Zobacz jak wykonać krok po kroku i policz zużycie: www.pl.weber/hydroizolacje/zywica-poliuretanowa-na-balkonie-system-weberdry-balkon, znajdź najbliższego dystrybutora: www.pl.weber/znajdz-dystrybutora 👍
Wygląda OK, tylko cały system z robocizną dużo droższy niż płytki gresowe z położeniem. Zaleta to idealna szczelność i rewelacyjna "antypoślizgowość" np. brodziki przy basenach. Jednak narzędzia przy tej pracy są praktycznie jednorazowe, obklejać trzeba wszystko nawet ściany, a wykonawca musi być naprawde staranny żeby nawet kropelki nie roznieść na butach...I na całość potrzeba minimum 3 dni.
Jak obliczylem ile by mnie balkon kosztowal to sie za glowe zlapalem. System moze i fajny ale cena nie do zakcpetowania no i jak napisales czas wykonania bardzo dlugi min 3dni.
Panie Macieju, zachęcamy do kontaktu z najbliższym dystrybutorem, który przedstawi Panu ceny z rabatem. Listę znajdzie Pan na stronie: www.pl.weber/znajdz-dystrybutora Pozdrawiamy!
@@anitaanitka9606 Dzień dobry, Pani Anito, sprzedaż jest prowadzona przez sieć dystrybutorów, którzy są swobodni w ustalaniu cen dla klientów, dlatego zawsze warto ponegocjować. ;) Pozdrawiamy!
@@SaintGobainWeberPolska Czy na tą żywice też można położyć płytki ceramiczne z czasem ,czy jak byśmy chcieli to wtedy trzeba wycinać ta żywice przed płytkami i gdzie to kupić .
Dzień dobry, Panie Jacku, jeśli płyty mają być klejone, to rekomendujemy hydroizolację mineralną - webertec Superflex D3. Dwie warstwy. Prosta aplikacja pacą, wałkiem i pędzlem. W narożach - łączeniu płyta tarasowa i ściana, należy wkleić taśmy uszczelniające na tę samą masę i też przesmarować webertec Superflex D3. Ten sam produkt można zastosować w przypadku hydroizolacji płyty tarasowej jeśli wybierzemy np. podesty tarasowe lub deski kompozytowe. Więcej o produkcie dowie się Pan ze strony: www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-superflex-d3 🙂 Pozdrawiamy!
Jest to łatwe, ale wylewka musi być w dobrym stanie, najlepiej nowa, a żywotność kilka lat. Nie robiłbym tego na dużych nasłonecznionych powierzchniach.
Dzień dobry! Tak, stosowany w systemie grunt Mariseal Aqua Primer jest gruntem uniwersalnym, zarówno do podłoży chłonnych jak i niechłonnych. Należy jednak wcześniej ocenić jakość podłoża - wytrzymałość i przyczepność, oraz jego równość, zachowanie spadków itd. Zachęcamy do kontaktu z działem technicznym dostępnym pod nr tel. 800 163 121. Pozdrawiamy!
Dzień dobry, Panie Macieju, tak, jak najbardziej można na beton. Hydroizolacja powinna być zrobiona pod wylewką (jastrychem) na balkonie lub tarasie, aby zabezpieczyć ją przed podciąganiem kapilarnym wilgoci. Płynne membrany weber.dry mogą być używane na betonie, płytkach, lastryko. Jedynie ważne jest, co Pan chce uzyskać nad samym garażem. Izolacja ze styropianu i dopiero wykonanie warstwy dociskowej spadkowej (jastrychu np. weber.floor RAPID) z pewnością podniesie komfort termiczny w garażu. Więcej informacji o systemie żywicznym uzyska Pan ze strony: www.pl.weber/hydroizolacje/zywica-poliuretanowa-na-balkonie-system-weberdry-balkon oraz www.pl.weber/balkony-i-tarasy-w-nowej-odslonie-system-weberdry-balkon Pozdrawiamy serdecznie!
Dzień dobry, najlepiej osadzić obróbkę blacharską na warstwie membrany weber.dry PUR seal, a następnie styk blacharki z jastrychem także pokryć warstwą weber.dry PUR seal na szerokości ok. 20 cm (po ok. 10 cm na blacharce i podłożu cementowym), zatopić pas tkaniny technicznej weber.dry fabric szer. 20 cm i przykryć kolejną warstwą weber.dry PUR seal. Na balkonach lub tarasach o niewielkim obciążeniu ruchem można zastąpić rozwiązanie z zatapianiem tkaniny technicznej w membranie weber.dry PUR seal, stosując produkt weber.dry detail - wzmocnioną włóknami powłoką poliuretanową. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego, tel. 800 163 121. Pozdrawiamy!
Dzień dobry, Panie Pawle, dziękujemy za kontakt. Należy usunąć wszystko do betonu i wyszpachlować podłoże zaprawą naprawczą np. weberep R4 duo (na gładko). Jeśli będzie konieczność wykonania nowej warstwy spadkowej, wówczas można wykorzystać gotowy jastrych weber.floor RAPID. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego pod nr tel. 800 163 121. Eksperci Isover Rigips Weber pomogą Panu w doborze rozwiązania. Pozdrawiamy!
Dzień dobry, Pani Małgorzato, dziękujemy za pytanie. W przypadku wykonywania hydroizolacji tarasu nad pomieszczeniem, jej paroprzepuszczalność tak naprawdę nie ma znaczenia. W takim przypadku, w układzie warstw na płycie stropu nad pomieszczeniem, pierwszą warstwą powinna być paroizolacja. Najczęściej wykonuje się ją z mas polimerowo-bitumicznych, takich jak weber.tec Superflex 10 lub Superflex 2K. Dalej układa się izolację termiczną, dwie warstwy folii budowlanej, jastrych ochronny ze spadkiem (o ile nie wykształcono go na płycie stropowej) i hydroizolację, której rodzaj zależy od sposobu wykończenia powierzchni tarasu. Jeśli wykończeniem mają być płytki, to hydroizolację podpłytkową wykonuje się z 2-składnikowych szlamów mineralnych, takich jak weber.tec Superflex D2 lub D3. Można też ułożyć weber.dry PUR system, na żywicach poliuretanowych, który jest rozwiązaniem „2 w 1”, czyli i hydroizolacją i warstwą wierzchnią. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego, który jest dostępny pod nr tel. 800 163 121. Pozdrawiamy serdecznie!
Jaka jest szacowana trwałość ze względu na warunki środowiskowe przy nieosłoniętej powierzchni i założeniu prawidłowo wykonanej izolacji i odpływu? Pomijam warunki użytkowania, tj ścieralność
Trwałość pełnego systemu jest bardzo wysoka. Są to materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Materiały te są przebadane w systemach dachowych zgodnie z Europejską Oceną Techniczną i otrzymały przewidywany okres trwałości nawet do 25 lat.
Pani Halino, dziękujemy za miłe słowa! Zachęcamy do kontaktu z najbliższym doradcą, z pewnością zna firmy, które podejmą się wykonania. Listę znajdzie Pani na stronie: www.pl.weber/kontakt-z-doradca-weber Pozdrawiamy! :)
Dzień dobry, przewidywana trwałość to 25 lat. Dużo zależy od tego, jak dana powierzchnia będzie obciążona i eksploatowana. Na balkonie trudno raczej wyobrazić sobie ciężkie obciążenia, niemniej jednak może dojść do sytuacji, że po 15 latach zabrudzenia będą na tyle duże, że trzeba będzie rozważyć wykonanie warstwy wierzchniej na nowo. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego pod nr tel. 800 163 121. Eksperci Isover Rigips Weber pomogą Pani w doborze rozwiązania. Pozdrawiamy!
Tak, jak najbardziej! 🙂 W pierwszej kolejności, jeśli to konieczne, wyrównujemy powierzchnię schodów. Jeśli chcemy nadać gładkość, to wystarczy zaprawa szpachlowa PCC weber.rep 755 (do 5 mm grub. warstwy). Wygładzi ona nierówności. Jeśli uszkodzenia są większe, należałoby użyć zaprawy weber.rep 754 na warstwie sczepnej z weber.rep 751 lub systemu weberep duo. System płynnych membran do wykonania schodów będzie identyczny jak w przypadku systemów balkonowych: - żywica gruntująca weber.prim EP 2K, - membrana hydroizolacyjna weber.dry PUR seal, - w tym momencie należałoby podstopnice przemalować ponownie weber.dry PUR seal i poczekać aż przeschną (stopnie zabezpieczyć taśmą), - po wyschnięciu podstopnic należałoby przemalować drugi raz stopnie membraną weber.dry PUR seal i przesypać je piaskiem kwarcowym, poczekać aż żywica zwiąże (najlepiej do następnego dnia), - zebrać nadmiar piasku i przemalować warstwę wierzchnią żywicą weber.dry PUR coat lub weber.dry PUR coat traffic. 👍 Odpowiedzi na często zadawane pytania odnośnie membran znajdzie Pan na stronie: www.pl.weber/najczesciej-zadawane-pytania/faq-plynne-membrany Pozdrawiamy!
Szukam właśnie czegoś na uszczelnienie balkonu na którym położone są płytki lastrykowe. Może i byłoby to dobre. Czy te żywicę trzeba docierać mechanicznie do uzyskania połysku?
Dzień dobry, można zastosować poliuretanowy system balkonowy, natomiast wcześniej warto delikatnie przeszlifować lastryko (z wyczuciem). Żywicy nie dociera się mechanicznie, połysk jest naturalną właściwością tej żywicy. :) Pozdrawiamy serdecznie!
Dzień dobry! Panie Krzysztofie, zachęcamy do kontaktu z lokalnym doradcą ds. zapraw technicznych. Listę znajdzie Pan na stronie: www.pl.weber/kontakt-z-doradca-weber Pozdrawiamy serdecznie!
@@SaintGobainWeberPolska czy nie można po prostu odpowiedzieć chociaż orientacyjnie na zadane pytanie? Rozumiem, że podanie ceny pewnie odstraszy potencjalnych klientów ale mnie odstrasza przede wszystkim nie podanie ceny, z nikim nie będę się kontaktował jeśli nie wiem chociaż mniej-więcej o jakim przedziale cenowym rozmawiamy...
Dzień dobry, Panie Marcinie, 1 cm to trochę mało, należałoby wykonać warstwę dociskową z jastrychu np. weber.floor RAPID i mieć na to kilka cm grubości pamiętając o spadku. Uprzejmie prosimy o kontakt z Biurem Doradztwa Technicznego pod nr tel. 800 163 121. Pozdrawiamy!
@@SaintGobainWeberPolska a czy jak znudzi nam się kolor piasku, jaki wybraliśmy pierwotnie, to można go później pokryć innym, a jeśli tak, to jak to zrobić?
Wygląda naprawdę kiepsko. Znacznie lepszym rozwiązaniem są tarasy wentylowane . Dobrze zabezpieczona warstwa posadzkowa z odpowiednim spadkiem talerzyki dystansowe i właściwie dowolna warstwa wierzchnia
meid88 jak najbardziej racja. Balkony mocno pracują i to na filmie pięknie popęka. Zrobili coś takiego u nas na balkonach i wyszło marnie. Żeby nie było to remontowany był cały balkon odnowiona izolacja na beton, ułożona nowa posadzka itp. Po zimie i tak spękało;)
@elmer967 Dzień dobry, zaprezentowany na filmie system weber.dry balkon jest materiałem wysoce elastycznym, na bazie żywicy poliuretanowej. Jeśli balkony pomalowane zostały sztywną powłoką to jak najbardziej mogło dojść do spękania takiej posadzki. Reasumując - nie każda powłoka żywiczna nadaje się jako wykończenie tarasu czy balkonu. Rozwiązanie weber.dry balkon - zdecydowanie jest do tego przeznaczone. 👍 Pozdrawiamy!
Dzień dobry, można wykonać system żywiczny na papie. Czy to balkon, taras, czy dach? Proszę pamiętać, że jest to cienka warstwa i będą widoczne zakłady papy. Najlepszą opcją byłoby usunąć papę, naprawić podłoże, jeśli tego wymaga np. weberep R4 duo, ew. wykonać warstwę spadkową i wówczas zastosować system żywiczny. :) Zachęcamy do kontaktu.
Dzień dobry, z uwagi na niewielką grubość całego systemu balkonowego (weber.dry balkon) można przyjąć, że wpływ na ten parametr jest praktycznie pomijalny. Pozdrawiamy!
@@SaintGobainWeberPolska Pytam bo w garażu jedną część "warsztatową" pomalowałem taką farbą do betonu (chlorokauczuk z marketu) i posadzka wygląda zdecydowanie lepiej i buty się nie ślizgają, aczkolwiek mam obawy co do palności. Chciałbym też odnowić tą część pod samochodem. Zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami, ale niechciałbym podnosić palności, bo nigdy nic nie wiadomo, zwłaszcza w garażu i jak się majsterkuje. Z tego co widzę to chyba każde rozwiązanie poza wylewką samopoziomującą z betonu podnosi palność. Dodatkowo farby kleją się do opon i odpryskują miejscami. Czy jest jakiekolwiek rozwiązanie co by spełniło te cele poza betonem, albo zaprawą cementową? Żeby nie trzeba było wszystkiego z garażu wyrzucać jak przy wylewce samopoziomującej?
@@FajnyAleZaNiski Jeśli farba się odspaja czy odpryskuje, to mogą być przyczyny w samej farbie lub w podłożu (jastrychu). Jeśli ma Pan podłoże np. maks. B10, to jest ono zdecydowanie za słabe pod aplikację żywicy. Proszę wziąć też pod uwagę, że jeśli mówimy o drobnych pracach majsterkowych, to żywica się tu sprawdzi, ale jeśli mówimy o np. spawaniu, to niestety, ale niezabezpieczona posadzka żywiczna może zostać uszkodzona. Każdy remont posadzki, czy to płytki, żywica, niestety zmusza nas do wyniesienia wszystkiego z garażu. Widzimy, że tu Pan się wypowiadał, ale jest to film pokazujący naprawę słabego podłoża i aplikację żywicy: ua-cam.com/video/7lAGUPwoGAA/v-deo.html Może Pan również skonsultować się z Biurem Doradztwa Technicznego, który jest dostępny pod nr tel. 800 163 121. Pozdrawiamy serdecznie!
@@SaintGobainWeberPolska Dziękuję za odpowiedź, chciałem się upewnić czy dobrze rozumiem i jestem na czasie w rozwiązaniach. U mnie w części warsztatowej farba nie odpryskuje, póki co jest wszystko super, ale czytałem takie rzeczy w komentarzach że niektóre farby kleją się do opon i odpryskują. To możliwe bo pod butami skrzypi. Podłoża pod chlorokauczuk nie przygotowywałem jakoś specjalnie, jest tam jakaś stara wylewka pewnie B30 z marketu Baumit chyba, nierówna zresztą i na to włochatym wałkiem chlorokauczuk poleciał jakiś stary co miałem na półce. Tam gdzie jest samochód to nie wiem co to za beton, pewnie część fundamentu bo tam nic nie było lane dodatkowo. Szlifowany metal (iskry) i kapiący gorący olej nie powinny zapalić posadzki (żadnej pewnie), ale lepiej nie pogarszać parametrów palności, bo zniszczenie podłoża to nie jest problem (jedynie estetyczny) ale jak zaczenie się palić to gorzej. Wiadomo stary garaż więc nie ma co oczekiwać że będzie idealnie wszędzie równo. Płyt karton-gips nie będę kładł bo nie będę widział co się dzieje ze ścianami, miałem już taką historię że pod tynkiem płynęła woda z dachu, tynk zlatywał praktycznie sam i grzyby na ścianie. Nie chcę żeby pod płytami karton gips były takie historie. Najlepiej by było wszystkie graty wystawić, skuć cały tynk, zrobić to wszystko porządnie razem z wylewką na podłodze, ale niestety nie mam jak. Najlepiej by było robić kawałkami. Zastanawiałem się nad płytkami ceramicznymi bo to można robić kawałkami i lekkie nierówności da się skorygować. Chociaż żywica jest odporna na upadek klucza - wiadomo. Ale płytki są niepalne. Farba najłatwiejsza w aplikacji ale pod samochodem chyba nie zaryzykuje bo jak mi zacznie odchodzić płatami to będzie kiepsko wyglądać. Może kiedyś coś wymyślę.
Witam, mam zamiar polozyc na balkonie ten system z żywicą. Byly na nim plytki ktore mozna bylo ręką zdjąć i pozostał klej. Czy muszę skuwac stary klej, czy moge cos wylać na ten klej , żeby wyrownac powierzchnie ? Bede wdzieczny za podpowiedzi.
Dzień dobry, Panie Bartoszu, dziękujemy za kontakt. Należy usunąć wszystko do betonu i wyszpachlować podłoże zaprawą naprawczą np. weberep R4 duo (na gładko). Jeśli będzie konieczność wykonania nowej warstwy spadkowej, wówczas można wykorzystać gotowy jastrych weber.floor RAPID i dopiero na to aplikować system balkonowy. Więcej o zaprawie naprawczej znajdzie Pan na stronie: www.pl.weber/naprawa-betonu/weberep-r4-duo W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego dostępnego pod nr tel. 800 163 121. Pozdrawiamy!
Dzień dobry! To zależy od tego w jaki sposób ułożone są te płytki - w jaki sposób zamocowane do podłoża. Jeśli są ułożone na jakiejś podsypce to niestety, ale nie można zastosować żywicy. Jeśli natomiast w jakiś sposób są przytwierdzone na stałe do podłoża to rekomendujemy szpachlowanie wyrównujące zaprawą PCC weberep R4 duo i można układać system żywiczny. :) Więcej o produkcie: www.pl.weber/naprawa-betonu/weberep-r4-duo Pozdrawiamy!
Dzień dobry, tak - jest to możliwe. Najważniejszą rzeczą w tym przypadku jest podłoże - odpowiednia jakość i przygotowanie. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego pod nr tel. 800 163 121. Eksperci Isover Rigips Weber pomogą Panu w doborze rozwiązania. Pozdrawiamy!
Czy można zastosować to rozwiązanie pod deskę tarasową, czy też w ofercie Państwa firmy jest bardziej odpowiednie rozwiązanie, żeby zapewnić hydroizolację pod deską tarasową?
Dzień dobry, Panie Konradzie, dziękujemy za komentarz. System weber.dry balkon można wykorzystać również jako hydroizolację pod deski tarasowe, tylko nie trzeba wykonywać warstwy wierzchniej - z weber.dry PUR coat, wystarczy jedynie membrana hydroizolacyjna - weber.dry PUR seal (malowanie dwukrotne). Alternatywnym rozwiązaniem jest wykorzystanie dwuskładnikowej hydroizolacji mineralnej - webertec Superflex D3 (dwukrotna aplikacja plus taśmy uszczelniające) a pod legary dodatkowo zastosować folię jako warstwę poślizgową. Na innych naszych filmach można przykładowo zobaczyć jak aplikuje się webertec Superflex D3 w łazience również z taśmami uszczelniającymi. Zachęcamy do kontaktu. Pozdrawiamy!
Witam, co należy zrobić z miejscem połączenia wywlewki betonowej z okapnikiem? Na filmie widać, że jest to tylko zamalowane. Czy nie należy wkleić/zatopić tam czegoś w rodzaju fizeliny bądź innej taniny? Obawiam się, że miejse połączenia będzie pękało.
Dzień dobry, najlepiej osadzić obróbkę blacharską na warstwie membrany weber.dry PUR seal, a następnie styk blacharki z jastrychem także pokryć warstwą weber.dry PUR seal na szerokości ok. 20 cm (po ok. 10 cm na blacharce i podłożu cementowym), zatopić pas tkaniny technicznej weber.dry fabric szer. 20 cm i przykryć kolejną warstwą weber.dry PUR seal. Na balkonach lub tarasach o niewielkim obciążeniu ruchem można zastąpić rozwiązanie z zatapianiem tkaniny technicznej w membranie weber.dry PUR seal, stosując produkt weber.dry detail - wzmocnioną włóknami powłoką poliuretanową. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego, tel. 800 163 121. Pozdrawiamy!
@@SaintGobainWeberPolska Dziękuję za odpowiedź! Prawdopodobnie wykorzystam metodę z weber.dry fabric. Mam jeszcze jedno pytanie: czy obróbkę blacharską należy od góry zmatowić papierem ściernym przed gruntowaniem?
Dzień dobry, jak najbardziej, system żywic weber.dry balkon świetnie nadaje się na balkony lub tarasy umiejscowione nad pomieszczeniami ogrzewanymi. :) Pozdrawiamy serdecznie!
Dzień dobry, nie zalecamy takich działań. Jeśli ktoś ma doświadczenie i potrafi poprawnie ocenić stan materiału, to może po sprawdzeniu taki produkt zastosować. Natomiast należy pamiętać, że robi to w pełni na własną odpowiedzialność. Naturalnie warunkiem tego, żeby materiał nadawał się do użycia jest prawidłowe jego przechowywanie. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa technicznego pod nr tel. 800 163 121. Pozdrawiamy!
Witam.Mam stary-cały taras nad garażem.Rozumiem że trzeba doprowadzić stan powierzchni do ideału tzn.np.wyrównanie powierzchni klej,siatka,klej.Czy zda egzamin cały system Weber-a.Dziękuję za odpowiedż.
Dzień dobry, z pewnością nie polecamy wykonania wyrównania klejem z siatką. Podłoże pod żywicę powinno mieć ok. 1,5 MPa wytrzymałości na odrywanie. Wszystkie luźne elementy należy usunąć. Proszę pamiętać, że wytrzymałość całego układu będzie zależała od najsłabszego elementu, dlatego trzeba dobrze przygotować podłoże. Rekomendujemy naprawę za pomocą masy weberep R4 duo. Jeśli są elementy do zabezpieczenia antykorozyjnego (wystające zbrojenie), wówczas polecamy również zaprawę naprawczą weberep KB duo. Więcej informacji uzyska Pan ze strony: www.pl.weber/zaprawy-budowlane/jak-naprawiac-elementy-betonowe Zaprawę weberep R4 duo może Pan w prosty sposób nałożyć stalową pacą, po krótkim czasie zatrzeć. Jest to naprawdę prosty, bardzo skuteczny i wytrzymały system napraw. 👍 Polecamy i pozdrawiamy!
@@SaintGobainWeberPolska Dziękuję za odpowiedź.Już się mleko rozlało😔Zrobione tak jak mówiłem na mocnym elastycznym,mrozoodpornym kleju.I zakupiłem cały Państwa system 😬 Teraz schnie.
@@coxx1 Witaj.Rok po zrobieniu tarasu -samemu.Nic się nie dzieje ,nie zacieka.Po dokładnym oczyszczeniu okazało się że jest duże pęknięcie płyty.Zrobiłem spinki co 20cm z drutu fi 12.Zagruntowane-Weberem,klej z włóknami szklanymi,siatka do styro.-porządna gruba Caparol.2 razy wszystko wyciągnięte,grunt I żywica,piaskek kwarcowy.Narazie jak ta lala.Choć cena powalała.Pew ie odwarstwił się syrodur?
@@PaulaEbola.... Styrodur nie powinien się odwarstwić, bo ładnie starłem go tarką, by klej dobrze się go trzymał. Zastosowałem również klej z w włóknem do zatapiania siatki. Zastosowałem 2 takie warstwy ( siatka z klejem na styrodur i znów siatka z klejem, jako kolejna warstwa) Jest to twarde podłoże. Przynajmniej tak mi się wydaje. Na to myślę zastosować system Weber.
Dzień dobry, oczywiście, że można. :) Pytanie, czy płytki na pewno dobrze trzymają się podłoża - czy nie ma „głuchych” miejsc, gdzie płytka nie trzyma się betonu. Jeśli są takie miejsca to płytki należy skuć, podłoże wyrównać, np. weber.floor RAPID, a następnie wykonać system balkonowy weber.dry balkon. Jeśli płytki dobrze się trzymają to należy je oczyścić, odtłuścić i zagruntować przy użyciu weber.tec EP 10 (ok. 0,4 kg/m2). Po wyschnięciu warstwy gruntującej należy przygotować na bazie weber.tec EP 10 i piasku kwarcowego szpachlówkę epoksydową i należy wyszpachlować całą powierzchnię tak, aby spoiny nie były widoczne. Należy uzyskać równą powierzchnię. Na tak przygotowanej powierzchni można aplikować system balkonowy - już bez warstwy gruntującej weber.prim EP 2K, która pierwotnie jest elementem systemu. Pozdrawiamy! :)
Dzień dobry, uprzejmie prosimy o kontakt z najbliższym dystrybutorem, który przedstawi Panu/Pani ofertę: dystrybutorzy.pl.weber/, kalkulator zużycia znajdzie Pan/Pani na stronie: www.pl.weber/hydroizolacje/zywica-poliuretanowa-na-balkonie-system-weberdry-balkon Pozdrawiamy!
Witam, dwa pytania: mam docelową wylewkę na balkonach ale nie jest ona idealnie gładka i jest dość sporo spękań, czym najlepiej przygotować balkon pod ten system? drugie pytanie gdzie kupić półokrągłe profile okapowe do Państwa systemu?
Dzień dobry, Panie Dariuszu, dziękujemy za kontakt. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju są to spękania. Jeśli są duże, warto je powiększyć mechanicznie i zszyć za pomocą żywicy weber.prim 806. Czasem niestety jedyną metodą jest skucie istniejącego podkładu i wylanie nowego. Jeśli są większe ubytki i trzeba wyrównać powierzchnię z wygładzeniem, wówczas polecamy weberep R4 duo (www.pl.weber/beton-jak-nowy-z-systemem-weberep-duo-naprawa-betonu). Jeśli ma Pan możliwość, to prosimy o przesłanie zdjęć, dobierzemy odpowiednie rozwiązanie (adres kontakt.weber@saint-gobain.com). Co do profili - trzeba tu poszukać wśród firm specjalizujących się w takich akcesoriach. Do obróbki detali rekomendujemy żywicę weber.dry detail. Pozdrawiamy serdecznie! Zachęcamy do kontaktu.
@@darotigra kontakty do najbliższych doradców ds. zapraw technicznych znajdzie Pan na stronie: www.pl.weber/kontakt-z-doradca-weber Może Pan też zadzwonić na infolinię i porozmawiać z Doradcą Technicznym, tel. 801 620 000. Pozdrawiamy!
Dzień dobry, można, natomiast układ warstw zależy od tego, w jakim stanie jest obecna posadzka żywiczna. Najpierw warto ustalić przyczynę - dlaczego Pan/i widzi potrzebę położenia następnych warstw? Jaki jest ich obecny układ i z jakich produktów został wykonany? Prosimy o kontakt na kontakt.weber@saint-gobain.com, doradzimy rozwiązanie. Pozdrawiamy serdecznie! :)
Dzień dobry, Panie Dorianie, dziękujemy za komentarz. Uprzejmie prosimy o kontakt przez formularz na stronie, wówczas będziemy mogli się z Panem skontaktować. :) www.pl.weber/skontaktuj-sie-z-nami Pozdrawiamy serdecznie!
Pani Magdaleno, zachęcamy firmę Femex do współpracy. Paweł Łukasiewicz, tel. 728 910 679 z pewnością pomoże w doborze produktów Weber do inwestycji. Pozdrawiamy! :)
Witam. Mam 17m taras i stare ruszające się i spękane w niektórych miejscach płytki, zniszczone wysokimi temperaturami (taras jest od nasłonecznionej strony). Czy musiałabym usunąć płytki, żeby zrobić taką nawierzchnię? Jak by to wyglądało.
Dzień dobry, opcje są dwie: usunięcie płytek, wyrównanie powierzchni za pomocą np. weberep R4 duo czy weber.floor RAPID i wykonanie systemu poliuretanowego weber.dry balkon. Druga opcja, to wykonanie systemu balkonowego, na płytkach. Jeśli płytki dobrze się trzymają to należy je oczyścić, odtłuścić i zagruntować przy użyciu weber.tec EP 10 (ok. 0,4 kg/m2). Po wyschnięciu warstwy gruntującej należy przygotować na bazie weber.tec EP 10 i piasku kwarcowego szpachlówkę epoksydową i należy wyszpachlować całą powierzchnię tak, aby spoiny nie były widoczne. Należy uzyskać równą powierzchnię. Na tak przygotowanej powierzchni można aplikować system balkonowy - już bez warstwy gruntującej weber.prim EP 2K, która pierwotnie jest elementem systemu. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego, tel. 800 163 121. Pozdrawiamy!
Dzień dobry! Zachęcamy do kontaktu z najbliższym dystrybutorem, który przedstawi Panu ceny z rabatem. Listę znajdzie Pan na stronie: www.pl.weber/znajdz-dystrybutora Pozdrawiamy!
Dzień dobry, zachęcamy do kontaktu z lokalnym dystrybutorem lub doradcą technicznym, listę można znaleźć na stronie: www.pl.weber/kontakt-z-doradca-weber, koszt z pewnością będzie zależał od wielkości balkonu. Pamiętajmy, że do poprawnego położenia np. płytek konieczna jest hydroizolacja, dobry klej oraz same płytki, zatem każdy rodzaj wykończenia w komplecie wygeneruje koszty. Pozdrawiamy!
Dzień dobry! Przedstawione na filmie rozwiązanie jest jednym z wielu. ;) Można wykorzystać barwny piasek kwarcowy lub płatki dekoracyjne. Kolory piasku kwarcowego i płatków można znaleźć na stronie: www.pl.weber/hydroizolacje/zywica-poliuretanowa-na-balkonie-system-weberdry-balkon Pozdrawiamy! :)
Dzień dobry, przykro nam, że ma Pan tak złe doświadczenia, proszę pamiętać, że zastosowany tu system poliuretanowy weber.dry balkon zapewnia dużo większą trwałość i jest to dla nas powód do dumy. ;) Oczywiście może się zdarzyć, że po 10 latach, przy intensywnym użytkowaniu, zasadne będzie „odświeżenie” wierzchniej warstwy. Polegać to będzie na naniesieniu tylko jednej warstwy i nie będzie wymagało żadnych skomplikowanych przygotowań ani usuwania całego istniejącego systemu. Bazując tylko na obiegowych opiniach to „10 lat i od nowa” można odnieść do praktycznie wszystkich technologii stosowanych do wykończenia powierzchni balkonu. Pozostaje jeszcze kwestia kwalifikacji wykonawcy danego rozwiązania. Jeśli jest Pan zainteresowany szkoleniem z systemów żywicznych, zachęcamy do kontaktu: www.pl.weber/akademia-weber Pozdrawiamy!
@@SaintGobainWeberPolska Przestańcie pierdolić. Wasz produkt jest tak samo słaby jak wszystkie hydroizolacyje na rynku. Jeszcze nikt nie wymyślił taką izolacje, która będzie wieczna. Wciskanie kitu w celach marketingowych. 10 lat i od nowa i tyle w temacie.
Dzień dobry, zaprezentowane rozwiązanie spełnia funkcję hydroizolacji i odpornej warstwy wierzchniej. Chroni konstrukcję balkonu lub tarasu i zapewnia atrakcyjne wykończenie. Nie jest to farba do betonu. ;) Pozdrawiamy!
Witam .mam stary taras gdzie były płytki ,oczywiście je zerwałem i całość wyrównałem zaprawą .teraz mam goły beton czy mogę na tą posadzkę położyć Hydroizolacje dwusładnikową a później na to żywice? Czy nie można tak robić ?
Dzień dobry, wszystko zależy też od tego, jaką zaprawą zostało to podłoże wyrównane. Do żywic podłoże musi mieć odpowiednią wytrzymałość na odrywanie. System weber.dry balkon stanowi zarówno hydroizolację, jak i warstwę wierzchnią, także nie potrzebuje już Pan aplikować hydroizolacji dwuskładnikowej. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego, który jest dostępny pod nr tel. 800 163 121. Pozdrawiamy!
Zobacz jak wykonać krok po kroku i policz zużycie: www.pl.weber/hydroizolacje/zywica-poliuretanowa-na-balkonie-system-weberdry-balkon, znajdź najbliższego dystrybutora: www.pl.weber/znajdz-dystrybutora 👍
Zaczynamy od odkurzenia powierzchni. Gosciu miotełką zasuwa😆💪
Wygląda OK, tylko cały system z robocizną dużo droższy niż płytki gresowe z położeniem. Zaleta to idealna szczelność i rewelacyjna "antypoślizgowość" np. brodziki przy basenach. Jednak narzędzia przy tej pracy są praktycznie jednorazowe, obklejać trzeba wszystko nawet ściany, a wykonawca musi być naprawde staranny żeby nawet kropelki nie roznieść na butach...I na całość potrzeba minimum 3 dni.
Jak obliczylem ile by mnie balkon kosztowal to sie za glowe zlapalem. System moze i fajny ale cena nie do zakcpetowania no i jak napisales czas wykonania bardzo dlugi min 3dni.
Panie Macieju, zachęcamy do kontaktu z najbliższym dystrybutorem, który przedstawi Panu ceny z rabatem. Listę znajdzie Pan na stronie: www.pl.weber/znajdz-dystrybutora Pozdrawiamy!
A dlaczego rabaty? Bez rabatów nie może być „przyzwoicie” ???
@@anitaanitka9606 Dzień dobry, Pani Anito, sprzedaż jest prowadzona przez sieć dystrybutorów, którzy są swobodni w ustalaniu cen dla klientów, dlatego zawsze warto ponegocjować. ;) Pozdrawiamy!
polecam DAMKO DAMIAN KOZŁOWSKI posadzki żywiczne
Czy na ten system można położyć później płytki?
Super rozwiązanie !
Dziękujemy i pozdrawiamy! :)
a pazury kobiety czym zmywaja
@@SaintGobainWeberPolska Czy na tą żywice też można położyć płytki ceramiczne z czasem ,czy jak byśmy chcieli to wtedy trzeba wycinać ta żywice przed płytkami i gdzie to kupić .
Za dużo warstw i jeszcze acetonem zmywać
Czy to jest naprawdę takie proste na jakie wygląda?
Witam, dlaczego warstwa zamykająca powoduje marszczenie i odspajanie poprzedniej warstwy? Bez posypki
Jak polaczona jest obróbka blacharska ?
Interesuje mnie w miejscu tzw fazki robionej nizej🤔 czy tam może jest uszczelniacz ?
Fajna alternatywa dla uszczelnień blachą.
A jaki system dla tarasów które chcemy ocieplić i jednak wykończyć płytami?
Dzień dobry, Panie Jacku, jeśli płyty mają być klejone, to rekomendujemy hydroizolację mineralną - webertec Superflex D3. Dwie warstwy. Prosta aplikacja pacą, wałkiem i pędzlem. W narożach - łączeniu płyta tarasowa i ściana, należy wkleić taśmy uszczelniające na tę samą masę i też przesmarować webertec Superflex D3. Ten sam produkt można zastosować w przypadku hydroizolacji płyty tarasowej jeśli wybierzemy np. podesty tarasowe lub deski kompozytowe. Więcej o produkcie dowie się Pan ze strony: www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-superflex-d3 🙂 Pozdrawiamy!
Jest to łatwe, ale wylewka musi być w dobrym stanie, najlepiej nowa, a żywotność kilka lat. Nie robiłbym tego na dużych nasłonecznionych powierzchniach.
Czy mozna klasc bezposrednio na balkon z lastryko ?
Dzień dobry! Tak, stosowany w systemie grunt Mariseal Aqua Primer jest gruntem uniwersalnym, zarówno do podłoży chłonnych jak i niechłonnych. Należy jednak wcześniej ocenić jakość podłoża - wytrzymałość i przyczepność, oraz jego równość, zachowanie spadków itd. Zachęcamy do kontaktu z działem technicznym dostępnym pod nr tel. 800 163 121. Pozdrawiamy!
Można zastosować bezpośrednio na „beton” (taras nad garażem) czy trzeba najpierw zrobić izolacje typu papa/styropian/wylewka i dopiero warstwa żywicy?
Dzień dobry, Panie Macieju, tak, jak najbardziej można na beton. Hydroizolacja powinna być zrobiona pod wylewką (jastrychem) na balkonie lub tarasie, aby zabezpieczyć ją przed podciąganiem kapilarnym wilgoci. Płynne membrany weber.dry mogą być używane na betonie, płytkach, lastryko. Jedynie ważne jest, co Pan chce uzyskać nad samym garażem. Izolacja ze styropianu i dopiero wykonanie warstwy dociskowej spadkowej (jastrychu np. weber.floor RAPID) z pewnością podniesie komfort termiczny w garażu. Więcej informacji o systemie żywicznym uzyska Pan ze strony: www.pl.weber/hydroizolacje/zywica-poliuretanowa-na-balkonie-system-weberdry-balkon oraz www.pl.weber/balkony-i-tarasy-w-nowej-odslonie-system-weberdry-balkon Pozdrawiamy serdecznie!
Czy profile okapowe zatapiamy w hydroizolacji?
Dzień dobry, najlepiej osadzić obróbkę blacharską na warstwie membrany weber.dry PUR seal, a następnie styk blacharki z jastrychem także pokryć warstwą weber.dry PUR seal na szerokości ok. 20 cm (po ok. 10 cm na blacharce i podłożu cementowym), zatopić pas tkaniny technicznej weber.dry fabric szer. 20 cm i przykryć kolejną warstwą weber.dry PUR seal. Na balkonach lub tarasach o niewielkim obciążeniu ruchem można zastąpić rozwiązanie z zatapianiem tkaniny technicznej w membranie weber.dry PUR seal, stosując produkt weber.dry detail - wzmocnioną włóknami powłoką poliuretanową. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego, tel. 800 163 121. Pozdrawiamy!
Dobra opcja zamiast terakoty czy gresu.
Jakimi preparatami trzeba przygotować podłoże na balkonie z którego odeszły płytki aby dobrze nałożyć żywicę? Jakie są produkty są do tego potrzebne?
Dzień dobry, Panie Pawle, dziękujemy za kontakt. Należy usunąć wszystko do betonu i wyszpachlować podłoże zaprawą naprawczą np. weberep R4 duo (na gładko). Jeśli będzie konieczność wykonania nowej warstwy spadkowej, wówczas można wykorzystać gotowy jastrych weber.floor RAPID. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego pod nr tel. 800 163 121. Eksperci Isover Rigips Weber pomogą Panu w doborze rozwiązania. Pozdrawiamy!
Czy materiały te są paroprzepuszczalne żeby zastosować nad pomieszczeniem?
Dzień dobry, Pani Małgorzato, dziękujemy za pytanie. W przypadku wykonywania hydroizolacji tarasu nad pomieszczeniem, jej paroprzepuszczalność tak naprawdę nie ma znaczenia. W takim przypadku, w układzie warstw na płycie stropu nad pomieszczeniem, pierwszą warstwą powinna być paroizolacja. Najczęściej wykonuje się ją z mas polimerowo-bitumicznych, takich jak weber.tec Superflex 10 lub Superflex 2K. Dalej układa się izolację termiczną, dwie warstwy folii budowlanej, jastrych ochronny ze spadkiem (o ile nie wykształcono go na płycie stropowej) i hydroizolację, której rodzaj zależy od sposobu wykończenia powierzchni tarasu. Jeśli wykończeniem mają być płytki, to hydroizolację podpłytkową wykonuje się z 2-składnikowych szlamów mineralnych, takich jak weber.tec Superflex D2 lub D3. Można też ułożyć weber.dry PUR system, na żywicach poliuretanowych, który jest rozwiązaniem „2 w 1”, czyli i hydroizolacją i warstwą wierzchnią. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego, który jest dostępny pod nr tel. 800 163 121. Pozdrawiamy serdecznie!
Jaka jest szacowana trwałość ze względu na warunki środowiskowe przy nieosłoniętej powierzchni i założeniu prawidłowo wykonanej izolacji i odpływu?
Pomijam warunki użytkowania, tj ścieralność
Trwałość pełnego systemu jest bardzo wysoka. Są to materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Materiały te są przebadane w systemach dachowych zgodnie z Europejską Oceną Techniczną i otrzymały przewidywany okres trwałości nawet do 25 lat.
Gdzie kupić to można ? Jaka cena materiału dwwa balkony razem 12 m2 🤔
Dzień dobry, listę dystrybutorów znajdzie Pan na stronie dystrybutorzy.pl.weber/. Pozdrawiamy!
Bardzo ładnie wygląda Ile kosztuje taka robota na 10 m kw
Pani Halino, dziękujemy za miłe słowa! Zachęcamy do kontaktu z najbliższym doradcą, z pewnością zna firmy, które podejmą się wykonania. Listę znajdzie Pani na stronie: www.pl.weber/kontakt-z-doradca-weber Pozdrawiamy! :)
Witam. A na schody wejściowe można to położyć?
Dzień dobry, tak, jak najbardziej. :) Pozdrawiamy!
Super dzięki, chyba położę na wiosnę :-)
Co ile zywice należy wymienić?
Dzień dobry, przewidywana trwałość to 25 lat. Dużo zależy od tego, jak dana powierzchnia będzie obciążona i eksploatowana. Na balkonie trudno raczej wyobrazić sobie ciężkie obciążenia, niemniej jednak może dojść do sytuacji, że po 15 latach zabrudzenia będą na tyle duże, że trzeba będzie rozważyć wykonanie warstwy wierzchniej na nowo. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego pod nr tel. 800 163 121. Eksperci Isover Rigips Weber pomogą Pani w doborze rozwiązania. Pozdrawiamy!
Witam. Czy takie rozwiązanie można wykonać też na tarasie ze schodami?
Tak, jak najbardziej! 🙂 W pierwszej kolejności, jeśli to konieczne, wyrównujemy powierzchnię schodów. Jeśli chcemy nadać gładkość, to wystarczy zaprawa szpachlowa PCC weber.rep 755 (do 5 mm grub. warstwy). Wygładzi ona nierówności.
Jeśli uszkodzenia są większe, należałoby użyć zaprawy weber.rep 754 na warstwie sczepnej z weber.rep 751 lub systemu weberep duo.
System płynnych membran do wykonania schodów będzie identyczny jak w przypadku systemów balkonowych:
- żywica gruntująca weber.prim EP 2K,
- membrana hydroizolacyjna weber.dry PUR seal,
- w tym momencie należałoby podstopnice przemalować ponownie weber.dry PUR seal i poczekać aż przeschną (stopnie zabezpieczyć taśmą),
- po wyschnięciu podstopnic należałoby przemalować drugi raz stopnie membraną weber.dry PUR seal i przesypać je piaskiem kwarcowym, poczekać aż żywica zwiąże (najlepiej do następnego dnia),
- zebrać nadmiar piasku i przemalować warstwę wierzchnią żywicą weber.dry PUR coat lub weber.dry PUR coat traffic. 👍
Odpowiedzi na często zadawane pytania odnośnie membran znajdzie Pan na stronie: www.pl.weber/najczesciej-zadawane-pytania/faq-plynne-membrany
Pozdrawiamy!
Szukam właśnie czegoś na uszczelnienie balkonu na którym położone są płytki lastrykowe. Może i byłoby to dobre. Czy te żywicę trzeba docierać mechanicznie do uzyskania połysku?
Dzień dobry, można zastosować poliuretanowy system balkonowy, natomiast wcześniej warto delikatnie przeszlifować lastryko (z wyczuciem). Żywicy nie dociera się mechanicznie, połysk jest naturalną właściwością tej żywicy. :) Pozdrawiamy serdecznie!
Czy można stosować na wcześniej ułożone płytki/kilka lat wczesniej ale super trzymajace sie podłoża
A po co?
Witam jaki jest koszt materiałów do wykonania 3 balkonów o powierzchni 14m
Dzień dobry! Panie Krzysztofie, zachęcamy do kontaktu z lokalnym doradcą ds. zapraw technicznych. Listę znajdzie Pan na stronie: www.pl.weber/kontakt-z-doradca-weber Pozdrawiamy serdecznie!
@@SaintGobainWeberPolska czy nie można po prostu odpowiedzieć chociaż orientacyjnie na zadane pytanie? Rozumiem, że podanie ceny pewnie odstraszy potencjalnych klientów ale mnie odstrasza przede wszystkim nie podanie ceny, z nikim nie będę się kontaktował jeśli nie wiem chociaż mniej-więcej o jakim przedziale cenowym rozmawiamy...
WITAM SERDECZNIE
MAM PILNE pytanko
JAK MOZNA WYKONC OCIEPLENIE BALKONOW? MAMY STYROPIAN I 1CM NA POWIERZCHNIE NA TYM SYTYROPIANIE
Dzień dobry, Panie Marcinie, 1 cm to trochę mało, należałoby wykonać warstwę dociskową z jastrychu np. weber.floor RAPID i mieć na to kilka cm grubości pamiętając o spadku. Uprzejmie prosimy o kontakt z Biurem Doradztwa Technicznego pod nr tel. 800 163 121. Pozdrawiamy!
Czy jeśli mamy "pogodę w kratkę", to aplikacja poszczególnych warstw może rozciągnąć się w czasie?
Dzień dobry, Panie Kamilu, tak, może. Poszczególne warstwy muszą związać. 🙂 Pozdrawiamy!
@@SaintGobainWeberPolska a czy jak znudzi nam się kolor piasku, jaki wybraliśmy pierwotnie, to można go później pokryć innym, a jeśli tak, to jak to zrobić?
@@EmilFistaszek należałoby przeszlifować i oczyścić całą powierzchnię, a następnie wykonać na nowo cały system. Pozdrawiamy!
Wygląda naprawdę kiepsko.
Znacznie lepszym rozwiązaniem są tarasy wentylowane .
Dobrze zabezpieczona warstwa posadzkowa z odpowiednim spadkiem talerzyki dystansowe i właściwie dowolna warstwa wierzchnia
meid88 jak najbardziej racja. Balkony mocno pracują i to na filmie pięknie popęka. Zrobili coś takiego u nas na balkonach i wyszło marnie. Żeby nie było to remontowany był cały balkon odnowiona izolacja na beton, ułożona nowa posadzka itp. Po zimie i tak spękało;)
@@elmer967 A wkleili matę z włókna szklanego ?
@elmer967 Dzień dobry, zaprezentowany na filmie system weber.dry balkon jest materiałem wysoce elastycznym, na bazie żywicy poliuretanowej. Jeśli balkony pomalowane zostały sztywną powłoką to jak najbardziej mogło dojść do spękania takiej posadzki. Reasumując - nie każda powłoka żywiczna nadaje się jako wykończenie tarasu czy balkonu. Rozwiązanie weber.dry balkon - zdecydowanie jest do tego przeznaczone. 👍 Pozdrawiamy!
A można na papie wykonać?
Dzień dobry, można wykonać system żywiczny na papie. Czy to balkon, taras, czy dach? Proszę pamiętać, że jest to cienka warstwa i będą widoczne zakłady papy. Najlepszą opcją byłoby usunąć papę, naprawić podłoże, jeśli tego wymaga np. weberep R4 duo, ew. wykonać warstwę spadkową i wówczas zastosować system żywiczny. :) Zachęcamy do kontaktu.
Czy taka powłoka podnosi palność betonu czy obniża?
Dzień dobry, z uwagi na niewielką grubość całego systemu balkonowego (weber.dry balkon) można przyjąć, że wpływ na ten parametr jest praktycznie pomijalny. Pozdrawiamy!
@@SaintGobainWeberPolska Pytam bo w garażu jedną część "warsztatową" pomalowałem taką farbą do betonu (chlorokauczuk z marketu) i posadzka wygląda zdecydowanie lepiej i buty się nie ślizgają, aczkolwiek mam obawy co do palności. Chciałbym też odnowić tą część pod samochodem. Zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami, ale niechciałbym podnosić palności, bo nigdy nic nie wiadomo, zwłaszcza w garażu i jak się majsterkuje. Z tego co widzę to chyba każde rozwiązanie poza wylewką samopoziomującą z betonu podnosi palność. Dodatkowo farby kleją się do opon i odpryskują miejscami. Czy jest jakiekolwiek rozwiązanie co by spełniło te cele poza betonem, albo zaprawą cementową? Żeby nie trzeba było wszystkiego z garażu wyrzucać jak przy wylewce samopoziomującej?
@@FajnyAleZaNiski Jeśli farba się odspaja czy odpryskuje, to mogą być przyczyny w samej farbie lub w podłożu (jastrychu). Jeśli ma Pan podłoże np. maks. B10, to jest ono zdecydowanie za słabe pod aplikację żywicy. Proszę wziąć też pod uwagę, że jeśli mówimy o drobnych pracach majsterkowych, to żywica się tu sprawdzi, ale jeśli mówimy o np. spawaniu, to niestety, ale niezabezpieczona posadzka żywiczna może zostać uszkodzona. Każdy remont posadzki, czy to płytki, żywica, niestety zmusza nas do wyniesienia wszystkiego z garażu. Widzimy, że tu Pan się wypowiadał, ale jest to film pokazujący naprawę słabego podłoża i aplikację żywicy: ua-cam.com/video/7lAGUPwoGAA/v-deo.html Może Pan również skonsultować się z Biurem Doradztwa Technicznego, który jest dostępny pod nr tel. 800 163 121. Pozdrawiamy serdecznie!
@@SaintGobainWeberPolska Dziękuję za odpowiedź, chciałem się upewnić czy dobrze rozumiem i jestem na czasie w rozwiązaniach. U mnie w części warsztatowej farba nie odpryskuje, póki co jest wszystko super, ale czytałem takie rzeczy w komentarzach że niektóre farby kleją się do opon i odpryskują. To możliwe bo pod butami skrzypi. Podłoża pod chlorokauczuk nie przygotowywałem jakoś specjalnie, jest tam jakaś stara wylewka pewnie B30 z marketu Baumit chyba, nierówna zresztą i na to włochatym wałkiem chlorokauczuk poleciał jakiś stary co miałem na półce. Tam gdzie jest samochód to nie wiem co to za beton, pewnie część fundamentu bo tam nic nie było lane dodatkowo. Szlifowany metal (iskry) i kapiący gorący olej nie powinny zapalić posadzki (żadnej pewnie), ale lepiej nie pogarszać parametrów palności, bo zniszczenie podłoża to nie jest problem (jedynie estetyczny) ale jak zaczenie się palić to gorzej. Wiadomo stary garaż więc nie ma co oczekiwać że będzie idealnie wszędzie równo. Płyt karton-gips nie będę kładł bo nie będę widział co się dzieje ze ścianami, miałem już taką historię że pod tynkiem płynęła woda z dachu, tynk zlatywał praktycznie sam i grzyby na ścianie. Nie chcę żeby pod płytami karton gips były takie historie. Najlepiej by było wszystkie graty wystawić, skuć cały tynk, zrobić to wszystko porządnie razem z wylewką na podłodze, ale niestety nie mam jak. Najlepiej by było robić kawałkami. Zastanawiałem się nad płytkami ceramicznymi bo to można robić kawałkami i lekkie nierówności da się skorygować. Chociaż żywica jest odporna na upadek klucza - wiadomo. Ale płytki są niepalne. Farba najłatwiejsza w aplikacji ale pod samochodem chyba nie zaryzykuje bo jak mi zacznie odchodzić płatami to będzie kiepsko wyglądać. Może kiedyś coś wymyślę.
Witam, mam zamiar polozyc na balkonie ten system z żywicą. Byly na nim plytki ktore mozna
bylo ręką zdjąć i pozostał klej. Czy muszę skuwac stary klej, czy moge cos wylać na ten klej , żeby wyrownac powierzchnie ? Bede wdzieczny za podpowiedzi.
Dzień dobry, Panie Bartoszu, dziękujemy za kontakt. Należy usunąć wszystko do betonu i wyszpachlować podłoże zaprawą naprawczą np. weberep R4 duo (na gładko). Jeśli będzie konieczność wykonania nowej warstwy spadkowej, wówczas można wykorzystać gotowy jastrych weber.floor RAPID i dopiero na to aplikować system balkonowy. Więcej o zaprawie naprawczej znajdzie Pan na stronie: www.pl.weber/naprawa-betonu/weberep-r4-duo W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego dostępnego pod nr tel. 800 163 121. Pozdrawiamy!
Witam, czy można ten system kłaść na płytki betonowe na balkonie ? Czy trzeba je zrywać i robić wylewki od nowa , płytki cale rowna powierzchnia.
Dzień dobry! To zależy od tego w jaki sposób ułożone są te płytki - w jaki sposób zamocowane do podłoża. Jeśli są ułożone na jakiejś podsypce to niestety, ale nie można zastosować żywicy. Jeśli natomiast w jakiś sposób są przytwierdzone na stałe do podłoża to rekomendujemy szpachlowanie wyrównujące zaprawą PCC weberep R4 duo i można układać system żywiczny. :) Więcej o produkcie: www.pl.weber/naprawa-betonu/weberep-r4-duo Pozdrawiamy!
Czy można wykonać to na kominie?
Dzień dobry, tak - jest to możliwe. Najważniejszą rzeczą w tym przypadku jest podłoże - odpowiednia jakość i przygotowanie. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego pod nr tel. 800 163 121. Eksperci Isover Rigips Weber pomogą Panu w doborze rozwiązania. Pozdrawiamy!
Czy można zastosować to rozwiązanie pod deskę tarasową, czy też w ofercie Państwa firmy jest bardziej odpowiednie rozwiązanie, żeby zapewnić hydroizolację pod deską tarasową?
Dzień dobry, Panie Konradzie, dziękujemy za komentarz. System weber.dry balkon można wykorzystać również jako hydroizolację pod deski tarasowe, tylko nie trzeba wykonywać warstwy wierzchniej - z weber.dry PUR coat, wystarczy jedynie membrana hydroizolacyjna - weber.dry PUR seal (malowanie dwukrotne). Alternatywnym rozwiązaniem jest wykorzystanie dwuskładnikowej hydroizolacji mineralnej - webertec Superflex D3 (dwukrotna aplikacja plus taśmy uszczelniające) a pod legary dodatkowo zastosować folię jako warstwę poślizgową. Na innych naszych filmach można przykładowo zobaczyć jak aplikuje się webertec Superflex D3 w łazience również z taśmami uszczelniającymi. Zachęcamy do kontaktu. Pozdrawiamy!
Republicans wiadomosci
Witam, co należy zrobić z miejscem połączenia wywlewki betonowej z okapnikiem? Na filmie widać, że jest to tylko zamalowane. Czy nie należy wkleić/zatopić tam czegoś w rodzaju fizeliny bądź innej taniny? Obawiam się, że miejse połączenia będzie pękało.
Dzień dobry, najlepiej osadzić obróbkę blacharską na warstwie membrany weber.dry PUR seal, a następnie styk blacharki z jastrychem także pokryć warstwą weber.dry PUR seal na szerokości ok. 20 cm (po ok. 10 cm na blacharce i podłożu cementowym), zatopić pas tkaniny technicznej weber.dry fabric szer. 20 cm i przykryć kolejną warstwą weber.dry PUR seal. Na balkonach lub tarasach o niewielkim obciążeniu ruchem można zastąpić rozwiązanie z zatapianiem tkaniny technicznej w membranie weber.dry PUR seal, stosując produkt weber.dry detail - wzmocnioną włóknami powłoką poliuretanową. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego, tel. 800 163 121. Pozdrawiamy!
@@SaintGobainWeberPolska Dziękuję za odpowiedź! Prawdopodobnie wykorzystam metodę z weber.dry fabric. Mam jeszcze jedno pytanie: czy obróbkę blacharską należy od góry zmatowić papierem ściernym przed gruntowaniem?
@@domestos333 Musisz ocynkować
Witam, można zastosowac ten system nad pomieszczeniem ogrzewanym?Czesc pokuju wystaje poza obrys i tworzy mały balkonik około 5m2
Dzień dobry, jak najbardziej, system żywic weber.dry balkon świetnie nadaje się na balkony lub tarasy umiejscowione nad pomieszczeniami ogrzewanymi. :) Pozdrawiamy serdecznie!
Obróbki blacharskie brak ?
To znaczy jak odprowadzania jest woda ?
Leje się po ścianie?
Dzień dobry, od dołu płyty balkonowej montowana jest listwa kapinosowa, a czoło balkonu jest również pokrywane systemem weber.dry balkon. Pozdrawiamy!
Witam czy można zatosowac żywice która straciła termin ważności i co może się stać w takim przypadku?
Dzień dobry, nie zalecamy takich działań. Jeśli ktoś ma doświadczenie i potrafi poprawnie ocenić stan materiału, to może po sprawdzeniu taki produkt zastosować. Natomiast należy pamiętać, że robi to w pełni na własną odpowiedzialność. Naturalnie warunkiem tego, żeby materiał nadawał się do użycia jest prawidłowe jego przechowywanie. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa technicznego pod nr tel. 800 163 121. Pozdrawiamy!
Witam.Mam stary-cały taras nad garażem.Rozumiem że trzeba doprowadzić stan powierzchni do ideału tzn.np.wyrównanie powierzchni klej,siatka,klej.Czy zda egzamin cały system Weber-a.Dziękuję za odpowiedż.
Dzień dobry, z pewnością nie polecamy wykonania wyrównania klejem z siatką. Podłoże pod żywicę powinno mieć ok. 1,5 MPa wytrzymałości na odrywanie. Wszystkie luźne elementy należy usunąć. Proszę pamiętać, że wytrzymałość całego układu będzie zależała od najsłabszego elementu, dlatego trzeba dobrze przygotować podłoże. Rekomendujemy naprawę za pomocą masy weberep R4 duo. Jeśli są elementy do zabezpieczenia antykorozyjnego (wystające zbrojenie), wówczas polecamy również zaprawę naprawczą weberep KB duo. Więcej informacji uzyska Pan ze strony: www.pl.weber/zaprawy-budowlane/jak-naprawiac-elementy-betonowe Zaprawę weberep R4 duo może Pan w prosty sposób nałożyć stalową pacą, po krótkim czasie zatrzeć. Jest to naprawdę prosty, bardzo skuteczny i wytrzymały system napraw. 👍 Polecamy i pozdrawiamy!
@@SaintGobainWeberPolska Dziękuję za odpowiedź.Już się mleko rozlało😔Zrobione tak jak mówiłem na mocnym elastycznym,mrozoodpornym kleju.I zakupiłem cały Państwa system 😬 Teraz schnie.
@@PaulaEbola.... I jak sprawuje się system po roku użytkowania - mam podobny problem (styrodur - klej - siatka - klej)?
@@coxx1 Witaj.Rok po zrobieniu tarasu -samemu.Nic się nie dzieje ,nie zacieka.Po dokładnym oczyszczeniu okazało się że jest duże pęknięcie płyty.Zrobiłem spinki co 20cm z drutu fi 12.Zagruntowane-Weberem,klej z włóknami szklanymi,siatka do styro.-porządna gruba Caparol.2 razy wszystko wyciągnięte,grunt I żywica,piaskek kwarcowy.Narazie jak ta lala.Choć cena powalała.Pew ie odwarstwił się syrodur?
@@PaulaEbola.... Styrodur nie powinien się odwarstwić, bo ładnie starłem go tarką, by klej dobrze się go trzymał. Zastosowałem również klej z w włóknem do zatapiania siatki. Zastosowałem 2 takie warstwy ( siatka z klejem na styrodur i znów siatka z klejem, jako kolejna warstwa) Jest to twarde podłoże. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Na to myślę zastosować system Weber.
Aceton gołą łapą, jak u dobrego Janusza.
Jeżu, bez przesady. Nie za dużo tych warst? Przecież to wyjdzie drożej niż włoskie kafelki.
Można to położyć na płytki?
Dzień dobry, oczywiście, że można. :) Pytanie, czy płytki na pewno dobrze trzymają się podłoża - czy nie ma „głuchych” miejsc, gdzie płytka nie trzyma się betonu. Jeśli są takie miejsca to płytki należy skuć, podłoże wyrównać, np. weber.floor RAPID, a następnie wykonać system balkonowy weber.dry balkon.
Jeśli płytki dobrze się trzymają to należy je oczyścić, odtłuścić i zagruntować przy użyciu weber.tec EP 10 (ok. 0,4 kg/m2). Po wyschnięciu warstwy gruntującej należy przygotować na bazie weber.tec EP 10 i piasku kwarcowego szpachlówkę epoksydową i należy wyszpachlować całą powierzchnię tak, aby spoiny nie były widoczne. Należy uzyskać równą powierzchnię.
Na tak przygotowanej powierzchni można aplikować system balkonowy - już bez warstwy gruntującej weber.prim EP 2K, która pierwotnie jest elementem systemu.
Pozdrawiamy! :)
Po co?
Jaki jest koszt m2
Dzień dobry, uprzejmie prosimy o kontakt z najbliższym dystrybutorem, który przedstawi Panu/Pani ofertę: dystrybutorzy.pl.weber/, kalkulator zużycia znajdzie Pan/Pani na stronie: www.pl.weber/hydroizolacje/zywica-poliuretanowa-na-balkonie-system-weberdry-balkon Pozdrawiamy!
Witam, dwa pytania: mam docelową wylewkę na balkonach ale nie jest ona idealnie gładka i jest dość sporo spękań, czym najlepiej przygotować balkon pod ten system? drugie pytanie gdzie kupić półokrągłe profile okapowe do Państwa systemu?
Dzień dobry, Panie Dariuszu, dziękujemy za kontakt. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju są to spękania. Jeśli są duże, warto je powiększyć mechanicznie i zszyć za pomocą żywicy weber.prim 806. Czasem niestety jedyną metodą jest skucie istniejącego podkładu i wylanie nowego. Jeśli są większe ubytki i trzeba wyrównać powierzchnię z wygładzeniem, wówczas polecamy weberep R4 duo (www.pl.weber/beton-jak-nowy-z-systemem-weberep-duo-naprawa-betonu). Jeśli ma Pan możliwość, to prosimy o przesłanie zdjęć, dobierzemy odpowiednie rozwiązanie (adres kontakt.weber@saint-gobain.com). Co do profili - trzeba tu poszukać wśród firm specjalizujących się w takich akcesoriach. Do obróbki detali rekomendujemy żywicę weber.dry detail. Pozdrawiamy serdecznie! Zachęcamy do kontaktu.
@@darotigra kontakty do najbliższych doradców ds. zapraw technicznych znajdzie Pan na stronie: www.pl.weber/kontakt-z-doradca-weber Może Pan też zadzwonić na infolinię i porozmawiać z Doradcą Technicznym, tel. 801 620 000. Pozdrawiamy!
Czy po upływie dwóch lat można założyć następne warstwy ???
Dzień dobry, można, natomiast układ warstw zależy od tego, w jakim stanie jest obecna posadzka żywiczna. Najpierw warto ustalić przyczynę - dlaczego Pan/i widzi potrzebę położenia następnych warstw? Jaki jest ich obecny układ i z jakich produktów został wykonany? Prosimy o kontakt na kontakt.weber@saint-gobain.com, doradzimy rozwiązanie. Pozdrawiamy serdecznie! :)
40m2 taras, szukam wykonawcy w okolicach Warszawy (Marki)
Dzień dobry, Panie Dorianie, dziękujemy za komentarz. Uprzejmie prosimy o kontakt przez formularz na stronie, wówczas będziemy mogli się z Panem skontaktować. :) www.pl.weber/skontaktuj-sie-z-nami Pozdrawiamy serdecznie!
Pani Magdaleno, zachęcamy firmę Femex do współpracy. Paweł Łukasiewicz, tel. 728 910 679 z pewnością pomoże w doborze produktów Weber do inwestycji. Pozdrawiamy! :)
Czy możecie polecić jakąś firmę, która zajmuje się wykonawstwem takich posadzek na bazie Państwa produktów? Region południowa Wielkopolska.
Dzień dobry, zachęcamy do kontaktu z lokalnym doradcą. Listę znajdzie Pan/i na stronie: www.pl.weber/kontakt-z-doradca-weber Pozdrawiamy serdecznie!
Witam. Mam 17m taras i stare ruszające się i spękane w niektórych miejscach płytki, zniszczone wysokimi temperaturami (taras jest od nasłonecznionej strony). Czy musiałabym usunąć płytki, żeby zrobić taką nawierzchnię? Jak by to wyglądało.
Dzień dobry, opcje są dwie: usunięcie płytek, wyrównanie powierzchni za pomocą np. weberep R4 duo czy weber.floor RAPID i wykonanie systemu poliuretanowego weber.dry balkon.
Druga opcja, to wykonanie systemu balkonowego, na płytkach. Jeśli płytki dobrze się trzymają to należy je oczyścić, odtłuścić i zagruntować przy użyciu weber.tec EP 10 (ok. 0,4 kg/m2). Po wyschnięciu warstwy gruntującej należy przygotować na bazie weber.tec EP 10 i piasku kwarcowego szpachlówkę epoksydową i należy wyszpachlować całą powierzchnię tak, aby spoiny nie były widoczne. Należy uzyskać równą powierzchnię. Na tak przygotowanej powierzchni można aplikować system balkonowy - już bez warstwy gruntującej weber.prim EP 2K, która pierwotnie jest elementem systemu. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego, tel. 800 163 121. Pozdrawiamy!
Ceny z kosmosu, nawet w Niemczech taniej!!!
Dzień dobry! Zachęcamy do kontaktu z najbliższym dystrybutorem, który przedstawi Panu ceny z rabatem. Listę znajdzie Pan na stronie: www.pl.weber/znajdz-dystrybutora Pozdrawiamy!
posadzkę z frezować z mleczka trzeba bo cała robota do dupy polyfloor
Dzień dobry, tak, mleczko cementowe należy usunąć. Tak należy postąpić przed aplikacją żywic i innych powłok. Pozdrawiamy! :)
Koszt jak się domyślam na balkon będzie na lekko 1000zł co jest non sensem 🤦
Dzień dobry, zachęcamy do kontaktu z lokalnym dystrybutorem lub doradcą technicznym, listę można znaleźć na stronie: www.pl.weber/kontakt-z-doradca-weber, koszt z pewnością będzie zależał od wielkości balkonu. Pamiętajmy, że do poprawnego położenia np. płytek konieczna jest hydroizolacja, dobry klej oraz same płytki, zatem każdy rodzaj wykończenia w komplecie wygeneruje koszty. Pozdrawiamy!
Estetyczne? Kwestia gustu.
Dzień dobry! Przedstawione na filmie rozwiązanie jest jednym z wielu. ;) Można wykorzystać barwny piasek kwarcowy lub płatki dekoracyjne. Kolory piasku kwarcowego i płatków można znaleźć na stronie: www.pl.weber/hydroizolacje/zywica-poliuretanowa-na-balkonie-system-weberdry-balkon Pozdrawiamy! :)
Ale to nie jest estetyczne I latwe w czyszczeniu koszmar
Dziwnie normalne te nazwy.
V
10 lat i od nowa
Dzień dobry, przykro nam, że ma Pan tak złe doświadczenia, proszę pamiętać, że zastosowany tu system poliuretanowy weber.dry balkon zapewnia dużo większą trwałość i jest to dla nas powód do dumy. ;) Oczywiście może się zdarzyć, że po 10 latach, przy intensywnym użytkowaniu, zasadne będzie „odświeżenie” wierzchniej warstwy. Polegać to będzie na naniesieniu tylko jednej warstwy i nie będzie wymagało żadnych skomplikowanych przygotowań ani usuwania całego istniejącego systemu. Bazując tylko na obiegowych opiniach to „10 lat i od nowa” można odnieść do praktycznie wszystkich technologii stosowanych do wykończenia powierzchni balkonu. Pozostaje jeszcze kwestia kwalifikacji wykonawcy danego rozwiązania. Jeśli jest Pan zainteresowany szkoleniem z systemów żywicznych, zachęcamy do kontaktu: www.pl.weber/akademia-weber Pozdrawiamy!
a plytki 3 lata i od nowa
@@SaintGobainWeberPolska Przestańcie pierdolić. Wasz produkt jest tak samo słaby jak wszystkie hydroizolacyje na rynku. Jeszcze nikt nie wymyślił taką izolacje, która będzie wieczna. Wciskanie kitu w celach marketingowych. 10 lat i od nowa i tyle w temacie.
Drożyzna.
Lepiej 2x pomalować farbą do betonu akrylit b - 30 zł za litr :))
Dzień dobry, zaprezentowane rozwiązanie spełnia funkcję hydroizolacji i odpornej warstwy wierzchniej. Chroni konstrukcję balkonu lub tarasu i zapewnia atrakcyjne wykończenie. Nie jest to farba do betonu. ;) Pozdrawiamy!
@@SaintGobainWeberPolska Farba też to zapewnia i jest 10 x tańsza 🙃
@@tommilewandowski6141 50
Witam .mam stary taras gdzie były płytki
,oczywiście je zerwałem i całość wyrównałem zaprawą .teraz mam goły beton czy mogę na tą posadzkę położyć
Hydroizolacje dwusładnikową a później na to żywice? Czy nie można tak robić ?
Dzień dobry, wszystko zależy też od tego, jaką zaprawą zostało to podłoże wyrównane. Do żywic podłoże musi mieć odpowiednią wytrzymałość na odrywanie. System weber.dry balkon stanowi zarówno hydroizolację, jak i warstwę wierzchnią, także nie potrzebuje już Pan aplikować hydroizolacji dwuskładnikowej. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego, który jest dostępny pod nr tel. 800 163 121. Pozdrawiamy!