пофіг на вологу чи обліденіння. Єдиний недостаток, що після заливки, вже мікросхема не розбірна стає.
А як ви будете відстежувати відшкодування ПДВ? Наприклад хтось купляє акумулятори, як відрізнити виробника дронів та виробника повербанків, акумуляторів для авто?
@@maximusoptimus4019 Проблема полягає в тому, що українські виробники - це фактично лише абстракція. Наприклад, польотний контролер українського виробництва складається із: китайських друкованих плат (в кращому випадку китайські станки, текстоліт та реактиви), китайських та американських чіпів, конденсаторів, транзисторів і т.д. (також виготовлених у Китаї), навіть інструменти в більшості імпортні. Тобто українським його робить лише дизайн та збірка, можливо софт (але часто також на базі іноземного софту). Щодо акумуляторів ситуація ще гірша: на 100% вони імпортні. Українські виробники обмежуються лише збіркою, зварюванням проводів в блок, обмоткою скотчем та припайкою іноді плати контролю заряду (яка також імпортна). Мотори вже можна купити вітчизняні. Раму також можна придбати в українських виробників. Камери та передавачі - це також імпортні. Українське може означати лише власний дизайн плати та збірку, аналогічно до польотного комп'ютера. Щодо імпорту, тут у певній мірі все простіше. Цим займається митниця на основі декларацій, і в цьому випадку ПДВ просто не нараховується. Проте при виробництві власних товарів виробникам доведеться компенсувати цей ПДВ. Таким чином, національні виробники вже звільнені від ПДВ на комплектуючі, що йдуть на "100% локалізовані" вироби. Щодо звільнення виробників від ПДВ на готовий дрон - це можливо, але уникнути сторонніх корупційних схем щодо відшкодування ПДВ буде важко. З іншого боку, поточні податки фінансують армію, що може бути важливим враховуючи, що гроші від донорів не завжди можуть бути використані для цієї мети.
по НРК, Сірко рекламувався багато, є цікаві штуки особливо з розмінуванням за допомогою зарядів, але про власника якісь не однозначні відгуки( Можливо з tencore покличте когось ті що termit роблять, або ті що Ratel
Не розумію якщо така проблема зі зв'язком на НРК, чому не можна ним керувати через ретранслятор у вигляді висячого над ним fpv-дрона на оптоволокні. Умовно НРК зв'язується з фпв-дроном, що висить над ним, а фпв-дрон сигнал передає по оптоволокну, який не глушиться. Так НРК матиме як гарний зв'язок, так і додаткові очі згори щоб керувати самим НРК і краще бачити місцевість щоб не втрапити в якусь яму. Може хтось пояснить чому це неможливо, бо може я не бачу якихось очевидних підводних каменів. Єдине що при собівартості 10 км катушки оптоволокна в $100, ціна одного виїзду НРК на завдання буде дорівнювати 100 доларам, але якщо цей НРК вивозить наприклад пораненого з поля бою, то ціна життя більша за 100 баксів і таке використання для таких місій того вартує.
Semtech LR11xx уже цвіте і пахне. Але як сказали люди, які їх використовують є активна робота з самим Semtech по дровам (але там є сканування ефіру також).
Черговий класний. Став спонсором минулого разу. Вже знайомим скинув. І якщо у Володимира є якісь ідеї , але не вистачає рук , то ми теж з hardware , можливо могли би допомогти.дякуб за випуск
А чим вам не подобається Віктор Гюґо? Француз який бачив в українцях дух свободи, який був дуже цінний для нього. І пророчив що Україна буде незалежною і сильною. Кому цікаво погугліть.
Якщо що, то фразу про ідею, час якої настав, приписували Гюго. Але за 15 років до нього Gustave Aimard пише у The Freebooters (1861): ... there is something more powerful than the brute force of bayonets: it is the idea whose time has come and hour struck.
Підкажіть будь ласка чому для перехоплення розвідувальних дронів використовують саме fpv-квадрокоптери, а не дрони літакового типу, бо на мою думку вони більш ефективні, швидше та довше літають, хто, що знає на цю тему, Дякую.
От так от, пишеш найбільше варіантів назв (декілька навіть кудись магічним чином зникли), а тебе навіть не згадують, ай яй... Була вчора на живому записі подкасту DOU, прекрасний захід 🌻🌻🌻. Чудова розмова та атмосфера
@@yt-2first-person view, як на мене, не обов'язково має бути прив'язане до літаючих апаратів, хоч це вже наша стійка асоціація:) Мав на увазі камікадзе наземного типу
Оптоволокна мало - потрібно не лише сигнал передавати по ньому, а й живлення - це дасть можливість позбутися дорогих акумуляторів і підвищити потужність моторів - що в свою чергу знизить вартість дрону і підвищить корисне навантаження як для розвідувальних так і для ударних дронів. У випадку з розвідувльними дронами це ще й тривалість часу роботи - майже безліміту при живленні з землі. Для танків щоб командир мав чудову оглядовість з дрону що живиться від танку напряму висячи над ним і навіть коригував вогонь з закритих позицій досить непогане рішення.
Буквально сьогодні вийшло відео про оптоволокно на нрк і фпв на мілітарному. ua-cam.com/video/HxnPdff_ukY/v-deo.htmlsi=goE9ItbDbh0LjU9S З цікавого: один виробник дронів назвав ціну за котушку на 10км 500-700$
@ на землі розтяжка. Коли дрон з волокном перелітає над розтяжкою, 2 варіка до яких привязана розтяжка взлітають і тягнуть розтяжкою волокно. На розтяжці кожні 50 метрів гачки, які підчепляють волокно. Тобто, коли отримали інфу що дрон залетів, піднімаємо варікі на 50-100 метрів вверх, щоб був контакт розтяжки і волокна. Після чого обидва варікі синхронно летять в бік на метрів 200, щоб гачками зачепити волокно і порвати його
🤣🤣🤣 , тогда берем 2 дрона с уже не горизонтальной а вертикальной ростяжкой и не с крючками а с лезвиями и летим резать растяжки противника с твоей логикой берем 4 дрона между ними сетку и ловим дроны противника тоже должно работать но почему то не так
@ сітка важка, і мала, не зловиш дрон. Ця розтяжка може бути скільки завгодно км в ширину поки місцецсть дозволяє її розложити. І не потрібно саме шукати дрон чи швидко реагувати
Чому б не використовувати лазер для управління дроном... Направити лазер (30 градусів розсіювання) на оптичний приймач на дроні. Приймач на 4 сторони приймає. Можно з двох точок передавати. І навіть якщо їде якась оптична глушилка, то вона не заглуше дві стороні приймача.
В мене питання?. Чому котушку з дрона на оптоволокні не зняти з нього та перенести лишню масу на оперетора або іншим схожим чином, щоб збільшити його корисне навантаження чи дальність? Чи такі варіанти уже існують?
це ускладнює систему в умовних 5 разів, і зменшує надійність в 5 разів, а ну і його все одно треба розраховувати на таке навантаження, бо під кінець польоту він може мати те ж навантаження бо більша частина нитки буде висіти в повітрі. а коли котушка на ньому, то просто впродовж польоту дрон стає легшим
весь вес провода будет тащить дрон на себе точно также только еще хуже , так как таким образом провод всё время будет в натяге и любая ветка или дерево на пути это обрыв провода
Одразу видно що ви нічогісінько не розумієте у зв'язку. Основна проблема зі зв'язком для НРК - це те що тут закрита зона Френеля, тобто занизький радіогорізонт. Набагато простіше літати на ФПВ коли ти працюєш по лінку земля-небо, чистий Френель, жодних завмирань, відбиття від металу і тд. Для НРК - це суперпроблема.
Вперше про використання руснею оптоволокна я побачив у чатах приблизно на початку 24 року. Питав у наших чи це реально - ''та там парусность і крихкість, то не може бути...''
Навіщо котушки на 10км , може краще зробити матку великий квадрокоптер і вже від нього будуть летіти фпві наприклад на 1.5 або 2 км. А матка буде ретранслятором ?
Вперлось вам це співзвуччя з оригінальним "Мавік" (доречі, з китайської перекладається як "королівський"). Тому назвіть якось питомо українською, щоб не було аналогії до москалів... Типу Хрущ (але вже зайнято) 😁 Або якось типу Жужарик, Дзижень, Вітроплав, Чичеря, Легіт...
якщо гуглити українською то пропонується пісня гурту без обмежень і у ній використана ця фраза, яку колись писав в себе Бандера. а коли There is nothing more powerful than an idea whose time has come - Victor Hugo
Чому не можна затестити далекобійні дрони на території України ? Чи в якійсь іншій Європейській країні... присобачити йому якийсь транспондер, що його засоби ППО не сбили і тестити?
Я не розумію, Юрко типу пішов з каналу "служити" в армію. Тепер сидить там на фоні як кернес у добкіна: "Ну, Геш, я тебя не вижу! Ты как попугай откуда-то вещаешь!" Гості нереально цікаві і в цьому випуску і в минулих, але оцю "армійську" "мовну модель" треба прибирати реально
Ну це дуже потрібно щоб Brave1 відповідав усім, навіть "простим" людям. Краще вже відповісти коротко і неофіційно ніж взагалі промовчати. Обмежуватися тільки "серйозними" компаніями це тупо. Всі "серйозні" люди колись були "простими" і не повністю обізнаними. Мені здається в цьому також має бути суть Brave1: щоб об'єднувати і підтримувати мілтековське ком'юніті і людей на шляху до якогось результату. Це правильний демократичний шлях розвитку цієї індустрії. А не дрочерство із інститутами, дипломами, бумажками і "сірьОзними" компаніями.
Ще раз спробую просунути свій варіант) ФПВ-дрони Прутень. Або Pruten. Або PRU10. І лінійка розмірів рами: Pruten 7inch Pruten 10inch Нічний Pruten Black Ну і так далі... Жарти про х₴й ніколи не втратять актуальності)))
🤝 Підтримати УТ-2: yt-2.com/donate
🎙 УТ-2 Фольклор: yt-2.com/folklore
А чому не розробляються системи проти м'ясних штурмів?
Типу покращених фортифікаційних загороджень та поєднання їх з металевою сіткою Егоза для концентрації живої сили в певній точці під український кулемет,
скиди з сльозоточивим газом,
повітряний підрив над землею на висоті 2-5 метрів оборонних гранат-скидів з fpv дронів зі стабілізацією?
@ нема кому розробляти(
Всіх забрали на фронт?🤣
@@stanislav6180 та не всіх, просто люди часто сидять пишуть коменти замість того щоб щось робити
дуже цікаво було вас послухати, хлопці
дякую за вашу роботу ❤
Дуже влучно описали проблеми НРК, саме тому ми виготовляємо наш НРК Пластун із фокусом на високу прохідність і високу модульність, щоб встановлювати інші рішення, наприклад по звязку. Зрадістю поділимось нашим баченням розвитку НРК.
Дуже актуальний заголовок в наші дні ...
Панове, проблема не в самому Control, а в state estimation. Control може вирішити задачу мінімізації похибки відносно ваших вимірів. Коли ваші виміри погані (тільки IMU і камера вперед) то і мінімізація похибки буде погана. Рішення цьому це state estimation, зазвичай це GPS, а в бойових умовах це Visual Inertial Odometry
Дякую, гарний випуск. А сказав «Ніщо не зупинить ідею, час якої настав».
Віктор Гюго
Історія злочину, 1877 р.
Слухав про оптоволоконні дрони і їх обговорювали тільки в контексті того чи використовувати одні чи інші. І тут в мене питання, чи були спроби створення дорожчого і потужнішого дрона ретранслятора на оптоволоконні? Ця комбінація - дрон ретранслятор на оптоволоконні + звичайні дрони виглядає ефективною
32:10 Варік гарна назва
Варік це просто ідеальний варіант
можна закривати конкурс, нічого краще не буде
Може Вирок ще непогана назва, хоч до Мавіка ніяк і не стосується, але до Вирія трохи
Основна проблема НРК - відсутність у держави та більшості виробників розуміння тактики застосування НРК.
Друга проблема НРК - прохідність та умови експлуатації.
Третя проблема НРК - дефіцит НРК в підрозділах.
Четверта (!) проблема НРК - звʼязок.
Існуючі рішення звʼязку мають багато проблем, але покривають основні потреби при розумінні умов та тактики застосування.
Четверта проблема є обмеженням в застосуванні.
Можна піднімати ретрік, але зі швидкістю НРК його буде помітно.
Другий варіант для зв'язку НРК - оптика. Уже тестується і на Мілітарному уже є відео.
@@R0ckBOX, в оптоволокна на НРК дуже обмежене примінення. Має право на життя в окремих випадках з камікадзе - це, в кращому випадку, 2-5% від загальних задач.
Можна було б використовувати для дистанційного мінування, але потрібно переробити системи скидів.
В інших сценарій використовувати оптику недоцільно - можу помилятися.
P.S. Відео на Мілітарному подивився - в моїй зоні відповідальності це рішення не бг (окрім камікадзе). Тестував влітку - "прикольно, але не більше".
Уточню!
Альтернативні системи звʼязку необхідно розвивати і велике дякую тим, хто інвестує туди час та ресурси!
Іноді погляд зі сторони на існуючі рішення дає неочікувано ефективний результат при мінімальній модифікації.
Рішення "в лоб", нажаль, не завжди підходять, тому потрібні більш комплексні підходи. Оптоволокно, яке не працює сьогодні, завтра може чудово виконувати бойові завдання - потрібно тільки вирішити ряд питань з адаптацією рішення під умови роботи на лбз.
На мій погляд в 2025 також буде спостерігатися масштабування локалізації. Символічний achieve, level unlocked стався з FPV зробленим повністю з українських компонентів, на наступному рівні поглиблення локалізації та масштабування. Десь в черзі перший український чіп, виготовлений закордоном, але здизайнований в Україні.
Як автор однієї з "мавок" минулого разу накидую більш цікаві варіанти з поясненнями:
Примара (непомітний, дрони-розвідники)
Хмара (для 10 дюймових, Х як 10)
Покара (маленькі, 5-7дюймові, для піхоти як покарання, що прийшли)
примара топ
Переглядаю відео і бачу двох веселих обкурених поців які радять як заробити на війні продаючи нашим захистникам дрони. Ідіть на нуль, там заробите і на собі відчуєте різні види дронів.
Віримо в ЗСУ і підтримуємо.
Слава Україні!!!
Назва для лінійки дронів типу мавік: MARIK
Народна назва м. Маріуполь
Для того щоб не мочити дрони вже створені спеціальні компаунди... Про них гарні електрики (ті що промисловою електрикою займаються) знають, це такі якіми заливають розподільчі коробки, що потім опускають у грунт... і там вже пофіг на вологу чи обліденіння. Єдиний недостаток, що після заливки, вже мікросхема не розбірна стає.
Знімить ПДВ з українських комплектующих FPV дронів!!! Треба до зе достучатися!
А як ви будете відстежувати відшкодування ПДВ? Наприклад хтось купляє акумулятори, як відрізнити виробника дронів та виробника повербанків, акумуляторів для авто?
@ShedewrS а як зняли пдз з комплектующих для FPV дронів з Китаю? Чому не зняти пдв з комплектуючих укр виробників?
@@maximusoptimus4019 Проблема полягає в тому, що українські виробники - це фактично лише абстракція. Наприклад, польотний контролер українського виробництва складається із: китайських друкованих плат (в кращому випадку китайські станки, текстоліт та реактиви), китайських та американських чіпів, конденсаторів, транзисторів і т.д. (також виготовлених у Китаї), навіть інструменти в більшості імпортні. Тобто українським його робить лише дизайн та збірка, можливо софт (але часто також на базі іноземного софту).
Щодо акумуляторів ситуація ще гірша: на 100% вони імпортні. Українські виробники обмежуються лише збіркою, зварюванням проводів в блок, обмоткою скотчем та припайкою іноді плати контролю заряду (яка також імпортна).
Мотори вже можна купити вітчизняні. Раму також можна придбати в українських виробників.
Камери та передавачі - це також імпортні. Українське може означати лише власний дизайн плати та збірку, аналогічно до польотного комп'ютера.
Щодо імпорту, тут у певній мірі все простіше. Цим займається митниця на основі декларацій, і в цьому випадку ПДВ просто не нараховується. Проте при виробництві власних товарів виробникам доведеться компенсувати цей ПДВ.
Таким чином, національні виробники вже звільнені від ПДВ на комплектуючі, що йдуть на "100% локалізовані" вироби. Щодо звільнення виробників від ПДВ на готовий дрон - це можливо, але уникнути сторонніх корупційних схем щодо відшкодування ПДВ буде важко. З іншого боку, поточні податки фінансують армію, що може бути важливим враховуючи, що гроші від донорів не завжди можуть бути використані для цієї мети.
Основна проблема НРК це радіо горизонт. Рельєф, рослини, забудова інше.
Якщо FPV залітає за радіо горизонт також звʼязку не буде.
НРК з керуванням на оптоволокні? Ще немає?
Є. вже давно, років п'ять, точно
по НРК, Сірко рекламувався багато, є цікаві штуки особливо з розмінуванням за допомогою зарядів, але про власника якісь не однозначні відгуки(
Можливо з tencore покличте когось ті що termit роблять, або ті що Ratel
кайф. дякую!
Не розумію якщо така проблема зі зв'язком на НРК, чому не можна ним керувати через ретранслятор у вигляді висячого над ним fpv-дрона на оптоволокні. Умовно НРК зв'язується з фпв-дроном, що висить над ним, а фпв-дрон сигнал передає по оптоволокну, який не глушиться. Так НРК матиме як гарний зв'язок, так і додаткові очі згори щоб керувати самим НРК і краще бачити місцевість щоб не втрапити в якусь яму. Може хтось пояснить чому це неможливо, бо може я не бачу якихось очевидних підводних каменів. Єдине що при собівартості 10 км катушки оптоволокна в $100, ціна одного виїзду НРК на завдання буде дорівнювати 100 доларам, але якщо цей НРК вивозить наприклад пораненого з поля бою, то ціна життя більша за 100 баксів і таке використання для таких місій того вартує.
В родзріб наші доблєсні торгаші продають по 700 доларів
Олексію, якщо не секрет, якою ERP системою користуєтесь у Vyriy?
1:49:00 це як для прикладу зробити авто без керма)
Ажнюк найкращий , сумно без нього, він дійсно один з найкрутіший з ведучих
А чому донаведення не запрацювало?
Дякую
Semtech LR11xx уже цвіте і пахне. Але як сказали люди, які їх використовують є активна робота з самим Semtech по дровам (але там є сканування ефіру також).
Варік дуже файна назва. Бо якщо писати латиницею то вийде норм WarIK. І для локальної аудиторії та ша кордон
Черговий класний. Став спонсором минулого разу. Вже знайомим скинув. І якщо у Володимира є якісь ідеї , але не вистачає рук , то ми теж з hardware , можливо могли би допомогти.дякуб за випуск
я правильно розумію, англійською варік буде через W?
А чим вам не подобається Віктор Гюґо? Француз який бачив в українцях дух свободи, який був дуже цінний для нього. І пророчив що Україна буде незалежною і сильною. Кому цікаво погугліть.
Якщо що, то фразу про ідею, час якої настав, приписували Гюго. Але за 15 років до нього Gustave Aimard пише у The Freebooters (1861):
... there is something more powerful than the brute force of bayonets: it is the idea whose time has come and hour struck.
Підкажіть будь ласка чому для перехоплення розвідувальних дронів використовують саме fpv-квадрокоптери, а не дрони літакового типу, бо на мою думку вони більш ефективні, швидше та довше літають, хто, що знає на цю тему, Дякую.
1) не швидші вони, звідки ви це взяли?
2) недостатньо маневрені
Як Вам назва ВАРЕНИК?
Підписаний на patreon,
А що вам вигідніше/менше комісія?
Не проблема перейти на монобазу
Дякую за цікавий випуск
А чи не пан Бабенко у вересні казав що 2-3 тижні і ми будемо масово постачати ШІ дрони з донаведенням. І де це?
Послухайте випуск, там все згадано
Чесно ви стали слабшими без свого наставника на жаль. Він би відповів прямо.@@yt-2
@@halaida7 якого наставника?)
Моя пропозиція для українського мавіка - КАЖАН 🦇
так вже ж є кажан
Стара українська назва кажана -лилик. Але звучить дуже ніжно)
От так от, пишеш найбільше варіантів назв (декілька навіть кудись магічним чином зникли), а тебе навіть не згадують, ай яй... Була вчора на живому записі подкасту DOU, прекрасний захід 🌻🌻🌻. Чудова розмова та атмосфера
@@sad_liudei вииибачте 😳
@УТ-2 назвіть дрон Єва (з відсилкою до Валлі)
Тіпа сексі робот як dji
а чого ці мавіки назвами птахів не називають?
Варік топ
Можна назвати Дзиґар так називали і шершня і цигарку.
Млин (Вітряк)
Є варік з наземним fpv, з ким краще комунікувати щодо можливого розвитку/співпраці? Напряму до Brave1?
наземним fpv?
@@yt-2first-person view, як на мене, не обов'язково має бути прив'язане до літаючих апаратів, хоч це вже наша стійка асоціація:)
Мав на увазі камікадзе наземного типу
Проголосують. )
А поставити оптику на НРК? Котушка на виїзд :)
і я їм кажу!
Цукерок для фпв - Вітряк М
Ще варіанти назв дронів (також міфологія):
Тур
Троян
Оптоволокна мало - потрібно не лише сигнал передавати по ньому, а й живлення - це дасть можливість позбутися дорогих акумуляторів і підвищити потужність моторів - що в свою чергу знизить вартість дрону і підвищить корисне навантаження як для розвідувальних так і для ударних дронів. У випадку з розвідувльними дронами це ще й тривалість часу роботи - майже безліміту при живленні з землі. Для танків щоб командир мав чудову оглядовість з дрону що живиться від танку напряму висячи над ним і навіть коригував вогонь з закритих позицій досить непогане рішення.
Порахуйте вагу і опір дроту на 10 км і пропозиція відпаде
Жесть
Буквально сьогодні вийшло відео про оптоволокно на нрк і фпв на мілітарному.
ua-cam.com/video/HxnPdff_ukY/v-deo.htmlsi=goE9ItbDbh0LjU9S
З цікавого: один виробник дронів назвав ціну за котушку на 10км 500-700$
Дпон " Світ - огляд" Диво - світ"
Нрк оптика? Оптика репітери? Розтяжкі з лєскі для протидіі оптиці привязані до варіків? Шо далі?
розтяжки в воздухе ?
@ на землі розтяжка. Коли дрон з волокном перелітає над розтяжкою, 2 варіка до яких привязана розтяжка взлітають і тягнуть розтяжкою волокно. На розтяжці кожні 50 метрів гачки, які підчепляють волокно. Тобто, коли отримали інфу що дрон залетів, піднімаємо варікі на 50-100 метрів вверх, щоб був контакт розтяжки і волокна. Після чого обидва варікі синхронно летять в бік на метрів 200, щоб гачками зачепити волокно і порвати його
🤣🤣🤣 , тогда берем 2 дрона с уже не горизонтальной а вертикальной ростяжкой и не с крючками а с лезвиями и летим резать растяжки противника
с твоей логикой берем 4 дрона между ними сетку и ловим дроны противника тоже должно работать но почему то не так
@ сітка важка, і мала, не зловиш дрон. Ця розтяжка може бути скільки завгодно км в ширину поки місцецсть дозволяє її розложити. І не потрібно саме шукати дрон чи швидко реагувати
@ а з вертикальною ліскою не вийде, бо волокно може лежати на землі
Чому б не використовувати лазер для управління дроном... Направити лазер (30 градусів розсіювання) на оптичний приймач на дроні. Приймач на 4 сторони приймає. Можно з двох точок передавати. І навіть якщо їде якась оптична глушилка, то вона не заглуше дві стороні приймача.
А дим, вологість у повітрі? Як це пробити на відстані?
@smaxinfo Можна інфрачервоні лазери використовувати. А так, дійсно, потрібне як намога чистіше повітря.
@@mrktoto уявіть як така ''лінія зв'язку'' буде виглятати у тепловізорі спостерігача під крилами якоїсь зали чи орлан-10
@@smaxinfo Уявляю. Гірлянда із світлодіодів у вздовж лінії оборони.
В мене питання?. Чому котушку з дрона на оптоволокні не зняти з нього та перенести лишню масу на оперетора або іншим схожим чином, щоб збільшити його корисне навантаження чи дальність? Чи такі варіанти уже існують?
це ускладнює систему в умовних 5 разів, і зменшує надійність в 5 разів, а ну і його все одно треба розраховувати на таке навантаження, бо під кінець польоту він може мати те ж навантаження бо більша частина нитки буде висіти в повітрі.
а коли котушка на ньому, то просто впродовж польоту дрон стає легшим
весь вес провода будет тащить дрон на себе точно также только еще хуже , так как таким образом провод всё время будет в натяге и любая ветка или дерево на пути это обрыв провода
Ускіє багато по чому попереду. Ми постійно доганяємо. Реби, оптоволокно,10 fpv... Так не переможемо.
Одразу видно що ви нічогісінько не розумієте у зв'язку. Основна проблема зі зв'язком для НРК - це те що тут закрита зона Френеля, тобто занизький радіогорізонт. Набагато простіше літати на ФПВ коли ти працюєш по лінку земля-небо, чистий Френель, жодних завмирань, відбиття від металу і тд. Для НРК - це суперпроблема.
тищу раз тут говорили про радіогоризонт та необхідність ретрансляторів
якої висоти антена дозволяє дозволяє досягти умовно адекватної відстані?
Я обожнюю MVP фан який чекає повернення
Назва для дрона Дементор
Дякую за випуск 💛🇺🇦 З прийдешніми святами!
Варік, Warick, Variq, WarIQ
Сьогодні гарна погода. Прибухнув з вами 🎉 - круто посидів з хлоп@ями ❤
Пиво різдвяне
Кава американо
Кола з капітаном
💥💥💥
збираємось запустити канал з прогнозами, тегайте на свої прогнози, унікальні відберемо і запостимо з вашими ніками
Варік прикольно, але в неймінг він слабо влазить. розгляньте варіант "джмелик"
Huless працюють над зв'язком. Скоро проблема зв'язку для нрк буде вирішена
@@euroluxzp а в погану погоду?)
@@yt-2мережа репітерів з'єднана оптоволокном. І ресівери які можуть скидатися на репітери - це чисто те шо в голову прийшло за 5хв
Якщо не подобається Варік, навіть НарІк == народний мавік.
Там і варітів назв із наріком багато. НарІк грибний і тд
"Slavic", як варік)...
Варік прикольно але не солідно
Мавік зараз як робоча конячка, тому пропоную «пегас»
Мавік - комарик
Вперше про використання руснею оптоволокна я побачив у чатах приблизно на початку 24 року.
Питав у наших чи це реально - ''та там парусность і крихкість, то не може бути...''
нарід, не пропагуйте куріння в кадрі, за кілька років ви побачите що буде зі здоров’ям молоді які зараз так пофігістично ставляться до вейпів.
Краще б їли деруни в кадрі
be a man, smoke a cig
Роблю свій вклад до нового рекорду по коментарях
Варік це нормальний варік
😮го
Підписався на канал на Базі. Дякую за вашу роботу!
ооо, оце не словом а ділом, дякую дуже! це дуже надихає
@ хай квітне український трушний ютуб!
За клікбейтні матюкливи прев'юхи - дізлайк одразу.
у нас було три обкладинки в тесті, вгадайте, яка перемогла?
Лайк, підтримка, коментар
Але з Варіком буде проблема: «ти зараз про дрон чи про що?»
Квадрокоптер дзьобик, крилатий - дзьоб. Якщо писати латиницею, буде Δ360BYK, Δ360B, ще є цілий Δ360 для наступних продуктів плюс префікси
a Δ3ІΔ360 буде?
Щоб було солідно, треба дрони іменами римськіх імператорів називати. Або принайні додавати "ус". Варікус. Вже ж солідно звучить.
Нащо комплекс меншовартості і сюди тащити?)
ЖК Нью Йорк, жк чікаго ітд
@@Andrew-nh9he цікаво як ви тут комплекс меншовартості знайшли ) Мабуть заглиблені в цю тему.
подяка за відео! коментар та вподобайка для популяризації каналу. Допомагаймо ЗСУ!
Ну вейп під час запису це якась взагалі неповага 😂
Почекай 2 години. Блін
Під час запису не було, то все шакалячий бекстейдж)
Навіть під час запису, тобі то шо з того. Дивний такий...
Навіщо котушки на 10км , може краще зробити матку великий квадрокоптер і вже від нього будуть летіти фпві наприклад на 1.5 або 2 км. А матка буде ретранслятором ?
Вперлось вам це співзвуччя з оригінальним "Мавік" (доречі, з китайської перекладається як "королівський"). Тому назвіть якось питомо українською, щоб не було аналогії до москалів... Типу Хрущ (але вже зайнято) 😁 Або якось типу Жужарик, Дзижень, Вітроплав, Чичеря, Легіт...
Варік - це жаргонна назва WarCraft якщо для розробників seo просування якось важливе, то краще взяти щось ынше.
А спробуйте погуглити) цієї проблеми вже нема)
Варік непоганий варік, але краще Марік
Оригінал цитати наче б то належить Віктору Гюго. В чому зашквар?)
якщо гуглити українською то пропонується пісня гурту без обмежень і у ній використана ця фраза, яку колись писав в себе Бандера.
а коли There is nothing more powerful than an idea whose time has come - Victor Hugo
1:32:00 ох і фантазери 😂
Варік супер назва. Або можна назвати Warik, від слова war
@ ні, для українців це був би той самий «варік», а для англомовних - «ворік». Можливо так собі варіант, але мені подобається.
а де Юра
ТЦК бусифікувало
Чому не можна затестити далекобійні дрони на території України ? Чи в якійсь іншій Європейській країні... присобачити йому якийсь транспондер, що його засоби ППО не сбили і тестити?
Відоси цікаві але дуууууууууже довгі - 20 хв +- було би в самий раз
@@dmytrosychevsky3984 пришвидшуйте)
@@yt-2 та куда там і так 1.5 ))
Тарік. На правах Тараса можу собі дозволити.
Я не розумію, Юрко типу пішов з каналу "служити" в армію. Тепер сидить там на фоні як кернес у добкіна: "Ну, Геш, я тебя не вижу! Ты как попугай откуда-то вещаешь!"
Гості нереально цікаві і в цьому випуску і в минулих, але оцю "армійську" "мовну модель" треба прибирати реально
Ну це дуже потрібно щоб Brave1 відповідав усім, навіть "простим" людям. Краще вже відповісти коротко і неофіційно ніж взагалі промовчати. Обмежуватися тільки "серйозними" компаніями це тупо. Всі "серйозні" люди колись були "простими" і не повністю обізнаними. Мені здається в цьому також має бути суть Brave1: щоб об'єднувати і підтримувати мілтековське ком'юніті і людей на шляху до якогось результату. Це правильний демократичний шлях розвитку цієї індустрії. А не дрочерство із інститутами, дипломами, бумажками і "сірьОзними" компаніями.
Назва для українського мавіка: Ярік
я годину домав шо таке НРК, я ж поки зрозумів шо це
Var1k, var2k, var3k, var1m, VAR1L, VAR1T. І так далі. Всі вони варіки, але найменування військове 😅
Назвіть ВАР а варіком то вже користувачі назвуть 😂
Про який РЕБ йде мова? Мені треба
Ще раз спробую просунути свій варіант)
ФПВ-дрони Прутень. Або Pruten. Або PRU10.
І лінійка розмірів рами:
Pruten 7inch
Pruten 10inch
Нічний Pruten Black
Ну і так далі...
Жарти про х₴й ніколи не втратять актуальності)))