Музичні та Шумові звуки.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 23 вер 2023
  • Педагог: Курочка Н.Р.
    Світ навколо нас наповнений звуками - тихими і гучними, заспокійливими і дратівливими, незвичайними і знайомими, але всі вони діляться лише на дві категорії - музичні і шумові.
    Шумові звуки - шелест листя, шум прибою, дощу, стукіт, скрип, шурхіт. У шумових звуків немає точної висоти і відтворити в точності як шумить дощ або дзюрчить струмок ми не можемо ні голосом, ні з допомогою музичних інструментів. Шум і є шум.
    У музиці основне значення мають музичні звуки, хоча використовуються і шумові - вони створюються за допомогою ударних інструментів. У кожного окремого музичного звуку чотири основні властивості - висота, гучність, тривалість звучання і тембр.
    Музичний звук має свою висоту - в цьому його головна відмінність від шумового. Висота музичного звуку відрізняє один звук від іншого і дає можливість повторити почутий звук на музичному інструменті або голосом. Висота звуку залежить від частоти коливань джерела звуку, наприклад певної струни гітари. Чим вона частіше, тим вище звук. Гучність звуку визначається амплітудою коливань тієї ж струни - чим вона більше, тим сильніше звук. Час, займане звуком - тривалість звучання. Тембр - це забарвлення звуку. У кожного музичного інструменту або голосу свій, притаманний тільки йому тембр звучання. Одна і та ж нота, якщо її заспівати або взяти на фортепіано будуть мати різну музичну забарвлення, тембр звучання. Для більш точної характеристики тембру використовують слова, що передають відчуття - оксамитовий, м'який, густий, дзвінкий. Шукайте нас в соцмережах :
    / pulsua
    / pulsdance
    Народний художній колектив "спортивно-танцювальний ансамбль "Пульс"
    Україна, Київ
    www.puls-ua.com
    Україна, Київ

КОМЕНТАРІ •