Nálunk ki van ültetve 6 éve, télire falevelekkel szoktuk betakari a tövét. A felső része elfagy, de tavasszal kihajt újra. Szépen terjeszkedik, jól érzi magát.
A video elején bemutatott banán nem télálló banán, tehát nem Musa basjoo, hanem Ensete ventricosum marelii. A teleltetéséről annyit, hogy levelek nélkül (is lehet), 0 fok felett, de 15 fok alatt és szárazon kell teleltetni. Valóban nagyon gyorsan nő, de hajtást nem hoz, illetve csak nagyon ritkán. Szabad földben érdemes tartani, de nagyobb konténerben is lehetséges. Nagyon tápanyag igényes. Ha kiültetjük, akkor jó sok komposztált vagy friss marhatrágyát keverjünk a földéjbe! Cserépben, konténerben tartás esetén én inkább 6 hónapos osmocote-ot javasolnék (szerintem virágzó növényekhez való teljesen jó). Az osmocote csomagolásán javasolt műtrágya mennyiség kétszerese nyugodtan mehet a földjébe valamint jó, ha perlittel laza szerkezetűvé varázsoljuk a földjét! Szaporítani úgy lehet, hogy a törzsét tövig visszavágjuk (föld felett kb 5centivel), majd keresztbe vágjuk. De rá lehet keresni: ensete ventricosum maureli propagation ...és itt a képeken láthatjuk hogyan is kell csinálni. A Musa basjoo nevű banán, amit télállónak szokás nevezni. Igazából nem sok választja el attól, hogy Hazánkban is amolyan évelő növényként lehessen tartani. Ez a fajta is nagyon gyorsan nő, a tartási feltételei megegyeznek a videón bemutatott banánéval (és ez valóban rengeteg hajtást hoz). A teleltetéséről annyi, hogy amennyiben kint akarjuk teleltetni több módszer is van rá. Én személy szerint inkább azt javaslom ezzel kapcsolatban, hogy a törzseket akkorára vágjuk vissza, amekkora kalodát / fólia kuckót tudunk neki építeni. A fólián belül húzzunk a törzsekre egy zsákot is (lehetőleg ne totál feketét) és a növény tövénél helyezzünk el egy 200-400 wattos izzót. Ha a hőmérséklet kint -4 -5 fok alá süllyed vagy folyamatosan éjjel-nappal fagypont alatt van, akkor kapcsoljuk be. Nekem tavaly volt, hogy -5-öt kapott egy vagy két éjszakára, a törzse kőkemény lett és mégsem pusztult el!!! Viszont beszalmázva 3-ból 2 alkalommal teljesen elrohadt a törzse! Aki banánt akar a kertjében (3-4 méter magasat) az picit dolgozzon meg a teleltetésével! Viszont aki nem akar szenvedni, az vágja vissza tövig, takarja be kb 30-40 cm falevéllel / szalmával és fedje le egy fóliával. Ősz közepére így is simán lesz 1.5 méter magas! Ha valami egyéb kérdés lenne, akkor nyugodtan kérdezzetek tőle: google. Egész biztos válaszol! :)
Nálunk ki van ültetve 6 éve, télire falevelekkel szoktuk betakari a tövét. A felső része elfagy, de tavasszal kihajt újra. Szépen terjeszkedik, jól érzi magát.
Nyáron napi 10-15 centimétert is nő ha locsolva van. 2-4 méter magasságot is eléri.
@@Joachim21100Napi 10-15cm ? Melyik fajta?
Nagyon tetszett a videó, köszönöm szépen! 🙂🍌
A video elején bemutatott banán nem télálló banán, tehát nem Musa basjoo, hanem Ensete ventricosum marelii.
A teleltetéséről annyit, hogy levelek nélkül (is lehet), 0 fok felett, de 15 fok alatt és szárazon kell teleltetni.
Valóban nagyon gyorsan nő, de hajtást nem hoz, illetve csak nagyon ritkán. Szabad földben érdemes tartani, de nagyobb konténerben is lehetséges. Nagyon tápanyag igényes. Ha kiültetjük, akkor jó sok komposztált vagy friss marhatrágyát keverjünk a földéjbe! Cserépben, konténerben tartás esetén én inkább 6 hónapos osmocote-ot javasolnék (szerintem virágzó növényekhez való teljesen jó). Az osmocote csomagolásán javasolt műtrágya mennyiség kétszerese nyugodtan mehet a földjébe valamint jó, ha perlittel laza szerkezetűvé varázsoljuk a földjét!
Szaporítani úgy lehet, hogy a törzsét tövig visszavágjuk (föld felett kb 5centivel), majd keresztbe vágjuk. De rá lehet keresni: ensete ventricosum maureli propagation ...és itt a képeken láthatjuk hogyan is kell csinálni.
A Musa basjoo nevű banán, amit télállónak szokás nevezni.
Igazából nem sok választja el attól, hogy Hazánkban is amolyan évelő növényként lehessen tartani.
Ez a fajta is nagyon gyorsan nő, a tartási feltételei megegyeznek a videón bemutatott banánéval (és ez valóban rengeteg hajtást hoz).
A teleltetéséről annyi, hogy amennyiben kint akarjuk teleltetni több módszer is van rá. Én személy szerint inkább azt javaslom ezzel kapcsolatban, hogy a törzseket akkorára vágjuk vissza, amekkora kalodát / fólia kuckót tudunk neki építeni. A fólián belül húzzunk a törzsekre egy zsákot is (lehetőleg ne totál feketét) és a növény tövénél helyezzünk el egy 200-400 wattos izzót. Ha a hőmérséklet kint -4 -5 fok alá süllyed vagy folyamatosan éjjel-nappal fagypont alatt van, akkor kapcsoljuk be. Nekem tavaly volt, hogy -5-öt kapott egy vagy két éjszakára, a törzse kőkemény lett és mégsem pusztult el!!!
Viszont beszalmázva 3-ból 2 alkalommal teljesen elrohadt a törzse!
Aki banánt akar a kertjében (3-4 méter magasat) az picit dolgozzon meg a teleltetésével!
Viszont aki nem akar szenvedni, az vágja vissza tövig, takarja be kb 30-40 cm falevéllel / szalmával és fedje le egy fóliával. Ősz közepére így is simán lesz 1.5 méter magas!
Ha valami egyéb kérdés lenne, akkor nyugodtan kérdezzetek tőle: google. Egész biztos válaszol! :)
A Músa Basjoo banánt nem lehet bent teleltetni?
És termésük lesz vagy be kell oltani???
A musa dwarf is beindul ha kiultetjuk? Mehet a tűző napra?
Az " ő " az milyen latin elnevezést takar?
E/3 semleges nem...
A Músa Basjoo banánt nem lehet bent is teleltetni?
Kaptam én is egyet. Érdeklődnék, hogy mikor kint van nyáron és esősebb az idő... Bántja a csiga?!
Kókuszpálmáról nincs videótok?
Mikorhoz termést
Ensete sp-nek néz ki, nem banánnak.
Ez maurelli, nem hoz oldalhajtást😅